Dodaj do ulubionych

Jednak polska mafja jest na wojnie z państwem.

26.03.22, 09:38
Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki skierował wystąpienie do Rady Najwyższej Ukrainy:

„Szanowny Panie Przewodniczący!

Szanowni Deputowani,

Drodzy przyjaciele,

Łączę się z Wami z Senatu, gdzie właśnie obradujemy, łączę się z Wami z Warszawy, z Polski, w której obecnie przebywa ponad 2 mln, głównie kobiet i dzieci, naszych gości z Ukrainy zmuszonych do ucieczki z powodu okrutnej, niczym nie uzasadnionej agresji Rosji na niezagrażającego jej sąsiada.

Na naszych oczach rodzi się nowy rozdział braterskich relacji między naszymi narodami, który wzbudza szerokie uznanie na całym świecie. To powód do wielkiej dumy, że po wiekach trudnej historii budujemy fundamenty pod świetlaną przyszłość naszych Ojczyzn.

Wyrzekliście się broni jądrowej w zamian za nienaruszalność granic i zostaliście brutalnie oszukani przez zbrodniczy reżim szaleńca, którego bez żadnej przesady można nazwać Hitlerem XXI wieku.

Muszą za to zapłacić, bo jeśli nie, będzie to oznaczało przyzwolenie na atakowanie słabszych bez powodu, na gwałcenie praw i wolności narodów a konsekwencje zburzenia mozolnie budowanego po II wojnie światowej ładu będą tragiczne. To nie jest tylko agresja Rosji przeciw Ukrainie, to jest starcie cywilizacji wolnego świata z okrutną dyktaturą.

Jesteście sumieniem wolnego świata, dlatego naszym moralnym i cywilizacyjnym obowiązkiem jest wspierać Was na wszystkie możliwe sposoby. Możecie być pewni, że Senat Rzeczypospolitej Polskiej i ja osobiście robimy wszystko, oficjalnie i niejawnie, abyście zwyciężyli w tej wojnie a przede wszystkim aby jak najszybciej ją zakończyć, przegnać agresora i przystąpić do odbudowy kraju.

Dajecie mnóstwo przykładów najwyższego poświęcenia, męstwa i determinacji w obronie swojej Ojczyzny. Ale trzeba to podkreślić z całą mocą – cały cywilizowany świat musi działać z podobną determinacją i bezwzględną wolą poskromienia agresora. Sankcje muszą być kompletne i stanowczo egzekwowane.

Dlatego muszę Was przeprosić za to, że niektóre firmy w haniebny sposób kontynuują działalność w Rosji, że nadal przez Polskę jadą tysiące Tirów na Białoruś i dalej,
że nadal rząd importuje rosyjski węgiel i nie potrafi zamrozić aktywów rosyjskich oligarchów.
W ten sposób z niedającą się zaakceptować hipokryzją nadal – nawet wbrew intencjom - finansujemy zbrodniczy reżim, który zdobyte pieniądze zużywa na mordowanie niewinnych ludzi.
Agresor musi być całkowicie izolowany i musi boleśnie odczuć, że świat twardo stoi po stronie zaatakowanych i nie pozwoli na rzeź Ukrainy.

Tylko tak trzeba myśleć i tak stanowczo działać. Mniej słów, więcej czynów. Dla mnie jako dla chirurga to jasne i oczywiste. Musicie w sposób ciągły dostawać broń pozwalającą niszczyć wrogie siły ale i systemy skutecznie strzegące ukraińskiego nieba przed wrogimi samolotami i rakietami, aby było ono czyste i bezpieczne.

Cały świat podziwia bohaterski opór i wiarę w zwycięstwo Ukraińców, którym przewodzi wielki przywódca prezydent Żełeński, wspierany przez grono znakomitych współpracowników i fantastycznie wyszkolonych wojskowych. Ale sam podziw nie wystarczy. Wolny świat musi podejmować wszystkie możliwe wysiłki dyplomatyczne, logistyczne, finansowe i inne, aby jak najszybciej zakończyć zwycięsko tą niewypowiedzianą wojnę i przerwać ogromne cierpienia narodu ukraińskiego. To walka o przyszłość Ukrainy, ale i przyszłość całego świata. Kto tego nie rozumie, naraża nas wszystkich na niewyobrażalne niebezpieczeństwo.

Całym sercem jestem z Wami, podzielam w całej rozciągłości Waszą wiarę w zwycięstwo, płaczę nad ciałami bestialsko zabitych dzieci, kobiet i mężczyzn i jestem gotów zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby wesprzeć Was w wojnie dobra ze złem.

Sława Ukrainie, sława bohaterom”

www.senat.gov.pl/aktualnoscilista/art,14633,wystapienie-marszalka-senatu-rp-przed-rada-najwyzsza-ukrainy.html

*

Myślałem, że mafijnym przeszło i współpracują z rządem. Nie przeszło.
O ile ten człowiek nie jest na liście płac FSB.

Zrobił co mógł, żeby wnieść nieufność między Polaków i Ukraińców teraz.

Wyśmiewałem się ze Smerfa Koperty. Tymczasem to jest Schweine znacznie grubszego kalibru.

*

U. E. musi zostać zakończona.
Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.
Obserwuj wątek
    • mateusz572 Re: Jednak polska mafja jest na wojnie z państwem 26.03.22, 10:25
      Ty pepe 49 stuknij się wreszcie w ten pusty czerep i daj sobie spokój z jątrzeniem, bo jedni drugich są warci. Popatrz szerzej i zdaj sobie sprawę, że społeczeństwo polskie zdaje egzamin na piątkę i to jest bardzo ważne.
      Tak przy okazji tego twojego jątrzenia zapytam grzecznie , gdzie się podziewają twoi idole: Korwin i Grzegorz ?
      • pepe49 Re: Jednak polska mafja jest na wojnie z państwem 26.03.22, 12:04
        Wpłyń Pan na tego ... szkodnika. Ładnie powiedziałem.
        Pan na niego głosował, nie ja.
        Ja wiem, że walczy o głosy; niech mu Pan może wytłumaczy, może listem od wyborcy, może krytycznymi postami na forach, żeby odpuścił. Zamiast nawalać w polski rząd listem do Ukraińców niech wymyśla coś swojego.
        Może to jest rzeczywiście Schweine za ruble i nie ma o czym gadać.
        Ale wredny.

Ostatni raz na p. JKM w 2005 głosowałem. Może mnie nie posłuchać. Na pana Grzegorza w ogóle.
        Na pana Jarosława i owszem. Wyłazi z siebie z tą ekipą, żeby zatrzymać Ruskich na Ukrainie a tu taki łomot w plecy. P. Grodzki nie może być taki głupi. Normalnemu człowiekowi by zależało, żeby budować zaufanie z Ukraińcami. To muszą być ruble.
        Dla pepego to jest człowiek Ruskich. Odpalają wszystko co mają.

Nie śledzę tej gromadki, dotarło do mnie tyle, że pp Tusk, Giertych i Żakowski nie odpuszczają. Ale pan Tomasz G. przebił wszystkich. Jak jeszcze w 2021 zrobił donos za granicę i szczęśliwy.

Pozwolę sobie zapytać, czy ten list się Panu podoba?

*
        !
        • mateusz572 Re: To jednak opozycja, słaba ale jednak. 26.03.22, 19:13
          pepe49 napisał:

>
          > Pozwolę sobie zapytać, czy ten list się Panu podoba?

Nie podoba mi się, tak jak też nie podoba mi się, że druga strona nie chce wycofać się z destrukcji prokuratury i sądów. Dlatego też pisałem, że jedni warci drugich. Podtrzymuję, że minister Rau jest jednym z nielicznych jasnych punktów tego rządu.
            • pepe49 Zachód, miłość do Rosji, węgiel, kłamczuszek p. G. 27.03.22, 10:31
              mateusz572 napisał:

> Poza tym wąchanie się tuż przed wojną na Ukrainie z politykami proputinowskimi
              > ( Le Pen, Salvini ) jest co najmniej ( powtarzam co najmniej ) nie na miejscu
              > , chociaż powinienem o tym mówić dużo dosadniej.
              >

Do wyboru zamiast pp Le Pen jest p. Makron, którego rząd dostarczył do Rosji dobre uzbrojenie. Polska p. Kaczyńskiego zrobiła awanturę i dlatego Wojenno Morskoj Fłot Rossiji nie ma teraz desantowców Mistral.

"Francja od 2015 r., wydała 76 licencji na eksport towarów wojskowych do Rosji.

... były to m.in. kamery termowizyjne do czołgów – trafiły do wyposażenia ponad 1 tys. czołgów – oraz systemy nawigacyjne i detektory podczerwieni montowane w myśliwcach i śmigłowcach bojowych rosyjskiego lotnictwa. Wartość sprzętu szacowana jest na 152 mln euro.

Według Disclose sprzęt dostarczały firmy Thales i Safran, których głównym udziałowcem jest państwo francuskie."

www.euractiv.pl/section/bezpieczenstwo-i-obrona/news/francja-rosja-ukraina-wojna-sankcje-krym-macron-hollande-putin/

"Większość konkurentów Macrona – poza socjalistami i zielonymi – uważa, że jedną z przyczyn diagnozowanego przez nich spadku znaczenia Francji w polityce globalnej są złe stosunki z Rosją. Argumenty te podnoszą zwłaszcza przedstawiciele skrajnej prawicy (Eric Zemmour, Marine Le Pen), ale też populistycznej lewicy (Jean-Luc Mélenchon) i obozu gaullistowskiego (Eric Ciotti). Krytyka uległości Macrona wobec Rosji wychodzi z kolei od elitarnych środowisk eksperckich czy dziennikarskich, które Macron – wyrażając nieufność w stosunku do nich – określił mianem „głębokiego państwa”."

pism.pl/publikacje/strategiczna-cierpliwosc-interesy-francji-i-dialog-z-rosja

Zamiast p. Salviniego jest do wyboru rząd włoski, który, hm

wiadomosci.wp.pl/wlochy-najblizszym-przyjacielem-rosji-w-unii-europejskiej-widza-w-moskwie-silnego-partnera-6027418324759169a

Tytuł wystarczy? Wirtualna Polska nie lubi PiS.

Generalnie, wybierając sobie sojuszników w U. E., które uwielbia, rząd PiS wybrał opozycję. W Zachodniej E.ropie w ogóle nie ma znaczących przeciwników Rosji.
              Dopiero trzeba ich stworzyć.

To jest jedna z przyczyn nienawiści władz rosyjskich do obecnych polskich. Rząd polski aby współpracować z innymi rządami w nie-wschodniej E.ropie musi zmienić ich prorosyjskie nastawienie. Ba, musi zmienić nastawienie tamtejszej opinji publicznej. Musi!
              Rosyjskim rządom przeprowadzić proces odwrotny się udało.

P. S.

Co do prokuratury i sędziów, jeżeli na ten temat nie zostanie osiągnięta w Polsce zgoda to paraliż państwa jest nadal możliwy. Uważam, że państwo polskie powinno mieć sądownictwo i prokuraturę zorganizowaną (poza aspektem federalnym) na wzór niemiecki, ale jak to osiągnąć, nie wiem.

P. S. II

Ad wątku: o ile wiem, rząd polski nie kupuje węgla w Rosji. Pan Grodzki skłamał. Robią to prywatne firmy. Jeżeli nie bedzie międzypaństwowego embarga na węgiel z Rosji, blokada tego handlu jest bezprawna. Ale może się mylę.
              Sprawdziłem.

"[do Polski z Rosji zakupiono] 9,4 mln ton w 2020 r.
              Jak informuje Ministerstwo Aktywów Państwowych, w 2020 r. spółki z udziałem Skarbu Państwa sprowadziły 1,78 mln ton zagranicznego węgla... . "
              Nie podano w artykule jaka część tego węgla i czy w ogóle, pochodzi z Rosji.

businessinsider.com.pl/biznes/rosyjski-wegiel-od-lat-jest-obecny-w-polskiej-gospodarce-kto-go-kupuje/rms5pqy
              biznes.wprost.pl/gospodarka/energetyka/10442477/ile-wegla-importuje-polska-z-rosji-wiceminister-odpowiada.html
              Te dane są znane od kwietnia 2021. Pan Grodzki skłamał.
              Patron wymaga - sługa musi. Jak go ruskie zwerbowali nie wiadomo, ale zwerbowali. Teraz działa, na grubo.
              Może go PO zamieni na innego, mają większość w Senacie.
              Zobaczymy.

*

• pepe49 Re: Jednak polska mafja jest na wojnie z państwem 27.03.22, 09:12
        Oczywiście.
        Przepraszam Panią i Pana marszałka Senatu RP, Tomasza Grodzkiego, za pomówienie.
        Jasnym bowiem jest, że należy piętnować współpracujący z reżymem Włodzimierza Putina rząd polski. Który za pomocą bezpośrednich zakupów surowców rosyjskich finansuje wojsko rosyjskie i wspiera oligarchów rosyjskich robiących to samo.
        Być może wbrew swoim intencjom, ale tylko być może, bo nie wiadomo.

Powyższe stanowi pogląd podzielany przez osoby głosujące na PO/NL/H2050/PSL, oglądające TVN i czytające GW.

*

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka