Dodaj do ulubionych

Koniec tajemnicy bankowej w Polsce

17.07.22, 21:04
"Od 1 lipca organy skarbowe zyskały uprawnienie do pozyskania danych z prywatnych rachunków bankowych bez postawienia zarzutów.

Dotychczas szef Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) oraz naczelnicy urzędów celno-skarbowych mogli mieć wgląd na konto podatnika dopiero po wszczęciu postępowania karnoskarbowego i postawienia mu zarzutów. I właśnie taki sposób postępowania stosowany jest w Europie Zachodniej.(...)

Nowe brzmienie art. 48 ust. 1 ustawy o KAS daje natomiast organom prawo do wglądu na konto podatnika nawet, jeśli formalnie nie zostanie uznany za podejrzanego. Uprawnienie to uzyskali również naczelnicy urzędów skarbowych. Informację będzie można otrzymać w trakcie prowadzenia czynności sprawdzających związanych z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, czynności wyjaśniających, postępowania przygotowawczego.
(...)
Organy będą mogły otrzymać informację nie tylko o posiadanych lub współposiadanych rachunkach bankowych, ale również o posiadanych pełnomocnictwach do dysponowania rachunkami bankowymi, obrotów i sald rachunków, odbiorców i nadawców przelewów, zawartych umów kredytowych, celów na jakie zostały udzielone, sposobów zabezpieczenia ich spłaty, umów udostępnienia skrytek sejfowych oraz ich historii, informacje o nabytych za pośrednictwem banku akcji Skarbu Państwa lub obligacji emitowanych przez Skarb Państwa."


gospodarka.dziennik.pl/news/wideo/8492997,tajemnica-bankowa-banki-skarbowka-kas-dane-uprawnienia.html

Bez komentarza.
Obserwuj wątek
  • pigeon_shit_dust Re: Koniec tajemnicy bankowej w Polsce 17.07.22, 21:57
   dorota_333 napisała:   >
   > Bez komentarza.

   Bez komentarza bo Kadi wadwo to gowno skomencil?

   Dowiedzialem sie wlasnie ze w Norwegii na polski paszport mozna bez problemu otworzyc kontow banku. Potzrebny jest polski paszprot oraz oswiadczenie do czego potrzebne jest nam to konto.
   Podejrzewam ze "ukrycie kasy przed PiS" moze nie byc to wlasciwym argumentem"


   pigeon_shit_dust Link ktory umknal 24.11.20, 14:28
   A to nawet pasi bardziej do watku...
   O co tu chodzi?
   Skrytki beda rozwiercac? Szpearc po kontach ale czyich ? Moim?
   Wy urwy wy , gnidy dworskie, rzadowe takie. To za ten KWiS czy jak ? Buahahaha.
   tvn24.pl/biznes/pieniadze/dane-o-rachunkach-bankowych-system-informacji-finansowej-plany-rzadu-4758387
   Kryja sie za regulacjami unijnymi ale nawet w tym art widac ze grubo to szyte jakos jest. A moze juz brakuje i szperaja kogo by znacjonalizowac? Niech na dachy BMW popatrza , widzialem tam latem rowery po 50 000 zlotych. Sami sie prosza o audyt. No, chyba ze w PiS jeden z drugim jest. Kto kupuje rower za 50K i po co?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka