Dodaj do ulubionych

Obietnice wyborcze Kaczyńskiego. 800+, darmowe lek

15.05.23, 14:48
...leki dla osób 18- i 65+, darmowe autostrady (także prywatne, dla osób fizycznych).

Jak na razie to tyle, ale kampania wyborcza dopiero się rozkręca na wysokie obroty. Szacowane koszty dla budżetu tych konkretnych obietnic: rzędu 0,7 - 1% PKB.

Kilka miesięcy temu Jarosław Kaczyński zapytany o 700+ uznał, że nie będzie go, bo "działa proinflacyjnie". 800+ jak widać nie działa. Lekarstwa i autostrady dorzucone chyba dla towarzystwa głównej obietnicy, bo niesprecyzowane. Były już chyba kiedyś obiecywane darmowe leki, wyszło, że darmowe mają być te, co są już refundowane, reszta nie (z tego, co pamiętam).

Jedyny konkret z tego wynikający: widać desperację w obietnicach władzy. Wiedzą, że walczą nie tyle o trzecią kadencję, co o uniknięcie odpowiedzialności karnej. Stąd gromkie brawa aktywu pisowskiego na widowni, kiedy Jarek ogłosił 800+. Wszyscy na to właśnie czekali.

No, zobaczymy co dalej. Zamki kazimierzowskie to teraz za mało. Bedzie się działo jeszcze w tej sferze (bo inne formy oddziaływania na wynik wyborczy to odrębny temat).
Obserwuj wątek
    • kadilak Ale co z tego wynika? 15.05.23, 14:57
      dorota_333 napisała:

> ...leki dla osób 18- i 65+, darmowe autostrady (także prywatne, dla osób fizycz
      > nych).

Nic.
      Polska gospodarka jest calkowicie “wodoszczelna” na te dzialania. Mam wrazenie , ze prezes chce przebic 4 na PLN , przynajmniej na dolarze. 800  +  powinno teoretycznie sciagnac PLN w dol,ruskie myśliwce bombardujące na granicy z Norwegia  powinny  zmniejszyć „zainteesowanie ryzykiem”. A tu co? A tu nic. 
      Wiosna idzie ,panie sierżancie.  Podobno po Hiroszimiei Nagasaki w miastach  w pare godzin zakiwitlyznow wszystkie drzewa.
      Tak ze nie przejmuj sie , chcesz dobrobytu, glosuj na PiS.
      aha, to tych czynnikoww umacniajacych PLN pewnie zapomnialas dodat kasy z UE. Mysle ze to spory przyczynek. EU placi Polsce za trzymanie u siebie Ukraincow, zeby nie zlewali Zachodu. I juz. tyle, ze po cichu a PiS to rzuca na wolny rynek i PLN sobie dalej rosnie.
      • dorota_333 Re: Ale co z tego wynika? 15.05.23, 15:32
        > 800 + powinno teoretycznie sciagnac PLN w dol

Tak właśnie pomyślałam wczoraj słysząc sepleniącego łajdaka. Ale złoty jakiś mocny ciągle. Może wajcha ryzyka globalnego jeszcze nie została przesunięta na "risk off". Dolar poniżej 4PLN? Pojawiają się takie głosy. Nie zobaczę, to nie uwierzę.

Te kwoty płacone Polsce za Ukraińców - to Twoje przypuszczenia, czy są jakieś informacje na ten temat?

> Tak ze nie przejmuj sie , chcesz dobrobytu, glosuj na PiS.

Nie prowokuj smile
        • kadilak Re: Ale co z tego wynika? 15.05.23, 15:39
          dorota_333 napisała:

>
          > Te kwoty płacone Polsce za Ukraińców - to Twoje przypuszczenia, czy są jakieś i
          > nformacje na ten temat?
          Sa to przypuzczenia ale niezaleznie od dwoch Polakow padly takie teksty.
          Wczoraj Miemce obiecali kolejne 3 mld pomocy ale bardzo enigmatycznie.
          na co? nie wiadomo.
          Teraz sobie mysle, ze koniec tej "wojny" moze miec adverse effect.
          Zamiast boomu- kryzys. Zacznie sie odbudowa ( nie wiem po co, ale to niewazne) , Ukry rusza z powrotem, bo zachodnie firmy zaplaca im wiecej niz w Polsce z jezdzenie uberem. Beda holubieni za samo bycie ofiarami i Ukraincami.
          Skoncza sie tez szwindle na kasie pomocowej.

>
          > > Tak ze nie przejmuj sie , chcesz dobrobytu, glosuj na PiS.
          >
          > Nie prowokuj smile
        • zimna-wodka Re: Ale co z tego wynika? 15.05.23, 20:01
          dorota_333 napisała:

> > Tak ze nie przejmuj sie , chcesz dobrobytu, glosuj na PiS.
          >
          > Nie prowokuj smile

Dlaczego? To będzie na kredyt. A ktoś takie kredyty spłaca? "Można sobie pozwalać dopóki dobrzy ludzie pożyczają pieniądze" (Szwejk)
          • dorota_333 Re: Ale co z tego wynika? 16.05.23, 09:26
            > A ktoś takie kredyty spłaca?

Tak, spłaca. Inflacją. Wszyscy w nierównym stopniu.

Władza PiS opłaca się tylko menelom. 800+ to więcej picia niż 500+.
            • zimna-wodka Re: Ale co z tego wynika? 16.05.23, 17:21
              A Japonia?
              • dorota_333 Re: Ale co z tego wynika? 16.05.23, 18:58
                Z Japonią możemy się porównać tylko co do demografii. W żaden inny sposób. Nie jesteśmy drugim najbogatszym krajem świata.

Jeśli chcesz jakichś analogii, to w krótkim terminie - Węgry, Turcja. W średnim: Argentyna. W długim: Zimbabwe (joke).
    • dorota_333 Tusk mówi "sprawdzam", genialna zagrywka 16.05.23, 15:39
      ...po najmocniejszej możliwej licytacji PiS na populizm - wydawało się, że jest pozamiatane. Nikt więcej niż 800+ nie da, bo i na to budżetu nie stać.

Tusk zrobił coś genialnego: zażądał, żeby Kaczyński położył karty na stół. 800+ jak najbardziej, ale TERAZ, nie od nowego roku.

KO złoży stosowny projekt ustawy. Genialne.
    • monalisa2016 Re: Obietnice wyborcze Kaczyńskiego. 800+, darmow 16.05.23, 18:02
      500+, 700+, 800+, trzynastki, czternastki, darmowe leki, ... itd. Kto za to zaplaci?

www.youtube.com/watch?v=ASfnrDbuemI
    • czerwony_jak_jablko Znow dostalas pieniazki... 16.05.23, 20:02
      A marudzisz i marudzisz ns ten PiS

next.gazeta.pl/next/7,151003,29763704,waloryzacja-przyszlych-emerytur-zus-dopisze-grube-kwoty-przy.html#do_w=52&do_v=478&do_st=RS&do_sid=603&do_a=603&s=BoxBizMT&do_upid=478_ti&do_utid=29763704&do_uvid=1684226743374
      Idz na lody wanioliowe jak nasz prezydent Joe.....
      • dorota_333 Re: Znow dostalas pieniazki... 16.05.23, 20:53
        Co z tymi lodami, bo mi umknęło?
        • kadilak Re: Znow dostalas pieniazki... 16.05.23, 21:04
          dorota_333 napisała:

> Co z tymi lodami, bo mi umknęło?

www.pbs.org/newshour/arts/heres-scoop-new-joe-biden-ice-cream-flavor
          Tajemnica Poliszynela w otoczeniu pana Prezydenta jest to, ze gdyby jutro poinformowano go ze wlasnie wybuchla wojna termonuklearna to pan prezydent rzeklby: To w takim razie ja pierdole, ide na lody waniliowe.
        • kadilak Umklnelo, ale kase wezmiesz ? 16.05.23, 21:05
          dorota_333 napisała:

> Co z tymi lodami, bo mi umknęło?

:0 )
    • kadilak A tera bedzie o polskim luxusie …. 31.05.23, 15:20

Na samym poczatku ta tlusta pani opowiada, ze Polacy kupili w zeszłym roku 20 milionow ton zlota i zarobili na tym 100% od 20418 roku….

Karlina Wydrak-Prosiaczek (?) Inwestowanie w buty, apaszki i podpaski nawet jest tam !
      Stracilem bezpowrotnie te 43 minuty zycia bo wysluchalem CALOSCI 😊
      Ale warto, takiego steku bredni nie uslyszta nigdzie indziej smile
      Ale o tych 20 mln ton zlota to jest zaraz na początku.

Ja pierdole i ja tam chce jechac emeryture.
      Przypomialo mi się jak mój naladowany gotowka kolega ( 180 pracownikow) przyjechal na luksusowe zakupy do NYC .
      I co? Nic. Nic nie kupil. Kurtka Loro Piana za 16 000 USD była za droga, zegarek kupil , fakt,ale Omege za $4500 a nie Bregueta za $450 000.
      Luxus zza slawojki.
      • dorota_333 Re: A tera bedzie o polskim luxusie …. 31.05.23, 15:54
        > i ja tam chce jechac emeryture

A propos "jechać" - zastanów się czym, bo to już drugi taki incydent w ostatnim czasie (ujawniony):

warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,29820470,kolejny-dron-na-lotnisku-okecie-minal-o-60-metrow-samolot-z.html?_gl=1*1r79om*_gcl_au*NTcwMzc4Nzc1LjE2ODQwOTQ2OTc.&_ga=2.203940624.1820618178.1684094696-1132522292.1684094696#S.TD-K.C-B.2-L.1.duzy

Drony latają po polskich lotniskach jak widać bez hamulców.
        • kadilak Re: A tera bedzie o polskim luxusie …. 31.05.23, 16:00
          dorota_333 napisała:

> > i ja tam chce jechac emeryture
          >
          > A propos "jechać" - zastanów się czym, bo to już drugi taki incydent w ostatnim
          > czasie (ujawniony):
          >

>
          > Drony latają po polskich lotniskach jak widać bez hamulców.

Drobiazg. Near misses w USA sa codzienna rytuna. Samoloty mijaja sie o kilkadziesiat metrow. W NYC i DC barkuje 50% kontrolerow lotow, bo ludzie w Ameryce sa za glupi i za leniwi by robic te robote.
          Dodatkowo, piloci lataja pijani, po narkotyach oraz lekasrtwach psychotropowych.
          Lecza sie tym na wlasna reke, zeby nie stracic licencji po wizycie u kekarza, ujawniajacej jakas chorobe.
          Kwestia czasu. I tak bezpieczniej niz na ulicy.
    • kadilak K...a tam faktycznie cos nie gra :( 06.06.23, 18:29
      Wiesz ze tam chyba faktycznie cos jest nie tak u was w tej naszej Polsce. Ale czy to się zmieni po jakichś wyborach czy to już jest polskość ?

next.gazeta.pl/next/7,151003,29842913,skarbowka-sprawdza-polakow-na-facebooku-kto-szczegolnie-przyciaga.html
      • dorota_333 Re: K...a tam faktycznie cos nie gra :( 06.06.23, 19:05
        To prosta konsekwencja dużego socjalu. Trzeba szukać kandydatów do wymierzenia domiaru; ktoś musi ten socjal sfinansować przecież.

Jest też taka czysto pisowska cecha: będąc złodziejami traktują wszystkich pozostałych jak złodziei. No i po trzecie: to kwintesencja pisowskiego modelu relacji państwa z obywatelem. Państwo jest ich własnością, cała reszta dostaje pałką teleskopową przez łeb.
    • kadilak Czasami i ja watpie w PiS :( 20.06.23, 15:53
      Kpi czy o droge pyta?

"Premier Mateusz Morawiecki przekazał na Twitterze, że zwróci się do władz Grecji o wydanie podejrzanego o zabójstwo 27-letniej Anastazji, aby stanął przed polskim sądem i otrzymał najwyższy możliwy wymiar kary."

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,29888496,chlopak-anastazji-byl-dwukrotnie-przesluchiwany-michal-przerwal.html#s=BoxOpImg1
    • kadilak Zmiany w rzadzie 21.06.23, 14:08
      A Ty tu o pierdolach jak Chinczyki i Rosja smile
      Hahahaha

businessinsider.com.pl/wiadomosci/wielkie-zmiany-w-rzadzie-powrot-kaczynskiego-to-nie-wszystko/kl9khvt?utm_medium=push&utm_source=browser&utm_campaign=push_push_go&utm_site=business_insider&utm_push_id=6492cc6dfcc660c73bb3f23c
      A o istotncyh zmianach nikt nie pisze.

Widze ze PLN na te wiesc sie od razu dalej umocnil, czyli =zmiana jest na + ?
      800 + wsakuje wczesniej, babciowe, dziakowe i podobno od listopada kazdy ma dostac rower?

• dorota_333 Re: Zmiany w rzadzie 21.06.23, 14:41
        Tak, ma dostać rower, jak zarekwirują auto.

Ustawa o obronie Ojczyzny? To faktycznie jest temat. Wyborów może nie być. Obronią Ojczyznę przed Tuskiem z wilczymi oczami.
        • kadilak Re: Zmiany w rzadzie 21.06.23, 14:52
          dorota_333 napisała:

>
          > Ustawa o obronie Ojczyzny? To faktycznie jest temat. Wyborów może nie być. Obro
          > nią Ojczyznę przed Tuskiem z wilczymi oczami.

Ja to wam tam tego Tuska szczerze zycze.
          A Ameryce zycze szczerze Gavina Newsoma ( aktualny gubernator Kalifornii) na prezydenta. Serio.
          Jestem jeszcze na tyle mlody, by doczekac rezultatow rzadow obu tych mezow stanu.

news.yahoo.com/nearly-one-third-nations-homeless-020538406.html

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka