Dodaj do ulubionych

Kupować węgiel!

08.10.21, 22:10
www.theepochtimes.com/coals-resurgence-futures-rally-to-fresh-record-highs_4035169.html


... Przewiduje się, że producenci węgla zwiększą moce produkcyjne o 30 procent w ciągu najbliższych kilku lat, aby skorzystać z wyższych cen. ...www.theepochtimes.com/energy-crisis-may-trigger-winter-blackouts-across-us-coal-firm-ceo_4039344.html?utm_source=general_recommender&utm_medium=article_bottom


... przedsiębiorstwa energetyczne przechodzą z gazu ziemnego na węgiel w miesiącach jesienno-zimowych, aby nadążyć za popytem.

Globalne zapotrzebowanie na energię wzrosło, gdy gospodarki próbują wyjść z pandemii COVID-19, powodując niedobory gazu ziemnego głównie w Europie i Azji.

Producenci energii, w tym Duke Energy, ostrzegali klientów, że tej zimy rachunki mogą wzrosnąć. Jednostka Duke's Piemont Natural Gas poinformowała we wtorek, że wyższe ceny gazu i niska produkcja podniosą rachunki klientów o około 11 USD miesięcznie w Północnej i Południowej Karolinie.

...

Komisja Służby Publicznej stanu Nowy Jork poinformowała Bloomberg, że monitoruje przedsiębiorstwa użyteczności publicznej w Nowym Jorku, aby ustalić, czy wystarczy paliwa na zimę.

„Zakłady energetyczne zabezpieczyły około 70 procent” zapotrzebowania na energię elektryczną w mieszkaniach, podała agencja, dodając, że spodziewa się zaspokoić popyt w tym sezonie.

Reuters zauważył, że wzorcowy kontrakt na gaz ziemny w USA rośnie, osiągając ostatnio szczyty od siedmiu lat, ale jego cena 5,62 USD za milion brytyjskich jednostek cieplnych jest daleka od ponad 30 USD płaconych w Europie i Azji.

Jednak rynek amerykański martwi się nadchodzącym chłodem, szczególnie w Nowej Anglii i Kalifornii, gdzie ceny gazu dostarczanego tej zimy znacznie przewyższają ogólnokrajowy poziom odniesienia. W Nowej Anglii nabywcy oczekują, że gaz będzie kosztował ponad 20 dolarów za milion brytyjskich jednostek cieplnych.

W Nowej Anglii gaz z dostawą w styczniu gwałtownie rośnie, a w tym tygodniu cena gazu w regionalnym węźle Algonquin wyniosła ponad 22 USD, co byłoby najwyższą ceną zapłaconą w ciągu miesiąca od stycznia i lutego 2014 roku.

„Ceny Henry Hub nadal rosną w miesiącach zimowych, ale powinniśmy zobaczyć jeszcze większe wzrosty na wschodnim i zachodnim wybrzeżu w Nowej Anglii i Kalifornii” – powiedział Matt Smith, główny analityk ds. ropy naftowej dla obu Ameryk w firmie Kpler zajmującej się analizą surowców.


*

Przetłumaczone przez Google lub Yandex dodatkiem w Firefox'ie.


Kupować akcje węglowych kopalni!


Otwierać nowe kopalnie.

Kasa.


*


U. E. musi zostać zakończona.
Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka