Dodaj do ulubionych

Odloty i odjazdy.

06.03.23, 16:38
Dawno myślałem o takim wątku. Ale teraz nie wytrzymałem. Bo przeczytałem takie coś: wpolityce.pl/polityka/637081-putin-byl-pewien-ze-trzyma-ue-w-garsci-nie-docenil-polski
Okazuje się, że zdaniem prorządowych mediów Putin wyłożył się na Ukrainie bo przeszkodzili mu Matouszek z Du*ą. Durny Putin chciał nawet jebnąć atomem ale się zląkł - Du*y albo Matouszka albo obu.

Oczywiście cały tekst jest po to żeby postawić nieśmiertelne pytanie - co byłoby gdyby rządziło PO? Pytanie głupie bo oczywiste - Putin nie miałby się czego bać więc Ukraina byłaby już Rosyjska i Polska zapewne też.

Smakowite.
Obserwuj wątek
  • dorota_333 Re: Odloty i odjazdy. 06.03.23, 19:27
   Z artykułu: "Rząd PO-PSL nie miał nawet minimum wyobraźni, by przewidzieć zagrożenie. Redukował nakłady na obronność".

   No, właśnie. Zerwał kontrakt na Caracale, skłonił kilku generałów do odejścia, przejął zbrojeniówkę tak, że już się prokuratura (nawet ziobrowska) zainteresowała.

   Trzeba spojrzeć na opowieści o krytycznej roli Polski w regionie z innej strony. Po pierwsze: nowe rozdanie zewnętrzne (wojna) spowodowało, że faktycznie Polska zwiększyła znaczenie - z nikłego do średniego. Więc to jest ta część propagandy, która nie mija się jakoś mocno z prawdą.

   Ale jest coś istotniejszego - temat jest nośny dla prorządowych mediów, bo w każdej (każdej!) innej dziedzinie zupełna kaszana. O czym mają pisać? O drożyźnie - o tym, że już ludzi nie stać na proste warzywa?

   Poza tym, w tematach pantryjotycznych to PiS - jako nieudana grupa rekonstrukcyjna sanacji - jest mocny. Boso, ale w ostrogach. Już jest boso, ostrogi będą brzękać.
   • zimna-wodka Pedofilia w kościele to armia w rozsypce. 09.03.23, 15:05
    Co ma piernik do... Zdaniem MSZ dużo. W skrócie: film o Wojtyle, ambasador USA na dywanik, taki komunikat: "W związku z tym, MSZ zaprosiło Ambasadora Stanów Zjednoczonych, aby poinformować o zaistniałej sytuacji i jej konsekwencjach w postaci osłabienia zdolności Rzeczypospolitej Polskiej do odstraszania potencjalnego przeciwnika i odporności na zagrożenia"

    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,29544346,msz-wzywa-ambasadora-usa-po-reportazu-tvn24-dot-jana-pawla.html#s=BoxOpImg1
    Tym chyba sobie załatwiliśmy Polaka na stołku szefa NATO.
    • dorota_333 Re: Pedofilia w kościele to armia w rozsypce. 09.03.23, 15:35
     Kolejny raz zdębiałam. Czy im zupełnie rozum odjęło? Chcą z reportażu Gutowskiego zrobić atak amerykański (amerykańskiej stacji) na Polskę??

     Co się tu, kurna, odjaniepawla? smile

     > potencjalne skutki tych działań są tożsame z celami wojny hybrydowej

     Że co? Stany prowadzą przeciw nam wojnę hybrydową??

     Ja się chyba napije w końcu.
     • zimna-wodka Re: Pedofilia w kościele to armia w rozsypce. 09.03.23, 17:32
      Odjaniepawla się coraz bardziej. Pani Witek ma wygłosić orędzie. Tematu jeszcze nie podano ale trudno sobie wyobrazić cokolwiek innego.
      Widać centrala postanowiła Wojtyłą podgrzać atmosferę. Zastąpił w tej roli robaki. Ciekawy awans.
      P.S. Nie chcę nawet myśleć jakie teraz cięgi zbiera Ratzinger od swojego Boga za to, że zrobił Wojtyłę świętym.
      • zimna-wodka Re: Pedofilia w kościele to armia w rozsypce. 09.03.23, 17:39
       Odleciał i Gliński. Chyba Nowogrodzka ogłosiła jakiś konkurs.

       To są rzeczy bardzo poważne, ponieważ tego typu ataki przekładają się na szanse rozwojowe naszego społeczeństwa, narodu, także szanse kolejnych pokoleń.

       Da mu się wytłumaczyć gdzie następne pokolenia mają JPII?
       • dorota_333 Re: Pedofilia w kościele to armia w rozsypce. 09.03.23, 19:11
        Spróbujmy popatrzeć na to chłodnym okiem: PiS ewidentnie gra na wzmożenie "moralne". Po to jest ta dewocyjna histeria w mediach. I chyba grają tylko na swój elektorat; żeby go nastraszyć atakiem bolszewików.
    • cojestdoktorku Re: Pedofilia w kościele to armia w rozsypce. 09.03.23, 15:38
     nie zacytowałeś najważniejszego:
     ""MSZ uznaje, że potencjalne skutki tych działań są tożsame z celami wojny hybrydowej mającej na celu doprowadzenie do podziałów i napięć w polskim społeczeństwie"

     tak więc TVN wykonał atak hybrydowy na Polskę, bo jego działania rozbijaja naszą jednosc, a skoro tak to w domysle TVN jest ruskimi trolami i poprosilismy USA by zrobili z nimi porzadek

     to sie idealnie wpisuje w dzisiejsze realia w których jeśli tylko napiszesz coś co nie jest wystarczajco antyrosyjskie to jestes ruskim trolem i dostajesz odpowiedz zaczynajaca sie od "ty wania na tej syberii..."


  • bottom600 Re: Odloty i odjazdy. 09.03.23, 15:31
   Nawet Die Welt otwartym tekstem pisze że bez działań rządu PiS nie byłoby Ukrainy .
   No Jarek to ma zasięgi ,pacz Pan ,nawet niemców zbałamucił...
   • zimna-wodka Re: Odloty i odjazdy. 09.03.23, 15:54
    bottom600 napisał(a):

    > Nawet Die Welt otwartym tekstem pisze że bez działań rządu PiS nie byłoby Ukrai
    > ny .
    > No Jarek to ma zasięgi ,pacz Pan ,nawet niemców zbałamucił...

    A jakieś konkrety? Bo niemieckiego nie znam... Konkretnie jakie działania Pinokia obroniły Ukrainę? A może Błaszczak uruchomił nasze lotniskowce?
    • bottom600 Re: Odloty i odjazdy. 09.03.23, 16:18
     zimna-wodka napisał:

     > A jakieś konkrety? Bo niemieckiego nie znam... Konkretnie jakie działania Pinok
     > ia obroniły Ukrainę?

     Mam nadzieję że język polski znasz:
     "Polska jest liderem w dostarczaniu pojazdów opancerzonych Ukrainie, szkoleniu ukraińskich sił zbrojnych oraz udzielaniu schronienia ukraińskim uchodźcom — powiedział w bazie wojskowej w Ramstein minister obrony USA Lloyd Austin"

     Proponuję mały eksperyment myślowy ,w google wpisz lotnisko Rzeszów ,Jesionka, może być w jakimkolwiek dialekcie ,nawet cyrulicą ,nawet chyba łatwiej będzie...
     • zimna-wodka Re: Odloty i odjazdy. 09.03.23, 17:25
      Nie mam klawiatury z cyrylicą bo i po co. Co się dzieje w Rzeszowie to wiem bo mam tam bliskich a samoloty trudno schować.
      A na serio - Polska ma kluczowe znaczenie ze względu na położenie geograficzne (mapa, przyjacielu - może być i cyrylicą). A w Jałcie chyba Pinokia nie było (chyba bo nie wiem co sam twierdzi).
      Tak czy inaczej teza postawiona przez ciebie w poprzednim poście jest tak naciągana, że cuchnie propagandą. Jak najbardziej pis-dziel-ską.
      • bottom600 Re: Odloty i odjazdy. 09.03.23, 18:02
       zimna-wodka napisał:
       > A na serio - Polska ma kluczowe znaczenie ze względu na położenie geograficzne
       > (mapa, przyjacielu - może być i cyrylicą).

       Na serio miszczu to mapa nie posiada mózgu ,o lądowaniu lub nie transportu z amunicją,bronią ,lekami,zaopatrzeniem,transporcie paliw i utrzymaniu sąsiada w wojnie decydują POLITYCY .
       Na dzień dzisiejszy partią rządzącą w Polsce jest PiS ,na szczęście nie zanosi się na zmianę po wyborach.
       • zimna-wodka Re: Odloty i odjazdy. 09.03.23, 18:12
        Dokonałeś epokowego odkrycia - Pinokio ma mózg (w przeciwieństwie do mapy choć mapa i bez mózgu jest bardziej wiarygodna).
        Fakt - o sojuszach decydują politycy. Czy jest jakaś licząca się opcja, która zrobiłaby inaczej? Ja nie znam ale twoi koledzy od pis-dziel-skiej propagandy twierdzą, że pod rządami PO Polska napadałaby Ukrainę w sojuszu z Rosją. Pasuje do tytułu wątku.
        A po wyborach zobaczymy. Jeszcze trochę plusów typu willa, dotacja, stołek i suweren może się wkurwić. W znacznej mierze już się wkurwił.
        • bottom600 Re: Odloty i odjazdy. 09.03.23, 18:55
         zimna-wodka napisał:

         > Fakt - o sojuszach decydują politycy. Czy jest jakaś licząca się opcja, która z
         > robiłaby inaczej? Ja nie znam

         To ci podpowiem, bo ja znam ,ta sama opcja która budowę rusko niemieckiej strategicznej geopolitycznej inwestycji Nord stream określała jako projekt stricte .....biznesowy he,he ..ustami wszystkich oficjeli PO .
         Minister Sikorski wówczas po nazwaniu rzeczy po imieniu przez Kaczyńskiego jako kondominium niemiecko rosyjskie apelował o badania psychiatryczne Jarka ,więc kto tu jest/był jebnięty? O późniejszym wydarzeniach już nie wspomnę.
         To że PiS zachował się jak należy podczas wojny na Ukrainie to już wiemy .
         • zimna-wodka Re: Odloty i odjazdy. 09.03.23, 19:22
          Nie wiem czemu NS to projekt polityczny. Sami kupowaliśmy surowce energetyczne w Rosji więc czemu nie mieliby tego robić Niemcy. Przypomnę, że pierwotnie NS miał iść przez Polskę i Ukrainę. Tylko oba kraje prześcigały się w żądaniach - i co do opłat i co do kontroli przepływu. W końcu inwestorom wyszło że taniej będzie pod Bałtykiem i wtedy zrobił się problem.
          Jak pokazały czasy współczesne ani NS ani NS2 znaczenia geopolitycznego nie miały. Więc o co krzyk?

          PiS nie zachowuje się "jak należy". Pierwsza rzecz to wpuszczenie ogromnej liczby Ukraińców bez żadnej weryfikacji. Ilu tam szpionów ruscy nawtykali tego nikt nie wie. Druga rzecz to rozdmuchany socjal. Z jednej strony czytam o przeszczepieni płuc u Ukraińca, z drugiej czytam o zrzutce dla polskiego dzieciaka na lek na mukowiscydozę. Zgroza.
          Trzecia sprawa to wściekła propagandowa antyrosyjskość. Nienawiść do całej/całych nacji, nie do systemu, przywódcy etc. Założę się, że w ciągu roku po wojnie świat "cywilizowany" wznowi stosunki gospodarcze z Rosją. A my zostaniemy z ręką w nocniku.
          Czwarta sprawa - co po wojnie. Ukraina była skrajnie skorumpowanym krajem. Wojna tego raczej nie zmieniła. Problemem jest też sam Zelenski. Wojna stworzyła mu pozycję półboga. W kraju bez specjalnych tradycji demokratycznych to groźne. Zacznie budować demokrację czy dyktaturkę? Dyktaturkę ma JUŻ w kieszeni, budowa demokracji i walka z korupcją w tym kraju może być groźna dla zdrowia.
          W sumie - za dużo obiecujemy, za bardzo się napinamy, za bardzo inwestujemy. Kiedyś trzeba będzie za to zapłacić bo cwańsi od nas się wypną.
          • mateusz572 Re: Odloty i odjazdy. 09.03.23, 19:33
           zimna-wodka napisał:


           >

           E no tym razem to ty przegiąłeś.
           My w tej chwili robimy to co należy. Co będzie później czas pokaże. To jaka jest Ukraina ( o wiele dłużej pod butem Moskwy ) i jaka jest Moskwa to my doskonale wiemy.
           Narzekasz na Ukrainę, która ma demokrację w powijakach, a sam mieszkasz w kraju, który z praworządnością jest na bakier.
       • mateusz572 Re: Odloty i odjazdy. 09.03.23, 18:17
        bottom600 napisał(a):

        > zimna-wodka napisał:
        > > A na serio - Polska ma kluczowe znaczenie ze względu na położenie geograf
        > iczne
        > > (mapa, przyjacielu - może być i cyrylicą).
        >
        > Na serio miszczu to mapa nie posiada mózgu ,o lądowaniu lub nie transportu z am
        > unicją,bronią ,lekami,zaopatrzeniem,transporcie paliw i utrzymaniu sąsiada w wo
        > jnie decydują POLITYCY .
        > Na dzień dzisiejszy partią rządzącą w Polsce jest PiS ,na szczęście nie zanosi
        > się na zmianę po wyborach.

        Fatalnie, że nie zanosi się na zmianę po wyborach to po pierwsze.
        Po drugie, wszystko jedno kto rządziłby Polską PiS z przyległymi przybudówkami, czy KO efekt byłby ten sam jeśli chodzi o pomoc dla Ukrainy i antyrosyjskość.
        Społeczeństwo w powyższych tematach jest dosyć skonsolidowane, bo historia nas srogo doświadczyła.
        W innych tematach są różnice, ale faktem jest jest, że PiS wykonał dużo złej roboty szkodliwej dla Polski i co najważniejsze nie potrafi wyjść z tego dołu, który sam pod sobą wykopał, zachowując się idiotycznie.
     • dorota_333 Re: Odloty i odjazdy. 09.03.23, 19:13
      > może być w jakimkolwiek dialekcie ,nawet cyrulicą

      To ten alfabet, którym pisał cyrulik sewilski.

      PS. Zauważyliście, że trolle często posługują się specyficznym spacjowaniem - przecinek w nieodpowiednim miejscu? Dysleksja?
      • bottom600 Re: Odloty i odjazdy. 09.03.23, 19:20
       dorota_333 napisała:

       > PS. Zauważyliście, że trolle często posługują się specyficznym spacjowaniem - p

       internetowy troll to użytkownik sieci, który publikuje w niej treści „kontrowersyjne, prowokacyjne, bezzasadne bądź nie pasujące do dyskusji”.

       A zatem w którym miejscu mojej wypowiedzi minąłem się z faktami trolico?
  • dorota_333 Witek wygłosiła orędzie a na pałacu prezydenckim 09.03.23, 21:07
   to:

   https://pbs.twimg.com/media/FqyxC_aXgAAbjAa?format=jpg&name=large


   Ale żyjemy w państwie świeckim? Jeszcze? Prawda?


   • zimna-wodka Re: Witek wygłosiła orędzie a na pałacu prezydenc 09.03.23, 21:23
    A ja ciągle nie mogę uwierzyć, że to się dzieje... Uchwała sejmu, orędzie, ambasador USA na dywaniku... I jeszcze ta, kurwa, świadomość że ja za to płacę.
   • zimna-wodka Re: Witek wygłosiła orędzie a na pałacu prezydenc 19.03.23, 01:23
    Nie wiem czy jeszcze. Ale fajnie się określa (a przy okazji reklamuje) Gazeta Polska. I bronią twardo polskiego schabowego choć, tak na logikę, powinni być jaroszami skoro należą do TAKIEGO klubu https://i.wpimg.pl/O/6000x0/filerepo.grupawp.pl/api/v1/display/embed/2f6d7a41-77fa-4322-9a6a-f8c45984e734
    • dorota_333 Re: Witek wygłosiła orędzie a na pałacu prezydenc 19.03.23, 11:08
     To się składa w logiczną całość: knury bronią świętego prawa do schabowego, a lud z okolic Nowego Targu broni świętego prawa kleru do polskich dzieci.

     wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,187572,29574063,okolo-1-5-tys-osob-na-marszu-w-obronie-jana-pawla-ii-wiem.html
     I
     • zimna-wodka Odlot niepolityczny. A może jednak? 19.03.23, 19:54
      Do niecodziennej sytuacji doszło podczas spotkania towarzyskiego w Rzeszowie, w którym brała udział funkcjonariuszka z Kolbuszowej. Nad ranem kobieta, która sama była pod wpływem alkoholu, upomniała współbiesiadników za zbyt głośne zachowanie. Gdy jej nie posłuchali, postanowiła ich wylegitymować i na miejsce wezwała posiłki.

      wiadomosci.onet.pl/rzeszow/pijana-policjantka-legitymowala-znajomych-na-imprezie-zadzwonila-po-posilki/r8phjpq
  • monalisa2016 Re: Odloty i odjazdy. 19.03.23, 02:15
   Tytul watka "Odloty i odjazdy", dziwne ze do ogloszenia nakazu aresztowania W. Putina "nakazano" oglosic polskiemu prawnikowi Piotrowi Józefowi Hofmańskiemu. Przypadek, czy cel???
   D. Trump z przeciekow oglosil ze ma byc zaaresztowanym we wtorek, to w Stanach, a w Pakistanie bylemu premierowi, Imran Khan'owi zrobiono przeszukiwanie domu podczas gdy byl w drodze do sadu w Islamabad gdzie spodziewal sie tez aresztowania. Dziwne przypadki dzieja sie na swiecie, odloty czy odjazdy zewscieczonej upadajacej znanej nam grupy???smile
   • haga_czeka Re: Odloty i odjazdy. 21.03.23, 18:51
    monalisa2016 napisał(a):

    > Tytul watka "Odloty i odjazdy", dziwne ze do ogloszenia nakazu aresztowania W.
    > Putina "nakazano" oglosic polskiemu prawnikowi Piotrowi Józefowi Hofmańskiemu.
    > Przypadek, czy cel???
    >

    A kto miał ogłosić decyzję MTK o ściganiu Putina? Zrobił to prezes MTK.
    Czy uważasz, ze skoro prezesem MTK jest Polak to nie powinien tego ogłaszać on tylko jego sekretarka?
    Chyba, że po prostu uważasz Polaków za gorszych?
    • monalisa2016 Re: Odloty i odjazdy. 21.03.23, 22:02
     haga_czeka napisał:

     > A kto miał ogłosić decyzję MTK o ściganiu Putina? Zrobił to prezes MTK.
     > Czy uważasz, ze skoro prezesem MTK jest Polak to nie powinien tego ogłaszać on
     > tylko jego sekretarka?
     > Chyba, że po prostu uważasz Polaków za gorszych?

     Kopleks nizszosci? > patrz wytluszone miejsce. smile

     Dla zrozumienia podam dwa przyklady z bylych panstw bloku wschodniego i ich obecna mentalnosc. Otoz Polska i byle NRD, byly nerdowcy potrafili wyciagnac wnioski z swojej przeszlosci i nie daja sie wodzic tak za nos, poklepywac sie po ramieniu jak wlasnie Polacy, oni stawiaja opor i za to mam respekt dla tych ludzi. Polacy, wystarczy poklepanie po ramieniu, powiedzenie jakiejs pochwalnej hipokryzji i zaraz bez zastanowienia tancza jakim zagra orkiestra z zwenatrz. Prosze, prosze Wegier postawil sie i nie poparl hipokryzji hipokrytow by niedzwiedzia ugryzc w piety, wielki respekt dla Wegier ktory ma rozum na wlasciwym miejscu ktory potrafi trzezwo ocenic sytuacje jak i wyciagnac wnioski z postepowania hipokrytow. Ale w Polsce nie przypomiano sobie historie z lat trzydziestych i jej pozniejszych konsekwencji. Polski amabsador w Paryzu w dniu 18 marca w udzielonym wywiadzie dla francuskiej telewizji "LCJ" przypomnial swoimi slowami ze z mienionych czasow nic sie nie nauczono, ze Polak (wladze i jej elita) jest popychadlem do niechlubnych rzeczy, do tych rzeczy do ktorych zaden inny sie nie osmieli. Wypowiedz pana ambasadora wywolala wielka burze w mediach spolecznosciowych z wielka niekorzyscia jak i utrata twarzy dla Polski. Winston Churchill czyli jego ocena wobec Polski zaczela byc zaraz zywa. A to nie jest dobre!!!!

     Od poczatku, znaczy od lat pisalam, ze Polska powinna byc suwerennym, niezaleznym znaczy neutralnym panstwem bez przynaleznosci do jakiegokolwiek bloku z wlasna polityka bez zewnetrznych wplywow, no coz szanse zaprzepaszczono a teraz gra ona role kamikadze dla korzysci innych. Jak to sie skonczy, zobaczymy.
     • haga_czeka Re: Odloty i odjazdy. 21.03.23, 22:31
      monalisa2016 napisał(a):

      > Kopleks nizszosci? > patrz wytluszone miejsce. smile

      A co kopleks? Czy nie potrafisz zdania napisać bez błędu?
      Czyli rozumiem, że masz pewien kompleks niższości i dlatego uważasz, że Polak będący prezesem MTK nie może ogłosić decyzji organu, którym kieruje. Ciekawe.


      monalisa2016 napisał(a):

      > Dla zrozumienia podam dwa przyklady z bylych panstw bloku wschodniego i ich obe
      > cna mentalnosc. Otoz Polska i byle NRD, byly nerdowcy potrafili wyciagnac wnios
      > ki z swojej przeszlosci i nie daja sie wodzic tak za nos, poklepywac sie po ram
      > ieniu jak wlasnie Polacy, oni stawiaja opor i za to mam respekt dla tych ludzi.
      > Polacy, wystarczy poklepanie po ramieniu, powiedzenie jakiejs pochwalnej hipok
      > ryzji i zaraz bez zastanowienia tancza jakim zagra orkiestra z zwenatrz.

      Tu też tyle błędów, że oczy bolą.
      Czytałaś chociaż sama co nawypisywałaś? Najpierw piszesz, że Polska i byłe NRD wyciągnęło wnioski, a zaraz potem przeciwstawiasz to Polakom, którzy niby dają się poklepywać i wodzić za nos.
      Domniemuje, że jesteś właśnie z NRD i wciąż tęsknisz za tym brakiem wpływów zewnętrznych jakie tam były za czasów radzieckich wink

      monalisa2016 napisał(a):

      > Od poczatku, znaczy od lat pisalam, ze Polska powinna byc suwerennym, niezalezn
      > ym znaczy neutralnym panstwem bez przynaleznosci do jakiegokolwiek bloku z wla
      > sna polityka bez zewnetrznych wplywow, no coz szanse zaprzepaszczono a teraz gr
      > a ona role kamikadze dla korzysci innych. Jak to sie skonczy, zobaczymy.
      >

      Suwerenne, niezależne, neutralne… bez zewnętrznych wpływów. Może i Polska byłaby bez zewnętrznych wpływów ale to by oznaczało, że ty również nie powinnaś wtrącać się w polskie sprawy, bo ty też jesteś zewnętrznym wpływem, nieprawdaż?
      • monalisa2016 Re: Odloty i odjazdy. 21.03.23, 22:58
       Polskich szkol nie konczylam, jestem samoukiem jezyka polskiego wiec mam prawo robic stylistyczne bledy, w kazdym badz razie moj post zrozumiales znaczy ze pisze dosc dobrze w przeciwnosci do ludzi mieszkajacych w Polsce i piszacych tu czy innym forum > tych ani w zab nie mozna ich zrozumiec. smile
       Inny sprawa jest to ze sugerujesz sie juz emocjami atakami osobowymi a to swiadczy ze z samokrytyka u ciebie nie jest tak jak powinno. Aha, ja sie wtracam w polskie sprawy, ten kto siedzi w szklarni nie powinien rzucac wokolo siebie kamieniami, my nie mamy zamiaru droczyc sie z innymi na wasze chciwe zachcianki.
       • haga_czeka Re: Odloty i odjazdy. 21.03.23, 23:15
        monalisa2016 napisał(a):

        > Polskich szkol nie konczylam, jestem samoukiem jezyka polskiego wiec mam prawo
        > robic stylistyczne bledy, w kazdym badz razie moj post zrozumiales znaczy ze pi
        > sze dosc dobrze w przeciwnosci do ludzi mieszkajacych w Polsce i piszacych tu c
        > zy innym forum > tych ani w zab nie mozna ich zrozumiec. smile
        > Inny sprawa jest to ze sugerujesz sie juz emocjami atakami osobowymi a to swiad
        > czy ze z samokrytyka u ciebie nie jest tak jak powinno. Aha, ja sie wtracam w p
        > olskie sprawy, ten kto siedzi w szklarni nie powinien rzucac wokolo siebie kami
        > eniami, my nie mamy zamiaru droczyc sie z innymi na wasze chciwe zachcianki.
        >

        No to chyba nie przeczytałaś ze zrozumieniem tego co napisałem. Piszesz totalnie niezrozumiałe. Masz tendencje mieszania wątków i przerywania myśli.
        Ja atakuje? Chyba znów jakieś niezrozumienie słowa pisanego.
        Emocje? Przepraszam bardzo, ale te można dostrzec akurat tylko w twoim wpisie.
        Tak. Ty się wtrącasz w prawy polskie mimo, iż nie mieszkasz w Polsce, ale jedocześnie piszesz, źe Polska powinna być bez wpływów z zewnątrz. To jest właśnie wpływ z zewnątrz. Nie mieszkasz w Polsce i dyktujesz co Polska ma robić. Czy to nie hipokryzja?
        • monalisa2016 [...] 21.03.23, 23:41
         Post został usunięty przez adminów lub założyciela forum .
         • haga_czeka Re: Odloty i odjazdy. 22.03.23, 08:45
          monalisa2016 napisał(a):

          > Pisze dla umiejacych samodzielnie myslec, a ze tobie tego brak nie moge nic za
          > to.

          Nie, ty nie piszesz do tych co samodzielnie myślą ty piszesz do siebie. Ty nie uznajesz tych, którzy myślą inaczej niż ty. W momencie, gdy ktoś pisze coś co ci się nie podoba, zarzucasz mu od razu brak samodzielnego myślenia. A to świadczy tylko o tym, że brakuje argumentów na poparcie swoich poglądów. To z kolei prowadzi do wniosku, że nie myślisz samodzielnie tylko masz wtłoczoną pewną narrację, której usilnie się trzymasz a wszystko inne jest zagrożeniem dla twojej wtłoczonej narracji i boisz się, że twój świat na niej zbudowany się rozpadnie i zostaniesz z niczym.


          monalisa2016 napisał(a):

          > Powtorze jeszcze raz co mi zarzucasz, po prostu zacytuje moje poprzednie slowa:
          > ja sie wtracam w polskie sprawy, ten kto siedzi w szklarni nie powinien rzu
          > cac wokolo siebie kamieniami, my nie mamy zamiaru droczyc sie z innymi na wasze
          > chciwe zachcianki.

          >

          Ja nie kazałem ci siedzieć w szklarni, ani tym bardziej rzucać w niej kamieniami.
          Poza tym w czyim imieniu piszesz?
          „my nie mamy zamiaru droczyc sie z innymi na wasze chciwe zachcianki”
          Kim jesteście? I dlaczego zarzucasz nam, domyślam się, że masz na myśli Polaków, jakieś chciwe zachcianki?

          • mateusz572 Re: Odloty i odjazdy. 22.03.23, 08:59
           Prowadzisz konwersację ( to chyba zbyt górnolotne słowo ) z moskiewskim trollem, którego głównym zadaniem jest "zamulanie" sedna tematu.
           Ja miałem nieprzyjemność bywać na forum Rosja na tym portalu przed 22.02. 2022r.
           Tamże ten osobnik lub osobniczka rej wodził wraz z całym tabunem moskiewskich trolli.
           • haga_czeka Re: Odloty i odjazdy. 22.03.23, 10:51
            mateusz572 napisał:

            > Prowadzisz konwersację ( to chyba zbyt górnolotne słowo ) z moskiewskim trollem
            > , którego głównym zadaniem jest "zamulanie" sedna tematu.
            > Ja miałem nieprzyjemność bywać na forum Rosja na tym portalu przed 22.02. 2022r
            > .
            > Tamże ten osobnik lub osobniczka rej wodził wraz z całym tabunem moskiewskich t
            > rolli.
            >

            Mam podobne odczucia, ale nie przekreślam jeszcze tego osobnika, jak go określiłeś.
            Zobaczę czy uda się jemu wykrzesać jakiekolwiek argumenty poza tym, że nienawidzi Polaków.
            • mateusz572 Re: Odloty i odjazdy. 22.03.23, 11:26
             Oczywiście miałem na myśli datę: "przed 24.02.2022"
             Życzę więc owocnej dyskusji, choć nadzieja na to jest nikła.
             • monalisa2016 [...] 23.03.23, 00:39
              Post został usunięty przez adminów lub założyciela forum .
      • cojestdoktorku Re: Odloty i odjazdy. 01.04.23, 15:14
       > A co kopleks? Czy nie potrafisz zdania napisać bez błędu?
       > Czyli rozumiem, że masz pewien kompleks niższości i dlatego uważasz, że Polak b
       > ędący prezesem MTK nie może ogłosić decyzji organu, którym kieruje. Ciekawe.

       a to nie wiedziałem ze tam nasz człowiek dowodzi, to sporo tłumaczy
       choć jestem zaskoczony ze my uznajemy te wyroki MTK patrzac na to co sądzi o tym "wielki szef"

       "John Bolton, doradca prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego stwierdził
       ....
       - Jeśli spróbują ścigać nas, Izrael lub jakiegoś innego z naszych sojuszników, niech wiedzą, że nie będziemy przyglądać się temu z założonymi rękami – zapowiedział Bolton. – Nie wpuścimy ich do naszego kraju, zamrozimy ich pieniądze trzymane w amerykańskich bankach, a jeśli zajdzie potrzeba, będziemy ich ścigać, jak się ściga u nas przestępców. Tak samo postąpimy z każdym, kto będzie pomagał trybunałowi w ściganiu Amerykanów. Nie będziemy współpracować z Międzynarodowym Trybunałem Karnym, nie udzielimy mu żadnej pomocy. Pozwolimy mu raczej, by umarł śmiercią naturalną. Dla nas zresztą już jest martwy - dodał.
       ....
       Deklaracja, że USA będą też chronić przez Trybunałem swoich sprzymierzeńców wiązana jest z sytuacją państwa Izrael, które mierzy się z narastającą krytyką organizacji międzynarodowych z powodu łamania praw człowieka i mordów na ludności palestyńskiej.

       Sędziowie MTK odpowiedzieli na atak przedstawiciela władz USA wywarzonym oświadczeniem. Oznajmili, że Trybunał “stanowi narzędzie służące pociąganiu do odpowiedzialności za zbrodnie, które wstrząsają sumieniem ludzkości”.
       Jednak prof. Piotr Hofmański mówi o sprawie ostrzej. - No cóż, chciałby się powiedzieć, że to jest dokładnie to, czego można byłoby spodziewać się po kraju, który swoją polityczną i gospodarczą potęgę zbudował na niewolnictwie i ludobójstwie. "

       www.prawo.pl/prawnicy-sady/wladze-usa-groza-sedziom-haskiego-trybunalu,301194.html
  • dorota_333 Las pamięci JPII 31.03.23, 10:44
   ...to jest coś do wątku "Odloty i odjazdy", bo najpierw wycięli kawałek dużego lasu, a teraz zasadzą nowe drzewka na cześć JPII.

   https://bi.im-g.pl/im/3a/3d/1c/z29613626IHG,-Lacza-nas-drzewa----pracownicy-koncernu-drzewnego.jpg

   wyborcza.pl/7,177851,29612860,lesnicy-wyrabali-las-teraz-z-ministrem-sadza-drzewa-dla-jana.html


   Coś dla Pepego - może las posadzisz zamiast się szlajać we włosienicy? "Majestat".
   • zimna-wodka Ekonomia nie jest nauką ścisłą. 01.04.23, 01:53
    Co udowadnia prof. Krysiak z SGH. Warto przeczytać mimo odruchów jakie tu i ówdzie wywołują siostrzyczki K.

    wpolityce.pl/gospodarka/640729-tylko-u-nas-prof-krysiak-o-przyczynach-spadku-inflacji
    • dorota_333 Re: Ekonomia nie jest nauką ścisłą. 01.04.23, 09:48
     O, ciekawy przykład nowomowy. Same sukcesy, w tym sukces z opanowaniem inflacji i na koniec zalecenie, żeby nie patrzeć (w sklepie) na ceny, tylko na siłę nabywczą pieniądza. Ale czytając między wierszami: kilka razy pojawia się "zmniejszenie presji płacowej na pracodawcach" (mętne); czyli w tym kierunku pójdą.

     Jest też rytualne liźnięcie pupy Obajtka: "jako najważniejsze przyczyny inflacyjnej redukcji wymienia m.in. dobre zarządzanie w PKN Orlen".

     "Przyczyny inflacyjnej redukcji". Siostry Karnowskie postanowiły zmodyfikować polszczyznę w kierunku polit. prop. Udana próba.
     • zimna-wodka Re: Ekonomia nie jest nauką ścisłą. 01.04.23, 10:36
      Choć mnie bardziej zauroczył pan redaktor:
      Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w marcu 2023 r. wzrosły rdr o 16,2 proc., czyli spadły w porównaniu z cenami w lutym o 2,2 pkt. proc.

      Czyli staniało. Choć inflacja miesiąc do miesiąca wyniosła 1,1%.
      • dorota_333 Re: Ekonomia nie jest nauką ścisłą. 01.04.23, 15:46
       A, widzisz, to mi umknęło. Spadek inflacji jest dla nich równoznaczny ze spadkiem cen.

       Czas przewietrzyć zatęchłe dogmaty ekonomii. PiS pisze ją od nowa.
       • zimna-wodka Odlot papieski 02.04.23, 14:31
        Z okazji wiadomej PKP postanowiło przypomnieć to co najcenniejsze w naukach papieża Polaka. Czyli kremówki. Każdy mógł spróbować i poczuć się Wojtyłą pod warunkiem przejażdżki pendolino:

        https://pbs.twimg.com/media/FssOBDMWYAMJbiw?format=jpg&name=large

        wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,29622412,pkp-rozdaje-papieskie-kremowki-i-zacheca-do-wspominania-wielkiego.html
        Z tej samej okazji młody człowiek postanowił dać wyraz. A że w szkole uczęszczał tylko na religię (karierowicz!) to i nie wiedział jak skończyło się Westerplatte. I zapodał tak:

        https://i.iplsc.com/-/000GZ6INQDQKLBT8-C122-F4.webp

        A samego Wojtyłę przewieziono tym co zawsze:

        https://i.iplsc.com/-/000GZ6HODN9CWK52-C122-F4.webp

        Tenże Wojtyła prosił swoją mamę i tatę by go nie wyskrobali. Jak widać skutecznie:
        https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/49CktkpTURBXy8yZjQ4Njc2NGUxMjdjNTYyZTkwNWUxOTJlNDA3YTE5Ny5qcGeRkwXNAerNAXA

        Zatem ludek mamy pomysłowy.
        • dorota_333 Re: Odlot papieski 02.04.23, 15:07
         Ty się śmiejesz, ale ja przed chwilą oglądałam TVP3 (po długim, długim czasie abstynencji) i ledwo dochodzę do siebie. Niejaki Sakiewicz wyjaśnił mi, że atak na JPII w wiadomej stacji* to było coś jak artyleryjski atak Rosjan na Ukrainie. Biją w centrum, żeby sprawdzić, na co mogą sobie pozwolić.

         * wiadomej stacji, bo "mam już nimi trzy rozprawy, więc nie będę wymieniał" smile

         Dlaczego oglądałam TVP3? Chciałam zobaczyć, jak relacjonowane są marsze. I tak, jak myślałam - władza robi z tego istotny punkt programu, nawet Jarosław napisał odezwę.

         JPII zapisany ostatecznie do PiS. Polska podzielona na katolików-prawdziwych-Polaków (teraz maszerują) i tych... no, wiadomo.
         • dorota_333 Aha, kremówki 02.04.23, 15:12
          ...że nieświeże. No ale przecież papież zmarł 18 lat temu, to jakie mają być. Najlepsze, że państwowa firma podaje.
          • zimna-wodka Re: Aha, kremówki 02.04.23, 16:49
           A ja dochodzę do siebie po przeczytaniu tytułu u sióstr K.

           Abp Jędraszewski zaprasza na czuwanie pod oknem papieskim. "Gromadzimy się nie by płakać, że JPII odszedł, ale by Bogu dziękować"

           Copy-paste 1 do 1, nic nie dodałem i nie odjąłem.
           • dorota_333 Re: Aha, kremówki 02.04.23, 19:02
            Jestem gotowa pojechać na Żoliborz albo Nowogrodzką w tym samym trybie.
            • zimna-wodka Re: Aha, kremówki 02.04.23, 22:17
             A ja "bez żadnego trybu". Tylko, że jestem zdechlak; może ktoś sprawniejszy?
             • dorota_333 Re: Aha, kremówki 03.04.23, 10:18
              Trzeba dodać: nikt nie zamierza dokonywać żadnych gwałtownych czynności. Chodzi o to, żeby się zgromadzić i pomodlić: "nie by płakać, że odszedł, ale by Bogu dziękować". Amen. W takiej intencji jestem gotowa pomodlić się pierwszy raz od nie pamiętam kiedy.
  • dorota_333 Pedofil z odszkodowaniem 19.04.23, 11:25
   ...czyli bardzo sprytny trick prokuratury. Daję to w wątku "odloty", bo takiej sprawności organów władzy w naciąganiu prawa jeszcze nie widziałam.

   Oskarżyli pedofila, ale "przeoczyli", że przestępstwo się przedawniło, jego adwokat też przeoczył - i co najgorsze: sąd też. Pedofil skazany został łącznie razem z karą za pornografię dziecięcą.

   Część odsiedział (i tak musiałby cos odsiedzieć za tę pornografię), ale teraz prokuratura zauważyła, że siedzi częściowo za przestępstwo przedawnione. No i będzie miał odszkodowanie.

   Pedofil jest "rycerzem zakonu JPII", tak nawiasem mówiąc.

   poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,29675382,rycerz-jana-pawla-ii-byl-pedofilem-przyznal-sie-a-teraz-ma.html#S.MT-K.C-B.2-L.1.duzy


   Genialne. Będziemy (jak sobie to wysądzi, bez problemu) jedynym krajem płacącym pedofilom. Niech będzie pochylony.
  • dorota_333 Obajtek o cenie benzyny: Paliwa nie mogą być tańsz 20.04.23, 12:40
   ...tańsze, bo mielibyśmy paraliż kraju".

   No, co ja poradzę, że wątek "odloty i odjazdy" sam się pisze. Tylko zajrzeć do jakiejkolwiek gazety.

   "Gdybym obniżył ceny paliw, to automatycznie zachwiałbym parytetem importowym. Pięć milionów ton paliw importują do Polski inne podmioty, co oznacza, że musiałbym kupić to importowane do Polski paliwo drożej, żeby w Polsce sprzedać je taniej. Albo zabrakłoby pięciu milionów litrów paliw. Wystarczyłby tydzień-dwa i mielibyśmy całkowity paraliż kraju."


   next.gazeta.pl/next/7,151003,29680757,obajtek-o-cenie-benzyny-prezes-pkn-orlen-paliwa-nie-moga-byc.html#s=BoxOpImg4
   • zimna-wodka Dla pepego 20.04.23, 12:54
    bo pepe nie skuma. Orlen (z lotosem) ma w Polsce pozycję monopolistyczną. I to on narzuca ceny. A jeśli produkuje za mało i musi importować to co i po co wysyła na Ukrainę?
    • zimna-wodka Ostry odlot w KRS 24.04.23, 21:44
     A było tak. Sędzia sądu rejonowego w Gliwicach p. Strumiński (wymieniony z nazwiska) zażądał od przewodniczącego(ej) Krajowej Rady Sądownictwa (niewymieniony(a) z nazwiska) jakiś papierów. Przewodniczący(a) papiery wysłał(a) w terminie ale nie na adres sądu w Gliwicach tylko na adres prezesa sądu w Gliwicach (nie wymienionego z nazwiska). A to spora różnica bo papiery trafiły nie do akt sprawy tylko na biurko prezesa. A prezes papiery przechwycił i trzyma (ponoć analizuje). W efekcie sędzia Strumiński papierów nie dostał więc przyłożył przewodniczącemu(ej) grzywnę.

     Prezes KRS poczuł(a) się urażony(a) więc walnęła skargę do p. Zbyszka; skargę na prezesa sądu. I to jest zrozumiałe. Ale teraz najlepsze - przewodniczący(a) KRS złożył(a) doniesienie do prokuratury na sędziego Strumińskiego. Przestępstwo sędziego miało polegać na umyślnym i dokonanym z motywacji politycznej wydaniu w zawisłej przed tym Sądem sprawy o sygn. I Co 204/23 postanowienia nakładającego grzywnę na Przewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa w stanie oczywistego braku prawnych i faktycznych podstaw skazania na grzywnę

     A skąd pan(i) przewodniczący(a) KRS wie o motywacji politycznej sama wyjaśnia:
     Na umyślny aspekt działania sędziego Pawła Strumińskiego wskazuje: ” jego aktywność w mediach społecznościowych polegająca na wielokrotnym publikowaniu niezwykle zaangażowanych pod względem politycznym komentarzy, sprowadzających się do kwestionowania nie tylko kierunku, ale legalności reform wymiaru sprawiedliwości, których emocjonalne i stylistyczne nacechowanie dają świadectwo jego zacietrzewieniu i daleko wykraczają poza przystojący sędziemu umiar i powściągliwość w wyrażaniu poglądów politycznych...

     No i dokonało się. Będziemy mieli pierwszy proces sędziego oskarżonego o niewłaściwe poglądy polityczne.

     krs.pl/pl/aktualnosci/1974-komunikat-prasowy-w-sprawie-nalozenia-grzywny-na-przewodniczacego-krs-postanowieniem-sadu-rejonowego-w-gliwicach.html
     • dorota_333 Re: Ostry odlot w KRS 24.04.23, 22:09
      > komentarzy, sprowadzających się do kwestionowania nie tylko kierunku, ale legalności
      > reform wymiaru sprawiedliwości, których emocjonalne i stylistyczne nacechowanie dają
      > świadectwo jego zacietrzewieniu i daleko wykraczają poza przystojący sędziemu umiar
      > i powściągliwość w wyrażaniu poglądów politycznych

      Od razu go lubię. Emocjonalne i stylistyczne nacechowanie mnie też się zdarza. ***** ***.


      Tylko że widzisz, coraz trudniej żartować. Już dopięli destrukcję do końca, mają kompletną linię produkcyjną swoich wyroków. Sprawę dotyczącą neosędziego w SN będzie rozpatrywać skład złożony wyłącznie z neosędziów.

      Dokonało się.
  • dorota_333 W maju chodzę w sukienkach dla Maryi 27.04.23, 15:43
   ...piszą media katolickie. I racja; nawet ksiądz chętnie oprze oko na kobiecym ciele w sukience (o ile jest heteronormatywny).

   Ale mamy i kolejne wariacje na ten temat i robi się jeszcze ciekawiej.

   "Maryja nie objawiła się w spodniach". I tutaj się zgadzam - przypuszczam, że to duch święty mógł się objawić w spodniach. Ale w obawie przed urażeniem uczuć nie pociągnę tego tematu.

   • dorota_333 Re: W maju chodzę w sukienkach dla Maryi 27.04.23, 15:43
    warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,29703851,kosciol-katolicki-namawia-kobiety-do-chodzenia-w-sukienkach.html#S.PW-K.C-B.3-L.3.duzy
   • zimna-wodka Re: W maju chodzę w sukienkach dla Maryi 27.04.23, 22:14
    W tych czasach chyba wszyscy chodzili w sukienkach. Duch święty zapewne też (w języku hebrajskim występuje w rodzaju żeńskim). Choć to czasem były płomienie, czasem gołębica więc raczej bez spodni i bez kiecki. Nudysta taki.
    • zimna-wodka Odlot ekonomiczny. 27.04.23, 22:23
     Wart aby przytoczyć całość>
     "Rząd Prawa i Sprawiedliwości równa się niskie podatki. Najlepszym dowodem są zwroty podatku, które teraz trafiają na konta ok. 17-18 mln Polaków. Tę akcję jeszcze podsumujemy, ale będzie to co najmniej 15 mln obywateli, podatników” – powiedział w poniedziałek podczas konferencji prasowej w Ząbkach premier Mateusz Morawiecki.

     Premier zapowiedział także, że kwota zwrotów podatków w tym roku będzie rekordowa.

     „Będzie to kwota co najmniej ok. 20 mld zł, będzie to kwota bezprecedensowa, nigdy w historii III RP w okresie rozliczeń nie wpływała taka kwota takich zwrotów podatkowych" – powiedział Morawiecki.

     Co mniej tęgim główkom (pepe) wyjaśnię dowcip. Otóż waadza w ramach Nowego Nieładu dowaliła takie podatki aż się sama przestraszyła i je obniżyła w połowie roku z mocą wsteczną. Ale przez pół roku brała za dużo (wg swojego własnego prawa) więc teraz oddaje. Mniej oddaje niż wzięła bo inflacja.

     I to Pinokio, ponoć ekonomista, uważa za sukces.

     Podobny sukces odniosła p. Moskwa kupując w sklepie gdzie ceny się nie zmieniły. Inflacja nie dotarła. Właściciel tego sklepu zdementował co nie zepsuło humoru p. Moskwie.
     • dorota_333 Re: Odlot ekonomiczny. 27.04.23, 22:31
      Tak, wszyscy dostają zwroty. Tusku nie dał, prawda? smile

      A władza robi jeszcze inne rzeczy dla ludzi. Orlen podobno obniży ceny paliw przed majówką. No, kurna, jak ich nie kochać.
      • zimna-wodka Re: Odlot ekonomiczny. 28.04.23, 13:50
       dorota_333 napisała:

       > Tak, wszyscy dostają zwroty. Tusku nie dał, prawda? smile

       Nieprawda, mój syn musi dopłacić 55 zł. I bardzo dobrze, głosował na PIS (za pierwszym razem; potem oddurniał) to niech ma. A raczej niech nie ma.
       • zimna-wodka Re: Odlot ekonomiczny. 02.05.23, 22:33
        Z okazji kolejnych świąt robotniczo-patriotycznych zaprezentowano patriotyczny (choć zupełnie nie robotniczy) biustonosz.

        https://media.wplm.pl/thumbs/daa/OTYwL3VfMS9jY185MzY0Yi9wLzIwMjMvMDQvMjkvMTIwMC84MDAvYTVhNzNlYTI1NzEwNGZiYThlNjA3ZWQ3ZGZlMWI4ODguanBlZw==.jpeg
  • szczurek.polny Re: Odloty i odjazdy. 27.04.23, 22:43
   > Pytanie głupie bo oczywiste
   Nie dyskutujmy zatem o oczywistościach. Tusk czekałby na instrukcje z Berlina. W najgorszym razie - w przypadku braku jednoznacznych instrukcji - starałby się zgadnąć w jaki sposób władzom w Berlinie może się przypodobać.

   Podyskutujmy zatem jak zachowałby się Berlin gdyby w Polsce mieli Tuska i mogli efektywnie zablokować lub znacznie zmniejszyć amerykańską pomoc dla Ukrainy.
   • dorota_333 Re: Odloty i odjazdy. 28.04.23, 09:16
    Brednie. Jak można pierdolić takie głupoty, jak telewizja publiczna smile
  • mateusz572 Re: Odloty i odjazdy. 04.05.23, 09:21
   Wyjazdy, odjazdy , przyjazdy do Krynicy Morskiej to wielka sztuka.
   Udowodniła to już majówka. Co więc będzie w sezonie wakacyjnym ?
   Powodem kanalik do Zalewu Wiślanego zwany dumnie przekopem przez Mierzeję Wiślaną.
   Tak więc Krynica Morska została odcięta od świata.
   Ja myślę, że każdy z nas chcąc się wybrać do tejże Krynicy musi się zaopatrzyć w kajak i przybyć do w/w Morzem Bałtyckim.
   • dorota_333 Re: Odloty i odjazdy. 04.05.23, 09:46
    ...czyli flagowa inwestycja okazuje się udana podwójnie.
   • zimna-wodka Re: Odloty i odjazdy. 04.05.23, 13:28
    mateusz572 napisał:

    > Wyjazdy, odjazdy , przyjazdy do Krynicy Morskiej to wielka sztuka.
    > Udowodniła to już majówka. Co więc będzie w sezonie wakacyjnym ?
    > Powodem kanalik do Zalewu Wiślanego zwany dumnie przekopem przez Mierzeję Wiśla
    > ną.
    > Tak więc Krynica Morska została odcięta od świata.
    > Ja myślę, że każdy z nas chcąc się wybrać do tejże Krynicy musi się zaopatrzyć
    > w kajak i przybyć do w/w Morzem Bałtyckim.
    >


    Zdaje się, że winien jest nie kanalik tylko rozpieprzona droga. A konkretnie pół drogi więc zrobili wahadło. Pomysł remontu w sezonie letnim jest wart uwagi ale to jednak nie przekop.
    • dorota_333 Re: Odloty i odjazdy. 04.05.23, 14:13
     > ale to jednak nie przekop

     No... nie. Ale jest w tym cos wspaniałego, że przy okazji utopienia miliarda w nikomu niepotrzebną inwestycję jeszcze udupią miasto Krynica Morska. Bo dwóch sezonów bez turystów miasto nie przeżyje.
    • mateusz572 Re: Odloty i odjazdy. 04.05.23, 14:31
     zimna-wodka napisał:

     > mateusz572 napisał:

     > Zdaje się, że winien jest nie kanalik tylko rozpieprzona droga. A konkretnie pó
     > ł drogi więc zrobili wahadło. Pomysł remontu w sezonie letnim jest wart uwagi a
     > le to jednak nie przekop.

     No ale z jakiego powodu droga jest nagle w takim stanie ?
     Poza tym nie stało się to tak nagle bo takiej wielkości budowa jak słynny kanalik wymaga dojazdu maszyn oraz transportu ogromnej ilości materiałów. Droga tego nie wytrzymała i trzeba ją gruntownie remontować. tu jest właśnie pies pogrzebany.
     Poza tym coś jeszcze o odlocie. Odleciał nasz Zbyszek, oj odleciał.
     Obronił nas przed wrażą UE własnym ciałem i ciałami członków swojej suwerennej partii.
     Pepe na pewno jest dumny.
     • zimna-wodka Re: Odloty i odjazdy. 04.05.23, 22:16
      Zbysio owszem odleciał. Ale to przeczytałem u siostrzyczek K... zwala z nóg.

      Wiceminister sprawiedliwości zaprezentował tajną depeszę ambasadora USA, w której informował, że Donald Tusk z Bronisławem Komorowskim próbowali sprzedać polskie lasy i włączyć je w plan odszkodowań dla środowisk żydowskich.

      Tajna depesza ambasadora USA zaprezentowana w TVP Info. Z każdym dniem amerykanie lubią nas coraz bardziej.

      wpolityce.pl/polityka/642477-wos-prezentuje-tajna-depesze-ktora-pograza-tuska
      • dorota_333 Re: Odloty i odjazdy. 05.05.23, 09:12
       > Z każdym dniem amerykanie lubią nas coraz bardziej.

       Amerykanie doskonale wiedzą, że takiej depeszy nie było, więc z tym nie ma problemu.

       Problem tutaj - i to duży - widzę, gdzie indziej. Okazuje się, że w TVP można powiedzieć dosłownie wszystko i widz TVP to kupi. To jest prawdziwa tajemnica wiary: PiS wychował sobie elektorat całkowicie oddany i całkowicie odporny na inne argumenty. Wynalazł polityczny teflon - sami mogą zrobić wszystko i nic do nich nie przylgnie.

       Niepokoi mnie to skrajnie; Putinowi udało się dokładnie to samo.
       • dorota_333 Aha, jeszcze jedno. It's a crime 05.05.23, 13:39
        > Tajna depesza ambasadora USA zaprezentowana w TVP Info

        Jeśli ktoś zaprezentowałby publicznie tajny dokument, to... no, zgadliście. Przecież prokuratura już powinna badać tę sprawę. Służby takoż.

        Tylko czekam, aż jakiś przypadkowy, nie bardzo pisowski widz złoży zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Słusznie złoży.
        • zimna-wodka Re: Aha, jeszcze jedno. It's a crime 05.05.23, 17:56
         dorota_333 napisała:

         > > Tajna depesza ambasadora USA zaprezentowana w TVP Info
         >
         > Jeśli ktoś zaprezentowałby publicznie tajny dokument, to... no, zgadliście. Prz
         > ecież prokuratura już powinna badać tę sprawę. Służby takoż.


         Kogo obchodzi nasza prokuratura. Ciąg rozumowania jest prosty:
         1. przejęliśmy depeszę. Tzn. prowadziliśmy nasłuch ambasady sojusznika i to skuteczny. A na pewno długotrwały.
         2. depesza była tajna. Więc pewnie była zaszyfrowana. A my złamaliśmy szyfr. Szyfr sojusznika żeby poznać jego sekrety. Albo:
         3. W ambasadzie mamy/mieliśmy kreta. Który wyniósł szyfry i cholera wie co jeszcze. Ciekawe kto to był i komu przekazał materiały. A może nadal jest i przekazuje.
         4. I o tym wszystkim, w czasie wojny, nasz sojusznik dowiaduje się z TVP Info.

         Albo to wszystko to pic na wodę. Ale i tak wszyscy mają tu-polew z amerykańskich służb.
         • zimna-wodka Zdjęcie roku. 06.05.23, 01:18
          Przynajmniej ja tak uważam. To protest przeciw Lidlowi jakby co.


          https://bi.im-g.pl/im/a9/5a/1c/z29731497IH,Protest-srodowisk-katolickich-sprzeciwiajacych-sie.jpg


          wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,29731432,w-gietrzwaldzie-zorganizowano-protest-przeciwko-budowie-lidla.html#s=BoxOpImg5
          • zimna-wodka Re: Zdjęcie roku. 07.05.23, 14:15
           I jak tu nie lubić katolickiego kraju?
           Komunijne przyjęcia doganiają już wesela, o czym świadczą m.in. oferty na wielu portalach aukcyjnych. Wśród ozdób na tę okazję można znaleźć m.in. etykiety na... alkohol, które "pomagają w kamuflażu".

           next.gazeta.pl/next/7,151003,29734139,pierwsza-komunia-swieta-wsrod-ozdob-etykiety-z-krzyzem-na.html#do_w=52&do_v=478&do_st=RS&do_sid=604&do_a=604&s=BoxBizImg1&do_upid=478_ti&do_utid=29734139&do_uvid=1683460632267

           W artykule nie ma fotki więc załączam (nie szukałem długo)

           https://i.erli.pl/2u8ame.10c2f0.l.webp
           • dorota_333 Re: Zdjęcie roku. 07.05.23, 15:03
            Bo to jest woda święcona przecież.


            Ale mam coś lepszego: piniata z twarzą Chrystusa lub hostią (i monogramem IHS). Dzieci to podobno uwielbiają. Walą kijem w twarz Chrystusa (lub hostię) i wysypują sie cukierki big_grin

            www.edziecko.pl/rodzice/7,79361,28438033,piniaty-z-twarza-jezusa-to-nowy-trend-komunijny-hit-dzieci.html
            • zimna-wodka Re: Zdjęcie roku. 07.05.23, 23:16
             Nawet jako ateista zabawy z piniatą bym nie polecał. Ale nigdy nie rozumiałem katolików więc....
             A z tą wodą święconą to możesz mieć rację. Kształt butelki i nakrętki sugeruje szlachetny napój o nazwie Absolut. I wszystko jasne.
             • zimna-wodka Sława i chwała. 12.05.23, 01:06
              Legenda disco-polo oczarowana Januszem Kowalskim.

              wpolityce.pl/polityka/646189-legenda-disco-polo-oczarowana-januszem-kowalskim-wideo
              • dorota_333 Re: Sława i chwała. 12.05.23, 09:11
               Widok twarzy ministra Kowalskiego powoduje, że mam stany lękowe. Na szczęście nie jesteśmy - jeszcze - w kraju rad.
               • zimna-wodka Re: Sława i chwała. 13.05.23, 13:39
                Za to Pinokio uprościł podatki. Tak jest, uprościł. A szczególnie PIT. Dramat księgowych znokautowanych Nowym Ładem nie ruszył Pinokia.
                W końcu teraz wystarczy kliknąć i samo się robi.

                „Jest jeszcze jedno zobowiązanie, jak mówię o systemie podatkowym, ono dotyczy uproszczenia systemu. To jest coś, co do końca nam się nie udało i chcemy doprowadzić do uproszczenia. Mamy tutaj sukcesy – to podatek PIT” - powiedział premier.

                Stwierdził, że ostatnio pytał na spotkaniu, ile trwało wypełnienie deklaracji podatkowej i usłyszał, że trwało to od 30 sekund do 3 minut.

                „Tak, wystarczy wejść, sprawdzić, nacisnąć klawisz i zaakceptować” – powiedział premier. „Uproszenie jest możliwe, to nasz rząd to zrobił. I dalej uprościmy podatki” – dodał Morawiecki.
                • dorota_333 Re: Sława i chwała. 13.05.23, 14:43
                 Czy kolejnym etapem upraszczania będzie tzw. domiar? Bo jak rekonstruować czasy Gomułki, to z didaskaliami ekonomicznymi.
                 • zimna-wodka Re: Sława i chwała. 13.05.23, 19:27
                  Domiar to akurat uproszczenie. Urzędnik drapie się uchem, wysyła pisemko i płać. A potem ew. wysyła komornika. Na prostych podatkach już się nie znam. Przerosło mnie. Ale trochę się poznałem na ZUS bo muszę (jako prywaciarz).
                  Jest maj więc robimy deklarację za kwiecień. Do ubezpieczenia zdrowotnego bierzemy dochód za marzec. Do dochodu za marzec bierzemy ubezpieczenia społeczne za luty (ale zapłacone w marcu). Proste.
                  Schody zaczynają się przy rozliczeniu rocznym zdrowotnego. Teoretycznie można było w marcu (w deklaracji za luty) . Ale ZUS rozesłał pisma, że dopiero w maju w deklaracji za kwiecień (bo jeszcze nie ma wzoru deklaracji tzn jest ale niewłaściwy).
                  Jest maj więc robimy. Podajemy dochód za 2022 r. Wydawałoby się proste bo mamy już PIT-a. A tu kicha. Dla ZUS rok 2022 zaczął się 1-02-2022 a skończył się 31-01-2023. Sprytne. Ale jedziemy dalej; powiedzmy, że wyszła nadpłata. Za miesiąc maj mamy zapłacić, za 2022 r. mamy nadpłatę - można potrącić. NIE WOLNO!!! Trzeba złożyć wniosek o zwrot nadpłaty zawieszony na e-PUAP na indywidualnym koncie płatnika. Znaleźć go nie jest łatwo ale można. I wtedy ZUS nadpłatę zwróci. Kiedyś. Czyli za za miesiąc trzeba zapłacić choćby była nadpłata za rok. Ów wniosek można złożyć do pierwszego czerwca. A jak się nie złoży to można będzie potrącić. Tylko nie wiadomo kiedy; teoretycznie ZUS ma czas na decyzję o nadpłacie do końca roku więc lepiej wcześniej nie potrącać bo może być niedopłata i komornik.
                  To wariant najprostszy. Czasem są komplikacje np. sprzedaż samochodu, okresowe zawieszenie działalności, zbieg tytułów ubezpieczeń itd. W to nie wnikałem.,,
                  Ale nie wiem czy przeżyję następne uproszczenia.
                  • dorota_333 Re: Sława i chwała. 13.05.23, 19:41
                   Można się spocić samym czytaniem smile Ale teraz rozumiem, dlaczego naród woli brać 500+ niż prowadzić działalność gospodarczą, a nawet jakąkolwiek aktywność zawodową. Trzeba tylko prywaciarzy za gardło i gra.
                   • zimna-wodka Re: Sława i chwała. 13.05.23, 20:51
                    To pikuś. Od połowy lat 90-tych kupuję taki zbiór przepisów podatkowych. W zasadzie wszystkie akty prawne jakie są najczęściej potrzebne (pdof, pdop, VAT, ordynacja itp.) W roku 96 takie wydawnictwo liczyło mniej niż 200 stron (dokładnie nie pamiętam a się zawieruszyło). Teraz to 653 strony. A jeszcze straszą uproszczeniem.
                    Mój kumpel (informatyk) jak usłyszał o Nowym Ładzie zamknął biznes i żyje z emerytury i wynajmu. A jak będzie chciał poinformatyczyć to na zlecenie albo na boku. I tyle.

                    PS. To co pisałem o ZUS to wynik parogodzinnego śledztwa + udział w webinarze. Bo tak łopatologicznie to nigdzie nie ma. I jeszcze - to co napisałem to tylko moje ustalenia. Jak ktoś chce skorzystać to na własne ryzyko.
  • dorota_333 Street art na budynku NBP 17.05.23, 10:31
   ...czyli odlot zupełny.

   https://tvn24.pl/biznes/najnowsze/cdn-zdjecie-rtvwll-baner-inflacyjny-na-budynku-nbp-7128947/alternates/LANDSCAPE_840

   tvn24.pl/biznes/z-kraju/stand-up-prezesa-glapinskiego-wyszedl-na-ulice-mamy-juz-teraz-street-art-i-zaraz-beda-graffiti-7129787   No, to mamy już sytuację, że władza komunikuje się ze społeczeństwem w ten sposób. Co dalej? Penalizacja plotek?

   PS. Są tradycje takiego przekazu:

   grafmag.pl/artykuly/plakat-patriotyczny-wojenny-i-socrealistyczny-w-polsce
   • zimna-wodka Re: Street art na budynku NBP 17.05.23, 11:29
    Noooooo.... Duża sprawa. Budynek NBP zwany jest od zawsze "trumną". Ktoś wykrakał.
  • mateusz572 Re: Odloty i odjazdy. 19.05.23, 15:25
   Z czego słynie Ochotnica Dolna ?
   Leży w pięknym rejonie Polski, w Gorcach.
   Na terenie gminy sporo jest miejsc związanych z historią II wojny światowej i pamiątek z tego okresu.
   Także z tego, że w Tylmanowej, 18 maja 2023 roku premier uroczyście i z pompą otworzył most, który już dawno, bo od pół roku był otwarty i używany. Na czas otwarcia most miał być ponownie zamknięty dla ruchu, jednak pozostał otwarty i premier go otwarł.

   P.S. Pamiętajcie, że jak coś jest u was otwarte to i tak może zostać zamknięte na czas otwarcia.
   Przygotujcie się na takie utrudnienia i w dodatku nie znacie dnia i godziny.
   • zimna-wodka Takt i subtelność a wszystko w TK 19.05.23, 17:48
    Sądową batalię rozpoczął sam poseł Trela, który w ubiegłym roku, w wyjątkowo bezczelnym i prowokacyjnym wpisie zażądał ujawnienia oświadczenia majątkowego prof. Pawłowicz: „jestem ciekawy, ile i za co wzięła Pawłowicz z Przyłębską” – napisał Trela na Twitterze.

    Ale ważna jest odpowiedź p. sędzi TK:

    Lewacki poseł Tomasz Trela chce ujawnienia mego stanu majątkowego… Ty chamie ! Łobuzie ! Dziadu kalwaryjski ! Udowodnij najpierw, że brałam łapówki ! V ruska kolumno ! Łachu jeden ! Albo na kolana, pod stół i odszczekać ! Was ucieszy tylko seria w nasze plecy…

    wpolityce.pl/polityka/647164-ujawniamy-kasta-zaczyna-polowanie-na-prof-pawlowicz
  • alicja1999xx Re: Odloty i odjazdy. 19.05.23, 18:55
   heyy
   • alicja1999xx Re: Odloty i odjazdy. 19.05.23, 18:57
    heyyyy
  • dorota_333 Dobrze, że jej ryja nie oklepał, jaśniepan 19.05.23, 21:57
   ...ubawiłam się czytając.

   Do ministra Czarnka przyjechały jakieś czepliwe baby z parlamentu Europejskiego gadać o dyrdymałach, jak wolność mediów. No to się wk.rwił nasz sokół wyklęty, genetyczny patryjota. I nie był miły.

   "Po spotkaniu z ministrem edukacji Ilana Cicurel powiedziała, że "jego brutalność była szokująca", oceniła również, że był "agresywny". "Do przewodniczącej delegacji, która jest Niemką, Czarnek się zwrócił: 'Twoi przodkowie zabili mnóstwo ludzi, my jesteśmy potomkami bohaterów'. Wypominanie niemieckiej polityczce jej pochodzenia, przypominanie o ofiarach nazizmu powtarzało się podczas innych spotkań delegacji PE, m.in. z Maciejem Świrskim" - czytamy na portalu. Czarnek miał też krzyknąć do jednej z posłanek "Przestań się śmiać!", choć wcale się nie śmiała."


   No, nie mogę się wyśmiać. Powinien od razu się odwinąć i w mordę przylutować smile

   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,29778520,pe-z-wizyta-w-polsce-brutalny-czarnek-do-niemieckiej-poslanki.html#s=BoxOpImg6


   PS. Sytuuję w kategorii "odjazdy" raczej niż "odloty".

   • monalisa2016 Re: Dobrze, że jej ryja nie oklepał, jaśniepan 19.05.23, 22:44
    Przyjechali by zmusic Polske do wdrazania UNO/ONZ-agende 2030 o wczesnej seksualizacji w przedszkolu i szkole?
  • mateusz572 Re: Odloty i odjazdy. 25.05.23, 14:54
   PiS nam odjeżdża w produkcji milionerów. Produkty w temacie nadprodukcji milionerów muszą spełniać warunek przynależności do PiS. Kto nie należy nie ma szans. Może sobie co najwyżej pomarzyć, że być może w przyszłym życiu nadgoni trochę bogactwo, które rozdaje PiS tu i teraz dla swoich. Może jednak i tego drugiego życia nie starczyć, gdyż tempo jest szybkie kwalifikujące się raczej do odlotów.
   A ty pepe49 już jesteś milionerem, czy dopiero będziesz ?
   • dorota_333 Re: Odloty i odjazdy. 25.05.23, 19:37
    To jest bardziej skomplikowana i interesująca sprawa. Wybrani ludzie żerują na państwowych spółkach/posadach w administracji. Ale to nie chodzi o to, żeby wytworzyć nową - pożal się Boże - 'elitę". Część ich pieniędzy dostaje partia.

    I to jest temat. Na setki śledztw prokuratorskich. Kiedyś (oby jak najszybciej).
    • mateusz572 Re: Odloty i odjazdy. 25.05.23, 20:13
     No tak, ale gdybyś była pisiasta to wielkie jest prawdopodobieństwo, że zostaniesz milionerką szybko i z przytupem. Ten przytup oczywiście musi być odpowiednio wyciszony, aby społeczeństwa obywatelskiego nie denerwować.
     Jednak ty nie jesteś, dlatego sama, swoją mrówczą pracą musisz do tego dojść.

     P.S. Jak najbardziej mam na myśli spółki państwowe, bo tylko w nich występują te patologie, gdzie z nadania partyjnego możesz zostać milionerem. Fachowość natomiast jest rzeczą wtórną, albo zbędną.
  • mateusz572 Re: Odloty i odjazdy. 25.05.23, 19:56
   Nie odjazd, ale wręcz odlot : pisiasta posłanka Bartuś Barbara o dzieciach z metody in vitro to produkcja człowieka.
   Pisiasta posłanka ukończyła Uniwersytet Marii Skłodowskiej Curie w Lublinie wydział Administracji, a także Uniwersytet w Rzeszowie Prawo.
   Wykształcona na wszelkie sposoby, jednak zachowania etyczne w/w posłanki dają wiele do myślenia nt. tych Uniwersytetów. Czas aby tam na tych uczelniach etyka zagościła jako przedmiot przygotowujący studentów do przyszłego funkcjonowania w demokratycznym społeczeństwie obywatelskim, szczególnie jak sie jest wybranym przedstawicielem tego społeczeństwa na forum krajowym, a także międzynarodowym.
   • dorota_333 Naruszenie dóbr osobistych 25.05.23, 22:05
    ...a żesz nie pierniczyć się z takim [...], tylko wnieść pozew cywilny o ochronę dóbr osobistych. Można się domagać ochrony i zadośćuczynienia za naruszenie już dokonane.

    Dokładnie co skarżymy: "wyrażanie ujemnych ocen na temat danej osoby, które mogą poniżyć ją w oczach opinii publicznej". Szczególnie poważne naruszenie, że dokonane publicznie za pomocą środków masowego przekazu (posłanka miała świadomość, że wystąpienie jest transmitowane).

    Kto może: każdy, kto poczuł się poniżony (bo jest dzieckiem z in vitro lub rodzicem, lekarzem dokonującym procedury in vitro).

    Tysiąc pozwów i [...] oduczy się lżyć ludzi.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka