Dodaj do ulubionych

Zyska ten kto najmniej straci: FINAL COUNTDOWN !

03.06.22, 14:59
Najpierw przypomnienie:

forum.gazeta.pl/forum/w,17007,131212300,131212300,Pachnie_smierdzi_mi_to_wszystko_euro_w_Polsce_.html?p=131260297

forum.gazeta.pl/forum/w,17007,168283558,168283558,Dluuugie_nosy_Draghi_ego_Powell_a_i_Morawieckiego.html?p=168283924

forum.gazeta.pl/forum/w,17007,135677553,135677553,Najgorsze_za_nami.html?p=136413371

W generalnie glupich wypowiedziach anali, strachu przed prognozami znajduje sie jedne celne,
choc dopiero dzisiaj oczywiste stwierdzenie jednego z nich :

„Jestem sceptyczny co do obecnej sytuacji zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym.
Mamy toksyczne środowisko tak naprawdę wszelakiej klasy aktywów.
Gdy sprawdzimy year to date to jedynymi aktywami, które się obroniły są cash, czyli amerykański dolar, oraz commodities, czyli surowce

Ja to od lat nazywam doslownie: korporacyjny syf .. sad

A inny wstydliwie nazywa ten CENTRALNIE STEROWANY "rynek" ... he, he, zmanierowanym przez ... he, he ...FED wink

UNFUCK THE WORLD !

www.bankier.pl/wiadomosc/Pozniej-bedzie-taniej-analitycy-opowiedzieli-gdzie-jestesmy-i-dokad-zmierzamy-8350010.html
To jest absurd totalny aby najmniej stracic (uwzgledniajac inflacje) na gotowce i dolarze (surowce poleca w dol i trzeba sie gorliwie modlic aby nie na dlugo ! ) a docelowo na tym zarobic.

To przeczy jakiejkolwiek logice
Obserwuj wątek
    • lastboyscout Re: Zyska ten kto najmniej straci: FINAL COUNTDOW 03.06.22, 17:17
      www.money.pl/gospodarka/ostrzezenie-od-najbogatszego-czlowieka-swiata-mam-bardzo-zle-przeczucia-6775826786798240a.html?utm_source=Facebook&utm_medium=social&utm_campaign=fbmoney&utm_term=post&utm_content=money&fbclid=IwAR0BAkOuvliP2qSACptDbz7C05k6hGZq1E_mvtCuu_ylDTsYysL93TeCrt8
      Musk zapytany, czy gospodarka USA zbliża się do recesji, odpowiedział: "Tak, ale to właściwie dobra rzecz. Zbyt długo spadał na głupców deszcz pieniędzy. Jakieś bankructwa muszą się zdarzyć". Jego zdaniem recesja ma w sobie pierwiastek oczyszczenia z nierentownych biznesów.

Wiecznosc temu LastBoyScout napisal na tym forum:

Re: a to proste
      23.12.04, 20:01

Zgoda ,w duzym uproszczeniu to dokladnie sie wydarzy ale ciagle pytam
      .... co dalej?
      Co w miedzyczasie zrobic ze swoim kapitalem, jak go zdywersyfikowac skoro
      wygranymi maja byc ci , ktorzy .... najmniej straca? smile
      Co na to swiat? Tam to dopiero bedzie smiesznie!!!
      Zajmie sie wylacznie
      produkcja tapet z amerykanskich papierow "wartosciowych"?
      A gdyby jednak amerykanscy bojcy podlaczyli sie na stale do arabskiej ropy
      wtedy zamiast inflacji bedzie deflacja (przynajmniej w USA)?
      Ja mysle, ze bedzie to czas rozpoczecie poszukiwania atrakcyjnej ...
      nieruchomosci! Oczywiscie przy zalozeniu, ze poprzednie domy masz juz splacone
      i masz troche pieniedzy w reku.
      Wyobrazacie sobie ? WSZYSCY prosza aby od nich
      kupic za bezcen to na co sie zadluzyli a TYLKO TY masz pieniadze!

Uwielbiam takie "przymrozki"! Wymrazaja wszelakiej masci kombinatorow,
      szczesciarzy i spadkobiercow pozostawiajac na placu boju ludzi zapobiegliwych,
      madrych i przedsiebiorczych
      .

Ameryke nieszczesliwie dla siebie za dlugo
      omijala taka sytuacja a przynajmniej recesja byla za plytka i za krotka.

Jak juz zostane Prezydentem w Polsce to od razu wydam dekret o urzedowym
      wprowadzeniu wysokiej inflacji
      , zamiany koloru polskiej waluty na rozowy w
      seledynowe kropki (bo go lubie i kojarzy mi sie z hippisami) i zablokuje
      granice dla wyplywu obcych walut na dluzszy okres czasu.

Inflacja zmusi wreszcie ludzi do myslenia, nowy kolor waluty zmusi
      uwlaszczonych towarzyszy i nietowarzyszy do zgloszenia sie z dotychczasowymi
      zlotowkami do bankow gdzie ich aresztuja jezeli nie bedzie to zgodne z ich
      deklaracjami podatkowymi a blokada wywozu walut nie pozwoli im polskich
      pieniedzy wywiezc za granice.

Pssssst! Nie mowicie jednak nikomu o moim Planie Gospodarczym, dobrze? wink

forum.gazeta.pl/forum/w,17007,18833881,18833881,Amerykanskie_inwestycyjne_postanowienia_noworoczne.html?p=18839917
      • pigeon_shit_dust To moze ja madry jestem? 03.06.22, 17:41
        lastboyscout napisał:

> www.money.pl/gospodarka/ostrzezenie-od-najbogatszego-czlowieka-swiata-mam-bardzo-zle-przeczucia-6775826786798240a.html?utm_source=Facebook&utm_medium=social&utm_campaign=fbmoney&utm_term=post&utm_content=money&fbclid=IwAR0BAkOuvliP2qSACptDbz7C05k6hGZq1E_mvtCuu_ylDTsYysL93TeCrt8
        > [i] Musk zapytany, czy gospodarka USA zbliża się do recesji, odpowiedział: "Tak
        > , ale to właściwie dobra rzecz. Zbyt długo spadał na głupców deszcz pieniędzy.

Bo mi tylko golebie gowno spadlo na glowe z kasztanowca.
          • pigeon_shit_dust Re: To moze ja madry jestem? 03.06.22, 18:59
            lastboyscout napisał:

> Oj, kto jak kto ale ty nie mozesz chyba narzekac !

Jestem biedniejszy niz przrd Covidem...Na fejsie kolezanka z PA wrzuca zdjecia, Kolumbia, Panama, Tajlandia, Meksyk, teraz Hawaje. Pol Eoropy poprzednio.
            Miala jednoosobowy sklepik w Poconos, sciagala z tego moze rocznie 40 000 max, sprawdzilem, wziela z pomocy kowidowej 361 000.
            O, to jest "glupiec" dopiero.
            BTw, w USAjest 11 mln miejsc pracy a 5 mln szuka roboty.
            Recesjo, nadchodz w koncu.

>
            >
            >
            • lastboyscout Re: To moze ja madry jestem? 03.06.22, 19:20
              Moze razem poczujesz sie razniej we dwoch bo ja rowniez jestem biedniejszy ( i az mnie wzdryga kiedy ide jeszcze bardziej konserwatywnie w inwestycjach a pola manewru coraz mniej sad ) i mnie rowniez glupio doplacac do zlodziei ale to dopiero preludium przed burza.

A to juz nie jest Mozart to juz jest Beethoven !

Stansfield: I like these calm little moments before the storm. It reminds me of Beethoven. Can you hear it? It’s like when you put your head to the grass and you can hear the growin’ and you can hear the insects.
              Do you like Beethoven?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka