Dodaj do ulubionych

Może nie być pieniędzy z KPO

09.06.22, 16:00
...Sejm odrzucił poprawki Senatu do projektu prezydenckiej ustawy "reformującej" SN.

Czyli Kaczyński zdecydował, że pójdziemy "na wariata": może uda się oszukać/zmęczyć instytucje unijne i jednak nam pieniądze dadzą. A jak się nie uda, to się zwali na Putina i totalną opozycję.

Jednocześnie Parlament Europejski naciska von der Leyen, żeby nie dawała pieniędzy bez rzeczywistych działań władz Polski w kwestii praworządności.

wyborcza.pl/7,75398,28562079,sejm-glosuje-nad-poprawkami-senatu-do-reformy-sadu-najwyzszego.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

Zawłaszczenie wymiaru sprawiedliwości jest dla PiS kwestią trwania u władzy i braku odpowiedzialności karnej za to, co robią. Czyli następuje prosta wymiana: PiS pozostaje u władzy/pozostaje bezkarny. Ale Polska nie dostanie kilkudziesięciu miliardów euro.

Kurwa ich mać. Nie da się tego łagodniej skomentować.
Obserwuj wątek
    • pigeon_shit_dust Re: Może nie być pieniędzy z KPO 09.06.22, 16:30
      dorota_333 napisała:

> ...Sejm odrzucił poprawki Senatu do projektu prezydenckiej ustawy "reformujące
      > j" SN.

Z tego co tu bylo i zniknelo w GW, ta czarownica z UE spotkala sie z ostrym protestem deputowanych za to, ze w ogole rozmawiala z Polakami o tej kasie bez wczesniejszego spelninia warunkow.
      Spoko, zdusza wamtwarde, chlopskie karki.,
      PLN sie wtedy casowo umocni, moze nawet do 5,50 z 6?
    • lastboyscout Re: Może nie być pieniędzy z KPO 09.06.22, 16:38
      Tylko bolszewik moze pomyslec, ze ktos mu DA pieniadze !

Po pierwsze KPO sa to w duzej czesci pozyczki minus oplaty operacyjne.
      Po drugie te pozyczki beda pochodzic z podatkow od pozyczkobiorcow minus oplaty operacyjne.
      Po trzecie te pieniadze sa obwarowane szantazem wydania ich zgodnie z wola/u pozyczkodawcy
      a nie pozyczkobiorcy.
      Po czwarte najwieksza czesc tych pieniedzy zostanie/albo juz nie zostanie wyplacona pod koniec okresu platnosci a wiec w miedzyczasie okradziona inflacja ze swojej znaczacej wartosci.

P.S. Praworzadnosc to NIE JEST wtedy kiedy oddaje sie wolnosc za srebrniki.
    • pigeon_shit_dust Warto odnotowac 09.06.22, 16:53
      dorota_333 napisała:

> ...Sejm odrzucił poprawki Senatu do projektu prezydenckiej ustawy "reformujące
      > j" SN.

Ruchy na PLN. Za kazdym doslownie razem, jak pada haslo ze kasa blizej, to PLN idzie w gore o kilka / nascie groszy.
      Jak tylko w druga strone, to i PLN w druga strone.
      W Hard Rocku w Gdanku jak wybralem przy placeniu PLN to barman rzucil ze slusznie, trzeba uzywac, nieglugo dolce beda po 3 zlote jak "dostaniemy kase z UE".
      • pepe49 Re: Warto odnotowac 09.06.22, 18:50
        pigeon_shit_dust napisał:

> dorota_333 napisała:
        >
        > > ...Sejm odrzucił poprawki Senatu do projektu prezydenckiej ustawy "refor
        > mujące
        > > j" SN.
        >
        > Ruchy na PLN. Za kazdym doslownie razem, jak pada haslo ze kasa blizej, to PLN
        > idzie w gore o kilka / nascie groszy.
        > Jak tylko w druga strone, to i PLN w druga strone.
        > W Hard Rocku w Gdanku jak wybralem przy placeniu PLN to barman rzucil ze sluszn
        > ie, trzeba uzywac, nieglugo dolce beda po 3 zlote jak "dostaniemy kase z UE".

P. Ziemkiewicz upiera się, że ta kasa nie dotrze. Pieniądze z dołu mają być płacone. Czechy, prymus, pierwsze zaakceptowane ichnie kpo, od 4 miesięcy walczą o pieniądze. Rząd prawicowy po wyborach. Tyle tłumaczenia.

Nasze kpo dostało kamienie milowe. Gospodarka może padać od tego.

www.youtube.com/watch?v=r_YqVg3ng8s

i następny odcinek.

Optymizm. Gdzie ja mam ten optymizm?

*

.
        .
    • dorota_333 PiS szykuje się na brak pieniędzy z Unii. "Zaczęło 12.06.22, 16:11
      ...się szczucie na Brukselę".

"— Już widać wyraźnie w wypowiedziach prominentnych polityków PiS, że zaczęło się szczucie na Brukselę. A to oznacza najpewniej, że rządzący już wiedzą, że pieniędzy z Funduszu Odbudowy, w ramach KPO nie dostaną. Bardzo łatwo odpuszczają te potrzebne Polakom pieniądze, żeby znów atakować Unię Europejską. — mówi Onetowi prezes Stowarzyszenia Sędziów Iustitia prof. Krystian Markiewicz.

— Kiedy słyszę, że taki pan Marek Suski stwierdza, że Unia "jest głupia", jest "jak Stalin", albo że chce "zniszczyć państwo polskie", to wiem, że taki człowiek już ma świadomość, że Unia się na pisowski blef z ustawą o SN nie nabierze, więc trzeba tę Unię jak najbardziej Polakom zohydzić — wskazuje. — Bo przecież nikt, kto chciałby od kogoś pomocy i wsparcia — a tego chcemy od Unii — nie wypowiedziałby takich słów. Tak więc pan Suski nie liczy na pomoc Unii, bo wie, że tym czwartkowym głosowaniem nad ustawą o SN obóz władzy szanse na tę pomoc zaprzepaścił."

wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/pis-szykuje-sie-na-brak-pieniedzy-z-unii-zaczelo-sie-szczucie-na-bruksele/57s86vt

[...] *

* Tutaj najbardziej dosadny bluzg, jak znacie. Jak to było - "rząd się sam wyżywi"?

• pigeon_shit_dust Swietnie 12.06.22, 17:28
        dorota_333 napisała:

> ...się szczucie na Brukselę".
        >
        > "— Już widać wyraźnie w wypowiedziach prominentnych polityków PiS, że zaczęło s
        > ię szczucie na Brukselę. A to oznacza najpewniej, że rządzący już wiedzą, że pi
        > eniędzy z Funduszu Odbudowy, w ramach KPO nie dostaną. Bardzo łatwo odpuszczają
        > te potrzebne Polako

Przestancie liczyc na darmoche od obcych , do pracy dupy ruszcie, lenie i nieroby.
        Przrd Rosja nikt was tez nie bedzie bronil, barany .

, żeby znów atakować Unię Europejską. — mówi One
        > towi prezes Stowarzyszenia Sędziów Iustitia prof. Krystian Markiewicz.
        >
        > — Kiedy słyszę, że taki pan Marek Suski stwierdza, że Unia "jest głupia", jest
        > "jak Stalin", albo że chce "zniszczyć państwo polskie", to wiem, że taki człowi
        > ek już ma świadomość, że Unia się na pisowski blef z ustawą o SN nie nabierze,
        > więc trzeba tę Unię jak najbardziej Polakom zohydzić — wskazuje. — Bo przecież
        > nikt, kto chciałby od kogoś pomocy i wsparcia — a tego chcemy od Unii — nie wyp
        > owiedziałby takich słów. Tak więc pan Suski nie liczy na pomoc Unii, bo wie, że
        > tym czwartkowym głosowaniem nad ustawą o SN obóz władzy szanse na tę pomoc zap
        > rzepaścił."
        >
        > wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/pis-szykuje-sie-na-brak-pieniedzy-z-unii-zaczelo-sie-szczucie-na-bruksele/57s86vt
        >
        >
        > [...] *
        >
        > * Tutaj najbardziej dosadny bluzg, jak znacie. Jak to było - "rząd się sam wyży
        > wi"?
        >
        • dorota_333 Re: Swietnie 12.06.22, 19:32
          > Przestancie liczyc na darmoche od obcych

To nie jest "darmocha". Środki do odbudowy gospodarek unijnych po epidemii. Wszystkie kraje UE (z wyjątkiem Węgier) korzystają.

To są ogromne pieniądze, bez których nie będzie możliwa np. transformacja energetyczna.

Katastrofa.
          • pigeon_shit_dust Re: Swietnie 12.06.22, 20:02
            dorota_333 napisała:

> > Przestancie liczyc na darmoche od obcych
            >
            > To nie jest "darmocha". Środki do odbudowy gospodarek unijnych po epidemii. Wsz
            > ystkie kraje UE (z wyjątkiem Węgier) korzystają.
            >
            > To są ogromne pieniądze, bez których nie będzie możliwa np. transformacja energ
            > etyczna.
            >
            > Katastrofa.

Nie jest darmocha? Z podatkow, Twoich, moze to jest? Wydrukowali, wypuscili i gra.
            Co ma zreszta kasa na miniona juz pandemie do transformacji energetycznej BTW?
              • zimna-wodka Re: Swietnie 13.06.22, 11:07
                dorota_333 napisała:

> Głupi jesteś, czy udajesz?

Pepe z wrodzonym sobie wdziękiem łączy dwie narracje:
                - zła opozycja walczy z KPO a bez KPO będzie kicha.
                - KPO nie jest nam do niczego potrzebne i żadnej kichy nie będzie.

Pisowaci już nie takie rzeczy łykali.
                • dorota_333 Re: Swietnie 13.06.22, 11:41
                  Fakt, narracje są sprzeczne, ale to w niczym nie przeszkadza.

Zaczęło mnie to denerwować od czasu, kiedy (przypadkiem) wyszłam poza swoją bańkę informacyjną i zauważyłam, że poczciwi ludzieńkowie jak najbardziej takie narracje łykają. Jak wszystko, co zapoda im TVP.

PiS propagandą stoi, i choć to nie jest opoka jak skała, to mnie to niepokoi. Bo ta propaganda jest jak zmasowany ostrzał rosyjski; trzeba będzie naprawdę katastrofy, żeby się naród ocknął.
                • pepe49 Re: Swietnie 14.06.22, 02:22
                  - zła opozycja walczy z KPO a bez KPO będzie kicha.

Tak. Propagandowa. Ludzie z bańki TVN w to wierzą. Więc rząd musi się dostosować, chcąc walczyć o poparcie. A PiS o głosy.
                  Choćby tych, którzy incydentalnie oglądają TVN. Albo po połowie z TVP.

- KPO nie jest nam do niczego potrzebne i żadnej kichy nie będzie.

Tak. KPO jest, z kilku powodów, złym pomysłem.
                  Można było pożyczyć samemu taniej (teraz jest wojna i warunki są inne).
                  Uecja chce utworzyć poprzez wspólny dług państw - członków U. E. pierwociny państwa.
                  W ogóle pożyczanie na konsumpcję jest złym pomysłem. Deficyt budżetu państwa jest złym pomysłem.
                  Chyba, że w warunkach wojennych, kiedy się walczy o przeżycie.

To jest zdanie pepego, nie PiS. Pepe podziwia geniusz p. Morawieckiego jr., który robi cuda z długiem. Może to się nam wszystkim przyda. Może.

Patrząc na obie sprawy razem: interes wizerunkowy każe mówić coś innego niż się myśli.

Na tej zasadzie pan Szolc zapewnił niedawno, że niemcy najbardziej ze wszystkich pomagają Ukrainie.
                  Trochę kłamstwa nie zaszkodzi. Tak?

Czyli nie ma żadnej wielkiej sprawy, jest codzienna polityka. To, że pp dorota i z-w się denerwują jest wyłącznie świadectwem dobrej propagandy kumpli.
                  Dystans. Luzik. Spokój. Niech sobie propaanda wrzeszczy. Ma za to płacone.

*

U. E.
                  I tyle.
                  • dorota_333 Re: Swietnie 14.06.22, 09:36
                    > Pepe podziwia geniusz p. Morawieckiego jr., który robi cuda z długiem
                    > Czyli nie ma żadnej wielkiej sprawy

Głupek udaje, że nie wie o co chodzi.
                    • pepe49 Bo głupek nie ogląda TVNu i nie wie co tam mówią 14.06.22, 17:14
                      dorota_333 napisała:

> > Pepe podziwia geniusz p. Morawieckiego jr., który robi cuda z długiem
                      > > Czyli nie ma żadnej wielkiej sprawy
                      >
                      > Głupek udaje, że nie wie o co chodzi.

Nie. Nie wie. Proszę napisać. Co dla Pani jest oczywistością (bańka) dla mnie będzie nowe. I odwrotnie.
                      Jesteśmy tu po to, m. in., żeby się czegoś dowiedzieć.

Pan Ziemkiewicz wygląda na przerażonego warunkami KPO. Słucham jego Salonika Politycznego z niedzieli (na jutubie), przeczytałem artykuliszcze pana Z. w tegotygodniowym "DoRzeczy" na ten temat.
                      Gdybym posługiwał się językiem p.Michnika, tobym pisał "boję się".

Pierwszy raz wydaje mi się, że PiS to są nie pokorni patrjoci, znoszący różne ciężary żeby zapewnić Polsce dobrą przyszłość a po prostu politycy głównego nurtu U. E.

Proszę przeczytać artykuł, zastanowić się. Nad meritum, nad tym do czego prowadzi wdrożenie poszczególnych warunków KPO.

*

U. E.
                      !
    • pigeon_shit_dust Sytuacja urosla do groteski 15.06.22, 13:50
      Polska zachowuje sie jak pozadna panna, ktora nie wie czy dac za 1000 w sytuacji, gdy zwykla kurwa bierze 200.
      Suma kusi, ale ja porzadna przecie.

Z GW:
      Dzień dobry,

prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. Izba Dyscyplinarna (była pomysłem prezydenta) zostanie zlikwidowana, a w jej miejsce powstanie Izba Odpowiedzialności Zawodowej.

Prezydent i PiS przekonują, że są to zmiany, które chcieli przeprowadzić, że celem jest usprawnienie funkcjonowania SN, ale tak naprawdę chodzi o wielkie pieniądze - miliardy euro z Unii Europejskiej, tak bardzo nam potrzebne w czasie obecnych kryzysów.

Bruksela zablokowała wypłatę pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy, zarzucając nam łamanie praworządności i domagając się od Polski reformy sądownictwa. Czy podpisana przez prezydenta ustawa przekona Komisję Europejską? Czy "kamienie milowe", związane z niezależnością sądownictwa, rzeczywiście zostały spełnione?

Bruksela może tego nie kupić, bo nie nowe przepisy, ale ich stosowanie będzie miało wpływ na jej ocenę.

Wy wiece rodacy, ze moze juz byc za pozno na to zeby ta kasa w czymkolwiek pomogla?Zapadacie sie coraz glepbiej w gore i nawet jak wam wszystko dadza na raz, przelewem to bedzie to tzw musztarda po obiedzie?
      • dorota_333 Re: Sytuacja urosla do groteski 15.06.22, 15:31
        > Polska zachowuje sie jak pozadna panna, ktora nie wie czy dac

Bzdury, panie, bzdury. Kaczyński próbuje zawłaszczyć wymiar sprawiedliwości tak, żeby Unia to mu odpuściła. On liczy na zmęczenie instytucji unijnych. Mam nadzieję, że się przeliczy.
        • pigeon_shit_dust Re: Sytuacja urosla do groteski 15.06.22, 15:49
          dorota_333 napisała:

> > Polska zachowuje sie jak pozadna panna, ktora nie wie czy dac
          >
          > Bzdury, panie, bzdury. Kaczyński próbuje zawłaszczyć wymiar sprawiedliwości tak
          > , żeby Unia to mu odpuściła. On liczy na zmęczenie instytucji unijnych. Mam nad
          > zieję, że się przeliczy.

Tak.Bo za jakis czas te pieniadze zostana przesuniete gdzie indziej. Nie to, zeby nei dalo sie dodrukowac ile wlezie, ale UE samo pomalu idzie w niezle bagno i Polska nagle bedzie mniejzym priorytetem ze swoimi fochami .
      • zimna-wodka Re: Sytuacja urosla do groteski 15.06.22, 15:53
        pigeon_shit_dust napisał:

> Polska zachowuje sie jak pozadna panna, ktora nie wie czy dac za 1000 w sytuacj
        > i, gdy zwykla kurwa bierze 200.
        > Suma kusi, ale ja porzadna przecie.

Groteska jest ale z innego powodu. Jak tu wiele razy pisano, relacje Pisiorków ze światem zewnętrznym praktycznie nie istnieją. Zmieniło się to nieco w przypadku Ukrainy bo z naszymi najwyższymi władzami partyjnymi i państwowymi wreszcie ktoś rozmawia. Przedtem nikt nie widział takiej potrzeby.

Ale z UE jest bez zmian. Czyli raczej Durny Jasio niż kurwa. Durny Jasio uważa się za ekstra spryciarza i próbuje wszystkich okpić. Np. z ID. Starą się rozwiąże, nową się powoła. Będzie jednocześnie tak samo i inaczej. Inaczej ma być dla UE. tak samo ma być dla p. Zbyszka.
        A jeśli UE się zorientuje w pomysłach Durnego to można rozedrzeć japę, że są antypolscy, proniemieccy itp a w ogóle to wina Tuska. Kasa jest najmniej ważna; w końcu "rząd się sam wyżywi."

A na potwierdzenie - taki myk w wykonaniu rzecznika rządu:

Dopytywany o przepisy dotyczące opodatkowania aut spalinowych, rzecznik rządu zwrócił uwagę, że kluczowe jest wykonanie tych przepisów.

Np. podniesienie jednej opłaty może być równolegle z obniżeniem innej opłaty i wtedy mamy bilans równy zero. My chcemy tak zrobić, plus chcemy dać ulgi dla aut elektrycznych, niskoemisyjnych; to robimy już teraz, bo to nie jest nowy instrument, ale chcemy go pogłębić.

Myślę, że tutaj Zbigniew Ziobro głosować nie będzie, więc myślę, że dyskutujemy o problemie, którego de facto nie ma

Jak widać kluczowym problemem naszej gospodarki jest "a co p. Zero na to powie". No i spryt Durnego. Podatek podniesiemy dla UE ale inne obniżymy dla p. Zero. Pan Zero tak łatwo okpić się nie da więc liczymy na głupotę UE.

Żeby to jeszcze, do kurwy nędzy, było robione dyskretnie....
    • lastboyscout Re: Może nie być pieniędzy z KPO 17.06.22, 16:07
      A to sie nam balol rozowy zmartwi ! smile
      Czy onaw ogole w czymkolwiek i kiedykowliek miala race? !

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,28592566,panstwa-ue-zdecydowaly-jest-zgoda-na-polski-krajowy-plan-odbudowy.html#s=BoxOpMT

Teraz to juz cala Unia Europejska jest przeciwko babolowi rozowemu ! wink

Moze, swoim hmmm ... kapusiowym przyzwyczajeniem Dorota powinna doniesc na Unie, Kaczynskiego/Morawieckiego i OstatniegoTakiegoHarcerzyka do jakiegos rozowego ubectwa ?
      • pigeon_shit_dust Nie podniecaj sie. 17.06.22, 16:14
        lastboyscout napisał:

> A to sie nam balol rozowy zmartwi ! smile
        > Czy onaw ogole w czymkolwiek i kiedykowliek miala race? !
        >

W czasie kiedy oni dostana te kase, nie starczy tego nawe na elektryczne skutery dla miekszancow miasta sredniej wielkosci.

>
        > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,28592566,panstwa-ue-zdecydowaly-jest-zgoda-na-polski-krajowy-plan-odbudowy.html#s=BoxOpMT
        >
        > Teraz to juz cala Unia Europejska jest przeciwko babolowi rozowemu ! wink
        >
        > Moze, swoim hmmm ... kapusiowym przyzwyczajeniem Dorota powinna doniesc na Un
        > ie, Kaczynskiego/Morawieckiego i OstatniegoTakiegoHarcerzyka do jakiegos rozow
        > ego ubectwa ?
        >
        • lastboyscout Re: Te plotki maja cel. 17.06.22, 17:03
          Ostatnia rzecz jaka teraz Polacy, Polska potrzebuja to TAKIE umocnienie zlotowki !

Kreujac TAKA "silna" zlotowce Balcerowicz "dal" im rozowa fatamorgane/sny o potedze i sam widzisz czym to sie konczy sad

Zobacz co robi Erdogan (ale nie zwazaj co plecie): slaba walute i silna armiel, pot i lzy !
          TYLKO tak teraz mozna przetrwac.

Kiedy zacznie sie globalna finasowa jatka, my bedziemy mieli problem jezeli jakas metoda ostro nie zwalimy dolara, nawet jezeli bedzie bardzo bolalo sad
          • pigeon_shit_dust Re: Te plotki maja cel. 17.06.22, 17:20
            lastboyscout napisał:

> Ostatnia rzecz jaka teraz Polacy, Polska potrzebuja to TAKIE umocnienie zlotowk
            > i !
            >

Bo oni malo wiedza...oni nawet nie wedza, co jest w tym pakiecie z UE. Ja wiem bo sobie poczytalem bezposrednio na stronie UE .
            Im, glupcom, podaja tylko czesc prawdy a tam sa niezle perelki. W sume to bedzie ich kosztowac WIECEJ niz dostana. Iwtedy zacznie sie placz- bo pewnie juz opozycja bedzie u wladzy: "Co ten jebany PiS narobil". Buahahahaha.
            Ja nie bede tego tlumaczyl, szczegolnie tu. Yebac ich smile

> Kreujac TAKA "silna" zlotowce Balcerowicz "dal" im rozowa fatamorgane/sny o pot
            > edze i sam widzisz czym to sie konczy sad
            >
            >
            > Zobacz co robi Erdogan (ale nie zwazaj co plecie): slaba walute i silna armiel,
            > pot i lzy !
            > TYLKO tak teraz mozna przetrwac.
            >
            > Kiedy zacznie sie globalna finasowa jatka, my bedziemy mieli problem jezeli ja
            > kas metoda ostro nie zwalimy dolara, nawet jezeli bedzie bardzo bolalo sad
            >
            >
            • mateusz572 Re: Te plotki maja cel. 17.06.22, 17:46
              Kadi !
              Ty doskonale nadajesz się do PiS. To jest ich hasło podstawowe : wiem, ale nie powiem, a jak powiem to tak powiem, że będzie to trzecia prowda. Jak wiesz są trzy prowdy: świento prowda, tys prowda i ta trzecia prowda. Widzę, że załapałeś wyżej wymienione idee Prawych i Sprawiedliwych, a więc spokojnie zapisuj się, nadajesz się. Wielka kariera polityczna przed tobą. Powodzenia.
              • pigeon_shit_dust Szczyt wszystkiego 17.06.22, 18:08
                mateusz572 napisał:

> Kadi !
                > Ty doskonale nadajesz się do PiS. To jest ich hasło podstawowe : wiem, ale nie
                > powiem, a jak powiem to tak powiem, że będzie to trzecia prowda.

Co to znaczy, NIE POWIEM??

To informacja publiczna, dostepna dla kazdego kto nie jest idiota i pierdolonym w dupe leniem.
                Wiem tyle ile przeczytame ( tzn wszystko) na otwartej dla kazdego witrynie UE.
                Kazdy ma dostep. Setki milionow. A ja nie powiem co zwraca moja uwage, bo zaraz sie zleca i zaczna marudzic, ze tendecja i wybieractwo.
                Prosze- czytaj co ci pasuje i interpretuj jak chcesz, kurvva mac.

Tez cos.

Jak wiesz są t
                > rzy prowdy: świento prowda, tys prowda i ta trzecia prowda. Widzę, że załapałeś
                > wyżej wymienione idee Prawych i Sprawiedliwych, a więc spokojnie zapisuj się,
                > nadajesz się. Wielka kariera polityczna przed tobą. Powodzenia.
                >
    • dorota_333 "KPO ruszy bez KPO. 20.06.22, 09:52
      ... "KPO ruszy bez pieniędzy UE? Rząd ma pomysł na medialny sukces.

Pieniądze na rozruszanie KPO miałyby pochodzić ze zwróconych tarcz antycovidowych, które z kolei trafiają na konto Polskiego Funduszu Rozwoju.
      (...)
      Jaka jest różnica między krajowym a unijnym KPO? Bruksela większość środków przekaże nam w formie bezzwrotnych pożyczek. A te, które będą płatne, zostały oprocentowane symboliczne.

Tymczasem miliardy, które rząd przeznaczył na tarcze antycovidowe, nie pochodzą z oszczędności, a z obligacji wyemitowanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Co więcej, dług powstały w ten sposób nie wlicza się do deficytu budżetowego. Rząd może więc w BGK upchnąć setki miliardów złotych pożyczek, które trzeba będzie oddać i wmawiać obywatelom, że budżet państwa ma się świetnie. Polski dług doskonale jednak widać w Brukseli, bo unijna metodologia liczenia zadłużenia jest inna. Uwzględnia fundusze "upchane" w BGK czy PFR.

Po co zatem rząd chce uruchomić KPO bez KPO? Być może po to, by przekonywać część obywateli, że świetnie radzi sobie bez UE. Finansując 7 proc. programu pieniędzmi, które można by przeznaczyć na spłatę długu.

W ten sposób rząd finansuje dług kolejnym długiem."

next.gazeta.pl/next/7,151003,28599558,dgp-kpo-ruszy-bez-kpo-pis-nie-chce-czekac-na-pierwsze-wyplaty.html#s=BoxOpImg3

"Polska wstała z kolan". "Nie potrzebujemy Brukseli". Tak mogą wyglądać paski w TVP. Byle medialnie dobrze wyglądało.
      • pigeon_shit_dust Re: "KPO ruszy bez KPO. 20.06.22, 13:51
        dorota_333 napisała:

> W ten sposób rząd finansuje dług kolejnym długiem."
        >

I c o z tego ?Na koncu to sie wykasuje, te dlugi albo EU was, szmaciarzy, wykupi i gra.
        Doktorka nie czytalas? NBP skupi obligacje zeby dlug w polskich rekach byl, to wtedy latwiej bedzie to zdefraudowac.
        Jak w piaskownicy. Piasek mozna bez konca przesypywac.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka