Dodaj do ulubionych

Ordo Iuris się chwali.

04.06.23, 10:32
Pepe przekazuje fragment liściku od p. mec. Jerzego Kwaśniewskiego, który dostał bo wysłał parę groszy dla OI.
Pozytywne nastawienie.


“W ubiegłym tygodniu zapadł wyrok w głośnej sprawie aktywistów LGBT, którzy 3 lata temu w środku Warszawy dokonali linczu na wolontariuszach Fundacji Pro-Prawo do życia. Agresywni chuligani, na czele z Michałem Sz. pseudonim „Margot”, zatrzymali furgonetkę należącą do fundacji, zamalowali i pocięli plandekę, zamazali tablice rejestracyjne, poprzebijali opony, wyłamali lusterka, a wreszcie pobili wolontariusza, który wyszedł z samochodu, by nagrać całe zdarzenie. Jeden z agresorów miał w rękach nóż.

Nasi prawnicy natychmiast stanęli po stronie zaatakowanych obrońców życia.

Zaplanowany z premedytacją atak został uwieczniony na nagraniach, a przestępstwo było ewidentne. W trakcie ataku, sprawcy nie ukrywali swoich twarzy i tożsamości. Wręcz przeciwnie. W mediach społecznościowych chwalili się swoim czynem i obiecywali, że będą ponawiać ataki. Nic dziwnego, że wkrótce zostali zatrzymani.

Sprawa obiła się szerokim echem. Jednak potężne, liberalne media nie opisywały jej bynajmniej jako haniebnego postępku, który należy potępić. Wręcz przeciwnie. Zasadnie aresztowany Michał Sz. ps. „Margot” przedstawiany był jako ofiara i męczennik środowiska aktywistów LGBT. Poręczenia za niego złożyli między innymi ks. Adam Boniecki, były redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego” czy naczelny rabin Polski Michael Schudrich. Bronił go też Bart Staszewski. W obronie agresorów stanęła nawet... komisarz ds. praw człowieka Rady Europy. Wielu polityków i celebrytów, mówiących na co dzień o szacunku i tolerancji, uznało, że bicie i niszczenie mienia obrońców życia i rodziny jest dopuszczalne i zasługuje na pochwałę.

Na szczęście, przy zaangażowaniu naszych adwokatów, prawo zatryumfowało. Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia skazał właśnie troje aktywistów LGBT. Wymierzono im karę ograniczenia wolności w postaci wykonywania nieodpłatnych prac społecznych oraz karę pieniężną. To bardzo ważny wyrok. Uniewinnienie chuliganów byłoby potężnym zagrożeniem nie tylko dla wolności słowa w Polsce, ale wręcz dla bezpieczeństwa wszystkich, którzy mają odwagę bronić życia i rodziny.

Jednak biorąc pod uwagę skandaliczny czyn i postawę skazanych – jest to wyrok wyjątkowo łagodny. Aktywiści w trakcie jednego z posiedzeń szantażowali sąd, mówiąc, że jeżeli nie zapadnie wyrok uniewinniający, to furgonetki nadal będą niszczone. Samo ogłoszenie wyroku było przerywane okrzykami, takimi jak „wypierd...” i „wyroku nie uznajemy”. Dlatego jako pełnomocnicy obrońców życia, złożymy apelację od wyroku, wnosząc o surowszy wymiar kary.

Wiemy jak mało kto, że o triumf sprawiedliwości trzeba walczyć do ostatnich sił, poświęcając dla zwycięstwa dziesiątki godzin i szukając wszelkich możliwych sojuszników. Często trzeba przy tym działać wbrew opinii wszystkich „ekspertów”, wróżących porażkę. Tak było w słynnych sprawach drukarza z Łodzi czy pracownika IKEA. Tak też będzie w sprawie agresji aktywistów LGBT.

Pełnej determinacji wymaga także obrona działaczy pro-life przed niesprawiedliwymi oskarżeniami, które mają na celu zakneblowanie obrońców życia i zaprowadzenie w Polsce cenzury.

Taka trudna obrona czeka nas w sprawie szefa Fundacji Pro-Prawo do życia Mariusza Dzierżawskiego. Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe skazał go za kampanię informującą o treści niesławnych zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia dotyczących wulgarnej edukacji seksualnej. To dokładnie ta sama kampania, która została zaatakowana przez „Margota” i jego kolegów.

Okazało się, że za publiczną krytykę wulgarnych postulatów ruchu LGBT grozi w Polsce taka sama kara jak za... fizyczny atak i niszczenie mienia. Nie możemy na to pozwolić. Dlatego złożymy apelację od wyroku i wytrwale będziemy walczyć dalej.

Obrońcy życia regularnie stają przed sądami także za kampanie pro-life. Aby skutecznie chronić ich wolność słowa i zgromadzeń doprowadziliśmy do wytworzenia wolnościowej linii orzeczniczej polskich sądów, uzyskując ponad 130 korzystnych dla obrońców życia rozstrzygnięć.

Ostatnie kilkanaście miesięcy to sześć wyroków Sądu Najwyższego, który uznał, że pro-liferzy mają prawo prezentować na ulicach polskich miast prawdę na temat aborcji. Sprawa nie jest jednak zamknięta. W lutym zapadł wyrok niezgodny z dotychczasową linią orzeczniczą SN. Nasza praca wciąż jest zatem niezbędna dla zabezpieczenia wolności do sprzeciwiania się aborcji.

O naszą obronę poprosiły także osoby, które miały odpowiadać przed częstochowskim sądem... za publiczną modlitwę, która przeszkadzała uczestnikom Marszu Równości. Dzięki naszej interwencji sąd oczyścił już wszystkich z zarzutów.

Próby kneblowania i cenzury podejmowane są także wobec ekspertów Ordo Iuris. W trakcie wspomnianego procesu „Margota”, skazani aktywiści grozili prawnikom Ordo Iuris. Jednego z nich śledzili, fotografując jego prywatny samochód. Drugi z naszych adwokatów został pomówiony przez jednego z oskarżonych, że „kieruje faszystami (...), którzy co roku niszczą miasto i katują przypadkowe osoby za poglądy, orientację czy kolor skóry”.

Nasza aktywność ekspercka i procesowa jest także nie w smak globalnym promotorom aborcji i ideologii gender. Kilka miesięcy temu .. zrzeszające ponad 600 organizacji z 90 krajów Międzynarodowe Stowarzyszenie Lesbijek i Gejów (ILGA) i prowadząca setki klinik aborcyjnych International Planned Parenthood wraz z innymi globalnymi graczami – skierowali list do unijnych komisarzy, wzywając do wykluczenia Ordo Iuris z komitetów monitorujących wydatkowanie funduszy unijnych w Polsce.

Gdy tylko dowiedzieliśmy się o tym, zażądaliśmy spotkania z urzędnikami UE. Wkrótce po nim otrzymaliśmy pismo potwierdzające, że nasz status organizacji monitorującej wydawanie środków UE w Polsce nie jest zagrożony. Nadal wykluczeniem z prac Parlamentu Europejskiego grożą nam jednak europosłowie z frakcji Renew Europe.

Wszystkie te ataki odbieramy oczywiście jako potwierdzenie, że właściwie wykorzystujemy powierzone nam przez Darczyńców i Przyjaciół środki, stając się wielkim problemem dla światowych promotorów „cywilizacji śmierci”. ...”

Źródełko ogólne:

ordoiuris.pl/
Wątek na pig, zakończony przez fascynatów zaglądania za cudze firanki:

forum.gazeta.pl/forum/w,17007,173609707,173609707,Ordo_Iuris_walka_z_klamstwami.html
*

Projekt U. E. należy anulować.
Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.
Obserwuj wątek
    • tapatik Re: Ordo Iuris się chwali. 04.06.23, 23:24
      Niech się jeszcze pochwali jak im idzie rozbijanie własnych małżeństw.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka