Dodaj do ulubionych

Na zderzenie z pociągiem.

07.10.21, 20:25
TK jednak TO zrobił. Niby to jednak nie zaskoczenie ale była jakaś iskierka. I zgasła.
Pewne konsekwencje będą już zaraz. To totalna pacyfikacja wymiaru sprawiedliwości. Wyrok na zamówienie albo represje - do wyboru. Sędziowie niezależni będą siedzieć na manatkach (co tydzień przeprowadzka do innego sądu) ale niedługo - po prostu przestaną być sędziami. Wtedy taka Babcia Kasia dostanie 5 lat bez zawiasów i nauczy się szanować władzę.

Co może być dalej? Oczywista oczywistość - Polska wychodzi poza ramy prawne UE. Wszyscy już wiedzą, że nie mają czego szukać w TSUE . Bo Polska i tak zrobi co jej wygodnie. Co ważniejsze UE też to wie. Czas negocjacji się skończył, zaczęła się wojna. Może nawet hybrydowa. UE ma jedną broń czyli pieniądze i raczej nie zawaha się jej użyć. Glapa twierdzi , że mamy aż za dużo własnych i sobie poradzimy. 700 mld EUR dla takiego mocarstwa jak Polska to pikuś. Zobaczymy.

W dłuższej perspektywie ruszy to obce inwestycje. Tylko idiota może inwestować w kraju rządzonym przez zdziecinniałego starca i nieuznającym prawa międzynarodowego. Proba nacjonalizacji TVN już była.

Jak zareaguje PLN nie wiem. Raczej się nie umocni.

Coś czuję że wreszczie udało się przeciąć gałąź na której siedzimy. PiSSkury w ekstazie.
Obserwuj wątek
    • sendivigius Re: Na zderzenie z pociągiem. 07.10.21, 20:42
      zimna-wodka napisał:

UE ma jedną broń czyli pieniądze i raczej n
      > ie zawaha się jej użyć.

Zawaha sie i to bardzo. To obosieczna bron. Idzie o to ze UE nie jest o pieniedzach. Oni sa gotowi dac 2x tyle byle bylo po ichnemu. W istocie pilka jest w rekach Berlina, bo to on ma najwiecej do stracenia. Mimo wszystko Rio Grande na Odrze mu sie nie marzy. Obstawiam ze bedzie robil dobra mine do zlej gry.

A Anogle zacieraja rece. Duch Chamberleina. Berlin ma traume. Pamieta ze proby przywolania do porzadku Polski zle sie ostatecznie skonczyly. Ale tu Polska moze liczyc na starą k... Francje. Ta podbije cene Berlinowi za wykorzystanie swojej okazji do siedzenia cicho.

Zimna w. - zaczyna sie jazda po bandzie, ale to nie jest tak ze nikt po bandzie nie umie jezdzic. Stary KGBista nie takie numery cwiczyl. I teraz poniewaz Polska nie ma euro, naciski sa latwe. 20% inflacji wykolei Polske, gdy sie pozbiera bedzie juz inny swiat. Drugi Kongres Wiedenski i 100 lat swietego spokoju.
      • zimna-wodka Re: Na zderzenie z pociągiem. 07.10.21, 21:26
        Nie bardzo wiem co ma Berlin do stracenia. Formalnego wyjścia Polski z UE nie będzie więc western będzie na naszej wschodniej granicy jak dotychczas.
        Polska nie ma żadnego interesu w wychodzeniu z UE a gdyby nawet to jest to proces długotrwały i nierealny politycznie. Nie ma wystarczającego wsparcia społecznego i mógłby zaszkodzić świętym słupkom poparcia. Z kolei w UE nie ma mechanizmu wykluczającego i niełatwo będzie go stworzyć.
        Raczej stawiałbym na spokojne, bez pośpiechu wychodzenie kapitalu zagranicznego z Polski. Po prostu nie inwestuje się w kraju o tak dużym ryzyku politycznym. Niemiecki przemysł będzie szukał podwykonawców gdzie indziej. Eksport nie spadnie do zera bo kurki Niemcy kupią zawsze. Ale dalej....
        Jeśli potraktujemy poważnie Glapę to 20% inflacji wygląda na bardzo optymistyczny scenariusz. A i sam Glapa chyba nie wierzy w to co mówi. Wydrukować = wypuścić obligacje. Nasz rynek raczej nie wchłonie 700 mld EUR. A inwestorzy zagraniczni może i kupią ale na bandyckich warunkach. W końcu TAKI rząd może zawsze wpaść na pomysł, że ta kasa po prostu nam się nie należy i tych obligacji nie wykupi. I co?

Niemcy sobie bez Polski poradzą. Polska bez Niemiec już nie. Do Niemiec idzie 40% naszego eksportu. To sporo.

A jeszcze jedno. Rio Grande na Odrze oznacza , że tam będzie granica zachodniej cywilizacji. My będziemy po drugiej stronie razem z ....

W jednym się zgadzam - to już jazda po bandzie. Albo raczej amerykańska (ponoć) rozrywka: dwa samochody na przeciw siebie a kto pierwszy wymięknie i skręci przegrywa. Całkiem fajny sport, tyle, że jadąc nawet dobrą osobówką ciężko się mierzyć z tirem czy nawet czołgiem. Ale próbować można.
        • dorota_333 Będą skakać z okien 07.10.21, 21:49
          > Z kolei w UE nie ma mechanizmu wykluczającego i niełatwo będzie go stworzyć.

Wystarczy wstrzymanie europejskiej części środków z KPO.

> Niemiecki przemysł będzie szukał podwykonawców gdzie indziej.
          > Niemcy sobie bez Polski poradzą. Polska bez Niemiec już nie.

To nie jest takie proste. Niemiecki przemysł bez polskich poddostawców ma kłopot, a ciągi technologiczne sa już tak zaawansowane że nie da się zastąpić natychmiast.

> Albo raczej amerykańska (ponoć) rozrywka: dwa samochody

"Buntownik bez powodu" z Jamesem Deanem. Staroć, ale zabawny.

Wszyscy w tej rozmowie nie bierzecie pod uwagę jednego: UE może nas łatwo i skutecznie zdyscyplinować blokując/opóźniając środki finansowe. A wtedy PiS będzie z okien skakał. I to nie ze strachu przed wykształciuchami z miast, ale przed rolnikami. Polska wieś bez dopłat i z rynkami unijnymi zablokowanymi celnie nie istnieje. To będzie katastrofa.

Sytuacja już jest dosyć podminowana. Ostatnio tematem przewodnim rozmów gdziekolwiek pójdę jest rozpędzająca się drożyzna. To temat bardzo mocny. jeśli do tego nie będzie pieniędzy z UE to skakanie z okien czeka władzuchnę.
          • zimna-wodka Re: Będą skakać z okien 07.10.21, 22:13
            Miałem na myśli formalne wyjście z UE. Chyba tylko to przesunęłoby granicę cywilizacji na Odrę. Podobnie cła.
            Niemiecki przemysł bez polskich dostawców sobie poradzi. Znajdzie innych choć nie zaraz.
            Wygaszanie produkcji łatwe nie jest ale Włochom z Bielsko Białą się udało. Zatrudnienie tam spadło z 6,3 tyś do 2,7 tyś. Fabryka owszem, jest ale....

Problemem są zapowiedzi, że nie potrzebujemy bo mamy swoje. Pieniądze. Realizacja ambitnych pomysłów Matouszka spowoduje taki dodruk, że się nie pozbieramy.
            • dorota_333 Re: Będą skakać z okien 07.10.21, 22:23
              Tym bardziej będą skakać z okien. naród inflację odczuwa najmocniej. Im biedniejsi, tym bardziej. I transfery w rodzaju 18. emerytury nie pomogą.

Co chciałam powiedzieć, to to, że postrzegacie sytuację jako sterowaną z Nowogrodzkiej - i dominuje w tej rozmowie pewien fatalizm. Ja twierdzę, że naród nie jest niemy. Jeśli uzna, że są zagrożone jego podstawowe interesy.
          • herr7 Re: Będą skakać z okien 08.10.21, 06:43
            dorota_333 napisała:

> Wszyscy w tej rozmowie nie bierzecie pod uwagę jednego: UE może nas łatwo i sku
            > tecznie zdyscyplinować blokując/opóźniając środki finansowe. A wtedy PiS będzie
            > z okien skakał. I to nie ze strachu przed wykształciuchami z miast, ale przed
            > rolnikami. Polska wieś bez dopłat i z rynkami unijnymi zablokowanymi celnie nie
            > istnieje. To będzie katastrofa.

1. Polski rząd twierdzi, że Trybunał Konstytucyjny w Warszawie ma identyczne uprawnienia jak Trybunał Konstytucyjny w Karlsruhe i że podobnie jak w Niemczech konstytucja w Polsce jest nadrzędna nad prawem unijnym. W Brukseli nikt się nie odważy kwestionować wyższości konstytucji niemieckiej nad prawem unijnym.
            2. Smutna prawda jest taka, że w Unii są równi i równiejsi.
            3. Powiązania gospodarcze Polski są obecnie tak silne, że zerwanie ich przyniesie szkodę nie tylko Polsce. Cła dla polskich towarów w Unii mogą też oznaczać cła dla towarów unijnych w Polsce.
            4. Spory między Unią a Polską i Węgrami dotyczą m.in. spraw obyczajowych. Problem w tym, że nikt nie dał Brukseli prawa do wypowiadania się w sprawach np. LGBT. Jest to uzurpacja elit politycznych które od lat rządzą na zachodzie Europy, coraz częściej przy pomocy pałki policyjnej.
            • dorota_333 Re: Będą skakać z okien 08.10.21, 09:07
              > Problem w tym, że nikt nie dał Brukseli prawa do wypowiadania się
              > w sprawach np. LGBT.

Prawa człowieka, słyszałeś coś o tym? Prawo do tego, żeby nie być prześladowanym, dyskryminowanym, znieważanym z powodu odmiennej orientacji seksualnej (i z innych kilku powodów też).

A potem jedzie taki Ziemkiewicz do GB i dziwi się, że faszyzujący nie są tam mile widziani.
    • pigeon_shit_dust Kto wie ... moze ? 07.10.21, 20:43
      zimna-wodka napisał:

Wtedy taka Babcia Kasia dostanie 5 lat bez zawi
      > asów i nauczy się szanować władzę.
      >

Moze zaczna znow hustac ?

>
      > W dłuższej perspektywie ruszy to obce inwestycje. Tylko idiota może inwestować
      > w kraju rządzonym przez zdziecinniałego starca i nieuznającym prawa międzynarod
      > owego. Proba nacjonalizacji TVN już była.

Njo, zobaczymy. Sam czekam az tez szwedzki fundus pralniczy kupi te 2497 mieszkan od Budimexu smile

>
      > Jak zareaguje PLN nie wiem. Raczej się nie umocni.
      >
      Mial sie umacniac po podniesieniu stop, ale umocnil sie slabo. Mocno slaby teraz jest.

> Coś czuję że wreszczie udało się przeciąć gałąź na której siedzimy. PiSSkury w
      > ekstazie.

Tak czy siak ja musze stad wiac. Szedlem sobie po lunch a tu Murzyn sciagnal nagle galoty i wysral sie na chodnik. Nawet zly nie jestem za bardzo bo zaoszczedzilem 15 dolcow na kupnie lunchu.
      W Chicago w wojnie gangow zginal Murzyn . Prokuratorka odstapila od oskarzenia zabojcy, bo uznala ze byla to "rowna walka" miedzy gangami......Przyszlo do nas nowe.
    • przycinek.usa Re: Na zderzenie z pociągiem. 08.10.21, 06:14
      To calkowicie nieracjonalne, co piszesz.
      W rzeczywistosci bedzie zupelnie inaczej. W Eurozonie bedzie wielka inflacja. Ona sie wlasnie zaczyna. W jej efekcie rozpocznie sie ucieczka do walut panstw osciennych i zlotowka na tym zyska. I potem ta cala unia sie rozpadnie. Fakt, ze Polska sie wreszcie postawila unii sztorcem, nie swiadczy zle o panstwie - wrecz przeciwnie. A co do meritum, to trybunal po prostu stwierdzil fakty.

Przeciez w czasie wielkiej propagandy w 2004 i wczesniej pro-unijni propagandysci pletli, ze zachowamy niepodleglosc i tak dalej. Czyli co? Klamali? A tak w ogole - czy tusku z toba i reszta pro unijnego towarzystwa - naprawde myslicie, ze Polska konstytucja jest ponizej prawa EU? Naprawde tak myslisz?

Jesli ktos jest Polakiem, urodzonym w Polsce, to powinien wierzyc we wlasne prawo i wlasna konstytucje.
      Osoby majace odmienne poglady mieszkaja w niewlasciwym dla siebie miejscu i mowia niewlasciwym jezykiem.

I wreszcie - odnosnie argumentu o dotacjach - czy twoja przynaleznosc pogladowa zalezy od pieniedzy?
      Czy jakby ktos ci zaplacil milion - to skrzywdzilbys wlasna rodzine? Czy to stad sie biora te twoje poglady?
      Takie poglady charakteryzuja zwykle biedna niewyksztalcona grupe robotnikow najemnych, a nie wolnych i niezaleznych, majetnych ludzi.

Moja wolnoscia nikt nie zarzadza i moje poglady nie zaleza od tego - ile ktos przeznacza pieniedzy na populizm i doplaty do biedoty. Trzeba miec jakies pryncypia zyciowe, a nie kierowac sie forsa w wyborze znajomosci i koligacji.

• mateusz572 Re: Na zderzenie z pociągiem. 08.10.21, 08:46
        przycinek.usa napisał:

> To calkowicie nieracjonalne, co piszesz.
        > W rzeczywistosci bedzie zupelnie inaczej. W Eurozonie bedzie wielka inflacja. O
        > na sie wlasnie zaczyna. W jej efekcie rozpocznie sie ucieczka do walut panstw o
        > sciennych i zlotowka na tym zyska. I potem ta cala unia sie rozpadnie. Fakt, z
        > e Polska sie wreszcie postawila unii sztorcem, nie swiadczy zle o panstwie - wr
        > ecz przeciwnie. A co do meritum, to trybunal po prostu stwierdzil fakty.

Myślę, że będzie inaczej. Strefa euro zacieśni współpracę, a Unia nie ma interesu się rozpadać. Takie brykające kraje jak Polska pozostaną na obrzeżach Unii na własne życzenie, choć lepiej dla UE byłoby gdyby takiego konia trojańskiego pozbyć się na stałe.
        >
        > Przeciez w czasie wielkiej propagandy w 2004 i wczesniej pro-unijni propagandys
        > ci pletli, ze zachowamy niepodleglosc i tak dalej. Czyli co? Klamali? A tak w o
        > gole - czy tusku z toba i reszta pro unijnego towarzystwa - naprawde myslicie,
        > ze Polska konstytucja jest ponizej prawa EU? Naprawde tak myslisz?

Nie widzę żadnej utraty suwerenności i nic nie było plecione. Ja osobiście jestem za federacją ale teraz wiem, że to raczej były moje mrzonki. Byłem zbyt wielkim optymistą.
        I jeszcze jedno. Jeżeli sami ciągle łamiemy własną konstytucję to prawo UE nam niepotrzebne bo przeszkadza w budowaniu partyjnego folwarku.
        >
        > Jesli ktos jest Polakiem, urodzonym w Polsce, to powinien wierzyc we wlasne pra
        > wo i wlasna konstytucje.

Do 2016 wierzyłem we własne prawo i własną konstytucję.

> Osoby majace odmienne poglady mieszkaja w niewlasciwym dla siebie miejscu i mow
        > ia niewlasciwym jezykiem.

Przepraszam, mówisz o sobie ?

>
        > I wreszcie - odnosnie argumentu o dotacjach - czy twoja przynaleznosc pogladowa
        > zalezy od pieniedzy?
        > Czy jakby ktos ci zaplacil milion - to skrzywdzilbys wlasna rodzine? Czy to sta
        > d sie biora te twoje poglady?
        > Takie poglady charakteryzuja zwykle biedna niewyksztalcona grupe robotnikow naj
        > emnych, a nie wolnych i niezaleznych, majetnych ludzi.
        No niestety, w tym kraju nad Wisłą i Wartą bardzo dużo zależy od pieniędzy, Im większe rozdawnictwo naszych pieniędzy tym wyższe słupki poparcia. Inna sprawa, że wy tam za oceanem macie tak samo.
        >
        > Moja wolnoscia nikt nie zarzadza i moje poglady nie zaleza od tego - ile ktos p
        > rzeznacza pieniedzy na populizm i doplaty do biedoty. Trzeba miec jakies pryncy
        > pia zyciowe, a nie kierowac sie forsa w wyborze znajomosci i koligacji.
        >

I pewnie dlatego nie mieszkasz w tym kraju nad Wisłą i Wartą.
        • mateusz572 Re: Na zderzenie z pociągiem. 08.10.21, 09:45
          I jeszcze jedno. Kurs plna doskonale odzwierciedla nastroje inwestorów co do wielkiego bezhołowia prawnego w tym kraju. Nic nie pomogą zaklęcia Glapy i podnoszenie stóp procentowych, w szmaceniu złotówki na własne życzenie.
            • pigeon_shit_dust Nie 08.10.21, 13:53
              cojestdoktorku napisał:

w
              >
              > a to nastrojów inwestorów nie odzwierciedla rosnąca giełda? tongue_out
              >

GIleda odzwierciedla, ile pieniedzy firmy dostaly od rzadu, UE, ile ukradly etc.
              Gilda rosnie bo firmy z giled ( nie tylko PL) wykupuja wlasne akcje. CO na koncu pozwoli im podzielic to ciastko miedzy siebie i uciec gdzie pieprz rosnie.
              • cojestdoktorku Re: Nie 08.10.21, 16:01
                >GIleda odzwierciedla, ile pieniedzy firmy dostaly od rzadu, UE, ile ukradly etc

zgadzam się, ale dla tutejszej opozycji to giełda odzwierciedlała nastroje inwestorów gdy spadała
                teraz jak nie spada to odzwierciedla teraz złoty
                a jak złoty się umocni to wtedy odzwierciedlać będzie "stadnina w janowie", ktora w pewnym momencie była jedynym do czego mozna sie było doczepić
          • pigeon_shit_dust AAaaaaaaaaaaaaaaaaaaha ! 08.10.21, 13:56
            mateusz572 napisał:

> I jeszcze jedno. Kurs plna doskonale odzwierciedla nastroje inwestorów co do wi
            > elkiego bezhołowia prawnego w tym kraju. Nic nie pomogą zaklęcia Glapy i podno
            > szenie stóp procentowych, w szmaceniu złotówki na własne życzenie.

Pisze to od dawna ale nikt nie sluch i nie reaguje. Zadne liczby podawane przez PiS i inne rzady nie sa wiarygodne.
            Gieldowe indeksy- tak samo.
            Wiarygodny w przypadku jest wlasnie kurs PLN i on wlasnie duzo mowi.
            Poczytjaj co pisali o jednym z efektow podniesienia stop. PLN sie umocni. A gowno.
      • zimna-wodka Re: Na zderzenie z pociągiem. 08.10.21, 10:28
        Piszesz, przycinku, takie brednie, że głowa mała.
        NIE MA ZADNYCH SPRZECZNOŚCI MIĘDZY POLSKĄ KONSTYTUCJĄ A PRAWEM U.E.
        W całej aferze chodzi tylko o to żeby władza mogła tą konstytucję bezkarnie łamać. I władza to robi. Bezpośrednim celem są sędziowie. Władza chce im dyktować wyroki i karać jeśli się nie podporządkują. Od wczoraj nie ma już niezawisłych sądów. Sędzia, który będzie orzekał wbrew oczekiwaniom władzy będzie szykanowany. Od przenoszenia z jednego końca Polski w drugi do wywalenia z zawodu. W konstytucji są mocne zapisy o niezawisłości sądów a władza stwierdzi, że właśnie tak tą, niezawisłość rozumie.

Drugi przykład to LGBT. Władza tępi tych ludzi choć sama nie wie dlaczego. W konstytucji jest zapis, że państwo wspiera rodzinę. Ten zapis ma być podstawą do walki z pedałami.

Myk polega na tym, że władza interpretuje konstytucję stosownie do celów politycznych. Ma własny TK który stwierdzi to co władza chce. Jedyną zaporą były prawo i wartości UE. Wyroki TSUE poważnie ograniczały takie zapędy.
        Dzisiaj już nie ma takich hamulców. Kaczyński został oficjalnie dyktatorem - na wzór Łukaszenki czy Putina. Dostał pełnię władzy o co mu cały czas chodziło.

WIEC TO POZORNE UMOCNIENIE KONSTYTUCJI W SYSTEMIE PRAWNYM OZNACZA, ŻE TA KONSTYTUCJA PRZESTAJE OBOWIĄZYWAĆ. MOJA WOLNOŚĆ ZOSTAŁA ISTOTNIE OGRANICZONA. I NIKT MNIE NIE BĘDZIE BRONIŁ.

Wszystko zależy od tego jak władza mocno przykręci śrubę. A przykręci - po to to wszystko było. Gdzie jest granica szaleństwa nikt nie wie. Więźniowie polityczni? Fałszowane wybory? Nie wiem. Na pewno bezkarność rządzących. Kraść będzie można już oficjalnie

Pierdolenie o suwerenności to wyłącznie propaganda dla osób o małym rozumku. Choć może i nie do końca. Mało jest krajów tak suwerennych jak KRLD. I to jest właśnie ten kierunek.

Od dzisiaj możliwe jest wszystko
        • stoje_i_patrze Re: Na zderzenie z pociągiem. 12.10.21, 19:51
          dobrze powiedziane.
          Myślę że przycinek już dawno stracił kontakt z Polską bo tu po prostu nie mieszka i czyta tylko jakieś portale prawicowe jak to w całej ameryce. Tam trzy czwarte na konfederosje głosuje i czyta fejk niusy. Niestety ale taka jest polonia.
        • przycinek.usa Re: Na zderzenie z pociągiem. 13.10.21, 08:50
          e tam. To jest nieprawidlowe myslenie. Pomieszales wszystko i poplatales dokumentnie.

Wracam do meritum - najwazniejsza sprawa w dzisiejszych czasach jest rozklad sil militarnych na swiecie i mozliwosc ataku jednego mocarstwa na drugie. Patrzac na to pod tym katem, trzeba racjonalnie oceniac mozliwosc wystapienia brakow towarowych i wzrostu cen. Inflacja ma to do siebie, ze jak wybucha, to sie nakreca i powstaje cos, co sie nazywa spirala placowo cenowa i nastepuje odlot w stratosfere.

Przyklad - wiekszosc elektroniki i podzespolow produkuja Chiny i Taiwan. Jesli sie pokloca, to zyskaja obszary relatywnie dalekie - np. firmy produkujace w Brazyli. Ja mam na przyklad taka firma WEG, i oni powinni troche zyskac na zamieszaniu, ktore sie szykuje. O ile nie zabraknie im tranzystorow.

Inflacja powoduje gwaltowne ruchy cenowe w sektorach, w ktorych upadek jest najbardziej zaawansowany. Inflacje sa dostosowaniem cenowym, w ktorym cale sektory updaja i nie sa w stanie dostarczyc/wyprodukowac produktow.

Ludzie sa obecnie troche skonfundowani zachowaniem rynkow. Nikt nie rozumie tego co sie dzieje, bo nie ma zadnych wczesniejszych wzorow, ktore tlumaczylyby nagly wzrost importu i popytu w USA. A to jest proste. Zaczyna sie inflacja w USA, co powoduje oszczednosci ludnosci i zakupy tanszych produktow i wzrost importu.

I co sie dalej dzieje w warunkach inflacji?
          Ona bedzie wzrastac glownie tam, gdzie sa centra produkcyjne. Chiny, Taiwan, Niemcy. Tam bedzie inflacja.
          Inflacja w dlugim terminie oslabia obszary produkcyjne. Nie jest dobrze byc w sasiedztwie panstwa z inflacja. I nie jest dobrze laczyc sie uniami z panstwem, ktore masowo drukuje pieniadze.

Gdyby sie bowiem stalo tak, ze Euro spadnie ponizej wartosci zlotego - to warunki dzialalnosci gospodarczej w Polsce beda bardzo trudne. W takiej potencjalnej sytuacji bedzie trzeba bardzo uwazac i prowadzic niezalezna polityke gospodarcza i byc zarowno formalnie jak i praktycznie niezaleznym od obszaru inflacyjnego.

I obecne dzialanie TK - tworzy fundament pod przyszla obrone gospodarcza calego panstwa, a co do lokalnych i PiSowski idiotyzmow, to trzeba to po prostu zignorowac, poniewaz nie sa to sprawy o zasadniczej waznosci. Walki z LGBT i inne przepychanki personalne sa w mojej ocenie idiotyzmami niewartymi uwagi. I na dodatek uwazam, ze ta wladza przegra wybory i padnie. PiS padnie, poniewaz jest zla formacja. A wyrok TK pozostanie.

I na tym wyroku, ktos w przyszlosci przyjdzie i zbuduje silniejsza Polske, w warunkach kompletnego upadku Euro, Europy, Niemiec. Upadku, ktorego obecnie nikt nie podejrzewa, a ktory jest oczywisty, patrzac z perspektywy psucia waluty. To nie PiS na tym zyska, ale cale spoleczenstwo w przyszlosci.

Obawiam sie niestety, ze brak przewidywania i brak wyobrazni wsrod tzw opozycji prowadzi do kompletnego porzucenia rozsadku. Ktos mnie tutaj powyzej krytykowal za moje wybory - a to nie jest trudne do zrozumienia. Trzeba byc ostroznym i miec wszystko dopiete na 100%. Nie mozna nikomu oddawac suwerennosci. Ty tego po prostu nie rozumiesz.

• zimna-wodka Ale odlot! 13.10.21, 20:35
            przycinek.usa napisał:
            ......................

W swoim staaaarym stylu. Wojny, gradobicia, upadek Niemiec i całej UE, tragedia a Azji i w ogóle.... I złotówka droższa od euro.

A my przez to wszystko w pląsach i z przytupem. Bo wybawiła nas z przyszłej ale nieuchronnej opresji pewna pani o małym rozumku i dużym talencie kulinarnym.

Gratulacje.

>
    • cojestdoktorku Re: Na zderzenie z pociągiem. 08.10.21, 12:44
      nic wielkiego TK nie zrobił, os standardowa decyzja jak w innych krajach europejskich:

"Najbliższe miesiące mogą być w UE okresem natężenia sporu między instytucjami unijnymi i stolicami państw członkowskich o kwestię tego, czy prawo UE stoi nad prawem krajowym, czy też krajowe ma prymat nad wspólnotowym. Orzecznictwo wielu krajów UE wskazuje na wyższość krajowego porządku konstytucyjnego nad unijnym. KE jest innego zdania.
      ....
      Polska i Niemcy nie są jedynymi krajami członkowskim, w których wydane zostały takie orzeczenia. Podobnie wyroki, wskazujące na prymat prawa krajowego nad unijnym, zapadały m.in. we Francji, Czechach, Włoszech, Hiszpanii, czy na Litwie.
      ....
      8 czerwca rumuński Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie przepisów ustawy dot. ustroju sądów, stwierdzając, że prawo UE nie ma pierwszeństwa nad rumuńską konstytucją."

www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/swiat/artykuly/8210393,orzecznictwo-kraje-ue-prawo-krajowe-prawo-unijne.html

Polska nie robi tego pierwsza i pewnie nie robi tego ostatnia, no i jesteśmy w doborowym gronie, dołaczyliśmy w końcu do Niemiec i Francji w tym temacie a nie ze będziemy znów zaściankiem jak w temacie LGBT
      wstyd tylko ze robimy to po Rumunii uncertain
    • dorota_333 "Rok przetrwamy bez kasy z UE. Potem będzie dramat 08.10.21, 15:54
      ... dramat".

No, przynajmniej szczerze (bo nie do kamer) i nakreśla jakiś konkretny scenariusz na najbliższą przyszłość:

wyborcza.pl/7,82983,27664351,pis-nieoficjalnie-gramy-na-przeczekanie-rok-przetrwamy-bez.html#S.https://wyborcza.pl/7,75398,27602592,prawo-unijne-niezgodne-z-konstytucja-tk-przylebskiej-podwazyl.html-K.C-B.2-L.1.maly
    • cojestdoktorku Re: Na zderzenie z pociągiem. 08.10.21, 16:26
      Polityka oszczędności, zadłużenie strefy euro, polityka migracyjna - we wszystkich tych sferach KE forsowała decyzje, które miały katastrofalne skutki dla Wspólnoty i nigdy nie została pociągnięta do odpowiedzialności
      ....

"Polityka oszczędności, która była realizowana przez KE, przy braku tolerancji dla najmniejszego sprzeciwu, doprowadziła do chronicznego kryzysu i strukturalnego bezrobocia na południu Europy. Jest to bezpośrednia konsekwencja decyzji Komisji.
      .....
      Jednak nawet kiedy te skutki stają się ewidentne, to nie dochodzi do zmiany polityki, tylko konsekwentnie zdąża ona do jeszcze większej katastrofy" - ocenia Oulds. "Gdyby komisarze UE byli dyrektorami w prywatnym przedsiębiorstwie, to zostaliby wyrzuceni z pracy, a w niektórych przypadkach postawieni przed sądem, ich biznes natomiast dawno by upadł" - dodaje.
      ......
      Skoro komisarze nie są wybierani bezpośrednio, to nie muszą się obawiać wyborców i nie muszą się przejmować tym, czy ludzie czegoś chcą i potrzebują. Komisja nie zastanawia się, co ludzie myślą. Bo nie musi. Dla KE kryterium oceny nie jest np. fakt, że w jakimś kraju bezrobocie wśród młodych ludzi osiągnęło 40 proc., tylko czy jakaś polityka przynosi większą władzę Komisji czy nie.
      ....
      "Skuteczna kontrola decydentów może działać tylko w dobrze funkcjonującej demokracji. Ta zaś jest możliwa tylko w państwach narodowych. Fundamentalną, ale intencjonalna skazą systemu unijnego jest oddzielenie KE od obywateli i stworzenie brukselskiej bańki, gdzie decyzje podejmuje się w sposób absolutnie nietransparentny, za zamkniętymi drzwiami, bez nadzoru opinii publicznej" - wyjaśnia.
      ....
      "Jest takie powiedzenie, że żeby zostać komisarzem UE trzeba przegrać wybory we własnym kraju, albo skończyć karierę z powodu niekompetencji. Nie jest to przypadek, lecz gwarancja, że ludzie, którzy w większości są dość przeciętni i nie mają alternatywy, będą wiernie służyć KE za niebotyczne pensje i wysoki poziom życia" - zauważa.
      ....
      Pytany, czy Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nie jest instytucją kontrolną Oulds odpowiada: "Żarty na bok. TSUE nie spełnia nawet definicji +sądu+. Jest to organ polityczny, który na poziomie personalnym łączą więzy lojalnościowe z KE, a na poziomie merytorycznym kompletnie nieprzygotowany do orzekania w sprawach, w których orzeka. We wszystkich najważniejszych decyzjach TSUE widać dążenie do tego samego celu: przekazywanie więcej władzy Unii. Trudno się zresztą dziwić - orzekają we własnej sprawie" - konkluduje.

forsal.pl/swiat/unia-europejska/artykuly/8261496,brytyjski-ekspert-ke-notorycznie-katastrofalne-w-skutkach-decyzje.html

wszystko prawda, UE staje sie imperium, w którym władca stara sie przejac jak najwięcej władzy nie przejmujac się tym jakie są skutki czy konsekwencje

co do błedów: najświeższy to przyśpieszenie zielonej rewolucji nie patrzac na koszty i możliwości, zapłacą ludzie w całej Europie, a co KE na to? ze trzeba wprowadzić "fit 55" czyli przyśpieszyć wzrost cen energii

problem w tym ze my potrzebujemy przynależnosci do Europy nawet jeśli dowodzacy nią zachowują się jak szalony cesarz rzymski
    • jorl9 Re: Na zderzenie z pociągiem. 08.10.21, 19:00
      cojestdoktorku napisał:

>
      > "Polityka oszczędności, która była realizowana przez KE, przy braku tolerancji
      > dla najmniejszego sprzeciwu, doprowadziła do chronicznego kryzysu i strukturaln
      > ego bezrobocia na południu Europy. Jest to bezpośrednia konsekwencja decyzji Ko
      > misji.

Znowu to samo drogi cjd. na przemysle, specjanie na polprzewodnikowym sie nie znasz a teraz ne znasz sie na organizacji Unii Europejskiej.
      A wiec KE czyli Komisja Europejska. Ten organ nie ma zadnego prawa po podejmowania jakichkolwiek decyzji. Takich co maja wplyw na kraje czlonkowskie Unii Europejskiej. Oni przygotowywuja jakies strategie, posuniecia ale decyzja o wprowadzeniu ich w zycie nie nalezy do KE.
      A do kogo nalezy? Do Rady Europejskiej. Co to takiego? A to:

www.consilium.europa.eu/pl/european-council/

Mozesz poczytac tam z kogo sie Rada Europejska sklada. A wiec sklada sie z premierow albo prezydentow krajow czlonkowskich. I to gremium podejmuje te wiazace decyzje. W jaki sposob? Cytat z linku:

Rada Europejska najczęściej podejmuje decyzje w drodze konsensusu. Jednak w pewnych szczególnych przypadkach, o których mówią unijne traktaty, decyduje jednomyślnie lub większością kwalifikowaną.

I teraz to najwazniejsze bo pieniadze. A wiec jak by sie chcialo zabrac jakiemus krajowi pieniadze z subwencji musi byc jednomyslnosc wszystkich pozostalych. Tzn jakby sie chcialoby Polsce obciac kase za cokolwiek, np. za to ze wyrok TSUE byl ze Czeczencom Polska nie chciala przyjac podania o azyl i za to Polska ma do zaplacenia kazdemu Czeczencowi 34tys € i Polska nie placi to jak nie bedzie zgody wszystkich. oprocz Polski, czlonkow Rady Europejskiej czyli 26 krajow teraz, Polska sobie takimi wyrokami sciany tapetuje. I zadne TSUE, zadne KE czy zadne PE moze na drzewo wskoczyc.

Tu o Czeczencach pierwszy z brzegu:
      wyborcza.pl/7,75398,26153587,34-tys-euro-dla-czeczenskich-uchodzcow-z-terespola-polska.html

Tytul fajny Polska musi. A takiego wala. Nic nie musi, nie placi. Ten pismak z wyborczej napisal Polska musi zaplacic ale nie napisal ze Polska nie zaplacila. Oszust pismak, pisowiec po prostu.

Tak samo te 500tys za dzien za Turow jakie Polska nie bedzie placic, a i nie placi oczywiscie i w Radzie Europejskiej nie bedzie 26 krajow za znowu wszystkie KE PE moga tylko pohukiwac.
      Teraz pytanie nie ma w Radzie Europejskiej tej wymaganej 26 wiekszosci? Nie ma. Bo Polska z Wegrami sie umowili przed laty ze jak jednemu, niewazne za co chce sie skrocic/zabrac kase drugi wetuje. I Unie, KE, PE sie na drzewo wysyla.
      Juz przed laty Unia chciala zrobic z takim tandemem zlodziei porzadek ale wg umow nie szlo. Prawnicy sprawdzali, nic sie nie dalo zrobic.
      Ale przyszla koronka i wymyslono ten fundusz koronkowy w Unii. W lipcu 2020 go uchwalono i wtedy podpisaly wszystkie kraje wlasnie Rady Europejskiej w tym i Polska i Wegry zmiene tego kryterium blokowania kasy.

wiadomosci.onet.pl/kraj/porozumienie-na-szczycie-ue-morawiecki-o-braku-powiazania-praworzadnosci-z-budzetem/m2x1f4m
      Tam jest zdjecie z tej umowy, po angielsku, ze przydzielanie kasy bedzie wiekszoscia kwalifikowana. Niewazne jest to co w tytule artykulu, praworzadnosci itd, wazne ze nie ma juz byc weta. Czyli tandem Wegry-Polska juz nie ma wladzy zmuszania Unii do dawania kasy bez gadania.
      Wprowadzenie tego sie przeciaga Polska i Wegry podaly to do TSUE wyrok ma byc chyba niedlugo, za kilka dni chyba. Jak bedzie potwierdzone to aby dostac dla jakiegos kraju jakakolwiek kase, czy subwencje unijne czy te koronkowe musi sie zgodzic wiekszosc >55% karjow z >65% ludnoscia.
      Dlatego wlasnie KE opoznia koronkowe pieniadze dla Polski i Wegier, robi to wbrew prawu unijnemu, lamie prawo, bo jak KE zatwierdzi to przekazuje do Rady Europejskiej decyzje o kasie. Nie KE decyduje a Rada Europejska. I w dotychczasowych zasadach Polska z pomoca Wegier, weto wegierskie, Wegry z pomoca Polski weto polskie, musza kase dostac. A jak wejdzie ten nowy system glosowania w Radzie Europy po wyroku TSUE to nawet jak wszyscy Osblokowcy sie nateza i tak ani Polska ani Wegry kasy nie dostana. A zaraz potem taki sam los dotyczy subwencji, tych normalnych unijnych.
      I jeszcze raz drogi cjd nie KE cokolwiek decyduje a Rada Europejska a z linku mozesz zobaczyc zdjecia wszystkich tych prawdziwych decydentow.

To samo dotyczy tych glupot co napisales ze KE zla plityka pieniazna cos tam w krajach poludniowych popsula albo nie naprawila. Kazde Euro, jego przydzielenie albo nie jest zalatwiane w Radzie Europejskiej, Komisja Europejska nie ma nic do gadania.
      Ja juz dawno widze ze w Polsce czy to kaczysci czy tuskowcy jakos tylko o KE mowia w aspekcie tez pieniedzy. Ta wlasnie ewentualna zmiana z likwdacja weta, wyzej napisalem jaka, jakos nie jest opowiadana. Oszukuja wszycy a przeciez musza wiedziac, czy to wyborcza czy wpolityce, wszyscy sa tacy sami w tym. Dlatego mowie ze wszyscy w Polsce jestescie pisowcy tylko ze jednym 500+ sie nie podoba.
      Np tu:
      wyborcza.pl/7,82983,27664351,pis-nieoficjalnie-gramy-na-przeczekanie-rok-przetrwamy-bez.html#S.https://wyborcza.pl/7,75398,27602592,prawo-unijne-niezgodne-z-konstytucja-tk-przylebskiej-podwazyl.html-K.C-B.2-L.1.maly

Ani slowa ze dotad, na dzien dzisiejszy zadna kasa nie moze byc Polsce wstrzymana jesli jeden chociaz kraj zawetuje. Klamiecie wszyscy pisowcy i tuskowcy, wszystkim wam to weto pasowalo mogliscie okradac Unie bezkarnie, wyrokami TEUE np 34tys € dla Czeczenca sciany tapetowac.
      Ale moze TSUE potwierdzi ze dalej tak musi byc jak dotad jest. Zadna kwalifikowana wiekszosc w przyznawaniu kasy a prawo weta funkcjonuje. Wiec kasa, czy subwencje czy koronkowe musi plynac i KE PE na drzewo. Tylko trzeba tandem Polsdka-Wegry i KE na drzewo wysylac dalej. I sie smic z KE

Zobaczymy, pozyjemy

• zimna-wodka Re: Na zderzenie z pociągiem. 09.10.21, 11:29
        Na razie mowa o funduszu odbudowy. Tu sprawa wydaje się być przesądzona. A władza zdaje sobie z tego sprawę bo już różni prominenci opowiadają, że te pieniądze nie są nam do niczego potrzebne bo mamy nadmiar swoich.

Co do innych środków - WFR - pewnie masz rację. To trudno ruszyć. Tylko jest jedno ale. Założenie, że UE nam MUSI dawać a my NIE MUSIMY nic i że taki stan będzie trwał w nieskończoność jest mocno ryzykowne. Zazwyczaj wygrywa ten co ma pieniądze a przegrywa ten co chciałby je mieć. Szczególnie przy takiej dysproporcji sił. Tam nie siedzą idioci.
        • jorl9 Re: Na zderzenie z pociągiem. 11.10.21, 19:45
          zimna-wodka napisał:

> Na razie mowa o funduszu odbudowy. Tu sprawa wydaje się być przesądzona. A wład
          > za zdaje sobie z tego sprawę bo już różni prominenci opowiadają, że te pieniądz
          > e nie są nam do niczego potrzebne bo mamy nadmiar swoich.

Nic nie jest przesadzone, KE bezprawnie przetrzymuja wniosek Polski o koronkowe pieniadze a musi go przekazac dalej do Rady Europejskiej. A tam aby tylko 1€ z nich nie dac musza sie wszystkie kraje, poza tym jednym ktory ma niedostac, zgodzic. Przy tandemie Wegry Polska jest to niemozliwe.

> Co do innych środków - WFR - pewnie masz rację.

Nie wiem co to WFR, moze bys wyjasnil zimny?
          Cuy to te "normalne" subwencje wynikajace z wyliczen PKB/leb?
          Te?

de.statista.com/statistik/daten/studie/38139/umfrage/nettozahler-und-nettoempfaengerlaender-in-der-eu/
          Ktorych Polska w 2019r dostala 12mild €
          • jorl9 Re: Na zderzenie z pociągiem. 11.10.21, 19:46
            jorl9 napisał(a):

> Te?
            >
            > de.statista.com/statistik/daten/studie/38139/umfrage/nettozahler-und-nettoempfaengerlaender-in-der-eu/
            > Ktorych Polska w 2019r dostala 12mild €

Te 12mild € to jest netto czyli juz po odjeciu skladki ktora Polska wplaca oczywiscie.
    • zimna-wodka Re: Na zderzenie z pociągiem. 27.10.21, 15:15
      Na razie pociąg górą.
      ID = 1000.000 EUR
      Turów = 500.000 EUR
      Puszcza Białowieska to było 100.000 EUR. Nie wiem czy jeszcze aktualne.
      Ale na pewno aktualne jest 1.500.000 EUR. Dziennie. Przy dzisiejszym kursie ca 7000.000 PLN. Dziennie.

wiadomosci.wp.pl/tsue-1-milion-euro-kary-dla-polski-ws-izby-dyscyplinarnej-6698322653477600a

Ważne jest jeszcze czego dotyczą te kary. Otóż praworządności (wykonywanie wyrokow TSUE). Z tym jest problem, który może przełożyć się na następne miliony EUR.
      PiS twierdzi, że nie oddamy ani guzika. Tani ten guzik nie jest.
      • dorota_333 Re: Na zderzenie z pociągiem. 27.10.21, 15:26
        Za Puszczę już dawno przestali naliczać, bo rząd nieugięty się ugiął (troszeczkę). Teraz widać, że to było tylko testowanie przeciwnika, razwietka bajom.

Mnie te kary nie przerażają. Przeraża mnie, że naród chamów jebanych i głupich wiejskich kurew nie reaguje na takie rzeczy. Zaczynam się autentycznie bać, do czego może dojść.

Tak mi się wydaje, że to absurdalne zwiększanie armii ma służyć stworzeniu sobie silnego zaplecza do rządzenia aż do końca (Polski). To samo zrobił Ortega i Chavez - w Wenezueli wojsko i policja tak trzymają porządek, że naród raczej wyjedzie cały lub wymrze niż się zbuntuje.

Nie chce mi się nawet już wysławiać grzecznie smile No, kurwa, zaczynam się bać.
        • zimna-wodka Pociąg się rozpędza. 28.10.21, 16:40
          dorota_333 napisała:

> Mnie te kary nie przerażają. Przeraża mnie, że naród chamów jebanych i głupich
          > wiejskich kurew nie reaguje na takie rzeczy. Zaczynam się autentycznie bać, do
          > czego może dojść.

Bo naród nie kuma. Płaskodzioby wie, że naród taki jest więc ma dużo swobody. Wie też, że naród w końcu dostanie w Du*ę i zakuma. Ale wtedy już jest gotowe odejście = wina Tuska.

A pociąg robi swoje:

wiadomosci.wp.pl/krs-wykluczona-z-europejskiej-sieci-rad-sadownictwa-6698720393145056a
          • dorota_333 Re: Pociąg się rozpędza. 28.10.21, 18:47
            Ewentualne środki europejskie mają być przekazane jakby "bypassem", bezpośrednio do samorządów. Byłoby to bardzo zgrabne posunięcie ze strony Brukseli. Tak więc może nie będzie tak źle - PiS nie dostanie wielomiliardowego funduszu wyborczego i (co nawet ważniejsze) nie dostanie argumentu przeciw UE.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka