Dodaj do ulubionych

Naziści z Kazania

29.06.22, 22:58
"Rosyjski sąd zlikwidował najstarszą i jedyną niezależną od władz organizację społeczną zrzeszającą Tatarów w Kazaniu, gdyż nazywali oni cara Iwana Groźnego najeźdźcą.

Władze w Moskwie lubią wspominać o tym, że w Federacji Rosyjskiej mieszkają przedstawiciele ponad stu narodowości, a Rosja szanuje prawa wszystkich mniejszości, ich kulturę, religię i tradycję, ale Sąd Najwyższy w Tatarstanie zlikwidował Wszechtatarskie Centrum Społeczne, które po upadku Związku Sowieckiego opowiadało się za niepodległością republiki Tatarów.

Organizacja skupiła się na popularyzacji tatarskiej kultury i języka, opowiadała się też za zwiększeniem autonomii od Rosji.

Prześladowanie „niepoprawnej” organizacji trwało od lat, ale przyspieszyło jesienią ubiegłego roku – po tym, jak jej działacze zorganizowali w Kazaniu coroczną manifestację upamiętniającą obrońców miasta przez najeźdźcami rosyjskiego cara, który w 1552 roku podbił Chanat Kazański.

Mimo że impreza miała charakter kulturalny, dotyczyła wydarzeń sprzed kilkuset lat i była uzgodniona z miejscowymi władzami, prokuratura zarzuciła organizatorom propagowanie idei niepodległości, podżeganie do nienawiści na tle narodowościowym, poniżanie godności człowieka, a nawet propagowanie wrogiego stosunku do Rosjan jako do najeźdźców.

Prokuratura wielokrotnie upominała członków organizacji, by nie prowadzili działalności ekstremistycznej. Uznano też, że nawoływali oni do samodzielności republiki, a nawet jej uznania na arenie międzynarodowej.

Za likwidacją organizacji Tatarów opowiedziała się Federalna Służba Bezpieczeństwa, a także Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz rosyjski resort sprawiedliwości.

Majątek organizacji zostanie przejęty przez Skarb Państwa, a działacze będą musieli zapłacić 859 tys. rubli (równowartość 67 tys. złotych) na poczet kosztów ekspertyzy psychologiczno-lingwistycznej, na podstawie której zapadł wyrok."


nczas.com/2022/06/29/rosja-ukarali-tatarow-sad-zlikwidowal-organizacje-za-te-slowa/


kilka słów o nowych nazistach

kresy.pl/wydarzenia/regiony/rosja/prezydent-tatarstanu-gotowy-na-rezygnacje-ze-swojego-tytulu/


".. Władze radzieckiego Tatarstanu ogłosiły suwerenność swojej republiki jeszcze przed rozpadem Związku Radzieckiego, choć nie był on republiką związkową, subiektem federacji jaką był ZSRR, lecz republiką autonomiczną w ramach rosyjskiej republiki związkowej (RFSRR). W pierwszych latach po rozpadzie ZSRR był w Tatarstanie nurt domagający się całkowitego zerwania z Moskwą. W 1994 r. zawarto formalną umowę regulującą jego stosunki z Moskwą, która określiła Tatarstan jako „państwo stowarzyszone z Federacją Rosyjską”.

Dopiero w 2000 roku republika formalnie stała się częścią Rosji. Jest jednym z jej głównych naftowych zagłębi.."


*

Projekt U. E. musi zostać anulowany.
Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.
Obserwuj wątek
  • zimna-wodka Re: Naziści z Kazania 29.06.22, 23:34
   Dzięki za info. Teraz wiemy skąd nasze umiłowane władze czerpią natchnienie.
   • pigeon_shit_dust Re: Naziści z Kazania 29.06.22, 23:56
    zimna-wodka napisał:

    > Dzięki za info. Teraz wiemy skąd nasze umiłowane władze czerpią natchnienie.
    >

    Z Tatarof?
    • zimna-wodka Re: Naziści z Kazania 30.06.22, 21:53
     Z polityki wobec "Tataróf" Ale nie tylko.
     • pepe49 Re: Naziści z Kazania 03.07.22, 22:03
      Tak z ciekawości:
      - niech nam Pan poda nazwy organizacyj, które władza państwowa Polski zamknęła w ten sposób jak rosyjska tatarską, nakładając duże kary.

      Bo o tym Pan napisał. Ja nic nie wiem na ten temat, no to się dowiem.

      *

      U. E.
      .
  • pepe49 naziści z Burjacji 12.08.22, 15:59
   novayagazeta.eu/articles/2022/08/12/my-otbivaemsia-i-ot-kremlia-i-ot-ukraintsev


   "Korespondent „Nowej Gazety. Europe” rozmawiał z wiceprzewodniczącą Fundacji Antywojennej Wolna Burjacja Wiktorją Maładajewą o ich pracy, działalności, imperialnym stosunku Rosji do małych narodów oraz o tym, jak pojawił się propagandowy mit o „walczących Burjatach Putina”.   .. Stworzyliśmy fundusz na bazie ruchu Burjatów Przeciwko Wojnie niemal natychmiast po 24 lutego.
   ..
   Byłeś jednym z pierwszych, którzy powiedzieli, że rosyjscy wojskowi, którzy odmawiają dalszego udziału w wojnie, trafiają do nielegalnych obozów specjalnych na „reedukację”.
   ..
   rodziny z innych regionów Rosji zaczęły do ​​nas pisać jeszcze więcej.
   Podkreślam, że mamy fundusz antyfaszystowski i pomagamy nie tylko Burjatom. Istnieje baszkirska organizacja „Akbuzat”, tuwańska organizacja „Nowa Tuwa”, której doradzamy w każdy możliwy sposób, dzielimy się z nimi informacjami, aby w każdym regionie istniała organizacja, która prowadzi ewidencję zmarłych, walczy z propagandą, opowiada ludzie żeby nie wysyłali tam swoich rodaków
   ..
   - Jak wojsko Burjacji po powrocie do domu reaguje na to, że rosyjska propaganda uczyniła z nich niemal twarz wojny z Ukrainą? Moskwa próbuje teraz udawać, że to nie Rosjanie zabijają Ukraińców, ale Czeczeni, Dagestańczycy, Burjaci …

   - Oczywiście negatywnie. Wszystko widzieli na własne oczy, wiedzą w jakim stanie byli. Wiosną za pośrednictwem różnych posłańców zbierano apteczki dla personelu wojskowego, chociaż nasze Ministerstwo Obrony wydaje na ich utrzymanie dziesiątki bilionów dolarów. Ale jednocześnie cała republika musi zbierać datki na kamery termowizyjne lub jakąś kamizelkę kuloodporną, apteczki, skarpetki, majtki i tak dalej. To jest dzikość.

   Wojsko widziało to wszystko, widziało, jak zostali rzuceni przez własne państwo, wojsko, żeby nikt nie chciał wracać. Zdali sobie sprawę, że to nie była ich wojna, jak mówiłem, nie ma tam ojczyzny. Co więcej, jacy Burjaci powinni walczyć o rosyjski świat?

   Sama idea denazyfikacji Ukrainy wywołuje po prostu złość i dezorientację wśród wszystkich przedstawicieli mniejszości narodowych, którzy nieustannie spotykają się z dyskryminacją.

   Kiedy mieszkałem w Petersburgu przez dziewięć lat, moja rodzina nigdy nie była w stanie wynająć mieszkania, ponieważ było wynajmowane tylko Słowianom, więc szukali mieszkania przez znajomych.

   Lub, gdy brałem udział w konkursie piękności, wszyscy pisali w komentarzach: „A że buriacka kobieta bierze udział w konkursie piękności w Petersburgu, ona tu nie pasuje, niech zejdzie na swoje miejsce w Ułan-Ude ”.

   Kiedy moja matka została zatrzymana w metrze, policja przetrzymywała ją przez pięć godzin, po prostu dlatego, że nie miała paszportu. W czasie pokoju Burjaci muszą udowodnić, że są obywatelami Rosji. A podczas wojny nagle: „Burjaci, pracujmy”, „walczący Burjaci Putina”. Wszyscy zdają sobie sprawę, że imperium, jakim jest teraz Rosja, po prostu wykorzystuje niektóre mniejszości narodowe do podbijania innych. Wtedy nadal pozostajemy z haniebnym piętnem „walczących Buriatów Putina”, jesteśmy oskarżani o wszelkie grabieże, morderstwa, przemoc.

   W armii rosyjskiej rdzenni mieszkańcy Burjacji stanowią 2%, a etniczni Burjaci ogółem 0,3%. Jako grupa etniczna jesteśmy mniejszością we wszystkich regionach, w których żyjemy: na Terytorium Zabajkalskim, Burjacji i obwodzie irkuckim. W jednostkach wojskowych odpowiednio to samo. Mamy trzy jednostki wojskowe, a Burjaci również stanowią tam mniejszość. Widać to nawet w statystykach, w martwych.

   Według najnowszych danych mamy 281 zmarłych z Burjacji, z czego 92 to etniczni Burjaci. Wszyscy Azjaci są dla nich Burjatami. Mówimy to również Ukraińcom, że automatycznie uznają wszystkich Azjatów za Burjatów. Nie da się na przykład odróżnić Tuvana od Burjata, ani Kazacha od Burjata. Nawiasem mówiąc, zginęło tam więcej etnicznych Kazachów niż Burjatów. Jestem więcej niż pewien, że część zamordowanego Kazachstanu i tak została pomylona z Burjatem…
   ...

   Nazywamy się głównymi maruderami. My z kolei odpowiadamy, że w rzeczywistości nawet według dochodzenia, które przeprowadziła Mediazona, skradzione paczki z Ukrainy trafiały głównie do obwodu swierdłowskiego, obwodu kemerowskiego, Moskwy, Petersburga, Sewastopola, czyli do najbiedniejsze regiony Rosji poza tym nie są to republiki narodowe.
   Burjacja jest generalnie na końcu listy.

   Jeśli wcześniej łatwiej było rozwiązać umowy, to do lata wszyscy byli przetrzymywani na okupowanym terytorium. Bo mięsa armatniego było za mało - ludzie wyjechali, ale nie było nowych ochotników. Postanowili uczynić z Burjatów główne twarze wojny, aby pokazać, że „wielonarodowy naród Rosji” jest przeciwko „ukraińskim nazistom”.

   Po drugie, konieczne było zepchnięcie wszystkich zbrodni wojennych na „dzikich z peryferii narodowych”. W końcu rosyjski żołnierz nie może popełniać okrucieństw, ratuje tylko kocięta.

   I nic, że w Rosji nie ma „narodu państwotwórczego”, czyli absolutnej większości, a Burjatów w Rosji jest mniej niż 1%. Za pomocą tej manipulacji Kreml zabił jeszcze kilka ptaków jednym kamieniem, a mianowicie wykorzystał oburzenie Ukraińców na „dzikich Burjatów” jako dowód, że są „nazistami”.

   ...
   W 2014 roku, kiedy Putin wysłał wojska do Donbasu, z jakiegoś powodu zaczęli mówić o Burjatach.

   „Po prostu korzystne dla Moskwy jest udawanie, że w naszym kraju walczą nie ludzie tworzący państwo, ale „niewykształceni, nieokrzesani dzicy”, nazywają nas też hordą.

   W 2015 roku, kiedy doszło do inwazji na Ukrainę, doszło do bitwy w Donbasie pod Debalcewe, a Kreml postanowił wysłać tam również Burjatów, i to pod przykrywką górników z Donbasu. Miejscowi mówili wtedy: „To są nasi Indjanie Burjaci”.
   Wtedy dziennikarka Nowej Gazety Elena Kostyuchenko przeprowadziła wywiad ze spalonym czołgistą Dorżi Batomonkujewem z Zabajkala, był to jedyny wywiad rosyjskiego żołnierza. Spalił się, a najgorsze jest to, że cała republika zbierała pieniądze na jego operację, bo państwo go wyrzuciło.
   ...

   Niestety, ukraińska telewizja podchwyciła narrację Kremla, że Buriaci to rabusie, najwięksi zabójcy.
   ..
   Mówiliśmy też o Buczy, że głównymi oskarżonymi są tam pskowscy desantowcy. Nawet Arestowicz i zespół Conflict Intelligence, grupa dziennikarzy śledczych, przeprowadzili śledztwo i powiedzieli, że nie ma tam Buriatów i Tuvanów, widziano tam „silnych słowiańskich facetów”.

   ..
   wielu Buriatów sprzeciwia się tej antyburiackiej propagandzie. Widzimy w tym rasizm, kiedy mniejszości narodowe nazywa się głównymi wrogami. Walczymy z Kremlem, z Ukraińcami, z pseudoopozycjonistami z obozu „dobrych Rosjan”.


   *

   U. E.
   Wystarczy.
  • pepe49 Nacyści z Kirgizji 29.11.22, 00:53
   dorzeczy.pl/swiat/374383/kirgistan-ostrzezony-przez-rosje-wkroczenie-na-droge-ukrainy.html   " Rosja ostrzegła Kirgistan przed "wkroczeniem na drogę Ukrainy”. Władze tego państwa rozważają derusyfikację przestrzeni publicznej.

   Ostrzeżenie wystosowała Duma Państwowa Federacji Rosyjskiej. Rosja zapewnia, że podejmie zdecydowane kroki, jeżeli władze Kirgistanu zdecydują się zmieniać rosyjskie nazwy ulic i dzielnic stolicy, Biszkeku.

   Wniosek w sprawie dekomunizacji i derusyfikacji przestrzeni publiczne złożył przewodniczącego kirgiskiego parlamentu Nurłana Szakijewa.

   – To niewątpliwie wpłynie na prawa Rosjan w Kirgistanie – przekazała Swietłana Żurowa Wiceprzewodnicząca Międzynarodowego Komitetu niższej izby rosyjskiego parlamentu.

   Żurowa dodaje, że działania władz Kirgistanu to zaledwie pierwszy krok w kierunku całkowitego odrzucenia języka rosyjskiego w kraju. Jak podkreśliła, podobnie postępowały władze w Kijowie i właśnie "od tego też zaczęły się wydarzenia w Ukrainie".

   Dodała również, że z prezydentem Kirgistanu Sadyrowem Żaparowem ma rozmawiać na ten temat sam Władimir Putin.

   To nie pierwszy raz, gdy dochodzi do spięcia między dwoma państwami. Całkiem niedawno Kirgistan zadecydował o rezygnacji ze szkolenia Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym. "

   wpolityce.pl/swiat/623954-rosja-grozi-atakiem-na-kolejne-panstwo-to-pierwszy-krok   "poinformowała agencja Ukrinform, cytując radio „Moscow Speaks”.
   "

   To niewątpliwie wpłynie na prawa Rosjan w Kirgistanie, których mieszka tam wielu. A potem następny etap to szkoły. Jeszcze trochę, i będzie jak w Gruzji, gdzie młodzież niestety praktycznie nie mówi już po rosyjsku

   — żaliła się Żurowa dodając, że kwestia ta może być omawiana na najwyższym szczeblu państwowym w Federacji Rosyjskiej."   *


   Przerzuciłem kilkanaście stron lenta.ru czytając rosyjskie wiadomości i nie znalazłem źródełka.
   Znalazłem radosną informację o tym, że piekarze na Ukrainie nie mogą pracować. Prąd.
   Zawsze coś.

   Założyli sobie w Polsce Niezależny Dziennik Polityczny. Cytują go - 1200 Polaków zginęło na Ukrainie w walce. Grzebią ich na specjalnym cmentarzu w Olsztynie. Lokalni protestują, bo przy każdym pogrzebie salwa honorowa.

   Sposób działania typowy dla czerwonych. GW też tak działa - jej ludzie zamieszczają materjały w zachodnich dziennikach, które cytuje GW jako głosy z Zachodu.
   Rosjanie są okłamywani w taki sam sposób.
   Chociaż ci sobie chyba sami założyli gazetę.

   *

   No i nacyści. Wszędzie. Kirgizja. Kirgizja!


   *

   E. U.
   ** ****

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka