Dodaj do ulubionych

Putin i prawica. Mein Kampf i manifest putinowski

08.04.22, 15:05
...opublikowany przez RIA Novosti.

Trudno naprawdę nie zauważyć, że Putin i światowa (bo nie tylko europejska, także Trump) prawica w jednym stoją domu. Retoryka wojującego putinizmu jest - od dawna - bliźniaczo podobna do haseł głoszonych przez prawicę, Jest po prostu prawicowa.

W swojej nienawiści do Zachodu, jego "słabości" i liberalizmu, w nienawiści do demokracji i wolności słowa. W obrzydzeniu dla wolności osobistej postrzeganej jako "deprawacja", "spedalenie".

Putin i prawica mówią jednym głosem i stąd ideowa i polityczna bliskość. Dlatego Trump na serio mógł myśleć, że Putin jest "geniuszem". On po prostu wcielał w życie to, co Trumpowi mogło się tylko zamarzyć.

Retoryka manifestu opublikowanego przez RIA Novosti jest nie tyle autorytarna co totalitarna. Zachodnia liberalna demokracja stała się dla Putina wrogiem śmiertelnym.* Za zwrot w stronę Europy Ukraina musi "odpokutować" (czyli zginąć).

Interesujące są także podobieństwa Mein Kampf do retoryki, którą posługuje się Rosja. **

Dużo potu, krwi i łez przed Europą. Ta walka jest o wszystko.

*
forsal.pl/swiat/ukraina/artykuly/8397340,ria-nowosti-tekst-co-rosja-powinna-zrobic-z-ukraina-nazistowska-retoryka.html
**
wyborcza.pl/7,175992,28312849,mein-kampf-hitlera-i-wypowiedzi-putina-podobienstwa-ktore.html#S.main_topic_2-K.C-B.3-L.1.glowka
Obserwuj wątek
    • pigeon_shit_dust Trump mial racje. Ty nie masz . 08.04.22, 19:16
      dorota_333 napisała:

>
      > Putin i prawica mówią jednym głosem i stąd ideowa i polityczna bliskość. Dlateg
      > o Trump na serio mógł myśleć, że Putin jest "geniuszem". On po prostu wcielał w
      > życie to, co Trumpowi mogło się tylko zamarzyć.

Trump i jego dziesiejsi followers nie nawolywali do wymordowania adnego narodu. mieli i maja zdanie? owszem.
      Dzis lewica sobie hula. Na przyklad w szkolach, nauczajac dzieci w drugiej klasie, e nie musza byc chlopczykami ani dzieczynkami w zyciu. Zajecia te prowadza nauczysiele, ktorzy sami nie sa okresleini plciowo. Pokzuja, obmacuja. Rodzice dostaja szalu, ale nie moga niz zrobic bo ich osjkazra o ... terroryzm, jak to mialo juz miejsce raz. Aha- opercje obcieci chuja ( pisze bez owijania w bawelne tu) mozna od niedana przeprowadzac na dzieciach powyzej 12 roku zycia. juz nie musza czekac do 18.
      www.newsmax.com/politics/new-jersey-schools-2nd-graders-gender/2022/04/08/id/1064896/

Dla mnei znacznie bardzie jbulwersujace jest wypisywanie takich bredni przez polskie media lewicujace:
      "opublikowali zdjęcia z browarów pod Kijowem, gdzie produkowali koktajle Mołotowa. Rosjanie je zbombardowali, ale rozumiem, że w takim przypadku to było zgodne z prawem? "
      Zgodne z jakim prawem? Napasci bendyckiej na suwerenny kraj? prawem silniejszego bydlecia?
      moze wytlumacz to jak ja wytlumaczylem powyzej sprawe trumpa.

weekend.gazeta.pl/weekend/7,183331,28281926,anna-adamska-gallant-w-ukrainie-juz-teraz-jest-wymierzana-sprawiedliwosc.html
      • dorota_333 Jawohl :) 08.04.22, 20:24
        Nie zgadzam się z opinią, że strona zaatakowana jest ograniczona w sposobach obrony - bo traci przymiot miejsca cywilnego i może zostać zaatakowana. W moim przekonaniu ofiara ataku może się bronić jak potrafi.

Co do tych gadek o zmianie płci w szkołach i obmacywaniu... C'mon smile Wierzysz w takie brednie? To są gadki z polskich szmatławców pisowskich lub Radia Maryja. Wojna ideologiczna za pomocą kłamstwa. Dżendery bedo nam dzieci pedałować.

Niestety, Trump jest prawicowy jak Putin. Ta sama retoryka potępienia demokratycznej, liberalnej zgnilizny i deklaracja obrony "tradycyjnych wartości". Czy to przyznasz, czy nie - Putin broni teraz "tradycyjnych wartości" przeciwko "spedalonemu" Zachodowi.
        • pigeon_shit_dust Dobrze, siegnijmy wiec do zrodel z lewicy 08.04.22, 20:46
          dorota_333 napisała:

>
          > Co do tych gadek o zmianie płci w szkołach i obmacywaniu... C'mon smile Wierzysz w
          > takie brednie? To są gadki z polskich szmatławców pisowskich lub Radia Maryja.
          > Wojna ideologiczna za pomocą kłamstwa. Dżendery bedo nam dzieci pedałować.
          >

NBC to jest juz tak na lewo, ze dalej nic nie ma .Zeby nie bylo ze to propaganda konserwy czy KK.O, nie.

Sex-change treatment for kids on the rise

February 20, 2012 / 8:12 AM / AP

CHICAGO - A small but growing number of teens and even younger children who think they were born the wrong sex are getting support from parents and from doctors who give them sex-changing treatments, according to reports in the medical journal Pediatrics.An 8-year-old second-grader in Los Angeles is a typical patient. Born a girl, the child announced at 18 months, "I a boy" and has stuck with that belief. The family was shocked but now refers to the child as a boy and is watching for the first signs of puberty to begin treatment, his mother told The Associated Press.
          www.cbsnews.com/news/sex-change-treatment-for-kids-on-the-rise/#textGender-reassignment20surgery2C20which20may20include20removing20or20creatingpatients20at20least201820years20old2C20Spack20said
          To artykul z 2012. Teraz sie po prostu obcina chuja albo modyfikuje pizde i juz. LEGALNIE !!!!!!

Ani Ty, ani nkt, ale to KURWA NIKT, w Polsce nie ma zadnego pojecia co dzis sie odpierdala w USA.
          Nikt, nikt, nikt.
        • pigeon_shit_dust Dalej nie wierzysz ? 10.04.22, 02:02
          dorota_333 napisała:

>
          > Co do tych gadek o zmianie płci w szkołach i obmacywaniu... C'mon smile Wierzysz w
          > takie brednie? To są gadki z polskich szmatławców pisowskich lub Radia Maryja.
          > Wojna ideologiczna za pomocą kłamstwa. Dżendery bedo nam dzieci pedałować.
          >
          >

Prosze bardzo :
          The Los Angeles County Board of Supervisors voted this week to suspend all travel for county business to Florida and Texas, citing policies and legislation in the Republican-led states that officials said were driven by "transphobia and homophobia."

www.yahoo.com/lifestyle/los-angeles-county-bans-official-155008804.html
          Ale polew smile
          • dorota_333 Re: Dalej nie wierzysz ? 10.04.22, 19:49
            Republikanie chyba rzeczywiście SĄ homofobiczni (czy transfobiczni - nie orientuję się). No cóż, to część obrony "tradycyjnych wartości" i rodziny, prawda? Najbardziej zaciekle homofobiczny jest chyba Kadyrow: w Czeczenii homoseksualistów się torturuje i morduje.
      • pepe49 Re: Trump mial racje. Ty nie masz . 09.04.22, 20:59
        Jeżeli rosyjskie państwowe coś przekazało jakiś komunikat, to znaczy, że przekazali jakiś komunikat. Nic więcej.
        Nie wolno się tym sugerować. Kłamią we wszystkim, w formie, w treści.

Maskirowka.

Mówią to, co w danym momencie im przysłuży.
        Chwalą wroga, dzięki temu mogą wprowadzić nieufność i podział. U wroga.

Dlatego o TVN, założonym przez wywiad PRL, odnóżkę obecnego FSB mówię co mówię.

Teraz TVN bardzo współczuje Ukraińcom, warunkowani przez przekaz stamtąd ludzie daliby się pokroić za uchodźców z Ukrainy.
        Jednocześnie sieją lęk przed Rosją, wdrukowują swoim widzom przerażenie przed zatrzymaniem zbrojnym wojsk Rosji na Ukrainie, przed wysłaniem tam broni i wojska.

Nawet przed wejściem tam WP za USArmy.
        Cwane ludki. Inwestycja z lat 80-tych, zwrot w 2022 r. Long term, nie?

A chwalić sobie mogą co chcą. Wyższy oficer KGB, pan W. Putin chrześcijaninem?
        Wierzą w to ...

Panie Kadi, pakuj pan piasek z Florydy we wiaderka po 100$ sztuka. Kupią.

*

Tak, to co zwykle.
          • pepe49 Re: Trump mial racje. Ty nie masz . 09.04.22, 21:59
            Jaką wojnę? To Pan nie wie jak powstawał TVN?
            Kto nim zarządzal?

Pepe49 nie lubi FSB, to wszystko. A ponieważ nie ogląda TVN to być może zmyślił sobie to, co wyżej napisał.
            Bo napisałem jaki ten przekaz jest wnioskując po reakcjach widzów obecnych na forum i innych, swoich znajomych.
            Pomyliłem się?
            Proszę sobie pomyśleć.

*
            .
            .
            • mateusz572 Re: Trump mial racje. Ty nie masz . 10.04.22, 10:55
              pepe49 napisał:

> Jaką wojnę? To Pan nie wie jak powstawał TVN?
              > Kto nim zarządzal?

Pepe wie bo są dwie możliwości :

1) Pepe brał w tym udział.
              2)Pepemu ktoś powiedział i pepe uwierzył.

>
              > Pepe49 nie lubi FSB, to wszystko. A ponieważ nie ogląda TVN to być może zmyślił
              > sobie to, co wyżej napisał.

Jeżeli pepe nie ogląda TVN to w czym problem ?
              Ja oglądam TVP info i mam tylko problem z tym, że nie mogę przetrawić kłamstw i propagandy nienawiści produkowanej w tej telewizji. Wstrząsają mną często odruchy wymiotne.

> Bo napisałem jaki ten przekaz jest wnioskując po reakcjach widzów obecnych na f
              > orum i innych, swoich znajomych.
              > Pomyliłem się?
              > Proszę sobie pomyśleć

Moje myślenie moja sprawa nie pepego. Natomiast co do myślenia pepego to niech myśli co chce, nie moje małpy. Przy okazji drobna prośba do pepe niech przestanie pisać co mam myśleć bo takie metody tylko w FSB. Ja wiem, że trudno pozbyć się pepe nawyków z w/ w instytucji, ale niech to zrobi choć dla mnie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka