Dodaj do ulubionych

Wynajem mieszkania w Polsce

01.12.22, 17:37
Ah. Na szczescie jest Putin i mozna wszystko na niego zwalic. Wiec to, ze juz od 30 lat prawo cywilne i jego ekzekucja to fikcja nikogo nie obchodzi.

A to realność III RP


wyborcza.biz/biznes/7,147758,29125645,wypowiedzial-wojne-wlascicielowi-mieszkania-na-gangsterskie.html


Kilka uroczych fragmentow:

[wlasciciel]:

W ciągu tygodnia, który Patryk dostał na opuszczenie lokalu, musiał wzywać policję kilka razy. W tym czasie właściciel zmienił wszystkie zamki w drzwiach wejściowych do budynku oraz odłączył domofon - wszyscy lokatorzy dostali nowe klucze, Patryk nie. Zabarykadował rozpórką hydrauliczną drzwi do mieszkania Patryka, odciął dostęp wody do mieszkania, zniszczył zamki w drzwiach, wkładając tam druciki i wlewając nieznane substancje.

[najemca]:

Mężczyzna zawodowo zajmuje się projektowaniem i produkcją elektroniki. Obawiając się dalszych działań ze strony właściciela, skonstruował system antywłamaniowy składający się z czujników ruchu, monitoringu oraz autorskich zdalnie odpalanych triggerów gazu pieprzowego - całość była sterowana ze smartfona.

[sąd]

Adwokat nie ma jednak wątpliwości, że działanie właściciela mieszkania jest nieprawidłowe. – Naruszanie uprawnienia lokatora do spokojnego zamieszkiwania w wynajętym lokalu stanowi nie tylko pogwałcenie warunków umownych, ale jest także przestępstwem opisanym w kodeksie karnym.

[prawo w III RP]


Co może zrobić właściciel, jeśli lokator nie płaci? – W sytuacji, kiedy lokator nie zapłaci czynszu za trzy pełne okresy rozliczeniowe, wynajmujący powinien wezwać go do zapłaty zaległego czynszu w okresie kolejnego miesiąca, a po bezskutecznym upływie tego terminu jest uprawniony do rozwiązania umowy najmu za wypowiedzeniem. Co warto zauważyć, wypowiedzenie powinno nastąpić w formie pisemnej pod rygorem nieważności i zawierać przyczynę wypowiedzenia, a nie zostać przesłane SMS-em. W celu wyegzekwowaniu należnego mu czynszu właściciel powinien założyć sprawę sądową – przypomina Iwo Klisz.

Jeśli lokator, nawet po wypowiedzeniu umowy, nie chce się wyprowadzić, wówczas trzeba sprawę skierować do sądu. Dopiero z prawomocnym wyrokiem można się udać do komornika, by przeprowadził eksmisję. A jeśli sąd zdecyduje, że lokatorowi należy się lokal socjalny, wówczas na przyznanie takiego lokalu trzeba odpowiednio długo poczekać.1,8 mln pustostanow to rezultat.
Obserwuj wątek
  • pigeon_shit_dust U Kasiego bedzie lepeij. 01.12.22, 17:51
   "skonstruował system antywłamaniowy składający się z czujników ruchu, monitoringu oraz autorskich zdalnie odpalanych karabinów automatycznych systemu kalasznikowa - całość była sterowana ze smartfon i odstrzeliwala glowe kazdemu, kto postawil stope na schodach kamienicy. "
  • dorota_333 Re: Wynajem mieszkania w Polsce 01.12.22, 23:00
   Po doczytaniu słów "zdalnie odpalanych triggerów gazu pieprzowego" oplułam się herbatą ze śmiechu smile

   Trafił mu się najemca doskonały. Okopie się, zasieki postawi i miny, a nie zapłaci.

   Dlaczego system w Polsce wyewoluował do takich patologii, to długi temat. Populizm polityków, programy telewizyjne o eksmisjach matek z dziećmi przy piersi, filmy o krwiożerczych komornikach, głos młodej lewicy "mieszkanie prawem nie towarem"... i poszło.

  • arielkaanielka Re: Wynajem mieszkania w Polsce 07.12.22, 15:36
   Szczególnie w tych czasach warto mieć własne mieszkanie bez kredytu, które dodatkowo można wynająć. Polecam wszystkim, którzy poszukują rzetelnego administrującego nieruchomościami - Polzen z Gdańska
   • pigeon_shit_dust A po glupim ryju chcesz dwa razy? 07.12.22, 15:44
    arielkaanielka napisała:

    > Szczególnie w tych czasach warto mieć własne mieszkanie bez kredytu, które doda
    > tkowo można wynająć. Polecam wszystkim, którzy poszukują rzetelnego administruj
    > ącego nieruchomościami - Polzen z Gdańska

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka