Dodaj do ulubionych

Tajemnice Karola Wojtyły ujawnione

07.03.23, 10:43
Komentarz: Karol Wojtyła to aktor paranoik, który traktował Kościół Katolicki jak teatr, w którym to on grał główną rolę, Służył nie na boską chwałę, a czynił olbrzymie spędy wiernych wierzących w boga dla własnej satysfakcji. Jak każdy paranoik był w dążeniu do zaspokajaniu tego pragnienia nienasycony!... Nawet z własnej śmierci uczynił przejmujący spektakl! Dopiął swego... Właśnie przede wszystkim w wyniku tego spektaklu ogłoszono go świętym. "Genialny Hipokryta"!!! LO
Tajemnice Karola Wojtyły ujawnione. Burza w sieci
Karol Wojtyła jako metropolita krakowski wiedział o molestowaniu seksualnym przez księży i ukrywał je, zanim został papieżem - wynika z reportażu TVN24 z serii Bielmo "Franciszkańska 3". Wyemitowany w poniedziałek wieczorem materiał wzbudził wiele dyskusji w mediach społecznościowych.
Obserwuj wątek
  • dorota_333 Dlaczego "paranoik"? 07.03.23, 15:39
   ...po co okraszać wywód taką diagnozą? Bez podstawy merytorycznej.

   To nie "paranoja" tylko zwykła demoralizacja. Pracownicy kościoła działają na rzecz swojej firmy, po prostu. Wszystko, co jej zagraża - a więc pośrednio i ich wygodnemu życiu i karierze - jest przemilczane, eliminowane, zwalczane. To korporacja, na której wiszą setki tysięcy ludzi. Jakaś - pożal się Boże - ofiara gwałtu nie będzie im biznesu psuła.

   Zabawną specyfiką kościoła jako korporacji jest to, że sprzedają specyficzny produkt - zbawienie; w oparciu o broszurę zwaną Ewangelią. Dlatego praktyka rozmija im się z misją firmy tak dramatycznie. Ale od czego piar.


   Co do filmu - jedno mnie zastanawia. Sapieha miał konkretne preferencje seksualne i realizował je (na co są dowody) intensywnie. I teraz mamy sytuację, że jego najbardziej zaufanym wychowankiem, bardzo silnie związanym z nim był Karol Wojtyła. Sapieha zapewnił mu błyskawiczna karierę. Jak to rozumieć? Innych Sapieha batożył i molestował - a Wojtyłę akurat nie? Intacta?

   Możemy dojść do dziwnych wniosków smile
   • cojestdoktorku Re: Dlaczego "paranoik"? 08.03.23, 15:51
    dorota_333 napisała:

    > ...po co okraszać wywód taką diagnozą? Bez podstawy merytorycznej.

    są podstawy, widziałem film (nie moge teraz znaleźć) jakiś przez "zachód" nakręcony w którym stawiano teze na podstawie wywiadów ze Wojtyła był niespełniony aktorem, chciał być showmanem i ze skoro nie poszło aktorstwo to później już jako ksiądz realizował swoje marzenia przy okazji ale nie jako aktor tylko papież
    tu troche na temat:
    dzieje.pl/kultura-i-sztuka/karol-wojtyla-aktor-poeta-dramaturg
    • cojestdoktorku Re: Dlaczego "paranoik"? 08.03.23, 15:54
     można w sumie odnieść wrażenie ze najlepiej w polityce to wypadaja aktorzy, bo nie liczy sie merytoryka tylko jak sie wypada przed kamerą, wiec estymą do dziś cieszy sie Reagan i Wojtyła, a Zelenski majac doswiadczenia "sceniczne" tez daje świetnie radę
     • dorota_333 Re: Dlaczego "paranoik"? 08.03.23, 16:20
      Po pierwsze: czy rozumiesz pojęcie paranoi? GDZIE widzisz u Wojtyły paranoję?

      Poza tym: owszem, aktorzy w świecie współczesnej polityki wypadają lepiej, bo są precyzyjnie świadomi jej "teatralności". Najbardziej dobitny przykład: debata Kennedy'ego z Nixonem przesądziła o wyniku wyborów, całkowicie pozamerytorycznie.

      Tak nawiasem mówiąc, ani poezji ani sztuki teatralnej Wojtyły nie da się czytać (nie mówiąc o oglądaniu) smile Wybrał karierę duchownego może lepiej (dla siebie).
      • cojestdoktorku Re: Dlaczego "paranoik"? 08.03.23, 16:50
       odnosiłem się tylko do "aktora", o "paranoiku" nic nie pisałem
  • 2leor1931 Re: Tajemnice Karola Wojtyły ujawnione 07.03.23, 17:10
   Link <https://oko.press/karol-wojtyla-wiedzial-franciszkanska-3>
   • zimna-wodka Re: Tajemnice Karola Wojtyły ujawnione 08.03.23, 09:50
    coś co trzeba przeczytać:

    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,29537129,anna-karon-ostrowska-na-ostatnim-spotkaniu-z-janem-pawlem-ii.html#s=BoxOpMT
    • dorota_333 Absolutnie kluczowy wywiad 08.03.23, 15:28
     ...bo pochodzący od osoby z najbliższego kręgu przyjaciół JPII. Wyjątkowo wyważony a jednak odważny.

     Cieszy mnie, że taka osoba, jak p. Karoń-Ostrowska wypowiada się na ten temat. Jej ujadająca katoprawica nie tknie. A jeżeli tknie, to skasuje się w temacie, mówiąc skrótowo.
  • dorota_333 "Satanistyczny mord na świętym" 08.03.23, 10:44
   ...czyli prawica reaguje na śledztwo w sprawie stanu wiedzy Karola Wojtyły o pedofilii w kościele.

   Warto rzucić okiem, bo soczyste i zabawne smile

   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,29534549,pogrobowcy-sb-chca-zohydzic-papieza-mlodziezy-prawica-interpretuje.html#s=BoxOpMT#s=BoxMMtImg1
   • dorota_333 Pytanie, czy nie wyłania się temat na kampanię wyb 08.03.23, 10:57
    ...wyborczą, tak nawiasem mówiąc.
    • zimna-wodka Re: Pytanie, czy nie wyłania się temat na kampani 08.03.23, 14:02
     Ano wyłania się. Powstaje nowy slogan "chcą nam zabrać świętość". Świętość, kotleta, pińćset i umiłowanego przywódcę.
  • lastboyscout Re: Tajemnice Karola Wojtyły ujawnione 08.03.23, 15:19
   Nigdy nie przynalezalem wiec przywyklem do waszej zdumiewajacej pokory poddawania sie manipulacyjnemu gwaltowi w kazdym temacie.
   Szczegolnie w tym temacie akceptacji WYKREOWANEGO szamana, potem zamiany go na bozka.

   Oczywiscie, ze takiej obrobce podlegaja wszystkie plemiona tego swiata, z tym, ze inne mniej
   a madrzejsze plemiona zyja z tych glupszych.
   Takim spoznionym i niecelnym "polajaniem zjawiska czy wodza, poboczna "dyskusja" jest najlatwiej probowac sie "usprawiedliwiac"

   Jakie to ma znaczenie czy ten czlowiek (czy ja powiedzialem : czlowiek?!)
   byl pederasta robiacym kariere na swoim spedalonym meceniasie, pazernym na wladze i wszelka slawe czy pozytecznym idiota nie potrafiacym powiedziec nie, kiedy go "wybierali" na naczelnego szamana wszelkiego zboczenia lub chocby uzywali jak bura suke pierdoleni zboczency ?

   Wazne, ze miliardy na swiecie i miliony w Polsce, kreujacy podlego, cynicznego smiecia na swietego, kleczacy w modlach do pedofili i jego zboczencow w sukienkach,
   w ten sposob LEGALIZOWALI dewiacje PRAKTYKOWANE na SWOICH dzieciach.

   W praktyce taka "religia" jest faktycznie sie odlamem lewactwa bo zmienila swiadomosc ludzi w kierunku tolerancji eksplozji beholowia i zwyrodnialstwa sad


  • snajper55 Re: Tajemnice Karola Wojtyły ujawnione 09.03.23, 03:39
   2leor1931 napisał:

   > Karol Wojtyła jako metropolita krakowski wiedział o molestowaniu seksualnym prz
   > ez księży i ukrywał je, zanim został papieżem - wynika z reportażu TVN24 z seri
   > i Bielmo "Franciszkańska 3".

   No wielkie odkrycie. Lokalny szef mafii widział, że członkowie mafii popełniają przestępstwa. Ba, on ich nawet ochraniał! No rzeczywiście, szczęki opadają z zdziwienia.

   S.
   • cojestdoktorku Re: Tajemnice Karola Wojtyły ujawnione 11.03.23, 10:53
    mi szczeka opadłą jak PO "nie zagłosowało"
    są odważni gdy chodzi o walkę z PIS
    jak się trzeba postawić kościołowi robią w majty
  • sendivigius Re: Tajemnice Karola Wojtyły ujawnione 11.03.23, 13:38
   2leor1931 napisał:


   > Karol Wojtyła jako metropolita krakowski wiedział o molestowaniu seksualnym prz
   > ez księży i ukrywał je, zanim został papieżem - wynika z reportażu TVN24 z seri
   > i Bielmo "Franciszkańska 3".


   W książce "Doktor Dolittle i jego zwierzęta", autorstwa Hugh Loftinga jeden z bohaterów to Bumpo - ciemnoskóry królewicz, który marzy o tym, żeby mieć białą skórę. Marzenie to spełnia tytułowy bohater, który sporządza miksturę wybielającą i dzięki temu zyskuje dług wdzięczności u królewicza. Tak było w oryginalnej wersji, bo jeśli zajrzymy do książki "Doktor Dolittle i jego zwierzęta", wydanej w 2015 roku nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka, przekonamy się, że nie ma tam mowy o kolorze skóry. Motyw zmiany jej koloru tajemniczo znika, królewicz zostaje zahipnotyzowany, żeby spełnić wolę dr Dolittle'a i umożliwić mu wydostanie się z więzienia.

   www.edziecko.pl/rodzice/7,79361,29508086,rasizm-przemoc-i-dyskryminacja-w-ksiazkach-dla-dzieci-powinny.htm

   To jest przyklad tego samego problemu i tego samego bledu logicznego. Ocenianie ludzi z innych epok i okolicznosci wedlug wspolczesnych kryteriow.


   • cojestdoktorku Re: Tajemnice Karola Wojtyły ujawnione 12.03.23, 22:58

    > To jest przyklad tego samego problemu i tego samego bledu logicznego. Ocenianie
    > ludzi z innych epok i okolicznosci wedlug wspolczesnych kryteriow.

    słusznie, ale chyba jednak wtedy pedofilia też była przestępstwem, tyle ze próg czułosci był w innym miejscu i klepnięcie dzieciaka w tyłek jeszcze sie nie łapało pod taki czyn
    no ale tamte sprawy już były grubsze, a do tego ten kościelny proceder wciąż trwa, są oczywiscie ksieza którzy ujawniają, ale są tacy którzy wciąz tuszują i wysyłają do innej parafii - i oni maja przewagę, bo gdyby było inaczej to by sie kościół sam "oczyścił"
    no i w zwazku z tym nie rozumiem, gdyby jakakolwiek organizacja miała w swoim szeregu pedofili, których ta organizacja by kryła, to po prostu wpadaja jakieś służby i ładują do ciupy karząc czekac na proces, a organizacja zostaje skasowana
    dlaczego z kosciołem jest inaczej to ja nie ogarniam


    • sendivigius Re: Tajemnice Karola Wojtyły ujawnione 13.03.23, 19:35
     cojestdoktorku napisał:


     > słusznie, ale chyba jednak wtedy pedofilia też była przestępstwem,

     W sumie, moze ktos sprawdzi, sam jestem ciekaw. Na pewno nie od zawsze, bo w 10 przykazaniach tak precyzyjnych zapisow nie ma. A sama Maryja? Hm... Sw. Jozef by poszedl siedziec, Jezus do opieki spolecznej, a Maryja do poprawczaka.

     Sprawy wchodza do kodeksu dopiero gdy staja sie problemem. Albo na skutek notorycznosci albo na skutek zmiany pogladow na sprawy. Gdy Kosciół trzymał moralność za pysk, to zaden z tych powodow nie wystepowal. Gdy nastapil rozdzial panstwa i kosciola to pojawia sie proznia w ktora wstepowal kodeks ale jak widac nieskutecznie.

     Ja mysle ze Wojtyła wiedzial, ale uwazal ze w hierarchi problemow to mały pikus. To bylo wszak pokolenie co przeszlo przez wojne, zsylki, obozy - widzialo rzeznie i inne okropienstwa. Fakt, że ktos komus wsadził łape do majtek jest moze obrzydliwy ale swiat sie od tego nie wali. Dzis seksualnosc jest wyniesiona do najwazniejszych praw i wolnosci, hierarchia sie calkiem zmienila.
   • snajper55 Re: Tajemnice Karola Wojtyły ujawnione 13.03.23, 04:49
    sendivigius napisał:

    > To jest przyklad tego samego problemu i tego samego bledu logicznego. Ocenianie
    > ludzi z innych epok i okolicznosci wedlug wspolczesnych kryteriow.

    Tu nie chodzi o ocenianie. Tu chodzi o odpowiedź na pytanie, czy JPII (a przedtem Karol Wojtyła) wiedział o pedofilii wśród księży i czy ochraniał pedofilów przenosząc ich z parafii na parafię.

    Film daje jednoznaczną odpowiedź na to pytanie - wiedział i ochraniał.

    S.
   • snajper55 Re: Tajemnice Karola Wojtyły ujawnione 14.03.23, 04:13
    sendivigius napisał:

    > To jest przyklad tego samego problemu i tego samego bledu logicznego. Ocenianie
    > ludzi z innych epok i okolicznosci wedlug wspolczesnych kryteriow.

    W reportażu nikt JPII nie ocenia. Reportaż odpowiada jedynie na pytanie, czy KW/JPII wiedział o pedofilach wśród księży i czy ich ochraniał, przenosząc z parafii na parafię.

    Reportaż odpowiada na to pytanie twierdząco. Udowadnia, że KW/JPII wiedział o pedofilach i chronił ich.

    Ocena nalży już do nas.

    S.
  • dorota_333 JPII ma obrońców 13.03.23, 19:55
   ...wielu, ale ci są szczególnie pożądani przez władzę. Młodzi polscy patrioci:

   Zdjęcie z wczoraj:

   https://bi.im-g.pl/im/86/2f/1c/z29554310AMP,Transparent--Lapy-precz-od-Jana-Pawla-II--podczas-.jpg   Bardzo ciekawy artykuł Arkadiusza Stempina o Janie Pawle II. Niby to wszystko nie było tajemnicą, ale zebrane razem robi wrażenie nie mniejsze niż żyleta.


   wyborcza.pl/magazyn/7,124059,29546678,arkadiusz-stempin-wyliczajac-zaslugi-jana-pawla-ii-nie-zapominajmy.html

   Im bardziej się poskrobie pozłotko, tym ciekawiej pod spodem.
  • dorota_333 Odjaniepawlenie szkół? zapomnijcie, zbyt ich wiele 16.03.23, 12:41
   Fajne wykresy aktywne:

   biqdata.wyborcza.pl/biqdata/7,159116,29565311,jan-pawel-pierwszy-potem-dlugo-nikt-patroni-polskich-szkol.html?_ga=2.58642538.135662412.1669815389-1147943556.1669815385#S.seo-K.C-B.6-L.1.maly
   • adria231 Re: Odjaniepawlenie szkół? zapomnijcie, zbyt ich 18.03.23, 04:54
    Dzisiaj mamy ciąg dalszy historii świętego tolerującego grzechy pedofolii:
    W Krakowie znana nam z dokonań kurator oświaty zaleciła wszystkim dyrektorom szkół, by udekorować klasowe ściany zdjęciami tego problematycznego świętego katolickiego.......
    Zastąpi dygnitarzy smirktalina, Bieruta, Rokosowskiego i im podobnych....

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka