Dodaj do ulubionych

U. E. i odprzemysłowienie Polski

24.07.21, 13:10
wnet.fm/2021/07/22/andrzej-sadowski-realizacja-unijnego-planu-fit-for-55-doprowadzilaby-do-odprzemyslowienia-polski/


"Propozycja Komisji Europejskiej Fit for 55 zakłada rozszerzenie unijnego systemu handlu emisjami o budownictwo i transport: lądowy, morski, lotniczy. Andrzej Sadowski ocenia, że

Jest to plan, który doprowadzi, jeżeli zostałby zrealizowany, do odprzemysłowienia Polski.

Jak wskazuje, nasz kraj dalej silnie dokonuje uprzemysłowienia gospodarki. W wyniku nowych regulacji najbardziej straciłyby kraje takie jak Polska.

To, co jest celem rządu, czyli skracanie dystansu do gospodarek krajów starej Unii Europejskiej zostałoby zatrzymane i [dystans] nigdy już nie zostałby zniwelowany.

Prezydent Centrum im. Adama Smitha stwierdza, że wbrew zapewnieniom unijnym nasze przedsiębiorstwa będą jeszcze bardziej uzależnione od zachodnich.

Polski przemysł transportowy stał się w ostatnim czasie numerem 1 w Unii Europejskiej.

Francja i Niemcy wystąpiły z inicjatywą ograniczającą konkurencyjność polskiego sektora transportowego. Dyrektywa unijna o mobilności nie zatrzymała jednak polskiego transportu, wciąż bardziej konkurencyjnego od niemieckiego i francuskiego. Kolejnym uderzeniem w konkurencyjność polskiej gospodarki jest też przyśpieszenie unijnej polityki klimatycznej.

Brak jest nadziei, aby kraje Europy Wschodniej uzyskały należytą pozycję.

Ekonomista wskazuje, że rząd powinien znaleźć odpowiedź na pytanie: „o ile poziom życia w Polsce się obniży wskutek unijnej polityki klimatycznej?”."


*

PIS nadal chce jeździć z zyskiem na tygrysie czyli uważa, że uczestnictwo państwa polskiego w U. E. jest opłacalne.
Pepe wywiesił żałobę po przystąpieniu Polski do U. E., bo utrata niepodległości państwa była dla pepego wstrząsem. Do głowy pepemu nie przyszło, że trafiamy do kraju, w którym rządzi odpowiednik północnokoreańskej idei dzucze albo leninizmu made in Sowdepja.

Pepe oddaje kopyrajt na określenie "zaplute pobocze Uńji Eł.opejskiej", którym się staniemy i stajemy, choćby ludzie z rządu PiS, jedynego przyzwoitego na te czasy, zresztą, wypruwali sobie żyły.
Jak można przytulić się do imperjum USA i powtórzyć drogę Korei Pd. czy Tajwanu będąc kawałkiem U. E.?
Gdy ta jest oparta na umowie, których nie przestrzega (vide przykład z ingerencją w systemy prawne państw-członków umowy)?

Przeżyjemy. Tylko po co biednieć?

Czas na wyjście z U. E. drastycznie się skurczył. Teraz chodziłoby o ucieczkę.
Niby kto ma to organizować?
Ludzie chcą żyć w U. E.
Tryumf propagandy, psia ... ... .

Wniosek?
Kto ma pieniądze niech przeprowadza dzieci do Szwajcarji czy Danji. Kto nie ma, tak samo. Reszta zostaje w skansenie coraz bardziej zielonej biedy.

*

U. E. musi zostać zakończona.
Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka