Dodaj do ulubionych

Zamach stanu

14.08.21, 19:44
... czyli polski parlament przestaje pełnić funkcję reprezentacji suwerena. Już w sposób jawny centrum dyspozycji politycznej (ulubione ponoć określenie Kaczyńskiego) znajduje się poza parlamentem.

Oczywiście mówię o tym, co marszałek Witek uczyniła w trakcie środowego posiedzenia Sejmu RP. Głosowanie poszło nie po myśli centrum dyspozycji, więc zostało powtórzone, ze skutkiem satysfakcjonującym Kaczyńskiego.

A to znaczy, że w każdej innej sytuacji możliwe będzie takie działanie. Na przykład jeśli PiS nie wygra wyborów parlamentarnych.

Jesteśmy już po tej drugiej stronie lustra.

https://pbs.twimg.com/media/E8mEO22UcAMIPNE?format=jpg&name=medium
Obserwuj wątek
  • zimna-wodka Re: Zamach stanu 14.08.21, 21:58
   Miło cię widzieć.
   Dzisiaj jeszcze Du*a przejechał się po Gowinie. Może to szczyt partyjniactwa ale na pewno szczyt chamstwa choć nie ubranego w "wyrazy". I co? Nic.
   Wyczyn p. Witek nie powinien zaskakiwać. To nie pierwszy raz i pewnie nie ostatni. Wyczyn Kukiza tak samo.
   I tu jest pytanie: czy żaba się jeszcze gotuje czy już jest ugotowana. Sam nie wiem.

   Demonstracja oddania partii w wykonaniu Du*y pewnie ma być sygnałem dla Amerykanów żeby na niego nie liczyli ws TVN. To na wszelki wypadek jakby nie zakumali, że podpisał sławetną nowelę kpa.

   I tak, jak daleko jesteśmy (twój obrazek) w sprawach naszych tak jeszcze dalej jesteśmy w sprawach międzynarodowych. Doszliśmy wreszcie do wojny z Żydami (co w przypadku tych z Izraela może nie ruszać ale w przypadku tych z USA nie wygląda dobrze). Wojna z Ameryką wydaje się nieunikniona - po numerze z kpa nie ma co w ogóle dyskutować o TVN.
   Staliśmy nad przepaścią, zrobiliśmy odważny i zdecydowany krok naprzód i ... idziemy dalej. Nikt już nie wie dokąd i po co. Jakoś mam wrażenie, że katastrofa jest blisko. Może to deprecha...?   A kierowniczy układ
   Czerwony wiodąc wóz
   Bezgłowa dzierży kukła
   Generalissimus

   • dorota_333 Wychodzimy również z NATO? 15.08.21, 10:18
    ... bo z UE to na dniach się rozstrzygnie.

    No, kurna wyjechać na kilka dni, to zrobią zamach stanu i Polskę do Białorusi przesuną smile Patrzę w sieci, co się działo (bo pobieżnie śledziłam) i nawet ja jestem zdumiona. Że tak bezwstydnie i jawnie.

    Duda rozwiał wszelkie wątpliwości: tylko PiS jest Polską, z innymi się nie gada. Co mnie jednak trochę dziwi: jest w drugiej kadencji i mógłby już się trochę zluzować ze smyczy (nie mówię, że zerwać). A tu całkowita poddańczość wobec "obozu".

    Natomiast otwarcie wojny na kolejnym froncie - trzecim po USA i UE to jest jakieś szaleństwo. Kaczyński wyraźnie podjął decyzję, że mają nas z cywilizowanego świata wypinkolić. Zdecydował i pojechał na Pomorze, gdzie go Brudziński wyprowadzi na spacery i przejażdżki łodzią.

    Nie wypowiadam się na temat meritum kwestii odszkodowań, tylko na temat sposobu, w jaki próbujemy forsować swoje podejście. Strasznie głupio, amatorszczyzna. Dyplomatołki, tylko że to jest zamierzone.

    Co się tu odjaniepawla, do cholery??
    • zimna-wodka Re: Wychodzimy również z NATO? 15.08.21, 12:15
     Mnie to wygląda na kompletny amok. Partia zwiera szeregi. Niepokorni - out; reszta ma ostentacyjnie demonstrować oddanie wodzowi. Niekoniecznie za darmo. Du*a już zademonstrował a przy okazji dopieścił swoje ego. Adrian, którym każdy mógł sobie podetrzeć Du*ę i to przez całe 6 lat teraz pokazał, że potrafi dokopać. Temu, którego wcześniej kopnął wódz. Myślę, że pierwsza dama całą noc szeptała mu do uszka "mój bohater".

     Ale amok jest ważniejszy. Szarża na oślep, wrogiem już jest każdy poza wyznawcami. To stała się już bardziej sekta niż partia polityczna. Świat wg partii został dokładnie podzielony: wrogowie, ci co o partii i Polsce nigdy nie słyszeli, Węgry. Póki co nie wiem dlaczego. W tv jeden od Gowina tłumaczył, że sytuacja budżetu jest tragiczna więc trzeba oskubać każdego . Tak mu ponoć tłumaczył Pinokio i apelował o jedność. Może i tak jest - nie mam pojęcia.
     Ponoć szykuje się gorąca jesień - służba zdrowia, nauczyciele, przedsiębiorcy, wirus. Może to jest powód a może nie. Może tu chodzić tylko o fochy wodza wywołane czymkolwiek.

     PS. Do Ameryki wyciągamy rekę. Jak już koniecznie chcą to możemy z nimi pogadać o TVN ale pod pewnymi warunkami. Czyli z pozycji siły. Ameryka na kolanach przed Suskim? A czemu nie.
     • dorota_333 Re: Wychodzimy również z NATO? 16.08.21, 10:27
      Jeśli prawdziwy jest ten ostatni sondaż Kantara - PiS 26%, KO 26%, Hołownia 17%, Lewica 10%, Konfederacja 7%, PSL 3% - to zapłonęło Kaczyńskiemu pod dupą.

      Ale paradoksalnie jakoś mnie to nie cieszy po tym, co się stało w czarną środę. Trzeba być przygotowanym na każdy scenariusz, władza już nie ma hamulców. Będzie reasumpcja wyborów lub po prostu aresztowania.
  • dorota_333 No i nikłe zainteresowanie 16.08.21, 12:49
   ... jakoś tą sprawą, jak widzę.

   Stało się coś istotnego: Kaczyński wykorzystał swoje możliwości władcze - w postaci prerogatyw p. marszałek Sejmu RP - do tego, żeby narzucić parlamentowi swoją wolę. Od tego czasu możemy spodziewać się wszystkiego: okazało się, że nieważne, jak Sejm głosuje. W razie czego zarządzi się reasumpcję i skorumpowani (lub zaszantażowani) dwaj - trzej posłowie zagłosują jak chce Kaczyński. Tak samo nieważne może się okazać wymik wyborów parlamentarnych.

   A to wszystko (trzeba dodać) po to, żeby przeforsować ustawę wyrzucającą firmę amerykańską z biznesu. Zapytajcie teraz Amerykanów, czy uruchomią NATO, jeśli Polska będzie miała problemy ze wschodnim sąsiadem.

   Tylko obecni na tym forum zwolennicy PiS mogą czuć satysfakcję. Wychodzimy z UE i rujnujemy swoje relacje z największym sojusznikiem militarnym. Polsce Kaczyńskiego pozostaje tylko wschód.

   Ucieszeni, pisowskie chuje?

   • zimna-wodka Re: No i nikłe zainteresowanie 16.08.21, 15:03
    A widzisz. Nie skojarzyłaś, że w sumie nie stało się nic nowego.
    W ujęciu węższym czyli media:
    - próba przejęcia Agory przez wykup akcji - storpedowana przez Sorosa
    - przejęcie Eurozetu przez siostry K. Nawet bank PKO BP (któżby inny) kredyt obiecał - 51 mln EUR. Wyciekło i ktoś dostał pietra bo byłe oczywiste, że siostry K tego nigdy nie spłacą, nie mają zabezpieczeń itp. A wyprowadzić z banku ponad 200 mln zł i to w świetle jupiterów to trzeba dużej odwagi.
    - przejęcie Polska Press (wiadomo)
    - przejęcie RUCH
    - przejęcie TVN (na razie nie wyszło).

    W ujęciu szerszym:
    Żadnych hamulców nie ma od dawna. Pisskury mają rację - ogranicza ich tylko "ulica i zagranica". Możliwe jest WSZYSTKO i to od dawna.
    Pomyśl sobie co by było gdyby Polska była faktycznie suwerenna - jak np. Korea Pn.

    W tej chwili ograniczenie "ulica i zagranica" jest znoszone. Ulicę pacyfikuje policja pod pretekstem covid a zagranica przestała się liczyć. Nawet USA. W dodatku Orban dał przykład, że pieniedzmi z UE może gardzić bo ma swoje. Propagandowo nośne, można zastosować i u nas.
    • zimna-wodka Re: No i nikłe zainteresowanie 16.08.21, 15:12
     Pełen obraz masz u p. Cywińskiego (siostry K). Nie chcesz sobie brudzić rąk to masz (cytaty wybrane tendencyjnie):

     Prezydent Biden powinien usłyszeć z polskiej strony, weź ty wsadź sobie w… te wasze abramsy, z którymi i tak nie wiesz co zrobić, a za które możecie dostać od nas miliardy zielonych, nie od was, to kupimy uzbrojenie od innych partnerów z NATO, a w najgorszym razie choćby i na dalekim Wschodzie,

     należy przedłożyć Niemcom ten rachunek krzywd w liczbach wymiernych, na co jeszcze rząd PiS czeka, aż Niemcy zrealizują swój cel i dopomogą w zmianie władz w Polsce na uległe wobec Berlina?

     Jak do tej pory największym i niezaprzeczalnym dorobkiem tej „polskiej” opozycji jest kompletne zrujnowanie wizerunku Polski w świecie.

     O polskiej polityce decyduje się w Warszawie i nigdzie indziej,

     Jakbyś nie zauważyła: tak jest, jesteśmy mocarstwem.
      • dorota_333 Re: Jaka władza taki zamach 16.08.21, 20:19
       I to mnie zastanawia. Przecież planując akcję z lex TVN zasięgali opinii jakichś prawników, prawda? Mają chyba jakichś, a jeśli nie, to można kupić ekspertyzę u fachowca. No więc powinni wiedzieć, że planowana ustawa jest do obejścia (jak się okazuje łatwiejszego niż bym sie spodziewała).

       Czyli nie chodzi o samo TVN (przejęcie rynku mediów), ale o uderzenie w interesy amerykańskie w Polsce. Czyli wyjście z NATO postanowione.

       Choć jest tez możliwe, że ani nie wiedzieli, ani nie wpadli na zapytanie prawników. To jest takie niepociumkane bydło, że nie można wykluczyć i takiej rozpaczliwej ignorancji.
       • zimna-wodka Re: Jaka władza taki zamach 16.08.21, 22:10
        Wyjście z NATO nie podniesie słupków poparcia. Uderzenie w interesy amerykańskie takoż. Jeśli już ma być jakakolwiek myśl w tym wszystkim to tylko dil - kpa za tvn. Precyzyjniej: my odpuszczamy kpa (zrobi się nowelę) a Ameryka pozwala zniszczyć TVN. Niech amerykańscy Żydzi główkują co dla nich cenniejsze.

        Ale to zbyt wyrafinowane. PiSSkury preferują coś co się nazywa rozpoznanie walką. Czyli robimy coś (niekoniecznie sensownego) i zobaczymy co z tego wyjdzie. Uda się - dobrze. Nie uda się - skorygujemy.
        Żyjesz w kraju, w którym każdą ustawę można było przepchnąć w tydzień a decyzje administracyjne można było wydawać i cofać 6 razy dziennie. Zmiana prawa nie była żadnym problemem a jakby co to zawsze można działać obok prawa. Albo wyinterpretować to prawo tak jak się chce.
        Wyborca piSSkurów jest tak wytresowany, że z zachwytem przyjmie wszystko - i atak i odwrót - i wszystko uzna za sukces. A niewyborcami nie ma się co przejmować.

        Świat takich pomysłów nie rozumie więc tym gorzej dla świata.

        Teraz jakiś mądry wykombinował, że z tą koncesją w Holandii to nie takie hop, bo ważne gdzie zapadają decyzje, gdzie robi się program itp. I już pojawia się delikatne żądanie żeby się TVN wytłumaczył. Bo jak nie to..... Właśnie co? Będą zagłuszać przekaz satelitarny? Może każą TVN wyrzucić z kablówek? To drugie jest możliwe; żoliborski gnom nie musi wiedzieć, że potentatem na tym rynku jest UPC. Też firma amerykańska jakby co.

        Wyjście zawsze jest. Du*a nie zawetuje, zrobi się poprawki żeby w ogóle ta ustawa trafiała tylko w marsjan i git. Wyborca typu piSSkur albo yntelektualista typu doktorek wpadnie w euforię:
        Ach jaki zdolny ten nasz wódz, znów wydmuchał opozycję. Durnie myśleli że chodzi o tvn a chodziło o to żeby nie wpuścić na nasz rynek medialny talibów (akurat na czasie). To z Talibami nawet pasuje - niszczyliby naszą świętą wiarę, nasze święte kościoły, korzenie, fundament i opokę. A tu genialny wódz pogonił ich jedną prostą ustawą. Geniusz.

        Ignorancji nie lekceważę. Żelazna zasada, że każdy podwładny musi być głupszy od szefa przy rozbudowanych w pionie strukturach rodzi takie kwiatki. A jak dołożysz, że każdy podwładny musi bać się szefa bo szef ma na niego haki to obraz robi się jeszcze bardziej klarowny.
        • zimna-wodka Re: Jaka władza taki zamach 16.08.21, 22:19
         Jak cię nie przekonuje metoda "na matołka" to polecam:
         wpolityce.pl/polityka/562694-witek-pokazala-wazne-pisma-na-antenie-tvp-ws-reasumpcji

         P. Witek przez godzinę czekała na ekspertyzy prawników. Dostała 5. Trzy z 2018 roku.
          • zimna-wodka Re: Jaka władza taki zamach 17.08.21, 20:47
           dorota_333 napisała:

           > Nie przypominam sobie, żeby jakakolwiek ekipa rządząca kłamała tak bezczelnie.
           > Może za komuny tak było, po '89 na pewno nie. I co? i jajco.

           Ano było za komuny. Skopiowane dokładnie:
           - Podziwiam naprawdę ten sprzęt, to coś znakomitego - mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki, przemawiając na tle nowoczesnych maszyn rolniczych w gospodarstwie w Brzydowie. Właściciel gospodarstwa powiedział Wirtualnej Polsce, że "to była tylko wystawka" - sprzęt nie należał do niego, lecz został wypożyczony na czas wizyty szefa rządu.

           W sobotę zadzwoniła do mnie pani z warmińsko-mazurskiego ośrodka doradztwa rolniczego z prośbą, czy bym nie przyjął premiera z ministrem rolnictwa. Potem w poniedziałek przyjechała pani z ministerstwa zrobić zdjęcia gospodarstwa. Kolejna delegacja pojawiła się też we wtorek - powiedział WP Andrzej Zakrzewski.

           Dodał, że praktycznie jedynie "użyczył gospodarstwa" i że maszyny rolnicze, na tle których przemawiał premier, nie należą do niego. - To była tylko wystawka - podkreślił. Przekazał, że maszyny przywieźli dystrybutorzy sprzętu rolniczego, "żeby rolnicy, którzy przybyli na miejsce, zobaczyli je i może kupili".


           www.rp.pl/Rzad-PiS/210819651-Premier-Morawiecki-chwalil-maszyny-rolnika-Gospodarz-to-byla-tylko-wystawka.html
           Wypisz wymaluj - gospodarska wizyta I sekretarza. Jak nie było mięsa TVP pokazywała, że są wieprzki. zwożono z całego województwa w jedno miejsce a I sekretarz na ich tle mowił to co teraz Pinokio.

           Wczoraj pokazał się sondaż - PO 26%, PIS 26%. Po 3 godzinach kontra TVP Info - sondaż na ich życzenie: PO 26% PIS 34%.

           W TVP Info p. Witek pokazała ekspertyzy, na których się opierała przy sławetnej reasumpcji. Ekspertyzy zaprezentowały siostry K. Żadna z nich nie została pokazana w całości. Pozostawiono elementy neutralne, zaznaczono korzystne dla p. Witek - reszta won.
           Do ekspertyz odniósł się autor jednej z nich:

           Zdaniem prof. Ryszarda Piotrowskiego, z którym rozmawiał dziennikarz RMF FM Rafał Miżejewski, marszałek Elżbieta Witek wprowadziła opinię publiczną w błąd, mówiąc na sali sejmowej, że zasięgnęła opinii pięciu prawników, którzy doradzali jej przeprowadzenie reasumpcji głosowania.

           Konstytucjonalista, owszem potwierdza, że ekspertyzę przygotował, ale... 3 lata temu. Tamta opinia dotyczyła zupełnie innej sytuacji - mówi prof. Ryszard Piotrowski. Dotyczyła sytuacji, związanej z niewysłuchaniem posła, którego status miał być zmieniany wskutek starań prokuratury - skomentował prof. Piotrowski.

           Piotrowski dodaje, że w dniu, kiedy - dzięki reasumpcji właśnie - Sejm przegłosował ustawę medialną, ani nie rozmawiał z marszałek Witek, ani nie przygotowywał żadnej opinii prawnej.

           Inny profesor też nie był zachwycony umoczeniem go w tą sprawę:

           Oburzenia nie kryje też prof. Sławomir Patyra, który w rozmowie z TVN24 stwierdził, że "marszałek Sejmu świadomie wprowadziła w błąd nie tylko posłów uczestniczących w posiedzeniu, ale także wszystkich widzów i słuchaczy tego posiedzenia". - Jest to dla mnie bardzo przykre doświadczenie, także jako obywatela. (…) Czuję się jako ktoś, kogo nazwisko i autorytet (...) został wykorzystany jako alibi dla działań, pod którymi nigdy bym się nie podpisał, tak więc w tym sensie czuję się wykorzystany - dodał.

           Pojawiła się też informacja, że jedną ekspertyz przygotował p. doktor z biura analiz sejmowych. P. doktor dostał 2 lata zakazu pracy na uczelni za plagiat, którego się dopuścił. Bezrobotnego p. doktora przygarnęła "podła zmiana"

           Kolejne kontrowersje dotyczą autora innej opinii. Chodzi o ekspertyzę doktora habilitowanego Jarosława Szymanka z 23 kwietnia 2018 roku.
           W grudniu 2018 roku Komisja Dyscyplinarna Uniwersytetu Warszawskiego ukarała Jarosława Szymanka zakazem wykonywania zawodu nauczyciela akademickiego przez rok. Naukowiec odwołał się od tej decyzji, czym tylko pogorszył swoją sytuację. W drugim orzeczeniu z lutego 2020 roku komisja uniwersytecka podniosła zakaz nauczania do dwóch lat. Uniwersytet Warszawski nie przedłużył współpracy z naukowcem. Został on również zawieszony w prawach członka redakcji "Przeglądu Sejmowego". Znalazł jednak zatrudnienie w Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości, który podlega Ministerstwu Sprawiedliwości.


           Postać doktora Szymanka jest jednak bardziej barwna:

           Co ważne, Jarosław Szymanek w 1999 roku ukończył studia w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, a w 2004 roku uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych. Ekspert nie jest więc autorytetem prawnym a politologiem i ustrojoznawcą. Z jego eksperckich usług chętnie korzystali politycy Prawa i Sprawiedliwości przy forsowaniu kontrowersyjnych zmian w wymiarze sprawiedliwości.

           I co? I nic. Choć jednak pewien efekt jest. Z całego Nowego Ładu ludzie uwierzyli tylko w podniesienie podatków. Waaadzy niezupełnie o to chodziło ale kto by sie przejmował ludźmi.
           • dorota_333 Re: Jaka władza taki zamach 17.08.21, 22:02
            Władza korzysta z dorobku komuny (Sendi mnie zaraz opieprzy), a maszyny były przepiękne. Edit: to właściwie jest skromna odmiana wsi potiomkinowskich, czyli wzorców jeszcze wcześniejszych.

            Ekspertyzy też były dobre, chociaż na inny temat i nieco wiekowe. Jednak nie mogę strawić tego, jak ta władza bezczelnie kłamie.

            Ale, ale, my tu gadamy, a ze strony Unii może nastąpić "sprawdzam". Mówię o wyroku TSUE i upłyniętym terminie i o środkach dla województwa małopolskiego.

      • dorota_333 Holenderska koncesja 17.08.21, 15:21
       ... może dotyczyć tylko telewizji satelitarnych (TVN24), przesyłanych naziemnie (TVN, inne z grupy TVN) - nie.

       businessinsider.com.pl/wiadomosci/holenderska-koncesja-dla-tvn24-medioznawca-beda-musieli-wycofac-sie-z-tej-ustawy/0js3l6k
    • dorota_333 Re: No i nikłe zainteresowanie 16.08.21, 20:15
     > w sumie nie stało się nic nowego. Żadnych hamulców nie ma od dawna

     No, jednak nie. Nie było jeszcze takiej sytuacji, że po przegranym rozdaniu wywraca się stolik. Utrzymywano pozory legalności, a to znaczy, że miał być przynajmniej pozór państwa prawa*. teraz poszło na rympał.

     To jest przekroczenie Rubikonu, taką sytuację można już tylko eskalować.

     * Hipokryzja to hołd składany cnocie przez występek (Rochefoucauld).

     PS. Kaczyński ma swój zamach majowy. Zgwałcił parlament (przestraszył się i szybciutko wyjechał).
  • cojestdoktorku Re: Zamach stanu 17.08.21, 09:45
   >Jesteśmy już po tej drugiej stronie lustra.

   skoro PIS przegrał senat i sie nie skusił by minimalnie wyniki nagiąc to nie jesteśmy

   >Głosowanie poszło nie po myśli centrum dyspozycji, więc zostało powtórzone

   oczywiscie ze PIS nagina prawo, moze je łamie, ale to powtórzenie nic nie zmieniło, bo bez niego ustawę zamiast w sierpniu przegłosowano by to we wrześniu

   gdyby opozycja miala przewagę nic by powtórzenie nie dało, więc kluczem jest dla opozycji wygranie wyborów, a nie wściekanie ze ze lexTV przegłosowano w sierpniu a przeciez miało być we wrzesniu

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka