Dodaj do ulubionych

To ostatnia szansa na domknięcie w Polsce systemu

21.07.21, 14:42
... autorytarnego. Czyli: czego lud może PiS-owi nie wybaczyć.

Artykuł tak fajny, że wyodrębniam w wątek. Przekonująca hipoteza, czemu PiS tak zaciekle dąży do monopolu informacyjnego. W tle IV fala epidemii.

www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-jakub-bierzynski-ostatnia-szansa-kaczynskiego/2kqfgxz,79cfc278
Obserwuj wątek
  • zimna-wodka Re: To ostatnia szansa na domknięcie w Polsce sys 21.07.21, 22:35
   Ja tak tego nie widzę. IV fala trafi na populację w znacznej mierze zaszczepioną albo przechorowaną. Więc powinna być sporo mniejsza a i lockdown mocno ograniczony (o ile w ogóle). Ale głownie biega o to, że tak odległa perspektywa (3 albo i 4 miesiące) waaadzy nie rusza.
   Próba domknięcia systemu jest desperacka. Zbieżność w czasie wyroku w sprawie ID z forsowaniem lex TVN najlepiej o tym świadczy. Taki konglomerat usztywni i USA i UE więc grozi kicha.

   Przyczynę widzę gdzie indziej. Słupki poparcia stoją w miejscu i nikt już nie ma pomysłu jak je ruszyć. Z Nowym Ładem rozpacz. Popatrz - były obietnice pieniędzy i wielkie obietnice rzeczowe (inwestycje). Te rzeczowe w ogóle nie weszły do obiegu medialnego a o pieniądzach gada się źle. Bo pierwszy raz daje się nie z własnych wielgachnych sukcesów tylko z tego co się zabierze innym. Ku mojemu zdziwieniu nie zażarło. Może ktoś zawistnemu z natury Polakowi powiedział, że podwyżka emerytury babci o 100-200 zł nie zrekompensuje mu wywalenia z roboty.
   Homofobia została już skonsumowana i wiecej nie przyniesie. Pozycja klęcząca takoż (a pogłębienie klęku może nawet zaszkodzić). Walka z "tłustymi kotami" padła zanim się zaczęła i pijarowo wyszło głupio. A i własne szeregi wyraźnie powiedziały, że dla idei to one nie bedą,...

   Zwróć uwagę na jeszcze jedną rzecz. PIS staje się główną ofiarą własnej propagandy. TVP niszczy PIS a nie Tuska. Dziwne? Nie.
   Bo każdy popełnia błędy. I każdy musi czasem korygować decyzje. Te duże i te małe. Propaganda ustawiła piSSkurów w roli bogów - zawsze słusznych, zawsze nieomylnych. PIS nie popełnia błędów więc nie ma czego korygować.* A w efekcie - zerowa możliwość manewru. Nie ma gdzie zrobić kroku w tył.

   Dwa przykłady. 1. Izba dyscyplinarna. Kompletna klapa. Efektu mrożącego nie ma, sądy robią władzy koło pióra, pomysły p. Zbyszka są uwalane nagminnie. Nie ma czego bronić. Ale nie ma gdzie się cofnąć. Ryzykuje się nawet dużą kasę bo nie ma innego wyjścia.
   2. Czarnek. Największe (chwilowo) nieszczęście PIS. Ciągły kocioł, ciągłe problemy. Co dzień nowy wyskok a każdy bardziej od czapy. Podobno Czarnek tak działa bo chce być widoczny - w ten sposób chce zrobić karierę. Szkody już narobił PISowi od cholery. Ale posunąć go nie można. Jeden , jedyny błąd personalny (Banaś) i tak jest trudny do przełknięcia dla nieomylnych.,

   Tu nie ma pomysłu. Stąd rzut na taśmę. Zniszczmy wszelki przekaz niepartyjny to ludzie zdurnieją i uwierzą w kaczystów z braku innych możliwości. Tylko, że Kaczor powinien pamiętać, że pełna blokada w czasach PRL nie zatrzymała ludzi ani w 80 r. ani w innych latach. Blokada - możasz nie pamiętać. Każde slowo, które trafiało do obiegu publicznego musiało być zatwierdzone. Skecz, artykuł w gazecie - wszystko. Zagłuszanie RWE, paszporty dla wybranych, szczegółowe kontrole w poszukiwaniu bibuły. Kary. I co to dało?

   Lex TVN to gest rozpaczy i przyznanie się do bezsilności. To nie domknie systemu. Zostanie internet, tv w satelicie i kablu, radio w telefonach. Z XXI wiekiem poradziła sobie tylko KRLD. Można to skopiować. Ale w środku Europy?
   • pigeon_shit_dust To nieprawda 21.07.21, 23:31
    zimna-wodka napisał:

    > Ja tak tego nie widzę. IV fala trafi na populację w znacznej mierze zaszczepion
    > ą albo przechorowaną.

    A to niby z jakiej racji ?? 4 fala ich ominie duzym kolem.

    Więc powinna być sporo mniejsza a i lockdown mocno ograni
    > czony (o ile w ogóle).

    O chorych zaszepionych w ogole nie bedziecie wiedzic, bo przechoruja to jak ja. Katar i wsio.
    Problem bedzie w rejonach gdzie zaszczepilo sie 12%.
    To rejony, w ktorcy Polacy sa jeszcze glupsi nic tradycyjnie, tam nie ma infrastruktury na ratowanie konajacych w wiekszych liczbach. No i to zaglebie PiS jak sie slusznie domyslam?
    4 fala spustoszy wylacznie nieszczepionych, jak dzis ci co konaja na FLorydzie czy w Alabamie. Sporo mlodych, wzglednie zdrowych. Konaja i prosza o szczepionke podobno, jak umarly o kadzidlo. Buahahaha. Too late, sucker.
     • pigeon_shit_dust Re: To nieprawda 22.07.21, 15:06
      dorota_333 napisała:

      A wcale bo nie. Nie zmienilem. Dalej uwazam ze szczepionka moze byc niebezpieczna i jest niesprawdzona. Ja sam zyciu bym jej nie wzial, gdyby nie terror rzadow tego jebanego swiata. Po pierwszym lekkim Covid nawet gdybym znow zachorowal, drugi bylby tylko lzejszy.
      Ci co na lozu smierci prosza o zaszepienie po prostu sa w ataku paniki....jak ateista z rakiem , ktory nagle teraz prosi ksiedza o rozgrzeszenie i pyta sie czy do raju pojdze smile
      • pepe49 Re: To nieprawda 23.07.21, 13:07
       Pigeon!
       Leki są!

       Jeżeli po wszystkich dyskusjach lodowato trzeźwo potrafiący myśleć Kadilak nie widzi w wyborze leków tylko szczepionkę albo nic to jestem sfrustrowany. Tonę pisania o kant d potłuc.

       Amantadyna - Viregyt, Amantix.
       Hydroxychlorochina - Plaquenil.
       Iwermektyna.
       Oseltamiwir - Ebifulmin.
       Na przykład.

       Jedno z tych natychmiast po objawach zacząć przyjmować.

       Kowid mutuje. Grypa też. Będzie się na to chorować od czasu do czasu.


       Tonę pisania do śmieci.
       Panie frusto, sprzedaj Pan kopyrajt na pseudonim.

       *

       Wiadomo co.
   • dorota_333 IV fala będzie wyglądać tak: 22.07.21, 10:14
    ... jak widać na tej mapie interaktywnej. Liczba osób odpornych = liczba osób w pełni zaszczepionych + liczba zarejestrowanych infekcji razy 5 (przyjęto duży mnożnik, zwracam uwagę):

    wieslawseweryn.github.io/hit__102.html


    Mieszkam w takim rejonie Śląska, który jest dosyć odporny, ale dalej jesteśmy poniżej progu odporności populacyjnej dla delty (90%). Pocieszenie dla Kadiego: Gdańsk nie zachoruje.

    Epidemia na Podkarpaciu może być w pewnych miejscach poważna - w sensie obciążenia systemu ochrony zdrowia. Karetek z Poznania do Szaflar nie wyślą. Będzie jatka z kilkunastogodzinnym oczekiwaniem na przyjęcie do szpitala. Do tego będą konieczne miejscowe lockdowny.

    I do tego to wszystko nie za 3-4 miesiące. We Francji już, w GB już i w Niemczech IV fala wzbiera. To pójdzie szybko. Połowa sierpnia i u nas się zacznie. Tak że zgadzam się z Bierzyńskim w tej sprawie. Nie doszacowujesz tego ryzyka.


    Reszta Twojego postu o anatomii gnicia PiS: też tak to widzę (dodałabym jeszcze, że budżetówka i rolnicy się budzą). Jednak za wolne media nikt w Polsce nie będzie umierał. Myślę, że nawet nie będzie masowych demonstracji, może jakieś w większych miastach. A przejęcie TVN bardzo by im ułatwiło sfałszowanie wyborów. I może to jest gra na wcześniejsze wybory właśnie i fałszerstwa, nie wiem.

    Na razie piłka po stronie UE i administracji Bidena. Polski naród na wakacjach, więc ma inne rozrywki.

    • zimna-wodka Re: IV fala będzie wyglądać tak: 22.07.21, 13:51
     Myślę jednak, że waaadza nie myśli o delcie. O slupkach popatcia - owszem
     Piękny szpagat p. Manowskiej. W jej wieku to słuszny powód do dumy:

     wiadomosci.wp.pl/zapowiada-sie-przelom-w-negocjacjach-z-ke-i-prezes-sadu-najwyzszego-rozwaza-zablokowanie-izby-dyscyplinarnej-6663760607476480a
     • dorota_333 Re: IV fala będzie wyglądać tak: 22.07.21, 14:35
      Władza do tego stopnia myśli o delcie, że jakoś przygwałciła hierarchów, żeby poparli program szczepień. Nie tylko myślą, ale boją się. Teraz epidemia jest jedynym twardym sprawdzianem, bo przeciąganie liny z UE będzie trwało.

      Manowska rozważa, czyli władza chce jakoś odroczyć nałożenie kar. Wystąpią może z inicjatywą kolejnej dupnej ustawy, która będzie markowała ustępstwo.

      Wiesz, mnie to rozwala: I prezes Sądu Najwyższego RP "rozważa" zastosowanie się do wyroku sądowego. To jest miara upadku państwa.

      [...] - tutaj miał pójść długi kwiecisty bluzg, ale się rozmyśliłam.
      • zimna-wodka Re: IV fala będzie wyglądać tak: 22.07.21, 16:16
       O czy władza myśli? Pewnie o rzeczach ważniejszych.

       https://pbs.twimg.com/media/E65Ouf7XMAA37BA?format=jpg&name=medium

       albo o jeszcze ważniejszych:

       www.onet.pl/film/onetfilm/wpadka-w-panoramie-tvp-slonce-krazy-wokol-ziemi/blyjyxm,681c1dfa

       Tu uwaga: Pinokio obiecywał wejście w technologie kosmiczne. Podstawy teoretyczne już są.
       • dorota_333 Re: IV fala będzie wyglądać tak: 22.07.21, 19:24
        Muszą się zastanowić, co dalej, więc teraz bla, bla, bla. To znaczy Kaczyński się zastanowi.

        Zależnie od rozwoju sytuacji w kraju. Jeśli IV fala będzie słaba i PiS-owi nie zagrozi, to spróbują coś zachachmęcić. Napiszą nową ustawę z nową Izbą Dyscyplinarną (taką samą).
        • zimna-wodka Re: IV fala będzie wyglądać tak: 22.07.21, 19:59
         dorota_333 napisała:

         > Muszą się zastanowić, co dalej, więc teraz bla, bla, bla. To znaczy Kaczyński s
         > ię zastanowi.
         >
         > Zależnie od rozwoju sytuacji w kraju. Jeśli IV fala będzie słaba i PiS-owi nie
         > zagrozi, to spróbują coś zachachmęcić. Napiszą nową ustawę z nową Izbą Dyscypli
         > narną (taką samą).

         Po co? To nie działa. Sam Pinokio to przyznał. Wymyślą coś gorszego. MUSZĄ jakoś karać za orzeczenia nie po ich myśli. Bez tego system się nie domknie . Nawet jak zniszczą TVN.
         • dorota_333 Re: IV fala będzie wyglądać tak: 23.07.21, 09:39
          > Wymyślą coś gorszego

          Nie mają wariantu jaruzelskiego. W stanie wyjątkowym nie można skrócić kadencji Sejmu i rozpisać wyborów, więc nic im on nie daje, tylko kilkumiesięczne przedłużenie gnicia.

          Jakby nie patrzeć, środki oddziaływania im się kończą. No wiesz, miękki terror zostaje, nękanie opozycji. Ale to też nie wypali, póki sądy nie są pisowskie.

          No więc na horyzoncie zmiana. Złośliwi mówią, że Tusku, stary lis, właśnie dlatego przybył na białym koniu, że ją wyczuł.
          • zimna-wodka Re: IV fala będzie wyglądać tak: 23.07.21, 10:27
           dorota_333 napisała:

           > > Wymyślą coś gorszego
           >
           > Nie mają wariantu jaruzelskiego.

           Nie myślałem o rozwiązaniach ogólnych tylko o sądownictwie. Coś z działającym efektem mrożącym. Np postępowanie 2,5 instancyjne (wymyśliłem w ciągu 3 minut). Minister sprawiedliwości, niezadowolony z orzeczenia I instancji, kieruje sprawę sędziego, który orzekał do ID. Ta rozpatruje temat w trybie doraźnym i ustala karę. Można się odwołać ale to trwa (a kara działa, choćby jako działanie prewencyjne). Min. Spr. potem kieruje sprawę do wskazanego przez siebie sądu II instancji. Jeśli II instancja utrzyma wyrok I instancji kara nałożona na sędziego zostaje anulowana. Jeśli wyrok zostanie uchylony (albo w jakikolwiek zmieniony) kara się uprawomocnia.
           Trzeba mieć tylko sąd II instancji po swojej stronie. Najlepiej powołać nowy i to niezależny od środowiska sędziowskiego (czyli obsadzony przez p. Zbyszka).

           Gwarantuję ci, że każdy sędzia orzekający w I instancji będzie miał z tyłu głowy "a co o mnie pomyśli p. Zbyszek".
           I o to chodzi.

           • dorota_333 Re: IV fala będzie wyglądać tak: 23.07.21, 12:15
            Sama Izba Dyscyplinarna jest nielegalna, więc jakkolwiek by ją zmienili, to legalna się nie zrobi. Co oznacza, że tracą ten bat na sędziów.

            Mnie się wydaje, że etap pogrywania z Komisją Europejską i TSUE się kończy. Tera bedo kary. W piniondzach - a to akurat ta władza rozumie, bo jej elektorat to rozumie.

            Termin miesięczny dostosowania się do wyroku TSUE jest dosyć długi (= łaskawy dla PiS), ale sprawa zaczęła wreszcie iśc w dobrym kierunku.
            • zimna-wodka Re: IV fala będzie wyglądać tak: 23.07.21, 14:07
             dorota_333 napisała:

             > Sama Izba Dyscyplinarna jest nielegalna, więc jakkolwiek by ją zmienili, to leg
             > alna się nie zrobi. Co oznacza, że tracą ten bat na sędziów.

             I co z tego? Starą się wyrzuci, powoła się nową, według nowych zasad. I karuzela ruszy od początku. A przez ten czas jakieś dutki (dudki?) wpłyną.
             • zimna-wodka Re: IV fala będzie wyglądać tak: 23.07.21, 14:14
              zimna-wodka napisał:

              ......................................................

              Widzisz? To wszystko jest do bólu przewidywalne:

              Trzeba niestety przyjąć inną taktykę w zderzeniu z silniejszym przeciwnikiem (TSUE i Komisją Europejską - red.). Musimy odejść od strategii prężenia muskułów i przyjąć strategię „lisa”. Skoro więc silniejszy partner łamie ustalenia traktatowe i nie podoba mu się Izba Dyscyplinarna, należy uchylić się i tak zmienić system dyscyplinarny, by np. stworzyć „Izbę Karną i Dyscyplinarną”, do której wydziału przeszliby sędziowie z obecnej Izby Dyscyplinarnej i ci sędziowie z Izby Karnej, którzy wyraziliby chęć orzekania w „wydziale dyscyplinarnym”. Wszystkie decyzje i orzeczenia TSUE trafiałyby w próżnię

              Taki pomysł ma sędzia Nawacki.

              Rozwija ten pomysł tak:

              Wtedy „zabawa” rozpoczęłaby się zapewne od nowa. Dlaczego? Dlatego, że tu nie chodzi o jakieś naprawianie systemu dyscyplinarnego w Polsce, ale o fundamenty sprawiedliwości. Chodzi o to, czy sędziowie, którzy będą sądzić, będą dobierani przez przedstawicieli narodu polskiego, czy też będą to sędziowie, którzy są kooptowani przez korporację sędziowską. Ta korporacja hołduje wartościom wyznawanym przez niektóre ideologiczne kręgi w Unii Europejskiej

              I bez ogródek mówi o co chodzi:

              Problem sądownictwa dyscyplinarnego, to nie tylko sprawy sędziów, którzy mogli dopuścić się przestępstwa. Tu chodzi o sędziów, którzy są stronniczy. Osoba, która przynależy do określona do określonej grupy społecznej, wyznaje określone poglądy, jest np. osobą religijną, w zderzeniu z sądem nie ma szans na sprawiedliwy wyrok. Chodzi o rozstrzygnięcia dotyczące zwykłych obywateli. Jeśli np. ktoś, z racji noszenia symboli religijnych, zostanie znieważony przez działacza LGBT, to ofiara ta nie ma szans na uzyskanie satysfakcji w postacie skazania napastnika. Sędzia będzie się wtedy powoływał na „uzasadnione wzburzenie związane z dyskryminacją”
              • dorota_333 Re: IV fala będzie wyglądać tak: 23.07.21, 14:35
               Nawacki to jest ten, który z niewiarygodnie debilnym wyrazem twarzy darł publicznie uchwałę zgromadzenia sędziów smile A to mój ulubieniec, bo zrobić minę głupszą niż robi prezydent Duda to jest wielka sztuka.

               A poważnie: nie ma co sie zajmować wypocinami takiego intelektu. Nawacki zakłada, że organy UE są umysłowo na poziomie elektoratu z Podkarpacia. Nie są. Patrzono przez palce do tej pory, teraz jest postanowienie o terminie i nałożeniu kar potem. Amen.
               • zimna-wodka Re: IV fala będzie wyglądać tak: 23.07.21, 15:53
                dorota_333 napisała:

                > Nawacki to jest ten, który z niewiarygodnie debilnym wyrazem twarzy darł public
                > znie uchwałę zgromadzenia sędziów smile A to mój ulubieniec, bo zrobić minę głupsz
                > ą niż robi prezydent Duda to jest wielka sztuka.
                >
                > A poważnie: nie ma co sie zajmować wypocinami takiego intelektu.

                Bo idioci zwykle nic nie wymyślają sami (patrz pepe). Ten pomysł już rodzi się gdzieś wyżej. Jakie są procedury w TSUE - nie wiem. ID zostanie rozwiązana i TSUE dostanie czego chce. Na jej miejsce powstanie coś innego i gorszego.

                Zważ, że idiota powiedział jedną ważną rzecz: sędziowie mają być karani za "niewłaściwe" orzeczenia. W oficjalnej propagandzie to coś nowego. I znów - idiota sam tego nie wymyślił.

                Komisja do sprawy likwidacji TVN przyjęła poprawkę Kukiza. Spółki skarbu państwa TVN nie kupią. OK. Dzięki temu pomysłowi Amerykanie zostają przyparci do muru ostatecznie. Bo albo sprzedadzą na biegu TVN spółkom skarbu państwa (ustawy jeszcze nie ma) albo nie sprzedadzą w ogóle, przynajmniej za rozsądną cenę. Żaden polski kapitał nie wejdzie w interes, który władza może w każdej chwili zamknąć a przerobienie TVN na TVP-bis jest bez sensu. To się nazywa sprzedaż wymuszona. Sprzedać trzeba natychmiast i za tyle ile kto da. Takie np. siostry K paru (nastu?) miliardów nie zdobędą ale kredyt na kilkadziesiąt milionów owszem. A jak nie to nie będzie TVN w ogóle. Też piknie.
                Mnie pozostaje tylko obserwować. Czy poseł Suski z delikatnym wsparciem szarpidruta rzuci na kolana Bidena i całą jego administrację czy niekoniecznie. A może Biden przyjmie argumentację posła Suskiego, że USA nie leżą w Europie więc mają wy****ć.
                Wreszcie mamy godnego przeciwnika - Amerykę. A zwycięstwo jest bliskie.
                PS. Może poseł Suski zaproponuje Bidenowi, że odpuści TVN za 3-4 lotniskowce atomowe. Jak się je przerobi tak żeby mogły wpłynąć na Bałtyk uzyskamy panowanie nad rurą a przez to nad Europą, Rosją i Ameryką też. Bo Ameryka upokorzona przez posła Suskiego tak łatwo się nie podniesie.
  • pigeon_shit_dust Tak trudno to czytac 21.07.21, 23:33
   o zmeczeniu pandemia. Kryste, jaki ten narod wydalikatniony. No ,ale ci co dzis przechodza mutacje glosu, nigdy nie doswiadczyli w swym zyciu zadnego kryzysu. To moze i stad ta grypka dla nich taka tragiczna.
   ALez ja bede mial ubaw jak u was sie zacznie prawdziwy mlyn !
   • dorota_333 Re: Tak trudno to czytac 22.07.21, 19:25
    > Kryste, jaki ten narod wydalikatniony

    Taka samą miałam myśl, kiedy przed burzami ewakuowali obozy harcerskie. Jak to jest możliwe że ten naród przeżył II wojnę? (inny naród, po prostu).
    • pigeon_shit_dust Re: Tak trudno to czytac 22.07.21, 21:14
     dorota_333 napisała:

     > > Kryste, jaki ten narod wydalikatniony
     >
     > Taka samą miałam myśl, kiedy przed burzami ewakuowali obozy harcerskie. Jak to
     > jest możliwe że ten naród przeżył II wojnę? (inny naród, po prostu).

     Wspolczesni na pewno by nie przezyli. W II wojne internet byl za wolny no i nie bylo ajfonuf ( pisownia oryginalna) .
    • pigeon_shit_dust A moze ... 22.07.21, 21:21
     dorota_333 napisała:

     > > Kryste, jaki ten narod wydalikatniony
     >
     > Taka samą miałam myśl, kiedy przed burzami ewakuowali obozy harcerskie. Jak to
     > jest możliwe że ten naród przeżył II wojnę? (inny naród, po prostu).


     Leniuchy jestescie ?
     Teraz za goraco zeby robic.
     Przy wyższych temperaturach ludzie częściej zamieniają pracę na wypoczynek. Przy temperaturze 40 stopni dzienny czas poświęcony na pracę jest średnio o prawie 20 minut krótszy niż przy temperaturze 30 stopni. Jest to oszacowanie dla całej populacji dorosłych (tj. wliczając emerytów, osoby bezrobotne i będące danego dnia na urlopie), czyli spadek czasu pracy wśród samych pracujących jest wyższy
     next.gazeta.pl/next/7,151003,27355967,wyliczono-najlepsza-temperature-dla-pracy-i-gospodarki-ta-wiedza.html#s=BoxOpMT
     Niedziela 7 dniw w tygodniu, kurvva twasmile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka