Dodaj do ulubionych

przemówienie Putina

01.10.22, 18:45
wiadomo ze sporo kłamstw i przekłamań ale kilka fragmentów mi sie spodobało:

"Zachód jest gotów zrobić wszystko, żeby zachować ten neokolonialny system, który pozwala mu pasożytować, w zasadzie okradać świat kosztem potęgi dolara i dyktatu technologicznego, zbierać prawdziwe daniny od ludzkości, wydobywać główne źródło niezarobionego bogactwa — czynsz hegemoniczny. Zachowanie tego czynszu jest ich kluczowym, prawdziwym i całkowicie samowystarczalnym motywem. Dlatego w ich interesie jest całkowita desuwerenizacja. Stąd ich agresja na niepodległe państwa, na tradycyjne wartości i kultury, próby osłabienia procesów międzynarodowych i integracyjnych, na które nie mają wpływu, nowe waluty światowe i centra rozwoju technologicznego. Jest dla nich niezwykle ważne, aby wszystkie kraje zrzekły się swojej suwerenności na rzecz Stanów Zjednoczonych.
Kręgi rządzące niektórych krajów dobrowolnie zgadzają się na to, dobrowolnie zgadzają się zostać wasalami; inne są przekupywane lub zastraszane. A jeśli się nie uda, to niszczą całe kraje, pozostawiając po sobie katastrofy humanitarne, katastrofy, ruiny, miliony zrujnowanych, zmaltretowanych ludzkich fortun, enklawy terrorystyczne, strefy katastrof społecznych, protektoraty, kolonie i półkolonie. Nie obchodzi ich to, dopóki otrzymują swoje świadczenia.
...
Porozumienia o bezpieczeństwie strategicznym są wyrzucane do kosza; porozumienia zawierane na najwyższym szczeblu politycznym są uznawane za fikcję; stanowcze obietnice nierozszerzania NATO na wschód, po tym, jak nasi poprzedni przywódcy je przyjęli, stały się brudną fikcją; traktaty o obronie przeciwrakietowej i rakietach średniego zasięgu zostały jednostronnie zerwane pod byle pretekstem.
Ze wszystkich stron słyszymy, że Zachód przestrzega porządku opartego na zasadach. Skąd się wzięły? Kto w ogóle widział te zasady? Kto je wynegocjował? To jest po prostu nonsens, całkowite oszustwo, podwójne lub potrójne standardy! Są one po prostu przeznaczone dla głupców.
....
Zachodnie elity negują nie tylko suwerenność narodową i prawo międzynarodowe. Ich hegemonia ma wyraźnie totalitarny, despotyczny i apartheidowy charakter. Bezczelnie dzielą świat na swoich wasali, na tak zwane kraje cywilizowane i wszystkich innych, którzy według projektów dzisiejszych zachodnich rasistów powinni dołączyć do listy barbarzyńców i dzikusów. Fałszywe etykiety — "kraj zbójecki", "reżim autorytarny" — są już stosowane, nadają markę całym narodom i państwom, a to nic nowego. Nie ma w tym nic nowego: zachodnie elity pozostały takie, jakie były — kolonialne. Dyskryminują, dzielą ludzi na pierwszą i drugą klasę.
Nigdy nie akceptowaliśmy i nie będziemy akceptować tego politycznego nacjonalizmu i rasizmu. A czym, jeśli nie rasizmem, jest rusofobia, która obecnie szerzy się na całym świecie? Czym, jeśli nie rasizmem, jest niepodważalne przekonanie Zachodu, że jego cywilizacja, jego neoliberalna kultura, jest niekwestionowanym wzorem dla całego świata?
...
Warto przypomnieć Zachodowi, że swoją politykę kolonialną rozpoczął już w średniowieczu, po czym nastąpił światowy handel niewolnikami, ludobójstwo plemion indiańskich w Ameryce, złupienie Indii, Afryki, wojny Anglii i Francji z Chinami, które zmusiły je do otwarcia swoich portów na handel opium. To, co robili, to uzależnianie całych narodów od narkotyków, celowe eksterminowanie całych grup etnicznych w poszukiwaniu ziemi i zasobów oraz urządzanie prawdziwych polowań na ludzi jak na bestie.
.....
Chciałbym podkreślić, że jednym z powodów wielowiekowej rusofobii i nieukrywanego gniewu zachodnich elit wobec Rosji jest właśnie to, że nie daliśmy się okraść podczas podbojów kolonialnych i zmusiliśmy Europejczyków do handlu dla obopólnej korzyści. Osiągnięto to, tworząc w Rosji silne scentralizowane państwo,
....
Kraje zachodnie od wieków powtarzają, że przynoszą innym narodom wolność i demokrację. Jest dokładnie odwrotnie: zamiast demokracji jest ucisk i wyzysk; zamiast wolności jest zniewolenie i przemoc. Cały jednobiegunowy porządek świata jest z natury antydemokratyczny i niewolny, jest kłamstwem i hipokryzją na wskroś.
....
Dyktat USA opiera się na brutalnej sile, na prawie pięści. Czasami jest to ładnie opakowane, czasami bez żadnego opakowania, ale istota jest taka sama — moc pięści. Stąd rozmieszczenie i utrzymanie setek baz wojskowych we wszystkich zakątkach świata, rozszerzenie NATO i próby tworzenia nowych sojuszy wojskowych, takich jak AUKUS i podobne. Aktywnie działa również polityczno-wojskowy nexus Waszyngtonu, Seulu i Tokio. Wszystkie państwa, które posiadają lub aspirują do posiadania prawdziwej suwerenności strategicznej i są w stanie rzucić wyzwanie hegemonii Zachodu, są automatycznie klasyfikowane jako wrogowie.
....
ludzi nie można karmić drukowanymi dolarami i euro. Nie można ich nakarmić tymi kawałkami papieru, a wirtualna, nadmuchana kapitalizacja zachodnich sieci społecznych nie ogrzeje ich domów. To wszystko jest ważne, o czym mówię. Ale nie mniej ważne jest to, co właśnie powiedziałem: nie możesz nikogo nakarmić papierami — potrzebujesz jedzenia, a nie możesz nikogo ogrzać tymi nadmuchanymi kapitalizacjami — potrzebujesz nośników energii.
Dlatego politycy w Europie muszą przekonywać swoich obywateli, żeby mniej jedli, rzadziej się kąpali i cieplej ubierali w domu.

wiadomosci.onet.pl/swiat/putin-decyzja-o-rozpadzie-zsrr-rozerwala-zywcem-nasza-narodowa-jednosc/kcvkpet
nie żeby Putin miał coś lepszego do zaoferowania, ale fajnie jak osoba publiczna mówi trochę "oszołomskiej" prawdy o miłościwie nam panującym systemie który przy swoich zaletach ma jednak potężne wady
Obserwuj wątek
  • senioryta13 Re: przemówienie Putina 02.10.22, 05:38
   jack79 napisał:

   > wiadomo ze sporo kłamstw i przekłamań ale kilka fragmentów mi sie spodobało:
   > ....
   > ludzi nie można karmić drukowanymi dolarami i euro. Nie można ich nakarmić tymi
   > kawałkami papieru, a wirtualna, nadmuchana kapitalizacja zachodnich sieci społ
   > ecznych nie ogrzeje ich domów. To wszystko jest ważne, o czym mówię. Ale nie mn
   > iej ważne jest to, co właśnie powiedziałem: nie możesz nikogo nakarmić papieram
   > i — potrzebujesz jedzenia, a nie możesz nikogo ogrzać tymi nadmuchanymi kapital
   > izacjami — potrzebujesz nośników energii.
   > Dlatego politycy w Europie muszą przekonywać swoich obywateli, żeby mniej jedli
   > , rzadziej się kąpali i cieplej ubierali w domu.

   do tej pory identyczne oszczerstwa slychac bylo na forum, od Polakow, wzgledem USA,
   a teraz cicho jak makiem zasial.
   • stoje_i_patrze Re: przemówienie Putina 02.10.22, 08:26
    Putin to idiota a ten tekst to ściek, czysta propaganda.

    Jak było za ruskich to sie Polska wielokrotnie przekonała. Rozumiem że można te idiotyzmy w Hiszpanii przeklejać która była tego gówna daleko. ale w Polsce? Płacą Ci?
    • senioryta13 Re: przemówienie Putina 02.10.22, 08:53
     stoje_i_patrze napisał:
     > Putin to idiota a ten tekst to ściek, czysta propaganda.

     kazdy moze przeciez interpretowac slowa 'idioty' jak sam uwaza. Biden, negocjowal/ignorowal go az 3 miesiace , wszyscy wiemy jak to sie skonczylo, teraz jest gra o wyzsza stawke, poradz co robic. Drugie preludium tez juz bylo,
     NS zaatakowany. Do trzech razy sztuka ?

     > Jak było za ruskich to sie Polska wielokrotnie przekonała. Rozumiem że można te
     > idiotyzmy w Hiszpanii przeklejać która była tego gówna daleko. ale w Polsce?

     to po co czytales ?
  • dorota_333 Zwróćcie uwagę na ten wątek 02.10.22, 12:14
   ... z poparciem słów Władimira Władimirowicza odezwały się - jak na razie - dwa prorosyjskie gówna obecne na tym forum. Może ktoś jeszcze?

   Wojna propagandowa ciągle trwa i trwać będzie.
   • przycinek.usa Re: Zwróćcie uwagę na ten wątek 02.10.22, 14:57
    ty jestes pierdolnieta.
    • dorota_333 Re: Zwróćcie uwagę na ten wątek 02.10.22, 19:17
     O, Ty również rozumiesz przesłanie przemówienia Władimira Władimirowicza?

     Czemu mnie to nie dziwi? smile
     • sevenseas Re: Zwróćcie uwagę na ten wątek 02.10.22, 19:24
      Czemu ta ameba jeszcze tutaj nie ma bana, przycinek?


      'ty jestes pierdolnieta.'

      To raczej choroba psychiczna, zapewne szczepienie tylko nasililo symptomy.
      • dorota_333 Re: Zwróćcie uwagę na ten wątek 02.10.22, 19:35
       Aaaa, tak. W innym wątku piszesz, że szczepienia dodają geny do ludzkiego DNA. I - jak mi Bóg miły - masz rację! Po trzeciej dawce wyrosły mi małe czułki na głowie (ale mam kręcone włosy, więc nie widać). Pozdrowienia, mistrzu smile
      • lastboyscout33333 Re: Zwróćcie uwagę na ten wątek 02.10.22, 19:53

       Czemu ta ameba jeszcze tutaj nie ma bana, przycinek?

       Wlasnie dlatego, ze jest psychiczna i wszystko co tu glosi sie osmiesza smile
       Na tym forum jestesmy juz tylko czasem my i sami rozowo pierdolnieci wink

       (hej babolu jak tam tam ochnastej dawce trucizny? Ha?
       No bo przeciez chyba nie stalas przeciwniczka FUJzera oraz Uni Europejskiej ! )
       He?


       Mnie stad znowu wyrzucili, tym razem .... he, he ... potajemnie ! wink

       Platon : "Nikt nie jest bardziej znienawidzony niż ten, kto mówi prawdę."
       • sevenseas Re: Zwróćcie uwagę na ten wątek 03.10.22, 11:49
        '... że szczepienia dodają geny do ludzkiego DNA'

        www.mdpi.com/1467-3045/44/3/73

        'Intracellular Reverse Transcription of Pfizer BioNTech COVID-19 mRNA Vaccine BNT162b2 In Vitro in Human Liver Cell Line'

        'A reverse transcriptase (RT) is an enzyme used to generate complementary DNA (cDNA) from an RNA template, a process termed reverse transcription.'

        'The unanimous ruling in the US Supreme Court allowed that complementary DNA, or cDNA, could be patentable, attracting a lot of criticism. cDNA is produced by a lab from RNA, but lacks the “introns” that are found in the full sequence of the gene.'        Nie ma na tym forum naiwniejszej osoby, w zasadzie to mysle ze jestes tak glupia ze po prostu muszisz botem wink
        • dorota_333 "Nie badano, czy szczepionka wpływa na ludzki geno 03.10.22, 12:23
         ... genom".

         Tutaj wyjaśnienie:

         konkret24.tvn24.pl/zdrowie,110/szwedzki-uniwersytet-potwierdzil-zmiany-genetyczne-po-szczepionkach-w-ogole-tego-nie-badano,1111939.html


         Ładny przykład, że w przypadku wiedzy ściśle specjalistycznej szerzenie fake newsów jest wyjątkowo łatwe. Mało kto potrafi je zweryfikować, bo niewielu ma wiedzę ekspercką w tej dziedzinie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka