Dodaj do ulubionych

Polakom pomyliły się wakacje ?

21.06.22, 21:01
Ile zyskać mogą klienci na nadpłacie hipoteki dzięki wakacjom kredytowym?

Weźmy pod uwagę trzy wspomniane wyżej modelowe kredyty zaciągnięte na 30 lat i 300 tys. zł, 500 tys. zł i 750 tys. zł. W przypadku tego pierwszego dzięki wakacjom kredytowym klient może uzyskać 20 tys. zł w dwa lata i jeśli przeznaczy te środki na nadpłatę kapitału, może zaoszczędzić na racie około 150 zł miesięcznie, czyli 1,8 tys. zł rocznie. W kredycie wartym 500 tys. zł wakacje mogą przynieść 34 tys. zł wolnych środków w dwa lata, nadpłata kredytu o tę kwotę zmniejszyłaby ratę o 260 zł, czyli dałoby to 3,1 tys. zł oszczędności w skali roku. W przypadku hipoteki na 750 tys. zł wakacje mogą uwolnić około 45 tys. zł w dwa lata, co przy nadpłacie kapitału przyniosłoby zmniejszenie raty o 340 zł miesięcznie, czyli 4,1 tys. zł w całym roku. Te rachunki opierają się na założeniu, że stopy byłyby stabilne do końca cyklu życia kredytu i stawka WIBOR 3M wynosiłaby 6,3 proc., mniej więcej tak jak teraz.

Wakacje kredytowe , to nic innego niz forma zrzucenia gotówki dla ludzi. Na forach za huczy od debat na co te kaske wydamy. Na pewno nie są to nadpłaty kapitału a raczej zwyczajne wakacje, ot, na przykład na Zanzibarze.
Aha- jak już by kto zapłacił i zbił rate, to co to daje jak wzięcie wakacji przedłuża całkowity okres splat? Spłacamy i tak to samo, bo mniej ale dłużej.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka