Dodaj do ulubionych

Ratujmy Zakopane - Antałówka i Bulwary Słowackiego

18.08.21, 11:43
Ratujmy Zakopane – Antałówka i Bulwary Słowackiego
Dzień dobry
Zwracam się z wielką prośbą i apelem do wszystkich miłośników przyrody, obrońców środowiska i miłośników zieleni a nie betonowych ulic.
Więcej szczegółów poniżej:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Przez dwa lata turyści i mieszkańcy Zakopanego patrzyli jak budowano hotel Radisson rujnując w tym celu i bezpowrotnie niszcząc kawałek zbocza Antałówki – tej kultowej niemal góry w centrum Zakopanego – dotychczas cichego spokojnego miejsca spacerowego, ostoi dla zwierząt (kto nie przywoził z tego miejsca zdjęcia z łaniami) i wszelakiego ptactwa. Wygląda na to, że bezpowrotna strata kawałka Antałówki to dopiero początek. Z końcem lipca 2021r na Antałówce za hotelem Radisson wzdłuż Bulwarów Słowackiego w kierunku ul. Broniewskiego można było zaobserwować trwające prace geologiczne -odwierty - mające sprawdzić możliwość dalszej zabudowy Antałówki. Równocześnie władze miasta prowadzą szeroko zakrojone prace nad projektem przebudowy – zamiany odcinka „dolnych” Bulwarów Słowackiego wzdłuż Antałówki na jezdnię - zamiast istniejącego tu kilkadziesiąt lat szlaku spacerowego. A na dodatek w Zakopanem kilka lat temu władze Miasta wpisały do Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego tę część Antałówki [bardzo strome i zalesione zbocze] jako teren przeznaczony do zabudowy.
JEŻELI ZALEŻY CI NA OBRONIE ANTAŁÓWKI I BULWARÓW – PROSIMY – PODPISZ NASZĄ PETYCJĘ klikając w "Nie dla przebudowy Bulwarów Słowackiego w Zakopanem" na stronie Petycjeonline.com - a prościej
Kliknijcie tutaj - wejście do petycji: Tekst linku
Dziękuję tym, którzy zdecydowali się podpisać i proszę przekażcie tę wiadomość swoim znajomym
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka