Dodaj do ulubionych

Ordo Iuris walka z kłamstwami

18.05.22, 22:48
Ponieważ kilka razy czytelnicy GW powtarzali na forum różne kłamstwa na temat Ordo Iuris, przede wszystkim, że współpracuje z rządem Rosji, pozwolę sobie pokazać tutaj list od prezesa Ordo I., który napisał do darczyńców. A , że pepe postanowił wysyłać kilka złotych, więc list dostał."Na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Mielcu widnieje już oświadczenie radnej Magdaleny Weryńskiej-Zarzeckiej, która przeprasza Ordo Iuris za powielanie kłamliwych informacji o rzekomo „sekciarskich” korzeniach Instytutu. Czekamy na zapłatę 10 000 zł prawomocnie zasądzonego zadośćuczynienia.

Niewiele wcześniej kłamliwe artykuły Tomasza Piątka usunęła ze swojej strony Gazeta Wyborcza. W miejscu artykułów można obecnie przeczytać oświadczenie redakcji o ich usunięciu – w wyniku powództwa Instytutu Ordo Iuris. To na łamach Wyborczej po raz pierwszy, w poczuciu totalnej bezkarności, przeprowadzono oszczerczą kampanię przeciwko nam.

Swoją drogą, czytelników Wyborczej raczono na zmianę sprzecznymi sugestiami o finansowaniu Ordo Iuris przez brazylijskie sekty, kalifornijskich winiarzy, Kreml lub potomków niemieckich książąt.

Z oczywistych względów podobne bzdury nie mogą utrzymać się w sądzie, gdzie bez trudności wykazujemy, że Instytut swoją niezależność i skuteczność zawdzięcza wyłącznie polskim Darczyńcom

Prawomocny już wyrok w sprawie mieleckiej radnej może okazać się przełomem w walce z oszczercami. Insynuacje radnej z Mielca nie były przecież jej wymysłem, ale opierały się na kłamliwych wpisach, artykułach i książkach Klementyny Suchanow i Tomasza Piątka.

Wyrok rzeszowskiego sądu nie dotyczył więc tylko wypowiedzi radnej z Mielca, ale uderzył w podstawę całej machiny oszczerstw, która ma na celu podważyć wiarygodność Ordo Iuris i zniszczyć naszą skuteczność.

Przeprosiny radnej i usunięcie artykułów ze stron Wyborczej to tylko część odnoszonych dzięki naszemu uporowi sukcesów w walce o prawdę. Tylko w ostatnim roku prasa i inne media opublikowały aż 12 sprostowań nierzetelnych informacji na temat Ordo Iuris, prowadzonych przez nas spraw, naszych Darczyńców i całej naszej działalności.

Takie publikacje nie zawsze odbywały się dobrowolnie. W sprawie przeciwko portalowi TVN 24 musieliśmy dotrzeć aż do Sądu Najwyższego.

Polscy i europejscy ideolodzy gender, aktywiści i lobbyści ruchów LGBT oraz skrajnie lewicowi politycy dobrze wiedzą, że Instytut Ordo Iuris jest dziś skuteczną tamą dla wprowadzania radykalnych i nieakceptowalnych społecznie postulatów – nieograniczonego dostępu do „aborcji na życzenie”, promocji wulgarnej edukacji seksualnej w szkołach, nadania jednopłciowym konkubinatom praw należnych małżeństwom (łącznie z adopcją dzieci), radykalnego ograniczenia wolności słowa i sumienia oraz narzucenia całemu społeczeństwu ideologii gender, podważającej istnienie płci biologicznej.

Dlatego też musimy walczyć o dobre imię Instytutu. Każde nasze zwycięstwo to przypomnienie ideologicznym aktywistom i politykom, że wolność słowa nie może służyć szerzeniu oszczerstw i kłamstw. Bo wolność słowa to także odpowiedzialność, bez której poziom debaty publicznej stałby się nieznośny.

Na szczęście polskie sądy, ośmielone pierwszymi wyrokami, coraz częściej stają po stronie prawdy. Na każdy zwycięski wyrok i opublikowane sprostowanie powołujemy się we wszystkich trwających procesach. A wiele z nich dotyczy podobnych oszczerstw – choćby nazwania Ordo Iuris „fundamentalistyczną sektą” przez niezbyt oryginalnego Radosława Sikorskiego.

Kolejne pozwy o obronę dobrego imienia skierujemy w najbliższych tygodniach między innymi do Klementyny Suchanow, Miłosza Wiatrowskiego, Pawła Rabieja i Janiny Ochojskiej oraz administratorów profilu twitterowego „Polska Walcząca Przeciw Faszyzmowi”. Wszystkie pozwy dotyczą powielania kłamstw o rzekomych związkach Ordo Iuris z Rosją i „sekciarskich” korzeniach Instytutu.

Będziemy też wysyłać kilkanaście wniosków o sprostowanie nieprawdziwych informacji pojawiających się w przestrzeni medialnej.

Jeśli pozostalibyśmy bierni wobec rozpowszechniania kłamstw na nasz temat, radykałowie mogliby bezkarnie uderzać w naszą reputację, doprowadzając ostatecznie do zniszczenia wiarygodności Ordo Iuris, która jest naszą bronią w walce o powstrzymanie groźnych ideologii.
Po zalewie ataków i oszczerstw widzę, że to ostatnia taka próba. Jeżeli ją przetrwamy, przeciwnicy zrozumieją, że jedynym skutkiem kłamstw jest wzmacnianie Ordo Iuris przez zapłatę coraz wyższych zadośćuczynień. ...

*
.
.
Obserwuj wątek
  • pepe49 Ordo Iuris walka z kłamstwami 2 18.05.22, 22:50
   Wspomniany wyrok w sprawie radnej z Mielca to świadectwo tego, jak trudna jest obrona prawdy przed sądem. Od dnia, w którym na forum Rady Miasta Magdalena Weryńska-Zarzecka powieliła kłamstwa na temat Ordo Iuris minęły już prawie trzy lata.

   Co więcej, zanim zwyciężyliśmy, w marcu ubiegłego roku Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu wydał niekorzystny dla nas wyrok. Uznał w nim, że obraźliwe słowa były dozwolonymi opiniami. Byłaby to sądowa legalizacja zniewag pod naszym adresem.

   Nasi prawnicy złożyli apelację, po której Sąd Apelacyjny w Rzeszowie całkowicie zmienił wyrok sądu I instancji, wskazując wprost, że twierdzenie jakoby Instytut pochodził od sekty jest nieprawdziwe. Sąd jasno rozstrzygnął też, że nieprawdziwe, wysoce niestosowne i krzywdzące było pomawianie nas o psychomanipulację. Sądzę, że mielecka radna żałuje dzisiaj, że nie zawarła z nami trzy lata temu ugody, którą zaoferowaliśmy, by wyszła z całej sytuacji z twarzą, oszczędzając nam czasu na prowadzenie procesu.

   W efekcie, prawomocny wyrok nakazuje radnej wygłoszenie w trakcie najbliższej sesji Rady Miejskiej w Mielcu oświadczenia z przeprosinami wobec Ordo Iuris, przesłania takiego oświadczenia na piśmie Instytutowi, opublikowanie go na stronie Urzędu Miejskiego w Mielcu oraz wpłatę zadośćuczynienie na rzecz Instytutu w kwocie 10 tys. zł. Przeznaczymy je oczywiście na obronę tak bliskich nam i Panu wartości.

   Pomimo jednoznacznego wyroku Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie, autorzy powtórzonych przez radną z Mielca teorii spiskowych nadal nie przestają szerzyć swoich kłamstw.

   Już po wyroku rzeszowskiego sądu radykalna aborcjonistka Klementyna Suchanow zamieściła w mediach społecznościowych wpis, w którym poszła jeszcze dalej w swoich insynuacjach. Zamiast pisać o rzekomych „sekciarskich” korzeniach Instytutu, stwierdziła wprost, że Ordo Iuris to sekta. Sprawa skończy się w sądzie.

   Ataki Klementyny Suchanow są ostatnio tak absurdalne, że w odpowiedzi na utworzone przez nas Archiwum Zbrodni Wojennych, które ma się przysłużyć ukaraniu Władimira Putina za zbrodnie wojenne rosyjskich wojsk na Ukrainie, Suchanow stwierdziła, że jest to kolejny dowód na to, że... jesteśmy rosyjskimi agentami.

   Liderka „Strajku Kobiet” pod wpisami na temat działalności Archiwum wielokrotnie pisała o tym, że jesteśmy podejrzaną organizacją powiązaną z Kremlem, zwracając się w jednym z wpisów nawet do... prezydenta Zełeńskiego. Za powielanie podobnych treści odpowie też przed sądem dziennikarz Gazety Wyborczej – Miłosz Wiatrowski.

   Oddzielny pozew złożymy w związku z wywiadem, którego Klementyna Suchanow udzieliła w ubiegłym tygodniu Tomaszowi Piątkowi. W programie stwierdzono między innymi, że w organizacjach wywodzących się z Ordo Iuris są stosowane... praktyki paramilitarne. Dowodem potwierdzającym tę absurdalną tezę było to, że niektórzy nasi prawnicy chodzą czasem na strzelnicę.

   Tomasz Piątek zostanie natomiast pozwany za wpis w mediach społecznościowych, w którym stwierdził, że „Ordo Iuris publicznie wspierało Rosję”.

   O tym, że sądowa walka o dobre imię Instytutu ma sens, może świadczyć to, że po usunięciu artykułów Tomasza Piątka ze strony Gazety Wyborczej, dziennikarz w swoim ostatnim programie wypowiadał się już na nasz temat znacznie ostrożniej.
  • pepe49 Ordo Iuris walka z kłamstwami 3 18.05.22, 22:54
   W sądzie zakończy się też na pewno sprawa skandalicznego wpisu, jaki pojawił się na profilu społecznościowym strony „Polska Walcząca Przeciw Faszyzmowi”. Stwierdzono w nim, że Ordo Iuris współpracuje z KGB, a ja osobiście zostałem posądzony o wspieranie Putina oraz bronienie Kremla i „jego prawa do rozpowszechniania propagandy”.

   Poza tym, złożymy też prywatny akt oskarżenia oraz zawiadomienie o możliwości popełnienia deliktu dyscyplinarnego w związku z wypowiedzią radcy prawnego Rafała Poślady, który stwierdził, że „organizację Ordo Iuris finansują między innymi rosyjscy oligarchowie powiązani z Kremlem, zaś założyciele organizacji współpracują z Putinem, realizując jego cele (dezinformacja, podziały społeczne, totalitarne normy prawne). Fundamentaliści religijni na moskiewskim pasku.”

   Za swoje słowa odpowie przed sądem Janina Ochojska, która stwierdziła, że Rosja finansuje Ordo Iuris oraz Paweł Rabiej, który nazwał nas „groźnym, antyzachodnim, proputinowskim sekciarstwem”.

   W kwietniu odbyła się rozprawa przeciwko Radosławowi Sikorskiemu, który również nazwał nas „fundamentalistyczną sektą”. W ramach rozprawy przesłuchano Klementynę Suchanow, która stwierdziła przed sądem, że... nigdy nie powiedziała, że jesteśmy sektą.

   Poza tym, w toku jest jeszcze kilka innych procesów o ochronę dóbr osobistych Instytutu, w których przed sądem odpowiadają między innymi Agnieszka Holland, Anna Maria Żukowska, Marta Lempart czy brukselski aktywista Neil Datta.

   Dosłownie w ostatnich dniach sprostowania do trzech artykułów opublikował portal Oko.Press. Teraz podobne wnioski trafią między innymi do Newsweeka oraz do portalu Onet, portalu Gazety Wyborczej, portalu Plotek czy Super Expressu.

   Wszystkie opisane powyżej kłamstwa i absurdalne teorie spiskowe na temat Instytutu, które są uporczywie powtarzane przez kolejnych polskich lub zagranicznych aktywistów, publicystów i polityków można by zignorować, uznając je za jedynie groteskowe prowokacje. Problem polega na tym, że są one powielane nie tylko w kraju, ale są też tłumaczone na język angielski i powtarzane przez międzynarodowych decydentów – choćby we wspomnianych rezolucjach Parlamentu Europejskiego.

   W efekcie tej kampanii oszczerstw wypowiedziano nam dwukrotnie biuro w Brukseli, które jest konieczne do skutecznego prowadzenia naszej działalności w instytucjach Unii Europejskiej, gdzie próbuje się narzucać Polsce radykalną ideologię.

   Dlatego obrona dobrego imienia Ordo Iuris jest absolutnie fundamentalna dla naszego istnienia – to „być albo nie być” całego naszego Instytutu i sprawa kluczowa dla obrony życia, rodziny, małżeństwa i wolności.


   *


   Podobają mi się. Kotek rzuca się na lwa i odgryza mu pazur. Ha!


   *

   U. E.
   Noż wiadomo.
  • snajper55 Re: Ordo Iuris walka z kłamstwami 19.05.22, 22:32
   pepe49 napisał:

   > Ponieważ kilka razy czytelnicy GW powtarzali na forum różne kłamstwa na temat O
   > rdo Iuris, przede wszystkim, że współpracuje z rządem Rosji, pozwolę sobie...

   Nie kłamstwa, tylko prawdę o Ordo Iuris.

   resetobywatelski.pl/ordo-iuris-i-kreml-dowody-przedstawia-klementyna-suchanow/
   Ordo Iuris to fundamentaliści opłacani przez Kreml.

   S.
   • pepe49 Re: Ordo Iuris walka z kłamstwami 20.05.22, 09:26
    snajper55 napisał:

    > pepe49 napisał:
    >
    > > Ponieważ kilka razy czytelnicy GW powtarzali na forum różne kłamstwa na t
    > emat O
    > > rdo Iuris, przede wszystkim, że współpracuje z rządem Rosji, pozwolę sobi
    > e...
    >
    > Nie kłamstwa, tylko prawdę o Ordo Iuris.
    >
    > resetobywatelski.pl/ordo-iuris-i-kreml-dowody-przedstawia-klementyna-suchanow/
    > Ordo Iuris to fundamentaliści opłacani przez Kreml.
    >
    > S.

    M. in. przeciwko pani Klementynie OI zakłada sprawę. O czym jest w materjale.

    Warto się pochwalić wygraną; w mafijnym sądzie! (Pepe jest zdumiony. Sąd pracuje według prawa??)
    Warto się pochwalić.

    Pepe zwraca uwagę panu snajperowi, że OI nie jest kościelną fundacją. Czy któraś ze spraw, o które wojują ludzie z OI się Panu nie podoba?

    *

    U. E.
    .
    • tapatik Re: Ordo Iuris walka z kłamstwami 21.05.22, 18:43
     pepe49 napisał:

     > Czy któraś ze spraw, o które wojują ludzie z OI się Panu nie podoba?

     Nie znam ani jednej sprawy orgio siurków, która by mi się podobała.
  • dorota_333 Trzy sążniste elaboraty 19.05.22, 22:45
   ...których pewnie nie ma sensu czytać.

   Ale samo to, że Pepe tak gorliwie broni Mordo Iuris przed "pomówieniami" uwiarygodnia te "pomówienia" doskonale.

   Tylko tak dalej.
   • snajper55 Re: Trzy sążniste elaboraty 19.05.22, 23:36
    dorota_333 napisała:

    > ...których pewnie nie ma sensu czytać.
    >
    > Ale samo to, że Pepe tak gorliwie broni Mordo Iuris przed "pomówieniami" uwiary
    > godnia te "pomówienia" doskonale.
    >
    > Tylko tak dalej.

    Przypomniała mi się ostatnia afera seksualna w Ordo Iuris. Zakłamana Jurna Orda.


    https://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/ta/uc/q9lp/WSiD3Q9ZxEi4zdosX.jpg

    S.
    • dorota_333 Re: Trzy sążniste elaboraty 20.05.22, 10:17
     A to jest charakterystyczne dla każdej władzy autorytarnej, w tym tej kościelnej i okołokościelnej. Że jest oparta na kłamstwie. Bo hipokryzja jest rodzajem kłamstwa.

     Dla ludu jest restrykcyjny porządek, wymuszany siłą, dla swoich luzik i pobłażliwość. Rozwydrzona kurwa bierze trzeci ślub kościelny w zaawansowanej ciąży i sukience z wywalonymi na wierzch cycami. I fajnie.
   • pepe49 wygrali w sądzie 20.05.22, 09:40
    dorota_333 napisała:

    > ...których pewnie nie ma sensu czytać.
    >
    > Ale samo to, że Pepe tak gorliwie broni Mordo Iuris przed "pomówieniami" uwiary
    > godnia te "pomówienia" doskonale.
    >
    > Tylko tak dalej.


    Ponieważ Pani deklaruje nie czytanie elaboratów (moja wina, przyznaję, chciałem dac tekst źródłowy) streszczam:

    prezes OI cieszy się szalenie, że udało się wygrać w sądzie z pomawiaczką - kłamczuszką.


    Ponieważ znam Pani ogromną niechęć do tzw. krk, uznaję za swoją powinność napisać Pani to samo co panu snajperowi: Ordo Iuris, mimo łacińskiej nazwy, nie jest filją kościelną. Prawnicy lubią używać język łaciński.

    Natomiast mnie to co robią bardzo się podoba. Za wyjątkiem akceptacji U. E.

    Pozdrawiam.

    *

    U. E. musi zostać zakończona.
    Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.
    • tapatik Re: wygrali w sądzie 21.05.22, 18:56
     Czyli podoba ci się hipokryzja i narzucanie innym obywatelom swoich poglądów?
     • pepe49 hipokryzja 22.05.22, 15:52
      tapatik napisał:

      > Czyli podoba ci się hipokryzja i narzucanie innym obywatelom swoich poglądów?
      >

      Pan Talejrand: "hipokryzja, to hołd składany cnocie przez występek".
      Dobrze, gdyby chociaż tyle.
      Ale jaka hipokryzja? Blokowanie porywania dzieci rodzinom przez urzędników państwowych. Na przykład. W moim przypadku sprzeciw wobec takiego postępowania nie jest hipokryzją. Nie udaję.
      Czy to źle?


      > narzucanie innym obywatelom swoich poglądów


      Nie. Prawnicy z Ordo Iuris poslugują się prawem. To znaczy, że ktoś inny napisał reguły, zgodnie z którymi MY OBYWATELE narzucamy wszystkim spośród nas określone w przepisach prawnych postawy.
      Nie poglądy!
      Postawy. A właściwie - zachowania.

      Może być tak, że zostaną zapisane prawa zakazujące sprzeciwu wobec zabierania dzieci rodzinom przez urzędników.
      Czy chce Pan takich praw?


      *


      Projekt U. E. musi zostać anulowany.
      Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.
      • tapatik Re: hipokryzja 22.05.22, 23:17
       Nie porywania dzieci, tylko hipokryzja w sprawie rozwodów, Orgio siurki gardłowali za zakazem rozwodów, a tymczasem wiceprezes (który najwięcej darł mordy) sam się rozwodzi, bo okazało się, że rżnął koleżankę z pracy. Oboje w związkach małżeńskich.

       Obecnie orgio siurki wysyłają listy do szpitali z pytaniem o ilość aborcji i próbują w ten sposób zastraszyć pracowników tych placówek. W ten sposób próbują narzucić innym swoją zakłamaną moralność.

       Orgio siurki są organizacją powiązaną z brazylijską organizacją Tradycja, Rodzina, Własność, która została uznana za sektę przez KRK.
       Czyli mamy w Polsce sekciarzy, a ty ich radośnie bronisz.
       • pepe49 Re: hipokryzja 22.05.22, 23:48
        tapatik napisał:

        > Nie porywania dzieci, tylko hipokryzja w sprawie rozwodów, Orgio siurki gardłow
        > ali za zakazem rozwodów, a tymczasem wiceprezes (który najwięcej darł mordy) sa
        > m się rozwodzi, bo okazało się, że rżnął koleżankę z pracy. Oboje w związkach m
        > ałżeńskich.
        >

        Oj, tapatik pepego zwiądł po przeczytaniu tych mądrości. Żona ma pretensje.
        Orgio siurki przeciwko rozwodom, tapatik mówi?
        A kiedy to, tapatiku?
        Napisz coś o tym, czytelnicy się ucieszą, orgio siurki będą nieszczęśliwe.

        Tapatik przeciwko rżnięciu, noż bo się zapłaczę. Cudzej żony, oczywiście. Nareszcie ktoś moralnie wyżej stojący od pepego. Pepe daje objetnicę brać przykład.        > Obecnie orgio siurki wysyłają listy do szpitali z pytaniem o ilość aborcji i pr
        > óbują w ten sposób zastraszyć pracowników tych placówek.


        Aaa! Ile zrobiliście aborcji??!! Aaaa!


        W ten sposób próbują n
        > arzucić innym swoją zakłamaną moralność.
        >

        Ile zrobiłeś aborcji tapatiku?

        Ja na przykład brałem udział w aborcji SLD z Sejmu w 2015 r. Nie odczuwam przykrości.


        > Orgio siurki są organizacją powiązaną z brazylijską organizacją Tradycja, Rodzi
        > na, Własność, która została uznana za sektę przez KRK.
        > Czyli mamy w Polsce sekciarzy, a ty ich radośnie bronisz.
        >

        A mówiłem tapatiku, żebyś przeczytał te "elaboraty" trzy, jak to Pani dorota nazwała.
        Coś byś już przyswoił, coś byś wiedział o czym piszesz.

        Idę pogadać z żoną o tapatiku. Będzie kuku.


        *


        Projekt U. E. należy anulować.
        Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.


        • tapatik Re: hipokryzja 23.05.22, 17:39
         noizz.pl/opinie/ordo-iuris-bedzie-dazyc-do-zakazu-rozwodow-sa-obciazeniem-dla-panstwa/h1ptk1t
         • mateusz572 Re: hipokryzja 23.05.22, 17:56
          No i co ma do powiedzenia kłamliwy hipokryta pepe 49 na przytoczony przez tapatika artykuł ?
          Czy w związku z tym pepe49 przestanie wreszcie zakłamywać rzeczywistość ?
          • snajper55 Re: hipokryzja 23.05.22, 23:18
           https://pch24.pl/wp-content/uploads/2020/01/73359.jpg


           S.
           • pepe49 Re: hipokryzja 23.05.22, 23:36
            snajper55 napisał:

            > https://pch24.pl/wp-content/uploads/2020/01/73359.jpg
            >
            >
            > S.

            Katolicki portal pch24.pl. Ich zdanie.

            pch24.pl/czas-zakazac-rozwodow-nowy-numer-polonia-christiana-juz-dostepny/
            Pan Janusz Korwin-Mikke ma identyczne. Pamiętam co pisał:
            - wprowadzenie rozwodów uszczęśliwiło kilkadziesiąt tysięcy ludzi.
            I unieszczęśliwiło miljony - bo od tej pory każde małżeństwo zawierane jest z założeniem, że może zostać zlikwidowane. Już nie trzeba z uwagą wybierać kandydata na współmałżonka. W razie czego - precz!

            Z dziećmi. Są niepotrzebne. Emeryturę na starość zapewni "państwo".
            Ta.

            Dyskusja była o Ordo Iuris. Czy ten post jest podklejeniem poglądów katolickich pod OI czy był jakiś materjał od nich w tamtym numerze PCh?

            *

            E. U.
            Raus!
         • pepe49 może ta opinja 23.05.22, 19:57
          tapatik napisał:

          > noizz.pl/opinie/ordo-iuris-bedzie-dazyc-do-zakazu-rozwodow-sa-obciazeniem-dla-panstwa/h1ptk1t          Być może komentatorom cytowanego przeciwpolskiego, niemieckiego portalu Onet chodziło o krytykę:

          ordoiuris.pl/rodzina-i-malzenstwo/opinia-prawna-dotyczaca-instytucji-rodzinnego-postepowania-informacyjnego

          W przytoczonej opinji eksperci OI odnoszą się do prawnej instytucji postępowań pojednawczych, które czasem ratują rodzinę przed rozpadem.

          "
          Główne wnioski

          W ciągu ostatnich 30 lat liczba nowych małżeństw zawieranych corocznie w Polsce regularnie spadała – z 255.369 w 1990 r. do 183.371 w 2019 r. W tym samym czasie dramatycznie wzrosła liczba rozwodów w danym roku – z 42.436 w 1990 r. do 65.341 w 2019 r. ...

          Liczba dzieci, które doświadczyły w danym roku rozwodu rodziców, wzrosła z 45.105 w 1990 r. do 55.083 w 2019 r. W pierwszym trzydziestoleciu istnienia III Rzeczypospolitej Polskiej (1990-2020) łącznie 1.518.855 dzieci zostało dotkniętych rozwodem rodziców.

          Ustawowe uregulowanie nieodpłatnego postępowania mającego na celu pojednanie małżonków nie jest pomysłem zupełnie nowym. W latach 1945-2005, a zatem aż przez 70 lat, funkcjonowała już w Polsce instytucja posiedzeń pojednawczych, wprowadzona do polskiego porządku prawnego od dnia 1 stycznia 1946 r., a zatem jednocześnie z instytucją rozwodów.

          Instytucja obligatoryjnych i nieodpłatnych posiedzeń pojednawczych została zlikwidowana dopiero ustawą z dnia 28 lipca 2005 r., która zastąpiła je fakultatywnymi i odpłatnymi mediacjami.
          ..."

          I tak dalej.

          Zdaję sobie sprawę z tego, że celem lewicowca jest zmaksymalizowanie liczby rozwodów, przy tzw. narracji współczującej. Hipokryzja. Sposobem kłamcy na ukrycie swojego kłamstwa jest zarzucenie go ofierze. Odnosicie Panowie spore sukcesy, albo ci, którym kibicujecie. Wyzwolenie. Rozwody. Dzieci w sierocińcach.
          Tak opowiecie tą historję, że winien zawsze będzie ksiądz.
          Skąd tu ksiądz?
          Z waszej fantazji. OI to księża, rozwody to księża, hipokryzja to księża. Dlaczego? Nie wiem. Fju bździu w głowie - powiedziałby mały pepe. Duży nie wie.

          Ma być nieszczęśliwie.
          Odnosicie się do innych jak pepe do U. E.
          Hm.

          *

          Projekt U. E.
          Do anulacji.

          *

          Swoją drogą ludzie w OI nie boją się pracować.

          ordoiuris.pl/rodzina-i-malzenstwo#analizy-prawne
          • tapatik Re: może ta opinja 28.05.22, 21:23
           Onet był jednym z pierwszych na liście w wyszukiwarce. Inne portale również o tym pisały.
           Niestety wywiad na YT z głównymi bohaterami, którzy rozmawiają o zakazie rozwodów, jest prywatny, a kopii nie zrobiłem. Nie mniej nie chodzi o rozprawy pojednawcze, ale o zakaz rozwodów.

           Mój kolega poszedł do psychologa z żoną, bo stwierdzili, że ich małżeństwo się sypie i że są ze sobą tylko dla dzieci. Psycholog stwierdziła, że dla dobra dzieci powinni się rozwieść, bo dzieci czują napięcie pomiędzy rodzicami. Lepiej aby rodzice się rozstali, bo wtedy będą szczęśliwi i dzieci również będą szczęśliwe.

           Nie wiem po co te wstawki o lewicowcu.
           Lewicowiec jest za prawem do rozwodów, ale nie za ich maksymalizacją.

           Nie dość, że próbujesz atakować mnie personalnie to jeszcze robisz to nieudolnie.
           • pepe49 w porządku 30.05.22, 02:10
            tapatik napisał:

            > Onet był jednym z pierwszych na liście w wyszukiwarce. Inne portale również o t
            > ym pisały.
            > Niestety wywiad na YT z głównymi bohaterami, którzy rozmawiają o zakazie rozwod
            > ów, jest prywatny, a kopii nie zrobiłem. Nie mniej nie chodzi o rozprawy pojedn
            > awcze, ale o zakaz rozwodów.
            >
            > Mój kolega poszedł do psychologa z żoną, bo stwierdzili, że ich małżeństwo się
            > sypie i że są ze sobą tylko dla dzieci. Psycholog stwierdziła, że dla dobra dzi
            > eci powinni się rozwieść, bo dzieci czują napięcie pomiędzy rodzicami. Lepiej a
            > by rodzice się rozstali, bo wtedy będą szczęśliwi i dzieci również będą szczęśl
            > iwe.
            >
            > Nie wiem po co te wstawki o lewicowcu.
            > Lewicowiec jest za prawem do rozwodów, ale nie za ich maksymalizacją.
            >
            > Nie dość, że próbujesz atakować mnie personalnie to jeszcze robisz to nieudolni
            > e.
            >

            Dostosowałem się do poziomu rozmowy o orgjosiurkach. Wyszło perfekcyjnie.


            www.youtube.com/watch?v=LLvP29E9uoA


            Od 31.24. Chociaż całość jest interesująca.


            Psycholog. Proszę zapytać jeszcze kilku.

            Generalnie - niektóre ich propozycje uważa Pan za błędne. Dobrze. Możemy, przy okazji, o nich porozmawiać.


            Pozdrawiam.


            *

            U. E.
            Wystarczy.
          • k-w-9 Re: może ta opinja 30.05.22, 21:36
           W toksycznych małżeństwach,gdzie kobiety próbują czuć się wolne,
           by odzyskać poczucie godności do siebie, które są agresywnie zmuszane do posłuszeństwa,
           to dzieci są nieszczęśliwe i straszą rodziców,że uciekną z domu,bo dłużej strachu nie zniosą,
           ale Tacy politycy jak Korwin, są wyznawcami kultury patriarchalnej w religii katolickiej,
           a w kobiecie widzą podczłowieka,który musi być ślepo posłuszny i usługiwał jak służąca,
           jak też w łóżku kiedy żona musi być jak prostytutka małżeńska.

           Tacy fanatycy,zakompleksieni seksualnie są wrogami wolnych kobiet
           i ze zdaniem i potrzebami ich nie chcą liczyć się,
           a jeśli one nie ulegają psychopatom, to znęcają się nad nimi fizycznie i psychicznie.

           Ordo Iuris jest wrogiem wolnych i myślących kobiet i pragnie,
           by kultura patriarchalna w religii znowu przejmowała władzę nad kobietami,
           by bezmyślnie bały się Boga i ze strachu przed Bogiem ulegały despotycznym mężczyznom.

           Domy z powodu mężczyzn psychopatów są piekłem dla dzieci,
           a dzieci same namawiają matki by uciekały razem z nimi od bandziorów.

           Mięśniaki patriarchalne, jesteście na przegranej pozycji,
           i nie stworzycie znowu ciemnogrodów,a kobiety nie będą więcej bać się was.
  • bieda_inwestor Re: Ordo Iuris walka z kłamstwami 30.05.22, 21:25
   pepe49 napisał:

   > Ponieważ kilka razy czytelnicy GW powtarzali na forum różne kłamstwa na temat O
   > rdo Iuris, przede wszystkim, że współpracuje z rządem Rosji,

   Nie kwestionuje, ze gazety tez sie myla, badz tego, ze czasami to nie jest pomylka, tylko celowe dzialanie, ale chcialbym zwrocic uwage Pana, na jedna rzecz. A mianowicie, tutaj ma pan liste sprostowan opublikowanych:
   ordoiuris.pl/dzialalnosc-instytutu/ordo-iuris-w-obronie-dobrego-imienia-kolejne-portale-publikuja-sprostowania
   a tutaj za co przepraszala radna z Mielca:
   ordoiuris.pl/dzialalnosc-instytutu/sad-nakazal-radnej-z-mielca-przeprosiny-i-wplate-zadoscuczynienia-za
   Wie Pan czego mi tu brakuje? Jakiegokolwiek sprostowania dotyczacych relacji Ordo Iuris z Rosja. Bycmoze procesy jeszcze trwaja (za Ziobro czas przewodow sadowych niestety rosnie), ale nazywanie twierdzenia o zwiazkach Ordo Iuris z Rosja klamstwem w tej chwili to Pana naraza na zarzuty defamacji bo sad jeszcze nikomu nie przyznal racji.

   Czesciowo czuje sie wywolany do odpowiedzi, gdyz pamietam, ze wypowiadalismy sie oboje na ten temat przy okazji rozmowy o cenzurze prewencyjnej.
   forum.gazeta.pl/forum/w,17007,170000788,170000788,Pan_Ziemkiewicz_pod_cenzure_.html#p170004399
   I tak sie fajnie sklada, ze sprawdzajac co zostalo i co nie zostalo sprostowane przy okazji znalazlem ten artykul:
   oko.press/ordo-iuris-przeciw-marcie-lempart-czy-wolno-mowic-czego-nie-wolno-mowic-o-oi/
   Czyli Ordo Iuris nie tylko chce prewencyjnego zakazu mowienia, ale tez zakazu mowienia o sadowym zakazie. Piekne post scriptum do naszej rozmowy o cenzurze... Aha...i tez wyszlo na moje jesli chodzi o slowo "fundamentalisci". Pani Lempart mozne juz tak pisac (przynajmniej do ogloszenia wyroku). Dziwilbym sie gdyby bylo innaczej, biorac pod uwage, ze na swoich wlasnych stronach
   ordoiuris.pl/dzialalnosc-instytutu/oswiadczenie-zarzadu-instytutu-ordo-iuris
   Ordo Iuris pisze, ze uznaje pewne wartosci za fundamentelne w swojej misji:
   "(...)Cele Instytutu Ordo Iuris oraz jego misję wyznaczają konstytucyjne zasady afirmujące chrześcijańskie dziedzictwo europejskiej kultury prawnej, w tym takie wartości jak (...) ochrona małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, rodziny zbudowanej na jego fundamencie (...)" [podkreslenie moje]
   • pepe49 Re: Ordo Iuris walka z kłamstwami 31.05.22, 22:29
    Przyjmuję odpowiedź. Co do rosyjskiego tropu, tym informatorom nie wierzę. Czekam na opis z wiarygodnego dla mnie źródła.
    Co do artykułu z oko press, nie mam możliwości analizy prawnej przypadku. J. w.
    Co do celów OI, znalazł Pan właściwe. Tu już tylko zaakceptować lub nie. Ja zaakceptowałem.
    Być może brakuje nam poważniejszej rozmowy na temat źródeł doktryn prawnych.
    Jak to od początku podkreślał pan JKM - idee mają konsekwencje.
    Można powiedzieć od razu, że bardzo poważne.

    Pozdrawiam.

    *

    .
    .
    • bieda_inwestor Re: Ordo Iuris walka z kłamstwami 11.01.23, 20:10
     "Przypomnijmy, we wtorek 10 stycznia Prawo i Sprawiedliwość po raz kolejny przegrało głosowanie dot. ustawy, która miała na celu powołanie komisji ds. zbadania rosyjskich wpływów na bezpieczeństwo energetyczne Polski. Po stronie PiS zabrakło zaledwie jednego głosu. Wyłamała się związana z PiS posłanka Anna Maria Siarkowska, która tłumaczyła swoją decyzję negatywną opinią instytutu Ordo Iuris na ten temat."

     zrodlo

     a tu akurat opinia Ordo iuris

     A tu na przyklad to, badaniu czego sprzeciwia sie Ordo Iuris:

     "Nie mniej istotny jest ust. 2. Zgodnie z nim „Komisja bada również przypadki wpływów
     rosyjskich na osoby inne niż wskazane w ust. 1, o ile w istotny sposób oddziaływały one na
     bezpieczeństwo wewnętrzne lub godziły w interesy Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie:
     1) wpływu na środki masowego komunikowania;
     2) rozpowszechniania fałszywych informacji;
     3) działalności stowarzyszeń lub fundacji;
     4) działalności związków zawodowych, związków lub organizacji pracodawców;
     5) funkcjonowania infrastruktury krytycznej;
     6) funkcjonowania partii politycznych;
     7) organizacji systemu opieki zdrowotnej, w szczególności zwalczania chorób zakaźnych;
     8) ochrony granicy państwowej Rzeczypospolitej Polskiej”.
     Tym razem zakres przedmiotowy działalności Komisji oraz otwarty katalog osób będących
     przedmiotem badania, a także brak zdefiniowania co należy rozumieć przez „istotny sposób”
     prowadzi do wniosku, że poważna grupa obywateli może zostać objęta badaniem ze strony
     Komisji"

     Niby zaden dowod, ale jednak zastanawiajace, dlaczego Ordo Iuris jest przeciwne incjatywie PiS badania rosyjskich wplywow w Polsce w fundacjach, stowarzyszeniach i przy rozpowszechnianiu informacji, prawda?
     • alux Re: Ordo Iuris walka z kłamstwami 12.01.23, 00:14
      Ordo Iuris przykłada się do malejącej liczby wiernych.
     • dorota_333 Re: Ordo Iuris walka z kłamstwami 12.01.23, 10:07
      Czyli co - uderzono w stół i odezwały się nożyce? Przypadkowo smile Bardzo ciekawy wątek, btw.
     • pepe49 Re: Ordo Iuris walka z kłamstwami 13.01.23, 04:21
      bieda_inwestor napisał:

      > "Przypomnijmy, we wtorek 10 stycznia Prawo i Sprawiedliwość po raz kolejny prze
      > grało głosowanie dot. ustawy, która miała na celu powołanie komisji ds. zbadani
      > a rosyjskich wpływów na bezpieczeństwo energetyczne Polski. Po stronie PiS zabr
      > akło zaledwie jednego głosu. Wyłamała się związana z PiS posłanka Anna Maria Si
      > arkowska, która tłumaczyła swoją decyzję negatywną opinią instytutu Ordo Iuris
      > na ten temat."
      >
      > zrodlo
      >
      > a tu akurat opinia Ordo iuris
      >
      > A tu na przyklad to, badaniu czego sprzeciwia sie Ordo Iuris:
      >
      > "Nie mniej istotny jest ust. 2. Zgodnie z nim „Komisja bada również przypadki w
      > pływów
      > rosyjskich na osoby inne niż wskazane w ust. 1, o ile w istotny sposób oddziały
      > wały one na
      > bezpieczeństwo wewnętrzne lub godziły w interesy Rzeczypospolitej Polskiej w za
      > kresie:
      > 1) wpływu na środki masowego komunikowania;
      > 2) rozpowszechniania fałszywych informacji;
      > 3) działalności stowarzyszeń lub fundacji;
      > 4) działalności związków zawodowych, związków lub organizacji pracodawców;
      > 5) funkcjonowania infrastruktury krytycznej;
      > 6) funkcjonowania partii politycznych;
      > 7) organizacji systemu opieki zdrowotnej, w szczególności zwalczania chorób zak
      > aźnych;
      > 8) ochrony granicy państwowej Rzeczypospolitej Polskiej”.
      > Tym razem zakres przedmiotowy działalności Komisji oraz otwarty katalog osób bę
      > dących
      > przedmiotem badania, a także brak zdefiniowania co należy rozumieć przez „istot
      > ny sposób”
      > prowadzi do wniosku, że poważna grupa obywateli może zostać objęta badaniem ze
      > strony
      > Komisji"
      >
      > Niby zaden dowod, ale jednak zastanawiajace, dlaczego Ordo Iuris jest przeciwne
      > incjatywie PiS badania rosyjskich wplywow w Polsce w fundacjach, stowarzyszeni
      > ach i przy rozpowszechnianiu informacji, prawda?
      >

      Przeczytałem wskazany plik.
      Ekspert OI, p. Przemysław Pietrzak, zwrócił uwagę na kilka spraw - uważam, że ma rację.
      Przypuszczam, że przeczytał Pan jedynie początek ekspertyzy.

      Komisja będzie "komórką" polityczną; ma wskazać i nagłośnić przed wyborami postacie co znaczniejszych zdrajców z organizacji reprezentujących mafję i rząd niemiecki.
      Więc niech działa. Ma robić szum, przestraszyć co słabszych duchem zdrajców albo kandydatów na takowych. Sądy ich wybronią. Skutecznie - na co p. Pietrzak zwrócił uwagę.
      Zwłaszcza mafijne sądy, które mamy.

      Tu chodzi o psychologję a nie efekt karny. Rząd niemiecki ma przegrać wybory w Polsce. Przegra je wtedy również Rosja. Sama korzyść.

      Ja to popieram.
      Pani Siarkowska jest uczciwa, więc była przeciw. Ale to jest polityka.

      Ekspertyzy Ordo Iuris są w porządku.

      Tak sprawę ocenia niejaki pepe. Ciekawe, na ile się myli. Albo nie.

      *

      Projekt U. E. przeznaczamy do anulacji.
      Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.
  • 99venus Re: Ordo Iuris walka z kłamstwami 01.06.22, 15:33
   Dla mnie Ordo Iuris to kwintesencja zła,ciemnoty,głupoty,nietolerancji,zacofania,podłości,dewocji i klerykalizmu.
   • mateusz572 Re: Ordo Iuris walka z kłamstwami 01.06.22, 15:59
    99venus napisał:

    > Dla mnie Ordo Iuris to kwintesencja zła,ciemnoty,głupoty,nietolerancji,zacofani
    > a,podłości,dewocji i klerykalizmu.
    >
    Tak jakbyś przedstawiła charakterystykę osoby pepe49.
    • 99venus Re: Ordo Iuris walka z kłamstwami 02.06.22, 16:29
     Może jedno i drugie to to samo.
  • tapatik Re: Ordo Iuris walka z kłamstwami 02.06.23, 21:36
   Następna orgietka połączona z rozwodem.
   Co prawda zupełnie nie przestrzegają głoszonych przez siebie zasad, ale za to seksu tam nie brakuje.
   • snajper55 Re: Ordo Iuris walka z kłamstwami 04.06.23, 09:52
    tapatik napisał:

    > Następna orgietka połączona z rozwodem.
    > Co prawda zupełnie nie przestrzegają głoszonych przez siebie zasad, ale za to s
    > eksu tam nie brakuje.

    A może by tak wstąpić do OI i na stare lata oddawać się rozpuście?

    Oni są jak człowiek zachęcający innych do weganizmu z ustami pełnymi krwistego steku.

    S.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka