Dodaj do ulubionych

Polacy biorą kredyty jak nigdy dotąd? Czemu?

25.08.21, 08:08
A czemu na domiporta.pl nie można zamieścić komentarza pod artykułem? Choć niby można?

Widzę od miesięcy tę nagonkę na branie kredytów, ponieważ jest niskie oprocentowanie lokat i kredytów, ponieważ dewaluacja pieniędzy, to odda się dużo mniej niż weźmie… . Takie tłumaczenie i podobne. I to nawet na zdałoby się poważnych kanałach na YouTube. A tak sobie myślę. Czy banki są gupie? Czy banki są ucziwe? To może nowa bańka się kręci, taka jak na kancie na kredytach niby we frankach, a w złotych, jak na poliso-lokatach... . Czy to oprocentowanie kredytów jest stałe dla tego klienta banku? Myślę, że nie, ale dokumentów umowy nie miałem w rączkach, ale jak znam życie i uczciwość banków… . A jeśli oprocentowanie jest zmienne, to przy dewaluacji kasy, to raczej odsetki skokną? Nie? Czy się mylę. I można wyjść na kredycie jak Lepper (za komuny się brało, jak miało się talon i załatwiony kredyt od wujka czy znajomka z PZPRu, oni jak pis nie przyznawali się publicznie do dewaluacji pieniądza, znaczy dodruku i na kredyt kupowało się za pół ceny). Lepper myślał, że będzie jeszcze lepiej, bo dewaluacja większa, a tu kapitalistyczny myk, zmienna stopa oprocentowania, trzeba zwrócić wielokrotność pożyczonej kwoty i bank kładzie łapki na całości własności osoby (to nie USA, gdzie mogą zabrać tylko to na co została wzięta pożyczka, mieszkanie czy samochód. W Polsce odpowiada się przed bankiem całym swoim dorobkiem (to tajemnica tego, że światowy kryzys finansowy nie dotknął w przeszłości polskich banków). To traktor Leppera nie był pokryciem nawet dla części jego długu. To warto dobrze czytać umowy z bankiem (bo to umowy jednostronne, jedna strona daje do podpisu i wie co daje).
Obserwuj wątek
    • pigeon_shit_dust Bo sa idiotami. 25.08.21, 12:52
      nit21 napisał:

> A czemu na domiporta.pl nie można zamieścić komentarza pod artykułem? Choć niby
      > można?
      >

Nigdy nie bylo mozna.

> Widzę od miesięcy tę nagonkę na branie kredytów, ponieważ jest niskie oprocento
      > wanie lokat i kredytów, ponieważ dewaluacja pieniędzy, to odda się dużo mniej n
      > iż weźmie… . Takie tłumaczenie i podobne. I to nawet na zdałoby się poważnych k
      > anałach na YouTube. A tak sobie myślę. Czy banki są gupie? Czy banki są ucziwe?
      > To może nowa bańka się kręci, taka jak na kancie na kredytach niby we frankach
      > , a w złotych, jak na poliso-lokatach... . Czy to oprocentowanie kredytów jest
      > stałe dla tego klienta banku? Myślę, że nie, ale dokumentów umowy nie miałem w
      > rączkach, ale jak znam życie i uczciwość banków… . A jeśli oprocentowanie jest
      > zmienne, to przy dewaluacji kasy, to raczej odsetki skokną? Nie? Czy się mylę.
      > I można wyjść na kredycie jak Lepper (za komuny się brało, jak miało się talon
      > i załatwiony kredyt od wujka czy znajomka z PZPRu, oni jak pis nie przyznawali
      > się publicznie do dewaluacji pieniądza, znaczy dodruku i na kredyt kupowało się
      > za pół ceny). Lepper myślał, że będzie jeszcze lepiej, bo dewaluacja większa,
      > a tu kapitalistyczny myk, zmienna stopa oprocentowania, trzeba zwrócić wielokro
      > tność pożyczonej kwoty i bank kładzie łapki na całości własności osoby (to nie
      > USA, gdzie mogą zabrać tylko to na co została wzięta pożyczka, mieszkanie czy s
      > amochód. W Polsce odpowiada się przed bankiem całym swoim dorobkiem (to tajemni
      > ca tego, że światowy kryzys finansowy nie dotknął w przeszłości polskich bankó
      > w). To traktor Leppera nie był pokryciem nawet dla części jego długu. To warto
      > dobrze czytać umowy z bankiem (bo to umowy jednostronne, jedna strona daje do p
      > odpisu i wie co daje).
      >

W USA to panie kolego, 75% ludzi ktorzy w Polsce dostaja kredyt nie przeszlo by nawet fazy wstepnych pytan.
      Masz stala prace, zarabiasz minimum XYZ, masz credit score powyzej 700?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka