Dodaj do ulubionych

Kapitaliści

27.09.21, 13:00
idą po klasę średnią.
next.gazeta.pl/next/7,151003,27616924,koniec-klasy-sredniej-biurowej-prezesi-uwazaja-ze-zatrudnianie.html#s=BoxMMt1
Obserwuj wątek
    • pigeon_shit_dust To wazny i ciekawy watek 28.09.21, 14:14
      Niestety i to forum zdominowala glupota i chora drobiazgowowc sprowadzajac je do poziomu ziemi.
      Wazne juz nie wazne.
      Kursanty wierza gleboko mediom i radom i maja na oczkach klapki, patrzac tylko na jedno a ignorujac drugie ( czesto wazniejsze)
      Nie zgadzam sie z fragmentem oceniajacym w jakim stopniu Polakow dotknie nowy sposob zatrudninia. Dotknie ich tak samo jak Zachod Europy a moze i bardziej. Co z tego, ze macie troche centrow outsorcingowych ?
      Zapytaj sam siebie jeden z drugim na etacie, ile czasu przepierdalasz / m w ciagu dnia? Placa ci za 8 godzin, mnie tez zreszta, a robote robie w 3. A teraz w 2 bo na jesieni mamy duzo mniej pracy. Reszta ti udawanie- siedzenie przy kompie i swirowanie ze sie pracuje.
      W Polsce WSZYSCY ci, ktorych ja osobiscie znam sa na tego typu etatach. Niektorym idiota- pracodawca pozakladal kamerki smile jakby to mialo cos zmienic. Przeciez ten gosc nie pierdzi w stolek bo nie chce pracowac, on po prostu nie ma pracy!
      Tak wiec- najwiekszy problem to ustalenie kto ile czego w ciagu dnia wykonuje efektywnie i odciecie reszty. To, wbrew pozorom, jest trudne i to temat na osobna dyskusje.
      Ale ale, drogi opierdalaczu smile jesli 10 razy robisz sobie kawke, herbatke a nieraz masz czas nawet by zwalic konia, to drzyj o swa robote.
      Ja dupka nie trzese: jedna noga jestem na emeryturze a za sprawa inflacji moje gole zarobki zrobily sie bardziej "takie sobie" . WIec zarabiam za to co robie tyle i le powinienem i pierdole reszte.
        • pigeon_shit_dust ...bo GIGi dzis nie rozumieja... 29.09.21, 16:09
          superspec1 napisał(a):

> Nadchodzi era gigera
          > www.computerworld.pl/news/Za-5-lat-GIGerem-moze-byc-co-piaty-pracujacy-Polak,432132.html

ze czasy Covid-19 byly wyjatkowe. Dano im, GIGom, zasilki, ubezpieczenie medyczne na czas pandemii, dorzucono wrecz wiecej kasy z funduszu federalnego ( USA) , etc. gdy nie mieli noc do roboty. I to wszystko "na gebe", bez papierkow i formalnosci !
          GIG w normalnym czasie nie bedzie opalal dupska na plazy i pracowal 2 godziny dziennie, tulko zapierdalal10 godzin na dobe a poznije 4 godziny szukal kolejnego GIGa.
          Bez ubezpieczenia, zasilkow, urlopow i godziwej zaplaty za czas w ktorym mozna sie poopiedalac bedac na etacie.
          Powidzenia zycze GIGom smile
    • dorota_333 GIG economy. Uber i Glovo 29.09.21, 20:24
      Artykuł naprawdę na czasie. Teraz właśnie decyduje się kształt rynku pracy i gospodarki (światowej).

Ciekawostka - podobno tzw. Nowy Ład przyspieszy platformizację pracy w Polsce. Nie wiem, czy celowo tak zrobli, czy im jakoś tak wyszło:

strefabiznesu.pl/nowy-lad-sprawi-ze-polski-rynek-pracy-zdominuja-gigerzy-kim-sa-jak-pracuja-oraz-ile-zarabiaja-sprawdz-jak-zostac-gigerem/ar/c3-15824497

Ale głównie to chciałam zlinkować: przeciekawa analiza modelu biznesowego Ubera i Glovo:

wyborcza.biz/biznes/7,177150,27444206,glovo-i-uber-zeruja-na-prywatnych-zasobach-dostawcow-i-socjalu.html
      • pigeon_shit_dust Czytaj co sie za tym kryje 29.09.21, 21:39
        dorota_333 napisała:

> Artykuł naprawdę na czasie. Teraz właśnie decyduje się kształt rynku pracy i go
        > spodarki (światowej).
        >
        Feudalny wyzysk pracownika,ktory do tego musi do roboty isc z wlasna motyka .
        Wszystko jest pieknie, poki gospodarka swiata hula. Jak pizgnie, to GIGanci stana sie uiornym nawisem dla spoleczenstwa. Nie mowie, ze wszyscy etatowi przetrwaja kazdy kryzys, ale nieco latwiej jest im sie przebujac przez trudny czas.
        GIGman nie dostanie nic, chyba ze sam sobie odlozy kazse. odlozy? A ubezpieczenie medyczne? Emeryturka?
        • dorota_333 Re: Czytaj co sie za tym kryje 30.09.21, 10:05
          No właśnie to jest istota tego modelu (dobrze daje to mój drugi link). Firmy "platformy" są w istocie pasożytnicze - żerują na zasobach wszystkich dookoła. Na pracownikach i na państwie. Pomijam już fakt, że w większości krajów nie płacą podatków, ale to pasożytnictwo jest dużo głębsze (i jest modelem biznesowym).

Co do feudalnego wyzysku: dla mnie to jest zagadka, że w sytuacji rynku pracownika (powodowanym nie tylko koniunkturą, która sie zmieni, ale również demograficznie) ten wyzysk pozostaje.

Tak na chłopski rozum lepsza pozycja przetargowa pracowników na rynku pracy powinna ukrócić niektóre nadużycia pracodawców, a szczególnie taki wyzysk systemowy. A tu nic.
          • pigeon_shit_dust Bo juz nie ma rynku pracownika 30.09.21, 14:08
            dorota_333 napisała:

> Co do feudalnego wyzysku: dla mnie to jest zagadka, że w sytuacji rynku pracown
            > ika (powodowanym nie tylko koniunkturą, która sie zmieni, ale również demografi
            > cznie) ten wyzysk pozostaje.

Tylko Ty o tym nie wiesz. Jeszcze.
            W swiatowa gospodarke poCovid zalana monopoly money pomalu zaczyna wzerac sie kryzys. Od tylu , w pozycji kolankowo- lokciowej. Pislaem o tym wiele razy ale nikt nie zwraca tu uwagi na to co pisze, chyba ze rzucam miesem: Kryzysu nie zazegnano produkcja pieniadza, tylko go odsunieto.
            Firmy, jak ta mojego kolegi projektanta, teraz beda ciac tluszcz i to brutalnie. Chyba ze jebniete rzady skretynialego swiata postawia na calkowita likwidacje ekonomii jako takiej i zaczna dalej produkowac pieniadz.
            Kto moze , bierze Hkrow. To te Bidronki i budowy o ktorych pisalac.
            Przeciez polska obuplciowa milenialna wija nie pojdzie do lopaty !!!! Buahahaha.

Dolce 4.005. Nadchodzi.
      • pigeon_shit_dust Jest jakis powod ze Uberem 29.09.21, 21:46
        dorota_333 napisała:

>
        > Ale głównie to chciałam zlinkować: przeciekawa analiza modelu biznesowego Ubera
        > i Glovo:
        >
        > wyborcza.biz/biznes/7,177150,27444206,glovo-i-uber-zeruja-na-prywatnych-zasobach-dostawcow-i-socjalu.html

W Gdansku jezdza wylacznie Ukry. Skoda Fabia z Taxi na dachu, wszystkie maja podobne numery rejestracyjne z Wawy. Czyli, ktos wylisowal te gowna i wpuscil Ukrow za kolko. No i jada. 16 godzin dzienne ( pytalem!), 7 dni w tygodniu. 5 litrwo wody bierze do butli zeby pic bez robinia zbednyh przerw, gdzie szcza wolalem juz nie pytac.
        Unisex z IT ma lepiej, trzasnie zlecenie na 100K PLN i drze sie ze w zyciu na etet juz nie pojdzie. Ale jak kase rozdupczy i nowego zlecenia nie bedzie, to szybko wroci do mamy do Slupska z uszami na plecach.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka