Dodaj do ulubionych

jaki piękny samobój Tuska z przewrotki!

14.07.21, 13:01
www.tvp.info/54801275/tusk-na-spotkaniu-z-przedsiebiorcami-przyznal-ze-rosnace-ceny-stali-to-konsekwencje-jego-negocjacji-jako-szefa-re-z-chinami
- macie swego zbawiciela lemingi..
Obserwuj wątek
    • herr7 Re: jaki piękny samobój Tuska z przewrotki! 14.07.21, 15:18
      Jeżeli się zmniejsza liczba producentów danego wyrobu to nie sprzyja to spadkom cen. Europa pozbyła się większości swoich hut, gdyż za bardzo zanieczyszczały środowisko. Teraz trzeba za to płacić.

Słyszałem, że w Danii jedynie 10% dorosłej populacji tworzy realnie dochód narodowy. Reszta na nich pasożytuje. Ale póki kobiety w Bangladeszu szyją nam gacie zarabiając za to jednego-dwa dolary na dzień ten nasz dobrobyt ma szansę istnieć. Kiedy jednak Azjaci upomną się o wyższe wynagrodzenia to szybko się okaże że gacie będzie musiała szyć nam żona. Ale ile żon potrafi obecnie uszyć gacie?
      • oszoloom.z.rm Re: jaki piękny samobój Tuska z przewrotki! 14.07.21, 15:34
        Macie te swoją globalizacje . Aby tylko nastąpiło przez nia zwiększenie rozwarstwienia społecznego a ostatecznie tez przyczyniło się do wzrostu przestępczości i eskalacji terroryzmu zwl tego islamskiego a teraz okazuje się ze wydatnie pomogła ta globalizacja w szerzeniu się coronavirusa
                • bieda_inwestor Re: jaki piękny samobój Tuska z przewrotki! 16.07.21, 23:21
                  oszoloom.z.rm napisał:

> To co będziemy sami w stanie wyprodukować to tego nie sprowadzać z zewn. Sprowa
                  > dzać tylko to czego samo nie będziemy w stanie zrobić stworzyć

Sorry, ale to jak nic nie powiedziec. Nadal uwazam ze nie da sie okreslic badz jasno zdefiniowac co powinnismy robic na miejscu a co kupowac. Jestem pewien, ze nadal bylibysmy w stanie wznowic produkcje Poloneza. Czyli co - zakazujemy sprowadzania innych samochodow? Nie podoba sie Panu jakosc Poloneza? ok jak zainwestujesz kilkadziesiat miliardow, to moze za 15 lat Polonez bedzie jak Mercedes - mamy w to wchodzic czy nie?

Jestem przekonany, ze w szklarniach mozemy w Polsce wychodowac nawet banany i owoce cytrusowe - oczywiscie bedzie to kosztowac duzo drozej, ale jak najbardziej jest to realne.

Bo jestem przekonany ze przy odpowiednich nakladach czasu i pieniedzy, Polacy sa w stanie wyprodukowac wszystko - wiec ponawiam pytanie - gdzie Pan postawi granice? Kiedy nalezy uznac, ze cos nie jest warte wyprawki i nalezy to kupowac poza granicami?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka