Dodaj do ulubionych

super deal na bron z poludniowa Korea

28.07.22, 12:42
Wyglada na to, ze Polacy sie wreszcie wykazali i nasze media donosza, ze kupili 50 samolotow i 1600 czolgow i haubic z pierwszymi dostawami w tym roku. Nareszcie. Na razie PLN slabnie, ale wydaje mi sie, ze po tym dealu zlotowka sie jednak umocni. Moze nie dzisiaj, ale reakcja powinna byc jeszcze w tym tygodniu. Z taka armia jest szansa z kacapami. PLN musi to wreszcie dostrzec.
Obserwuj wątek
    • zimna-wodka Re: super deal na bron z poludniowa Korea 28.07.22, 15:15
      Cudownie. Kupiliśmy samoloty, które można od biedy nazwać ubogimi krewnymi F-16. Brak opancerzenia i środków obrony (tak pasywnej jak aktywnej) powoduje, że mają niewielkie szanse przetrwania na polu walki. Niewielkie wymiary przekładają się na niemożność przyzwoitego wyposażenia elektronicznego, niewielki udźwig i zasiąg (zasięg = czas przebywania w powietrzu), niewielkie możliwości uzbrojenia. Ale to nic dziwnego bo w końcu to samolot szkolno-treningowy.
      Ma tą zaletę, że jest tani w eksploatacji. I sam jest tani - kosztuje mniej więcej połowę (taką trochę większą połowę) tego co przyzwoita maszyna więc nie wiem: czy lepiej mieć 50 samolotów szkolnych z możliwością adaptacji do walki czy 25-30 pełnowartościowych samolotów bojowych.
      • przycinek.usa Re: super deal na bron z poludniowa Korea 29.07.22, 03:13
        To lepiej mistrzu konwersacji. Bo beda. Szybko. I bedzie ich duzo. To dobra decyzja. Lepsze 50 samolotow, niz nic. Gdyby ich bylo 500, to byloby jeszcze lepiej, ale to nierealne.
        • zimna-wodka Re: super deal na bron z poludniowa Korea 29.07.22, 11:12
          Może. Jak się nie ma co się lubi... Tyle, że na wypadek wojny one się nie przydadzą. Na pewno w czasie pokoju obniżą koszty eksploatacji F-16 bo mogą wykonywać misje rozpoznawcze, patrolowanie a także zaoszczędzą resursy F-16.
          Tyle, że po cholerę aż 50. Tanio było ale jednak nie za darmo.

PS. Jakby ich było nie 500 tylko 50.000 to faktycznie byłaby armia i to skuteczna (efekt mrowiska). Ale pół Polski trzeba by zmienić w lotniska.
          • przycinek.usa Re: super deal na bron z poludniowa Korea 29.07.22, 15:54
            Lotniska sa.
            • pigeon_shit_dust To fakt 29.07.22, 16:22
              przycinek.usa napisał:

> Lotniska sa.

W zimnowojennej paranoi komunisci PRL budowali drogi tak, by sluzyly jako zapasowa lotniska wojskowe. Jest takie cos pod Bydgoszcza, kilkanscie kilometrow podrzednej szosy , nagle rozszerza sie do o szerokosci 150 metrow.
              Na 100% jest tego wiecej.
              • zimna-wodka Re: To fakt 29.07.22, 18:20
                pigeon_shit_dust napisał:

> przycinek.usa napisał:
                >
                > > Lotniska sa.
                >
                > W zimnowojennej paranoi komunisci PRL budowali drogi tak, by sluzyly jako zapa
                > sowa lotniska wojskowe. Jest takie cos pod Bydgoszcza, kilkanscie kilometrow po
                > drzednej szosy , nagle rozszerza sie do o szerokosci 150 metrow.
                > Na 100% jest tego wiecej.

Tylko, że dla samolotu to nie wystarczy. Potrzebne są mobilne bazy. Takie coś opracowali tylko Szwedzi dla swoich Grippenów. My tych Grippenów (razem z bazami i technologią) nie chcielismy.

Jeszcze można dostosować samolot do lotnisk trawiastych. Ale tu tylko Mig-29.

F-16 potrzebuje 2 km pasa, doskonale równego, przejechanego odkurzaczem i mopem.
                • przycinek.usa to bzdura 30.07.22, 08:03
                  zimna-wodka napisał:

> Tylko, że dla samolotu to nie wystarczy. Potrzebne są mobilne bazy. Takie coś o
                  > pracowali tylko Szwedzi dla swoich Grippenów.

Mistrzu konwersacji, to jest 50 samolotow, a nie tysiac. W Polsce jest 15 duzych lotnisk cywilnych. To jest okolo 3 nowych samolotow na takie lotnisko. Drobiazg. Oprocz tego jest jeszcze 50 innych mniejszych lotnisk cywilnych.
                  A do tego dochodzi spora ilosc obiektow wojskowych.

en.wikipedia.org/wiki/List_of_airports_in_Poland_with_paved_runways

• zimna-wodka Re: to bzdura 30.07.22, 09:30
                    przycinek.usa napisał:

> zimna-wodka napisał:
                    >
                    >
                    > > Tylko, że dla samolotu to nie wystarczy. Potrzebne są mobilne bazy. Takie
                    > coś o
                    > > pracowali tylko Szwedzi dla swoich Grippenów.
                    >
                    >
                    > Mistrzu konwersacji, to jest 50 samolotow, a nie tysiac. W Polsce jest 15 duzyc
                    > h lotnisk cywilnych. To jest okolo 3 nowych samolotow na takie lotnisko. Drobia
                    > zg. Oprocz tego jest jeszcze 50 innych mniejszych lotnisk cywilnych.
                    > A do tego dochodzi spora ilosc obiektow wojskowych.

OK. Dla 50 wystarczy. Tylko, że ja pisałem, że dla 50.000 nie wystarczy. Miszczu konwersacji.
    • senioryta13 Re: super deal na bron z poludniowa Korea 28.07.22, 20:25
      przycinek.usa napisał:

> Na razie PLN slabnie, ale wydaje mi sie, ze po tym dealu zlotowka sie jednak umocni.

Niezbyt jasno sie wyraziles, kto bron kupil, zakladam, ze Polacy.
      Pierwsze slysze, ze 'potega' armii ma wplyw na gospodarke. Z takim deal to tylko skorzystala koreanska gospodarka, bo cos sprzedali, wytworzyli towar, a Polacy wydali pieniadze, wiec niby maja te zabawki, ale skarbiec pusty, a sprzet nalezy jeszcze do tego konserwowac, zolnierzy szkolic, a to tez nie malo kosztuje.
      • pigeon_shit_dust Ja podejrzewma ze kolega ... 28.07.22, 20:40
        senioryta13 napisał:

\
        > Pierwsze slysze, ze 'potega' armii ma wplyw na gospodarke. Z takim deal to tylk
        > o skorzystala koreanska gospodarka, bo cos sprzedali, wytworzyli towar, a Polac
        > y wydali pieniadze, wiec niby maja te zabawki, ale skarbiec pusty, a sprzet nal
        > ezy jeszcze do tego konserwowac, zolnierzy szkolic, a to tez nie malo kosztuje.
        >

Przycinek zainwestowal w PLN.
        Pewnie dlatego byl w Ojczyznie niedawno.
        Jesli tak, to zrobil powazny blad.
        • przycinek.usa Re: Ja podejrzewma ze kolega ... 29.07.22, 03:14
          Nie. Ale mysle o kupnie PLN teraz. Wlasnie teraz, kiedy ta sprawa wyszla.
          • pepe49 Re: Ja podejrzewma ze kolega ... 29.07.22, 04:47
            Rosjanie nie napadają na silnych. Na ogół nikt nie napada na silnych (Japonja w 1941?).
            Inwestcje w bezpieczeństwo (każdego rodzaju) podnoszą stabilność państwa.
            Ale Polska nie ma bomb atomowych. Tylko Francja w U. E. je ma.

Tylko Francja w U. E. jest poważnym państwem dla Rosji. Nawet nie niemcy.

Złotówka może być dobra, polski rząd zachował się odpowiedzialnie przy kowidzie, wbrew pozorom - o które się tutaj żołądkowałem (nie tak dobrze jak szwedzki, ale nie każdy jest doskonały).

Inwestycje przychodzą cały czas. Siła argumentów zespołu pana Morawieckiego jr. cały czas jest większa od siły kłamstw kumpli. Przynajmniej dla dużych firm.

Dwie wątpliwości - czy duże firmy uciągną całą gospodarkę?
            Przykład Korei Pd. pokazuje, że może tak być. Przynajmnej przez pierwsze dziesięciolecia.
            Więc optymizm.

Druga - kumple mogą w przyszłym roku wygrać wybory. Liczba takich jak pepe zniechęconych różnymi głupotami dotychczasowych wyborców PiS rośnie.
            (Definicja przytoczonej głupoty - postępowanie w zgodzie z zasadami głoszonymi przez kumpli. I patrz Pan - pp zw i dorota nadal nie chcą głosować na PiS. A ten kocha U. E., kasuje futerkowce, węglownictwo i co tylko; po co? Wiem, musi być pokornym prymusem chcąc uzyskać wzrost, inwestycje, ale do djabła, nie w stosunku do tego misia. Nasz miś mieszka za oceanem. Korea Pd. zrobiła właśnie tak. Wypięła się na sąsiedzkie misie. Za ocean poszła. Urosła.).

Jeżeli wygrają kumple.
            Czy może rosnąć kurs waluty biedniejącego państwa?

Przez uecję będzie postrzegane pozytywne. US Army wymusi powstanie megalotniska, bo gdzieś muszą lądować. Może i inwestycje pójdą. Tylko korupcja urośnie i mafja, która żeruje na biednych i na państwie. Czy to wpłynie na kurs waluty?
            Może jednak nie?

*

U. E.
            Wystarczy.

• pigeon_shit_dust Ta firma juz nie uciagnie 29.07.22, 12:31
              pepe49 napisał:

> Dwie wątpliwości - czy duże firmy uciągną całą gospodarkę?

Nikogo.... no chyba z emaja te 7 duzych baniek odlozone z pakietow pomocy wujka Joe.
              www.yahoo.com/news/cable-company-ordered-pay-7-164001426.html
            • zimna-wodka Re: Ja podejrzewma ze kolega ... 29.07.22, 14:14
              pepe49 napisał:

Tylko korupcja urośnie i ma
              > fja, która żeruje na biednych i na państwie.

Już raczej nie urośnie. Teraz mamy apogeum.
              • pigeon_shit_dust Deal z Koreja. 29.07.22, 14:19
                zimna-wodka napisał:

> pepe49 napisał:
                >
                > Tylko korupcja urośnie i ma
                > > fja, która żeruje na biednych i na państwie.
                >
                > Już raczej nie urośnie. Teraz mamy apogeum.

Jeszcze sie zdziwisz chlopie smile
                Ty masz zimny rozum- wytlumacz mi mechanizm, dlaczego deal z Korea ma umocnic PLN?
                W jakiej walucie bedzie to handele? polska dolarow na razie nie drukuje ( moze ie to zmienic) .
                Barter moze ? Buahahaha
                >
          • pigeon_shit_dust Teraz to trzeba poczekac troszke. 29.07.22, 13:36
            przycinek.usa napisał:

> Nie. Ale mysle o kupnie PLN teraz. Wlasnie teraz, kiedy ta sprawa wyszla.

Firmy w USA raportuja mizerne albo negatywne revenue, co ostro podbija oczywiscie gielde. No, a to znaczy ze dolar spada. Ale to kwestia 2 tygodni i wroci balans, wtedy zobaczymy.
            Glupi Joe dpo spolki ze zdjaca Manchinem do tego "uwolnil" 0.7 tryliarda na OBNIZENIE inflcji, to tez trzeba wchlonac jakos.
            Mam podobne dylematy bo musze przeflancowac znaczna sume USD na PLN do konca listopada.
            • pepe49 Re: Teraz to trzeba poczekac troszke. 29.07.22, 16:35
              Ja się zastanawiam czy za trochę złotówek nie kupić czegoś zagranicznego. Dolara? Franka? Zostawić temat bo się nie znam? Tak czy tak, niedobrze.

*

.
              • pigeon_shit_dust Re: Teraz to trzeba poczekac troszke. 29.07.22, 16:41
                pepe49 napisał:

> Ja się zastanawiam czy za trochę złotówek nie kupić czegoś zagranicznego. Dolar
                > a? Franka? Zostawić temat bo się nie znam? Tak czy tak, niedobrze.
                >

Kup zloto. Bociany.
                Chyba ze nie zdazysz, bo Miemce juz kupuja zloto Glapinskiego i wywoza do NRF.

next.gazeta.pl/next/7,151003,28737929,niemcy-masowo-wykupuja-polskie-zloto-robia-to-anonimowo-i-wracaja.html#do_w=163&do_v=484&do_st=RS&do_sid=783&do_a=783&e=RelRecImg2
      • przycinek.usa to doprecyzuje 30.07.22, 08:07
        senioryta13 napisał:

> przycinek.usa napisał:
        >
        > > Na razie PLN slabnie, ale wydaje mi sie, ze po tym dealu zlotowka sie jed
        > nak umocni.
        >
        > Niezbyt jasno sie wyraziles, kto bron kupil, zakladam, ze Polacy.
        > Pierwsze slysze, ze 'potega' armii ma wplyw na gospodarke. Z takim deal to tylk
        > o skorzystala koreanska gospodarka, bo cos sprzedali, wytworzyli towar, a Polac
        > y wydali pieniadze, wiec niby maja te zabawki, ale skarbiec pusty, a sprzet nal
        > ezy jeszcze do tego konserwowac, zolnierzy szkolic, a to tez nie malo kosztuje.
        >

W Polsce jest rynek kapitalowy, a na nim obligacje, ktorych cena zalezy od oceny ryzyka. Jak zwierzeta zza rosyjskiej granicy groza Polsce bronia, to zloty spada, a jak Polacy pokazuja dziczy wala i umowe na kupno tysiaca armat - to zloty idzie w gore. Proste?

Teraz zloty idzie na 4:1 za dolara i tyle. Tam jest linia trendu i tam mysle, ze dojdziemy. Polacy musza jednak podpisac umowe koncowa, a nie ramowa. Ramowa to jest na razie takie obiecanki cacanki.

Ale bedzie. Bo kacapy strasza i sasiadow kastruja - wiec armaty musza byc.
        • senioryta13 Re: to doprecyzuje 30.07.22, 13:35
          przycinek.usa napisał:

> Jak zwierzeta zza rosyjskiej granicy groza Polsce bronia, to zloty spada, a jak Polacy pokazuja dziczy wala i umowe na kupno tysiaca armat - to zloty idzie w gore. Proste?

A jak jest pokoj , czolgi zbedne, to stoi w miejscu ?

> Teraz zloty idzie na 4:1 za dolara i tyle. Tam jest linia trendu i tam mysle, ze dojdziemy.

Dolar spada zloto idzie w gore, obecnie, ale nie wiadomo jak ten trend dlugo utrzyma sie. Byc moze na jesieni wszystko sie rozleci.
          • zimna-wodka Re: to doprecyzuje 30.07.22, 14:09
            Przycinek jest osobą która zna się na wszystkim i uwielbia teorie spiskowe. Wszystkozawstwo sprowadza się do teorii, że jak jak się ma dużo czegokolwiek to się wojnę wygra. A jak się kupuje czegokolwiek dużo to świat patrzy z zachwytem i ceni Polskę i jej walutę.

PS. Lotnictwem się interesowałem się od dzieciństwa. Mogę cię zapewnić, że jak się kupi cokolwiek to to cokolwiek piorunem się straci. Czyli pieniądze wywalone za bezdurno. A w ogóle to Korea ma licencję na F-16, który, mimo swoich ograniczeń, jest samolotem bojowym. To czemu nam nie sprzedali F-16 to samoloty szkolno-treningowe?
            • przycinek.usa Re: to doprecyzuje 30.07.22, 16:05
              zimna-wodka napisał:

> Przycinek jest osobą która zna się na wszystkim i uwielbia teorie spiskowe.

Jorl mi kiedys cos takiego napisal. Jednak teoria spiskowa to ta, w ktorej samolot Kaczynskiego spadl sam z siebie. Zgadnij kto ja uwielbia?

> Wszystkozawstwo sprowadza się do teorii, że jak jak się ma dużo czegokolwiek to si
              > ę wojnę wygra.

To jest dosyc logiczne, nieprawdaz?

A jak się kupuje czegokolwiek dużo to świat patrzy z zachwytem i
              > ceni Polskę i jej walutę.

Wczoraj byl silny ruch rynku po tej informacji. A w przyszlym tygodniu bedzie powtorka.
              Czy ruch waluty jest tez dla ciebie teoria spisku?

> PS. Lotnictwem się interesowałem się od dzieciństwa. Mogę cię zapewnić, że jak
              > się kupi cokolwiek to to cokolwiek piorunem się straci. Czyli pieniądze wywalon
              > e za bezdurno. A w ogóle to Korea ma licencję na F-16, który, mimo swoich ogran
              > iczeń, jest samolotem bojowym. To czemu nam nie sprzedali F-16 to samoloty szko
              > lno-treningowe?
              >

Czyli zimna-wodka miszczu jest osobą która zna się na wszystkim i uwielbia teorie spiskowe.
              • zimna-wodka Re: to doprecyzuje 30.07.22, 18:20
                przycinek.usa napisał:

> zimna-wodka napisał:
                >
                > > Przycinek jest osobą która zna się na wszystkim i uwielbia teorie spiskow
                > e.
                >
                >
                > Jorl mi kiedys cos takiego napisal. Jednak teoria spiskowa to ta, w ktorej samo
                > lot Kaczynskiego spadl sam z siebie. Zgadnij kto ja uwielbia?
                >
                > > Wszystkozawstwo sprowadza się do teorii, że jak jak się ma dużo czegokolw
                > iek to si
                > > ę wojnę wygra.
                >
                > To jest dosyc logiczne, nieprawdaz?
                >
                >
                > A jak się kupuje czegokolwiek dużo to świat patrzy z zachwytem i
                > > ceni Polskę i jej walutę.
                >
                > Wczoraj byl silny ruch rynku po tej informacji. A w przyszlym tygodniu bedzie p
                > owtorka.
                > Czy ruch waluty jest tez dla ciebie teoria spisku?
                >
                > > PS. Lotnictwem się interesowałem się od dzieciństwa. Mogę cię zapewnić, ż
                > e jak
                > > się kupi cokolwiek to to cokolwiek piorunem się straci. Czyli pieniądze w
                > ywalon
                > > e za bezdurno. A w ogóle to Korea ma licencję na F-16, który, mimo swoich
                > ogran
                > > iczeń, jest samolotem bojowym. To czemu nam nie sprzedali F-16 to samolot
                > y szko
                > > lno-treningowe?
                > >
                >
                >
                > Czyli zimna-wodka miszczu jest osobą która zna się na wszystkim i uwielbia teor
                > ie spiskowe.

Złotówka nie umocniła się dlatego, że Polska coś tam kupiła tylko dlatego, że mój pies wyrzygał szyszkę. Którą łyknął wtedy jak złoty tąpnął.

Teoria, że posiadanie czegokolwiek ale w dużej ilości zapewnia zwycięstwo jest tak logiczna jak większość twoich wywodów, miszczu. Można uzbroić 38 mln ludzi w kije czy sztachety i mieć armię nad podziw.

Ale wracając do samolotów. Tego typu zabawki projektuje się pod kątem własnych potrzeb i pod kątem doktryny wojennej zakładającej kto będzie przeciwnikiem. Zobacz sobie strukturę sprzętu lotnictwa Korei Pd. i pokombinuj jaką rolę odgrywa w niej F-50:
                pl.wikipedia.org/wiki/Si%C5%82y_Powietrzne_Republiki_Korei
                I porównaj to z siłami KRLD:
                pl.wikipedia.org/wiki/Si%C5%82y_Powietrzne_Korea%C5%84skiej_Republiki_Ludowo-Demokratycznej

KRLD ma tego dużo. Ale 80% nie przeżyje starcia z F-50 bo to zabytki. Nawet nie zauważą przeciwnika. I mimo to F-50 to sprzęt pomocniczy uzupełniający zasoby główne. 240 pełnowartościowych maszyn (nie uwzględniłem F-4 i F-5) a 20 F-50 jaka sprzęt pomocniczy. Owszem, ma być jeszcze 20 F-50 ale to w sumie i tak mniej niż zamówiła Polska. Nawet po tych zakupach proporcje wyjdą jak 6:1 i to ma sens. U nas wyjdzie 1:1 czyli paranoja.

A jeśli idzie o temat ilość - jakość. Na całą flotę KRLD w ilości 570 szt wystarczy 48 szt naszych F-16. O ile wszystkie będą na chodzie.

A tak w ogóle mam pytanie. Czy jesteś w stanie w jakiejkolwiek rozmowie nie nawiązać do twojej religii smoleńskiej? Bo już wolę dawniejsze chemitralis albo świeższe majaczenia o proroczych snach, przepowiedniach etc.

Miszczu.
          • przycinek.usa Re: to doprecyzuje 30.07.22, 16:00
            >A jak jest pokoj , czolgi zbedne, to stoi w miejscu ?

Wiekszosc Demokratow w USA nie rozpoznaje sytuacji, ze zasadnicza rola broni jest odstraszanie.
            Bron musi byc, bo DLATEGO jest pokoj. Oddaj czolgi na zlom i zaraz kacapy zapukaja do bramy.

>Byc moze na jesieni wszystko sie rozleci.

Byc moze. A byc moze rynek doceni wysilki Polakow i zlotowka pojdzie do stratosfery.
    • kophalski Re: super deal na bron z poludniowa Korea 29.07.22, 12:36
      Tutaj więcej:
      www.youtube.com/watch?vshockdp07anY1-E

Generalnie jakby to była prawda i koreańce chcą rozwijać z nami przemysł obronny, (nowe rynki i bezpośrednie doświadczenia z wojny) to Germania strzeliła sobie bardzo w stopę.
      Zamiast rozwijać wspólnie przemysł olali nas, będą za to mieli tańszą konkurencję pod samym nosem.
    • pigeon_shit_dust Z ciekawosci sprawdzilem. Nic nie kupia 29.07.22, 16:43
      przycinek.usa napisał:

> Wyglada na to, ze Polacy sie wreszcie wykazali i nasze media donosza, ze kupili
      > 50 samolotow i 1600 czolgow i haubic z pierwszymi dostawami w tym roku.

Nie bedzie zadnego zakupu od Korejcow.
      PIC NA WODE.
      Niestety.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka