Dodaj do ulubionych

Rosja już tu jest. Jej największym sukcesem w Pols

13.09.22, 10:03
...w Polsce jest PiS".

Wywiad z byłym szefem kontrwywiadu wojskowego, gen. Piotrem Pytlem. Zastanawiałam się, jakie fragmenty wkleić, ale wybór wyjątkowo trudny; wszystko ekstremalnie ciekawe, samo "gęste" w tej bardzo długiej rozmowie.

Dlatego daję tylko link do całości. To najlepsza rzecz, jaką czytałam od dawna.wyborcza.pl/magazyn/7,124059,28885495,najwiekszym-sukcesem-rosji-w-polsce-jest-pis.html#S.TD-K.C-B.4-L.2.duzy

Obserwuj wątek
  • pigeon_shit_dust Jedno pewne 13.09.22, 13:40

   Jesli chociaz 35% tych bredni to prawda, to PiS ma 3 kadencje jak w banku.
   • dorota_333 Re: Jedno pewne 13.09.22, 15:10
    Czytałeś całość?
    • pigeon_shit_dust Re: Jedno pewne 13.09.22, 16:32
     dorota_333 napisała:

     > Czytałeś całość?

     Czytalem.
     „Rosjanie mogą przejść do fazy ostrej, czyli albo ten rząd wywalić, albo – odwrotnie – odpalić maile opozycji, choćby sfałszowane. Po to, żeby zwiększyć szanse PiS w wyborach. Jaki to byłby zwrot! To by rozgrzeszyło PiS, a nasza prasa uwielbia walić w opozycję. Niech mi pani powie, dlaczego dziennikarze bardziej się interesują przewinami opozycji niż przestępstwami PiS?” „Rosjanie wydźwignęli PiS do władzy rękoma, jak to mają w zwyczaju, podstawionych ludzi, bo Rosja Polakom śmierdzi, to nie zrobili jej takiego prezentu tylko dlatego, że to partia populistyczna i będą się z nią dobrze dogadywać. Jeżeli instalujemy jakiś rząd albo sprzyjamy jakiejś partii, to musimy mieć możliwość – wedle doktryny rosyjskich służb specjalnych – kontrolowania tej formacji po objęciu przez nią władzy.”


     A to ci perelka: „ Jesteśmy krajem o położeniu kluczowym dla wsparcia wysiłku wojennego Ukraińców i znajdujemy się teraz na szczęście pod dużym oddziaływaniem Stanów Zjednoczonych.” Albo i dwie……Hahahaha. PiS to Rosja ale wspiera Ukraine, uchodzcow i wiesz regularnie psy na Putinie 😊
     Co za banda kretynow….No i to USA : )

     „Dlaczego im nie odpowiada Biden? Bo chce przywrócenia praworządności w Polsce”. TO CHYBA NAJLEPSZY WITZ !!!!!


     A tu klika extra, do smiechu tak:

     „Dlatego u dużej części społeczeństwa występuje utrata kontaktu z rzeczywistością.”- 100% prawda…Np. uwazaja, ze administracja Bidena jest dobra dla Polski , Europy i swiata. IDIOCI.

     „Jednak jesteśmy postkomunistycznym społeczeństwem z genem niewolnika.” Buahahaha. Ile razy to pisałem ????

     Przy okazji: „Jeżeli ma do tego zachętę w postaci pieniędzy i jest zmiękczony alkoholem, to może powiedzieć za dużo” Niemozliwe? A iie może powiedzieć najebana w trupa w dyskotece 36-letnia premier Finlandii?


     „Po przejęciu władzy przez PiS w 2015 r. odszedł ze służby. Odznaczony m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi i brązowym medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju"


     BTW, Kadi wyżej odznaczony 😊


     *Gen. Piotr Pytel – ur. w 1967 r., absolwent psychologii na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 1994-99 pełnił służbę w Urzędzie Ochrony Państwa. W 1998 r. ukończył z wyróżnieniem kurs oficerski UOP.

     Nie wiem w sumie, czemu się tak zachwycilas wypowiedzia tego SB-ka.
     • cojestdoktorku Re: Jedno pewne 13.09.22, 18:13
      Zelenski funduje dudusiowi i mateuszkowi tablice pamitakowe za zycia a u nas dalej próba robienia z nich ruskich agentów,
      lepiej niech to sobie opozycja odpusci bo ludzie az tak głupi nie są by nie zauwazyc tego co mówia i robia niemcy z francuzami a co robią pisiorki - dla Macrona to podzegacze wojenni, a ta fińska premier przynaje teraz ze powinna ich słuchac jeśli chodzi o rosje
      dorzeczy.pl/opinie/344881/premier-sanna-marin-uwaza-ze-ue-powinna-byla-sluchac-polski.html
      tylko w Polsce pisiaki sa ruskie, wszedzie na świecie jest odwrotnie
      • cojestdoktorku Re: Jedno pewne 13.09.22, 18:20
       ta kontrofensywa to ponoć na polskich czołgach
       twitter.com/SamRamani2/status/1568172323722723328
       • cojestdoktorku Re: Jedno pewne 14.09.22, 09:16

        > ta kontrofensywa to ponoć na polskich czołgach
        > twitter.com/SamRamani2/status/1568172323722723328

        a tymczasem:

        wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28907626,niemcy-zwlekaja-z-przekazaniem-broni-ukrainie-dmytro-kuleba.html#do_w=259&do_v=728&do_st=RS&do_sid=991&do_a=991&s=BoxUkrImg2
      • cojestdoktorku Re: Jedno pewne 14.09.22, 11:09
       juz nawet szefowa tak gada:
       "- Mamy nauczkę z tej wojny - mówiła w Parlamencie Europejskim w Strasburgu szefowa Komisji Ursula von der Leyen wskazując na ostrzeżenia kierowane między innymi ze strony Polski. - Trzeba było słuchać głosów wewnątrz Unii, w Polsce, krajach bałtyckich, w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Oni przez lata nam mówili, że Putin się nie zatrzyma i że należy różnicować źródła energii - podkreślała szefowa Komisji. "

       next.gazeta.pl/next/7,151003,28908816,szefowa-ke-ostro-o-odcieciu-sie-od-rosji-pojedzie-dzis-do-kijowa.html#s=BoxOpImg1
     • dorota_333 Re: Jedno pewne 13.09.22, 19:29
      " Biden postawił PiS w sytuacji bez wyjścia. Teraz Polska oddaje Ukrainie czołgi, sprzęt wojskowy. Błaszczak – dopiero po siedmiu latach! – robi zakupy. Zapowiedział, że się zabierze za obronę przeciwrakietową – a przecież oni to zaorali, mieliśmy tylko to, co zdążył zrobić Siemoniak. PiS okradł nas z czasu. Bez radarów dookólnych, które wychwytują, co się dzieje na Białorusi i w Królewcu, możemy być rozpieprzani. Już pomijam śmigłowce i Macierewicza. Chcą kupować mobilną broń pancerną, czołgi. OK – ale dlaczego dopiero teraz? Skąd idą na to pieniądze? Czy nie jest tak, że finansują nas Stany Zjednoczone, i to cała zagadka? PiS się kocha ze Stanami Bidena tak, wie pani, przez prezerwatywę.

      Gdy Biden wygrał, okazało się, że PiS bez Trumpa waży 5 dkg. Teraz dzięki wojnie w Ukrainie zyskują, są Amerykanom potrzebni. Ale wojna może przygasać i wrócimy do podstawowych rozstrzygnięć – gdzie ta Polska ma być, na Wschodzie czy Zachodzie. Oni to antycypują.

      To dlatego Krasnodębski kreuje optykę, że Putina nie trzeba się bać, że zagrożenie i zło to Zachód. On tego nie wydalił sam z siebie. PiS patrzy już do przodu – wypowiedź Krasnodębskiego to jaskółka powrotu do marszu na Wschód.

      Pewnie ambicją Kaczyńskiego jest bycie nie łącznikiem, ale podmiotem, pośrednikiem w relacjach między Zachodem, Rosją a trumpowskimi Stanami – część środowiska republikańskiego pracuje nad powrotem Trumpa do władzy lub kogoś, kto będzie realizował jego politykę. To koresponduje z interesami tych wszystkich w PiS, którzy tak lubią pieniądze. Dlatego ja patrzę na sprzedaż Lotosu podmiotom kontrolowanym przez Rosję czy powiązanym z Rosją – to dotyczy i węgierskiego MOL-a, i saudyjskiego Aramco – jako na wiano początkowe. To znaczy: my się już angażujemy po tej rosyjskiej stronie na przyszłość.

      Lotos to wiano dla Rosjan?

      – Nie widzę innego wytłumaczenia – to wali po oczach. Nie siedzę w sprawach energetycznych, ale dla Putina to zawsze była broń, nie tylko interes. A MOL jest specyficzną firmą z kontrwywiadowczego punktu widzenia, o strukturze i infrastrukturze postrzeganej i wykorzystywanej przez rosyjskie służby specjalne jako wehikuł – i to jest clou. Mógł to zahamować Kaczyński, ale podwładni musieli go przekonać do tej transakcji. Obajtek jest tu za krótki."

      (wytłuszczenie moje)      To tylko część tłumaczenia, resztę doczytaj. "Proukraińskość" PiS jest wymuszona przez głównego sojusznika i społeczeństwo. Podstawową orientacja jest orientacja na Rosję.


      > Nie wiem w sumie, czemu się tak zachwycilas wypowiedzia tego SB-ka.

      Ten wywiad precyzyjnie opisuje to, co się dzieje w Polsce (i zawiera ciekawe rozważania geostrategiczne). Pytel operuje faktami - a tam, gdzie nie może użyć nazwisk, to wskazuje mechanizmy działania.

      To bardzo ciekawa i całkowicie wiarygodna analiza.      • pigeon_shit_dust Re: Jedno pewne 13.09.22, 19:53
       dorota_333 napisała:

       > " Biden postawił

       Biden to moze postawic klocka w kiblu ,ale tylko jak ma akurat dobry dzien.
       Na ogol wali na miekko w pampersa.
       • dorota_333 Re: Jedno pewne 13.09.22, 20:45
        Skatologiczny bełkot. Pokazuje jakość argumentacji.
        • dorota_333 Re: Jedno pewne 13.09.22, 20:47
         Ale właściwie nie dopowiedziałam tego cytatu:

         "Obajtek jest tu za krótki. Może nie trzeba się tu doszukiwać ekwilibrystyki, tylko po prostu dużych pieniędzy dla partii gdzieś na boku. Chodzi o wspólne robienie w przyszłości interesów z Rosją, także prywatnych."

         i dalej:
         "Na ogół staramy się doszukać w działaniach PiS jakiejś linii politycznego postępowania. A te działania są tak nieudolne, że postrzegamy ich jak bandę idiotów. Nieprawda. Mamy do czynienia z typową złodziejską formacją. Ich celem jest zgromadzenie jak największego kapitału. To łącznik tej formacji z Orbánem i z Rosją. Chciwość jest zasadą funkcjonowania PiS."

         Gdzie nie spojrzeć w ten wywiad, samo sedno.
        • pigeon_shit_dust Re: Jedno pewne 13.09.22, 21:05
         dorota_333 napisała:

         > Skatologiczny bełkot. Pokazuje jakość argumentacji.

         W Ameryce juz nawet wiekszosc demokratow smieje się z tego idioty, w Europie i na swiecie smieja się z niego za plecami, a w Polsce traktują go jak poważnego meza stanu i polityka. Coz za zenada.
         W konserwatywnych mediach USA trwaja spekulacje co idiota odpierdoli na pogrzenie QE2. Moze sam umrze?
         • dorota_333 Re: Jedno pewne 13.09.22, 21:09
          "– Nie znajduję innych przekonujących przesłanek, dla których rozbijają państwo polskie, poza tą furą kasy, która jest do zrobienia w Rosji. Często najprostsze rozwiązania tłumaczą zjawiska od siebie odległe. Rosja jest jednym z największych na świecie posiadaczy bogactw naturalnych: ropy, gazu, węgla, metali, minerałów, diamentów itd. Rządy Trumpa to był okres ożywionych kontaktów z Rosją, lotów amerykańskich tajkunów do Rosji, a on sam wspominał o planach inwestycyjnych na jej terenie. Może przed wojną w Ukrainie Morawieckiemu i Orbánowi marzyło się spięcie wydobycia ropy naftowej w Stanach ze złożami rosyjskimi i jakiś rodzaj pośrednictwa.

          Generalnie wszystkim chodzi o kasę. Chociaż na Trumpa Rosjanie mają pewnie kompromaty – brytyjski agent Christopher Steele pisał o prostytutkach, sikaniu na łóżko itd. Ja w to wierzę, bo to kolega i wspólnik innego agenta, mistrza w swoim fachu, dzięki któremu miałem okazję spotkać się i rozmawiać ze Skripalem. Takie materiały w purytańskiej Ameryce Trumpa by rozwaliły."

          Źródło jak wyżej.
          • dorota_333 Re: Jedno pewne 13.09.22, 21:10
           "PiS jest mocno zapięty z trumpistami. Weźmy kontakty Macierewicza z proputinowskim kongresmenem Daną Rohrabacherem, kontakty naszej prawicy z Institute of World Politics w Waszyngtonie i ludźmi z tym instytutem związanymi, identyfikowanymi jako pracujący na rzecz Rosji, jak zatrzymany agent rosyjski Peter Debbins, amerykański żołnierz sił specjalnych pochodzenia rosyjskiego, który przedzierzgnął się w intelektualistę, wykładowcę i autora analiz na temat Rosji."

           Gdzie nie spojrzeć, tam ciekawie, cały wywiad.
      • cojestdoktorku Re: Jedno pewne 14.09.22, 09:20
       >Lotos to wiano dla Rosjan?
       >– Nie widzę innego wytłumaczenia – to wali po oczach.

       to ze on nie widzi to nie znaczy ze go nie ma
       niech lepiej powie o czym świadczy to ze my wysyłamy broń, a Europa zachodnia tak tylko po troszku dawkuje
       to o wiele wazniejsze niż jakieś domniemania w sprawie Lotosu
       • dorota_333 Re: Jedno pewne 14.09.22, 09:27
        Jak wyżej - PiS został do tego zmuszony przez najważniejszego sojusznika i polską opinię publiczną. Sprzedaż części Lotosu MOL-owi pozostaje faktem.
        • cojestdoktorku Re: Jedno pewne 14.09.22, 09:54
         > Sprzedaż części Lotosu MOL-owi pozostaje faktem.

         o wiele mniej znaczacym niz oddawanie naszych wszystkich czołgów za darmo - do tego tak naprawdę nikt nas nie moze zmusić, USA próbowało nas przekonać na przekazanie MIG-ów Ukrainie, ale tutaj sie np postawilismy uwazajac ze to za duze ryzyko

         no ale wracajac do tego MOL, to jak patrze na wiki to wychodzi ze firma miedzynarodowa:
         pl.wikipedia.org/wiki/MOL

         jak czytam artykuł to tam nie ma zadnych ruskich:

         "- Wśród akcjonariuszy MOL nie ma żadnych podmiotów z siedzibą w Rosji. Co więcej, kilkanaście lat temu stoczyliśmy trudną prawną batalię, w celu powstrzymania pewnych firm, w tym austriackiej i rosyjskiej, przed wrogim przejęciem kontroli nad MOL. Jak jeszcze możemy udowodnić naszą niezależność? - pyta w rozmowie z WNP.PL Oszkár Világi, zastępca dyrektora generalnego i członek rady dyrektorów MOL Group."

         www.wnp.pl/nafta/mol-odpiera-zarzuty-o-powiazania-z-rosja-bedziemy-wzmacniac-bezpieczenstwo,552546.html

         no ale zakładajac ze ten artykuł kłamie i MOL jest ruski to przeciez tacy Niemcy sprzedawali swoje linie przesyłowe gazpromowi
         energia.rp.pl/energetyka/art12588621-die-welt-gazprom-przejmuje-czesc-niemieckiej-sieci-gazociagow
         oddawanie sieci przesyłowe i zbiorników rezerwowych na gaz
         www.money.pl/gospodarka/niemcy-chca-przejac-magazyny-gazpromu-nie-moze-tak-byc-6746397216873056a.html
         to duzo bardziej znaczace niz jakieś wymiany na lini LOTOS-MOL
         zachód jest duzo mocniej powiazany z Rosją niż Polska, czemu u nas jedna firma ma byc dowodem na zdradę a nieporównanie większe kontakty gospodarcze i handel zachodu i ruskimi takimi dowodami na zdradę nie są?

         • cojestdoktorku Re: Jedno pewne 14.09.22, 11:06
          na świeżo przykład hiszpanii:

          "Współrządząca w Hiszpanii radykalnie lewicowa partia Podemos opowiedziała się za negocjacjami z Rosją w celu "położenia kresu niestabilności gospodarczej w Europie". Innymi słowy, Hiszpania oczekuje powrotu zasady "business as ususal". Dodajmy, że jak dotąd nie była idealnym sojusznikiem, bo nie wywiązała się z obietnic dostaw broni. "
          www.money.pl/gospodarka/ukraina-traci-waznego-sojusznika-hiszpanie-chca-dogadac-sie-z-rosja-6809830452931168a.html

          Hiszpania sprowadziła w sierpniu br. ponad dwukrotnie więcej gazu ziemnego z Rosji niż w analogicznym miesiącu 2021 roku - wynika z danych spółki Enagas, operatora hiszpańskich gazociągów.
          ....
          Gazeta odnotowała także, że pomimo sankcji UE nałożonych na Rosję z powodu agresji tego kraju na Ukrainę, Hiszpania w lipcu i sierpniu 2022 r. stała się największym na świecie importerem rosyjskiego gazu ziemnego w formie skroplonej.
          forsal.pl/gospodarka/artykuly/8536903,hiszpania-podwoila-w-sierpniu-import-gazu-z-rosji.html

          to po tym jak pisiorki strzeliły sobie w kolano rezygnujac z dnia na dzień z rosyjskiego węgla

          mam wrazenie ze gdyby nie Polska i państwa bałtyckie to juz dawno Europa wspierałaby Rosje a nie Ukrainę
          • dorota_333 Re: Jedno pewne 14.09.22, 11:10
           Nie mówimy o Hiszpanii i Niemczech. To jest argument "obok" rozmowy, bez znaczenia dla dyskutowanej tezy.

           Bez znaczenia też jest, czy w MOL są bezpośrednio funkcjonariusze służb rosyjskich, czy nie. Powiązania Orbana z Rosją są faktem.
           • cojestdoktorku Re: Jedno pewne 14.09.22, 11:26
            dorota_333 napisała:

            > Nie mówimy o Hiszpanii i Niemczech. To jest argument "obok" rozmowy, bez znacze
            > nia dla dyskutowanej tezy.

            jeśli Lotos ma być dowodem na ruską agenturę, to zachowanie hiszpanii jest dowodem na to ze są większa agentura, NS1 i NS2 czy tam sprzedawanie linii przesyłowych jest dowodem na jeszcze większą agenturę Niemiec

            wszystkie kraje maja powiazania gospodarcze z Rosją, Polska ma ich stosunkwo najmniej i do tego tnie wszystko dosłownie strzelajac sobie w kolano i nie zwazajac na problemy z węglem

            nawet taki przeciwnik Rosji jak USA handluje z nimi w najlepsze jeśli tylko potrzebuje

            forsal.pl/swiat/unia-europejska/artykuly/8532117,reuters-ue-usa-zwiekszyly-zakup-metali-przemyslowych-z-rosji.html
            forsal.pl/swiat/aktualnosci/artykuly/8524333,usa-rosja-handel.html
            dlatego nie mozna analizowac Lotosu pomijajac sytuacji w innychh krajach, bo jest podobne do narzekania ze dziecko jest brudne bo ma brudną raczkę gdy wszyscy dookoła są cali wymazani błotem
            • dorota_333 Re: Jedno pewne 14.09.22, 14:59
             Przeczytaj spokojnie cały wywiad. Tam są bardzo ciekawe wzmianki dotyczące sposobu działania Rosjan.

             W niektórych krajach mogą działać bardziej jawnie, z tego wynika. Niczego to jednak nie mówi o sytuacji Polski.
             • zimna-wodka Re: Jedno pewne 14.09.22, 23:33
              Przed wojną, ponad rok temu, wpadło mi do głowy, że PIS robi dobrze Rosji jak mało kto. Nawet gdzieś to napisałem na PIG ale nie chce mi się szukać.

              No a teraz ten artykuł.

              Nie znam się na wywiadzie; mało kto się zna. Raczej ludzie widzą Hansa Klossa fotografującego supertajne plany super czołgu. Naiwne to.

              Za to Doktorek trafnie uchwycił clou problemu:

              wszystkie kraje maja powiazania gospodarcze z Rosją, Polska ma ich stosunkwo najmniej i do tego tnie wszystko dosłownie strzelajac sobie w kolano i nie zwazajac na problemy z węglem


              Proponuję mały eksperyment myślowy - co straciła w skutek polskiej polityki Rosja a co Polska. Wg mnie bilans jest mocno chujowy. Dla nas.

              A jakby kto miał inne zdanie to proszę najpierw zerknąć na wykres PLN/RUB - najlepiej w okresie 5 letnim (najlepiej widać)

              https://stooq.pl/c/?s=rubpln&c=5y&t=l&a=lg&svg
              • zimna-wodka Re: Jedno pewne 15.09.22, 00:39
               A może przesadziłem z poprzednim wpisem? W końcu rząd (mój ulubiony) intensywnie pracuje dla dobra Polski czyli mojego.
               A na czele rządu Pan Premier. Pracuje jak umie, koncentruje się na sprawach, w których może być i jest autorytetem:

               Tekst linku
               • dorota_333 Re: Jedno pewne 15.09.22, 09:26
                Nie wiem, czy Polska miała - do czasu sankcji - najmniej powiązań gospodarczych z Rosją. Węgiel, sprzedaż Lotosu.

                Ale to i tak nie jest argument. Argumentem jest qui prodest - kto skorzystał na wyprowadzaniu Polski z Europy. Tylko PiS i Rosja. I to nie jest korzyść w postaci iluś tam ton węgla. Geostrategiczna.

                Namawiam do przeczytania całości wywiadu. Długie, ale ciekawe. I tam jest odpowiedź na Twoje wątpliwości.
  • pepe49 czytanie kłamstw ... 13.09.22, 15:55
   ... nie ma sensu.

   To jest pan usunięty z posady przez urzędników polskich z rządu polskiego spod PiS. Ten, który realizował polecenie rządu polskiego spod PO, który kazał mu realizować współpracę polskiego kontrwywiadu ze Służbą Wywiadu Zagranicznego Rosji.
   Realizował.

   Z głównym wrogiem państwa polskiego.

   Dostał za to bardzo głośnego kopa w ty.ek.

   Nawet, gdyby to był kopniak niesłuszny, bo rozkazy wykonywać trzeba, to musiał być zrobiony, jeżeli Polska ma być w sojuszu z USA.

   Bo nie wiadomo co tamtym powiedział albo co z niego wycisnęli. Albo czy go nie zahaczyli.

   Jeżeli odważa się coś teraz ogłaszać, to tylko znaczy, że Rosjanie go jednak przekabacili.
   Jeżeli tego nie rozumie, to znaczy, że nie powinien był zostać kim został.
   Jeżeli ktoś rozpowszechnia te ogłoszenia, to znaczy, że ów ktoś walczy z państwem polskim.

   "Gazeta Wyborcza". Naprawdę nie ma grama złudzeń co do tego.

   Pani Doroto - nie warto tego dotykać. Przeczytała Pani - a teraz nie ma Pani pojęcia czy coś z tego nie jest prawdą.
   Tak to działa.
   Radykalni odbiorcy soku z buraków uwierzą w każde słowo, no bo Polska PiS to ZŁO.
   Szkoda.

   *

   U. E. musi zostać jak najszybciej zakończona.
   Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.
  • bottom600 Re: Rosja już tu jest. Jej największym sukcesem w 15.09.22, 10:07
   Zabawna jesteś ,Kaczafi rusofilem smile litości ,to Wy przez lata krzyczeliście że PiS choruje na rusofobię, teraz gdy cała wasza różowa polityka ZBANKRUTOWAŁA próbujecie dorobić gębę Pisowi , nie wszystkie wykształciuchy mają ajkiu wiewiórki ,rozumiem ,kampania trwa ale znów pudło.
   Mieliście waszego człowieka w Moskwie a oni swojego w Warszawie ,to nad Tuskiem Komsomolska Prawda rozpływała się w zachwytach ,wspomnień czar :
   • dorota_333 Pisowskie [...] udają, że nie rozróżniają maskirow 15.09.22, 10:50
    ... maskirowki od działań faktycznych. Jak ktoś jest werbalnie antyrosyjski, to na pewno i faktycznie. Jak ktoś mówi, tak jest.

    No, a ostatecznym, przygważdżajacym dowodem są oficjalnie zrobione zdjęcia ze spotkań polityków. Najlepiej na molo.

    • bottom600 Re: Pisowskie [...] udają, że nie rozróżniają mas 15.09.22, 11:48
     dorota_333 napisała:

     > ... maskirowki od działań faktycznych. Jak ktoś jest werbalnie antyrosyjski, to
     > na pewno i faktycznie. Jak ktoś mówi, tak jest.

     No to pomijając co było ,na dzień dzisiejszy bez działań rządu PiS Ukrainy by nie było.To Polska jest centrum logistyczno zaopatrzeniowym wojny na Ukrainie, to polskie czołgi z polskiej amunicji pozbawiają życia Rosjan . OK? .... maskirowka ... z dziurą w ruskiej potylicy
     • dorota_333 Re: Pisowskie [...] udają, że nie rozróżniają mas 15.09.22, 11:59
      > bez działań rządu PiS Ukrainy by nie było

      big_grin
      • bottom600 Re: Pisowskie [...] udają, że nie rozróżniają mas 15.09.22, 12:26
       dorota_333 napisała:

       > > bez działań rządu PiS Ukrainy by nie było
       >
       > big_grin
       He he ,może gdzieś na Karaibach wypoczywasz i neta nie ma ,informuję że mamy w Europie największą wojnę od 1945,walczą dwie największe armie lądowe kontynentu ,Polska jest głównym i podstawowym hubem ,udostępniamy lotnisko pod Rzeszowem ,z polskich baz startują samoloty zwiadowcze ,rząd polski koordynuje dostarczanie tysięcy cystern z paliwem ,tysiące wagonów z amunicją ,dostarczamy nasze kraby,pioruny, oddaliśmy niemalże wszystkie czołgi ,armaty ,szkolimy Ukraińców, przyjmujemy uchodźców, dostarczamy na front lekarstwa,żywność ....itp itd. De facto uczestniczymy w wojnie z Rosją .
       • zimna-wodka Re: Pisowskie [...] udają, że nie rozróżniają mas 15.09.22, 12:52
        Nieco może z boku. Właśnie najwyższe władze partyjne i państwowe (Kaczka i Pinokio) udowadniają jakie są antyrosyjskie a jakie prorosyjskie były władze poprzednie (Tusk!!!!!!!!!!), razem z brzydką UE i jeszcze brzydszymi Niemcami.

        Po co to?

        Gdzieś słyszałem, że Amerykanie mają ujawnić agentów wpływu w 25 krajach europejskich. Może o to chodzi.

        Uuuups. No i padły nazwiska Pytla i Dukaczewskiego (w związku z niewolą jakiej doświadczaliśmy przez 45 lat a nawet przez 300 lat).
       • mateusz572 Re: Pisowskie [...] udają, że nie rozróżniają mas 15.09.22, 12:57
        Ty kolego bottom tak samo chcesz zafałszować historię jak robi to w tej chwili premier tego kraju przemawiając na konferencji prasowej dwóch największych manipulatorów we współczesnej Rzeczypospolitej. Dorobił się już słusznej opinii pierwszego kłamcy współczesnej Rzeczypospolitej.
        Poza tym działanie tego rządu od 2016 roku jest wybitnie prorosyjskie w wyprowadzaniu nas z UE i rozbrojeniu naszej armii chociaż w gębach próbują się lansować na coś zupełnie przeciwnego, zarzucając niesłusznie prorosyjskość swoim przeciwnikom. Kłamstwo goni kłamstwo w otoczeniu mgły smoleńskiej.
        • cojestdoktorku Re: Pisowskie [...] udają, że nie rozróżniają mas 15.09.22, 15:42
         >roku jest wybitnie prorosyjskie w wyprowadzaniu nas z UE

         czyli jeszcze bardziej prorosyjski był rzad angoli bo juz ich wyprowadził

         >rozbrojeniu naszej armii

         przez to "rozbrojenie" to będziemy odczuwac coraz większe problemy z zadłużeniem

         www.money.pl/gospodarka/swiat-zbroi-sie-na-potege-polska-w-czolowce-6793801686891392a.html
         alebank.pl/senat-jednoglosnie-od-2023-roku-zwiekszenie-wydatkow-na-armie-do-3-proc-pkb/?id=405242&catid=25926

         >gębach próbują się lansować na coś zupełnie przeciwnego

         nie liczy sie kto co mówi, tylko co kto robi, a tutaj Polska się absolutnie wyróznia i podkresla to sam Zelensky
         jeszcze raz przypomnę ze od funduje za życia tabliczki pamiatkowe Kaczyńskiemu, Morawieckiemu i Dudzie, a kto jak nie Zelensky ma wiedziec kto mu najwiecej pomaga

         "Polska nam bardzo pomaga. Jestem bardzo wdzięczny za wszystko, co robicie, także za to, o czym nie możemy mówić - dodał Zełenski."
         wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,28821847,andrzej-duda-ma-swoje-imie-na-tablicy-w-alei-odwagi-w-kijowie.html

         dorzeczy.pl/swiat/343642/ukraina-tablica-honorowa-dla-kaczynskiego-i-morawieckiego.html

         p.s. opozycja tez jest antyrosyjska wbrew temu co sugerują pisiorki, ale w rusofobii nikt pisiaków nie przebije
         • mateusz572 Re: Pisowskie [...] udają, że nie rozróżniają mas 15.09.22, 19:22
          Nie wyjeżdżaj z Brytyjczykami. Mają takie położenie geostrategiczne, że poradzą sobie co udowodniła II WŚ. Poza tym należą do krajów anglosaskich, gdzie mają pisane i niepisane wsparcie. Armię mają nowoczesną i skuteczną i wcale nie odwracają się czterema literami do UE. Demokrację mają wzorcową i w związku z tym etykę i moralność na dużo wyższej półce.Teraz przypatrz się Polsce.
          Może i w rusofobii mówionej pisiaków nikt nie przebije, ale czyny świadczą o czymś wręcz przeciwnym. Dopiero teraz na gwałt i łapu capu przypomnieli sobie, że armia w rozsypce, ale z UE dalej idą na zwarcie. Bez sensu.
          Tak Ukrainie pomagamy, bo to nasz wręcz obowiązek, powinność aby kacapię zneutralizować, niezależnie od tego kto by rządził.
          Uważam, że rząd jako taki dużo za mało pomaga uchodźcom z Ukrainy, mimo, że Ukraina ratuje naszą demografię, rynek pracy i znacząco powiększa PKB. W dodatku to Ukraińcy oddają życie także w naszym interesie, ich miasta i wsie są rujnowane przez terrorystów z mafii kremlowskiej. Wygraliśmy po prostu los na loterii.
          Poza tym pisiorki to wyjątkowi kłamcy, a demokracji muszą się nauczyć, jednak są wyjątkowo słabymi uczniami i nie rokują większych sukcesów w tej materii.
          • zimna-wodka Re: Pisowskie [...] udają, że nie rozróżniają mas 15.09.22, 21:32
           Marudzisz, Mateusz. A popatrz od strony "komu to służy i kto za tym stoi"
           1. Uchodźcy. = wyludnienie Ukrainy i obciążenie socjalem dla Polski
           2. Dostawy broni. Jak daliśmy to sami nie mamy. Pozbyliśmy się nieco postsowieckich trupów, mieliśmy dostać nowoczesny choć lekko przechodzony sprzęt i .... kicha.
           3. Udostępnienie naszej infrastruktury dla NATO. A mogliśmy odmówić?
           4. Wielkie transporty cystern z zawartością na Ukrainę. To jednak największa zagadka tej wojny. Skąd ta benzyna i te cysterny? Ukraina sama nie ma (prawie) rafinerii więc importowała gotowe z Białorusi a trochę z Łotwy (albo Litwy, nie pamiętam). A teraz co? Kupują od nas? A my skąd mamy? Tak zwiększyliśmy import ropy, mamy takie moce przerobowe żeby obsłużyć dwa państwa?
           5. Transporty broni. Druga największa zagadka. Chyba to jeździ koleją (bo jak inaczej). Rozkład linii kolejowych tajemnicą nie jest, setek kilometrów torów się nie schowa. To czemu Ruscy nie pieprzneli w te tory? Dziwne i to bardzo.
           6. Na koniec najpiękniejsze. Zakupy. Teraz gruchnęło o zakupie 96 Apaczy i to w najnowszej/najdroższej konfiguracji. Pięknie - maszyny uważane za najlepsze w świecie. 3 mld dolarów ale warto. Tylko czy na pewno? Śmigłowce szturmowe to doskonały sprzęt ale wymaga pełnej kontroli przestrzeni powietrznej. Potrzebne są samoloty - myśliwce przewagi powietrznej. Nasze F-16 do tego się nie nadają. Kupione chuj wie po co FA-50 nie nadają się w ogóle do działań bojowych. F-35 to zagadka. Wykonywały już misje bojowe ale nigdy nie starły się z wymagającym przeciwnikiem. P. Paszczak bąkał coś o zakupie F-15. To byłaby duża sprawa bo Amerykanie reglamentują eksport i jeszcze większe koszty. Ale zakup celowy.
           Tylko chronologia jest dziwna. Najpierw kupujemy samoloty pomocnicze (FA-50) a potem może kupimy te które mają korzystać z pomocy. Najpierw kupujemy Apache w ilościach przyprawiających o zawrót głowy a potem może kupimy samoloty, które umożliwią tym Apaczom działanie.

           Jest jeszcze jeden drobiazg. Wojna na Ukrainie udowadnia, że lotnictwo szturmowe (takie jak np. Apacze) nie radzi sobie z nowoczesną lekką obroną p-lot. Faceta z wyrzutnią trudno jest namierzyć i unieszkodliwić a te wyrzutnie są diabelnie skuteczne. Spece od strategii i taktyki mają zgryz. Konstruktorzy też.
           Pewnie powstaną latadła z zaawansowanymi systemami obrony; może zostaną doposażone już istniejące maszyny a może przyjdzie czas na zupełnie nowe konstrukcje. A wtedy nasze Apacze...
           Aby zakończyć z helikopterami. Obiektywnie najbardziej potrzebne są transportowe i trochę wielozadaniowych. Tu skończyło się na zamordowaniu Caracali.

           Czołgi. Kupiliśmy K2. Całkiem niezłe choć trzeba je przekonstruować na nasze potrzeby. To potrwa. Ale jak już się uda to będziemy mieli. I jeszcze Abramsy, Leopardy, może jakieś resztki T-72 czy Twardych. Pełna menażeria a każdy inny niż pozostałe. Logistyka będzie miała zajęcie.
           Koreańskie armatohaubice K9 sprawią, że Kraby podzielą los Caracali. Tyz piknie.

           W sumie. Kolosalne pieniądze, kolosalne długi i zestaw klocków, które ni cholery do siebie nie pasują. Tego nie da się podciągnąć pod głupotę - to dywersja.

           • mateusz572 Re: Pisowskie [...] udają, że nie rozróżniają mas 16.09.22, 22:04
            Ad. 1 Ten socjal Ukraińcy z nadwyżką odrabiają bo leserami nie są.
            Ad. 2 Dobrze, że daliśmy. Teraz czas na wyższą półkę i wcale nie w takiej dużej ilości do jakiej pisiory się przymierzają bo nie będzie kto miał tym jeździć.
            Ad.3 A mogliśmy ?
            Ad.4 Nie tylko my pomagamy. No chyba domyślasz się jak wygląda teraz Polska jeżeli jest hubem, choć możesz tego nie widzieć i dobrze bo tak ma być.
            Ad.5 Jakby Ruscy mieli takie możliwości to już dawno by rozpieprzyli. Przecież wiesz, że prawie wcale nie latają nad Ukrainą, a jak ruskie samoloty uderzają to z daleka, najczęście spoza granicy.
            Ad. 6 No przecież piszę wyżej, że wszystko odbywa się na łapu capu, a pośpiech jest najgorszym doradcą. Jak się armię powoli kasowało, to teraz gdy strach zajrzał w oczy próbuje się to odrabiać, a to tak nie powinno działać.
            Apache nie miały problemu z obroną plot bo wcześniej była ona obezwładniana, tak jak i lotnictwo przeciwnika.
            Z tymi klockami całkowita zgoda. To wszystko z powodu łapu, capu, a przede wszystkim ludzi, którzy tym zarządzają. Takie państwo mamy, przecież ciągle o tym piszemy.
            • zimna-wodka Re: Pisowskie [...] udają, że nie rozróżniają mas 17.09.22, 13:33
             Z tymi Apaczami:
             fakt, warunkiem ich użycia jest obezwładnienie obrony p-lot. Tak lotnictwa jak i jednostek lądowych. Fajnie to wyszło w Iraku.
             Tylko, że od dłuższego czasu nic nie słychać o działaniach lotnictwa na Ukrainie. Domniemywam, że ukraińskie lotnictwo już nie istnieje. Ale Rosja przestała używać lotnictwa szturmowego. Zapewne dlatego, że to generuje ogromne straty a zyski są problematyczne. Czyli skuteczne (i to bardzo) są jednostki lądowe, szczególnie lekkie przenośne wyrzutnie rakiet.
             I stąd problematyczne są zakupy Apaczy, przynajmniej w takich ilościach. A jeszcze do tego nie mamy samolotu przewagi powietrznej. Może F-35, tylko, że nikt ich nie sprawdził w tej roli.

             I cały czas gryzą mnie dwie rzeczy:
             1. Skąd Ukraina ma paliwo. Jeśli my jesteśmy hubem to kto jest dostawcą i jakie są realne możliwości transportu.
             2. Dlaczego Rosja nie niszczy szlaków zaopatrzenia. Zestawy MIG-31 + Ch-47M2 powinny to załatwić w ciągu paru godzin i to bez strat własnych.
             • cojestdoktorku Re: Pisowskie [...] udają, że nie rozróżniają mas 17.09.22, 15:05
              "obecną wojnę nazywam „wojną biednych” - obie armie mają relatywnie za małe siły, by realizować zadania, które przed nimi postawiono. Ukraińcy mają dużo żołnierzy, ale mało sprzętu. Natomiast Rosjanie mają dużo sprzętu, lecz mało żołnierzy.
              ...
              Ukraina ma drugą, po Rosji, najsilniejszą obronę przeciwlotniczą (OPL) w Europie. Rosyjskie lotnictwo mierzy się więc z tak silną OPL, z jaką dotychczas żadne wojsko w historii się nie zderzyło.
              ...
              obrońców jest więcej niż atakujących. To, że może dojść do klęski Rosjan w obwodzie charkowskim, było przewidywane, bo w tym regionie przewaga liczebna Ukraińców w ludziach, choć nie w wymiarze technicznym i ogniowym, była duża. "

              www.gazetaprawna.pl/magazyn-na-weekend/artykuly/8538666,rosja-powszechna-mobilizacja-wojna-putin.html
              • mateusz572 Re: Pisowskie [...] udają, że nie rozróżniają mas 17.09.22, 16:25
               Duża przewaga zaistniałą po przerzuceniu części wojsk rosyjskich z obwodu charkowskiego na front południowy.
               Poza tym kontrofensywę przeprowadziło niezbyt liczne zgrupowanie wojsk ukraińskich, ale dobrze wyposażone w sprzęt.
               • cojestdoktorku Re: Pisowskie [...] udają, że nie rozróżniają mas 17.09.22, 16:47
                "Tymczasem Ukraińcy przez te sześć miesięcy nie próżnowali. Przeprowadzili mobilizację i mają teraz ok. 700 tys. żołnierzy pod bronią. "
                • mateusz572 Re: Pisowskie [...] udają, że nie rozróżniają mas 17.09.22, 17:10
                 Tylko pytanie ilu tych żołnierzy ukraińskich jest w pierwszej linii?
                 Pewnie tyle ile rosyjskich.
                 Reszta to odwód i logistyka znacznie zresztą bogatsza niż rosyjska bo linie zaopatrzenia bardzo długie. Poza tym w systemie rozpoznania przeciwnika dużo nowocześniejszym niż ruski wielu bojców jest zatrudnionych.
                 Apropos linii zaopatrzenia to Ruscy wszystko koleją, która bez przeszkód działa na terenie Rosji. Dlatego Ukraińcy tak upominają się chociaż o ATACMS-y.
             • mateusz572 Re: Pisowskie [...] udają, że nie rozróżniają mas 17.09.22, 16:17
              Ad.1 Nie wiem. Można się tylko domyślać i chyba o to chodzi, bo to wrażliwe dane.
              Ad.2 Nasuwa się wniosek, że te pociski są dużo przereklamowane przez ruską propagandę. Mają niemały problem z celnością, pewnie jest ich mało i teraz doszedł problem z brakiem elektroniki.
          • cojestdoktorku Re: Pisowskie [...] udają, że nie rozróżniają mas 15.09.22, 22:12
           >Nie wyjeżdżaj z Brytyjczykami.

           nie moze byc tak ze nasze stawianie sie UE jest w ionteresie Rosji, a zamiast stawiania się to po prostu wyjscie już nagle Rosji nie słuzy
           więc bede wyjeżdzał jak uznam ze argumenty źle dobrane
         • mateusz572 Re: Pisowskie [...] udają, że nie rozróżniają mas 15.09.22, 21:02
          Poza tym dobre wystąpienie Tuska i bardzo dobre i ostre Kliczki w Poczdamie.
          • cojestdoktorku Re: Pisowskie [...] udają, że nie rozróżniają mas 15.09.22, 22:14
           > Poza tym dobre wystąpienie Tuska i bardzo dobre i ostre Kliczki w Poczdamie.

           "Lider Platformy Obywatelskiej stwierdził, że "nie ma żadnego powodu, aby w pomoc Ukrainie takie państwa jak Niemcy, Francja czy Włochy angażowały się mniej niż USA, Polska czy państwa bałtyckie"

           wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,28917882,tusk-w-poczdamie-putin-zaatakowal-cala-demokratyczna-wspolnote.html#s=BoxOpMT
           no i sam Tusk stwierdził ze pisowska Polska pomaga lepiej niż zachodnia Europa, takoż ufajac Zelenskiemu i Tuskowi można odrzucić teze o "pisowskiej agenturze Kremla"

     • pigeon_shit_dust ....i brata mu zabili.... 15.09.22, 12:24
      bottom600 napisał(a):

      > dorota_333 napisała:
      >
      > > ... maskirowki od działań faktycznych. Jak ktoś jest werbalnie antyrosyjs
      > ki, to
      > > na pewno i faktycznie. Jak ktoś mówi, tak jest.
      >
      > No to pomijając co było ,na dzień dzisiejszy bez działań rządu PiS Ukrainy by n
      > ie było.To Polska jest centrum logistyczno zaopatrzeniowym wojny na Ukrainie, t
      > o polskie czołgi z polskiej amunicji pozbawiają życia Rosjan . OK? .... maskiro
      > wka ... z dziurą w ruskiej potylicy
      • dorota_333 Re: ....i brata mu zabili.... 15.09.22, 12:53
       No, zabili. Antoni Macierewicz to udowodnił ponad wszelką wątpliwość.
  • cojestdoktorku Re: Rosja już tu jest. Jej największym sukcesem w 18.09.22, 00:02
   w końcu artykuł który demaskuje PIS i PO razem smile

   gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/8539257,jaroslaw-kaczynski-donald-tusk-wladimir-putin-piotr-pytel-antoni-macierewicz-ukraina.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka