Dodaj do ulubionych

Na głupocie

15.10.21, 16:44
można dobrze zarobić wink

m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/tvn-ile-zarabia-zarzad-praca-pensie-przychody-w-2020-roku
Obserwuj wątek
      • dorota_333 Re: Na głupocie 16.10.21, 11:03
       Dokładniej rzecz biorąc nie chodzi mi o rozróżnienie między spółką publiczną a niepubliczną a między prywatną a państwową.

       W przedsiębiorstwie należącym do osób prywatnych (np. akcjonariuszy) wynagrodzenia w nim samym i spółkach zależnych pozostają do oceny właścicieli (np. akcjonariuszy). W państwowych jest inaczej.

       Teraz zresztą dopiero widać, dlaczego i prawica i lewica tak bardzo pyskowały przeciwko prywatyzacji. Mamy gigantyczne żerowisko dla ludzi związanych z władzą.
       • zimna-wodka Re: Na głupocie 16.10.21, 11:31
        Nie tylko żerowisko dla ludzi. Dla partii też. W końcu każdy obdarowany wysokim wynagrodzeniem może (musi?) się podzielić z darczyńcą.
        Są jakieś maksymalne kwoty jakie można wpłacać na rzecz partii albo komitetów wyborczych (dokładnie nie pamiętam). Ale pamiętam aferę jak w jednej maleńkiej miejscowości w jakimś jednym maleńkim urzędzie pocztowym poszły setki takich wpłat. Więcej niż liczba mieszkańców tej miejscowości.
        Zawsze maksimum dopuszczone przepisami, zawsze gotówka, zawsze jakieś nazwiska typu Kowalski. Oczywiście zawsze ta sama partia.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka