Dodaj do ulubionych

Czy opozycja właśnie strzela sobie w stopę

25.08.21, 10:30
... czyli coś o jaśnie oświeconych mendach i palieznych idiotach.

Kilku ludzi na granicy, a tak się zakotłowało w polityce krajowej. Jarek ewidentnie ma szczęście (a może i cos więcej): kiedy traci poparcie i zdaje się, że jest na wylocie z polityki, to wtedy jak z pudełeczka wyskakuje kryzys migracyjny. I wynik następnych wyborów staje się jakby mniej oczywisty.

Czynniki zewnętrzne są zdeterminowane: Łukaszenko (a właściwie Putin) zdecydował o rozpoczęciu wojny hybrydowej na granicy z UE. Na to nie możemy nic poradzić. Wszystko inne - a przede wszystkim polska reakcja na fakt wojny - jest w naszych rękach.

I opozycja perfekcyjnie tę szansę pogrzebała. Jakby nie rozumieli co się dzieje i uderzyli w tony wysokiego humanitaryzmu. Tak się przegrywa kolejną kadencję parlamentarną.

Tutaj szczegóły operacji:
www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-08-25/operacja-sluza-tak-alaksander-lukaszenka-transportuje-migrantow-do-europy/?ref=aside_najnowsze


... a tak Franek Sterczewski chwali się swoją szarżą:

https://scontent.fpoz4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/239500477_391384492346911_3408363373626409767_n.jpg?_nc_cat=1&ccb=1-5&_nc_sid=973b4a&_nc_ohc=3Vg89M22chsAX_lWzRw&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&oh=80c5986d18a1a827e2b796f24ff65caa&oe=614B8CA3

https://scontent.fpoz4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/238808296_391384479013579_3179247491658853105_n.jpg?_nc_cat=1&ccb=1-5&_nc_sid=973b4a&_nc_ohc=jGnmD8CXgskAX_NFT8D&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&oh=dcb6c61470fa50e4c4708798b9dc32bd&oe=614BCC80Rozkoszny idiota. Podobno miał już rozmowę z Borysem Budką. Do kierownictwa PO zaczyna już trafiać, co się dzieje. Za późno.
Obserwuj wątek
  • herr7 Re: Czy opozycja właśnie strzela sobie w stopę 25.08.21, 11:48
   dorota_333 napisała:

   > ... czyli coś o jaśnie oświeconych mendach i palieznych idiotach.
   >
   > Kilku ludzi na granicy, a tak się zakotłowało w polityce krajowej. Jarek ewiden
   > tnie ma szczęście (a może i cos więcej): kiedy traci poparcie i zdaje się, że j
   > est na wylocie z polityki, to wtedy jak z pudełeczka wyskakuje kryzys migracyjn
   > y. I wynik następnych wyborów staje się jakby mniej oczywisty.
   >
   > Czynniki zewnętrzne są zdeterminowane: Łukaszenko (a właściwie Putin) zdecydowa
   > ł o rozpoczęciu wojny hybrydowej na granicy z UE. Na to nie możemy nic poradzić
   > . Wszystko inne - a przede wszystkim polska reakcja na fakt wojny - jest w nasz
   > ych rękach.
   >
   > I opozycja perfekcyjnie tę szansę pogrzebała. Jakby nie rozumieli co się dzieje
   > i uderzyli w tony wysokiego humanitaryzmu. Tak się przegrywa kolejną kadencję
   > parlamentarną.
   >
   > Tutaj szczegóły operacji:
   > www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-08-25/operacja-sluza-tak-alaksander-lukaszenka-transportuje-migrantow-do-europy/?ref=aside_najnowsze
   >

   1. Część z tych ludzi to Afgańczycy, którzy teraz w obliczu władzy talibów mają zapewne powody żeby z Afganistanu uciec. A Zachód takich Afgańczyków zdradził, bałamucąc ich wcześniej że niby walczy o demokrację i prawa człowieka.
   2. Problem jest dla polskich władz głównie wizerunkowy, ale na jego szczęście potomstwo dr. Goebbelsa z rożnych CNN, czy BBC tej sprawy na cały świat nie nagłaśnia. Tak więc, z jednej strony mamy dramat tych ludzi, których polski rząd chce przykładnie ukarać za "naruszenie unijnej granicy" a z drugiej część lewicowej opozycji chce to wykorzystać w swojej kampanii antyPIS.
   3. Jak rząd powinien się zachować? Należy tych ludzi zabrać z granicy i indywidualnie zbadać sprawę każdego z nich. Uchodźców politycznych zostawić, a resztę odesłać do kraju ich pochodzenia. Problem jedynie w tym, że Polska, jak pozostałe kraje Zachodu nie chce ponosić niepożądanych dla siebie skutków afgańskiej awantury, w której uczestniczyła.
   4. Putin nie ma nic do tego. Jest to inicjatywa Łukaszenki w odwecie za ingerencję w wewnętrzne sprawy jego kraju. Putin nie może Łukaszence ani tego zabronić, ani mu tego nakazać, gdyż wbrew temu co pisze i mówi potomstwo dr. Goebbelsa Łukaszenka jest przywódcą suwerennego państwa i w Mińsku rosyjski ambasador nie ośmieli się mu dawać instrukcji, tak jak to niedawno robiła pani Mosbacher w Warszawie, czy obecnie czyni to pan Blinken. To nie znaczy, że Putin ma interes żeby Łukaszenkę powstrzymywać.
   5. Działania Łukaszenki to jest jednak coś w rodzaju ukłucia komara. Putin takimi sprawami się nie zajmuje. On przygotowuje silniejsze uderzenie. Podobno od pierwszego października Gazprom ma przestać tłoczyć gaz przez gazociąg jamalski, który wybudowano w czasach, kiedy wydawało się że relacje polsko-rosyjskie będą w miarę normalne. Gazociąg ten traci sens odkąd Polska zapowiedziała rezygnację z zakupów rosyjskiego gazu. Zbliża się zima i może się okazać, że warszawscy politycy obudzą się z ręką w nocniku.
   6. Ponieważ Polska się potężnie zadłużyła to może się okazać, że czekają nas naprawdę trudne czasy. Ludzie już zaczynają się buntować i rządzenie krajem będzie bardzo trudne. A czeka nas jeszcze spłata haraczu 447. Być może dojdzie do jakiegoś przesilenia i w miejsce Trzeciej powstanie Czwarta Rzeczpospolita. Nie ulega wątpliwości, ze Trzecia Rzeczpospolita wyczerpała już swoje polityczne możliwości i żaden królik wyciągnięty z kapelusza w rodzaju Hołowni nie będzie w stanie jej ożywić. Jest i inna możliwość. Rozmawiałem w te wakacje ze znajomym, który po ponad 20 latach przebywania w Australii po raz pierwszy odwiedził nasz kraj. To co go uderzyło to nie rozwój nowoczesnej infrastruktury, ale ogromne obszary którymi zawładnęła nawłoć - to taka roślina kwitnące w lecie aż do jesieni. Powiedział nawet, - przecież ten kraj się zmienił w jakieś j..bane Nawłociowo. I to pokazuje sedno sprawy - Polska może się stać krajem starych-biednych ludzi leżącym na peryferiach Zachodu. Takie barbaricum.
   • dorota_333 Re: Czy opozycja właśnie strzela sobie w stopę 25.08.21, 12:06
    > gdyż wbrew temu co pisze i mówi potomstwo dr. Goebbelsa
    > Łukaszenka jest przywódcą suwerennego państwa

    ... i tym podobne kwiatki. No widzisz, część Twoich tez warta jest uwagi (Gazprom), ale nikną przykryte przez takie absurdy.

    Co do meritum: ci "uchodźcy" to tak naprawdę migranci sprowadzeni do Europy sposobem opisanym w linku powyżej. Tylko część z nich pochodzi z Afganistanu i nie wiadomo, czy faktycznie ucierpieliby od władzy Talibów. Przy tym argument, że Zachód kogokolwiek "bałamucił" jest naiwny: jeśli wojsko afgańskie nie wykazało żadnej chęci walki, to nie wyobrażam sobie, żeby ktoś za nich walczył w ich kraju z Talibami.

    W Polsce Putin upiecze dwie (co najmniej) pieczenie przy jednym ogniu: zdestabilizuje politykę wewnętrzną i po drugie - kryzys ogromnie wesprze Kaczyńskiego, a ten w trzeciej kadencji poczyni kolejne kroki w celu wyprowadzenia Polski z UE.

    Dobrze pomyślane, towarzysze. Szkoda tylko, że polska opozycja tak kretyńsko się zachowuje. Apel Kasprzaka (o obywatelskie demolowanie zasieków na granicy) mnie rozwalił.
    • herr7 Re: Czy opozycja właśnie strzela sobie w stopę 25.08.21, 12:36
     dorota_333 napisała:

     > > gdyż wbrew temu co pisze i mówi potomstwo dr. Goebbelsa
     > > Łukaszenka jest przywódcą suwerennego państwa
     >
     > ... i tym podobne kwiatki. No widzisz, część Twoich tez warta jest uwagi (Gazpr
     > om), ale nikną przykryte przez takie absurdy.

     Dorotka, jak zwykle masz problem ze zrozumieniem prostego tekstu. Media zajmują się głównie szerzeniem propagandy, albo wyłącznie. Celem propagandy nie jest informowanie ludzi, ale manipulowanie informacją w taki sposób, żeby ludzie myśleli tak jak tego sobie życzą siły te media kontrolujące. Czy jest to tak trudne do zrozumienia?

     Uwaga dotycząca Gazpromu - jesień się zbliża szybkimi krokami i zobaczymy jakie podwyżki przyniesie.

     > Co do meritum: ci "uchodźcy" to tak naprawdę migranci sprowadzeni do Europy spo
     > sobem opisanym w linku powyżej. Tylko część z nich pochodzi z Afganistanu i nie
     > wiadomo, czy faktycznie ucierpieliby od władzy Talibów. Przy tym argument, że
     > Zachód kogokolwiek "bałamucił" jest naiwny: jeśli wojsko afgańskie nie wykazało
     > żadnej chęci walki, to nie wyobrażam sobie, żeby ktoś za nich walczył w ich kr
     > aju z Talibami.

     Uciekają ci co nie chcą żyć w Afganistanie. Odróżnić uchodźców ekonomicznych od politycznych jest obecnie niemożliwe. Gdyby Zachód nie wchodził militarnie do tego kraju to być może by nie miał obowiązku żeby zająć się ludźmi, którzy tam nie chcą być. Ale Zachód tam przez 20 lat był.

     > W Polsce Putin upiecze dwie (co najmniej) pieczenie przy jednym ogniu: zdestabi
     > lizuje politykę wewnętrzną i po drugie - kryzys ogromnie wesprze Kaczyńskiego,
     > a ten w trzeciej kadencji poczyni kolejne kroki w celu wyprowadzenia Polski z U
     > E.

     Putin nie musi Polski destabilizować. Przeceniasz jego możliwości w tym względzie. Polskę skutecznie destabilizują polskie tzw. elity. Mają w tym wieloletnie doświadczenie.
     PIS z Unii Polski nie wyprowadzi. Choćby z powodu dopłat rolniczych. Rolnicy już teraz protestują, ale gdyby stracili dopłaty to wówczas zablokują cały kraj. O wyjściu z Unii mówią tacy ludzie jak Ziemkiewicz, ale nawet on nie bierze chyba tego na serio. Jeżeli jest jakiś poważny powód do wyjścia z Unii to dyktat ekologiczny, co dla takich państw jak Polska będzie oznaczać, że staniemy się na dobre Nawłociowem.

     > Dobrze pomyślane, towarzysze. Szkoda tylko, że polska opozycja tak kretyńsko si
     > ę zachowuje. Apel Kasprzaka (o obywatelskie demolowanie zasieków na granicy) mn
     > ie rozwalił.

     Wyobraź sobie, że ci ludzie tkwią nie na polsko-białoruskiej granicy, tylko na białorusko-rosyjskiej. Jak wówczas będzie się zachowywać potomstwo dr. Goebbelsa i jak ty sama będziesz wówczas na to patrzeć? Jestem w 100% pewien, że będziesz potępiać oba te kraje, podobnie jak będzie to robić potomstwo dr. Goebbelsa.
   • herr7 Re: Czy opozycja właśnie strzela sobie w stopę 27.08.21, 10:13
    toadette napisała:

    > Białoruska telewizja juz grzeje materiały o bezdusznych Polakach dajacych umier
    > ac uchodźcom, wiec zastanówmy sie kto dał sie ograć Łukaszence.

    Pogoda im nie sprzyja. Tak więc są w istocie dwie możliwości - albo ci ludzie będą umierać, albo któraś ze strony przyjdzie po rozum do głowy i odpuści. Jeżeli pierwszy zrobi to reżim Łukaszenki to na tym wygra. Nie sądzę, żeby to zrobił Morawiecki, co bardzo wiele o nim mówi. W tle są obrazy z lotniska w Kabulu.
  • cojestdoktorku Re: Czy opozycja właśnie strzela sobie w stopę 28.08.21, 16:07
   opzycja z każdej strony pokazuje jak jest głupia:
   www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,27503514,joanna-mucha-pis-celowo-trzyma-te-32-osoby-zebysmy-ogladali.html#s=BoxOpImg3

   niestety znów tylko pisiorki ogarniają:

   "W piątek polskie MSZ ponownie zwróciło się do władz Białorusi o zgodę na wjazd konwoju humanitarnego z pomocą dla osób koczujących na granicy. Resort zwrócił się też do Mińska o pilne zapewnienie przebywającym na terytorium Białorusi migrantom żywności, wody, odzieży i dostępu do opieki medycznej. "

   www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/8232938,konwoj-z-pomoca-humanitarna-granica-polska-bialorus.html
   "Szef rządu wyjaśnił, że nie czegoś takiego jak przerzucenie środków przez granicę, ponieważ jest to działanie niezgodne z przepisami i potrzebne jest stosowne pozwolenie ze strony Białorusi. Morawiecki podkreślił, że szanuje suwerenność i integralność naszego sąsiada.
   ....
   Rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska w rozmowie z portalem Wprost.pl powiedziała, że migranci znajdujący się przy granicy polsko-białoruskiej w Usnarzu Górnym otrzymują jedzenie. Strona białoruska miała im dostarczyć m.in. konserwy i chleby."

   www.wprost.pl/kraj/10484356/mateusz-morawiecki-o-etpc-migranci-na-granicy-w-usnarzu-gornym.html
   • dorota_333 Re: Czy opozycja właśnie strzela sobie w stopę 28.08.21, 19:34
    > opzycja z każdej strony pokazuje jak jest głupia:

    Widziałam wczorajsze starcie medialne redaktor Kolendy-Zaleskiej i wiceministra spraw zagranicznych. I ze zdumieniem stwierdziłam, że pisowski wiceminister wydaje mi się przekonujący.

    Ale jaśnie oświecona menda przejechała się po nim z uczuciem wyższości moralnej.

    Tylko tak dalej, głupki. PiS nie tylko wygra trzecią kadencję, ale może i większość konstytucyjną.
    • dorota_333 Tak jest, znowu ograni 03.09.21, 13:51
     ... przez Kaczyńskiego.

     I tak długo będą ogrywani, jak długo nie nauczą się myśleć. Bo na razie reagują na migrantów bezwzględnym odruchem "humanitarnym". Nawet na migrantów wciśniętych siłą przez Łukaszenkę. (którzy zresztą świadomie wykupili "wycieczkę" z przerzuceniem do UE).

     Najbardziej rozczarowuje mnie postawa KOD i Obywateli RP. Jak głupki.
  • jorl9 Re: Czy opozycja właśnie strzela sobie w stopę 30.08.21, 17:36
   dorota_333 napisała:


   > Widziałam wczorajsze starcie medialne redaktor Kolendy-Zaleskiej i wiceministra
   > spraw zagranicznych. I ze zdumieniem stwierdziłam, że pisowski wiceminister wy
   > daje mi się przekonujący.


   Juz jakis czas temu napisalem ze jestes PiSowcem droga Doroto. Poza problemem 500+ i ze nie Twoi siedza przy korycie masz pisowskie poglady, napewno w sprawach zagranicznych. Tez i granicznych ze tak powiem.

   Jak tak patrze na te wasze polskie wygibasy na temat Tych migrantow i sie zastanawiam czy naprawde w to wierzycie czy udajecie tylko bo tak wygodnie. Chodzi o wiare w to ze migranci siedza po stronie bialoruskiej a wiec nie polska sprawa.
   Przeciez sytuacja jest taka. Ci migranci przechodza przez ta granice, sa lapani na terytorium Polski, podwozeni do granicy z Bialorusia, kopniakami, palkami paralizatorami wyganiani przez ta granice na Bialorus. tez ci slawni w tym obozowisku. O ktorych gadaja wasi politycy ze oni siedza u Bialorusinow a wiec Polska nie moze im ani pomagac ani dawac ochrony to przeciez siedza tam bo wiedza ze jak zrobia pol kroku przez ta granice dostana pala, paralizatorem tak ze z bolu sie wycofaja ten metr za granice.
   Juz wiele tysiecy migrantoe, wielu kilkukrotnie zostalo zlapynych na terytorium Polski i sila, uzyciem sily wygonieni na druga strone.
   Ciekawe ile takich obozowisk tam jescze jest to slawne zostalo przypadkowo odkryte i filmik wstawiony w siec stad jest znane. Napewno jest wiele takich samych ale sie jeszcze nie wydalo.
   Mysle tez ze Rosjanie nakrecaja przez granice na biezaco jak bijecie tych migrantiw wyganiajac ich przez granice. Te filmi sie pojawia chociaz przeszliscie na wyganianie tych przez granice noca, w ciemnych miejcach, tudniejszych do cfilmowania.
   Ciekaw jestem jak psychicznie czuja sie ci policjanci, czlonkowie SG, zolnierze lejac tych migrantow aby wygonic ich na druga strone. To dla normalnego czlowieka, sa wyjatki naturalnie, jest napewno trudne do zniesienia. A to jest masowe, tysiace, kilka tysiecy takich wygnaliscie sila na druga strone.

   Teraz 2015 i Wegry. Na Wegrzech byly wtedy juz setki tys migrantow, moja Merkel zdecydowala sie ich wziasc bo wiedziala ze Wegrzy z tymi masami ludzi beda postepowali okrotnie. Jak w Polsce na kilka tys starczaja paly kopniaki i paralizatory to na Wegrzech w 2015 na te setki tysiecy ktore tam byly Wegrzy uzywaliby bron palna. Nastepowywala by rzez, okrucienstwa. I wlasnie dlatego Merkel powiedziala, OK, nie chce zeby Swiat widzial jakie bestie z Wegrow, czlonkow Unii, wychodza, wezmiemy ich do Niemiec. A mozna bylo polozyc zasieki na granicy austriacko wegierskiej i zostawic Orbanowi te setki tysiecy. Nich Wegrzy pokaza do czego sa zdolni.
   A wiec Merkel wziela tych migrantiow. Najgorsze jest ale ze Ostblokowcy twierdza ze Merkel ich zaprosila skas tam a nie ze z Wegier wziela. I niech Merkal ma to co chciala. To jest podlosc i Wegrow, Polakow i szerzej Ostblockowcow. Potem mial byc podzial na kraje Unii aby zmniejszych obciazenia migrantami w Niemczech. Na to paskudni Ostblokowcy Merkel, za to ze wziela z Wegier te setki tysiecy, powiedzieli, chcialas masz. ha.. ha..
   Jako ze nie mozna bylo was wtedy ukarac zabraniem subwencji bo wtedy aby zabrac jakiemus krajowi w Unii subwencje musza sie wszystkie pozostale kraje na to zgodzic graliscie reszcie na nosie. Bo zrobiliscie tandem Wegry Polska i zawsze jakis wetowal.
   No ale w lipcu 2020 z chciwoscie na koronkowe pieniadze podpisaliscie zmiane z zasady weta na zasade ze aby jakis kraj subwencje dostal musi sie zgdzic > 55% krajow Unii z >60% ludnosci wasze granie na nosie sie skonczy. OK, TSUE ma w pazdzierniku zmiane tej zasady zaklepac, mysle ze zaklepie i wasza bezczelnosc bedzie ukarana.
   Nie nadajecie sie do Unii tak naprawde.

   Wracajac do granicy Bialorusi-Polska. te wasze bestialstwa w stosunku do migrantow, lamania praw ktore podpisaliscie, bedzie wyciagniete wam przy zabieraniu subwencji. Bo zabieranie subwencji jest za praworzadnisc. A lamiecie prawo zbieracja migrantoe na swoim terenie i kopniakami wyrzucaniem ich na Bialorus.

   Ja wiem, nie macie dobrego rozwiazania, do tego jak pisze wszyscy jestescie pisowcami wiec po zabraniu subwencji zapewne bedzie referendum na temat wyjscia Polski z Unii wyjdzie 80% za Polexitem. Ty tez bedzesz za Doroto.

   A teraz Bialorus i Lukaszenko. Trzeba nie bylo wysylac ludzi kasy nakladac sankcje na Bialorus, odplaca sie pieknym za nadobne. Do tego chyba zbudujecie kiedys piekny plot na granicy a to bedzie wam przeszkadzac wysylac dywersantow na Bialorus, kasy srodkow do obalania wladz tamze. Musi Lukaszena, lepiej Putin niezle z tego rechotac. Jak zmusic aby powstal plot na granicy blokujacy dywersje ze strony Polski, Litwy itd ale za niego nie zaplacic. Tu ma Putin win-win sytuacje.
    • jorl9 Re: Czy opozycja właśnie strzela sobie w stopę 31.08.21, 18:37
     lastboyscout napisał:

     > Nigdy bym nie sadzil, ze stane po stronie babola ! smile

     Trzeba bylo mnie zapytac, ja bym Tobie drogi LBS powiedzial ze zrobisz sojusz i z dorota, ja wiem lepiej co pomyslisz, zadnych niespodzianek dla mnie. Bys nie byl zaskoczony.
     Ja mam taka ciekawa zdolnosc ze wrogowie sie laczy aby napadac na mnie. Jak juz Tobie pisalem, "wszystkie dupki hop do kupki". Taki peacemaker jestem.     > OK, Co ty kurwa szwabski pomiocie, pierdolisz !

     Widac ze z chamskiego rodu pochodzisz, jak wyemigrowales do USA wrociles do swojej chamskiej warstwy, bos sprzatal, i tak juz Tobie zostalo.


     > Znalazl sie szwabski dobroczynca ludzkosci co to nie chce pamietac o niemieckic
     > h deportacji wlasnych bo ... niemieckich obywateli do ... Polski (Polenaktion,
     > deportacja szczecinska, T4, itp.)


     A cos merytorycznie i na temat? Tej polsko-bialoruskiej granicy i tych migrantow? Nic, prawda?
    • jorl9 Re: Czy opozycja właśnie strzela sobie w stopę 31.08.21, 19:01
     dorota_333 napisała:

     > Nasze "bestialstwa"?

     Przeciez rzniecie glupa o tych migrantach ze nie mozecie przyjac od nich prosby o ochrone miedzynarodowa, do czego jestescie zobowiazani umowami ktore podpisaliscie, bo oni sa w Bialorusi. A to ze oni byli na terenie Polski i ich kopniakami pogoniliscie spowrotem to udajecie ze nieprawda. Bo jak prawda to przeciez wolali o ta ochrone miedzynarodowa bedac na terenie Polski i waszym obowiazkiem bylo im ja zapewnic.     "Wysyłanie dywersantów" na Białoruś??

     Oczywiscie ze przez zielona granice z Bialorusia byl niezly ruch i to w obie strony aby na Bialorusi byly te rozruchy. Prowadzicie z Bialorusia hybrydowa wojne przeciez. I pech dla was bo spotkaliscie sie z cholernie nieprzyjemna odpowiedza ich. Kto pod kim dolki kopie...

     Nie tak dawno slyszalem jakiegos waszego rzadowego polityka ktory wlasnie zapowiedzial budowa tego 2,5m plotu ale przy tym westchnal ze ten plot "odetnie mozliwosc przemieszczania sie przez granice Bialorusinow". Nic wiecej naturalnie nie powiedzial ale wiadomo dla rozsadnego czlowieka co mial na mysli i jaka jest rzeczywistosc. Wlasnie taka o jakiej ja pisalem. Przysylanie ludzi pieniedzy materialow dla rozruchow na Bialorusi. I wasz plot to sporo utrudni. Na wasz koszt do tego, nie musia Putin go budowac, budujecie wy.


     Dodam ze ten 2015r, ci migranci do Europy to w duzej mierze wyslal ich Putin naturalnie z wywiadem Assada. Tym w obozach w Turcji nagadano jak to na nich w Niemczech wszyscy czekaja, dano tez i pieniadze aby Turcje przejechali do tych wysepek greckich. A zrobil to Putin bo wlasnie zaczynal wojskowa interwencje w Syrii i syf w Europie jemu pasowal.

     Ale przeciez nie ma sprawy, wystarczy sie dogadac z Putinem, uznac Assada za dobrego czlowieka i wtedy Syryjczykow do ich kraju mozna masowo odyslac. Ustaly powody ich przesladowan po prostu. Zreszta to samo teraz z Bialorusia, a dokladnie z Putinem tez sie mozna dogadac. Przestac wsadzac swoje nosy na Wschod od Bugu, przestac ryc to i problem migrantow zniknie. No ale tego sie nie da zrobic, nie chcecie tego, wiec bedzie syf dalej. I wasze bestialstwa beda sie tylko powiekszac.

     > Odnoszę takie wrażenie, że napisałeś post najgłupszy, najbardziej bezsensowny j
     > aki Ci do głowy przyszedł, w celu sprowokowania nawalanki.

     Nie, ja po prostu opisuje rzeczywistosc, czy ona sie podoba czy nie to druga sprawa, ale taka wlasnie jest. I temu jakos zaprzeczyc nie mozesz, LBS tez nie. Widze ze nikt inny tez nie.

     > Nic z tego. Gute nac
     > ht, herr Jorl.

     No widzisz droga doroto, PiSowcem jestes. Antyniemiecka, antyunijna i oczywiscie antyrosyjska. Dlatego do Unii sie tez nie nadajesz.

     A przeszkadza Tobie w PiSie te 500+ bo biedacy w Polsce nagle troche dostali, sprzataczka Tobie zdrozala, na wczasach biedne dzieci biegaja Tobie po plazy a by ich nie bylo bez 500+. I to sie Tobie nie podoba tak naprawde bo poza tym PiS prowadzi Twoja polityke.
     • cojestdoktorku Re: Czy opozycja właśnie strzela sobie w stopę 31.08.21, 21:06
      troche się pozmieniało przez te kilka lat, teraz UE ma takie samo zdanie jak ksenofobiczna Polska:

      " Przede wszystkim jeszcze raz powtórzę, że stanowczo odrzucamy próby instrumentalizacji ludzi do celów politycznych. Nie możemy zaakceptować jakichkolwiek prób podżegania lub przyzwolenia na nielegalną migrację do Unii Europejskiej przez państwa trzecie - powiedział na konferencji prasowej rzecznik Komisji Europejskiej Christian Wigand.
      ...
      Rzecznik poinformował, że Komisja ściśle współpracuje z władzami Polski, "aby wspierać je w skutecznym zarządzaniu granicami na granicy zewnętrznej"
      wiadomosci.onet.pl/swiat/komisja-europejska-reaguje-na-sytuacje-na-granicy-polsko-bialoruskiej/492223t
      • jorl9 Re: Czy opozycja właśnie strzela sobie w stopę 31.08.21, 21:39
       cojestdoktorku napisał:

       > troche się pozmieniało przez te kilka lat, teraz UE ma takie samo zdanie jak ks
       > enofobiczna Polska:

       Nic sie nie pozmienialo, to tylko wasza polska propaganda tak gada. W tamtym 2015 wzielismy do Niemiec tych migrantow z Wegier aby Swiat nie widzial do jakich bedstialstw sa zdolni Ostblockowcy. Gdyby nie to napewno bysmy ich nie wzieli. Chetnie to nie bylo zrobione. Treba bylo polozyc zasieki na granicy austriacko-wegierskiej i zostawic was Wegrow z tymi setkami tysiecy. Moze wtedy Polska by bratankom pomogla i wziela ze 100tys?


       > " Przede wszystkim jeszcze raz powtórzę, że stanowczo odrzucamy próby instrumen
       > talizacji ludzi do celów politycznych. Nie możemy zaakceptować jakichkolwiek pr
       > ób podżegania lub przyzwolenia na nielegalną migrację do Unii Europejskiej prze
       > z państwa trzecie - powiedział na konferencji prasowej rzecznik Komisji Europej
       > skiej Christian Wigand.

       A tu wasze polska polprawda a tak naprawde klamstwo. Bo fakt ze ten rzecznik to powiedzial co cytujesz ale mowil dalej ze obowiazkiem jest aby migranci ktorzy chca miec ochrone miedzynarodowa, niewazne czy przeszli nielegalnie granice i sa na teranie Polski musza ja dostac. Tego juz nie piszecie a wiec tak naprawde klamiecie.
       I dlatego tez udajecie ze migrantow na obszarze Polski nie ma. A nie ma bo ich w Polsce lapiecie wywozicie do granicy i kopa aby przeszli granice. A tego wam nie wolno robic. Dlatego chowacie sie z tym, robicie to po ciemku a teraz aby sie nie wydalo chcecie stan wyjatkowy tam.
       Rzniecie glupa ale nie mysl ze wam sie to uda, ze oszukacie.
       A nalezy sie wam kara za ta bezczelnosc 2015r. I ja dostaniecie, tylko musi byc zmieniony system dawania subwencji. Z prawem weta na wiekszosciowy.


       > Rzecznik poinformował, że Komisja ściśle współpracuje z władzami Polski, "aby w
       > spierać je w skutecznym zarządzaniu granicami na granicy zewnętrznej"
       > wiadomosci.onet.pl/swiat/komisja-europejska-reaguje-na-sytuacje-na-granicy-polsko-bialoruskiej/492223t
       >
       >

       Polskie polprawda a wiec tak naprawde klamstwa
       • jorl9 Re: Czy opozycja właśnie strzela sobie w stopę 31.08.21, 21:43
        Teraz przeczytalem Twoj link i tam stoi co ten rzecznik Unii powiedzial:

        Jak dodał, "potrzebne jest zarówno uporządkowane, solidne zarządzanie granicami, jak i pełne poszanowanie podstawowych praw migrantów"

        Tego nie doczytales? A moze za trudne dla Ciebie do zrozumienia drogi cjd? Jakie prawa migrantow musicie poszanowac? No jakie? Jak chca ochrone miedzynarodowa musiacie ich wziasc a nie przez granicy kopniakami wysylac.
        • cojestdoktorku Re: Czy opozycja właśnie strzela sobie w stopę 31.08.21, 22:11
         no weź
         chodzi mu o to ze mamy pilnowac granic przed nielegalnymi
         a jak juz sie ktoś przedostanie do nas to wtedy szanowac jego prawa
         przecież nie moze powiedzieć - weźcie ich wykopcie i nie wpuszczajcie
         więc mówi "Nie możemy zaakceptować jakichkolwiek prób podżegania lub przyzwolenia na nielegalną migrację do Unii Europejskiej przez państwa trzecie - przekazuje rzecznik Komisji Europejskiej Christian Wigand,"
         gdyby mu zależało na tych co tam koczują to by powiedział ze Polska jest zobowiazana do ich przyjęcia
         a tak mówi ze są nielegalni i dlatego mamy ich nie wpuszczać

         5 lat temu próbowali Polskę sankcjami obłożyć za to ze nie chcemy emigrantów
         teraz to oni sami nie tez nie chcą, ale dyplomatyczne ogólniki wstawiają smile
         • jorl9 Re: Czy opozycja właśnie strzela sobie w stopę 31.08.21, 22:30
          cojestdoktorku napisał:

          > no weź
          > chodzi mu o to ze mamy pilnowac granic przed nielegalnymi
          > a jak juz sie ktoś przedostanie do nas to wtedy szanowac jego prawa
          > przecież nie moze powiedzieć - weźcie ich wykopcie i nie wpuszczajcie
          > więc mówi "Nie możemy zaakceptować jakichkolwiek prób podżegania lub przyzwolen
          > ia na nielegalną migrację do Unii Europejskiej przez państwa trzecie - p
          > rzekazuje rzecznik Komisji Europejskiej Christian Wigand,"

          Nie kombinuj jak kon pod gorke. Nie mysl tak pokretnie, po polsku. Wcale tego nie powiedzial. Jak sa nawet 1 m na terenie Polski i wrzeszcza ze chca ochrone miedzynarodowa nie wolno wam ich bic kopac paralizatorem aby wygonic przez granice. A to robicie. Musicie ich prawa szanowac czyli dac opieke.


          > gdyby mu zależało na tych co tam koczują to by powiedział ze Polska jest zobowi
          > azana do ich przyjęcia

          Oni koczuja po stronie Bialorusi. Ale jak by wstali, weszli na teren Polski na 1m i wrzeszczeli ze chca ochrone to nie wolno wam ich wyganiac i musiacie ich wziasc.
          Wg Unii tez. Oczywiscie tego nie zrobia bo paralizatorem dostana, wiedza to.
          Twoje pokretne ostblockowe rozumowania nie funkcjonuja.


          > a tak mówi ze są nielegalni i dlatego mamy ich nie wpuszczać

          Klamiesz, tego nie powiedzial. Ze sa nielegalni jakby weszli. Zreszta byli w Polsce, to wy tam ich przywiezliscie i wyslaliscie kopniakami za granice..


          > 5 lat temu próbowali Polskę sankcjami obłożyć za to ze nie chcemy emigrantów
          > teraz to oni sami nie tez nie chcą, ale dyplomatyczne ogólniki wstawiają smile

          I nalezalo sie wam oblozyc sankcjami ale prawnie sie nie dalo. Bo z Wegrami zrobiliscie tandem i wg przepisow subwencje mozna zabrac jak wszystkie kraje sie na to zgodza. Ale to zostalo zmienione w lipcu 2020, ma byc w pazdzierniku zaklepane, i wtedy zaplacicie tez za tamto.
          Bo aby wasze bestialskie dzialania Swieta w 2015r nie widzial, wzielismy z Wegier te setki tys do Niemiec. A wasza ostblockowa chytrosc wziela gore i zaczeliscie wrzeszczec, Merkel chciala, wiec ma. Bezczelnosc wielka.

          Zreszta teraz tych co sa w Polsce i ich przyjeliscie nie macie smialosci mi do Niemiec ich podeslac. Bo macie przyklad z Czeczencami ktorzy przez Polske jechali do mnie do Niemiec, w Niemczech przymykano oko i dawano opieke chociaz Polska powinna im ja dac. Ale w 2015r w Niemczech, po tym jak nie chceiliscie wziasc tych co z Weger Merkel wziela, zabrano socjale tym Czeczencom i powiedzialo, won, do Polski. I pojechali do Polski. To samo bedzie z tymi co z Bialorusi przez Polske do Niemiec sie przedra, dostaniecie ich spowrotem, a dokladnie u mnie nie dostana socjalu, mieszkania, opieki lekarskiej zato wskazowka maja to w Polsce. I taki albo ukryje sie w Niemczech ale aby z glodu nie umrzec bedzie na czarno pracowal, albo do Polski. U mnie tez mozna z glodu zdechnac jak sie nie ma podstaw do opieki panstwa, mamy kapitalizm, naprawde.
     • dorota_333 Re: Czy opozycja właśnie strzela sobie w stopę 31.08.21, 21:28
      "Oczywiscie ze przez zielona granice z Bialorusia byl niezly ruch i to w obie strony aby na Bialorusi byly te rozruchy. Prowadzicie z Bialorusia hybrydowa wojne przeciez. I pech dla was bo spotkaliscie sie z cholernie nieprzyjemna odpowiedza ich. Kto pod kim dolki kopie..."

      Jednak prowokacja. nawet Niemiec nie może być tak głupi. To się nie nadaje do dyskusji.
      • jorl9 Re: Czy opozycja właśnie strzela sobie w stopę 31.08.21, 21:44
       dorota_333 napisała:

       > "Oczywiscie ze przez zielona granice z Bialorusia byl niezly ruch i to w obie s
       > trony aby na Bialorusi byly te rozruchy. Prowadzicie z Bialorusia hybrydowa woj
       > ne przeciez. I pech dla was bo spotkaliscie sie z cholernie nieprzyjemna odpowi
       > edza ich. Kto pod kim dolki kopie..."
       >
       > Jednak prowokacja. nawet Niemiec nie może być tak głupi. To się nie nadaje do d
       > yskusji.

       No wlasnie, pisowskie antyniemieckie wiadro pomyj. Nie nadajecie sie do Unii, wszyscy Polacy, rowno.
        • jorl9 Re: Czy opozycja właśnie strzela sobie w stopę 31.08.21, 22:32
         cojestdoktorku napisał:

         > jorl, tym razem jesteś w opozycji do tego czego oczekuje KE
         > nie pierwszy raz jesteś spóźniony o kilka lat z realiami tongue_out


         To tylko sie Tobie po polsku tak wydaje. Wycinacie tego co nie chcecie slyszec, staracie sie przekrecic to co KE mowi po swojemu, ostblockowskiemu, ale to ma krotkie nogi.
        • jorl9 Re: Czy opozycja właśnie strzela sobie w stopę 31.08.21, 22:47
         cojestdoktorku napisał:

         > jorl, tym razem jesteś w opozycji do tego czego oczekuje KE
         > nie pierwszy raz jesteś spóźniony o kilka lat z realiami tongue_out
         >


         Dobra to inaczej. Wezmy Litwe. Od chyba maja 2021 zaczeli przechodzic migranci przez granice bialoruska-litewska. Rzad litewski sie zglosil o pomoc do KE i ja dostal. Jaka? Frontex, unijna straz graniczna, przyjechal, z samochodami, kamerami termowizyjnymi i z tlumaczami! Po co tlumacze? Migranci do rejestracji, przesluchania powodow, do osrodkow zatrzymania, wszystko zgodnie ze standartami unijnymi.
         Po kilku tygodniach Litwini mieli juz kilka tysiecy u siebie i sie przerazili bo z tymi metodami, prosto z KE, sie zorientowali ze beda zapchani z dziesiatkami tysiecy. I zmienili system. Zaden Frontex na granicy, stan wyjatkowy w pasie granicznym, sami juz, bez policjantow unijnych zaczeli lapac migrantow i kopniakami przez granice. Zadni tlumacze urzednicy unijni juz nie byl potrzebni. Nie maja juz zadnych nowych, wszyscy wykopywani.

         Polska w ta unijna pulapke nie wpadla, zadna prosba o Frontex, tlumaczy a zbieranie migrantow na terenie Polski i kopniakami przez granice. A zeby to nie bylo dokumentowane ze strony polskiej bedzie wprowadzony stan wyjatkowy przy grancy aby jacys sie juz tam nie krecili innie filmowali. Jak na Litwie juz jest.

         Tak ze wlasnie po Litwie widac jak naprawde wyglada polityka unijany, Twoja KE, wlasnie taka jaka byla na Litwie. Skutek, naplyw bez przeszkod nastepnych.
         Tak ze te Twoje cjd zgadywanie ze KE jak mowi ze prawa migrantow maja byc zachowane to mruga do was oczkiem to bzdura. Masz przyklad Litwy sprzed 1 miesiaca a nie paru lat.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka