Dodaj do ulubionych

Oszustwo pogodowe powoli się ujawnia

31.08.22, 21:14
„Ponad 1100 naukowców i specjalistów na całym świecie podpisało Światową Deklarację Klimatyczną (WCD) stwierdzającą, że nie ma kryzysu klimatycznego.

Niezależna fundacja Climate Intelligence (CLINTEL) wydała jednostronicowe podsumowanie 27 czerwca, zbierając łącznie 1152 podpisów w 15 krajach na dzień 23 sierpnia.

„Nauka o klimacie powinna być mniej polityczna, podczas gdy polityka klimatyczna powinna być bardziej naukowa” – czytamy w podsumowaniu. „Naukowcy powinni otwarcie odnosić się do niepewności ... w swoich przewidywaniach globalnego ocieplenia”.

Jednocześnie „politycy powinni beznamiętnie liczyć zarówno rzeczywiste koszty, jak i wyimaginowane korzyści płynące z ich działań politycznych”,...

CLINTEL został założony w 2019 roku przez emerytowanego profesora geofizyki Guusa Berkhouta i dziennikarza naukowego Marcela Croka, aby promować wiedzę i zrozumienie zmian klimatycznych w kształtowaniu polityki klimatycznej.

Crok powiedział, ...

„Przesłanie jest jasne i jasne: nie ma zagrożenia klimatycznego. Bardzo ważne: to prawda, nawet jeśli zaakceptujesz, że CO2 jest głównym motorem obecnej zmiany klimatu” ...

„Po prostu stwierdzamy, że wszystkie dotychczasowe dowody wskazują, że wzrost CO2 i wzrost temperatury nie są szkodliwe ani dla nas, ani dla przyrody, a zatem histeria klimatyczna wokół tego tematu jest całkowicie nieuzasadniona [i], że„ lekarstwo ”— jak najszybsze pozbycie się paliw kopalnych i zastąpienie ich odnawialnymi źródłami energii – prawdopodobnie będzie gorsze niż „choroba” [zmiana klimatu]”.WCD stwierdza, że ​​nauka o zmianach klimatu jest daleka od ugruntowania i że archiwum geologiczne pokazuje, że klimat Ziemi zmieniał się tak długo, jak istnieje planeta.
„Dlatego nie jest zaskoczeniem, że przeżywamy teraz okres ocieplenia. Ocieplenie powodują czynniki naturalne i antropogeniczne. Świat ocieplił się znacznie mniej niż przewidywano [na podstawie] modelowanego wymuszania antropogenicznego” – czytamy. „Przepaść między światem rzeczywistym a światem modelowanym mówi nam, że daleko nam do zrozumienia zmian klimatycznych”.
WCD stwierdza również, że modele klimatyczne mają „wiele niedociągnięć” i są niezadowalającymi narzędziami politycznymi.
„Nie tylko wyolbrzymiają wpływ gazów cieplarnianych, ale także ignorują to, że wzbogacanie atmosfery w CO2 jest korzystne” – czytamy. „CO2 nie jest zanieczyszczeniem. Jest niezbędna dla całego życia na Ziemi. Więcej CO2 sprzyja naturze, zazieleniając naszą planetę.
„Dodatkowy CO2 w powietrzu sprzyja wzrostowi globalnej biomasy roślinnej. Jest to również opłacalne dla rolnictwa, zwiększając plony zbóż na całym świecie”.


„CO2 to pokarm roślinny, podstawa wszelkiego życia na Ziemi” – czytamy w deklaracji. „Nie ma żadnych statystycznych dowodów na to, że globalne ocieplenie nasila huragany, powodzie, susze i tym podobne klęski żywiołowe lub zwiększa ich częstotliwość. Istnieje jednak wiele dowodów na to, że środki ograniczające emisję CO2 są równie szkodliwe, co kosztowne.
„Nie ma zagrożenia klimatycznego. Dlatego nie ma powodu do paniki i niepokoju. Zdecydowanie sprzeciwiamy się szkodliwej i nierealistycznej polityce zerowej emisji CO2 netto proponowanej na rok 2050”.
W deklaracji stwierdza się, że europejscy przywódcy twierdzą, że polityka klimatyczna powinna „respektować realia naukowe i gospodarcze”.


„Nauka o klimacie przerodziła się w dyskusję opartą na wierzeniach, a nie na zdrowej samokrytycznej nauce. Czy nie powinniśmy uwolnić się od naiwnej wiary w niedojrzałe modele klimatyczne?”


Allan Stein

www.theepochtimes.com/1100-scientists-and-professionals-declare-there-is-no-climate-emergency_4684959.html


*


No właśnie.


*


U. E. musi zostać zakończona.
Wcześniej opłaca się i warto z tego uciec.
Obserwuj wątek
  • lastboyscout Re: Oszustwo pogodowe powoli się ujawnia 31.08.22, 22:03
   Te trzy ponizsze obrazki najlepiej ilustruja "problem" klimatyczny.

   Wykorzystywanie strachu, ktory naturalnie jest nieodlacznym elementem instynktu samozachowawczego jest obecnie stosowane tak powszechnie, ze trudno uwierzyc, ze ktos jeszcze w cokolwiek wierzy co glosza wspolczesni medialni/rzadowi kaplani/szamani.

   Ostatnio zastosowany test (COVID) wykazal jednak nie tylko jak wielka glupota, chciwoscia i bezkarnoscia jest rzadzony swiat ale jak podatna, naiwna i bezbronna na absurd jest spolecznosc calego swiata.

   A tym szczycie cynizmu tylko jedno pozostaje pytaniem.

   Czy ta farsa sprowadzi sie tylko do restrybucji kapitalu czy tak zaciemni juz realny problem, ze stanie sie on dla rzadzacych i rzadzonych nieodwracalnie zabojczy?
   • pepe49 cudaki 31.08.22, 22:43

    > Wykorzystywanie strachu, ktory naturalnie jest nieodlacznym elementem instynktu
    > samozachowawczego jest obecnie stosowane tak powszechnie, ze trudno uwierzyc,
    > ze ktos jeszcze w cokolwiek wierzy co glosza wspolczesni medialni/rzadowi kapla
    > ni/szamani.

    Uwarunkowani na U. E. reagują panicznym lękiem na propozycję odzyskania niepodległości.
    Lęk różni się od strachu tym, że boimy się nie wiadomo czego.

    - Nie lękajcie się!

    - Optymizm!

    >
    > Ostatnio zastosowany test (COVID) wykazal jednak nie tylko jak wielka glupota,
    > chciwoscia i bezkarnoscia jest rzadzony swiat ale jak podatna, naiwna i bezbro
    > nna na absurd jest spolecznosc calego swiata.

    Tak

    >
    > A tym szczycie cynizmu tylko jedno pozostaje pytaniem.
    >
    > Czy ta farsa sprowadzi sie tylko do restrybucji kapitalu czy tak zaciemni juz
    > realny problem, ze stanie sie on dla rzadzacych i rzadzonych nieodwracalnie zab
    > ojczy?
    >
    Jakieś cudaki chcą zmniejszyć liczbę ludzi w ciągu pół wieku o połowę.
    Starają się.
    Też się możemy starać.

    *

    U. E. musi zostać zakończona.
    Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.
    • lastboyscout Re: cudaki 31.08.22, 22:55
     Jakieś cudaki chcą zmniejszyć liczbę ludzi w ciągu pół wieku o połowę.

     Ja nie mam nic przeciwko temu kiedy widze lawine zadeptywania i gwalcenia natury, pyche i chciwosc.

     I wierze, ze jezeli idioci sami sie nie zadlawia chemia czy tluszczem to uczyni to za nas natura.

     Ale juz bez pozytywnej selekcji, bez ostrzezenia jak w tej (NIEPRZYPADKOWO cenzurowanej) scenie filmu sad
Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka