18.08.21, 12:22
... czyli największa i najpiękniejsza samowola budowlana świata.

https://bi.im-g.pl/im/4b/31/1a/z27466059IH,Budowa-gigantycznego-zamku-w-Stobnicy-na-obrzezach.jpg"Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego unieważnił pozwolenie na budowę zamku w Stobnicy. Jednocześnie uchylił decyzję byłego wojewody wielkopolskiego, który stwierdził naruszenie prawa, ale nie wstrzymał budowy."

W tle jest jeszcze aresztowanie siedmiu osób i odwołanie wojewody.

next.gazeta.pl/next/7,151003,27466022,zamek-w-stobnicy-nadzor-budowlany-uniewaznil-pozwolenie-na.html


Dlaczego o tym piszę? Bo mnie rozpiera słuszna duma, że oto w Polsce powstała TAKA samowola budowlana. Nikt takiej nie ma - patrzcie, Jankesy i się dziwujcie. To jest miś na miarę naszych możliwosci, tym oto misiem zamykamy usta niedowiarkom (chyba tak to szło).

Co teraz? Rozbiórka?
Obserwuj wątek
  • sendivigius Re: Stobnica 18.08.21, 13:45
   dorota_333 napisała:


   > Co teraz? Rozbiórka?

   Alez Dorotko, Polska "wyzwolona" - jak to nazywacie spod "jarzma" proletariatu wrocila do swojej wlasnej koleiny mentalnej czyli Polski szlacheckiej i feudalnej. Czyli "z drogi kmiony Pan idzie". Widac to w budownictwie, w pracy, na drogach, wszedzie. W dzisiejszej rzeczywistosci jest to wladza medialno-rzadowo-bankowo-oligarchicznej warszawki dla ktorej reszta Polski jest folwarkiem, i ktora czuje odpowiedzialnosc jedynie przed "carycą" czyli dzis Brukselą.
   • dorota_333 Re: Stobnica 18.08.21, 19:13
    Z niepokojem stwierdzam, że generalnie zgadzam się z Wami, towarzyszu Sendi. Polska jest dalej mentalnie feudalna. Jednak - tu Was zdziwię - PRL nie był żadnym wyjątkiem w tej tradycji, ona jest ciągła. Więcej o tym napiszę przy okazji recenzji książki "Ludowa historia Polski", do której się zbieram.

    A najfajniejsze w samej Stobnicy - i to potwierdza folwarczny paradygmat - są reakcje okolicznych mieszkańców. Byli ucieszeni z budowy wielkiego zamku, bo może jaśnie pan zatrudni miejscowych jako obsługę.

    PS. Bruksela to nas akurat trochę z tego folwarku wyciagnęła. Z naciskiem na "trochę", jak widać.
  • pigeon_shit_dust Kpisz ? 18.08.21, 14:05
   Pan Premier wczoraj mowil ze bedziecie sie budowac niedlugo bez zadncyh pozwolen.
   Poczekac do tego momentu i zostawic to w spokoju. BTW, ciekawe z czego ta kasa? Fentanyl meth, hera ?
   • dorota_333 Re: Kpisz ? 18.08.21, 19:16
    Bez pozwolenia to do 70m2, nie takie cudo większe od Wawelu (na oko). Morawiecki nam raczej dzielnice faveli zafunduje.

    O, to ciekawy trop: skąd ta kasa może być. Pewnie ktoś to sprawdza, nie widziałam info na ten temat. Jeszcze to wypłynie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka