Dodaj do ulubionych

Czerwony raport wyborczy

11.03.23, 13:44
wpolityce.pl/polityka/637619-badania-opinii-elektorat-po-toczy-zlosc-gniew-frustracja

„Krytyka Polityczna” opublikowała wyniki przeprowadzonych przez Sławomira Sierakowskiego i profesora socjologii Przemysława Sadurę z Uniwersytetu Warszawowskiego badań, dotyczących potencjału mobilizacyjnego poszczególnych partii. Raport „Wyborcy za jedną listą, liderzy przeciw” ....

Najogólniej ujmując konkluzje powinny być takie: PiS, nie ma z kim przegrać, ma największe szanse na zwycięstwo, opozycja jest całkowicie pogubiona, pozbawiona tożsamości, więc będzie rozpaczliwie miotać się, starając złapać jakiegoś złotego cielca. PSL nie przejdzie przez próg wyborczy i powinno szukać koalicji z PiS. Donald Tusk, działacze PO i usłużne media karmią elektorat Platformy złością, nienawiścią i frustracją.
...


„Zapytaliśmy wyborców poszczególnych partii o to, jakie emocje towarzyszą im w polityce. Odsetek gotowych głosować na PiS jest wyższy wśród tych, którzy myśląc o polityce, odczuwają zaufanie, radość, dumę czy nadzieję. Wyborcy PiS są przekonani o ogólnie dobrym kierunku, w jakim zmierza kraj pod rządami Prawa i Sprawiedliwości, i pragną kontynuacji tego kursu.

...

Profil wyborcy Koalicji Obywatelskiej także w największym stopniu jest kształtowany przez emocje w stosunku do świata polityki. Przy czym dominują tu emocje negatywne (gniew, zdenerwowanie, przygnębienie i zniechęcenie).

….


Z badań na całym świecie, ale także tych w Polsce przeprowadzonych choćby przez Michała Bilewicza wynika, że tzw. liberałowie, postępowcy, ludzie lewicy są znacznie bardziej agresywni, nienawistni, zamknięci na argumenty, rozmowę z ludźmi o innych poglądach niż konserwatyści, ludzie prawicy.

Teraz w związku z tragiczną śmiercią chłopca, ohydną nagonką na Jana Pawła II tym bardziej widoczne są te pełne złości, nienawiści, żółci, wykrzywione rysy co bardziej zaangażowanej części elektoratu PO.


Partia Jarosława Kaczyńskiego nie utraciła poparcia kobiet: chce na nią głosować niemal taki sam odsetek kobiet jak mężczyzn.


PSL, jak wynika z badań Sierakowskiego i Sadury, ma 2,6 proc. poparcia. Jego wyborcy wolą Morawieckiego od Kosiniaka-Kamysza, Kaczyńskiego od Tuska i Hołowni (tego ostatniego to właściwie nie znoszą). Ba, wyborcom stronnictwa bliżej do PiS, niż do PO i Polski 2050.

….”


Raport:
krytykapolityczna.pl/wp-content/uploads/2023/03/sierakowski-sadura-raport-wspolna-lista.pdf


Konkluzje:

Z raportu wynika, że każda partia z obozu mafijno-niemieckiego, która zdecyduje się na start z osobnej listy, zrobi to wbrew większości własnych wyborców.

„opinie tych liderów, którzy opowiadają się za startem osobno, nie pokrywają się ze zdaniem ich własnych wyborców.
...
Wszystkie ... sprzeczności na linii PSL-Ruch Hołowni i KO-Lewica znikają na jednej wspólnej liście opozycji.
Jedno jest pewne i wprost wynika z badań: start opozycji z trzech albo czterech list będzie historycznym błędem tych liderów, którzy do tego doprowadzą.”*


Ciekawe co zrobią kumple. Stawiam na jedną listę.

Po pierwsze, stanowczo nie doradza jej p. Rafał Ziemkiewicz. Po doświadczeniach węgierskich zobaczył, że czerwoni zjednoczeni stracili głosy głupców głosujących na nich, którym nie podobały się kandydatury ze wspólnej listy spoza ich stałej partji wyboru.

Jednak kumple dobrze znają upodobania p. Ziemkiewicza. Ich propozycji nie ma na jego liście. Więc się nie posłuchają.

Po drugie stanowczo zaleca jedną listę niemiecka ambasada, która wyznaczyła osobę na stanowisko oppositionsführera.

Jeżeli domysły pepego są trafione to pani Dominika Kulczyk będzie musiała się pogodzić z warunkami jakie są i przelać P2050 do niemieckiego garnuszka. Nie zarobi tyle ile by zarobiła na PiS, ale zawsze coś. Realizm przede wszystkim.


*


Projekt U. E. musi zostać zakończony.
Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka