Dodaj do ulubionych

Kumuno wroooc ! I wrocila !

19.08.21, 14:04

Przytaczalem juz ten przyklad.
U schylku komuny pracowalem za dobre pieniadze w porownaniu do innych.
I na nic nie wystarczalo, choc gazety byly zadrukowane ofertami pracy.
Poszedlem wiec do Urzedu Zatrudnienia aby dostac oferte pracy odpowiadajaca moim kwalifikacjom.
Zaproponowali mi abym zostal dyrektorem !
No takich kwalifikacji i doswiadczenia to ja na pewno nie mialem ale zapytalem o wynagrodzenie.
Wynosilo mniej niz moj koszt dojazdu do pracy ...
Poprosilem wiec urzedniczke o placenie mi bezrobocia.
Odpowiedziala, ze skoro oferuje mi prqce to nie moze oferowac mi bezrobocia.
Zajalem sie tworzeniem tego co normalnie bym kupil, posrednictwem, owczesnym forexem oraz ... przygotowaniami do wyjazdu.
Jednak z krajow jakie mialem do wyboru wybralem ten najbardziej kapitaliczny z nadzieja, ze mnie tu komuna nie dogoni.
Dogonila.
Dzisiaj, juz wszedzie, sa te same braki w sklepach kosmicznie drogich produktow oraz braki w zatrudnieniu przy kosmicznie niskich placach. Ludzie jak ja kiedys nawet nie przychodza na rozmowy kwalifikacyjne o prace.
Wola brac bezrobocie, robic to co powinni kupic, zadluzac sie, zarabiac na bitcoinie i podobnych piramidach.
Bo lepiej jest dzisiaj polowac na jelenie niz zarobic na miesne truchlo.

Tylko, ze teraz nazywa sie to korposocjalizm.
I wszyscy: korporacjonisci i bolszewicy sa za dozynaniem kapitalistow.
Korporacje poniewaz daje im to armie niewolnikow i niewolnicy poniewaz dostana place, zasilki, pozyczki, emerytury gwarantowane.

A ze zchamiona tluszcza potrzeby ma podle to i dostanie wedlug swoich potrzeb: trovhe obroku i miejsce na sianie w szopie.
I igrzyska w swiecacych prostokatach.
I strach.
Komune.
Obserwuj wątek
    • pigeon_shit_dust Niedwracalne zmiany zrobi to w glowach 19.08.21, 15:13
      lastboyscout napisał:

>
      > A ze zchamiona tluszcza potrzeby ma podle to i dostanie wedlug swoich potrzeb:
      > trovhe obroku i miejsce na sianie w szopie.
      > I igrzyska w swiecacych prostokatach.
      > I strach.
      > Komune.

Gdy redneck lub Murzyn dostawal z naszego tyle, by przezyc to system jakos tam sie trzymal. Bral, jadl, wysrywal. Jeden czul sie zle 9 cculo sie OK. OK, ale nie super. A teraz, gdy nagle rzad daje im duzo wiecej niz zarabiali, w glowach powstalo poczucie wartosci. No, skoro mi placa i to dobrze za to ze zyje, to widocznie jestem potrzebny, warotsciowy? Sa tacy, ktorzy nigdy tyle kasy nie dostawali za swa prace ! I to poczucie nie zniknie, poki im bedziemy sypac cash. A tych co tyraja, lewacy nagrodza zwiekszonymi podatkami i rosnacymi cenami , chociazby dojazdu do tej pierdolonej roboty...

Pozostaje nam tylko pierdolnac prace, tym co jeszcze pracuja, i szukac inncych opcji. BTW, dostalem dzis rano od jednego z kontrahentow pisemko, ze od 1 wrzesnia podnosza wszystkie ceny o ...50% smile
      50 kurwa mac , procent. Pozniej pewnie to obniza, co? Hahahaha.
      • lastboyscout Re: Niedwracalne zmiany zrobi to w glowach 19.08.21, 16:17
        Pomysl, Kadilak.
        Jestes glupi, leniwy, bezwzgledny i chciwy.
        Kto jest dla ciebie konkurencja?
        Madry, pracowity, klasowy i znajdujacy pasje zycia w tworzeniu a nie gromadzeniu.
        Z takim.zawsze przegrasz.
        Twoimi naturalnymi sprzymierzencami sa glupi i leniwi.
        Wiec dopuszczasz ich do wyborow wladzy bo wladza ludu to chwytliwy medialny belkot.
        Dodatkowo korumpujesz wybory lawina pieniedzy skierowanych na swoich idiotow.
        I juz NIE MA elity a jezeli sie nawet elita sprobuje wychylic to sie ja zaknebluje, zatruje lub zamknie po nazwaniu skrajna ekstrema.

Zawsze tak bylo w historii, ze okupant zaczynal rzadzenie od wyciecia elity.
        W naszej historii rowniez: hitlerowcy, sowieci, solidaruchy, balcerowicze.
        Reszta idiotow rzadzi sie juz tylko strachem i iluzja, ze bez wladzy zgina jak powiadal Messer Niccolo wink
        I to dokladnie sie dzieje: elita kurczy sie i placi na korzysc motlochu.

P.S. Tego sie normalnie nie zauwaza ale stajemy sie pokorna, szara, oglupiala, zmanipulowana masa podobnych do nikogo.

Spojrz na obrazek ponizej.

Co widzisz?

NIC nie widzisz.

A widzisz ! smile

Ciemnosc ciemniakow widzisz.

Przykladowy wspolczesny parking jest zaden. Ksztalty nudne: podobne, oble, odmiany szarosci.
        Tacy sami sa ludzie: zastraszeni; bezbarwni, zero entuzjazmu., odziani w drelichy, wlasciwie truchla podlaczone do fatamorgany normalnego zycia saczacej sie ze swiecacych prostokatow.

Jeszcze kilkadziesiat lat temu, bylismy BARWNI.

W kazdym sensie.

Zostala szara masa pozbawiona swojej indywidualnosci, szczescia, ELITY.
    • zimna-wodka Re: Kumuno wroooc ! I wrocila ! 19.08.21, 17:46
      Imponujące.
      Stołki dyrektorskie rozdzielała partia. Widocznie jeden się zaplątał i trafił do pośredniaka. Pensja dyrektorska niższa od kosztów dojazdu? Możliwe - zależnie kto czym dojeżdża. Przy prywatnym odrzutowcu faktycznie mogło się nie opłacać. Nie wiem czy zasiłek dla bezrobotnych to rozwiązywał - może dlatego, że nie było bezrobotnych ani zasiłków.
      Ale frapuje mnie gra na forexie w czasach komuny. Internetu nie było, komputery słabiutkie i cholerycznie drogie albo 64-bitowce, telefon był dobrem rzadkim, granice zamknięte, zlotówka niewymienialna.... Ale może wystarczyło kupić zielone u cinkciarza, porwać samolot, na Tempelhof, zrobić biznes, znów porwać samolot, do Polski i tak wkoło.

Ale najbardziej zaimponowało mi co innego. Zrezygnować z dyrektorskiego stołka żeby robić za napęd do mopa... To wymagało determinacji.
      • pigeon_shit_dust Re: Kumuno wroooc ! I wrocila ! 19.08.21, 18:26

> Ale frapuje mnie gra na forexie w czasach komuny. Internetu nie było, komputery
        > słabiutkie i cholerycznie drogie albo 64-bitowce, telefon był dobrem rzadkim,

Torba zlotowek i pod Pewex. Bony, bony...sam zarobilem tak na bilet kiedys i lapowke na paszport

Forex kak chuj.

> granice zamknięte, zlotówka niewymienialna.... Ale może wystarczyło kupić zielo
        > ne u cinkciarza, porwać samolot, na Tempelhof, zrobić biznes, znów porwać samol
        > ot, do Polski i tak wkoło.
        >
        > Ale najbardziej zaimponowało mi co innego. Zrezygnować z dyrektorskiego stołka
        > żeby robić za napęd do mopa... To wymagało determinacji.
        >
        >
        >
        • zimna-wodka Re: Kumuno wroooc ! I wrocila ! 19.08.21, 20:59
          pigeon_shit_dust napisał:

>
          > > Ale frapuje mnie gra na forexie w czasach komuny. Internetu nie było, kom
          > putery
          > > słabiutkie i cholerycznie drogie albo 64-bitowce, telefon był dobrem rza
          > dkim,
          >
          >
          > Torba zlotowek i pod Pewex. Bony, bony...sam zarobilem tak na bilet kiedys i la
          > powke na paszport
          >
          > Forex kak chuj.

Fakt. Nie pomyślałem. Ale skojarzenie OK. U mnie forex kręcił się pod NBP. Tam był prawdziwy rynek - kręciło się cały czas przynajmniej kilkunastu graczy/inwestorów.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka