Dodaj do ulubionych

Media w Polsce

07.08.21, 16:51
"Z analizy Centrum Analiz Ekonomicznych wynika, że na nowych rozwiązaniach skorzysta 10,9 mln gospodarstw domowych, czyli 79 proc. wszystkich. Stracą jedynie te zaliczające się do górnych 10 proc. pod względem dochodów."

to powyżej to są fakty
a to poniżej medialnie wykreowana rzeczywistość:

"Według badania United Surveys przeprowadzonego dla DGP i RMF FM niemal 55 proc. respondentów uważa, że na zmianach podatkowych straci. Tylko 36 proc. pytanych odpowiedziała, że na Polskim Ładzie raczej lub zdecydowanie zyska.

forsal.pl/gospodarka/polityka/artykuly/8221738,polski-lad-czyli-narracyjna-kleska-rzadu-opinia.html
podsumowując, mimo ze Morawiecki to podobno pinokio, mimo ze PIS ma na swoich usługach klechów na ambonach, mimo ze kurski stara się jak może w TVPIS, okazuje się ze to wszystko za mało, okazuje się ze druga strona kłamie znacznie więcej i skuteczniej
Obserwuj wątek
    • zimna-wodka Re: Media w Polsce 07.08.21, 19:21
      Kłamie jak kłamie. Policz sobie ile musi stracić te 10% bogatych żeby zarobiło 80% biednych. "Bogaty" straci dużo, "biedny " zyska mało.
      Ale pole manewru jest spore. Ponoć okazyjnie kupiona działka Pinokia jest warta 70 mln. Jakby ją opierdolić i kasę rozdać to każdy Polak dostałby po 2 zł. Więc czemu tego nie zrobić? Zyskują WSZYSCY, traci JEDEN.

Moja żona ma 1693,00 zł emerytury brutto. Dzisiaj zabierają jej 265,65 zł. Po reformie zabiorą 152,37 zł. Zarobi 113,19 zł. Rocznie to 1358,20. Gdyby musiała z tej emerytury żyć to faktycznie - dochodzi jej jedna miesięczna. Ale nie przeżyje - czy z podwyżką czy bez.
      Ja, po walce z ZUS, mam ca. 3500 (brutto). Zabierają mi ca 600 zł. Po obniżce zabiorą mi 485,00 zł. zarobię 115,00 zł. Rocznie to 1380 zł. Szału nie ma ale z taką emeryturą to ja nie jestem biedny.
      Łącznie zarobimy rocznie 2738,00 zł w skali roku. Na waciki.
      Najniższa emerytura to ca 1250 zł brutto czyli ok 1000 zł netto. Taki emeryt zarobi 137,50 zł miesięcznie. Pytanie tylko czy dzisiaj te 1000 zł (netto) wystarcza mu na egzystencję. Raczej nie. Ale skoro żyje (jeszcze nie zdechł) to musi czerpać jakieś środki z otoczenia (dorabia na boku, korzysta z pomocy rodziny albo żebrze). Korzysta z otoczenia bogatszego od siebie. Walnięcie w to otoczenie jego sytuacji nie poprawi. I nie zmieni tego dodatkowe 137,50 zł.

A dołóż do tego inflację, podwyżki innych podatków, nowe podatki. Tym się waaadza nie chwali.

Ludzie nie są tacy głupi jak ci się wydaje.
      • cojestdoktorku Re: Media w Polsce 07.08.21, 21:21
        nie wnikam czy są głupi czy nie, faktem jest ze pisiaki chcą obniżyć podatki a wolne media wmówiły ludziom ze to podwyżka
        skalę tej obnizki widac po takich artykułach:
        next.gazeta.pl/next/7,151003,27393345,polski-lad.html
        businessinsider.com.pl/finanse/zmiany-w-podatkach-samorzady-policzyly-ile-straca-na-polskim-ladzie/srn4n24
        nie ma zadnych podwyżek, są obniżki w sporej sumarycznie skali
        z jednej strony "wolne media" mówią ze podnoszą podatki, z drugiej narzekaja ze samorządy mniej kasy dostaną, cyrk

p.s. nie narzekaj, zawsze to coś, przecież nikt emerytury nikomu nie podwoi z roku na rok, a jak sie zmieni to nie bedzie nawet tego co teraz
        • zimna-wodka Re: Media w Polsce 08.08.21, 01:01
          cojestdoktorku napisał:

> z jednej strony "wolne media" mówią ze podnoszą podatki, z drugiej narzekaja ze
          > samorządy mniej kasy dostaną, cyrk

Cyrk to ty uskuteczniasz. Samorządy mają udział w CIT. I CIT faktycznie spadnie. Samorządy dostaną mniej pieniędzy.
          Ludzie oczywiście zapłacą mniej z tytułu CIT za to zapłacą więcej z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego. A ubezpieczenie zdrowotne wchodzi w całości do budżetu. Czyli budżet straci CZĘŚĆ wpływów z CIT za to łyknie CAŁOŚĆ wpływów z podwyżki zdrowotnego. Oczywiście możesz kombinować jak p. Jaki: zdrowotne to nie jest podatek. Tak wykombinował gdy mu wypomniano, że w życiu na żadne podnoszenie podatków się nie zgodzi.

Nawiasem mówiąc jakiś mundry z PIS wyliczył, że budżet straci na CIT 7 mld a na zdrowotnym zyska 14 mld. Jest interes?

Tylko, że lud pracujący nie myśli jak p. Jaki. Danina to danina. Czy go łupną na CIT czy na zdrowotnym, czy na podatku od deszczu czy od słońca to bez różnicy.

A już pomysł, że 200 PLN na miesiąc wprowadzi polską nędzę na europejski poziom życia to kompletny odjazd.
          • cojestdoktorku Re: Media w Polsce 08.08.21, 11:02
            >A już pomysł, że 200 PLN na miesiąc wprowadzi polską nędzę na europejski poziom życia to kompletny >odjazd.

a który pisiorek gdzie tak napisał oprócz Ciebie?
            200 zeta dla biednego emeryta to już tyle kasy ze kupi lepsza zabawkę dla wnuczka czy tam moze na następne wakacje wyjedzie sobie w fajne miejsce,
            ubytek kilku tysiecy zeta dla kogoś kogo zarobki idą w pod 100 tysiecy jest w zasadzie nieodczuwalny, będzie miał odrobinę inne cyferki na koncie a jego poziom życia w zaden sposób sie nie zmieni
            zresztą to jest równanie do modeli skandynawskich, zmniejszenie rozwarstwienia dochodowego
    • stoje_i_patrze Re: Media w Polsce 08.08.21, 09:02
      Nie masz widzę bladego pojecia czym jest projekt rządu. Przykładowo wiele wolnych zawodów w tym fryzjerzy, stolarze, itd rozliczają się na tzw ryczałcie a tam rząd zwiększa podatek nawet o 100%. Powtórzę o 100%.

Cała ta obnizka podatków jest właśnie szwindlem. Bo wiem masowo wzrosną ceny usług, rząd zamierza to zrobić przy boomie, inflacji 5%, nbp ktory traci zaufanie, do tego zabiera nie tylko fryzjerom ale samorządom. Czytaj, wzrosną ceny za wywóz smieci, bilety itd.

Tylko glupi wierzy w to co mówi rząd, albo osobą mądra ale która nie zna faktów.
      • cojestdoktorku Re: Media w Polsce 08.08.21, 11:18
        >Cała ta obnizka podatków jest właśnie szwindlem. Bo wiem masowo wzrosną ceny usług, rząd zamierza to >zrobić przy boomie, inflacji 5%, nbp ktory traci zaufanie, do tego zabiera nie tylko fryzjerom ale samorządom.

dla mnie ten moment w którym chcą to wprowadzić jest bardzo zły, nigdzie nie napisałem ze jakoś to bardzo popieram,

>Czytaj, wzrosną ceny za wywóz smieci, bilety itd.

dlaczego maja wzrosnąć jakoś bardziej ceny za wywóz śmieci czy bilety (które?) na skutek tego nowego ładu to nie pojmuję

podusmowujac: nie jestem wielkim fanem tej zmiany, a jestem przeciwnikiem momentu w którym ta zmiana jest wprowadzana, ale wątek jest o tym jak bardzo mnie wkur.... ze te "wolne media" kłamią więcej i mocniej niż cała ta rządowa machina propagandowa, ale nikt sie ich nie czepia bo to "oaza demokracji"
        "wolne media" zupełnie wykrzywiły nową rzeczywistość która ma nadejść, a z czego to wynika?
        a mianowicie ze Ci co decydują o tych wolnych mediach maja na nowym ładzie stracić jakieś grosze (dla nich grosze) i dlatego kłamia jak najeci by trochę tych drobniaków uratować, są gorsi niż "kur...izją" kurskiego, okłamują "ciemny lud" ze straci by oni mogli ratować jakieś swoje drobniaki
        te "wolne media" gadają zawsze to co jest w ich interesie tak jak TVPIS gada to co jest w interesie PIS
        wolne media nie maja żadnej moralnej przewagi nam mediami rządowymi, a wręcz wypadaja gorzej, bo pisiaki co to maja wprowadzać też będą na tym stratni, obajtek będzie stratny, kurski będzie stratny, więc pisiaki co maja na tym stracić ale to popierają wyglądaja jak święci przy "wolnych mediach"
        sam będę na tym ładzie stratny ale nie będę w kółko dookoła pitolił ze traca na tym wszyscy po to by ich podburzać przeciwko zmianom
        • zimna-wodka Re: Media w Polsce 08.08.21, 12:22
          cojestdoktorku napisał:

Człowiek, który zarabia nieco powyżej 100 tyś na umowę o pracę może ci się wydawać bogaty. Zapewniam , że człowiek zarabiający niby tyle samo we własnym mikrobiznesie bogaty nie jest.
          1. często tacy mikro pytają się ile muszą mieć rezerwy finansowej. Odpowiadam krótko : policz sobie miesięczne wydatki przy normalnym życiu jakie prowadzisz i pomnóż przez 12. Taka poduszka finansowa w wysokości kosztów rocznego utrzymania na normalnym poziomie to minimum. Bo coś pierdyknie i leżysz. Nie masz żadnej innej osłony.
          2. Taki mikro jak chce mieć urlop to musi na ten urlop zaoszczędzić. Nie będzie pracował to nic nie zarobi. Miesiąc urlopu = trzeba przez 11 m-cy zarobić na 12- miesięcy. No i trzeba zapłacić ZUS mimo, że się nic nie zarabia. Najemny nie ma takiego problemu bo jemu wpłynie na konto tyle co zwykle.
          3. Emerytury. Mikro będą mieli dziadowskie. Owszem mogą płacić większe składki. Ale jak zapłacą tyle co najemny to emeryturka wyniesie połowę tego co dostanie najemny. Bo najemnemu pracodawca dokłada drugie tyle.
          Więc trzeba oszczędzać albo krótko żyć. Więc jakiś wybór jest.

A w ogóle to pisz bzdur. Obajtka nikt nie broni. Człowiek zarabia ponoć 6 mln rocznie to może zarobić nawet 5.
          Kurski to bida z nędzą - powyżej 1 mln rocznie.
          Zestawienie choćby Kurskiego z emerytem jest efektowne. Tylko gdzieś ucieka cały środek. I o ten środek chodzi a nie o milionerów.

Ja zarabiam powyżej 100 tyś rocznie ale do Kurskiego mi baaaardzo daleko. Zamiast , powiedzmy 10 tyś miesięcznie zarobię 9. z głodu nie umrę. Z urlopu nie zrezygnuję - nie dam rady zapierdalać 24 na 24 bo za stary jestem.
          Najwyżej trzeba będzie skrócić życie.
          • cojestdoktorku Re: Media w Polsce 09.08.21, 11:48
            >Człowiek, który zarabia nieco powyżej 100 tyś na umowę o pracę może ci się wydawać bogaty. Zapewniam , >że człowiek zarabiający niby tyle samo we własnym mikrobiznesie bogaty nie jest.

mam znajomego developera który zanim nastał PIS miał więcej długów i kredytów niż kapitału i aktywów (jest zaprzysięgłym antypisiorem, ogląda tylko TVN) no i jak się z nim rozmawia to on przyznaje ze dla niego nie ma znaczenia czy podatki sa 10% wyższe czy 10% nizsze, dla niego ma znaczenie czy on będzie miał z czego podatki zapłacić, dla takich ludzi liczy się stan koniunktury, a nie podatki, jak gośc zarobi milion w rok to to czy zapłacić 20 czy 30% podatków nic nie zmieni, jak gośc nic nie zarobi albo pojedzie na stratach bo koniunktura siadła i sie mało sprzedaje to co mu to da ze podatki beda na zero%?
            a ta inflacja na którą tak narzeka przecietny człowiek (etatowiec) dla niego jest zbawieniem, korzystajac z tego ze nieruchomosci i działki schodza jak cieple bułeczki gośc się "zrestrukturyzował" sprzedał jakąś rozgrzebaną inwestycje, jakieś działki, a kupił inne działki i rozpoczął inną inwestycję, inflacja i popyt mu na to pozwoliły
            porównywał to do sytuacji gdy się siedzi z akcjami na niszowej spółce i nie ma jak akcji sprzedać, aż zaczłą sie na niej ruch i mozesz sprzedać co chcesz i ile chcesz kupić

jeszcze raz podkreślam, gośc jest antypisiorem i zalewa mnie memami "antypis", moje próby dyskutowania z nim ze ta jego radośc z obecnej sytuacji i krytykowanie pisiorków nie pasuje do siebie spełzaja na niczym
            ogolnie to nie wiem jak ludzie majacy problemy z podstawowym łączeniem faktu są w stanie prowadzić tak duże biznesy

>Zestawienie choćby Kurskiego z emerytem jest efektowne. Tylko gdzieś ucieka cały środek. I o ten środek >chodzi a nie o milionerów

no i w tym srodku etatowiec co miał 15 tys miesiecznie na łapę teraz będzie miał 14, czy tam 14,5 na łapę, to taka katastrofa? co to zmieni w jego sytuacji? ze kupując nowy samochód będzie musiał odpuścić jeden punkt wyposażenia
            a jak koniunktura będzie dobra to sobie taki np. informatyk wynegocjuje podwyżkę większa niz te straty na podatkach
            podobnie z włąsnymi biznesami, to koniunktura jest wazna a nie podatki, - te najniższe są w jakiejś libii, somalli, demokratycznej republice konga czy meksyku, ale ludzie wolą prowadzić biznesy w USA z wyższymi podatkami niż z niższymi w meksyku
            ludzie wolą zaczac biznes w mocno opodatkowanej szweci niz w nisko opodatkowanej demokratycznej republice konga

wysokosc podatków to ma sporo znaczenie dla tych na dole i akurat im te podatki spadną, dla nich 100 czy 200 zeta wiecej zmienia coś realnie, dla ludzi którzy zarabiaja dużo to ylko cyferki an kontach bez wpływu na poziom zycia
        • stoje_i_patrze Re: Media w Polsce 08.08.21, 15:08
          Samorządy stracą 145 mld przez 10 lat
          możesz sprawdzić ile straci każda gmina
          natwojkoszt.pl/

Dlaczego wzrosną ceny biletów komunikacji miejskiej czy inne usługi? bo będzie wyrwa i trzeba ją zasypać.
            • zimna-wodka Re: Media w Polsce 09.08.21, 00:47
              Wygooglowałem i wyszło mi to:
              wiadomosci.wp.pl/minister-skarbu-umorzyl-dlug-partii-kaczynskiego-6036626055165057a?kat=8171&wid=9657137&rfbawp=1202978438.085&ticaid=155ba&_ticrsn=3
              • deluc Re: Media w Polsce 13.08.21, 08:43
                Poczytaj sobie o nie jakim Stasiaku z Ściniawy ... każdy orze jak może ... taki Obajtek-bis. Ten przykład i nie tylko ten utwierdza mnie w przekonaniu że politycy en masse to złodzieje ... wszyscy bez względu na opcję polityczną i szczebel.
                • zimna-wodka Re: Media w Polsce 13.08.21, 10:08
                  W Polsce pewnie tak. Gdzie indziej niekoniecznie. Ale złodzieje są różni. Niektórzy kradną po cichu, skrycie. Bo wiedzą, że mogą za to beknąć.
                  Aktualni kradną na żywca. Bo uważają (i słusznie) że są absolutnie bezkarni. Pracowicie tworzą ustrój, który im tą bezkarność zagwarantuje. Np. próbują przejąć pelną kontrolę nad wymiarem sprawiedliwości czy mediami. Kontrola nad mediami gwarantuje, że ludek się nie dowie i nie będzie sprawy. A jeśli coś wycieknie to zawsze uwali prokuratura. Jak już będzie tak grubo, że prokuratura nie uwali albo jak sprawa pójdzie z oskarżenia prywatnego wtedy wkraczają usłużne sądy. Sądy nawet są czasem wskazane bo dają świadectwo uczciwości. Służby też taki papier mogą wydać - na żądanie.

W zasadzie złodziejami są ci z poziomu 1. Ci z poziomu 2, aktualnego, to bandyci. W pierwszym przypadku to kradzież, a drugim to rozbój.
                  Poziom 2 ma jeszcze jeden aspekt. Traktując ochronę władzy jako cel główny (jedyny?) aparat państwowy zwraca się przeciw obywatelowi. Bo nawet jeśli "góra" nie chce z obywatelem walczyć to "doły" myślą wyłącznie o tym jak się "górze" przypodobać. I walą na oślep w nadziei, że "góra" to doceni i nagrodzi.
                  Na koniec otrzymamy państwo, dla którego walka z obywatelem będzie celem głównym. Oczywiście będzie to oznaczało także walkę z samorządami (tymi co nie chcą się podporządkować), organizacjami pozarządowymi i w ogóle wszelkimi przejawami aktywności w przestrzeni publicznej. Ale manifestacje poparcia dla władzy, publiczne wyrażanie zachwytu i pełnego oddania bedą dozwolone.

Nic nowego. To było i teraz wraca.
            • stoje_i_patrze Re: Media w Polsce 09.08.21, 18:01
              deluc napisał:

> Wygoogluj sobie "park z palet" albo "plaża w zimie" ... tak gospodarują samorz
              > ądy dużych miast ale i w małych szasta się pieniędzmi .

Znam temat i pokazuje jak jesteś ograniczonym obserwatorem zycia publicznego.
              Czepiasz sie paru skrzynek w kontekście wielomiliardowych budżetów. Rozumiem że metra, dróg, tramwajów i setki inwestycji nawet w przedszkola nie widzisz.
              Rozumiem że ciebie ruszają wielkie media i gówno burze.

Szkoda, miałem Cie za madrzejszego.
          • herr7 armaty albo masło 09.08.21, 09:13
            stoje_i_patrze napisał:

> Samorządy stracą 145 mld przez 10 lat
            > możesz sprawdzić ile straci każda gmina
            > natwojkoszt.pl/
            >
            > Dlaczego wzrosną ceny biletów komunikacji miejskiej czy inne usługi? bo będzie
            > wyrwa i trzeba ją zasypać.

Rząd chce mieć środki na zbrojenia. W planach PIS ma to być 3% PKB, a jeżeli Bóg da to i więcej. A to oznacza, że trzeba komuś zabrać. Zasada armaty albo masło nigdy nie przestała obowiązywać. To oznacza w praktyce, że będziemy w niedalekiej przyszłości społeczeństwem starych, biednych ludzi i to ze wszystkimi tego nieprzyjemnymi konsekwencjami. Jeżeli zamiast we własny rozwój przeznacza się pieniądze na zakup drogiego sprzętu zagranicą to musi to powodować ubożenie kraju. Takie są tego długofalowe konsekwencje. Tyle, że o tym się w mediach nie dyskutuje, ani w tych "wolnych", ani w "reżimowych", gdyż postsolidarnościowe elity, tj. POPIS tego sobie nie życzy. Zamiast tego dużo jest o sprawach drugo, trzecio i czwartorzędnych.
          • cojestdoktorku Re: Media w Polsce 09.08.21, 11:51
            >Samorządy stracą 145 mld przez 10 lat

no przeciez sam to wklejałem wcześniej, budzet zarobi jakieś 27 miliardów chybana zmianach a samorządy stracą 145 więc sumaryczna starta, spadek podatków to ponad 115mld przez 10 lat
            to obliczenia dla samorządów to jest własnie dowód na to ze podatki sumarycznie spądna, a TVN i GW pitolą ze podatki wzrosną a chwilę póxniej ze przez ten wzrost podatków samorządy będą miały mniej kasy (sic!)
            • zimna-wodka Re: Media w Polsce 09.08.21, 17:31
              cojestdoktorku napisał:

> >Samorządy stracą 145 mld przez 10 lat
              >
              > no przeciez sam to wklejałem wcześniej, budzet zarobi jakieś 27 miliardów chyba
              > na zmianach a samorządy stracą 145 więc sumaryczna starta, spadek podatków to
              > ponad 115mld przez 10 lat
              > to obliczenia dla samorządów to jest własnie dowód na to ze podatki sumarycznie
              > spądna, a TVN i GW pitolą ze podatki wzrosną a chwilę póxniej ze przez ten wz
              > rost podatków samorządy będą miały mniej kasy (sic!)
              >
              Jak porównasz 10 letnie straty samorządów z rocznym zyskiem budżetu to pewnie tak wyjdzie. Proponuję przyjąć 1000 letnie straty samorządów i miesięczne zyski budżetu - wtedy zarobimy wszyscy i to duuuużo.

Ponoć jesteś ścisły (umysł). Więc przyjmij, do kurwy nędzy, że następuje przesunięcie środków z samorządów do budżetu. Budżet i samorządy stracą na dochodowym ale budżet to sobie odbije na zdrowotnym. Samorządy mogą co najwyżej odbić sobie na opłatach typu śmieci, woda etc. Oczywiście będzie to dowód na nieudolność samorządów. Przynajmniej tych "złych" bo "dobre" dostaną dotacje.

Zrozum raz na jutro: dochody budżetu WZROSNĄ. Przy innych stałych parametrach wzrost dochodów budżetu + spadek danin płaconych do budżetu to tylko Pinokio potrafi.
                • zimna-wodka Re: Media w Polsce 10.08.21, 00:58
                  stoje_i_patrze napisał:

> Mądrze piszesz zimna wódka. Takich to ze świecą szukać.
                  >

Przyjmuję, że to nie ironia. Zarozumiały jestem.

To jeszcze o paletach. Akurat mieszkam w Warszawie i znam Plac Bankowy (ex Dzierżyńskiego). Pustynia ale nie betonowa. Beton to ca 40%, 60% to asfalt. Jak latem jest 30 st w cieniu to tam jest 40 albo i lepiej. Ato jeden z najważniejszych wezłów komunikacyjnych miasta. Ludzi jest zwykle od cholery a nie ma gdzie choćby usiąść.
                  Trzeba to JAKOŚ rozbić, żeby warunki nadawały się do życia. Może tak, może inaczej.

Albo można nic nie robić. Bo wszystko co zrobi Trzaskowski jest do Du*y. Pamiętam jak wieszano psy na Trzaskowskim za pomysł budowy ścieżek rowerowych. Albo za nieodśnieżone ulice które nie są w gestii miasta. Albo za wybijające studzienki w trakcie nawałnic. Studzienki wybijają we wszystkich większych miastach bo nie takiej kanalizacji co bezproblemowo przyjmie KAŻDĄ ilość opadów. Nie mówiąc już o tym, że gdyby prezydentem Warszawy został Jaki to żadna rura nie ośmieliłaby się pęknąć.

Itd itp. Dla waadzy Warszawa jest jakimś cholernym zadupiem zdominowanym przez przyjezdnych ćwoków z prowincji. Lemingów, buraków i słoików w jednym. Pogardzanym i tak źle zarządzanym, że płaci co roku ponad 1,5 mld janosikowego które trafia tam gdzie powinno czyli do zwolenników waaadzy.
                  A mnie to nie przeszkadza. Ta propaganda może mieć tylko jeden skutek - w tym tysiącleciu rządził tu nie będzie żaden pisowiec. Nawet jak im się uda zagłodzić miasto i wprowadzić swojego komisarza to i tak w ciągu 3 miesięcy trzeba będzie zrobić wybory a ich wynik jest przewidywalny.

PS. Przypomniało mi się jeszcze o jednej niegospodarności Trzaskowskiego. Kupił koreańskie tramwaje tylko dlatego, że były o 40% tańsze od polskich. Zgroza.
                  • stoje_i_patrze Re: Media w Polsce 10.08.21, 07:19
                    To nie była ironia chociaż w internecie faktycznie można coś źle zrozumieć.

Masz rację co przywalania sie do Trzaskowskiego. O byle co.

Doskonale wiem jak by było jakby rządził Jaki. Przypomnę że proponował Dubaismile Miały być biurowce nad rzeką itd

A co władza buduje na skradzionym placu? Pałac Saski i Bruhla. Za miliardy.

Nie inwestuje w 4 linie metra, nie w odbudowę Skry tj stadionu lekko altetycznego ktorego Warszawa nie ma. Tylko pakuje kase w przeszłość.

Zresztą to pokazuje cały pis w pigulce.
                    • zimna-wodka Re: Media w Polsce 10.08.21, 14:27
                      To jeszcze coś o tej rewolucji w podatkach. Bo nie każdy musi wiedzieć. Chodzi o coś co nazwałbym "przekazem przekierowanym".
                      Oficjalny przekaz, opowiadający o dopieszczeniu Nowym Ładem przedsiębiorców NIE jest skierowany do przedsiębiorców. Tylko do ludzi, którzy o finansowych aspektach prowadzenia biznesu nie mają pojęcia. Takich jak np. doktorek. Jest to sprytne bo niekumatych jest zawsze więcej niż kumatych. W efekcie uzyskuje się zrozumienie i akceptację większości - czyli tych, których proponowane rozwiązania nie dotyczą. Ci, których to dotyczy rozumieją więc są skrajnie wkurwieni ciemnotą jaką się im wciska. Ale to mniejszość i zawsze dostaną ostrą kontrę od większości (czyli niekumatych) zafascynowanej sprawiedliwością, godnością i obiecanym powszechnym dobrobytem.

Weźmy np. dobro jakie widzi w opodatkowaniu zryczałtowanym. Waadza nie mówi tego wprost ale sugeruje, że to dobro szczególne jest jej pomysłem. A ustawa o podatku zryczałtowanym pochodzi z 1998 roku. Rozwiązania były stosowane nawet wcześniej bo te przepisy były uprzednio włączone do ustawy o pdof.

Tak czy inaczej temat jest znany od ponad 20 lat więc Pinokio nic nowego nie wymyślił. Mogę cię zapewnić, że każdy sobie już 150 razy przekalkulował czy mu się ten ryczałt opłaca. Większości się nie opłaca bo podatek nie uwzględnia kosztów działalności. Więc opłaca się państwu; tym bardziej, że przy JPK można to kontrolować automatycznie.
                      Właśnie JPK. Pinokio kusi możliwością wywalenia księgowej. Tak mocno, że mam wrażenie, że księgowe są nie lepsze od pedałów. Tyle, że większość przedsiębiorców jest vatowcami bo to się po prostu opłaca. Więc muszą składać JPK. Jeśli jakiś z nich nie potrafi obsłużyć sam kpir tym bardziej nie obsłuży JPK. Czyli księgowe zostaną.
                      Ból następny. Zdrowotne ma być proporcjonalne do dochodu. Dla ryczałtowców nie ustala się dochodu. Więc....?
                      Ból kolejny. Dla samozatrudnionych trzeba robić jedną deklarację ZUS rocznie. Następne generowane są automatycznie (o ile człowiek nie choruje). Jak zdrowotne będzie proporcjonalne do dochodu to chyba trzeba będzie coś deklarować. Chyba co miesiąc. Księgowe się nie zmartwią.
                      Kolejne. stawki ryczałtu, co do zasady, zróżnicowane są ze względu na rodzaj działalności. To oczywiste bo inna jest rentowność usług a inna produkcji czy handlu. Ale Pinokio chce wprowadzić niższe dla np. informatyków. Ciekawa jest argumentacja - niższe, żeby ci nie uciekli przed powszechnym szczęściem.
                      A ja się pytam: czemu informatyk ma płacić wg innych stawek jak księgowa? Oboje robią w usługach niematerialnych. Czy zróżnicowanie opodatkowania w zależności od zawodu jest konstytucyjne?
                      Bo można sobie wyobrazić inną sytuację. Ponoć brakuje lekarzy od psychiatrii dziecięcej. Czy w takim razie można inaczej opodatkować psychiatrów a inaczej laryngologów?
                      A może inaczej opodatkujemy nauczycieli od biologii a inaczej tych od polskiego (bo katechetów pominę)?

PS. Jaki proponował Dubaj na prawym brzegu Wisły - tym nieuregulowanym. Tam teren jest płaski, schodzi do poziomu rzeki łagodnie. Więc jest zalewany zawsze jak wody jest więcej. Dodatkowo jest to teren chroniony bo żyją tam takie różne.
                      Lewy brzeg p. Jaki chciał zagospodarować nie bacząc że jest już zagospodarowany. Może głupio bo rekreacyjnie. P Jaki chciał tam zmieścić rekreację, biurowce, centra handlowe i budynki mieszkalne. Wszystko razem.
                  • cojestdoktorku Re: Media w Polsce 11.08.21, 10:28
                    > Przypomniało mi się jeszcze o jednej niegospodarności Trzaskowskiego. Kupił koreańskie tramwaje tylko
                    > dlatego, że były o 40% tańsze od polskich. Zgroza.

nie zgroza , ale brak zrozumienia ze to pozorna oszcedność:

"Po dziewiąte, kromie ważnych wypadków, żadne importowanie nie powinno być dozwolone pod żadnymi pozorami tych towarów, których jest wystarczająca podaż w kraju; i w tym żadna życzliwość czy współczucie nie może być okazane obcokrajowcom, czy to przyjaciołom, kumom, sojusznikom, czy to wrogom. Gdyż cała przyjaźń kończy się, gdy w grę wchodzi ma własna słabość i ruina. I to jest prawdą nawet, gdy krajowe towary są pośledniejszej jakości, a nawet droższe. Ponieważ lepiej byłoby za rzecz płacić dwa talary, które zostaną w kraju, niż tylko jeden, który go opuszcza, jakkolwiek dziwnie by to brzmiało dla niezaznajomionych."
                    • zimna-wodka Re: Media w Polsce 11.08.21, 11:26
                      cojestdoktorku napisał:

> > Przypomniało mi się jeszcze o jednej niegospodarności Trzaskowskiego. Kup
                      > ił koreańskie tramwaje tylko
                      > > dlatego, że były o 40% tańsze od polskich. Zgroza.
                      >
                      > nie zgroza , ale brak zrozumienia ze to pozorna oszcedność:
                      >
                      > "Po dziewiąte, kromie ważnych wypadków, żadne importowanie nie powinno być dozw
                      > olone pod żadnymi pozorami tych towarów, których jest wystarczająca podaż w kra
                      > ju; i w tym żadna życzliwość czy współczucie nie może być okazane obcokrajowcom
                      > , czy to przyjaciołom, kumom, sojusznikom, czy to wrogom. Gdyż cała przyjaźń ko
                      > ńczy się, gdy w grę wchodzi ma własna słabość i ruina. I to jest prawdą nawet,
                      > gdy krajowe towary są pośledniejszej jakości, a nawet droższe. Ponieważ lepiej
                      > byłoby za rzecz płacić dwa talary, które zostaną w kraju, niż tylko jeden, któr
                      > y go opuszcza, jakkolwiek dziwnie by to brzmiało dla niezaznajomionych."

Czyli należało kupić mniej tramwajów ale polskich?
              • cojestdoktorku Re: Media w Polsce 11.08.21, 10:25
                >Jak porównasz 10 letnie straty samorządów z rocznym zyskiem budżetu to pewnie tak wyjdzie. Proponuję >przyjąć 1000 letnie straty samorządów i miesięczne zyski budżetu - wtedy zarobimy wszyscy i to duuuużo.

czekaj czekaj, te liczenie za 10 lat to wymyśliłi sobie "wolne media", nie mozesz się mnie o to czepiać, to oni chcą maksymalizować straty samorządów
                Ty zaś zyski z obniżki Twoich podatków wolisz liczyć miesięcznie zamiast z 10 lat

>Ponoć jesteś ścisły (umysł). Więc przyjmij, do kurwy nędzy, że następuje przesunięcie środków z >samorządów do budżetu.

budżet zarobi tam ponad 20 a samorządy straca ponad 140

> budżet to sobie odbije na zdrowotnym

to ze wzrośnie zdrowotny czy wydatki na wojsko nie zmienai tego ze budzet ma byc do przodu tylko ponad 20, to ze akurat wzrosna wydatki na zdrowie i na wojsko a spadną np. na administrację to tylko przesuniecia wewnątrz budżetu

>Zrozum raz na jutro: dochody budżetu WZROSNĄ.

nie, nie wzrosną, ten nowy łąd jest sumarycznie obniżką podatków a nie podwyżką, tylko obniżka jest skonstruowana tak ze bogatsi dostana podatki wyższe o 10mld rocznie, biedniejsi podatki niższe o 20mld rocznie i sumarycznie obniżka podatków wyniesie 10mld rocznie
                • zimna-wodka Re: Media w Polsce 11.08.21, 11:31
                  cojestdoktorku napisał:

.............................

Pisałem, że porównujesz dane roczne z miesięcznymi.

A napisz może czy ty jesteś najemny czy pracujesz u siebie i ile na tym interesie stracisz/zarobisz. Bo może punkt widzenia zależy.

PS. Prominentny pisiak zapodał, że wpływy do budżetu z tytułu podatku spadną o 7 mln ale z tytułu wzrostu zdrowotnego wzrosną o 14 mld.
                  • cojestdoktorku Re: Media w Polsce 11.08.21, 13:19
                    jestem etatowcem który na tym na pewno straci, ile to nie wiem,
                    w sumie z tego co wcześniej wynika ze Ty jesteś etatowcem który zarobi
                    wynika z tego ze w tej dyskusji intencje mamy czyste
                    w odróznieniu od "wolnych mediów" które kłamia wtedy gdy maja w tym interes (w sumie normalne)
                    • zimna-wodka Re: Media w Polsce 11.08.21, 17:41
                      cojestdoktorku napisał:

> jestem etatowcem który na tym na pewno straci, ile to nie wiem,
                      > w sumie z tego co wcześniej wynika ze Ty jesteś etatowcem który zarobi
                      > wynika z tego ze w tej dyskusji intencje mamy czyste
                      > w odróznieniu od "wolnych mediów" które kłamia wtedy gdy maja w tym interes (w
                      > sumie normalne)
                      >
                      Nie ja pracuję u siebie od 20 lat. I potrafię policzyć ile stracę. Mniej więcej miesięczne dochody. Na razie zabierają mi w dochodowym dwumiesięczne dochody; teraz będę zapierdalał za darmo 3 miesiące w roku.
                      Może nawet cztery. Bo oskubanie miasta, w którym mieszkam na 1,7 mld MUSI skutkować podniesieniem opłat. A wszystko po to, żeby prawdziwi (lub nieprawdziwi) biedni dostali po 100-200 zł więcej.
                      >
                      >
                        • zimna-wodka Re: Media w Polsce 11.08.21, 20:00
                          cojestdoktorku napisał:

> no dobra, ale niedługo bedziesz emerytem i sobie odbijesz z nawiązką
                          >
                          Już jestem. Przecież pisałem. Nawet w tym wątku. Muszę pracować bo z emerytury nie wyżyję. Oboje z żoną dostaniemy razem o 228,19 zł miesięcznie więcej. Bo tyle zarobią emeryci. Za to dla innych emerytów wrzucę 1000 zł miesięcznie więcej.
                          I tak wygląda ten biznes. Biedni dostaną grosze, mniej biedni stracą dużo. I o to właśnie chodzi.

Tak pisałem o emeryturze mojej żony:

"Moja żona ma 1693,00 zł emerytury brutto. Dzisiaj zabierają jej 265,65 zł. Po reformie zabiorą 152,37 zł. Zarobi 113,19 zł. Rocznie to 1358,20. Gdyby musiała z tej emerytury żyć to faktycznie - dochodzi jej jedna miesięczna. Ale nie przeżyje - czy z podwyżką czy bez."

Czy teraz cokolwiek rozumiesz czy nadal nic?
                          • cojestdoktorku Re: Media w Polsce 12.08.21, 14:00
                            >Czy teraz cokolwiek rozumiesz czy nadal nic?

ok, czyli jesteś stratny i masz powód by być przeciwko,

na Twoim przykładzie rozumiem tez ze są emeryci którzy nie potrafiąc zarobić liczą każdą złotówkę i wtedy dla nich ta stówka czy dwie więcej to jest bardzo, bardzo ważna sprawa, w zwiazku z tym nie mam dużego bólu ze ja też stracę jak Ty
                            wygląda to tez tak ze Ci emeryci co potrafią dorobić to przeżyją i z nowym ładem i bez niego
                            • zimna-wodka Re: Media w Polsce 12.08.21, 15:56
                              Jak będziesz miał tyle lat co ja to zaczniesz zastanawiać sie nad przyszłością. Czyli jak długo jeszcze popracujesz i ile odłożysz żeby uniknąć euforii wywołanej stówą ekstra od państwa.
                              Mnie ta stówa wisi; nie muszę ci jej zabierać.

I jeszcze:
                              do niedawna małe i mikro przedsiębiorstwa to była "sól ziemi". Dzisiaj twierdzi się, że ci mali mają zrobić zrzutkę na molochy to będzie im lepiej (małym, nie molochom).
                              Lubisz cyferki to masz. Bez mojego komentarza.
                              www.parp.gov.pl/storage/publications/pdf/ROSS-2020_30_06.pdf
                              • cojestdoktorku Re: Media w Polsce 13.08.21, 10:23
                                >do niedawna małe i mikro przedsiębiorstwa to była "sól ziemi".

wiem ze t uderzy w uczucia wielu drobnych przedsiębiorców ale to był błąd, dla kraju ważne są duże i silne koncerny, mogace byc w stanie konkurowac z duzymi konkurentami zagranicznymi
                                stawianie na małych drobnych to skazanie na wieczną "drugą półkę"
                                korea południowa sie wybiła bo stawiał na dużych silnych pompowanych by byli jeszcze silniejsi
                                wczesniej niemcy tez
                                usa tez dzieki swoim molochom jest silne
                                mali drobni maja byc dodatkiem a nie "solą
                  • cojestdoktorku Re: Media w Polsce 11.08.21, 13:26
                    >Prominentny pisiak zapodał, że wpływy do budżetu z tytułu podatku spadną o 7 mln

""Z samego tytułu zwiększenia kwoty wolnej od podatku dla całego sektora to jest 22 mld zł"

forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/8181793,patkowski-koszt-wzrostu-kwoty-wolnej-od-podatku-to-22-mld-zl-rocznie.html

Są tam też inne koszty
                    trzeba jeszcze znaleźć o ile wzrośnie skłądka zdrowotna i będzie mozna samemu zrobić bilans

p.s. "Jak powiedział Kościński, w wyniku zmian 9 mln osób "przestanie płacić podatek PIT", a w kieszeniach podatników pozostanie 9 mld zł. Od przyszłego roku przedsiębiorcy mają płacić składkę zdrowotną na takich samych zasadach jak pracownicy/ Nie może być tak, że płacą niższą składkę niż pracownicy - oświadczył.
                    Zmiany podatkowe pozostawią dodatkowe ok. 8 mld zł w kieszeniach podatników, a koszty zmian w ustawie podatkowej łącznie wyniosą według szacunku MF ok. 20 mld zł - powiedział w poniedziałek minister finansów Tadeusz Kościński."

forsal.pl/gospodarka/finanse-publiczne/artykuly/8215641,koscinski-polski-lad-9-mln-osob-przestanie-placic-podatek-pit.html
    • cojestdoktorku Re: Media w Polsce 11.08.21, 17:42
      "Kukiz napisał, że "od tamtej pory nie zmienił zdania tak o tych 'wolnych' jak i 'reżimowych' mediach". - Jedne warte drugich, a różnice co do skali manipulacji - w TVP czy w TVN24 - niewielkie - stwierdził.
      ....
      Kukiz dodał, że "we Francji maksymalny udział kapitału 'niefrancuskiego' to 20 proc". "I nikt się tam nie burzy, że 'demokracja umiera'" - napisał. "U nas Amerykanie mogą posiadać 100 proc. i w każdej chwili (jak tylko uznają to za stosowne) odsprzedać je komukolwiek - Czechom, Kolumbijczykom, Rosji, Kanadzie" - dodał.

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że taka ustawa jest dziś na rękę PiS, bo osłabia możliwości propagandowe opozycji, ale wiem też, że druga taka okazja (na repolonizację, czyli uniemożliwienie obcemu kapitałowi sterowania mediami) może się już nigdy nie zdarzyć, więc z niej korzystam, realizując w ten sposób jeden z punktów programowych K'15" - napisał Kukiz."

www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/lex-tvn-pawel-kukiz-druga-taka-okazja-na-repolonizacje-mediow-moze-sie-juz-nie/vw86b6r,79cfc278
      • cojestdoktorku Re: Media w Polsce 11.08.21, 17:53
        "Powiecie, że po tej ustawie TVPiS będzie miało monopol. Nie. Bo po pierwsze, TVN ma wiele możliwości, by kontynuować działalność, po drugie - poza TVN jest jeszcze Polsat i parę innych telewizji, a po trzecie - możecie tak jak ja - po prostu nie oglądać tego badziewia firmowanego przez Kurskiego" - napisał Kukiz.
        • zimna-wodka Re: Media w Polsce 12.08.21, 17:13

> "Powiecie, że po tej ustawie TVPiS będzie miało monopol. Nie. Bo po pierwsze, T
          > VN ma wiele możliwości, by kontynuować działalność, po drugie - poza TVN jest j
          > eszcze Polsat i parę innych telewizji, a po trzecie - możecie tak jak ja - po p
          > rostu nie oglądać tego badziewia firmowanego przez Kurskiego" - napisał Kukiz.

Jak w PRL. Można było nie oglądać, nie czytać, nie wiedzieć. I był wybór - można było nieoglądać TVP1 albo TVP2. A do nieczytania był wybór jeszcze wiekszy.

Coraz bardziej cię lubię. Wielbiciel PGR, zwolennik cenzury, zwolennik łupienia bogatych i rozdawania biednym. Trochę za późno się urodziliście, towarzyszu. Ale macie szanse - ustrój, który tak ci się podoba wraca. Np. I sekretarz już jest. I jest tak samo plugawa opozycja. Pomożesz uciąć rękę podniesioną na władzę ludową?
          • cojestdoktorku Re: Media w Polsce 13.08.21, 10:26
            ależ "wolne media" grilują Kukiza,
            kłamią jak najęci ze zmienił zdanie bo przyjął korzyści choc przed głsoowaniem twierdził ze bedzie głosował za
            zaszczuwają go jak TVPIS chyba nigdy nikogo, kurski moze sie uczyć
            • cojestdoktorku Re: Media w Polsce 13.08.21, 15:32
              wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27448268,fala-hejtu-wylala-sie-na-pawla-kukiza-i-jego-politykow-jesli.html#do_w=46&do_v=306&do_st=RS&do_sid=288&do_a=288&do_t=16&do_g=5&do_s=B&s=BoxNewsImg2

a później będze płącz jak po adamowiczu?
            • zimna-wodka Re: Media w Polsce 13.08.21, 15:34
              cojestdoktorku napisał:

> ależ "wolne media" grilują Kukiza,
              > kłamią jak najęci ze zmienił zdanie bo przyjął korzyści choc przed głsoowaniem
              > twierdził ze bedzie głosował za
              > zaszczuwają go jak TVPIS chyba nigdy nikogo, kurski moze sie uczyć

Poczęstuję cię twoją własną radą. Nie musisz oglądać, czytać słuchać. Ale jeśli musisz to włącz TVP PIS. Tam grilują Tuska. I w ogóle całą opozycję.

PS. Antysystemowiec głosujący za wyrzuceniem z Polski nieprzyjaznych waaadzy mediów to unikat w skali światowej. Nic dziwnego, że budzi emocje; także te negatywne.
              PS. 2 Trochę widziałem grilowania Tuska i nie sądzę, żeby to było porównywalne z grilowaniem Kukiza. Nikt chyba nie oskarżył Kukiza, że jest folksdojczem albo, że chce oddać Polskę Niemcom czy zabrać pińćset, albo, że chce wywołać krwawą rewolucję, obalić legalnie działającą waaadzę, mówi po niemiecku itp itd.
                • deluc Re: Media w Polsce 14.08.21, 11:08
                  Jest wiele wskazań na pro-niemieckość Tuska, jest co najmniej parę znaków zapytania dotyczących kontaktów Tuska z ludzmi z BND .... co ciekawe sam zainteresowany unika tego tematu jak ognia! Co do Kukiza .... za każdy razem ktoś krzyczy że się sprzedał ... ale za każdym razem ten ktoś nie może wskazać za co ... może tobie się uda?
                  • zimna-wodka Re: Media w Polsce 14.08.21, 14:21
                    deluc napisał:

> Jest wiele wskazań na ubecko-homoseksualne kontakty Kaczyńskiego z bezpieką, jest co najmniej parę znaków zapyt
                    > ania dotyczących kontaktów Kaczyńskiego z ludzmi bezpieki .... co ciekawe sam zainteresow
                    > any unika tego tematu jak ognia! Co do Kukiza .... za każdy razem ktoś krzyczy
                    > że się sprzedał ... ale za każdym razem ten ktoś nie może wskazać za co ... moż
                    > e tobie się uda?

Nie wiem za co Kukiz (sorry - kurwa) się sprzedał. Wiem co zrobił. A jednak mógł wyjść z twarzą. Nawet powiedzieć, że się pomylił ale trudno. Musi być uczciwy i konsekwentny. I przynajmniej nie podpisywać wniosku o reasumpcję.
                    Ale wtedy musiałby przyjąć ostry opierdol albo nawet chłostę od swoich nowych panów. Czyli podpaść Kaczyńskiemu.
                    Nie wiem czy się sprzedał czy po prostu boi się Kaczyńskiego bardziej 60-70 % Polaków. Mnie to wisi. Teoria, że się sprzedał jest dla Kukiza (sorry - chuja) korzystna. Można przyjąć alternatywę - że to tchórz i włazidupek.
                    Może nawet teoria o zwykłym tchórzostwie jest prawdziwa. Gdyby było inaczej polazłby do TVN , do Olejnik i walczył. Właśnie tam bo tam miałby najtrudniej. A chuj (sorry - Kukiz) schował się za plecami podwładnego i łka w poduszkę, że go nie lubią.

PS. Hejt dla Kukiza (sorry - kurwy) nie jest groźny. Bo takimi jak on się tylko gardzi, nie zabija i nie kaleczy. Nikt nie chce brudzić sobie rąk takim gównem (sorry - Kukizem).
                    • cojestdoktorku Re: Media w Polsce 14.08.21, 17:22
                      >Nawet powiedzieć, że się pomylił ale trudno

przecież powiedział ze się pomylił
                      tylko pomylił się nie w tą stronę wktóra Ty byś chciał
                      pomylił sie w tą stronę która ucieszył pisiorków a nie Ciebie
                  • cojestdoktorku Re: Media w Polsce 14.08.21, 17:32
                    >Co do Kukiza .... za każdy razem ktoś krzyczy że się sprzedał ... ale za każdym razem ten ktoś nie może >wskazać za co ... może tobie się uda?

Kukiz mimo wszystkich jego wad, mimo tego co mówił, co obiecywał, i tak jest jednym z najbardziej kierujących się zasadami moralnymi posłów, nie brał kasy należacej się partiom, nie brał kasy "należącej" się artystom, nie jest też "kibolem politycznym" dla którego decydująca jest nie treśc ustawy, ale to kto ją chce przepchnąć, dlatego raz dołącza do PSL, raz do PIS, a jak PO napisze ustawę o JOW to Kukiz będzie głosował razem ze Schetyną a przeciwko Kaczyńskiego który jako polityczny kibol będzie wtedy blokował
                    zwykli obserwatorzy sceny politycznej jak tu na forum tego nie doceniaja bo sami sa kibolami politycznymi

wielu ludzi oskarża Kukiza o przyjmowanie korzysci za takie głosowania bo oni sądzą sami po sobie, zeby zmienić swój głos musieliby dostac jakąs kase za to lub stanowisko wiec im sie w głowie nie miesci ze Kukiz mógł to zrobic nie przyjmując korzysci
                    ta afera sugeruje ze większość jest przekupna a tylko problem w tym ze ich nikt nie chce przekupić
                    • zimna-wodka Re: Media w Polsce 14.08.21, 17:54
                      cojestdoktorku napisał:

> >Co do Kukiza .... za każdy razem ktoś krzyczy że się sprzedał ... ale za k
                      > ażdym razem ten ktoś nie może >wskazać za co ... może tobie się uda?
                      >
                      > Kukiz mimo wszystkich jego wad, mimo tego co mówił, co obiecywał, i tak jest je
                      > dnym z najbardziej kierujących się zasadami moralnymi posłów, nie brał kasy nal
                      > eżacej się partiom, nie brał kasy "należącej" się artystom, nie jest też "kibol
                      > em politycznym" dla którego decydująca jest nie treśc ustawy, ale to kto ją chc
                      > e przepchnąć, dlatego raz dołącza do PSL, raz do PIS, a jak PO napisze ustawę o
                      > JOW to Kukiz będzie głosował razem ze Schetyną a przeciwko Kaczyńskiego który
                      > jako polityczny kibol będzie wtedy blokował

To Kaczyński napisał ustawę o JOW ? Sorry, nie wiedziałem.

> zwykli obserwatorzy sceny politycznej jak tu na forum tego nie doceniaja bo sam
                      > i sa kibolami politycznymi
                      >
                      > wielu ludzi oskarża Kukiza o przyjmowanie korzysci za takie głosowania bo oni s
                      > ądzą sami po sobie, zeby zmienić swój głos musieliby dostac jakąs kase za to lu
                      > b stanowisko wiec im sie w głowie nie miesci ze Kukiz mógł to zrobic nie przyjm
                      > ując korzysci

Trudno sądzić inaczej bo trudno jest założyć, że Kukiz (epitety mi się znudziły) jest aż takim kretynem. Pisałem ci wcześniej - nawet w TAKIEJ sytuacji mógł się zachować przyzwoicie. Bał się, że Kaczyński zrobi mu na złość i uwali ustawę o JOW (tą, której nie znam)?

A jak już nie potrafił się zachować przyzwoicie to niechby to wziął na klatę, stanął przed kamerami i choćby Du*ę wypiął na oponentów. A on pod spódnicę mamusi.....

Ja tam go nawet trochę lubię choć to wyłącznie sentyment. I dlatego wolę wierzyc że się sprzedał (za godziwą cenę?) niż uważać go za ostanie gówno.

PS. A zamiast podwyższenia podatków walących głównie w tych co nie są nędzarzami jest wiele sposobów.
                      • cojestdoktorku Re: Media w Polsce 14.08.21, 19:28

>To Kaczyński napisał ustawę o JOW ? Sorry, nie wiedziałem.

powinniśmy przestać gadać bo albo ja pisze za chaotycznie albo Ty za chaotycznie czytasz

to juz mało istotne ale chodziło mi o przykład, wedle którego jak ktoś napisze ustawę o wprowadzeniu JOW (które Kukiz ma w programie) to bez wzgledu na to kto to zaproponuje to Kukiz go poprzed, bez znaczenia czy to bedzie Zandberg, Kadzyński czy Tusk
                        sam będziesz popierał ustawe o JOW jeśli przedstawi ją Tusk, nie będziesz popierał ustawy o JOW (w tym samym brzmieniu) jeśli ją napisze Zandberg lub Kaczyński
                        to Ciebie i większosc Polaków rózni od Kukiza i dlatego Kukiz nie pojmujecie jego zachowania, choć to on tu jest przyzwoity bo głosuje zgodnie ze swoim programem który przedstawiał swoim wyborcom

gdyby nagle głosował wbrew temu programowi bo akurat nie lubi pisiorków to wtedy byłby "szmatą" a nie teraz nią nie jest, wręcz przeciwnie
              • cojestdoktorku Re: Media w Polsce 14.08.21, 11:12
                >Antysystemowiec głosujący za wyrzuceniem z Polski nieprzyjaznych waaadzy mediów to unikat w skali >światowej.

Kukiz ma w programie od 2015 roku repolonizację mediów, czyli wyrzucenie i amerykanów i niemców i reszty
                generalnie to jest mocno proeuropejski program bo media są "narodowe" i w niemczech i francji
                Kukiz przez to ze jest antysystemowy wcisnął do ustawy poprawkę która nie pozwoli kupić którejś spółce skarbu pąństwa TVN
                jego głosy nie zdecydowały o lexTVN (przewaga była większa)
                jego działanośc spowodowała ze ORLEN nie kupi TVN
                czyli w sumie przysłużył się opozycji a nie zaszkodził
                ale w tej sprawie jakby opozycja zostawiła mózg w szatni
                • zimna-wodka Re: Media w Polsce 14.08.21, 14:08
                  cojestdoktorku napisał:

> >Antysystemowiec głosujący za wyrzuceniem z Polski nieprzyjaznych waaadzy m
                  > ediów to unikat w skali >światowej.
                  >
                  > Kukiz ma w programie od 2015 roku repolonizację mediów, czyli wyrzucenie i amer
                  > ykanów i niemców i reszty
                  > generalnie to jest mocno proeuropejski program bo media są "narodowe" i w niemc
                  > zech i francji

Media są jeszcze bardziej narodowe w Korei Pn, Rosji, na Białorusi czy Węgrzech. I w ten model idziemy, nie w zachodnioeuropejski.

A ty , mój drogi, jesteś jedyny w kosmosie co wierzy w ideę "repolonizacji". Toż nie kupują tego nawet najbardziej zaciekłe piSSkury. Poczytaj choćby komentarze do licznych artykułów ws lexTVN zamieszczone u sióstr Karnowskich. Nikt z piSSkurów nie cieszy się z "repolonizacji" - wszyscy zachwycają się upierrdoleniem TVN. Nawet najgłupsi z nich wiedzą o co biega. Ty nie wiesz.

Jeśli uważasz, że ten chuj (sorry - Kukiz) jest tak samo głupio naiwny niż ty to się ośmieszasz.

Wybacz; nie chce mi się z tobą gadać. Jesteś większym debilem niż się spodziewałem. Kurwa (sorry - Kukiz), kto ci dał doktorat? Szkoła specjalna? Kupiłeś na bazarze?
                  • cojestdoktorku Re: Media w Polsce 14.08.21, 17:06
                    >A ty , mój drogi, jesteś jedyny w kosmosie co wierzy w ideę "repolonizacji"

nigdzie tak nie napisałem
                    napisałem ze Kukiz ma ją w swoim programie i tenze Kukiz mówi ze choc to nie jest repolonizacja to jednak krok w dobrą stronę
                    jednoczesnie ten Kukiz jest świadomy ze PIS moze zyskać zamykajac tubę opozycji a utrzymując swoją, ale dodaje ze jak nie teraz to kiedy ma sie ten proces zacząć

to wszystko jest w artykułach które wkleiłem z wypowiedziami Kukiza, wiec nie wiem skąd pomysł ze ktoś jest czegoś nieświadomy
                    sam nigdzie nie bronię tej ustawy, zauwaza tylko ze we francji czy niemczech "obcy" są wyrżnięci do gołej ziemi, więc za ustawą powinni być Ci co dążą do "wartosci europejskich"

>Wybacz; nie chce mi się z tobą gadać. Jesteś większym debilem niż się spodziewałem

nie no debilem jesteś Ty, wychodzi ze takim nie umiejacym czytać, albo moze umiesz czytac ale zdążyłęś zapomnieć co przeczytałeś wcześniej a co mówił Kukiz
    • cojestdoktorku Re: Media w Polsce 14.08.21, 17:18
      przyszło mi do głowy ciekawe pytanie:

ten nowy ład ma obniżyć podatki tym co zarabiają mało, a podwyższyc tym których dochody miesięczne przekraczaja sumy pozwalające bez stresu egzystować,
      skoro wielu ludzi jest przeciwnych tym zmianom i uważają je za złe, to w takim razie uważają oni ze dobrze byłoby podwyższyć podatki dla tych mało zarabiających a obniżyć podatki tym zarabiającym więcej?
      jedyną konsekwentna odpowiedź, taka pozwalająca zachować spójnośc w poglądach to TAK
      bo jak ktoś mówi ze obecne proponowane zmiany są złe i te zmiany odwrotne też są złe to coś jest nie tak i powinien od nowa przemyslec swoje stanowisko
    • cojestdoktorku Re: Media w Polsce 09.09.21, 11:37
      dziś czytam tytuł:
      "Politycy reagują na słowa o polexicie. "Scenariusz pisany cyrylicą dzieje się na naszych oczach"
      w artykule teskt:
      "W trakcie Forum Ekonomicznego w Karpaczu Ryszard Terlecki zasugerował, że Polska może wyjść z Unii Europejskiej."
      póxniej wypowiedzi wielu oburzonych ze PIS szykuje polexit

a między wierszami ze terlecki w rzeczywistosci powiedział tak:
      "w trakcie Forum Ekonomicznego w Karpaczu Ryszard Terlecki. - Brytyjczycy pokazali, że dyktatura brukselskiej demokracji im nie odpowiada. Odwrócili się i wyszli - stwierdził szef Klubu Parlamentarnego PiS i wicemarszałek Sejmu.
      - My nie chcemy wychodzić, u nas poparcie dla UE jest bardzo silne. No, ale nie możemy dać się zapędzić w coś, co ograniczy naszą wolność i nasz rozwój - dodał Terlecki"

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27550012,politycy-reaguja-na-slowa-o-polexicie-scenariusz-pisany-cyrylica.html#s=BoxOpImg1

to są te "wolne media lepsze" od TVP
      • jorl9 Re: Media w Polsce 09.09.21, 12:13
        cojestdoktorku napisał:

> "W trakcie Forum Ekonomicznego w Karpaczu Ryszard Terlecki zasugerował, że Pols
        > ka może wyjść z Unii Europejskiej."
        > póxniej wypowiedzi wielu oburzonych ze PIS szykuje polexit

Oczywiscie ze szykuje Polexit chociaz gwarantowanie nie chcialby aby byl.

> a między wierszami ze terlecki w rzeczywistosci powiedział tak:
        > "w trakcie Forum Ekonomicznego w Karpaczu Ryszard Terlecki. - Brytyjczycy pokaz
        > ali, że dyktatura brukselskiej demokracji im nie odpowiada. Odwrócili się i wys
        > zli - stwierdził szef Klubu Parlamentarnego PiS i wicemarszałek Sejmu.
        > - My nie chcemy wychodzić, u nas poparcie dla UE jest bardzo silne. No,
        > ale nie możemy dać się zapędzić w coś, co ograniczy naszą wolność i nasz rozwój
        > - dodał Terlecki"

Ty ze zdania Terleckiego wytlusciles jedna czesc a ja inna czesc:

"w trakcie Forum Ekonomicznego w Karpaczu Ryszard Terlecki. - Brytyjczycy pokaz
        ali, że dyktatura brukselskiej demokracji im nie odpowiada. Odwrócili się i wyszli - stwierdził szef Klubu Parlamentarnego PiS i wicemarszałek Sejmu. - My nie chcemy wychodzić, u nas poparcie dla UE jest bardzo silne. No, ale nie możemy dać się zapędzić w coś, co ograniczy naszą wolność i nasz rozwój
        - dodał Terlecki".

Wlasnie ta "moja czesc" mowi ze jak co to PiS chce Polexitu.
        PiS, zreszta nie tylko PiS, dorota np. tez, chce aby Unia byla taka jaka jest dotychczas. Tzn ze Polska musi dostawac subwencje z Unii, teraz koronkowe bez gadania. Tzn istnieje § w Unii ze mozna subwencje zabrac jakiemus krajowi ale aby to nastapilo wszystkie pozostale kraje Unii musza sie na to zabranie zgodzic. A wiec Polska ma umowe z Wegrami ze jak jednemu chca kase nie dac, drugi to wetuje. I to zalatwia sprawe, kasa nalezy sie jak psu zupa bo wynika z matematyki. PKB na glowe.
        I taka Unia sie PiSowi podoba, Polakom z subwencjami i z innymi fruktami jak socjale dla Polakow w krajach Unijnych. Ale to sie ma zmienic, ma nastapic ze aby kase dostac z Unii musza sie na to zgodzic 55% krajow z >60% ludnosci. I zadne weto nie funkcjonuje. Takiej Unii PiS nie chce, wlasnie taka zmiana bedzie tym co Terlecki powiedzial a ja wytluscilem. Bo Twoje wytluszczenie drogi cjd to stan obeyny, z wetem, moje stan przyszly wiekszoscia glosu.
        Zaklepanie tego stanu ma byc gdzies za miesiac przez TSUE i wtedy sie wszystko zmieni. Jak pieniadze przestana plynac wtedy poparcie dla Unii w Polsce spadnie, dorota tez bedzie wsciekla na Unie i referendum i Polexit.
        Mam jakies wrazenie ze i Twoja egzystencja drogi cjd opiera sie sporo na subwencjach unijnych. Nie pracujesz w gospodarce kapitalistycznaj a w jakies oplacanej przez panstwo z duzym udzialem unijnych pieniedzy. Dobra rada odemnie, zacznij sie pgladac za praca w kapitalizmie, wiem ze kochasz socjalizm ale kapitalizm tez jest dobry. Ja pracowalem w kapitalizmie cale 35+ lat w Niemczech, naprawde fajna sprawa. Tylko fakt, duzo pracy stresu no ale dla prawdziwych mezczyzn to przeciez to co kochaja, prawda?
        • cojestdoktorku Re: Media w Polsce 09.09.21, 12:33
          jak połaczysz moje z Twoim to wychodzi ze PIS bedzie kombinował by nie słuchać UE, ale na pewno tym sposobem nie bedzie chęć wyjścia

zreszta ja nie o tym, w tym wątku
          po prostu utarło sie w społeczeństwie ze TVP manipuluje a jego manipulacje prostują wolne media, a to wyglada tak ze siła kłamstw wolnych mediów jest większa i dlatego dało sie wmówic ze tylko TVP jest takie
          obie strony manipuluja faktami zgodnie z wolą swoich właścicieli

rada dla następców pisiorków:
          trzeba miec wiele róznych mediów a nie jednego molocha jak TVP bo wtedy jak wiele róznych mówi to samo to jest przyjmowane jako prawda
        • jorl9 Re: Media w Polsce 09.09.21, 12:36
          Dodam drogi cjd ze to nie dawanie subwencji po zabraniu dotychczasowego weta to tylko pierwszy krok co Terlecki w drugiej czesci powiedzal a ja wytluscilem. Unia ma sie zmienic w federalne panstwo, Stany Zjednoczone Europy. To musi nastapic a ci co tego nie chca won z Unii. Jest za.
          Znowu Terlecki, ta druga czesci jego wypowiedzi, wlasnie mowi o tym, ze Polska nie chce federalizacji Unii, wlasciwie Polska to jest ten jedyny kraj co nie chce tego naprawde. I to nie chce i PiS i dorota i Tusk. A wiec jak zrobic aby Polska sie wyniosla z Unii? Bo wyrzucic nie mozna wg przepisow. Wlasnie nie dawaniem pieniedzy. Co Polska na to? Np. nie bedzie wplacala swoich skladek. Mysle ze Polska wplaca z 6mild€ dostaje netto 12mild€ wiec w sumie dzieli 18mild€, rocznie. Mowie o subwencjach, koronkowe osobna sprawa.
          Wiec jak Polska nie bedze dostawala te cale 18mild€ to sie wscieknie i nie bedzie 6mild€ swoich wplacac. A wtedy tym samym zlamie prawo unijne. Bo niedanie subwencji bedzie prawne, wstrzymanie skladek nieprawne. I co dalej? Za lamanie tego prawa wywalenie Polakow z Brukseli, wszystkich. Zaden polski premier na naradzie Rady Europejskiej, stracicie mozliwosc wetowania bo was nie bedzie. W Unii bedziecie teoretycznie dalej ale bez pieniadzy i prawa glosu. A wtedy dorota pierwsza bedzie za Polexitem.
          A Ty cjd zaraz tez ze o pepe nie wspomne.
          I Unia stanie sie jednym panstwem a wy w Europie bedziecie samodzielny niezalezny, omijany przez wszystkich. Nikt na was nie napadnie, bedziecie jak tredowaci.
          Dlatego NS2 sie buduje NS1 zbudowany aby was w tym omijac.

No ale jest szansa ze TSUE w polowie pazdziernika w swoim wyroku zachowa prawo weta w dawaniu subwencji. Czyli zostanie jak bylo i wtedy bedziecie dalej Europe okradac smiejac sie w kulak. I to chce Terlecki w tym wytluszonym przez ciebie czesci jego wypowiedzi.
          Pozyjemy, zobaczymy.
          • mateusz572 Re: Media w Polsce 09.09.21, 16:59
            Wiesz jorl, ja jestem za tym aby UE się federalizowala. Zresztą w 2004 roku jak wchodziliśmy do Unii miałem taką nadzieję, że tak się stanie. Z perspektywy czasu widzę że byłem zbyt dużym optymistą. Szkoda.
            Z drugiej strony widzę jednak, że wy też nie stworzycie jednego państwa. Jeden przykład. Dwa największe państwa Niemcy i Francja nie dogadają się. Historia tego dowodzi, choć życżę wam tego aby to się nie sprawdziło.
            • cojestdoktorku Re: Media w Polsce 10.09.21, 10:42
              Francja i Niemcy po 1000 lat wojen dogadaly sie tylko z jednego powodu, bo powstało na wschodzie zagrazajace im imperium zwane zsrr, bez tego imperium ten sojusz juz nie ma takiej racji bytu, teraz znów mogą sie zajmowac coraz bardziej swoimi interesami a coraz mniej wspólnym
              pierwszym efektem jest wyjscie z UE angoli
              gdyby zsrr istniał i rósł w siłę niemcy i francuzi dogadywaliby sie świetnie a anglicy dalej byli w UE
          • cojestdoktorku Re: Media w Polsce 10.09.21, 10:40
            nie chciałem w wątku o tych gnojkach z mediów pisać no ale ok:

PIS i terlecki nie chcą wychodzić i beda robic co moga by postawić na swoim bez wychodzenia, chocby dlatego ze PIS jest anturuski i chocby dlatego bedzie trzymał z NATO i UE, nawet jeśli to bedzie ostatecznie netto kosztowac tak jak netto beda kosztowac rakiety patriot, F-35 czy abramsy

w dodatku unijni biurokraci maja tym lepiej im unia jest większa a nie im mniejsza, oni tez wychodzenia wbrew pozorom nie chcą, nawet wiec jak pójdzie na noze to za jakiś czas pis przegra wybory, albo moze w brukseli znajdzie się bardziej "uległy" gosc i sie dogadaja bo i jedni i drudzy maja interesy by sie dogadac
            wiec Polska bedzie co najwyzej tredowata jak napisałeś, ale do czasu az wygra znów jakiś Tusk i przyklepie wszystko co UE chce

no chyba ze w Polsce spadnie poparcie dla bycia w UE, wtedy jakiś polityk mógłby chciec wyjscia z UE i dostac od ludzi władze w wyborach, ale na razie poparcie dla obecnosci w UE jest bardzo wysokie
      • dorota_333 Re: Media w Polsce 09.09.21, 15:43
        Rysiek jest takim "przekaźnikiem" Kaczyńskiego. To, czego prezes nie chce sam powiedzieć wprost, to Rysiek mówi. I zawsze potem udaje, że wszystkim się przesłyszało. Że to wyjęte z kontekstu, albo cos w tym stylu.

Sondują reakcje.

https://pbs.twimg.com/media/E-1uWXeWUAQ0cEK?format=jpg&name=900x900

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka