Dodaj do ulubionych

"Mamy gotowe mieszkania i pracę dla migrantów"

04.11.21, 15:30
Prosze: nie daje linku ale jest do odsluchania na głównej GW wideo gdzie jakis biznesmen chce przyjac imigrantow bo mu sie biznes sypie:

"Znaczy, my tej chwili mamy gotowe mieszkanie, mamy w Łochowie duży obiekt, gdzie kilkadziesiąt domków możemy wydzielić i w każdym czasie te rodziny przyjąć..."

I tak dalej. Prosze, jest praca dla imigrantow"

A dla mnie w III RP nie bylo nigdy. Zadnej jako nikt. Gdy szukalem pracy spotykalem sie wylacznie z szyderstwem a to "biznesmenow" a to przeroznych "kierownikow". A administracja panstwowa nawet odmowila mi rejestracji jako bezrobotnego. "bo nie spełnialem warunków". Niby jakich k... m...ć!

Wiec wyjechalem.

Teraz niech wam pracują Arabowie i Murzyni.

I niech wami rzadzi Kaczynski for ever and ever.
Obserwuj wątek
  • dorota_333 Ciekawy problem: wielki kapitał a nielegalna migra 04.11.21, 20:40
   ... migracja. Bo pan deweloper najwyraźniej myśli, że to ręce chętne do pracy (za pensję, jaką on zaproponuje) szturmują polska granicę.

   To był podobno istotny zakulisowy czynnik wpływający w sierpniu 2015 na decyzję Merkel o otwarciu granic. Podobno organizacje pracodawców niemieckich przekonały ją, że zaabsorbują ten przypływ na rynku pracy.

   Mylili się, oczywiście, bo jak teraz pracuje ze 20% tych, którzy przybyli do Niemiec w 2015, to będzie dobrze. No, może 30% (nie śledziłam tych danych już dawno, więc to moje przypuszczenia). I mylili się na koszt podatnika.

   I to jest clou sprawy: pracodawcy nie ponoszą ryzyka w związku z niekontrolowaną migracją. Jeśli pozyskają pracownika to dobrze. Jeśli nie pozyskają, to imigrantów utrzyma podatnik (duży kapitał podatków raczej nie płaci). Więc skoro nic nie ryzykuje, to każdy wąsaty pajac może być dobry dla migrantów.

   Tutaj jest jeszcze jeden aspekt: napływ siły roboczej miał pomóc w utrzymaniu odpowiedniej stopy bezrobocia i zapobiec wzrostowi płac. Po prostu miał pomóc pracodawcom trzymać siłę roboczą krótko przy pysku. Społeczeństwa powinny zdawać sobie z tego sprawę.


   > I niech wami rzadzi Kaczynski for ever and ever.

   Towarzyszu Sendi, taki fatalizm jest nienaukowy, wsteczny i nie przystoi prawdziwemu marksiście, fe. Następnym etapem po rządach nacjonalistyczno-klerykalnych będzie kraj rad robotniczych. Proletariusze będą mogli sie połączyć, bo ta władza robi wszystko, żeby naród sproletaryzować.
   • sendivigius Re: Ciekawy problem: wielki kapitał a nielegalna 04.11.21, 22:29
    dorota_333 napisała:

    Następnym etapem po rządach nacjonalistyczno-klerykalnych
    > będzie kraj rad robotniczych.

    "Gdy związek nasz bratni
    Ogarnie ludzki ród."


    Zobaczymy, ale nie bedzie to nic w stylu Rewolucji 1917. Tamte rozwiazania byly dobre na tamte czasy. Potrzebna jest tworcza reinterpretacja klasykow, a takich umyslow nie widac.
    • pepe49 Re: Ciekawy problem: wielki kapitał a nielegalna 06.11.21, 06:41
     Rozmawiałem wczoraj z panią z Orange. To jest France Telekom, państwówka francuska. Telekomunikację Polską sprzedawał jej m. in. pan Lewandowski, który dzisiaj z Brukseli wspiera kumpli i szczuje na Polskę. Tacy jak on wygonili pana sendi z Polski. Teraz pan sendi lubi pana Lewandowskiego, nie cierpi pana Kaczyńskiego, który próbuje odkręcić to, co zrobił pan Lewandowski. Naprawa trwa dłużej niż zepsucie.

     Pan sendi czyta GW, Politykę, Trybunę, wszystko po staremu i woli pana Lewandowskiego od pana Kaczyńskiego.
     Tak wyszło.

     Wróć Pan chociaż na emeryturę.

     *

     Wiadomo co.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka