Dodaj do ulubionych

Mr Gorbachev - tear down this wall!

19.08.21, 10:14
I tu nastapil aplauz tlumu gdy Regan wygadywala swoje PRowe bajki w Berlinie.

A śpiewak także był sam
Patrzył na równy tłumów marsz
Milczał wsłuchany w kroków huk
A mury rosły, rosły, rosły
Łańcuch kołysał się u nógwiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27469298,150-km-drutu-kolczastego-tak-polski-rzad-przygotowuje-sie.html#do


Straż Graniczna wykorzystuje w swoich działaniach specjalne techniczne urządzenia obserwacyjne, które pozwalają na szybką reakcję. Są to m.in.: kamery termowizyjne o dużym zasięgu, pojazdy obserwacyjne, przenośne kamery termowizyjne czy gogle noktowizyjne. Zdecydowano się także na zbudowanie ogrodzenia z drutu kolczastego. Do tej pory zabezpieczono blisko 100 km granicy na odcinku ochranianym przez Podlaski Oddział SG. Planowane jest rozbudowanie ogrodzenia o kolejne 50 km.


Jak to? Kapitalisci i zwolennicy demokracji chca dolaczyc do innych zwolennikow kapitalizmu i demokracji. A wy co? Mur? A moze do Trumpa na konsultacje - ten to mial pomysly.

A co by na to Regan?

Obserwuj wątek
  • dorota_333 Re: Mr Gorbachev - tear down this wall! 19.08.21, 12:23
   Oczekujecie pochwały ustroju minionego, Towarzyszu? Oto ona: faktycznie, państwa demokracji ludowej nie miały tego problemu. Z dwóch powodów: po pierwsze - nikt nie próbował dostać się na ich terytorium, żeby szukać ochrony międzynarodowej. Jeśli zdarzały się przekroczenia granicy, to w ucieczce (lub tranzytowej ucieczce). Dokonywały ich zresztą elementy nieuświadomione klasowo lub zgoła wrogie.

   Po drugie: państwa demokracji ludowej z nielegalnym przekroczeniem granicy radziły sobie dużo prościej i efektywniej. Strzelano.

   PS. Mamy atak hybrydowy o niskim (na razie) natężeniu na granicy Białorusi z Litwą i Polską. Ciekawe, jak się to rozwinie.
   • sendivigius Re: Mr Gorbachev - tear down this wall! 19.08.21, 12:59
    dorota_333 napisała:


    > Po drugie: państwa demokracji ludowej z nielegalnym przekroczeniem granicy radz
    > iły sobie dużo prościej i efektywniej. Strzelano.

    Powiadasz ze USA jest panstwem demokracji ludowej a przynajmniej w regionie granicy z Meksykiem? A to by sie w Texasie lub Arizonie zdziwili, choc moze w Kaliforni troche mniej. Strzelaja tam do kazdego, nie patrza w ktora strone przekracza.

    Tylko nie argumetuj Dorotko ze tu sytuacja jest asymetryczna, bo istnieje calkiem duzo filmow o tym jak to rozni probowali wyjechac z USA do Meksyku z pominieciem kontroli granicznej i czym to sie skonczylo. Teraz, nawet gdyby sie udalo to by sie skonczylo jeszcze gorzej bo juz od wielu lat Meksyk by ich deportowal; po przetrzymaniu w pace od 2 do 4 lat. Kanada zreszta tez i to o wiele bardziej rygorystycznie, bo nawet azylu nie udzieli. Ostanio dym w tym temacie byl w czasie wojny z Irakiem.

    Sa tez przy granicy (po stronie Mekskykanskiej) cale miasteczka i "communities" ludzi deportowanych z USA choc przekroczyli granice jako niemowleta, dzis maja po 40, nie znaja innego kraju niz USA, ale doszukano sie ze sa w USA nielegalnie, albo (na przyklad mandat drogowy) naruszyli swoj warunek pobytu czyli nieskazitelnosc prawną.

    Teraz Dorotko smialo wyglos przemowienie o wyższosci "wolnego świata", o "zasadach demokracji" i jakistam "prawach czlowieka".

    Jak widzisz bowiem te "prawa" i "zasady" sa dla glupich i naiwnych.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka