Dodaj do ulubionych

Francja występuje z U. E.

19.07.21, 21:42
nczas.com/2021/07/19/francja-w-sporze-w-tsue-na-wyrok-z-luksemburga-odpowie-swoim-wyrokiem/


"Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał 15 lipca wyrok, w którym stwierdza, że ​​wojskowi państw członkowskich podlegają tym samym prawom i zasadom, co każdy inny pracownik. Wyjątkiem są operacje wojskowe. Wyrok jest sprzeczny z prawem i doktryną wojskową Francji.

...
Polityk Jean-Louis Borloo mówi wprost: „nie do UE należy określanie statusu naszych żołnierzy”

Paryż stoi na stanowisku, że siły zbrojne mają być dostępne „w każdym czasie i miejscu”, a ich członków nie dotyczą zwykłe prawa pracownicze. Hervé Grandjean, rzecznik Ministerstwa Sił Zbrojnych, na łamach „Le Figaro” wyjaśnił konsekwencje wyroku TSUE.

Mówi, że o absurdalnych konsekwencjach orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Doszłoby do sytuacji, w której częśc żołnierzy walczyłaby w polu 24 godziny na dobę, a inni, zajmujący się konserwacją sprzętu, remontami, logistyką, odpowiedzialni za leczenie, czy administrację podlegaliby pracowniczym prawom UE i mieliby ograniczony czas pracy.

„Le Figaro” przypomina, że ministerstwu obrony podlega we Francji np. straż pożarna. Retorycznie pyta, czy gdyby owe przepisy ograniczające czas pracy działałyby w czasie pożaru Notre-Dame, ta spaliłaby się całkowicie?

Rzecznik Hervé Grandjean nie kryje irytacji i dodaje, że „kategoryzacja” w służbach militarnych ignoruje realia życia codziennego. Żołnierz jest na służbie cały czas, nawet jeśli kraj nie prowadzi działań wojennych. Dodaje, że nie można rozróżniać żołnierzy pola walki i zaplecza.

„Bardzo dokładnie przyglądamy się konsekwencjom tej europejskiej decyzji dla naszych sił zbrojnych. Oprócz znacznych problemów związanych z dowodzeniem, naraziłoby to również zdolności bojowe wielu naszych jednostek” – mówi rzecznik i dodaje – „Kiedy w naszym kraju wprowadzono 35-godzinny tydzień pracy, nie dotyczyło to wojska, ponieważ ich czas pracy nie jest normowany”.

I znowu zapowiada się lekceważenie wyroku TSUE. Paryż przypomina, że Rada Konstytucyjna wywodzi z francuskiej ustawy zasadniczej zasadę „konieczności swobodnego dysponowania siłami zbrojnymi” i taki musi pozostać status żołnierzy. Nie obowiązują ich cywilne prawa pracownicze, bo muszą być „dostępni zawsze i wszędzie” i jest to „warunek sprawności i szybkości reakcji armii”.

Żołnierze w zamian za całkowitą dyspozycyjność otrzymują zresztą rekompensatę. Wojskowi mają na przykład 45 dni urlopu rocznie, podczas gdy pracownicy sektora cywilnego 25 dni. Rzecznik wyjaśnia, że stawką decyzji TSUE jest także bezpieczeństwo żołnierzy. Muszą być odpowiednio szkoleni i wyszkoleni, czego się np. w 35-godzinnym tygodniu pracy zrobić nie da.

Rzecznik dodaje, że ta wyjątkowość statusu wojska jest zapisana we francuskiej Konstytucji, a także w Traktacie o Unii Europejskiej. Ten w swoim artykule 4 uznaje, że bezpieczeństwo narodowe należy do wyłącznej kompetencji państw członkowskich...

Rzecznik francuskiego MON mówi, że minister Florence Parly jest tu „całkowicie zdeterminowana”, a na „ wyrok odpowiemy wyrokiem”.."

Z drugiej strony ciekawe, czy wyrok sądu francuzkiego załatwi sprawę i dla innych państw - członków U. E. Wojsko musi móc działać, bez względu na to co mówi uecki sąd.
Powiedzieć - debile - to mało powiedzieć.

*

Stosując retorykę przedstawicieli polskiej mafji i rządu niemieckiego w Polsce mogę napisać, że Francja jest na prostej drodze do wyjścia z U. E.
Bardzo dobrze.

A naprawdę?
"Na wyrok odpowiemy wyrokiem".
Traktat mówi coś innego niż wyrok ich sądu.
Tak się robi w kontakcie z urzędnikami U. E..

A my mamy zbuntowanych sędziów. Którzy, gdy im PO/PSL kazało złamali Konstytucję , pozakadencyjnie opuszczając i zajmując stanowiska w Trybunale Konstytucyjnym. Lato, 2015 rok.
Do tej pory mamy czkawkę po tej grandzie.
A sędziowie, którzy brali w tym udział nie siedzą w więzieniu! Prawdopodobnie nadal są sędziami!

Patrzmy na Francję.
Uczmy się.

*

E. U.
** ****
Obserwuj wątek
  • zimna-wodka Re: Francja występuje z U. E. 19.07.21, 22:20
   Gdzieś dzwonią. Jak już ktoś musi wiedzieć gdzie i po co to ma tutaj:
   serwisy.gazetaprawna.pl/orzeczenia/artykuly/8211653,tsue-francja-czas-pracy-zolnierze.html

   mniej to efektowne dla piSSkurstwa ale bardziej zrozumiałe.

   PS. Panie piSSkur, Francja NIE występuje z UE.
   PS. 2. Sędziowie od grandy w naszym TK faktycznie są nadal sędziami TK choć nieco ich boli określenie "dublerzy". I póki co nie siedzą (co się zapewne zmieni).
   • szczurek.polny Re: Francja występuje z U. E. 19.07.21, 23:12
    Jeudi, le ministère des Armées se montrait prudent sur les suites de ce bras de fer juridique. «Nous allons faire une analyse précise» de l'arrêt, dit-on. Aucun recours n'est possible contre l'arrêt de la CJUE. Si un contentieux émerge en France, le conseil d'État pourrait avoir son mot à dire. Au ministère, on n'exclut pas non plus une «initiative» pour modifier la législation européenne. «Nous allons répondre au droit par le droit».

    Face à cette épée de Damoclès juridique, le ministère tentait de dédramatiser. «Il n'y a aucune demande sociale, au contraire, les militaires sont attachés à la préservation de l'unicité de leur statut», assure-t-on. Mais il suffira d'une plainte.


    A więc w artykule w Le Figaro mamy zdanie:
    «Nous allons répondre au droit par le droit».
    Od biedy można to przetłumaczyć tak jak to zrobił Najwyższy Czas: "Na wyrok odpowiemy wyrokiem". Mi jednak bardziej pasuje sposób, w jaki przetłumaczyła to Gazeta Prawna: "Na prawo odpowiemy prawem". Tym bardziej, że z kontekstu nie wynika, aby we Francji miał zostać wydany jakiś inny, "konkurencyjny" wyrok. Przeciwnie - Francja zapowiada wyjście z inicjatywą zmiany obecnego prawa UE, bo w przy obecnym stanie prawnym niewiele więcej da się zrobić.
    • pepe49 Re: Francja występuje z U. E. 20.07.21, 15:18
     Do czasu zmiany umowy międzypaństwowej (U. E.) w pożądanym przez rząd Francji kierunku rząd Francji w omawianej sprawie będzie stosował prawo państwowe.

     Co oznacza ustawenie się Francji na jednoznacznej drodze do opuszczenia U. E.

     To dobrze.

     *

     **
     ** ****
   • pepe49 Re: Francja występuje z U. E. 19.07.21, 23:35
    Ja tam się do waszych propagandowych wojenek z pisem nie mieszam. Za to żeruję na kłamstwach, które wyśmiewam i wyszydzam. Chcecie przypisać pisowcom wyciąganie Polski z U. E., co dla nich byłoby koszmarem? Proszę bardzo, drogi Wydziale Propagandy przy KC PO, Francja też wychodzi z U. E.
    Inne miary należy przykładać do pp Morawieckiego i Makrona?

    Tak?

    Proszę bardzo.

    *

    E. U.
    ** ****
    • lastboyscout Re: Francja występuje z U. E. 20.07.21, 13:33
     Francja, nie mylic z rzadem francuskim a wlasciwie nie francuskim a unijnym, wroooooc: wasalskim wobec niemiec wlasnie WYCHODZI Z UNII ulicznymi glosami jej obywateli, tylko nikt nam o tym przeciez nie powie w he, he, wolnych, rzadowych mediach.

     Francja, Francuzi w liczbie MILIONOW wlasnie wyszla na ulice i to nie tylko Paryza juz nie tylko przeciw kagancom ale juz nawet smyczy nie pozwalajacej wyjsc na zakupy.

     Francuzi uznali bowiem, ze Unia i jej francuscy namiestnicy dali sobie prawo walki z "pandemia" a teraz dali sobie prawo walki z niezaszczepionymi .
     Choc akturat to zaszczepieni stanowia obecnie FAKTYCZNE ZAGROZENIE dla cywilizacji skoro ukojeni w pewnosci, ze nie zachoruja, ZACHORUJA, skoro sam FUJzer ostatecznie przyznal, ze zadna szczepionka nie moze zadzialac na nowe odmiany jakiejkolwiek z zaraz.
     • pepe49 Re: Francja występuje z U. E. 20.07.21, 15:13
      Kowid to nie ospa, którą szczepienia wyeliminowały, prawie. Podobna do grypy. Mutuje. Szczepienie co roku, jeżeli ktoś lubi. Rządy kłamią, że nie ma leczenia.

      Kłamstwo jest be.

      Po co kłamią?

      *

      **
      ** ****
      • lastboyscout Re: Francja występuje z U. E. 20.07.21, 15:27
       Po co kłamią?

       Zawsze klamali.
       Zawsze to byla zemsta jakis tam Bogow, za chec wolnosci i niechec placenia wyzszych podatkow na rzad.
       Dawano wiec wybor: upodlenie albo urok czy sraczka.

       Dokladnie tak samo jest dzisiaj.

       A dlaczego nie skoro prawomyslni a dokladnie LEWOmyslni mysla tak jak nakazuja mi medialne i "guru" jak kiedys szamani, apostolowie, trybuni, kaplani, heroldzi, apologeci, i inni szczekacze rzadowych gadzinowek.
  • pepe49 Hiszpanja występuje z U. E. 19.07.21, 23:26
   www.tvp.info/54915472/hiszpania-oskarza-tsue-o-decydowanie-w-sprawach-nalezacych-do-kompetencji-krajow-ue   "Hiszpania zwróciła się do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej o ponowne zniesienie immunitetu trzem katalońskim eurodeputowanym i przywódcom niepodległościowym, z koalicji Razem dla Katalonii (JxCat), Carlesowi Puidgdemontowi, Toniemu Cominowi oraz Clarze Ponsati.

   Sąd UE nie może rozstrzygać kwestii leżących w gestii prawa i rządów państw członkowskich, w tym przypadku Hiszpanii” – uzasadniono w piśmie, na które powołał się w poniedziałek internetowy dziennik elDiario.es.

   ...

   W przedstawionych obecnie zarzutach w sprawie katalońskich liderów niepodległościowych Hiszpania zakwestionowała uprawnienia sądu europejskiego dotyczące zastosowania tzw. środka tymczasowego, tj. zawieszenia wykonania decyzji PE do czasu definitywnego rozstrzygnięcia.

   Według Madrytu Trybunał nie może przywrócić czasowo immunitetu separatystom, ponieważ należy to do kompetencji rządu krajowego.

   „Nadrzędna powinna być zgodność z prawem, a w szczególności gwarancja, że sąd państwa członkowskiego może działać w ramach swoich kompetencji (...). Wnioskowany środek zapobiegawczy pociąga za sobą nadmierne poświęcenie interesu wymiaru sprawiedliwości i poszanowania praworządności”.

   *

   Pozazdrościć Hiszpanji braku mafji w sądach.


   *

   U. E.
   ** ****

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka