Dodaj do ulubionych

pan Tusk w nowym tygodniu

19.07.21, 04:17
Teoryjka pepego: do niemców dotarło, że wysłanie pana T. do Polski powoduje mobilizację u zwolenników rządu katolicko-patriotycznego. Przepływy elektoratu pomiędzy otumanionymi przez ekipy pp. Hołowni, Tuska, Kamysza czy Czarzastego nie liczą się dla dojścia do pożądanego wyniku czyli przejęcia władzy przez rząd kompradorsko-dewiancki.
Pan T. trzeciego dnia po swoim powrocie usłyszał "halt!" i zniknął.

Pepe wypatruje poniedziałkowego ranka aby sobie potwierdzić przypuszczonko lub nie. Zaraz. Chodzi o pana T. Lenia. Więc czekam popołudnia. Wtedy der Oppositionsführer się pojawi. Albo nie.
Der Führer. To słowo jemu i jego ludziom pasuje.
Przyszedł i wtedy wszyscy u nich się podporządkowali. Karność niesamowita.

Zobaczymy.

*

U. E. musi zostać zakończona.
Wcześnej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.
Obserwuj wątek
  • dorota_333 To tak głupie, że aż zabawne 19.07.21, 10:03
   ... bo mamy w tym wywodzie wszystkie przekazy propagandowe mediów publicznych na temat Donalda Tuska. Tyle, że przekazane tak, jak Pepe potrafi je streścić. Pojawiła się nawet sugestia lenistwa - jak wiadomo Tusku 13. grudnia spał do południa i Pepe do tego nawiązuje. Nieważne, czy to o tego chodzi, ważne żeby sie lista zarzutów zgadzała. I musi być coś po niemiecku.

   Nie zauważył Pisskur, że tak rozpisując tygodniową agendę D.T. w poniedziałek rano oddaje mu niechcący hołd. I to rozumiem. Powrót Tuska zaskoczył nawet sceptyków (do których się zaliczałam) - nie sam fakt, ale skala oddziaływania. Co Pisskur niechcący potwierdza.

   • zimna-wodka Re: To tak głupie, że aż zabawne 19.07.21, 11:43
    PiSSkur jak piSSkur. Niby nic nowego a jednak... Tusk pobudził intelektualnie to towarzystwo. Nawet skromniutki nasz piSSkur dyżurny wszedł na wyższe obroty:
    do niemców dotarło, że wysłanie pana T. do Polski powoduje mobilizację u zwolenników rządu katolicko-patriotycznego (zaklęcie nr 1 i pobożne życzenie)
    otumanionymi przez ekipy pp. Hołowni, Tuska, Kamysza czy Czarzastego (zaklęcie nr 2. Otumanieni = ponad 60% społeczeństwa. )
    rząd kompradorsko-dewiancki. (uff, mocne. dewianci u władzy.... bój się katoliku, bój się)
    "Pan T. trzeciego dnia po swoim powrocie usłyszał "halt!" i zniknął." (kompromitacja T. bo wziął sobie tydzień urlopu)
    Zaraz. Chodzi o pana T. Lenia. Więc czekam popołudnia. (kompromitacja T. bo wraca z urlopu)

    Dodatkowo mamy wysyp epitetów:
    Chodzi o pana T. Lenia.
    Oppositionsführer
    Der Führer.


    Musisz przyznać, że piSSkur ruszył moicno zwojem mózgowym (załóżmy optymistycznie, że takowy posiada).
    Ci co podzielają jego poglądy (?) pewnie już kopią schrony gdzieś w Bieszczadach. Bo jak przyjdą: Niemcy- kompradorzy-dewianci-lenie wspierani przez otumanioną większość to prawdziwym Polakom (zdecydowana mniejszość) nie pozostanie nic innego. I tylko problem; jak zabrać ze sobą te intratne posady?

    Choć piSSkurowi daleko do p. Janickiego. Ten słusznie zauważył nieprzypadkową zbieżność dat pomiędzy:
    19-07-2021 - wystąpienie Tuska w Gdańsku,
    03-07-2021 - wygłoszenie parodii referatu Chruszczowa
    04-06-2019 - jakieś wydarzenia (pewnie chodzi o Tuska,. który mówił o Adamowiczu)
    24-10-1956 - Gomółka
    21-10-1956 - Gomółka (powrót)
    24-25 02 1956 (Chruszczow)

    Dowody na te tezy są porażające:
    On wprawdzie nie był, tak jak Gomułka, trzymany przez kilka lat w odosobnieniu, lecz jego urzędowanie w Brukseli od 1 grudnia 2014 r. do 3 lipca 2021 r. można uznać za rodzaj odosobnienia.

    Gomułka zaczął od słów: „Towarzysze! Obywatele! Ludu pracujący stolicy!”. Ciekawe, jak rozpocznie Tusk, ale jego pierwsze słowa mogą być współczesną wersją zawołania towarzysza Wiesława.
    A całe jego wystąpienie jest zapewne pomyślane jako ogłoszenie odpowiednika październikowej odwilży, czyli przywrócenia jakiejś sielankowej wersji liberalizmu.

    Jak widać, piSSkur musi jeszcze popracować nad sobą. P. Janickiemu tak łatwo nie dorówna
    • dorota_333 Re: To tak głupie, że aż zabawne 19.07.21, 15:15
     Szpagaty intelektualne prawicowej prasy jednak mogą zaskoczyć, jak widać. Wszystko im się z... Gomułką kojarzy (a nawet a Chruszczowem).

     Pomysł, że Tusk w Brukseli był na wygnaniu jest uroczy. Wszystkim takiego wygnania życzyłabym. Dzisiaj prezydent Duda zaczął gawędzić o swojej przyszłości i ujawnił, że ma dwie ręce. Widzę go przy skręcaniu długopisów w jakimś zacnym zakładzie karnym. Można trafić gorzej niż Tusku chyba.

     Ale fajnie, są przestraszeni.
  • jorl9 Re: pan Tusk w nowym tygodniu 19.07.21, 11:51
   pepe49 napisał:

   > Teoryjka pepego: do niemców dotarło, że wysłanie pana T. do Polski powoduje mob
   > ilizację u zwolenników rządu katolicko-patriotycznego. Przepływy elektoratu pom
   > iędzy otumanionymi przez ekipy pp. Hołowni, Tuska, Kamysza czy Czarzastego nie
   > liczą się dla dojścia do pożądanego wyniku czyli przejęcia władzy przez rząd ko
   > mpradorsko-dewiancki.
   > Pan T. trzeciego dnia po swoim powrocie usłyszał "halt!" i zniknął.

   Przeciez Tusk przybyl do Polski bo wiadomo juz ze najpozniej za pare miesiecy uprawomocni sie zasada podpisana i przez Polske w lipcu 2020 ze aby dostac subwencje unijne musza sie zgodzic 55% krajow Unii z >60% ludnosci. Do teraz obowiazuje zasada ze aby jakiemus krajowi nie dac subwencji musza wszystkie inne kraje sie na to zgodzic. A ze Polska z Wegrami zrobily sobie spolke, jak jakiemus miano nie dac subwencji to drugi wetowal a wiec kasa musiala plynac i mozna bylo na nosie grac Unii.
   I teraz ma byc wyrok TSUE po tym lipcu 2020 czy ta zasada ma byc zastapiona to co wyzej napisalem czyli likwidacja weta. Jakos mi sie wydaja ze wyrok TSUE bedzie taki ze nawet jak wszyscy Ostblokowcy sie nateza to i tak nie dostaniecie subwencji.
   Juz forpoczty tego sa bo koronkowe pieniadze Wegrom odmowiono, Polska narazie jest wciagnieta w tryby biurokratow ze swoim planem na ta kase ale po pazdzierniku bedzie to przyklepane. I to zeby bylo jasne nie tylko koronkowe pieniadze a i subwencje 2021-2027.

   I dopiero jak subwencje beda wstrzymane i to dluzej, conajmniej miesiace wtedy w Polsce bedzie trzesienie ziemi i Tusk wtedy wlasnie bedzie mial szanse. Czyli wiosna 2022 mysle. Dotad, jak bedzie kasa z Unii dalej jak dotad plynela do Polski to Tusk zadnych szans nie ma przeciw Kaczynskiemu.

   > U. E. musi zostać zakończona.

   Odwrotnie EU musi sie stac panstwem federalnym, kompetencje kraje musza oddac do Brukseli, te kraje ktore tego nie beda chcialy robic won z Unii. Np. Polska to Polexit


   > Wcześnej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.

   Polexit dla mnie jest calkiem prawdopodobny nawet jak Tusk zastapi Kaczynskiego. Bo chodzi o duzo wiecej jak jakies tam Konstytucje. Polska, Tusk tez, musi sie zgodzic na wiele. I to na to co niby antypisowcy i tutaj na forum, jak dorota, zimny itd nie beda sie chciali zgodzic. Np:
   1. Zgoda na unijne panstwo federalne
   2. Pokochac NS2 calym sercem
   3. Na naradach w sprawach np. polityki zagranicznej Unii caly czas korzystac z okazji aby siedziec cicho. I jak np. DE FR proponuje rozmowy Unia-Rosja grzecznie przytakiwac. Jak rozmowy Unia CHrl tak samo.

   I ja jakos do konca nie wierze ze i Tusk na te, i sa i inne podobne sprawy jak te 3 Punkty sie zgodzi. A wiec po miesiacach i latach wstrzymania subwencji dla Polski kochanie Polakow Unii osiagnie stan jaki juz pepe reprezentuje. I referendum i Polexit.

   Problem dla Polski jest ze dotychczasowy sojusznik Polski czyli USA przestaje popierac Polska przeciw Unii, jej federalizowaniu bo mu wyszlo ze geopolitycznie lepiej w dzisiajszym i przyszlym Swiecie jest aby Unia byla jednym panstwem. Dotad USA tego nie chciala, teraz sie Swiat tak zmienil ze dla USA lepiej miec silna, zjednoczona Unie bo wtedy Unia napewno bedzie sojusznikiem w wielu kwestiach.
   Stad rozpaczliwy rzut Kaczynskiego zakup tych Abramsow ale on nie rozumie ze w tej podstawowej kwesti czyli potrzeba Panstwa unijnego klamka juz w USA zapadla. I smieszne kupowanie czolgow w USA niczego w tym nie zmieni.

   • zimna-wodka Re: pan Tusk w nowym tygodniu 19.07.21, 14:27
    jorl9 napisał(a):


    > . Bo chodzi o duzo wiecej jak jakies tam Konstytucje. Polska, Tusk tez, musi si
    > e zgodzic na wiele. I to na to co niby antypisowcy i tutaj na forum, jak dorota
    > , zimny itd nie beda sie chciali zgodzic. Np:
    > 1. Zgoda na unijne panstwo federalne
    > 2. Pokochac NS2 calym sercem
    > 3. Na naradach w sprawach np. polityki zagranicznej Unii caly czas korzystac z
    > okazji aby siedziec cicho. I jak np. DE FR proponuje rozmowy Unia-Rosja grzeczn
    > ie przytakiwac. Jak rozmowy Unia CHrl tak samo.

    Ad. 1. UE jako państwo federalne to konieczność. Takie na wzór amerykański. Niech ci przycinek lub kadi wytłumaczą na czym to polega.
    Ad2. Nie rozumiem czemu miałbym mieć jakikolwiek stosunek emocjonalny do NS2. Idiotyczna propaganda dzisiejszej waaadzy mnie do tego nie przekonuje. Bo niby walczymy z NS2 bo się boimy ruskich a z drugiej strony walczymy z UE bo się nie boimy ruskich. Tak jest. Gdybyśmy się bali to zależałoby nam na silnej UE z własną armią. Tymczasem torpedujemy jak możemy powstanie armii UE, chcemy osłabienia spójności UE a przede wszystkim ostentacyjnie manifestujemy swoją "niezależność". Może za tym stoi przekonanie, że ruskich przegoni 5 tyś marines albo, że USA wywołają WWIII z realną perspektywą zagłady całej ludzkości - i to w obronie naszej Du*y.

    A dodatkowo wyobraź sobie, że obie rury biegną przez nasz teren i Kaczyński zawsze mógłby zakręcić kurek jak mu przyjdzie na to ochota. Idealny instrument szantażu. Taki układ byłby realnym zagrożeniem dla Rosji i dla Europy zachodniej a tym samym mógłby ściągnąć na nas cholerne kłopoty. A teraz to Polska wisi kalafiorem i Ruskim i Niemcom a to układ korzystny - przynajmniej w porównaniu.

    Ad 3. Znów nie rozumiem. Polska jako element UE, z własnym zdaniem ale i zrozumieniem interesów wspólnoty zawsze będzie cennym partnerem we wszystkich sprawach. Polska zachowująca się jak szaleniec, tnąca z maniakalnym uporem gałąź na której siedzi to tylko wrzód na Du*ie. Z taką Polską rozmawia się tylko wtedy kiedy to absolutnie konieczne bo tak wymagają reguły. Równocześnie szuka się zmiany reguł tak żeby nie musieć rozmawiać z przygłupem.
   • pepe49 Re: pan Tusk w nowym tygodniu 19.07.21, 20:22
    Panie Jorlu Drogi
    Polska czy niemiecka konstytucja w danym państwie przeważa nad umowami międzynarodowymi. W różnych panstwach zrzeszonych w U. E. sady tak orzekały. Dziwię się, po co do tego sądy.

    Przeczytałem Pana pean na rzecz upaństwowienia U. E. i rozdawania dotacyj przez to państwo dla różnych jego prowincyj.
    Chce Pan - będzie Pan miał. Już nie będzie Polski ani niemiec, będzie U. E. Czy to Pana zadowoli, czy coś jeszcze potrzebne do szczęścia polsko-niemieckiej duszy?

    Proszę się otworzyć, rozwinąć temat.

    P. S.

    Rząd USA już duże kilkadziesiąt lat chce sobie uprościć stosunki z Eu.opą i aby tu było jedno państwo. Komplikacje ich denerwują, przeszkadzają w życiu.

    P. S. II

    A proszę powiedzieć, co Pan by radził?
    Co polski rząd powinien robić?
    Dlaczego?
    I po co miałby tak robić? Aby co osiągnąć?

    *

    E. U.
    Zu Ende.
  • pepe49 Re: pan Tusk w nowym tygodniu 19.07.21, 20:29
   Jednak wrócił. Wystąpienie w Gdańsku.

   "...PiS wprowadza w Polsce „ruski ład”, „porządek bliźniaczo podobny do tego, który wprowadza Putin w Rosji”.

   – Na czym polega ten ruski ład, ten rosyjski porządek? – pytał. – Na tym, żeby z demokracji zrobić fasadę demokracji, żeby zdławić wolne słowo. Żeby móc kraść bez żadnej kontroli i opamiętania, żeby zaatakować tkankę społeczną, organizacje pozarządowe (...). Żeby zniszczyć opozycję, jak nie słowem to trucizną, przemocą, opresją, żeby aparat władzy, instytucje władzy, od sądów, przez policję, po urzędy służyły panowaniu tej władzy nad człowiekiem ..."

   www.tvp.info/54912794/donald-tusk-mowi-o-skroceniu-tygodnia-pracy-i-atakuje-ministra-edukacji-echa-gdanskiego-wystapienia-b-premiera
   Nienawiść!
   Wojna!

   A pepe się pomylił.
   W tym wypadku - szkoda.

   *

   U. E.
   Wystarczy. Szlus.
  • dorota_333 Doskonałe wystąpienie Tuska w Gdańsku 20.07.21, 09:52
   Świetne przemówienie, wypunktował dosadnie wszystkie problemy obecne. Czysta przyjemność posłuchać.

   Strzałem w dziesiątke jest jednak jeszcze coś innego - nie to, co mówi i nawet nie jak mówi. Sam jego wizerunek. Nowoczesny facet, Europejczyk, mówiący o Europie i konieczności przezwyciężenia podziału. Szczupły, wysportowany, w białej koszuli. Pozornie to rzecz poboczna, ale wizerunek działa mocniej niż argumenty.

   Po przeciwnej stronie mamy koszmarnego nienawistnika szczującego ludzi na siebie i zarządzającego przez konflikt. A wizerunkowo: upiornego dziada, który z wysiłkiem targa swoje monstrualne brzucho i z bezzębnego pyska bełkocze z nienawiścią i szczująco.

   Nie wiem, czy Kaczyńskiemu o to chodziło, ale utrwali się w pamięci Polaków jako karykaturalny dziaders.

   Tymczasem nowe nadeszło, co widzieliśmy wczoraj w Gdańsku. PiS ma zgryz (co sprawdzimy w poziomie histerii publicznych mediów).
   • zimna-wodka Re: Doskonałe wystąpienie Tuska w Gdańsku 20.07.21, 11:34
    W zasadzie Tusk jednak nic nowego nie stworzył. Mówi to co opozycja mówiła od zawsze. Ale potrafi nadać temu odpowiedni wyraz. Zamiast niemrawych popiskiwań jest podjęcie rękawicy; walka na takich warunkach jakie waaadza sama stworzyła. Czyli piSSkur ma rację: wojna i nienawiść. Ta nienawiść została rozbudzona zaraz po dojściu waaadzy do władzy i natychmiast została wypowiedziana wojna. Takie warunki gry narzucił silniejszy bo mu tak pasowało.
    Tylko teraz jest ktoś, kto może się realnie i skutecznie przeciwstawić. Przyjemne kopanie leżącego się skończyło.
    I stąd ból Du*y.
    Panika to za małe słowo. Patrz "lex TVN". To już histeria. Iść na otwarty konflikt z USA to szczyt desperacji. I to jeszcze z tak głupią argumentacją, niemożliwą do kupienia nawet przez piSSkurow. Ale czego gnom nie zrobi dla utrzymania się przy władzy...

    Co gorsza nikt z waaadzy nawet nie próbuje stanąć w szranki. Wezwanie do debaty już zostało obśmiane: Tusk nie jest jej godny. Jasne i oczywiste - przyjemnie kopie się Tuska z zacisznych gabinetów i na wiecach pod osloną policji. Ale bezpośrednie starcie odpada.

    A może piSSkur namówi kogoś ważnego, żeby stanął do debaty z Tuskiem. Tak po amerykańsku - bez przygotowanych pytań i odpowiedzi - czyli dyskusja a nie wygłaszane oświadczenia. Będzie taki odważny?
    • dorota_333 Re: Doskonałe wystąpienie Tuska w Gdańsku 20.07.21, 13:23
     Faktycznie nic nowego nie powiedział. Ale nie było kogoś, czyj głos byłby tak słyszalny. Tylko Trzaskowski ma potencjał na taki format, ale dużo się jeszcze musi nauczyć. Retorycznie Tusk jest bezbłędny; tam we wczorajszym przemówieniu nie było ani jednego błędu, w żadnej warstwie. Nawet jak się za mocno rozgrzał na koniec, to też było dobre smile

     Zawodnik wagi ciężkiej, genialnie przemawiający, z bardzo mocną story: Polska w Europie. Nie mogę się nacieszyć: już nie będzie tak samo, scena polityczna w Polsce przewróciła się.

     > dyskusja a nie wygłaszane oświadczenia. Będzie taki odważny?

     To jest jak rozumiem pytanie do Pepego, na które padnie (o ile w ogóle) odpowiedź: Tusk jest niegodny. No nie mają sensownej reakcji na niego, nie mogą mieć.

     PS. Niech sztab Tuska uważa na szaleńców z nożem. Niemożliwe? Jeden bokser powiesił się na leżąco w celi pełnej ludzi, bo za dużo wiedział o figlach Kuchcińskiego et consortes. Tusk jest dużo bardziej niebezpieczny.

     • zimna-wodka Re: Doskonałe wystąpienie Tuska w Gdańsku 20.07.21, 15:24
      Tak jest - zawodnik wagi ciężkiej. Może nawet najcięższej. Elokwentny, odważny (czasem za bardzo) a przede wszystkim nie bojący się napierdalanki. Potrafi oddać więc słodkie czasy Budki już raczej nie wrócą.
      Trzaskowski to dopiero potencjał. Nie wiadomo nawet czy dojdzie do tego poziomu choć będzie naprawdę dobry.
      Pamiętaj, że Tusk był 6 lat na zesłaniu. Tam, za karę. rozmawiał z najważniejszymi ludźmi na świecie przekonywał ich do jakiś rzeczy. I chyba skutecznie bo załapał się na reelekcję mimo wspaniałej i zakończonej ogromnym sukcesem szarży p. Szydło.
      Poziom komunikacji Tuska był już widoczny podczas przesłuchania prowadzonego przez p. Wasserman (chyba komisja ds Amber Gold). Wiadomo, że od razu wysoka komisja zmieniła się w prokuraturę z lat 50-tych posługując się najlepszymi metodami z tych czasów (poza przemocą fizyczną). W tej skrajnie niekorzystnej sytuacji Tusk zrobił idiotkę z p. Wasserman a przynajmniej pokazal publicznie ile ta pani jest warta.
      A zrobił to z wielką klasą. Bo nawet jej nie wykpił. Prostymi, logicznymi pytaniami, które wrzucał mimo szaleńczego oporu wszystkich obecnych tam piSSkurów doprowadził panienkę do tego, że sama się ośmieszyła. Grzecznie, elegancko , z szacunkiem. Żadnych wiców w typie "carycy".

      Tak, właśnie dlatego Tusk jest niegodny rozmowy z kimkolwiek. Tuska trzeba omijać i zwalczać jak dżumę. Dezynfekować okolicę i wyeliminować możliwość ekspansji Tuskozarazy. Znów wracam do lex TVN.
      Desperacja jest szalona. Matołki z dyplomacji nawet nie próbują nic robić. Nawet nie wyobrażam sobie skutków. Usunąć Amerykanów z ich własności? Usunąć BARDZO BOGATYCH Amerykanów z ich własności?
      I pod tak głupim pretekstem? Owszem, zamieszek na ulicach nie będzie ale nie na ulicach tworzy się polityka zagraniczna supermocarstwa.
      Konflikt z Europą, konflikt z Ameryką. I wszystko naraz bez żadnej refleksji. Rozum odebrało albo panika. Zresztą panika też rozum odbiera.

      Szaleniec z nożem to nie jest temat na PS ani na gdybanie. Zagrożenie jest bardzo realne. W końcu Tusk jest pokazywany cały czas jako godzący w:
      - Polskość Gdańska,
      - niezależność całej Polski,
      - wiarę katolicką w ogóle a
      - kościół w szczególe,
      - najświętsze wartości w ogóle a
      • dorota_333 Re: Doskonałe wystąpienie Tuska w Gdańsku 20.07.21, 19:36
       Dlatego mam nadzieję, że Tuska naprawdę pilnują. Szczególnie po doświadczeniu z zamachem na Adamowicza - był przeprowadzony w sposób (jak by to powiedzieć) nieoczywisty.

       Jak się zastanowić - w bezpośrednich spotkaniach z tłumem niezweryfikowanych ludzi zdarzyć się może wszystko. Tylko poziom profesjonalizmu ochroniarzy jest barierą.

       Co do fikołków PiS - przyjeżdża wysłannik i zaufany Sekretarza Stanu USA. Wszystko się wyjaśni.
       • zimna-wodka Re: Doskonałe wystąpienie Tuska w Gdańsku 20.07.21, 21:55
        dorota_333 napisała:


        > Co do fikołków PiS - przyjeżdża wysłannik i zaufany Sekretarza Stanu USA. Wszys
        > tko się wyjaśni.

        Niekoniecznie. Przypominają mi się stare opowiastki - jeszcze sprzed 2010. Kaczyński boi sie Tuska. Wszędzie gdzie Tusk się pojawiał kaczory dostawały wpierdol. To już jest obsesja. I stąd ta ustawa - bardziej lex Tusk niż lex TVN.
        Najbardziej prawdopodobne jest, że ustawa przejdzie w sejmie. Gowina nasztukuje się kimś bardziej zainteresowanym materialnie. A partia karnie wykona rozkaz w nadziei, że i tak senat to uwali. No i senat uwali a raczej dorzuci poprawki.
        I tu już prosto - jakiś błąd przy głosowaniu poprawek, ktoś się zawieruszy itp. A poprawki przejdą.
        I powstanie nieskuteczny straszak nie wiadomo na co wzbogacony o chwile wielkiego tryumfu nad Ameryką. Pamiętasz jak piSSkur objawiał dominację Du*y nad Trumpem (Trump nie dał mu krzesła i Du*a podpisywał na stojaka)? Tu będzie podobnie.
        A czemu tak? Bo jednak w PIS siedzą nie tylko ćwierćmózgi w stylu Suskiego i Witek. Oni będą kombinować co dalej. Pinokio będzie kombinował - rzucenie Ameryki na kolana nie pomoże mu w dalszej karierze. Wyjdzie jakiś cichy bunt przeciw Kaczorowi i tyle. W końcu Kaczor nie może nikogo wywalić bo nagle stanie się opozycją a to mu nie leży.
        Ale sukces i tak będzie - nawet wielki. A że efekt żaden - to wina Tuska. Jak zawsze.

        PS. Czołgi i tak kupimy. Gdzieś musimy bo sami nie robimy. Przyzwoite robi Ameryka, Niemcy, Izrael, Chiny i Rosja. Więc nie ma alternatywy. A te czołgi nam Ameryka sprzeda. Czemu nie? Biznes to biznes.
        • dorota_333 Re: Doskonałe wystąpienie Tuska w Gdańsku 20.07.21, 22:31
         Mała uwaga: to nie jest tak całkiem, że Kaczyńscy zawsze przegrywali z Tuskiem. Raz jeden z nich wygrał wybory prezydenckie.

         Ustawa o TVN nie jest antytuskowa. Dla PiS stłamszenie głównej stacji niepisowskiej to kwestia przeżycia (bo internety swoją drogą, ale jednak ludzie czerpią informacje jednak głównie z TV). Zbyt wiele mają już za uszami, żeby odpuścić bombardowanie medialne. Poza tym: w tej sytuacji jaka jest PiS coraz bardziej prawdopodobnie będzie próbował sfałszować wybory. To można zrobić tylko po cichu.

         Podporządkują sobie media albo pójdą siedzieć. Morawiecki także. Dlatego teraz ucieczek z PiS już nie będzie. Oni nie mogą się cofnąć.

         Amerykanom zaproponują wykupienie stacji za tyle miliardów, ile sobie Ameryka zażyczy. Kaczyński pokazał zakupem czołgów, że pieniądze nie grają dla niego roli. To był również wstęp do negocjacji o TVN.

         No i teraz mamy pytanie, czy administracja Bidena na to pójdzie. Pamiętaj, że Stany są do bólu pragmatyczne. "Może to i sukinsyny, ale nasze sukinsyny" (to o Trujillo chyba). Szczególnie, jak tak dobrze płacą za sprzęt wojskowy.
         • zimna-wodka Re: Doskonałe wystąpienie Tuska w Gdańsku 21.07.21, 00:06
          dorota_333 napisała:


          > No i teraz mamy pytanie, czy administracja Bidena na to pójdzie. Pamiętaj, że S
          > tany są do bólu pragmatyczne. "Może to i sukinsyny, ale nasze sukinsyny" (to o
          > Trujillo chyba). Szczególnie, jak tak dobrze płacą za sprzęt wojskowy.

          A jakie będą polityczne koszty? Właściciele sprzedadzą; pewnie bedą pytani dlaczego. I co mają rzec? Ot tyle - "postanowili nas zniszczyć więc nas zniszczą. Możemy ulec przed szantażem i stracić tv albo być dumni i polec za bezdurno. Bo administracja Bidena nie potrafiła nas obronić. Biden wymiękl nawet przed niedomytym kacykiem z jakiegoś dziwnego kraju o którym w porządnej Ameryce nikt nawet nie slyszał."
          Wyobraź sobie jazdę republikanów. Prezydent ich kraju , supermocarstwa strzegącego najwyższych wartości i demokracji na całym globie liże Duy*ę Kaczyńskiemu. (Może to i pierdoły ale nośne). Biden bedzie się z tym zmagał do końca dni swoich. Już i tak oskarżają go o nieudolność.

          Dil można było zrobić po cichu, najlepiej w z cichym błogosławieństwem Trumpa. Dzisiaj to ordynarny, prostacki szantaż. Ameryka wymieknie przed szantazem Kaczyńskiego?

          Może i tak. Ale wtedy Biden będzie miał ostro przesrane i doskonale o tym wie.
           • zimna-wodka Re: Doskonałe wystąpienie Tuska w Gdańsku 21.07.21, 11:58
            A widzisz. Biden jako nieudacznik, który nie potrafi obronić najświętszych (i najbardziej dętych) dla Ameryki ideałów to najlepszy prezent jaki mogą dostać republikanie.

            A Grunwald jest całkiem smakowity. Co prawda fotki z tej bitwy się gdzieś zapodziały, pewnie razem z przedwojennymi książkami o Katyniu, na których edukowała się p. Witek ale mamy Matejkę.
            Wstaw sobie w to malowidło Kaczyńskiego miejsce Jagiełły, posła Suskiego w miejsce Zawiszy. Chcąc nie chcąc Witoldem będzie Morawiecki - w okularkach z tej właśnie epoki. Będzie fajnie.
            • dorota_333 Re: Doskonałe wystąpienie Tuska w Gdańsku 21.07.21, 14:02
             Średniowieczne normy płatnerskie nie przewidziały takiej zbroi, jakiej wymagałaby sylwetka Kaczyńskiego, a w dodatku ekolodzy by go pogonili za umęczenie konia. Co innego Suski ufryzowany i w opasce na głowie. Morawieckiego okularki z epoki. Tak smile

             Bajka się skończy w okolicy 15 sierpnia.
   • szczurek.polny Re: Doskonałe wystąpienie Tuska w Gdańsku 20.07.21, 22:59
    Grunwald.

    Najjaśniejszy Prezesie! Wielki Mistrz kaszubski Domu Służebnego Niemieckiego Donald ślę tobie przez nas heroldów te dwa nagie miecze w pomoc do zbliżającej się walki, abyś przy tej pomocy nie tak gnuśnie i z większą aniżeli okazujesz odwagą wystąpił do bitwy; iżbyś się nie chował w pieczarze tylko na otwartym polu wyszedł walczyć.

    Choć w partii mojej mam dostatek oręża i od nieprzyjaciół go nie potrzebuję, przyjmę jednak i te dwa miecze od wrogów łaknących krwi mojej i nieszczęścia narodu mojego. A z pieczary nie wyjdę, a wy tak stać w słońcu będziecie w zbrojach jak te cipy bezradne aż do jesieni, a potem będziecie tak stać w deszczu w zbrojach waszych jak te cipy bezradne aż do zimy albo dłużej.

    Problem Tuska polega na tym, że Kaczafi nic nie musi robić. Efekt nowości dość szybko minie i z czasem okaże się, że poza efektownymi pyskówkami Tusk nie ma realnie wpływu na nic. Już pomijam tu fakt, że Tusk nie ma nawet żadnego programu (Bo trudno chyba uznać za program hasło "Popędzimy kaczystów i sami wskoczymy na ich miejsce", prawda? To może być porywający program dla platformianej nomenklatury, ale wyborców to nie porwie.) Zresztą nikogo program Tuska nie interesuje. To jest taki standuper, ma dostarczać rozrywki ciętym tekstem, do którego można się beztrosko rechotać.

    I tak sobie będzie stał ten Tusk, najpierw w słońcu, potem w deszczu, wykazując się absolutnym brakiem wpływu na cokolwiek w Polsce. A zbroja jego, z razu nowa i błyszcząca, będzie sobie powoli korodować, korodować. I jak już sobie tak całkiem skoroduje to się ją wyrzuci wraz z zawartością na złom.

    I potoczy się łeb Wielkiego Mistrza po grunwaldzkim polu.
    • dorota_333 Problemem PiS są sankcje i IV fala 21.07.21, 09:50
     Bardzo ładna bajka. Tyle, że do obrazu rycerza stojącego twardo w korodującej nieuchronnie zbroi Kaczyński pasuje jak ulał, a Tusku nie. To Kaczyński okopał się twardo - lecz tylko werbalnie - na pozycji obrony wartości. Tymczasem jego rycerze i inne ciury rozpierzchli się dokoła żeby kraść ile uniosą. Jak ich ktoś pogoni i pouciekają, to nie będzie komu wyjąć Kaczyńskiego ze zbroi i tak zostanie.

     A mówiąc poważnie: za miesiąc zostaną nałożone sankcje i to może być nawet kilka milionów euro dziennie. Poza tym: system szczepień w Polsce załamał się, będzie IV fala - tyle że w matecznikach PiS. Sytuacja się zagęszcza.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka