Dodaj do ulubionych

Pytanie do prawdziwych katolików.

24.09.22, 16:34
Znalazłem takie coś:
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 Dębinka w Poznaniu poszła o krok dalej i wprowadziła podział lekcji religii na oddzielne zajęcia dla chłopców oraz dziewczynek. Należy zaznaczyć, że podział ze względu na płeć obowiązuje tylko w przypadku starszych uczniów, czyli w klasach VII i VIII. Młodsze dzieci mają zajęcia łączone.
www.edziecko.pl/starsze_dziecko/7,79351,28944561,lekcje-religii-podzielone-dla-chlopcow-i-dziewczynek-jedna.html
Przyznaję, że mnie zatkało. Może dlatego, że nie mam dzieci w wieku szkolnym. Zatem proszę osoby kompetentne o wyjaśnienie czym się różni nauczanie o Bozi dla dziewczynek od nauczania o Bozi dla chłopców.
Mają jakieś oddzielne Bozie, oddzielne zasady albo inne Pismo Święte? Wiem, że chłopcy mają fiutka a dziewczynki cipkę. Tylko jak to się przekłada na religię?!
Obserwuj wątek
    • pigeon_shit_dust Ja nie wiem 24.09.22, 18:11
      zimna-wodka napisał:

Nie jestem katolikiem a juz na pewno nie prawdziwym.
      Odpierdol sie.

> Znalazłem takie coś:
      > Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 Dębinka w Poznaniu poszła o krok dalej i wp
      > rowadziła podział lekcji religii na oddzielne zajęcia dla chłopców oraz dziewcz
      > ynek. Należy zaznaczyć, że podział ze względu na płeć obowiązuje tylko w przypa
      > dku starszych uczniów, czyli w klasach VII i VIII. Młodsze dzieci mają zajęcia
      > łączone.

> www.edziecko.pl/starsze_dziecko/7,79351,28944561,lekcje-religii-podzielone-dla-chlopcow-i-dziewczynek-jedna.html
      > Przyznaję, że mnie zatkało. Może dlatego, że nie mam dzieci w wieku szkolnym. Z
      > atem proszę osoby kompetentne o wyjaśnienie czym się różni nauczanie o Bozi dla
      > dziewczynek od nauczania o Bozi dla chłopców.
      > Mają jakieś oddzielne Bozie, oddzielne zasady albo inne Pismo Święte? Wiem, że
      > chłopcy mają fiutka a dziewczynki cipkę. Tylko jak to się przekłada na religię?
      > !
      >
    • sendivigius Re: Pytanie do prawdziwych katolików. 24.09.22, 19:30
      zimna-wodka napisał:

Wiem, że
      > chłopcy mają fiutka a dziewczynki cipkę. Tylko jak to się przekłada na religię?
      > !

Dość zasadniczo. Grzeszą w inny sposób.
      • zimna-wodka Re: Pytanie do prawdziwych katolików. 24.09.22, 19:35
        sendivigius napisał:

> zimna-wodka napisał:
        >
        > Wiem, że
        > > chłopcy mają fiutka a dziewczynki cipkę. Tylko jak to się przekłada na re
        > ligię?
        > > !
        >
        > Dość zasadniczo. Grzeszą w inny sposób.

Czyli?
        • sendivigius Re: Pytanie do prawdziwych katolików. 24.09.22, 19:47
          zimna-wodka napisał:

> sendivigius napisał:
          >
          > > zimna-wodka napisał:
          > >
          > > Wiem, że
          > > > chłopcy mają fiutka a dziewczynki cipkę. Tylko jak to się przekłada
          > na re
          > > ligię?
          > > > !
          > >
          > > Dość zasadniczo. Grzeszą w inny sposób.
          >
          > Czyli?

Nie wiem ile masz lat ZW ale to jest forum Polityka i Gospodarka. Forum zajmujace sie tymi spawami jest tylko dla doroslych.

A mowiac bardziej merytorycznie to jest akurat przedmiot ktory sie wyjatkowo do tego nadaje. Nikt jakos nie ma pretensji ze WF jest oddzielnie.
          • dorota_333 Re: Pytanie do prawdziwych katolików. 24.09.22, 22:23
            WF jest oddzielnie wyłącznie z powodu szatni.
            • snajper55 Re: Pytanie do prawdziwych katolików. 25.09.22, 01:32
              dorota_333 napisała:

> WF jest oddzielnie wyłącznie z powodu szatni.

Nie, przecież szatnie mogłyby być osobne a zajęcia wspólne. Przykladem - koedukacyjne baseny. Powod jest inny. Inne są zajęcia dla chłopców (np pilka nożna), a inne dla dziewczynek (np rytmika), inne są też ktyteria oceniania.

S.
    • dorota_333 Re: Pytanie do prawdziwych katolików. 24.09.22, 22:25
      Zgłaszają się jacyś prawdziwi katolicy? Bo na razie masz tu tylko polonusa i komunistę. Na tym forum prawdziwych katolików nie ma.
      • snajper55 Re: Pytanie do prawdziwych katolików. 25.09.22, 01:13
        dorota_333 napisała:

> Zgłaszają się jacyś prawdziwi katolicy? Bo na razie masz tu tylko polonusa i ko
        > munistę. Na tym forum prawdziwych katolików nie ma.

Prawdziwych katolików nigdzie nie ma. Pokaż mi takiego człowieka, który nadstawia drugi policzek i miłuje swoich wrogów.

S.
    • snajper55 Re: Pytanie do prawdziwych katolików. 25.09.22, 09:31
      zimna-wodka napisał:

> Znalazłem takie coś:
      > Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 Dębinka w Poznaniu poszła o krok dalej i wp
      > rowadziła podział lekcji religii na oddzielne zajęcia dla chłopców oraz dziewcz
      > ynek. Należy zaznaczyć, że podział ze względu na płeć obowiązuje tylko w przypa
      > dku starszych uczniów, czyli w klasach VII i VIII. Młodsze dzieci mają zajęcia
      > łączone.

> www.edziecko.pl/starsze_dziecko/7,79351,28944561,lekcje-religii-podzielone-dla-chlopcow-i-dziewczynek-jedna.html
      > Przyznaję, że mnie zatkało. Może dlatego, że nie mam dzieci w wieku szkolnym. Z
      > atem proszę osoby kompetentne o wyjaśnienie czym się różni nauczanie o Bozi dla
      > dziewczynek od nauczania o Bozi dla chłopców.
      > Mają jakieś oddzielne Bozie, oddzielne zasady albo inne Pismo Święte? Wiem, że
      > !

Religia to niectylko nauka o bozi. To także, a może przede wszystkim, ksztaltowanie postaw. Niektorzy uważają ze rola kobiety, posłusznej mężowi jest calkiem inna niż rola mężczyzny. Stąd oddzielne zajecia. Być może kolejnym krokiem będą osobne lekcje jezyka polskiego (inne lektury) lub fizyka (po co dziewczynom fizyka?) czy matematyka (ograniczona dla dziewczat do cztetech działań przydatnych w prowadzeniu gospodarstwa dowowego).

S.
      • zimna-wodka Re: Pytanie do prawdziwych katolików. 25.09.22, 12:14
        snajper55 napisał:

> Religia to niectylko nauka o bozi. To także, a może przede wszystkim, ksztaltow
        > anie postaw. Niektorzy uważają ze rola kobiety, posłusznej mężowi jest calkiem
        > inna niż rola mężczyzny. Stąd oddzielne zajecia. Być może kolejnym krokiem będą
        > osobne lekcje jezyka polskiego (inne lektury) lub fizyka (po co dziewczynom fi
        > zyka?) czy matematyka (ograniczona dla dziewczat do cztetech działań przydatnyc
        > h w prowadzeniu gospodarstwa dowowego).

Ale to raczej przemawia za koedukacją. Takie postawy można by ćwiczyć w praktyce. Np. dziewczynki przynoszą miednice i myją chłopcom nogi. Najlepiej po wf. Albo ćwiczenie ćwiczenia czyli z liścia. Albo chłopcy co nie byli w kościele przynoszą odkurzacze i odkurzają a ci co byli z nich szydzą. Szyderstwa powinny być w podręczniku.
        Wiele takich postaw można wtedy pokazać i utrwalić.

A co do innych. Takie proste (?) pytanie wywołuje ciekawe reakcje:
        - kadi: odpierdol się (czemu ten post adresował do siebie?)
        - sendi: to forum dla dorosłych a z religią ma być jak jest (ciekawe co to oznacza)
        - sendi: chłopcy i dziewczynki grzeszą w inny sposób (a gdzie są różnice bo nie widzę)
        - dorota: nie ma prawdziwych katolików na tym forum (serio? a pepe i jego btrat bliźniak?)

Sprawa coraz bardziej mnie intryguje.

• dorota_333 Re: Pytanie do prawdziwych katolików. 25.09.22, 15:08
          No, nie. W ćwiczeniu patriarchalnej podległości koedukacja jest silnie przeciwskuteczna. Jak dopuścisz dziewczynki na lekcję fizyki czy matematyki, to jeszcze się czegoś nauczą (mówię to jako niegdysiejsza uczennica, która została zobligowana do dawania koledze korepetycji z matematyki; byłam najlepsza klasie).

Poza tym - z moich własnych doświadczeń - koedukacja powoduje, że nie da się kobietom wmówić mitu o naturalnej męskiej przewadze intelektualnej (patrz wyżej przykład z matematyką), moralnej, etc. Dziewczynka, która widzi kolegę (obecnie znany w mieście lekarz) biegającego po szkole z glutem wiszącym z nosa jest dla patriarchatu stracona.

PS. Pogląd o nieobecności "prawdziwych katolików" na tym forum wzięłam stąd, że nikt się nie zgłosił do dyskusji z tej pozycji występując. Uderzyłeś w stół, ale nie odezwały się nożyce (kieliszki zabrzęczały).
          • zimna-wodka Re: Pytanie do prawdziwych katolików. 25.09.22, 19:26
            Ale nie mówimy o edukacji w ogóle tylko o lekcjach religii. To co piszesz uzasadniałoby oddzielne lekcje matematyki a szczególnie informatyki (no bo jak się baba naczyta w internecie...). Tam nie ma miejsca aktywność umysłów ścisłych.
            Ale nawet jak się na lekcji nakładzie do główek wiedzy o właściwej hierarchii to ma przerwie można zobaczyć gluta i cała wiedza idzie w PiS-**. A jeszcze gorzej jak jak kolega wykształcony religijnie postanowi udowodnić koleżance swoją wyższość i natnie się na babę trenującą judo albo nawet boks.
            A już najlepsza w klasie z matematyki... Sam się dziwię, że cię jeszcze piekło nie pochłonęło.
        • snajper55 Re: Pytanie do prawdziwych katolików. 25.09.22, 22:34
          zimna-wodka napisał:

> Ale to raczej przemawia za koedukacją. Takie postawy można by ćwiczyć w praktyc
          > e. Np. dziewczynki przynoszą miednice i myją chłopcom nogi. Najlepiej po wf. Al
          > bo ćwiczenie ćwiczenia czyli z liścia. Albo chłopcy co nie byli w kościele przy
          > noszą odkurzacze i odkurzają a ci co byli z nich szydzą. Szyderstwa powinny być
          > w podręczniku.
          > Wiele takich postaw można wtedy pokazać i utrwalić.

Mam wrażenie, że katecheci widzą to inaczej i jedne lekcje chcą poświęcić na wyrabianie w sluchaczkach cnót niewieścich, a inne - na prace nad cnotami męskimi.

S.
        • sendivigius Re: Pytanie do prawdziwych katolików. 26.09.22, 18:28
          zimna-wodka napisał:

> - sendi: chłopcy i dziewczynki grzeszą w inny sposób (a gdzie są różnice bo nie
          > widzę)

Jestes żenujący. Na przyklad gdy niewiasta sie ubierze z dekoltem i golym pępkiem to grzeszy nieskromnoscia a chlopak pożadaniem. Gdy chlopak sie ubierze z dekoltem i golym pępkiem to grzeszy glupota a niewiasta brakiem tolerancji. A przeciez za kazdym razem to jest to samo wydarzenie.

Swoja droga ciekawe ile doktoratow z teologi napisano na temat roznic plciowych grzechu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka