zimna-wodka
07.04.23, 21:41
Tak, to cytat z pepego. Ale jak Szczurek mógł swoją Lotną Brygadę Opozycji nazwać cytatem z piSSdzielski,ch mediów to ja mogę pepem.
1. Kasa.
Znany antysystemowiec, idealista co to dokłada do polityki ze swojego właśnie przytulił ponad 4 mln zł od Pinokia. Pinokio dał z rezerwy, która to winna być przeznaczana na zdarzenia nieprzewidywalne i raczej niewesołe (np. klęski żywiołowe). Nie wiem czy p. Kukizowi robi różnicę skąd dostał. Potraktowano go jak tornado ale to nie jego winna. Za to p. Kukiz obiecał startować z list PIS co w przypadku znanych antystemowców nie zaskakuje.
Wróć, kolejność była odwrotna. Najpierw kasa potem deklaracja. Kukiz nie jest taki głupi.
2. Władza.
Tu kłania się p. Kowalski. Wiceminister od rolnictwa zajmuje się wszystkim tylko nie rolnictwem. Rolnictwo ma ostatnio spore problemy więc może to i lepiej, że p. Kowalski nie robi tego co teoretycznie powinien.
Dla nieznających - taki drobny występ p. wiceministra. Daje do myślenia (o polityce kadrowej władców Polski).
Tematem na "władza" może być i p. Witek - w końcu nie każdy ma OJOM dla siebie.
3. Posady. Zabłysnął p. Szafranowicz. Lat 22 , student. P. Szafranowicz założył jakiś portal dla młodych piSSdziel-ców ale sukcesu nie odniósł. Tzn portal nie odniósł bo p. Szafranowicz owszem.
W lutym tego roku (2022) media poinformowały, że działacz Forum Młodych PiS znalazł zatrudnienie w Krajowym Zasobie Nieruchomości. Instytucja odpowiada za realizację rządowego programu Mieszkanie Plus. Kieruje nim Arkadiusz Urban, wiceprezes Partii Republikańskiej. Szafarowicz został zatrudniony na stanowisko młodszego specjalisty ds. promocji. Od 1 kwietnia 22-latek prowadzi program "Hity w Sieci" w prorządowej stacji TV Republika.
Teraz Wirtualna Polska podaje, że nazwisko Szafarowicza pojawiło się na liście pracowników w systemie kontrolowanego przez państwo banku PKO BP.
działacz został zatrudniony jako specjalista w "obszarze prezesa zarządu, pionie zarządzania personelem, w biurze zarządzania wartością pracownika, w zespole planowania i sprawozdawczości". Ma się tam zajmować "pozyskiwaniem młodych pracowników".
Tu trzeba zaznaczyć, że p. Szafranowicz wydatnie przyczynił się do medialnego linczu na p. Filiks i jej synu. Za to studenci w UW zwrócili się do rektora o relegowanie go z uczelni.
Czyli posada mu się należała jako rekompensata za doznane przykrości.
Przy okazji pomyślałem, że praca w PKO jest tak podła, że młodzi się do niej nie garną i potrzebna jest "fachowa", 22 letnia siła żeby ich zwabić. Coś nowego.
a tu obiecany p. Kowalski: