Dodaj do ulubionych

Made in E. U. Nadciągają eksmisje z domów. NCzas

28.03.23, 10:03
"Gazeta Polska" i TVN24 zjednoczone.


unijna nowelizacja dyrektywy o charakterystyce energetycznej budynków


Ponieważ "termomodernizacja" ma być kosztowna, 100 do 150 tys. zł, przy ustawowych karach za nie wykonanie w terminie, część właścicieli przestanie być właścicielami.

"(P. Emil) Krawczyk (z Konfederacji) poinformował, że w Polsce mamy ponad 14 mln budynków, a 7,5 mln tych budynków wymaga termomodernizacji. Podliczył, że rocznie kosztowałoby to średnio ponad 30 mld zł, przy założeniu, że rocznie termomodernizacji podawano by 250 tys. budynków jednorodzinnych.

... wymiany źródła ciepła w takim budynku oraz wyposażenie go we właściwą instalację OZE kosztowałyby 100-150 tys. zł. Tymczasem, jak poinformował, Fundusz Spójności i Krajowy Plan Odbudowy przewidują do 2027 roku na ten cel przeznaczyć wyłącznie 5 mld zł.

Inżynier zwrócił też uwagę na „zakazy stosowania nowoczesnych kotłów gazowych w nowych budynkach od 2027 roku, a w modernizowanych budynkach od 2030 r. i całkowity zakaz stosowania kotłów na paliwa kopalne do 2035 roku”.


"Gazeta Polska":
"dyrektywa nie spowoduje wywłaszczeń ani przymusowych remontów”.

Konkret24, TVN24.pl
„do żadnych wywłaszczeń nie dojdzie, bo do zajścia wywłaszczenia zgodnie z polskim prawem konieczne jest odszkodowanie”.


Kłamią.

„dyrektywa jasno mówi o tym, że żadne dodatkowe pieniądze na ten cel nie będą alokowane i jeżeli kogoś nie będzie stać, jeżeli ktoś nie będzie miał zdolności kredytowej, żeby na ten cel się zadłużyć, to będzie zmuszony, żeby swoje mieszkanie, swój dom po prostu sprzedać, żeby wynieść z tego całego zamieszania jakiekolwiek pieniądze”.

– W przeciwnym wypadku czekają go kary administracyjne, być może nawet postępowanie karne. Tutaj rzeczywiście szczegółów jeszcze nie znamy. Zostało to w gestii państw członkowskich pozostawione.


Platforma i Lewica poparły tę dyrektywę otwarcie, a hipokryci z PiS-u co prawda głosowali przeciwko niej, ale nie dalej jak 2-3 lata temu premier Mateusz Morawiecki poparł, nie zawetował pakietu Fit for 55, którego ta dyrektywa wywłaszczenie jest integralną częścią i naturalną konsekwencją ...

Morawiecki mógł to zablokować, jednak jednak nie zrobił tego.

– Poparł te przepisy, więc wszelkie deklaracje ze strony PiS-u, czy Solidarnej Polski, że teraz to oni są przeciwko, nie są funta kłaków warte ...


Paszport energetyczny

Zwrócił uwagę na zaostrzenie przepisów w znowelizowanej dyrektywie EPBD i prace w Ministerstwie Rozwoju i Technologii nad nowelizacją rozporządzenia o charakterystyce energetycznej, która wprowadza klasy energetyczne dla budynków i precyzuje, „czy w budynku zastosowano właściwą instalację OZE”.

– W najbliższych latach wszyscy właściciele budynków i lokali będą musieli wyposażyć się w świadectwo charakterystyki energetycznej, czy też paszport energetyczny dla budynków. Już teraz to ma miejsce, bo od kwietnia wchodzi rozporządzenie Ministerstwa Rozwoju Technologii, które wprowadza wyposażenie na potrzeby ruchów własnościowych, wyposażenie się w tego typu paszport energetyczny – wyjaśniał.

Według niego nowelizacja EPBD oznacza w praktyce groźbę wywłaszczeń, gdyż „rząd będzie musiał zrewidować przyjęta w ub. roku długoterminową strategię renowacji budynków i 15 proc. najbardziej energetyczno-chłonnych budynków będzie musiało zostać wyremontowanych w ciągu najbliższych lat”.

nczas.com/2023/03/26/media-klamia-konfederacja-mowi-wprost-nt-unijnej-dyrektywy-wywlaszczeniowej/


P. S.

Instrukcja konfiguracji przeglądarki dla czytania "Najwyższego Czasu!" przez internet w Polsce (zablokowanego na żądanie ABW):

forum.gazeta.pl/forum/w,17007,175185907,175185907,Zablokowany_portal_Najwyzszego_CZAS_u_Czytaj.html*

U. E. musi zostać zakończona.
Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.
Obserwuj wątek
  • summerland Re: Made in E. U. Nadciągają eksmisje z domów. NC 28.03.23, 17:33
   Czy mozesz ten watek wrzucuc tez na emama, tam jest wiekszy ruch.
  • cojestdoktorku Re: Made in E. U. Nadciągają eksmisje z domów. NC 28.03.23, 19:28


   > nie zawetował pakietu Fit for 55, którego ta dyrektywa wywłaszc
   > zenie jest integralną częścią i naturalną konsekwencją ...
   >
   > Morawiecki mógł to zablokować, jednak jednak nie zrobił tego.

   ta,
   dziś próbowaliśmy zawetowac zakaz sprzedaż aut spalinowych po 2035
   nic sie nie da zrobić, koło sie toczy i miażdży wszystkich co mu staną na drodze
   • pepe49 Re: Made in E. U. Nadciągają eksmisje z domów. NC 28.03.23, 19:57
    wpolityce.pl/polityka/638319-premier-rezygnacja-z-polityki-klimatycznej-to-jest-polexit
    podcasts.apple.com/pl/podcast/morawiecki-to-polityka-niemiec-doprowadzi%C5%82a-do-tego/id1652640286?i=1000604252074
  • malenka9 Re: Made in E. U. Nadciągają eksmisje z domów. NC 29.03.23, 07:58
   Już też wrzucalam to info. Warto podkreślić, że to dotyczy również mieszkań, również tych na blokowiskach.
  • mateusz572 Re: Made in E. U. Nadciągają eksmisje z domów. NC 29.03.23, 08:52
   Mam prośbę pepe, proszę przytoczyć projekt tej dyrektywy. Bedziemy go rozkładać na czynniki pierwsze.
   Nawiasem mówiąc nie widzę nic zdrożnego w tym, że UE dopinguje poszczególne kraje do głębokiej termomodernizacji. To jest słuszny kierunek w dobie drożejących nośników energetycznych. Słusznym kierunkiem jest też redukowanie emisyjności. Wy tam w tym Nowym Czasie chcielibyście, aby Polska pozostała taką głęboką prowincją europejską z wszystkimi prymitywnymi technologiami i kiszeniem się we własnym sosie.
  • mateusz572 Re: Made in E. U. Nadciągają eksmisje z domów. NC 29.03.23, 10:17
   Z resztą pierwsze kłamstwo Nowego Czasu już zostało udowodnione na forum e-mama:
   forum.gazeta.pl/forum/w,567,175652634,175652634,termomodernizacja_domu_oszczedzac.html?p=175658475
   W przytoczonym artkule takie ciekawe kwiatki :
   IR rekomenduje dla Polski w pierwszej kolejności identyfikację wampirów energetycznych dzięki klasyfikacji i lepsze ukierunkowanie wsparcia, oraz wczesne zaplanowanie wykorzystania środków ze Społecznego Funduszu Klimatycznego. Fundusz ma zostać uruchomiony w 2026 r. i zapewni Polsce ponad 50 mld zł na walkę z ubóstwem energetycznym poprzez modernizację energochłonnych budynków - przypomina think-tankInstytut Reform w opracowaniu na temat szczegółów programu REPowerEU szacuje, że w Polsce zaledwie około 15 proc. najbardziej energochłonnych budynków mieszkalnych - czyli około 1 mln wampirów energetycznych - odpowiada za zużycie jednej trzeciej całkowitej ilości energii zużywanej we wszystkich polskich budynkach mieszkalnych, których jest około 6,9 mln. Jednocześnie 30 proc. najbardziej energochłonnych budynków mieszkalnych, czyli około 2 mln, odpowiada za ponad połowę tego zużycia. To skutkuje wysokimi rachunkami za ogrzewanie, co przekłada się na ubóstwo energetyczne i powszechne wykorzystywanie niskiej jakości opału, złą jakość powietrza i związane z nią koszty zdrowotne. Koszty ogrzewania wampira są 5-krotnie wyższe niż energooszczędnego budynku, korzystającego z efektywnych źródeł ciepła, np. pompy ciepła - podkreśla się w opracowaniu.

   A Nowy Czas proponuje nam pozostanie w tym ubóstwie energetycznym.
   Europa chce iść naprzód, a pepe zaleca nam Polskę zaściankową, albo powrót do czasów słusznie minionych CCCP.
   • pepe49 Re: Made in E. U. Nadciągają eksmisje z domów. NC 29.03.23, 12:05
    Panie Mateuszu.
    Nie ma kłamstwa.
    Sposobem na wyciąganie z biedy nie jest nakazanie biednemu budowy drogiego domu.


    Z przywołanego artykułu w Rz:
    "Już teraz Polska powinna szykować ambitne programy renowacji budynków, także skierowane do osób bez zdolności kredytowej, ponieważ w 2027 r. wchodzi również system ETS2 dla budynków, czyli obciążenie paliw kopalnych, używanych do ogrzewania dodatkową opłatą za emisję CO2"

    Czyli będą nowe, wyższe podatki potrzebne dla obsługi nowych dopłat.
    Nowe podatki na paliwa kopalne zapłacimy wszyscy, prawda?

    Wampirem energetycznym to jest ale U. E.
    Dobre słowo znaleźli.

    *

    U. E. musi zostać zakończona.
    Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.
    • monalisa2016 Re: Made in E. U. Nadciągają eksmisje z domów. NC 29.03.23, 13:12
     Zakaz paliw kopalnych??? Co zostanie? Drewno, poniewaz Bruksela szykuje sie do zakazu geotermalnych pomp ciepla!!!
     Czy geotermalna, czy naziemna pompa ciepla bez udzialu pradu nie bedzie dzialac, jakie wyjscie? smile Drewno czyli powrot do ery "kamienia lupanego".smile

     smile Chcieliscie do unii teraz nie skazyc sie na nia, to jest tak jak mierni ale wierni systemowi zniewalania ludzkosci rzadza smile
    • mateusz572 Re: Made in E. U. Nadciągają eksmisje z domów. NC 29.03.23, 20:17
     Drogi pepe nie rozumiesz nawet tego co przytaczasz. Po to bedzie te 50 miliardów ( a nie 5 miliardów jak podaje twój Nowy Czas) aby pomóc tym ludziom bez zdolności kredytowej i aby wyszli z ubóstwa energetycznego. Ubóstwo energetyczne jest tu i teraz bo domy energochłonne pożerają kilka razy więcej energii niż domy budowane współcześnie.
     Ja z własnego doświadczenia mogę ci powiedzieć, że modernizowałem dom budowany w siedemdziesiątych latach i pochłonęło to mnóstwo moich środków finansowych i mnóstwo mojej energii. Poradziłem sobie sam, choć wiem, że jeszcze nie wszystko jest tak jak powinno być, ale dało się.
     Z drugiej strony rozumiem, że nie każdego na to stać i po to jest ten Fundusz Klimatyczny i po to miało też być KPO, którego nie ma.

     P.S.1.Licznik kar z Izbę Dyscyplinarną 510 mln.euro.
     P.S. 2 Gdzie przytoczony projekt nowelizacji dyrektywy ?
     • monalisa2016 Re: Made in E. U. Nadciągają eksmisje z domów. NC 29.03.23, 20:26
      mateusz572 napisał:


      > Z drugiej strony rozumiem, że nie każdego na to stać i po to jest ten Fundusz K
      > limatyczny i po to miało też być KPO, którego nie ma.
      >
      > P.S.1.Licznik kar z Izbę Dyscyplinarną 510 mln.euro.
      > P.S. 2 Gdzie przytoczony projekt nowelizacji dyrektywy ?
      >

      Fundusz klimatyczny z twojej, mojej i innych kiszeni, zaplacisz go kilkakrotnie, a twoj pieniadz bedzie przy tym malo znaczacy czyli znowu bedziesz musial siegnac glebiej do kieszeni. smile
      • mateusz572 Re: Made in E. U. Nadciągają eksmisje z domów. NC 29.03.23, 20:32
       monalisa2016 napisał(a):

       > mateusz572 napisał:
       >
       >
       > > Z drugiej strony rozumiem, że nie każdego na to stać i po to jest ten Fun
       > dusz K
       > > limatyczny i po to miało też być KPO, którego nie ma.
       > >
       > > P.S.1.Licznik kar z Izbę Dyscyplinarną 510 mln.euro.
       > > P.S. 2 Gdzie przytoczony projekt nowelizacji dyrektywy ?
       > >
       >
       > Fundusz klimatyczny z twojej, mojej i innych kiszeni, zaplacisz go kilkakrotnie
       > , a twoj pieniadz bedzie przy tym malo znaczacy czyli znowu bedziesz musial sie
       > gnac glebiej do kieszeni. smile
       >
       >

       Doskonale zdaję sobie sprawę, że twoim zadaniem jest obrzydzanie nam UE, NATO, USA i Ukrainy, a wychwalanie państwa moskiewskiego z jego ojcem chrzestnym na czele.
       • monalisa2016 Re: Made in E. U. Nadciągają eksmisje z domów. NC 29.03.23, 21:01
        Mateusz572 zeby cos chwalic trzeba najpierw to zrozumiec a nie napadac ludzi "że twoim zadaniem jest obrzydzanie nam UE, NATO, USA i Ukrainy, a wychwalanie państwa moskiewskiego z jego ojcem chrzestnym na czele."
        Unia nie ma i nie zarabia pieniedzy, ona tylko obiecuje i dla obiecanek robi dlugi ktore potem bedzie splacac unijne spoleczenstwo, czy to w postaci podwyzki cen, czy nowych podatkow, ... itd.
        Wam wystarczy pomachac banknoten przed oczyma i juz "szalejecie och jaka ta unia szczodra" smile, patrzycie na to krotkowzrocznie nie myslac o drugiej stronie medalu. Co maja powiedziec ludzie ktorzy kupili mieszkania na styk poborow i teraz przyjda na nich dodatkowe oplaty, co maja powiedziec ludzie biedni, emeryci, ci co zyja na czynszowkach ... itd z wylozeniem odpowiedniej sumy na widzimisie socjalistycznej unii? U nas wyliczono ze przystosowanie domu do wmog unii to kwota daleko ponad 100 tysiecy euro, nie zlociszy, wiec? Ludzie zacznijcie w koncu konstruktywnie myslec a nie znmieslawwiac ludzi!
       • dorota_333 Re: Made in E. U. Nadciągają eksmisje z domów. NC 30.03.23, 10:24
        Nie karm trolla.
       • monalisa2016 Re: Made in E. U. Nadciągają eksmisje z domów. NC 31.03.23, 02:07
        mateusz572 napisał:

        > Doskonale zdaję sobie sprawę, że twoim zadaniem jest obrzydzanie nam UE, NATO,
        > USA i Ukrainy, a wychwalanie państwa moskiewskiego z jego ojcem chrzestnym na c
        > zele.
        >
        Mateusz572, welug danych US-thinktaks (IEEFA) eksport do unii LNG ksztaltuje sie tak:

        - pierwsze miejsce zajmuje USA
        - nastepne Katar
        - za Katarem jest Rosja z zwiekszonym i rosnacym eksportem do unijnych krajow.

        Najsmiesznie jest to ze kazdy zaklamuje wkladajac ludziskom do mozgow ze zerwalismy dostawy z Rosji, nasz bajkoppisarz od bajek dla dzieci zajmujacy stanowisko ministra gospodarki i przemyslu powiedzial tak (wolne tlumaczenie) ze w naszym gazie, znaczy tym co uzywamy moga sie znajdowac rosyjskie monokule czyli pochodny gaz z Rosji mim o jgo wrogiego nastawienia do Rosji, czy to nie hypokryzja jechanie na Rosje z jednoczesnym korzystaniem z jej dobr ziemnych? Jak myslisz? OKLAMUJA nas na kazdym szczeblu a ludziska im wierza i powtarzaja to.

        I tak, była zastępczyni US-sekretarza skarbu Monica Crowley:

        „Nadciąga idealna burza. Posiadanie statusu światowej waluty rezerwowej było absolutnym przywilejem, którego nadużyliśmy poprzez nieodpowiedzialną politykę fiskalną”.

        Tja, nadużyliśmy poprzez nieodpowiedzialną politykę fiskalną, tja, teraz widzi sie efekty naduzycia:

        - Francja zaczęła ostatnio kupować swój gaz LNG w chińskich juanach.

        - Chiny i Brazylia będą od teraz handlować juanem i realem

        - itd. mozna jeszcze wiele pozycji wymienic o ktorych juz wczesniej niejednokrotnie wspomnialam.

        - Saudyjska Rada Ministrów oficjalnie zatwierdziła propozycję przystąpienia do Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SCO). Oooops, USA bez Saudyjskiej Arabii, co bedzie z podpora US- waluty czyli z petro-dolarem?

        Gdyby byl Donald T. u wladzy swiat by wygladal inaczej, bylby spokojniejszy bez ukrainskiej zawieruchy, bez polskich imperialistycznych zapedow, a swiatowe deep state byloby zniszczone.

        Swiat sie zmienia na naszych oczach, a wy twierdzicie "Doskonale zdaję sobie sprawę, że twoim zadaniem jest obrzydzanie nam UE, NATO, USA i Ukrainy, a wychwalanie państwa moskiewskiego z jego ojcem chrzestnym na czele."

        Czyli FAKTY nie docieraja do was, wolicie byc zaklamani.
        • monalisa2016 Re: Made in E. U. Nadciągają eksmisje z domów. NC 31.03.23, 02:09
         napisalam:

         - Francja zaczęła ostatnio kupować swój gaz LNG w chińskich juanach.

         Nie tylko Francja ale cala unia a w tym i Polska. smile
        • pepe49 skoro się ich słucha, myśleć 02.04.23, 02:10
         monalisa2016 napisał(a):


         > Gdyby byl Donald T. u wladzy swiat by wygladal inaczej, bylby spokojniejszy bez ukrainskiej zawieruchy, bez
         > polskich imperialistycznych zapedow, a swiatowe deep state byloby zniszczone.


         *


         To jest tylko rosyjska propaganda.

         - Polski imperjalizm.
         Coś, czego nie ma.
         Poza rosyjskim myśleniem.

         Na ten temat m. in. prof. Hieronim Grala u p. Zychowicza:
         www.youtube.com/watch?v=RL0MYGl5vlg
         - Ukraińska zawierucha.
         Wojna rosyjsko-ukraińska, po ataku Rosji na Ukrainę.

         - Do którego by nie doszło, gdyby rządził w USA p. Trump (rozumiem, że nie chodzi o polskiego p. Donalda T.)?
         Możliwe. Rosjanie się go bali.
         Teraz próbują go skompromitować.

         - Światowe deep state byłoby zniszczone.
         Jak? Przez kogo? Bo p. Trump zarządził powrót przemysłu z ChRL do USA?

         *

         Do wyliczonych stałych punktów rosyjskiej propagandy dodam jeszcze odwrócony:

         - rosyjskie wojsko zdobywa miasta Ukrainy, ukraińskie wyzwala.


         Prosta rzecz a warto pamiętać.


         *

         U. E.
         Wystarczy tego szaleństwa. Out.
         • monalisa2016 Re: skoro się ich słucha, myśleć 02.04.23, 02:18
          pepe49 dla prostaka bez glebszej miedzynarodowej wiedzy, bez show jakie nam servuja demokraci i ich sluzalcze poplecznicy wszystko co jest nie po jego jest ruska propaganda, ruska onuca, ... itd Internet stoi otworem, dostepem do wiedzy, do swiatowych mediow tu wystarczy ruszyc wlasna mozgownica i ukszatltowac wlasny swiatopoglad, ale was zaczadzonych na to nie stac. Dla was telewizornia , gazety sa wykladnia waszej wiedzy, co za ubogi jest wasz swiat.
          • monalisa2016 Re: skoro się ich słucha, myśleć 02.04.23, 02:19
           Dodam
           Znaczy ze z PRL'u jeszcze nie wyrosliscie, siedzicie w nim calkowicie.
           • pepe49 Re: skoro się ich słucha, myśleć 02.04.23, 04:12
            Do czego Pani doszła swoim rozumem, jakie są wyniki?

            Proszę się podzielić.

            Proszę przekształcić swoje spostrzeżenia w instrukcje, co należy robić.

            Z tym będziemy dyskutować.

            *

            Nie z panem Toelem, który zachęca do zostawienia Ukraińców samych. Bo Angloamerykanie są źli, grali na spadek akcji rosyjskich i wygrali. Na temat pomagania Polakom będzie mówił to samo, verfluchte Nazi Schweine. Granica niemiecko rosyjska. O tym będzie mówił.
            Tylko zapomniał dodać, że niemcy nie mają broni atomowej. Więc jedynym państwem E.ropy Zachodniej, z którym liczą się Rosjanie jest Francja.
            Więc zachodnia granica Rosji powinna przebiegać na Renie.
            Gdyby nie perfidni Angloamerykanie.

            So. Myśleć, Pani m. Myśleć.

            *

            E. U.
            Zu ausrotten.
     • malenka9 Re: Made in E. U. Nadciągają eksmisje z domów. NC 30.03.23, 15:47
      mateusz572 napisał:

      > Drogi pepe nie rozumiesz nawet tego co przytaczasz. Po to bedzie te 50 miliardó
      > w

      Koszt modernizacji jednego domu to jakies 150 tys. Tak wiec 50. mld zł to dalej kwota smieszna.
      • mateusz572 Re: Made in E. U. Nadciągają eksmisje z domów. NC 31.03.23, 12:18
       malenka9 napisała:

       > mateusz572 napisał:
       >
       > > Drogi pepe nie rozumiesz nawet tego co przytaczasz. Po to bedzie te 50 mi
       > liardó
       > > w
       >
       > Koszt modernizacji jednego domu to jakies 150 tys. Tak wiec 50. mld zł to dalej
       > kwota smieszna.

       Bardzo roszczeniowo podchodzisz do sprawy. Uważasz, że każdemu należy zrobić modernizacje od podstaw, bez żadnego wkładu własnego ? To jak potraktować tych, którzy taką modernizację już przeprowadzili na własny koszt ? A jest ich niemało.
       Tymczasem sprawa systemowo jest prosta. Należy stworzyć programy modernizacyjne, które będą brały pod uwagę dochody beneficjentów i w zależności od tego dofinansowywały mniej lub więcej prowadzone prace termomodernizacyjne. W skrajnych przypadkach pewnie trzeba będzie dofinansować sto procent, tym którzy nie mają żadnych możliwości finansowych, choć w tych przypadkach pewnie lepszym rozwiązaniem byłoby zapłacenie właścicielowi wampira energetycznego odszkodowania tej wysokości, aby było go stać na przeprowadzkę do oszczędnego energetycznie lokum. Dla niego będzie zdrowiej bo wreszcie będzie go stać na to aby się zimą ogrzać.
       Poza tym z KPO także część środków można przeznaczyć na programy termomodernizacyjne, ale niestety tych środków nie ma. W tak poważnej sprawie budżet państwa także może przeznaczyć środki na tak szczytny cel, a nie na urządzanie się kolesi partyjnych.
       Likwidacja ubóstwa energetycznego to winien być priorytet dla rządzących na najbliższe lata.
       Jeżeli będziemy tak podchodzić do problemu jak to proponuje nam Nowy Czas to ubóstwo energetyczne to będzie normalka w tym kraju nad Wisłą i Wartą, choć obywatele biorą sprawy w swoje ręce co widać po ilości sprzedanych pomp ciepła i paneli fotowoltaicznych.
     • pepe49 Re: Made in E. U. Nadciągają eksmisje z domów. NC 02.04.23, 01:39
      mateusz572 napisał:

      > Drogi pepe nie rozumiesz nawet tego co przytaczasz. Po to bedzie te 50 miliardó
      > w ( a nie 5 miliardów jak podaje twój Nowy Czas) aby pomóc tym ludziom bez zdol
      > ności kredytowej i aby wyszli z ubóstwa energetycznego. Ubóstwo energetyczne je
      > st tu i teraz bo domy energochłonne pożerają kilka razy więcej energii niż domy
      > budowane współcześnie.
      > Ja z własnego doświadczenia mogę ci powiedzieć, że modernizowałem dom budowany
      > w siedemdziesiątych latach i pochłonęło to mnóstwo moich środków finansowych i
      > mnóstwo mojej energii. Poradziłem sobie sam, choć wiem, że jeszcze nie wszystko
      > jest tak jak powinno być, ale dało się.

      Kiedyś (w latach 1970-tych) dom był jak trzeba. Ceny energji były niskie.
      Czyli udało się Panu zneutralizować podwyższone na polecenie władz okupacyjnych U. E. ceny energji.
      Wiele to Pana kosztowało.
      Za to jest Pan wdzięczny władzom okupacyjnym U. E.
      Brawo.
      Podziwiam. Uecką propagandę.
      A dla Pana słowa litości i współczucia.

      > Z drugiej strony rozumiem, że nie każdego na to stać i po to jest ten Fundusz K
      > limatyczny i po to miało też być KPO, którego nie ma.
      >
      > P.S.1.Licznik kar z Izbę Dyscyplinarną 510 mln.euro.
      > P.S. 2 Gdzie przytoczony projekt nowelizacji dyrektywy ?
      >

      • mateusz572 Re: Made in E. U. Nadciągają eksmisje z domów. NC 02.04.23, 17:41
       pepe49 napisał:

       > mateusz572 napisał:

       >
       > Kiedyś (w latach 1970-tych) dom był jak trzeba. Ceny energji były niskie.

       W latach 70-tych Syrena była także samochodem jak trzeba

       > Czyli udało się Panu zneutralizować podwyższone na polecenie władz okupacyjnych
       > U. E. ceny energji.
       > Wiele to Pana kosztowało.
       > Za to jest Pan wdzięczny władzom okupacyjnym U. E.
       > Brawo.
       > Podziwiam. Uecką propagandę.
       > A dla Pana słowa litości i współczucia.

       Śmieszny człeczek jesteś pepe49. Jak zmyślnie potrafisz odwrócić kota ogonem to jest wprost nieprawdopodobne, bo coś ci się podoba lub nie odpowiada. Dla ciebie najlepiej jakby czas zatrzymał się w latach siedemdziesiątych w takim kraju chciałbyś mieszkać. Proponuję przeprowadzkę. Może w państwie moskiewskim znajdziesz jeszcze odpowiednie warunki, gdzieś na prowincji, gdzie wychodek w domu był nieznany do czasu wojny na Ukrainie. Dopiero wojna na Ukrainie okazała się wielce odkrywcza dla tych Moskali, mieszkających na głębokiej prowincji, tam odkryli sedes.
       >
       > > Z drugiej strony rozumiem, że nie każdego na to stać i po to jest ten Fun
       > dusz K
       > > limatyczny i po to miało też być KPO, którego nie ma.
       > >
       > > P.S.1.Licznik kar z Izbę Dyscyplinarną 510 mln.euro.
       > > P.S. 2 Gdzie przytoczony projekt nowelizacji dyrektywy ?
       > >
       >

       Przy okazji pytanie czy ten pan także tworzy i publikuje w Najwyższym Czasie ?
       Janusz Korwin-Mikke: Czas podziwiać Rosję

       Po której więc stronie jesteś, bo tu deklarujesz, żeś Ukrainiec, a zadajesz się z Moskalami.
  • mateusz572 Re: Made in E. U. Nadciągają eksmisje z domów. NC 29.03.23, 11:26
   globenergia.pl/ladowarki-beda-co-60-km-koniec-problemow-z-ladowaniem-elektrykow/

   Tak chce Europa. A co chce Polska ?
   • pepe49 Re: Made in E. U. Nadciągają eksmisje z domów. NC 29.03.23, 12:26
    Szwajcarska firma transportowa Krummen Kerzers postanowiła sprawdzić, jak elektromobilność wygląda w praktyce. Ciężarówka elektryczna miała przywieźć z Hiszpanii pomarańcze.

    Do realizacji zadania wybrano elektryczne Volvo FH Electric o mocy 490 kW i zasięgu około 300 km. Pojazd ten jest jednym z pierwszych modeli elektrycznych ciężarówek dostępnych na rynku. Pokonanie trasy liczącej ponad 3000 km stanowiło duże wyzwanie logistyczne i techniczne. Po drodze trzeba było bowiem wykonać ok. 9-10 ładowań.


    Trasa wiodła z Zurychu do Canals koło Walencji i z powrotem. W Hiszpanii załadowano 20 ton pomarańczy, które miały trafić do szwajcarskich sklepów. Przed wyruszeniem w drogę dokładnie zaplanowano punkty ładowania pojazdu oraz czas postoju – tak trzeba robić, gdy na długą trasę wybiera się elektryka. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że pojazd rozładuje nam się i będzie problem.

    Elektryczna ciężarówka wyjechała z Zurychu i po dwóch dniach dotarła do Barcelony. Tam kierowca musiał zmienić plan podróży, ponieważ okazało się, że na ostatnim odcinku do Walencji brakuje odpowiednich stacji ładowania dla pojazdów ciężarowych. Po konsultacjach z hiszpańskimi kolegami po fachu udało się znaleźć alternatywną trasę i miejsce ładowania.

    Ostatecznie ciężarówka do celu dotarła po trzech dniach. Załadowano pomarańcze i następnego dnia rozpoczęła się droga powrotna. Ta zajęła cztery dni, czyli w sumie podróż trwała tydzień.

    Jak to się ma do spalinowej ciężarówki? Podróż trwała o cały dzień dłużej. Była też droższa niż gdyby tankować diesla (nie podano dokładnych danych). Tym samym upada kolejny argument aktywistów ekologicznych, którzy twierdzili, że choć pojazdy elektryczne są znacznie droższe w zakupie, to na dłuższą metę się opłaca, bo codzienna jazda będzie tańsza. Nie jest.

    Podróż elektryczną ciężarówką ze Szwajcarii do Hiszpanii po pomarańcze była ciekawym eksperymentem, który pokazał ograniczenia transportu długodystansowego na baterie. Podróż była znacznie dłuższa, droższa i mniej wydajna niż tradycyjnym sposobem. Elektryczna ciężarówka mogła zabrać 20 ton pomarańczy, a samochód spalinowy dostarczyłby ładunek o 4 tony cięższy. To aż 20 proc. więcej podczas jednego kursu. Skąd taka dysproporcja? Otóż dopuszczalna masa całkowita (DMC) zestawu ciągnik-naczepa nie może przekroczyć 40 ton, a ciągnik elektryczny, ze względu na akumulator, jest cięższy od spalinowego.

    Entuzjaści rzekomo ekologicznych rozwiązań cieszą się jednak, że ciężarówka nie miała po drodze awarii (wow!) oraz że nie wyemitowała dwutlenku węgla. O tym, ile dwutlenku węgla wyemitowano podczas produkcji elektrycznej ciężarówki, nie wspomniano.

    nczas.com/2023/03/28/elektryczna-ciezarowka-po-pomarancze-dluzej-drozej-i-mniej-wydajnie/

    "„Problem polega na tym, że nawet niewielka stłuczka najczęściej kończy się decyzją o zezłomowaniu samochodu. Wystarczy niewielkie nawet uszkodzenie podwozia, zarysowanie obudowy baterii, by ubezpieczyciel podejmował decyzję o wymianie całego akumulatora. A ponieważ jest on drogi (często na rynku wtórnym kosztuje więcej niż płacą producenci) naprawa samochodu staje się nieopłacalna. W efekcie ubezpieczyciel pokrywa kosztu zakupu nowego samochodu, który oczywiście trzeba wyprodukować, emitując przy tym CO2. Z kolei uszkodzony samochód, często młody i z niewielkim przebiegiem, trafia na złomowisko”.


    nczas.com/2023/03/25/coraz-wiekszy-problem-z-samochodami-elektrycznymi-ale-politycy-wciaz-ulegaja-eko-lobby/
    Zjeżdżanie z trasy, liczne postoje, niepewność do samego końca. Prawda o jeździe samochodem elektrycznym w Polsce

    Gdy muszę gdzieś jechać, wsiadam, jadę i niczym się nie martwię. Tak było aż do teraz, gdy przyszło mi przejechać pół Polski autem elektrycznym, do tego zimą, czyli w najmniej sprzyjających warunkach. Dojechałem do domu, ale jakim kosztem? – relacjonuje przygodę z elektrykiem Łukasz Kotkowski. Kotkowski, redaktor naczelny portalu chip.pl, przetestował jazdę samochodem elektrycznym. ....

    nczas.com/2023/02/02/zjezdzanie-z-trasy-liczne-postoje-niepewnosc-do-samego-konca-szokujaca-relacja-z-przejechania-pol-polski-elektrykiem/
    *

    U. E. musi zostać zakończona.
    Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.


    • mateusz572 Re: Made in E. U. Nadciągają eksmisje z domów. NC 29.03.23, 20:23
     Pepe, nie zatrzymasz trendu mimo, że bardzo się starasz. Technologie idą naprzód, a my oczywiście możemy ciągnąć się w ogonie na własne życzenie. To tak w jednym zdaniu.
     • pepe49 Re: Made in E. U. Nadciągają eksmisje z domów. NC 02.04.23, 01:41
      mateusz572 napisał:

      > Pepe, nie zatrzymasz trendu mimo, że bardzo się starasz. Technologie idą naprzó
      > d, a my oczywiście możemy ciągnąć się w ogonie na własne życzenie. To tak w jed
      > nym zdaniu.
      >

      Nie mam zamiaru zatrzymywać technoligji.
      Nie mam również zamiaru do nich dopłacać i karać za ich nieużywanie.
      Tak w dwóch zdaniach.


      *

      U. E.
      Wystarczy. Nie opłaca się.
  • dorota_333 Dom energooszczędny i pomy ciepła 30.03.23, 10:26
   ...czyli zachodzi oddolna rewolucja. Której nawet głupki z prawicy nie zatrzymają.


   wyborcza.biz/biznes/7,182270,29515829,60-zl-za-prad-za-miesiac-podwyzki-cen-naszych-klientow-nie.html

   www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/8663607,sprzedaz-pomp-ciepla-wzrost-ogrzewanie-raport.html
   • monalisa2016 [...] 31.03.23, 00:24
    Post został usunięty przez adminów lub założyciela forum .
   • monalisa2016 Re: Dom energooszczędny i pomy ciepła 31.03.23, 19:51
    dorota_333 napisała:

    > ...czyli zachodzi oddolna rewolucja. Której nawet głupki z prawicy nie z
    > atrzymają.
    >
    >
    > wyborcza.biz/biznes/7,182270,29515829,60-zl-za-prad-za-miesiac-podwyzki-cen-naszych-klientow-nie.html
    >
    > www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/8663607,sprzedaz-pomp-ciepla-wzrost-ogrzewanie-raport.html


    Dorotko co wczoraj Bruksela uchwalila? Ano co? smile, smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka