Dodaj do ulubionych

Przemocowi Polacy

26.11.21, 09:03
https://gazeta.policja.pl/dokumenty/zalaczniki/7/7-155598.jpg
https://gazeta.policja.pl/dokumenty/zalaczniki/7/7-155599.jpg

W Polsce na częste występowanie przemocy fizycznej i/lub seksualnej wobec kobiet we własnym kraju wskazało 61% respondentek, co czwarta uznała jednak, że jest to zjawisko rzadkie (25%), 4% nie utożsamiało go ze swoim krajem, a co dziesiąta nie potrafiła się na ten temat wypowiedzieć (9%). Średnia dla UE to 78% dla częstego utożsamiania własnego państwa z przemocą wobec kobiet, a więc stosunkowo więcej niż w przypadku Polski.

Okazało się też, że co piąta obywatelka UE nie zna żadnej organizacji, które oferują pomoc ofiarom przemocy wobec kobiet (19%), co czwarta zna tylko jedną (25%), a prawie co trzecia wszystkie z nich (29%). W Polsce odsetek kobiet, które nie są świadome istnienia takich organizacji, co czwarta Polka deklaruje, że nie ma takiej świadomości (26%), co trzecia zna jedną lub dwie (kolejno 31% i 31%), a tylko co dziesiąta zna każdą z nich (12%).

Podsumowując, okazało się, że Polska mieści się w grupie krajów UE, w których problem przemocy deklarowany jest najrzadziej. Polki wykazują mniejsze poczucie lęku przed zagrożeniem użycia wobec nich przemocy w miejscach publicznych. Jednocześnie, w porównaniu z mieszkankami innych państw UE, stosunkowo rzadziej postrzegają swój kraj jako zagrożony tego typu przestępczością.

gazeta.policja.pl/997/archiwum-1/2015/numer-119-022015/108662,Przemoc-wobec-kobiet-w-UE-nr-119022015.html
Obserwuj wątek
  • dorota_333 Idiotyczne 26.11.21, 11:55
   Bez precyzyjnego zdefiniowania, co kwalifikujemy jako przemoc i bez obiektywnego porównania takich danych nie ma opisu tematu. A już zupełnym nieporozumieniem jest porównywanie zgłoszonych aktów przemocy - w części krajów z powodów kulturowych ich się po prostu nie zgłasza.

   Gdyby rozszerzyć na inne kraje to idiotyczne "badanie" to najmniej przemocowym krajem świata byłby Afganistan. Tam nie ma w ogóle pojęcia przemocy domowej i nikt jej nie zgłasza na policję.

   PS. Jakiś idiota to pisał? "Poziom rozpowszechnienia przemocy fizycznej i seksualnej WŚRÓD kobiet"?? To same sobie to robią? smile

   Kretynizm krótko mówiąc.

   • cojestdoktorku Re: Idiotyczne 26.11.21, 13:08
    to są oficjalne dane prezentowane przez "Europę"

    >A już zupełnym nieporozumieniem jest porównywanie zgłoszonych aktów przemocy - w części krajów z >powodów kulturowych ich się po prostu nie zgłasza.

    wychodzi ze w Polsce zgłasza się 30%
    w Danii zgłasza się zaledwie 10% takich zdarzeń jeśli chodzi o partnera a mimo to i tak jest tej przemocy najwięcej

    jeszcze raz powiem, to jest badanie "unijne" opatrzone flagą unijną i przez unię "certyfikowane"
    link do instytucji:

    european-union.europa.eu/institutions-law-budget/institutions-and-bodies/institutions-and-bodies-profiles/fra_pl
    • cojestdoktorku Re: Idiotyczne 26.11.21, 13:12
     ta instytucja ma sporo ciekawych raportów z których płyna niezbyt "mainstremowe" wnioski dla Polski, np:

     "W świetle ERW więźniowie powinni mieć dostęp do ciepłej kąpieli codziennie – tam gdzie jest to możliwe, a co najmniej dwa razy w tygodniu.
     ....
     Raport wskazuje, że w Polsce mężczyźni mają zapewnioną jedną kąpiel tygodniowo, zaś kobiety dwie.

     bip.brpo.gov.pl/pl/content/raport-agencji-praw-podstawowych-warunki-detencji-w-unii-europejskiej

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka