Dodaj do ulubionych

Dobre nowiny z U. E.

20.05.22, 10:14
Prawo i Sprawiedliwość chce skasować izbę dyscyplinującą sędziów, i to nie po to, żeby wreszcie mogli się kastowo uniewinniać z różnych kryminalnych czy finansowych czy innych zarzutów, tylko po to, żeby władze okupacyjne U. E. dały możliwość użyć jakąś kasę, której pożyczenie wcześniej rząd w imieniu naszym żyrował.

Nasi kumple czyli po prostu krysza (dach, osłona) mafijna mają znajomości we władzach okupacyjnych U. E. i załatwiają takie opóźnienia, licząc na to, że rozeźleni i niedoinformowani o przyczynie zdarzeń obywatele wyrzucą z rządu psujących mafji interesy pisowców i krysza wróci.

No i dobrze.

Dobrą nowiną jest coś innego.

U. E. wsadza nos w porządek sądowy w Polsce. Nie wolno im. Nie mają uprawnień do tego zapisanych w traktatach międzypaństwowych tworzących U. E.

A mówią, że wojują o praworządność.

Praworządność oznacza, w tym wypadku, że nie podoba się im sposób ustanowienia instytucji prawnej w Polsce. Nie sama instytucja – sposób ustanowienia (pepe uważa, że oszukują, ale mogą).

Rząd udaje, że tego nie rozumie i kasuje samą instytucję. Dzięki czemu w naszym „nieszczęśliwym kraju” (copyright p. Stanisław Michalkiewicz) sędziowie staną ponad prawem i rzeczywiście będą kastą. Jak i przez poprzednie 20 lat.

Gdzie ta dobra nowina?

Powtórzę: władze okupacyjne U. E. , a dokładnie nawet ważny uecki sąd, tzw. TSUE, łamią traktaty, wtrącając się w sprawy sądownicze państwa członka tej organizacji.
I nic. Wszyscy to akceptują. Uecja – z radością, bo to fragmencik ich idée fixe – państwa ueckiego.
Kumple – z radością, bo krysza mafijna w Polsce się odtwarza; dostaną premje od bossów.
PiS. Z radością? Liczą pisowcy na pożyczoną kasę, żyrowaną przez rząd i niedostępną.

Radość pepego?

Ważny sąd uecki łamie prawo. I wszyscy (prawie) się na to zgadzają.
Prawo ulega polityce. Wielcy rządzą małymi wykorzystując sądy.
U. E. staje się gorszym miejscem do życia.

Właśnie o to chodzi pepemu.
Piszę to od dnia utraty niepodległości.
Stanie się toto jednym państwem, taka jest logika tego urządzenia. Pepe woli Polskę. Dostał ją po PRL-u i mu się spodobała.
Polska wróci, prawdopodobnie za kilka pokoleń. Droga do tego odtworzenia będzie łatwiejsza, jeżeli U. E. będzie złym miejscem do życia. Niesprawiedliwym.

Jest OK!

*

Projekt U. E. musi zostać anulowany.
Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka