Dodaj do ulubionych

Patrioty czy pantryjoci

26.11.22, 08:41
...czyli co z tym Patriotami w końcu? O co chodzi Kaczyńskiemu, oświećcie mnie?

Mam takie wrażenie, że Kaczyński tak się rozochocił wyprowadzaniem Polski z Unii Europejskiej, że próbuje wyprowadzić nas z NATO. Może wreszcie lud pogoni tego agenta wpływu, jak myślicie?

Jak wytłumaczy ludziom ofiary śmiertelne przy ewentualnym kolejnym incydencie jak w Przewodowie?

Trudno wysnuć inny wniosek, jak: ***** ***.
Obserwuj wątek
  • bottom600 Re: Patrioty czy pantryjoci 26.11.22, 13:19
   A tak konkretnie to podaj najpierw zapis rozmowy gdzie Kaczyński cokolwiek w tej sprawie komukolwiek nakazuje ,jak na razie to z brudnego palucha niemieckiego funkcjonariusza wp i onetu naród "dowiedział" się że cytuję:
   "Jak wynika z nieoficjalnych informacji, to prezes Kaczyński - prawdopodobnie z powodów politycznych..."

   Nieoficjalnie i prawdopodobnie ... am am pelikany.
   • bottom600 Re: Patrioty czy pantryjoci 26.11.22, 13:24
    Aaa no i zacznijmy od różnic między niemiecką pomocą deklarowaną a faktyczną ,

    "Po inwazji Putina na Ukrainę Niemcy obiecały wysłać na Litwę więcej żołnierzy Bundeswehry. Ale jak na razie ani wojska nie przybyły, ani Berlin nie przedstawił harmonogramu działań. Irytacja w Wilnie jest wielka" - pisze gazeta "Welt am Sonntag" w tekście zatytułowanym "Kolejne rozczarowanie Niemcami".
   • dorota_333 Przestraszyły się odpowiedzialności, ścierwa 26.11.22, 15:11
    ...więc ostatnia wersja w temacie brzmi "Kaczyński nic nie powiedział".

    1. Niedziela: Niemcy (ogłosiła to szefowa niemieckiego ministerstwa obrony Christine Lambrecht) oferują Polsce dodatkowe baterie Patriot.
    2. Poniedziałek: wicepremier, szef resortu obrony Mariusz Błaszczak oświadczył, że "z satysfakcją przyjął propozycję". "Po rozmowie z minister obrony Niemiec, poinformował, że "potwierdziła chęć" rozmieszczenia wyrzutni przy granicy z Ukrainą. "Do ustalenia pozostaje wersja systemu, jak szybko do nas dotrą i jak długo będą stacjonować" - dodał."
    3. Środa: wywiad Kaczyńskiego: "jego "własny, osobisty pogląd" jest taki, że "dla bezpieczeństwa Polski najlepiej byłoby, gdyby Niemcy przekazali ten sprzęt Ukraińcom, przeszkolili ukraińskie załogi, z zastrzeżeniem, że baterie miałyby być rozlokowane na zachodzie Ukrainy"."
    4. Środa wieczorem: "Błaszczak zamieścił (...) wpis na Twitterze, w którym przekazał, że "zwrócił się do strony niemieckiej, aby proponowane Polsce baterie Patriot zostały przekazane na Ukrainę i rozstawione przy zachodniej granicy"."


    tvn24.pl/polska/propozycja-niemiec-w-sprawie-patriotow-general-rozanski-szef-mon-mariusz-blaszczak-chyba-nie-ma-swojego-zdania-6237308


    Jakby nie patrzeć: agent wpływu.
    • sevenseas Re: Przestraszyły się odpowiedzialności, ścierwa 26.11.22, 16:00
     forsal.pl/swiat/unia-europejska/artykuly/8596133,nie-planowano-wpinania-niemieckich-patriotow-w-polski-system-dowodzenia.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

     Ogloszenie brzmialo: idiotka od wszystkiego zaraz.
     • dorota_333 Re: Przestraszyły się odpowiedzialności, ścierwa 26.11.22, 16:16
      Wpolityce czyli przekaz rządowy. A co niby mają teraz powiedzieć? Próbują wyjść z twarzą. Nawet zakładając prawdziwość tej informacji nie byłyby to baterie obrony przeciwlotniczej "niemieckie" a NATOWSKIE.

      Jedno w tej historii jest niepodważalne: NATO (i cały świat) dowiedziało się, że polski minister obrony zmienia zdanie w istotnej sprawie dotyczącej obronności kraju PO wywiadzie prezesa partii rządzącej. Jasno wskazano, kto jest decyzyjny w Polsce. Stajemy się sojusznikiem o umiarkowanej wiarygodności.

      ***** ***.

      PS. Osobiste wycieczki daruj sobie, głupku.
      • sevenseas Re: Przestraszyły się odpowiedzialności, ścierwa 26.11.22, 16:57
       hehe, trolico. Niczego Ci nie daruje bo zniszczylas to forum swoja glupota.

       'NATO (i cały świat).....'

       Nie. Stoltenberg wczoraj strofowal Niemcow, a Amerykanie wysylaja Patrioty w nastepnej paczce na Ukraine co wiedzieli juz Polacy stad proba osmieszenia Niemcow, a czego nie wiesz ty niemiecko putinowska separatystko. Grasz w gre ktorej nie rozumiesz.
       • mateusz572 Re: Przestraszyły się odpowiedzialności, ścierwa 26.11.22, 17:35
        sevenseas napisał:

        > hehe, trolico. Niczego Ci nie daruje bo zniszczylas to forum swoja glupota.
        >
        > 'NATO (i cały świat).....'
        >
        > Nie. Stoltenberg wczoraj strofowal Niemcow, a Amerykanie wysylaja Patrioty w na
        > stepnej paczce na Ukraine co wiedzieli juz Polacy stad proba osmieszenia Niemco
        > w, a czego nie wiesz ty niemiecko putinowska separatystko. Grasz w gre ktorej n
        > ie rozumiesz.
        >
        Nie to ty niszczysz to forum swoim chamstwem i jazdą ad personam.
        A forum jak forum, jest do wymiany poglądów, każdy wyraża swoje zdanie i ma do tego prawo. Tym bardziej, że nikt nie ma patentu na wszechwiedzę. Także ty, który już wiele razy się myliłeś.
       • dorota_333 Re: Przestraszyły się odpowiedzialności, ścierwa 26.11.22, 19:06
        Nie mnie daruj, tylko sobie.

        Patrioty na Ukrainie są inwestycją długoterminową, u nas wzmocniłyby bezpieczeństwo natychmiast.

        Ale to są szczegóły. Sedno sprawy jest takie: minister obrony RP zmienia zdanie po wywiadzie prezesa. Im bardziej Polska będzie wyalienowana z Europy i im bardziej nieprzewidywalnym partnerem będziemy dla NATO, tym mocniej zwiększy się prawdopodobieństwo ataku na nas.

        I na to właśnie PiS pracuje.


        Grubym drukiem, może dotrze.
        • sevenseas Re: Przestraszyły się odpowiedzialności, ścierwa 26.11.22, 19:30
         www.dw.com/pl/die-welt-minister-obrony-strzeli%C5%82a-sobie-samob%C3%B3ja/a-63900715?maca=pl-Twitter-sharing

         Masz od Niemcow, moze doatrze do tej pustki miedzy uszami.

         'Najnowszym „samobójem” Lambrecht jest zdaniem autora propozycja udostępnienia Polsce baterii Patriot. Szefowa resortu wykonała wobec Polski „gest solidarności” postępując zgodnie z zaleceniami jej doradców do spraw strategicznej komunikacji.

         Niemiecka Luftwaffe nie była wcześniej konsultowana” – zaznacza Thorsten Jungholt'


         'Jungholt zwraca uwagę na linię obrony Lambrecht, która – odrzucając polską kontrpropozycję - argumentowała, że Patrioty są „integralną częścią obrony przestrzeni powietrznej NATO”, dlatego propozycja polska musiałaby zostać przedyskutowana w Sojuszu.

         Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg „nie chciał jednak robić za listek figowy” – podkreśla Jungholt. Wyjaśnił, że sprawa Patriotów jest „problemem narodowym”, w związku z czym dyskusja w Sojuszu nie jest konieczna. Zdaniem komentatora Lambrecht nadaje się bardziej na asystentkę niż na szefową resortu obrony.'


         Patrioty beda dostarczone na Ukraine przez USA w najnowszym pakiecie, wiec agrument ze to 'za bardzo skomplikowany system' albo 'ze Niemcy obslugiwac maja na Ukrainie' jest falszem. Zreszta ukraincy obsluguja caly pakiet systemow zachodnich, od Kraba/Himarsy poprzez Archera czy Iris-T.
         Polska ma inne zdanie niz Niemcy. Ty oczywiscie pokazujesz ze Berlin ma racje. Ciekawe dlaczego? Kreml tez sie cieszy ze nie bedzie partiotow an Ukrainie.
         Te Patrioty mialyby 'stacjonowac' w Polsce z niemiecka obsluga pod dowodztwem Luftwaffe. Ciekawe jakby mialo to dzialac bez intergracji z Polskim dowodztwem? Nie dzialaloby. Niemczuchy zrobily to specjalnie liczac na: nie chcemy od MON, wiedzac ze zestaw Patriotow bylby w takim ukladzie bezuzyteczny i byl zwylka zagrywka PR ktora towarzystwo pelikanskie w Polsce i ukryte folkdojcze mialy lyknac, i jak widac po tobie lyknely bez popitki.

         Czytsta sprawa, nie polska wyalienowana przez EUROPE tylko Niemcow. Teraz Niemcy stoja okrakiem z Europa co widac po 'capach' na ceny gazu.... zostali sami. Niemcy sie alienuja, a nie Europa. Zreszta ta Europa to kto? Portugalia i Hiszpania, ktora ma zagrozenia z Afryki polnocnej? To moze Wlochy, ktory maja ten sam problem? To moze Macron, ten co gada z Putinem i mowi; ze wojny nie bedzie? To moze Niemcy? Ci co chciali aby Ukrainy na szybciutko przegrala, i wracamy do biznesu?

         Jeszcze to twoje: nieprzewidywalny partner NATO. Nato to USA i to oni rzadza, a nie Polska nimi rzadzi. Wbij sobie to do tego pustego lba! Bez ich woli i zasobow nie ma zadnego NATO, tylko Niemiecko Ruski but nad Polska czego jak widac KACAPKO pragniesz.

         Zajmij sie obieraniem ziemniakow, a nie sprawami wojskowymi, gluptoku.
    • zimna-wodka Re: Przestraszyły się odpowiedzialności, ścierwa 26.11.22, 19:21
     Jest jeszcze Du*a. Mniej rzucił się w oczy więc napisały o tym tylko jedyniesłuszne media.
     W środę (albo czwartek - Ad pkt 4) rzecznik Du*y wyraził się, że Du*a nie rozumie i nie popiera pomysłu Paszczaka i jest zaskoczony, że nikt z nim tego nie konsultował.
     Potem pojawił się njus, że to pomysł Prezesa.
     Potem Du*a wyraził się, że rozumie i w pełni popiera pomysł Paszczaka.

     A potem jedyniesłuszni komentatorzy zauważyli, że to był blef, że Niemcy niczego by nie dali a jakby dali to bez amunicji, a jakby dali z amunicją to nie chcieli żeby je wpiąć w polski system obrony (i Niemiec by tym rządził a nie Paszczak) a w ogóle to Niemiecki żołnierz na Polskiej ziemi?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Niedoczekanie!!!!
     Won Geringi i Hitlery z naszego pięknego kraju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     Prezes nas obroni!
     Do spółki z Matką Boską.
     • sevenseas Re: Przestraszyły się odpowiedzialności, ścierwa 26.11.22, 19:44
      Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg wezwał rząd Niemiec do samodzielnego podjęcia decyzji w sprawie ewentualnej dostawy systemu obrony powietrznej Patriot na Ukraine.      DW: "Po tym, jak rakieta spadła na terytorium Polski, zaproponowała ona rozmieszczenie na granicy niemieckiego systemu rakietowego Patriot.
      Kierowała się tu radami swoich konsultantów ds. PR".

      "Dostarczyliśmy już IRIS-T i system Patriot byłby dobrym uzupełnieniem." -
      Polityk Zielonych Anton Hofreiter opowiedział się za wysłaniem Ukrainie systemu Patriot, który Niemcy wcześniej zaoferowały Polsce


      I jak sie to ma do Twojego wpisu?      A teraz pokaz jak dziala ta ALIENACJA Polski przez Europe - wedlug Dorotki i niekumatych.

      Na wyjsciu z USA ladunek LNG kosztuje €33 za Megawatogodzine. Benchmark w Europie wynosi €119.

      Marze kasuja posrednicy z krajow ktore najbardziej oponuja przeciwko limitowi ceny - czyli Nimecy i Holandia. Kurtyna z napisem solidarnosc. A niektorzy z forum dra szaty..... wink
     • dorota_333 Re: Przestraszyły się odpowiedzialności, ścierwa 26.11.22, 22:36
      Znowu go źle potraktowali smile Zamiast powiedzieć od razu, co ma sądzić i z czego się ucieszyć. Ostatnio prezydent ma złą passę. A to się dodzwonią do niego, a to cuś.
  • dorota_333 Istota tej sprawy wygląda tak: Polski Minister 26.11.22, 22:34
   ...Obrony Narodowej miał konkretne zdanie i zmienił je po wywiadzie prezesa partii. Cała reszta to didaskalia.

   PiS będzie teraz szedł w wątki poboczne (co już widać i to nawet na tym forum), żeby sedno sprawy rozmyć.
  • cojestdoktorku Re: Patrioty czy pantryjoci 27.11.22, 11:25
   forsal.pl/swiat/bezpieczenstwo/artykuly/8596490,niemcy-minister-obrony-zaproponowala-polsce-patrioty-bez-konsultacji-z-wojskowymi.html
   • cojestdoktorku Re: Patrioty czy pantryjoci 04.12.22, 18:54
    next.gazeta.pl/next/7,168930,29220546,bild-to-niemiecka-minister-wygadala-sie-w-sprawie-patriotow.html#s=BoxOpImg1
  • dorota_333 Złe języki (tfu!) mówiły, że prezes czerpie swoją 28.11.22, 15:08
   ...wiedzę o obronności z serialu "Czterej pancerni i pies". Zdradzieckie mordy!

   Prezes zadał kłam tym niegodnym pomówieniom. Na konferencji prasowej stwierdził, że "jeżeli będą to rakiety rosyjskie, to dotychczasowa postawa Niemiec nie daje żadnych podstaw do tego, żeby sądzić, że oni zdecydują się na ingerencję, na to, żeby strzelać do rakiet rosyjskich". Gdyby oglądał serial, to miałby inne zdanie.

   Stwierdzenie jest tak brawurowe, ze specjalnie poszukałam linku z nagraniem. Od 49. sekundy filmu:

   tvn24.pl/polska/patrioty-dla-polski-z-niemiec-rzad-zmienia-zdanie-jaroslaw-kaczynski-komentuje-6239686


   Zachwycające jest natomiast, że prezes docenił estetyczne walory stacjonowania Patriotów w Polsce. I tu się muszę zgodzić: dom cały wygląda o niebo lepiej niż rozwalony rosyjską rakietą.

   No i co teraz, egzegeci myśli prezesowej? smile Tłumaczenie tych hołubców intelektualnych wymaga coraz większej giętkości (o wazelinie już nawet nie wspominam).
   • dorota_333 Re: Złe języki (tfu!) mówiły, że prezes czerpie s 28.11.22, 21:20
    https://img.wprost.pl/img/protest-pod-domem-jaroslawa-kaczynskiego/43/18/b5a686c16234ffc241ea365076fe.jpeg
  • dorota_333 "Sześć rzeczy, które warto wiedzieć o systemie Pat 29.11.22, 10:29
   ...Patriot"

   Nie znam się, ale brzmi przekonująco.

   wyborcza.pl/7,75398,29193801,dlaczego-kaczynski-sie-myli-szesc-rzeczy-ktore-warto-wiedziec.html#S.MT-K.C-B.2-L.1.duzy
  • dorota_333 No i przyjęliśmy dwa nagie Patrioty 12.12.22, 16:12
   ...Duda był w Niemczech i nic o wyimaginowanej wspólnocie. Ani o niemieckim bucie.
   • sevenseas Re: No i przyjęliśmy dwa nagie Patrioty 21.12.22, 10:51
    Czyli jednak da sie Patrioty....
    • dorota_333 Re: No i przyjęliśmy dwa nagie Patrioty 21.12.22, 11:03
     Tak, ale to nie z łaski Kaczyńskiego Ukraina dostanie tę broń. Zauważyłeś ten szczegół?
     • sevenseas Re: No i przyjęliśmy dwa nagie Patrioty 08.01.23, 12:50
      Ale z jego, Jarka pomyslu i Blaszczaka. Wiec podsumujmy.

      Amerykanski Bradley, francuski AMX, niemiecki Marder i Patrioty na Ukraine, Patrioty takze w Polsce. Nowa paczka pomocy na Ukraine, do tego zaczynamy w koncu mowic o czolgach nowszej generacji np. Leo, ale jako koalicja, pisze to zanim znow cos przekrecisz towarzyszko wink Nawet twoi idole z Niemiec zaczynaja zmieniac zdanie.
  • cojestdoktorku Re: Patrioty czy pantryjoci 07.01.23, 14:52
   www.wnp.pl/przemysl-obronny/niemcy-dostarcza-patrioty-ukrainie-polski-rzad-tryumfuje,663475.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka