Dodaj do ulubionych

Nie ma dokąd pójść.

28.09.21, 17:51
"W Telewizji Republika miał zostać wyemitowany program Ewy Stankiewicz „Otwartym Tekstem” z udziałem sekretarza stanu w KPRM i pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotra Naimskiego. W ostatniej chwili został jednak zdjęty z anteny. Uchowała się tylko zajawka.

Na Twitterze krąży, wypuszczony przez samą Telewizję Republika, zwiastun ostatniego odcinka „Otwartym Tekstem” z Piotrem Naimskim. Ewa Stankiewicz zadaje politykowi serię niewygodnych pytań. Losy programu przewidział jednak sam gość, który – wyraźnie wzburzony – stwierdził proroczo: „Zerwę pani ten program”.

– Czy to prawda, że minister Soboń już podpisał i wysłał pisma do Komisji Europejskiej ws. harmonogramu wyłączeń, kiedy zamykamy Bełchatów, Turów, Kozienice z nowymi blokami, Połaniec? Na jakim jesteśmy etapie? Czy te pisma już poszły do Komisji Europejskiej? – pytała Ewa Stankiewicz.

– To jest system wynikający z przyjętej w Unii Europejskiej polityki energetycznej, klimatycznej – przekonywał Naimski.

– Czy to nie jest wobec tego samobójstwo, dążenie do zamknięcia kopalni, a przy tym elektrowni przy kopalniach, jeśli 70 proc. energii w Polsce pochodzi z węgla, jeśli to jest najtańsza energia w tej chwili w Europie? – dopytywała dziennikarka.

– Gdyby nie było tych uwarunkowań, które płyną z naszego członkostwa w Unii Europejskiej, to można by było tak do tego podejść, ale mamy te uwarunkowania – uparcie obstawał przy swoim polityk.

Na pytanie Stankiewicz, dlaczego, odparł, że powodem jest członkostwo w Unii Europejskiej.

– Byliśmy członkami Unii Europejskiej, jak był prof. Jan Szyszko i pilnował interesów Polski. A może my nie mamy problemu z tym, że taka właśnie aktualnie jest ideologia w Unii Europejskiej, tylko może mamy problem z tym, że ktoś się w Polsce na to właśnie zgodził – sugerowała dziennikarka.

– Rząd Tuska się zgodził na ten kierunek – brnął dalej współpracownik Morawieckiego.

– Kiedy był podpisany Zielony Ład? – pytała Stankiewicz. – To jest kwestia ostatnich kilku miesięcy tak naprawdę – przyznał Naimski. – Kto negocjował Zielony Ład w Polsce? Politykę klimatyczną, kto negocjował? – dopytywała dziennikarka. – Wie pani co, różnie, bo to, rząd w całości, a w szczególności oczywiście Ministerstwo Środowiska i Klimatu – odparł polityk.

– Michał Kurtyka, minister klimatu i środowiska, który w tym samym czasie kandydował na sekretarza generalnego OECD – przypomniała Stankiewicz. Reakcja Naimskiego była niezwykle wymowna. – Zerwę pani ten program – żachnął się.

I jak powiedział, tak się stało. Odcinek nie został wyemitowany. Miało się to stać w czwartek o 21:30. Jeszcze po 16 tego samego dnia Telewizja Republika wypuściła zwiastun programu. Decyzja była więc nagła.

Szef Telewizji Republika Tomasz Sakiewicz twierdził, że program nie ukazał się, bo „nie został oddany do kolaudacji”. – A to jest warunek emisji programów nagrywanych w każdej stacji – tłumaczył w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.

Czy program zostanie wyemitowany w przyszłości, nie wiadomo, choć można się domyślać. – Co do przyszłości to najpierw muszę program obejrzeć – mówił Sakiewicz.

Źródła: Twitter/wirtualnemedia.pl "


Za:
nczas.com/2021/09/24/dziennikarka-tv-republika-zadala-niewygodne-pytania-ministrowi-odcinek-spadl-z-rowerka-zerwe-pani-ten-program-video/

Prawo i Sprawiedliwość.


*

Pan Pospieszalski robił programy krytyczne o nieleczeniu ambulatoryjnym chorych na Kowid i o szkodliwości szczepionek. Wyleciał z TVP Info.

Prawo i Sprawiedliwość.

U mafijnych w ogóle takich programów nie było.

Nie ma dokąd pójść.

*

U. E. musi zostać zakończona.
Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska jak najszybciej z tego wyszła.
Obserwuj wątek
  • zimna-wodka Re: Nie ma dokąd pójść. 28.09.21, 21:34
   Bo w prawdziwie niezależnych od władzy mediach nie może przejść nic nieprzyjemnego dla władzy. Władza pilnuje żeby niezależne od niej media nie psociły i jest w tym skuteczna.
   Media dumne ze swojej niezależności od władzy muszą być tej władzy posłuszne bo władza je finansuje.
   Media, których władza nie finansuje budzą w pepem obrzydzenie.

   Pepemu pozostaje jedno. Z mediów niezależnych od władzy (czyli finansowanych przez władzę) wybierać tylko artykuły o Tusku. Dużo tego a i piszą dokładnie to co pepe chciałby przeczytać.
   • pepe49 Re: Nie ma dokąd pójść. 28.09.21, 23:30
    Ma Pan swoje, w których jest jeszcze mniej. Zero wątpliwości. Jedynie słuszne poglądy.
    Ja krytykuję jedne za pomocą drugich, z tej samej strony.
    Pan tej możliwości jest pozbawiony.
    Ma to mnie bawić? Nie bawi.

    *

    .
    .

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka