Dodaj do ulubionych

Czwarta ekonomia świata

26.10.22, 13:47
Czwarta ekonomia świata
Pardon mi za  mało naukowe podejście do tematu. Porównujemy kraje i stany.zabawa taka, tylko smutna.Niemcy ( Population of 83.13 mln  ) właśnie tracą 4-te miejsce na świecie w nieoficjalnej klasyfikacji wielkości ekonomii. Przeskakuje ja nasz stan, Kalifornia (Population of 39.24 mln) Wielka nadzieja Europy, lokomotywa, docelowy kierunek 15% (?) polskiego eksportu .GO FIGURE.

The truth is that California outperforms the US and the rest of world across many industries. That's especially relevant with renewable energy, the fastest-growing business in California and Germany.

www.bloomberg.com/opinion/articles/2022-10-24/california-poised-to-overtake-germany-as-world-s-no-4-economy
Warto tu nadmienic ze Kalifornia , ze wzgledow politycznych, traci sporo mieszkancow na rzecz normalniejszych stanow.... a mimo tego jada rowno do przodu.
Obserwuj wątek
    • dorota_333 Re: Czwarta ekonomia świata 26.10.22, 14:53
      No właśnie, lewacy i zielona energia to sprawili??
      • pigeon_shit_dust Re: Czwarta ekonomia świata 26.10.22, 15:32
        dorota_333 napisała:

> No właśnie, lewacy i zielona energia to sprawili??

E, nie. Lewacki Bloomberg musi zawsze cos wkleic po swojemu.
        Zieloni i lewica to mala czesc ale media musza to oczywiscie wywlec.

Oil drilling has played a significant role in the development of the state. There have been major strikes in the Bakersfield, Long Beach, Los Angeles areas and off the California coast.

en.wikipedia.org/wiki/Economy_of_California#/media/File:California_GDP_by_sector_2017.png
        Rolnictwo, informatyka, turysyka.
        • cojestdoktorku Re: Czwarta ekonomia świata 26.10.22, 15:39
          jak widać rząd ma trzecie miejsce w tworzeniu PKB
          pierwsze miejsce to wiadomo co
          taka troche papierowa a własciwie wirtualna) połowa tego PKB, no ale sie liczy
          • pigeon_shit_dust Re: Czwarta ekonomia świata 26.10.22, 16:23
            cojestdoktorku napisał:

> jak widać rząd ma trzecie miejsce w tworzeniu PKB
            > pierwsze miejsce to wiadomo co
            > taka troche papierowa a własciwie wirtualna) połowa tego PKB, no ale sie liczy

Poszukaj sobie takiego samego wykresy dla Niemiec to sie za glowe zlapiesz.
        • dorota_333 Re: Czwarta ekonomia świata 26.10.22, 16:09
          > Rolnictwo, informatyka, turysyka.

Rolnictwo i turystyka to raczej mało innowacyjne sektory. W przypadku Kalifornii działa też pewnie efekt skali. Jak liczny stan, to i gospodarka duża.
          • pigeon_shit_dust Re: Czwarta ekonomia świata 26.10.22, 16:24
            dorota_333 napisała:

> > Rolnictwo, informatyka, turysyka.
            >
            > Rolnictwo i turystyka to raczej mało innowacyjne sektory. W przypadku Kaliforni
            > i działa też pewnie efekt skali. Jak liczny stan, to i gospodarka duża.

Tak. Liczny. O polowe mniejszy niz Niemcy.
    • sendivigius Re: Czwarta ekonomia świata 26.10.22, 16:36
      pigeon_shit_dust napisał:

> Czwarta ekonomia świata

A Mississippi ktora? Pojedz zobacz. Bangladesz.
      • pigeon_shit_dust Re: Czwarta ekonomia świata 26.10.22, 16:52
        sendivigius napisał:

> pigeon_shit_dust napisał:
        >
        >
        > A Mississippi ktora? Pojedz zobacz. Bangladesz.

Mississippi ma proporcjonalnie 2,3 raza wieksze GDP od Polski. I rosnie dosc szybko.
        • sendivigius Re: Czwarta ekonomia świata 26.10.22, 17:24

> sendivigius napisał:
          >
          > > pigeon_shit_dust napisał:
          > >
          > >
          > > A Mississippi ktora? Pojedz zobacz. Bangladesz.
          >
          >
          > Mississippi ma proporcjonalnie 2,3 raza wieksze GDP od Polski. I rosnie dosc
          > szybko.

Licz sobie jak chcesz. Ja patrze na wlasne oczy. Nawet myslalem o tym stanie. Jest bardzo fajny, dzicz wszedzie, ludzie jak z kieleckiego; bo w Rocky's za zimno dla mnie. Aha i ekologiczny - aligatory wygrzewaja sie na highwayach, pajaki jak bociany, a policja uczciwa jak za caratu. Stan zawsze konkurowal z "moja" Lousiana o miano najbardziej skorumpowanego, ale niestety, dealow jakie chodza w NOLA nie da sie latwo przebic.
          • pigeon_shit_dust Re: Czwarta ekonomia świata 26.10.22, 17:36
            sendivigius napisał:

> > >
            > > > A Mississippi ktora? Pojedz zobacz. Bangladesz.
            > >
            > >
            > > Mississippi ma proporcjonalnie 2,3 raza wieksze GDP od Polski. I rosni
            > e dosc
            > > szybko.
            >
            > Licz sobie jak chcesz. Ja patrze na wlasne oczy. Nawet myslalem o tym stanie. J
            > est bardzo fajny, dzicz wszedzie, ludzie jak z kieleckiego; bo w Rocky's za zim
            > no dla mnie. Aha i ekologiczny - aligatory wygrzewaja sie na highwayach, pajaki
            > jak bociany, a policja uczciwa jak za caratu. Stan zawsze konkurowal z "moja"
            > Lousiana o miano najbardziej skorumpowanego, ale niestety, dealow jakie chodza
            > w NOLA nie da sie latwo przebic.

Nikt Ci jaj nie wykreca zebys gdziekolwiek mieszkal . Pasi mieszkaj, nie pasi- wypierdalaj.
            Pewnie nikt nie zaoponuje za bardzo ja sobie palniesz w leb rowniez.
    • jorl11 Re: Czwarta ekonomia świata 26.10.22, 16:37
      A jak to jest ze kraj z mikro PKB, chyba 3% PKB Swiata, Rosja, spycha Swiat w jakies ogromne recesje.
      Moze trzeba miec PKB na prawidlowych miejscach? A nie w jakis goowno wartych?
      • cojestdoktorku Re: Czwarta ekonomia świata 28.10.22, 16:47
        najlepiej widac po produkcji stali jak mylace moga byc poziomy PKB:
        https://wolfstreet.com/wp-content/uploads/2022/06/World-steel-production-2022-06-01-largest-top-20-countries.png
        obecny kryzys energetyczny to pierwszy sygnał ze ta nowoczesna gospodarka typu twitter, facebook czy apple sa super dopóki zabezpieczone sa podstawy funkcjonowania gospodarek, w tym przypadku dostawy energii
        no to stal jest druga taka podstawa bo bez niej sie nie da
        wszyscy tylko strasza sankcjami na chiny, a nikt nie bierze pod uwagę co by było gdyby chiny z dnia na dzień wprowadziły zakaz eksportu stali, zanim by sie zachód ogarnął z produkcją to przez kilka lat "nie byłoby niczego"
        • jorl11 Re: Czwarta ekonomia świata 28.10.22, 17:11
          Przeciez Chrl dewastuje Zachod wspolnie z Rosja. Rosja zaczela z Ukraina a Chrl zaboerze sie za Tajwan. A wtedy posypie sie przemysl bo akurat na Tajwanie duzo ukladow scalonych jest produkowanych. Zachod potrzebuje 4..5 lat aby zbudowac u siebie przemysl pozwalajacy zastapic Tajwanski.
    • pigeon_shit_dust Buahahahahha. 04.11.22, 19:21

> Czwarta ekonomia świata

next.gazeta.pl/next/7,168930,29107490,niemcy-gwaltowny-spadek-zamowien-w-przemysle-gospodarka-wkracza.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka