sendivigius
01.12.22, 17:37
Ah. Na szczescie jest Putin i mozna wszystko na niego zwalic. Wiec to, ze juz od 30 lat prawo cywilne i jego ekzekucja to fikcja nikogo nie obchodzi.
A to realność III RP
wyborcza.biz/biznes/7,147758,29125645,wypowiedzial-wojne-wlascicielowi-mieszkania-na-gangsterskie.html
Kilka uroczych fragmentow:
[wlasciciel]:
W ciągu tygodnia, który Patryk dostał na opuszczenie lokalu, musiał wzywać policję kilka razy. W tym czasie właściciel zmienił wszystkie zamki w drzwiach wejściowych do budynku oraz odłączył domofon - wszyscy lokatorzy dostali nowe klucze, Patryk nie. Zabarykadował rozpórką hydrauliczną drzwi do mieszkania Patryka, odciął dostęp wody do mieszkania, zniszczył zamki w drzwiach, wkładając tam druciki i wlewając nieznane substancje.
[najemca]:
Mężczyzna zawodowo zajmuje się projektowaniem i produkcją elektroniki. Obawiając się dalszych działań ze strony właściciela, skonstruował system antywłamaniowy składający się z czujników ruchu, monitoringu oraz autorskich zdalnie odpalanych triggerów gazu pieprzowego - całość była sterowana ze smartfona.
[sąd]
Adwokat nie ma jednak wątpliwości, że działanie właściciela mieszkania jest nieprawidłowe. – Naruszanie uprawnienia lokatora do spokojnego zamieszkiwania w wynajętym lokalu stanowi nie tylko pogwałcenie warunków umownych, ale jest także przestępstwem opisanym w kodeksie karnym.
[prawo w III RP]
Co może zrobić właściciel, jeśli lokator nie płaci? – W sytuacji, kiedy lokator nie zapłaci czynszu za trzy pełne okresy rozliczeniowe, wynajmujący powinien wezwać go do zapłaty zaległego czynszu w okresie kolejnego miesiąca, a po bezskutecznym upływie tego terminu jest uprawniony do rozwiązania umowy najmu za wypowiedzeniem. Co warto zauważyć, wypowiedzenie powinno nastąpić w formie pisemnej pod rygorem nieważności i zawierać przyczynę wypowiedzenia, a nie zostać przesłane SMS-em. W celu wyegzekwowaniu należnego mu czynszu właściciel powinien założyć sprawę sądową – przypomina Iwo Klisz.
Jeśli lokator, nawet po wypowiedzeniu umowy, nie chce się wyprowadzić, wówczas trzeba sprawę skierować do sądu. Dopiero z prawomocnym wyrokiem można się udać do komornika, by przeprowadził eksmisję. A jeśli sąd zdecyduje, że lokatorowi należy się lokal socjalny, wówczas na przyznanie takiego lokalu trzeba odpowiednio długo poczekać.
1,8 mln pustostanow to rezultat.