Dodaj do ulubionych

Ekologia w państwie PiS

24.07.23, 11:35
...już chciałam napisać, że państwo PiS zrobione jest z gówna. Ale jest znacznie gorzej. Na przykładzie pożaru toksycznego składowiska w Zielonej Górze.

Wszyscy widzieliśmy tę chmurę dymu i zamieszanie z ogłaszaniem i odwoływaniem ewakuacji oraz bohaterskie wystąpienie prezydenta Kubickiego, który panią marszałek województwa odpędził od mikrofonu.

Dwa dni później mamy już pewne pojęcie, co się stało. Bardzo jednak niepełne, bo PiS robi wszystko, żeby temat uciąć i wyciszyć. Dokładnie tak, jak w czasie katastrofy na Odrze rok temu.


" (...) z ekspertyzy wynika, że magazyny w Przylepie kryły kilkanaście związków chemicznych groźnych dla życia ludzi i zwierząt. Sporo z nich jest zaliczanych do silnych trucizn.
(...)
Na liście były m.in. N-winyl karbozolu, p-ksylen, metylobenzen czy toluen, pierwiastki: cynk, ołów, miedź, chrom, nikiel, kadm.
Jak bardzo pożar ich jest niebezpieczny?
Znów słyszę od polityków PiS: – Nie teraz, później.
(...)
Słyszeliśmy pod siedzibą strażaków zapewnienia, że chmura znad terenu pożarowego jest niebezpieczna. Ewakuacja nie była konieczna i nie była nigdy zarządzona. Bo? Może ją ogłosić tylko wojewoda.
(...)
W Zielonej Górze wyłączono w niedzielę tablicę z alarmem smogowym. Dopiero po szumie działaczy Platformy Obywatelskiej włączono ją ponownie.
– Tyle że te dane są szczątkowe – mówi Marcin Pabierowski, miejski radny."


Całość tutaj:
zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/7,35182,30001197,pozar-toksycznych-odpadow-w-zielonej-gorze-dlaczego-pis-nie.htmlJaki z tego wniosek? PiS kompletnie nie radzi sobie - to jest setny przykład - z sytuacją kryzysową. Do której zresztą sam doprowadził przez zaniedbania. Mieszkańcy Zielonej Góry i okolic zapłacą za to zdrowiem i życiem.

Gówniane państwo PiS nikogo nie ochroni. Dlatego sami sprawdźcie, czy w okolicy nie ma jakiegoś nielegalnego składowiska.

Na kogo wypadnie, na tego bęc.
Obserwuj wątek
    • monalisa2016 Re: Ekologia w państwie PiS 24.07.23, 13:14
      Klasyczny przykład jak media piorą gąsce głowę, a ona bez zastanowienia, bez głębnej dociekliwosci to powiela. Czy PiS jest winny że biegasz do toalety? PiS, Niemcy, Putin, ... są wszystkiemu winni, gąsko naucz się wreszcie czegos, a szczególnie weryfikacji mediów!!!
    • kadilak Re: Ekologia w państwie PiS 24.07.23, 13:28
      dorota_333 napisała:

      > ...już chciałam napisać, że państwo PiS zrobione jest z gówna. Ale jest znaczni
      > e gorzej. Na przykładzie pożaru toksycznego składowiska w Zielonej Górze.
      >


      A od kiedy jest tam to wysypisko? Czy zbudowano je zgodnie z normami europejskimi? Kto wtedy rzadzil Polska i Zelona Gora?
      • monalisa2016 Re: Ekologia w państwie PiS 24.07.23, 13:50
        kadilak napisał:


        > A od kiedy jest tam to wysypisko? Czy zbudowano je zgodnie z normami europejski
        > mi? Kto wtedy rzadzil Polska i Zelona Gora?

        Czlowiek za wielkiej wody rozsadnie mysli, od czego sa wladze lokalne? Co nalezy do panstwa w tym wypadku do rzadzacych, a co nalezy do wladz regionalnych? Wedlug gaski i jej mediow panstwo (rzadzacy panstwem) maja zajmowac wszystkim i byc odpowiedziali za wszystko, klasyczny przyklad nieuctwa!!!
      • dorota_333 Re: Ekologia w państwie PiS 24.07.23, 14:59
        Dokładnie składowisko, nie wysypisko. Pozwolenie wydał w 2012 starosta z PO - oni argumentują, ze Wydział Ochrony Środowiska był w starostwie w kompetencjach wicestarosty z PiS, ale to starosta odpowiada.

        Pozwolenie było ważne do 2015.

        Potem przychodzi PiS i zaczyna się żonglerka dokumentami. Sprawa opiera się o NSA, który nakazuje miastu utylizację. Burmistrz (związany z PiS akurat) robił duże inwestycje w jakieś aquaparki (czy coś takiego, 100 milionów), pieniędzy na utylizację nie znalazł.

        Tutaj więcej:

        tvn24.pl/polska/zielona-gora-pozar-skladowiska-spiecie-na-konferencji-prezydent-miasta-przerwal-wypowiedz-marszalek-7254666

        Czyli: połowa prawdy jest faktycznie taka, że to starosta z PO wydał pozwolenie. Co się tam dzieje od 2016 jest zasługą PiS.
    • kadilak W sumie dobrze 24.07.23, 13:31
      Teraz wiesz jak sie czuja ludzie zainteresowani bezposrednio ( bo o ich dupe chodzi) katastrofa ekologczna, jak takowa sie wydarzy a waaaaadza kladzie na nich chuja. Jak po wykolejeniu sie poiagu z truzizna u nas w East Palestine, OH. Na przyklad.
      • dorota_333 Re: W sumie dobrze 24.07.23, 15:02
        Słuszna uwaga.
    • mateusz572 Re: Ekologia w państwie PiS 24.07.23, 14:08
      Sprawa nie jest skomplikowana, ale w państwie polskim panuje marazm. Nie winiłbym tutaj PiS bo sprawa się ciągnie od wielu lat. Ktoś przywiózł toksyczne odpady, zmagazynował je w tym miejscu, wziął pewnie ogromną kasę i następnie zniknął wraz z firmą. Był to ktoś z imienia i nazwiska. Ten ktoś pewnie nie działał sam tylko miał wsparcie w urzędnikach reprezentujących państwo polskie.
      Sprawa nie byłaby taka prosta gdyby taki ktoś był ścigany natychmiast z imienia i nazwiska, majątku własnego lub przepisanego na rodzinę bliższą i dalszą i surowo ukarany. Jest wina i jest natychmiastowa kara. Szczególnie właśnie w takich przypadkach, w których zagrożone jest życie i zdrowie ludzkie na dużą skalę.
      Niestety w takich akurat przypadkach mamy państwo, o jakości którego dobrze wyraził się pewien minister z poprzedniej opcji o literacko-noblowskim nazwisku.
      • monalisa2016 Re: Ekologia w państwie PiS 24.07.23, 14:49
        mateusz572 napisał:


        > Niestety w takich akurat przypadkach mamy państwo, o jakości którego dobrze wy
        > raził się pewien minister z poprzedniej opcji o literacko-noblowskim nazwisku.
        >

        Lol, panstwo ma chwycic cie za raczke i zaprowadzic do toalety smile, ludzie nauczcie sie wreszcie czegos, kompetencji panstwa jak i kompetencji wladz lokalnych, a nie tego co wam wkladaja media albo jacys belkocacy do glow. Tu sie widzi dosc dokladnie za co maja was media ze swiadomie robia was w bambuko a wy pozwalacje na to.

        Panstwo wypracowuje i jest odpowiedzialne za ogolne Rahmenbedingungen / struktury / zarys (tlumaczenie Google, sorry brak mi polskiego odpowiednika), wladze lokalne za realizacje z dostosowaniem ich dla odpowiedniego regionu czy resortu. W tym wypadku, wladze miasta, odpowiedni lokalny resort jest odpowiedzialny za skladowisko smieci, a nie PiS.
      • dorota_333 Re: Ekologia w państwie PiS 24.07.23, 15:02
        > Nie winiłbym tutaj PiS bo sprawa się ciągnie od wielu lat

        Od ośmiu lat zarządzają wszystkim.

        Inna rzecz, że sprawa generalnie wymaga zmiany przepisów w kierunku nałożenia odpowiedzialności - w tym majątkowej - na firmy sprowadzające odpady. No ale to tez jest w gestii ministra PiS (rozporządzenie) lub Sejmu, gdzie PiS ma większość (ustawa). Plus właściwa praca organów odpowiedzialnych za ochronę środowiska.
        • kadilak Re: Ekologia w państwie PiS 24.07.23, 15:09
          dorota_333 napisała:

          > > Nie winiłbym tutaj PiS bo sprawa się ciągnie od wielu lat

          Podobnie jak ta, niedawno mi wpadlo w oko.

          miasta.tokfm.pl/miasta_tokfm/7,185061,29985274,nie-wierzymy-ze-ten-okropny-fetor-zniknie.html
          Przy okazji, to nei jest obojetne dla zdrowia tych co oddychaja tym powietrzem.
          W Gdansku w dzielnycy Szadolki znajdziesz nowe mieszkania po 5000 za matr. W Szadolkach jest podobne skladowisko.
          • dorota_333 Re: Ekologia w państwie PiS 24.07.23, 15:52
            Od ośmiu lat PiS udaje, że nie widzi problemu, który narasta. W 2015 sprowadzano ponad 100tys. ton odpadów rocznie, w 2022 ponad 300tys. Oczywiście nie wszystkie niebezpieczne.

            To już mafia się za to wzięła, i to jest odpowiedzialność państwa, które nie chce rozwiązywać problemu. Państwa PiS konkretnie.

            Mają wszystkie instrumenty w swoim ręku. Regulacyjne - mozliwość zmiany stanu prawnego. I faktyczne - działanie policji, prokuratury, służb, nadzoru środowiskowego.

            I nic z problemem nie robią. Czekają na kolejną katastrofę, a jak ona wyniknie, to zajmują się wyciszaniem sprawy. Intensywnie.
        • monalisa2016 Re: Ekologia w państwie PiS 24.07.23, 15:28
          U nas w pewnym czasie palilo sie dosc czesto wysypisko smieci i za to powinnismy obwiniac kanclerz Merkel albo rzadzaca koalicje CDU/CSU/SPD czy rzadzacego szefa landu / wojewodztwa?smile
          Co oni maja do tego?
          NIC!!!
          Od tego czasu kiedy wladze regionalne wprowadzili rygorystyczne sortowanie smieci, pozarow nie ma.

          Na szklo ma kazdy osobny kontener
          Na plastik tak samo
          Na odpady kuchenne, z ogrodu, one wedruja do firmy ktora z nich produkuje metan
          Na reszte smieci osobny kontener
          Na papier tak samo

          Wystarczlo ze ktos wyrzucil do reszte smieci cos z szkla czy nie sortowal smieci (znaczy odpady kuchenne z ogrodu) byly pozary. Kazda gmina, kazdy powiat, ... maja swoje przepisy i za nie nie sa odpowiedzialne wladze panstwa czy tak jak medium i gaska okreslili partia, czyli PiS.smile
    • dorota_333 Niewykluczone, że mafia śmieciowa dogadała się 24.07.23, 16:03
      ...z poszczególnymi działaczami PiS. I dlatego rząd jest tak bezwolny.

      "Mam zgłoszenia z całej Polski na temat polityków PiS powiązanych z mafiami śmieciowymi. To być może nie jest przypadek, że oni nie potrafią tego zrobić."

      Powinni nagłośnić te przypadki.

      "Przypomniał przypadek Turowa. Szef PiS w regionie zgorzeleckim został aresztowany właśnie za to, że sprowadzał nielegalnie niebezpieczne śmieci z Niemiec. Sławomira Z. aresztowano w 2019, ale wciąż nie ma aktu oskarżenia."

      Czyli prokuratura jest "wyrozumiała" bardzo.

      wyborcza.pl/7,75398,30004145,politycy-pis-powiazani-z-mafia-smieciowa-rzecznik-ko-mamy.html#S.MT-K.C-B.1-L.1.duzy


      Tutaj o panu Sławomirze Z.; prokuratura i CBŚP zaangażowane (były, bo sprawa utknęła);
      wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,24464182,na-smieciach-mieli-zarobic-miliony-byly-burmistrz-bogatyni.html
    • pepe49 Kłamstwa GW/TVN z pozycji wyborcy PiS. I wniosek. 24.07.23, 16:43

      "...Starosta z PO wydał zgodę na składowisko, a marszałek z PO (ta od rtęci w Odrze, której nigdy nie było) nie nadzorowała tego co się tam dzieje. Nieudacznicy! - napisał na Twitterze rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Rafał Bochenek. ..."

      "... Anna Moskwa, która obecnie przebywa w Zielonej Górze i brała udział w posiedzeniu sztabu kryzysowego, wskazuje, że mieszkańców Zielonej Góry "niezmiennie dezinformuje marszałek województwa lubuskiego.

      - Śmierdzą śmieci sprowadzane masowo za Pana rządów Panie Donaldzie Tusku. Pozostawione mieszkańcom w wielu dziwnych miejscach niebezpieczne odpady.

      Wypowiedzieliśmy wojnę mafii śmieciowej - drastyczne kary, system SENT, wyhamowanie tego nielegalnego śmierdzącego procederu z lat 2012-15. Jestem na miejscu akcji i czuwam. Elżbieta Polak niezmiennie dezinformuje mieszkańców Zielonej Góry - napisała na Twitterze minister klimatu i środowiska. ..."

      niezalezna.pl/492208-rok-temu-rtec-dzisiaj-smrod-tusk-znow-atakuje-rzad-w-odpowiedzi-pokazano-mu-jeden-dokument


      ""To, co stało się w Zielonej Górze to element ciągnącej się od lat afery śmieciowej Platformy Obywatelskiej, której działacze żerowali na układzie biznesowym wokół śmieci, czego przykładem jest pan Włodzimierz Karpiński z PO w Warszawie, aresztowany i z zarzutami za przyjęcie 5 mln łapówki w związku z ustawianiem przetargów w Warszawskim MPO" - mówił polityk PiS.

      Rafał Bochenek dodał, że śmieci komunalne i niebezpieczne masowo, tonami napływały z Niemiec do Polski.

      Tusk mówił o Europie w Polsce, ale nie dopowiedział, że chodzi mu o zrobienie z Polski europejskiego śmietniska.

      Bochenek podkreślił jednocześnie, że "to politycy PO wydawali w tym zakresie wszelkie decyzje, zezwolenia i mają narzędzia od lat nadzoru nad składowiskami odpadów, bo to oni rządzą w samorządach mających całe instrumentarium kompetencji w tym zakresie".

      Dzisiaj kłębowiska dymu unoszące się nad Zieloną Górą to symbol kłamliwej trucizny, jaka sączy się z ust polityków PO i sprzyjających im mediów. Próbują odwracać kota ogonem, umywać ręce, a to oni ponoszą za ten śmieciowy skandal odpowiedzialność

      - stwierdził Bochenek. ..."

      Jak dodał, "kolejny raz dzieje się to pod rządami pani marszałek (województwa lubuskiego Elżbieta) Polak z PO, która kilka miesięcy temu wraz z TVN-em okłamywała całą Polskę o rtęci w Odrze. Po kilku dniach okazało się to oczywistą nieprawdą".

      My walczymy z mafiami śmieciowymi. Zaostrzyliśmy przepisy karne, uszczelniliśmy granice i od 2018 roku nie wjeżdżają do Polski śmieci komunalne z Niemiec - przerwaliśmy ten proceder. Wzmocniliśmy inspektorów ochrony środowiska, którzy teraz bez zapowiedzi mogą przeprowadzać kontrole

      - wskazał rzecznik PiS.

      Zezwolenie na płonące od soboty składowisko odpadów w Przylepie pod Zieloną Górą wydał w 2012 r. związany z Platformą Obywatelską starosta zielonogórski Ireneusz Plechan. Od tego czasu w Przylepie pod Zieloną Górą funkcjonowała hala pełna niebezpiecznych odpadów. Zgodnie z polskimi przepisami pozwolenia na gromadzenie i utylizowanie niebezpiecznych substancji wydają starostowie. ..."

      niezalezna.pl/492234-donald-tusk-zrobil-z-polski-smietnik-europy-a-teraz-atakuje-rzad-mocny-komentarz-w-sprawie-afery-smieciowej

      *


      Jak wskazała Pani Dorota, po PO przyszedł PiS i nie aresztował przestępców śmieciowych z PO.
      Wniosek?
      Należy głosować na Konfederację.

      *

      U .E.
      Wystarczy. Trzeba z tym skończyć, żeby zastopować trujące niemieckie śmieci w Polsce.
      Również dlatego.
      • cojestdoktorku Re: Kłamstwa GW/TVN z pozycji wyborcy PiS. I wnio 24.07.23, 19:17

        > Wniosek?
        > Należy głosować na Konfederację.

        Konfederacja to pełna wolnośc gospodarcza
        do Polski mógłby po ustanowieniu tej wolnosci przywieźć śmieci każdy kto chce i skąd chce
        • pepe49 Re: Kłamstwa GW/TVN z pozycji wyborcy PiS. I wnio 24.07.23, 23:05
          Gdyby to była UPR. Ale to jest konfederacja z narodowcami. Pan Giertych jest nieprzejednanym obrońcą Narodu...
    • monalisa2016 Re: Ekologia w państwie PiS 24.07.23, 17:41
      Medialne celowe szczucie i dzielenie spolecznosci ale co wymagac od przekupek z jarmarku.
      • pepe49 Re: Ekologia w państwie PiS 24.07.23, 19:08
        Przed chwilą wiadomości Polsatu o 18.50 podsumowały historję z Zielonej Góry.
        Polsat zdradził kumpli i osobiście oppozitionsfuehrera.
        Ryża zemsta nadciaga...
    • cojestdoktorku Re: Ekologia w państwie PiS 24.07.23, 19:12
      www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1600367%2Czgode-na-skladowisko-odpadow-w-przylepie-w-2012-r-wydal-starosta

      www.zgora.pios.gov.pl/niebezpieczne-odpady-w-przylepie/
      • monalisa2016 Re: Ekologia w państwie PiS 24.07.23, 19:19
        Ok, ok powiedzcie szczerze gdzie powinny byc wedlug was, wedlug krzyczacych mediow, wedlug krzyczacych politykow skladowane jak i utylizowane smieci? Na Marsie?

        Na mojej "wsi" tez bylo w jednym roku pare pozarow skladu smieci i co? Pozary ugaszono ale takiego cyrku jak w Polsce nie bylo.
        • cojestdoktorku Re: Ekologia w państwie PiS 24.07.23, 22:13
          monalisa2016 napisał(a):

          > Ok, ok powiedzcie szczerze gdzie powinny byc wedlug was, wedlug krzyczacych med
          > iow, wedlug krzyczacych politykow skladowane jak i utylizowane smieci? Na Marsi
          > e?

          w kraju pochodzenia, ale te śmieci to mamy pewnie od jakichś ekologicznych europejczyków, dla których silne zaangażowanie w ekologię kończy sie na granicy ich państwa

          > Na mojej "wsi" tez bylo w jednym roku pare pozarow skladu smieci i co? Pozary u
          > gaszono ale takiego cyrku jak w Polsce nie bylo.

          pożary składowisk odpadów zdarzaja się regularnie
          https://static.im-g.pl/im/0/30003/m30003820,NIK2.jpg

          ale wazne co sie pali, bo jak papier, czy meble to luz, tropche CO2, troche sadzy i popiołu, da się żyć
          jak jakieś opony to gorzej, bo juz coś wiecej niz tylko sadza
          no ale jak się pala nie daj boże śmieci z "ekologicznego" przemysłu to juz nie tylko masa róznych weglowodorów sie pojawia w powietrzu ale też metale ciezkie no to jest skazenie
          • monalisa2016 Re: Ekologia w państwie PiS 24.07.23, 23:03
            cojestdoktorku napisał:

            > w kraju pochodzenia, ale te śmieci to mamy pewnie od jakichś ekologicznych euro
            > pejczyków, dla których silne zaangażowanie w ekologię kończy sie na granicy ich
            > państwa


            Wiesz co, to co media i w jaki sposob pisza mozna sobie o kant kolana smile rozbic, dlatego bankrutuja poniewaz ludzie nie chca tego czytac. Polske nie sa lepsze, one w stosunku do naszych sa jeszcze gorsze. U nas powstaja alternatywne media prowadzone przez bylych dziennikarzy ktorzy nie mieli ochoty narzucony im Scheiß powielac.


            > ale wazne co sie pali, bo jak papier, czy meble to luz, tropche CO2, troche sad
            > zy i popiołu, da się żyć
            > jak jakieś opony to gorzej, bo juz coś wiecej niz tylko sadza
            > no ale jak się pala nie daj boże śmieci z "ekologicznego" przemysłu to juz nie
            > tylko masa róznych weglowodorów sie pojawia w powietrzu ale też metale ciezkie
            > no to jest skazenie


            U nas jest segregacja odpadow, opony nie znajduja sie na smietniku, nawet nie wolno wystawic ich na Sperrmüll (wystawki zużytych, nieprzydatnych rzeczy) bo zaden ich nie odbierze. Zużyte opony oddaje sie w specjalnych punktach i za to trzeba placic. Ja przechowuje opony w warsztacie samochodowym za oplata, tam zmieniam kola a jak sa opony do wymiany (na nowe) od razu warsztat sie tym zajmuje, naturalnie to swoje kosztuje. Wiec jak wspomnialam u nas nie ma oplon na smietnikach. Smieci sa sortowane wedlug przydatnosci (napisalam wczesniej), zdyscyplinowane spoleczenstwo sie do tego stosuje.

            Kazdego roku dostaje sie kalendarz wywwozu smieci jak i dostarczania ich do punktow zbioru, no zepsutych pralek, lodowek, zuzytych materacy, ... itd, tez masz okreslona ilosc w metrach szesciennych (zalezne od regionu). Przywozisz, informujesz co masz do oddania, dostajesz instrukcje co do jakiego kontenera, tam tez panuje segragacja jak i porzadek, wiec opon czy innych rzeczy nie znajdziesz na naszych oficjalnych smietnikach.

            Oczywiscie osoby jezdzace smieciarkami sprawdzaja tez kontenery, potrafia rozproc tez worek i zajrzec czy sa smieci segregowane, jak nie, pozostawiaja kontener z kartka ktory pozniej musisz na twoj koszt zutylizowac.
            • pepe49 Re: Ekologia w państwie PiS 25.07.23, 17:44
              U mnie w miasteczku segragacja odpadów wygląda tak:
              raz w roku kalendarz odbioru śmieci z podziałem na 3 rodzaje.
              Nie wiem czy załoga śmieciarki sprawdza.

              Opny oddaje się na śmieciowisku gminnym, są limity, jak na mnie za duże.
              Są tam też limity dotyczące np. śmieci budowlanych, (2x rocznie określona ilość wg objętości).
              Duże śmieci: otrzymuje się informację np. sms w jakim okresie można zażyczyć sobie odbiór. Wybieram dany dzień.
              Przyjemność kosztuje poniżej 100 zł miesięcznie.

              Poprzednio:
              2 x w miesiącu przyjeżdżała śmieciarka po kubeł ze wszystkim. Cena za kubeł ok. 18 zł.

              Relacje skądinąd:
              kilka lat temu kierowca śmieciarki Byś w Warszawie:
              - właściciel mówił, że firmie taniej brać mieszankę, zapłacić ludziom przy taśmie za sortowanie niż wysyłać osobno ciężarówki po każdy rodzaj śmieci.
              Ale mus robić drogo.

              Relacja pana Cejrowskiego z USA (Arizona) z książki "Wyspa na prerii":
              śmieci zabierają wszystkie na raz. Śmieciarka jeździ systematycznie.
              Żadnego sortowania, limitów.
              Sami sortują i sprzedają śmieci.
              Śmieciarze przyjeżdżają najdroższym samochodem do kościoła.

              Znaczy, można.

              *

              U. E. musi być zakończona.
              Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.
              • monalisa2016 Re: Ekologia w państwie PiS 25.07.23, 21:30
                Pepe49 u nas nie ma takiego czegos "kubeł ze wszystkim" bylo takie cos lata, lata temu. smile, smile

                Ile place za wywoz smieci?
                70 euro na rok.
                Kolezanka ktora mieszka w sasiednim miasteczku i wielorodzinnym bloku, chyba 5 pieter placi 100 euro na rok.

                Za wywoz wtornych smieci takich jak: papier, szklo, plastik nie placi sie nic, jedynie wywoz reszty smieci i odpadow kuchennych czy ogrodowych kosztuja, tu sa stale ceny za jednostke /kubel/kontener.
                Smieci sa odbierane codzienni zgodnie z harmonogramen rocznego kalendarza z podzialem na gatunek smieci, jedynie soboty i niedziele sa dniami ciszy.

                Dzis wystawilismy na jutrzejszy odbior maly kontener z kuchennymi odpadami i kontener z papierem i to jest odbierane dwoma smieciarkami.

                Stare opony, wedruja do przerobki i tym sie zajmuja warsztaty samochodowe.
                Jakbys pozwolil sobie je wyrzucic gdzies i cie na czynie dorwali albo ci go udowodniono bedzie czekac cie sroga kara, ze drugi raz tego nie zrobisz.
      • dorota_333 Re: Ekologia w państwie PiS 24.07.23, 21:01
        Masz wyżej wyjaśnienie.
    • dorota_333 Zielona Góra. Strumyki już fioletowe 25.07.23, 10:04
      ...a całość skażeń dopiero będzie się ujawniać. Wiele lat zresztą.

      zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/7,35182,30004059,ekolodzy-alarmuja-nie-udalo-sie-zatrzymac-toksycznej-wody-z.html


      Tymczasem podobno TVP twierdzi, że Zieloną Górą rządzi PO. Kolejne hamulce puszczają. Mamy już walkę na całego.
      • cojestdoktorku Re: Zielona Góra. Strumyki już fioletowe 25.07.23, 11:53
        dorota_333 napisała:

        > ...a całość skażeń dopiero będzie się ujawniać. Wiele lat zresztą.

        i to jest prawdziwy problem a nie CO2 - toksyczne śmieci i odpady, ten problem będzie tylko rósł
        na razie nie zaleca sie codziennego jedzenia ryb ze wzgledu na rtęć i inne metale
        z czasem będzie się zalecać by jeśc te ryby jeszcze rzadziej a bedzie się wykluczać codzienne spożywanie kolejnych produktów
        no ale świat jest zajęty walką z nietoksycznym CO2 i w czasie tej walki będzie tylko zwiększał użycie toksycznych metali prędzej czy później trafiajacych do środowiska
        • mateusz572 Re: Zielona Góra. Strumyki już fioletowe 25.07.23, 15:34
          cojestdoktorku napisał:

          > dorota_333 napisała:
          >
          > > ...a całość skażeń dopiero będzie się ujawniać. Wiele lat zresztą.
          >
          > i to jest prawdziwy problem a nie CO2 - toksyczne śmieci i odpady, ten problem
          > będzie tylko rósł
          > na razie nie zaleca sie codziennego jedzenia ryb ze wzgledu na rtęć i inne meta
          > le
          > z czasem będzie się zalecać by jeśc te ryby jeszcze rzadziej a bedzie się wyklu
          > czać codzienne spożywanie kolejnych produktów
          > no ale świat jest zajęty walką z nietoksycznym CO2 i w czasie tej walki będzie
          > tylko zwiększał użycie toksycznych metali prędzej czy później trafiajacych do ś
          > rodowiska

          Wytłuszczenie z cytatu doktorka to świadczy o głębokiej niewiedzy tegoż doktorka :

          Dwutlenek węgla (CO2)

          Pomimo tego, iż wydychamy dwutlenek węgla, obecny w atmosferze w stężeniu, wynoszącym ok. 400 ppm, CO2 jest gazem toksycznym, którego maksymalny poziom stężenia bezpiecznego wynosi 5000 ppm (0,5% obj.). Powstaje on w procesie spalania i fermentacji i wraz z metanem stanowi jeden z głównych składników emisji gazów, w tym również gazów, emitowanych w procesie uzdatniania ścieków. Pewne zagrożenia występują w gałęziach przemysłu, w których stosowany jest proces fermentacji, ponieważ gaz jest cięższy od powietrza i gromadzi się blisko podłoża. Zagrożenia występują również w miejscach zatłoczonych i źle wentylowanych, gdzie problem pogłębia się ze względu na niedobór tlenu. Dwutlenek węgla jest stosowany w cieplarniach celem intensyfikacji wzrostu roślin i warzyw. Ten bezbarwny i bezwonny gaz jest trudno zmierzyć w jednostkach niewielkiego stężenia (ppm) a ogólnie stosowanymi narzędziami jego wykrywania są systemy, działające w oparciu o promienie podczerwone.          Kontakt z dwutlenkiem węgla

          Stężenie
          (% obj.) Objawy kontaktu z dwutlenkiem węgla
          1…2 Nieznaczny wzrost głębokości oddychania w połączeniu z bólem głowy i zmęczeniem
          3 Ciężki ból głowy wraz z rozległym poceniem. Znaczna utrata sprawności
          4 Zaczerwienienie twarzy, palpitacje serca
          5 Depresja psychiczna
          6 Brak możności wykonywania ciężkich prac
          8 Drgawki, konwulsje, śpiączka i śmierć na zawał serca

          Z resztą nie chce mi się dyskutować bo doktorek zawsze ma rację, oczywiście według doktorka.
          • cojestdoktorku Re: Zielona Góra. Strumyki już fioletowe 25.07.23, 16:58

            > Wytłuszczenie z cytatu doktorka to świadczy o głębokiej niewiedzy tegoż doktork
            > a :

            rozbawiłeś mnie smile


            > Pomimo tego, iż wydychamy dwutlenek węgla, obecny w atmosferze w stężeniu, wyno
            > szącym ok. 400 ppm, CO2 jest gazem toksycznym, którego maksymalny poziom stężen
            > ia bezpiecznego wynosi 5000 ppm (0,5% obj.).

            5000% ppm to jest 0,5%, a na okrętach podowodnych i na stacjach kosmicznych jest i 10 000ppm
            czyli 1%

            > Kontakt z dwutlenkiem węgla
            >
            > Stężenie
            > (% obj.) Objawy kontaktu z dwutlenkiem węgla
            > 1…2 Nieznaczny wzrost głębokości oddychania w połączeniu z bólem głowy i zmęcze
            > niem

            No i tutaj opisujesz już wpływ stężenia w wysokosci 10 000- 20 000ppm
            i jak widac do tego stęzenia nie bardzo coś sie dzieje


            > 8 Drgawki, konwulsje, śpiączka i śmierć na zawał serca

            tak, czyli 8% zabija człowieka (długotrwałe 7% tez zabije)
            a czemu akurat tyle?
            a bo w swojej krwi masz stężenie dwutlenku węgla na poziomie 6,5%
            w w płucach stężenie dwutlenku węgla waha się w zaleznosci od miejsca i od fazy (wdech/wydech) od 1 do 6% właśnie
            wiec CO2 staje się toksyczny dopiero jak przekraczamy 6% bo wtedy juz płuca nie są w stanie usuwać CO2 a organizmu poprzez gradient stężeń między stężeniem we krwi a wiec 6,5%, a stężeniem w powietrzu a wiec 0,04% gdyż są wyęnione gazem o stężeniu CO2 7%

            co ciekawe gdyby stężenie CO2 w Twojej krwi spadło ponizej tych 6% to umrzesz bo przestaniesz przyswajac tlen zgodnie z efektem Bohra:
            pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_Bohra
            czyli byśmy mogli oddychać w naszej krwi musi być bardzo wysokie stęzenie CO2

            zdarzaja sie sytuacje gdy stężenie dwutlenku węgla spada ponizej normatywnego poziomu
            pl.wikipedia.org/wiki/Hipokapnia
            a jak sie leczy hipokapnię wywołąna np. zbyt szybkim oddychaniem?
            "Można również zaproponować oddychanie przez papierową torbę lub złączone dłonie. Ta metoda zwiększa stężenie dwutlenku węgla we wdychanym powietrzu. Zbyt małe stężenie tlenku może stać się bezpośrednią przyczyną utraty przytomności (hiperwentylacja omdlenie). "
            portal.abczdrowie.pl/hiperwentylacja-przyczyny-reagowanie
            dwutlenek węgla jest konieczny do życia i to w duzym stęzeniu bez niego natychmiast umierasz, można powiedzieć ze jest toksyczny na tej samej zasadzie co woda która tez jest niezbędna ale jak ją przedawkujesz to też umrzesz i nawet sobie z tej wody żartują:
            chemfan.pg.gda.pl/Chemiczny_Hihot/Zakazac_DHMO.html
            pl.wikipedia.org/wiki/Monotlenek_diwodoru
            i całkiem przypadkowo tak samo zazartowałeś sobie z CO2, bo tak samo jak woda jest konieczny do życia i tak samo jak woda w nadmiernym stężeniu nas zabije, bo jak powiedział Paracelsus "wszystko jest trucizna i nic nie jest trucizną"
            pl.wikipedia.org/wiki/Monotlenek_diwodoru            • mateusz572 Re: Zielona Góra. Strumyki już fioletowe 25.07.23, 19:53
              Ja tylko nieśmiało, krótko i treściwie napomknąłem, że CO2 jest gazem toksycznym dla człowieka w odpowiedzi na twoje stwierdzeni, że jest nietoksyczny, a ty od razu całą książkę o tym napisałeś.
              • cojestdoktorku Re: Zielona Góra. Strumyki już fioletowe 26.07.23, 13:46
                mateusz572 napisał:

                > Ja tylko nieśmiało, krótko i treściwie napomknąłem, że CO2 jest gazem toksyczny
                > m dla człowieka w odpowiedzi na twoje stwierdzeni, że jest nietoksyczny, a ty o
                > d razu całą książkę o tym napisałeś.

                bo to nieprawda ze jest toksyczny
                jeśli chcemy go uznać za toksyczny to dokłądnie tak samo toksyczna jest woda
                woda i CO2 jest konieczne do życia, woda i CO2 gdy przedawkujemy to nas zabije

                moze zamiast mojej nieskładnej pisaniny link omawiajacy jak bardzo potrzebujemy CO2

                spokojnywdech.pl/wiedza/dwutlenek-wegla/
                tylko obecnie mamy taka nagonkę na CO2 przez globalne ocieplenie ze tak jak zart z wody jako groźnego czyli monotlenku diwodoru bawią prawie wszystkich
                tak w żarty ze szkodliwości CO2 wszyscy wierza, bo o tym ze jest absolutnie konieczny do oddychania i życia wie dziś niewielki promil społeczeństwa, wszyscy inni robią z niego diabła zgodnie z "polityka klimatyczną"
                • monalisa2016 Re: Zielona Góra. Strumyki już fioletowe 26.07.23, 20:55
                  Co za licytacja liczb?smile, smile

                  Fakt: bez CO2 zycie na ziemi byloby niemozliwe, gdyby nie CO2 w atmosferze byloby przerazliwie zimno. CO2 jest niezbednym warunkiem fotosyntezy innymi slowami produkcji zywnosci na kuli ziemskiej.
                  • cojestdoktorku Re: Zielona Góra. Strumyki już fioletowe 28.07.23, 12:40

                    > Fakt: bez CO2 zycie na ziemi byloby niemozliwe, gdyby nie CO2 w atmosfer
                    > ze byloby przerazliwie zimno. CO2 jest niezbednym warunkiem fotosyntezy innymi
                    > slowami produkcji zywnosci na kuli ziemskiej.


                    to wiedza dośc powszechna i dotycząca roślin
                    ale my tu mówimy o tym ze CO2 jest nawet człowiekowi i zwierzętom potrzebny do przeżycia tak samo jak tlen i woda bo bez odpowiedniego poziomu CO2 w organiźmie dusimy się natychmiast
                    • monalisa2016 Re: Zielona Góra. Strumyki już fioletowe 28.07.23, 23:38
                      cojestdoktorku napisał:
                      >
                      > to wiedza dośc powszechna i dotycząca roślin
                      > ale my tu mówimy o tym ze CO2 jest nawet człowiekowi i zwierzętom potrzebny do
                      > przeżycia tak samo jak tlen i woda bo bez odpowiedniego poziomu CO2 w organiźmi
                      > e dusimy się natychmiast

                      Ludzkosc przezyla tysiace lat z CO2 i nie wyginela, istniejemy do dzisiaj mimo ze pseudo-naukowcy wyznaczali juz tyle terminow konca ludzkosci, zaden z nich sie do dzis nie spolenil. Problem dzisiejszego swiata siedzi w innym podmiocie, a mianowicie jak zmusic ludzkosc do posluszenstwa wobec garstki wiadomych ludzi (elitami trudno jest ich nazywac) wiec kazda metoda nie jest im obca. Swiat budzi sie z letargu, zauwaza o co tak naprawde tym wiadomym ludziom biega i stawia sie okoniem. Widzi sie dokladnie jak z nieletniej, slynnej dziewcze z wiadomym pochodzeniem "demonstrujacej" z tekturowym plakatem przeksztalcono ja w multimilionerke, wiec widzi sie tu dokladnie o co tak naprawde systemowi biega. Pytanie ile multimiliarderow zbogacilo sie na krzywdzie narodow?
    • pepe49 Poseł Konfederacji z Zielonej Góry podsumowuje 26.07.23, 05:17
      "...poseł Konfederacji z Zielonej Góry Krystian Kamiński, wskazał, że urzędnicy powinni zacząć ponosić odpowiedzialność za swoje decyzje.

      – Kto jest winien tej sytuacji? Ponad dekadę temu jeden ze starostów, powiązany z Platformą Obywatelską, pozwolił na to, żeby jakaś firma-krzak składowała w Przylepie niebezpieczne substancje. Naturalnie, później nie ma odpowiedzialnych, bo firma została zlikwidowana, starosta przestał być starostą – komentuje z miejsca zdarzenia Kamiński.

      – Po 2015 roku Przylep włączono do Zielonej Góry i nagle Zielona Góra dowiedziała się, że to jest ich problem. Miasto, nie mając środków finansowych, starało się o pomoc gdzieś indziej. Urząd Marszałkowski, rządzony przez PO-PSL-SLD, stwierdził, że to problem Zielonej Góry i oni pomagać nie będą. Tym bardziej, że są w sporze z miastem. Urząd Wojewódzki, zarządzany przez PiS, też odbijał piłeczkę – ...

      – No i miasto sobie nie poradziło. W Polsce jest taka sytuacja, że koniec końców nikt za nic nie odpowiada. Trzeba to zmienić, zdecydowanie. Urzędnicy muszą być odpowiedzialni za swoje decyzje, trzeba wprowadzić odpowiedzialność urzędników. W przeciwnym razie takie sytuacje będą się powtarzały, a winnych nie będzie – podsumowuje Kamiński.

      nczas.com/2023/07/23/pozar-chemikaliow-w-zielonej-gorze-czas-rozliczyc-urzednikow-kaminski-w-polsce-nikt-za-nic-nie-odpowiada/


      *

      Całkiem dobre podsumowanie.
      Chodzi o procedury nie o partyjne nawalanki.

      *

      U. E.
      Wystarczy.
    • dorota_333 Dworczyk nie życzył sobie kontroli składowisk 26.07.23, 20:28
      wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,30006488,skladowiska-odpadow-od-dawana-plona-tez-na-dolnym-slasku-ludzie.html
    • dorota_333 Zięć Beaty Kempy i dwa nielegalne składowiska 02.08.23, 09:55
      ...ani RDOŚ (podległa minister Moskwie), ani prokuratura nie widzi nic zdrożnego w nielegalnych wysypiskach prowadzonych pod Wrocławiem przez zięcia Kempy. Podobno prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie obu składowisk tuż po ślubie córki Kempy.

      wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,30032270,rdos-nie-sprawdza-nielegalnego-skladowiska-ziecia-beaty-kempy.html?_gl=1*um3r3m*_gcl_au*NTcwMzc4Nzc1LjE2ODQwOTQ2OTc.&_ga=2.72439315.1095173567.1690962628-1794806702.1684142296

      Nie wiem, jak skomentować, nie chce mi się.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka