Dodaj do ulubionych

Waluta BRICS podtarta złotem

23.08.23, 10:36
No dajesz monalisa! Wrzucaj tu te swoje opowieści jak to jutro dolar przestanie istnieć.

Swoją drogą porzucenie przez Rosję rubla i przejście na walutę sztywno związaną z dolarem (currency board) lub ze złotem wydaje się być obecnie jedynym ratunkiem dla upadającej rosyjskiej gospodarki. Oczywiście taki krok wymusiłby natychmiastowe zrównoważenie budżetu Rosji i nie pozwoliłby na finansowanie wojny na Ukrainie drukowanymi na potęgę rublami bez pokrycia.

W konsekwencji wojna na Ukrainie musiałaby zostać zakończona. Ale to jest najmniejszy problem - wystarczy że Rosja wycofa się z Ukrainy i w tym momencie wojna się zakończy. Rosja ma możliwość zakończenia tej wojny choćby dziś po południu i nikt nie jest w stanie w tym jej przeszkodzić.
Obserwuj wątek
  • monalisa2016 Re: Waluta BRICS podtarta złotem 23.08.23, 23:46
   szczurek.polny napisał:

   > No dajesz monalisa! Wrzucaj tu te swoje opowieści jak to jutro dolar przestanie
   > istnieć.

   >

   Zacytuj moja wypowiedz gdzie napisalam ze dolar przestanie istniec. Polska mowa, trudna mowa dla zrozumienia. smile Wkladasz twoje wypaczenia do moich ust.


   > Swoją drogą porzucenie przez Rosję rubla i przejście na walutę sztywno związaną
   > z dolarem (currency board) lub ze złotem wydaje się być obecnie jedynym ratunk
   > iem dla upadającej rosyjskiej gospodarki.


   Idac medialnym tropem od "X" lat Rosja bankrutuje, od "X" lat Putin choruje, (...) itd, to sa wiadomosci dla was a nie dla innych ktorzy nawet na takie media nie klikna. Kiedy Rosja porzucila rubla, napisz koniecznie kiedy. To ze wprowadzila digitalnego rubla to inna sprawa, ona nie jest na wasze skromne glowki. smile Rubel bedzie rublem, dolar bedzie dalej dolarem, a euro tu wielkie pytanie, bedzie tak dlugo jak bedzie do euro zaufanie!


   Oczywiście taki krok wymusiłby natych
   > miastowe zrównoważenie budżetu Rosji i nie pozwoliłby na finansowanie wojny na
   > Ukrainie drukowanymi na potęgę rublami bez pokrycia.


   Widze ze "rozumiesz" (celowo w lapkach)🤣 rosyjska polityke finansowa szczegolnie to na jakiej zasadzie Rosja drukuje pienadze. 🤣🤣 Kiedys ogladalam na wideo na jakiej zasadzie moze Rosja emitowac swieze banknoty, to nie jest ta sama polityka jaka stosuje FED, EZB czy Polska, tam jest bardziej rygorystyczna zasada i ja zyczylabym naszemu EZB by stosowala sie do takich samych zasad wtedy nie bylibysmy tak zadluzeni jak jestesmy i nie byloby inflacji jaka mamy. Nasze wnuki i prawnuki nie wyplaca sie z dlugow jakie wlasnie bez naszej woli na zasadzie "hulaj dusza pikla nie ma" zapedzili nasi niewybierani przedstawiciele.
   Dwoch zartownisi z Rosji zadzwonili kiedys do szefowej EZB pani Christine Lagarde i tu pani Lagarde wyrazila najwyzsze pochwaly pod adresem szefowej rosyjskiego banku centralnego pani Elvira Nabiullina, x-lat temu ta pani, znaczy pani Elvira Nabiullina zostala wyrozniona najlepszym bankowcem swiata nie bez przyczyny, sorry linku nie bede specjalnie dla ciebie szukac.
   Zadluzenie Rosji to 20% rosyjskiego PKB, zyczylaby nam takiego i Polsce zadluzenie nie mielibysmy klopotow jakie wlasnie mamy!!

   >
   > W konsekwencji wojna na Ukrainie musiałaby zostać zakończona. Ale to jest najmn
   > iejszy problem - wystarczy że Rosja wycofa się z Ukrainy i w tym momencie wojna
   > się zakończy. Rosja ma możliwość zakończenia tej wojny choćby dziś po południu
   > i nikt nie jest w stanie w tym jej przeszkodzić.   Woja na Ukrze byla by dawno zakonczona, delegacja ukrainska nawet podpisala porozumienia w Istambule, kto pospieszyl szybko, zaraz na nastepny dzien do Kijowa? No wlasnie kto? Kto nie chce zakonczania wojny na Ukrze? Kto niszczy i wyludnia ten kraj? Z jakiego powodu przedluza sie cierpienie ukrainskiego jak i rosyjskiego narodu kosztem naszych coraz wiekszych dlugow czy sa to amerykanskie, czy europejskie.
   • pepe49 Re: Waluta BRICS podtarta złotem 24.08.23, 08:30
    Rosja, Kochana Pani Monaliso, Federacja Rosyjska. Ona rozpoczęła wojnę i ona ją zakończy.

    Pani się skupia na działalności i błędach swoich rządów całkowicie (szacunek), co Pani, być może, utrudnia dostrzeżenie błędów w działaniu innych rządów.

    Potępiamy wojnę NATO - Libja?
    A czemu? Przecież rząd (dyktator) libijski zagroził globalnemu panowaniu finansowemu USA. Wprowadzając swoją walutę do rozliczeń za swoją ropę.
    Więc USA miały prawo rozpocząć wojnę.

    Rosja - Ukraina?
    Przecież rząd ukraiński wyraził chęć wejścia do U. E., czyli zagroził panowaniu rosyjskiemu w strefie postsowjeckiej (oraz deklarowanemu przez dyktatora państwa zamiarowi odtworzenia Rosji w granicach Sowdepji z 1991 r.).
    Więc Federacja Rosyjska miała prawo rozpocząć wojnę.

    Więc - każde większe państwo ma prawo rozpocząć wojnę z mniejszym, jeżeli te naruszy jego interesy lub stworzy zagrożenie ich naruszenia.

    *

    To jest pogląd rozpowszechniony ale przez wielu nieakceptowany.
    Jeżeli poprze Pani sposób postępowania FR, uczyni Pani swoje zastrzeżenia do polityki rządów państw swojej sfery fałszywymi (założyłem śmiało, że państwa demokratyczne uznaje Pani za swoje - a swoich krytykuje się bardziej).

    Co do waluty. Póki dyktator zgadza się na postępowanie pani Elwiry - system działa. Chyba ostatnio coś się psuje. Ale zobaczymy.

    Miłego dnia.

    *

    E. U.
    Zu ausrotten.
    • pepe49 errata 24.08.23, 08:42
     Nie "ma prawo" a "może".

    • monalisa2016 Re: Waluta BRICS podtarta złotem 25.08.23, 01:05

     Jak mam zly dzien wchodze na polskie forum by polepszyc sobie humor, a tu jest wiele do posmiania jak i do przyjecia jako zart albo humor.🤣     pepe49 napisał:

     > Rosja, Kochana Pani Monaliso, Federacja Rosyjska. Ona rozpoczęła wojnę i ona ją
     > zakończy.


     Nie bede polemizowac z toba na ten temat, bo przeciez media podaly wam "prawde".🤣 W zamian mojej polemiki podam ci przyklad jak widzi sie ten konflikt amerykanskimi oczyma i zrozumienie tematu. To nie jest jeden przyklad, takich przykladow mozna tu wiele przytoczyc ale akurat jestem w akcji sluchania tego wywiadu. Wywiad jest prowadzony w j. angielskim z niemieckim napisami.

     www.youtube.com/watch?v=nsHE5A-WDvQ
     Tam i owam czytalam kiedys wiele na jego temat wiec medium rodem z San Francisco niezbyt do mnie przemawia. 😂

     >
     > Pani się skupia na działalności i błędach swoich rządów całkowicie (szacunek),
     > co Pani, być może, utrudnia dostrzeżenie błędów w działaniu innych rządów.     Pepe, obserwuje scenariusze z calego swiata i widze ze one sa wszedzie pisane mozna powiedziec ta sama reka: czy to w Australii, czy Kanadzie, czy w Europie, czy w Polsce. Pare panstw nie chce sie stosowac do powszechnego dyktatu przez to probuje sie je do tego lagodnie powiedziawszy zmusic.


     >
     > Potępiamy wojnę NATO - Libja?
     > A czemu? Przecież rząd (dyktator) libijski zagroził globalnemu panowaniu finans
     > owemu USA. Wprowadzając swoją walutę do rozliczeń za swoją ropę.
     > Więc USA miały prawo rozpocząć wojnę.


     Taaa, mialy prawo rozpocząć wojnę? Wyobraz sobie hipotetycznie twoje panstwo robi to samo co chcial zrobic Gaddafi, zgodzisz sie z tym, ze obce panstwo rzuca ci baomby na glowe niszczac twoja ojczyzne, niszczac twoj dobrobyt, bo sie mu nie spodobala suwerenna decyzja twojego panstwa? Libia jest jednym przykladem z wielu.

     >
     > Rosja - Ukraina?
     > Przecież rząd ukraiński wyraził chęć wejścia do U. E., czyli zagroził panowaniu
     > rosyjskiemu w strefie postsowjeckiej (oraz deklarowanemu przez dyktatora państ
     > wa zamiarowi odtworzenia Rosji w granicach Sowdepji z 1991 r.).
     > Więc Federacja Rosyjska miała prawo rozpocząć wojnę.
     >
     > Więc - każde większe państwo ma prawo rozpocząć wojnę z mniejszym, jeżeli te na
     > ruszy jego interesy lub stworzy zagrożenie ich naruszenia.

     >

     Pepe chba to bylo w listopadzie 2013 roku na EU szczycie w Wilnie. Ostatni demokratycznie wybrany prezydent Ua chcial poflitowac z unia, jakie warunki dla Ua postawiono mu na wymienionym szczycie? Mogl je przjac dla "korzysci" (celowo w lapkach) Ua? Pepe, nic sie nie dzieje z godziny na godzine, z dnia na dzien wszystko ma swoj porzedzajacy napisany scenariusz tylko tu jest maly szkopol ze u wiekszosci spoleczenstw zawodzi calkowicie pamiec i nie sa w stanie polaczyc kropek w jedna calosc.

     >
     > To jest pogląd rozpowszechniony ale przez wielu nieakceptowany.
     > Jeżeli poprze Pani sposób postępowania FR, uczyni Pani swoje zastrzeżenia do po
     > lityki rządów państw swojej sfery fałszywymi (założyłem śmiało, że państwa demo
     > kratyczne uznaje Pani za swoje - a swoich krytykuje się bardziej).


     Pepe jestem za wolnymi, neutralnymi, praworzadnymi panstwami zyjacymi i wspolpracujacymi z wszystkimi w zgodzie i pokoju gdzie lud jest demokracja a politycy naszymi pracownikami.


     > Co do waluty. Póki dyktator zgadza się na postępowanie pani Elwiry - system dzi
     > ała. Chyba ostatnio coś się psuje. Ale zobaczymy.


     Lykasz propagande, nawet wladzy w Polsce czy gdzie indziej nie wazylabym sie nazywac dyktatorami mimo ze tu na forum padaja takie okreslenia, kazde panstwo ma takich rzadzacych na jakich intelektualnie zasluguje spoleczenstwo, nie chce tu obrazac kogoskolwiek poniewaz kazdy z nas ma inny mentalnosc jak i inne pojmowanie rzeczywistosci. Na przyklad ja bym sie nie nadawala do Polski poniewaz moja spostrzegawczsc rzeczywistosci odbiega bardzo od polskiego spoleczenstwa i wcale sie tego nie wstydze ani sie tym nie przejmuje poniewaz mam pelne prawo do tego. Co by bylo gdyby bylismy wszyscy jednomyslni???🤣 Bronia jeszcze zadne panstwo nie uzyskalo pokoju jak to niektorzy lobbyisci bronii wbijaja nam do glow "Frieden schaffen mit Waffen" Nein, nein(!!!) Frieden schaffen ohne!!! Waffen!!!

     Badzmy zadowoleni ze Putin jest jeszcze u wladzy, co bedzie jak sie dorwia twardoglowi krytycy jego z tylnich siedzen wtedy bys zobaczyl co moze nas wszystkich spotkac. Zachod, znaczy zachodni neoconi przegieli na calego i mamy to co mamy z wielka szkoda dla nas a szczegolnie dla spoleczenstw konfliktu.

     Zobaczymy co sie wydarzy, wysluchalam konferencji prasowej z Johannesburg'a, BRICS to nie 5 panstw tylko obecnie 11 z handlem miedzypanstwowym w rodzimych walutach. Tja, tja widze juz zaoceanicznego Joe jak bedzie musial placic za rope w Saudi-Riyal'ach.🤣 O wspolnej BRICS-walucie wedlug konferencji prasowej w Johannesburg ma byc podjeta decyzja na nastepnym BRICS-szczycie.     > Miłego dnia.
     >
     > *
     >
     > E. U.
     > Zu ausrotten.
     • monalisa2016 Re: Waluta BRICS podtarta złotem 25.08.23, 01:17
      Sorry za liczne bledy w typowaniu.
  • szczurek.polny Re: Waluta BRICS podtarta złotem 29.08.23, 10:36
   Czy dolar przestał już być światową walutą rezerwową i został w tej roli zastąpiony przez nowy wspólny pieniądz BRICS podtarty złotem?

   Pytam bo nie wiem a nie chce mi się gazet sprawdzać.
   • przycinek.usa Re: Waluta BRICS podtarta złotem 31.08.23, 06:04
    sympatyzuje z taka opinia. Dokladnie tak jest . Nie chce sie juz sprawdzac gazety. Wyglada to tak, ze o wszystkim decyduje jakas klika i nie ma sensu ani czytac, ani wymyslac. Zdalnie sterowane notowania.
   • monalisa2016 Re: Waluta BRICS podtarta złotem 03.09.23, 01:41
    szczurek.polny napisał:

    > Czy dolar przestał już być światową walutą rezerwową i został w tej roli zastąp
    > iony przez nowy wspólny pieniądz BRICS podtarty złotem?
    >
    > Pytam bo nie wiem a nie chce mi się gazet sprawdzać.    twitter.com/JackStr42679640/status/1696500736534995258
    • szczurek.polny Re: Waluta BRICS podtarta złotem 04.09.23, 12:29
     A co ty tu za scam reklamujesz?

     Przecież wystarczy wpisać sobie w Google'a napis widoczny na tej niby monecie: "Quantum Financial System" żeby wiedzieć że to scam jest.

     Ten cały QFS to jakaś prywatna inicjatywa kilku szemranych firemek, które to już, już niedługo będę miały rewolucyjną technologię, która już, już zrewolucjonizuje światowy system finansowy. Tylko na razie nie mają nic. Poza głodnymi prezesami do wykarmienia.

     "The new quantum financial system is a global international monetary system that uses quantum computing and blockchain technology to conduct financial transactions." To ja się pytam: gdzie tu jest to złoto? Gdzie tu jest to zabezpieczenie?

     Oczywiście samego QFS nigdzie nie możesz dostać. Możesz za to kupić akcje tych firemek i dorzucić się do pensji ich zarządów. Kiedyś, w przeszłości być może przyniesie ci to miliooooooony, na razie masz okazję dokarmić cwaniaków. Chcesz kupić akcje BlueQubit? Proszę bardzo, droga wolna.

     My to tu na Forum wielokrotnie już przerabialiśmy: zimna fuzja na elektrodach z cynku, super ładowarki ładujące telefon komórkowy w 30 sekund, NFT - było tego trochę.

     Jak będziesz miała coś więcej niż filmik jak ktoś obraca w palcach krążek z żółtego stopu metali to wtedy wróć i podziel się wiedzą. Na razie się nie popisałaś.

     Jakieś oświadczenie Banku Ludowego Chin na przykład? Bo oświadczenia bankrutów i żebraków (Argentyny, Egiptu, Rosji, Iranu, Brazylii) nie mają żadnego znaczenia.
     • monalisa2016 Re: Waluta BRICS podtarta złotem 04.09.23, 14:14
      Szczurek to nie jest na twoja glowe by coskolwiek z tego zrozumiec wiec nie zaslaniaj sie Google.


      Szczurek gdy tylko kraje BRICS osiagna zalozony cel, "superpotega" USA i "potega" ich kumpli z EU dobiegna konca ale trzeba cos z tego zrozumiec jak i cos niecos wiecej wiedziec na ten temat. Tu wujek Google nie naleje ci wiedzy do glowy.
      Czesc z wydrukowanych i wyemitowanych wielu bilionow dolarow, euro naplyna nastepnie z powrotem do USA i EU i wytworza ogromną presje inflacyjna, ktora moze ponownie spowolnic zrujnowane gospodarki wysokimi stopami procentowymi. Jesli FED podniesie kolejne stopy procentowe, EBC bedzie musialo pojsc w jego slady. Z jakim efektem? Ano grozi to trwala recesja dla kolektywnego zachodu, patrz wydarzenia w Afryce, patrz wydarzenia w Azji, znaczy wyzwalanie sie Afryki z pod zachodniej kolonizacji i zachodniego wyzysku.
      Powiedzmy prawde kolektywne wartosci zachodnie juz przegraly bezpowrotnie walke o dominacje na tej planecie, taka jest prawda.
      Najlepszym przykladem z wielu jest Saudyjska Arabia, patin czyli matka chrzestna tak zwanego "petro-dolara" przechodzi na juany, rupie, ruble, ..., innymi slowy na waluty regionalne strefy BRICS. Inni mimo ze nie sa jeszcze w BRICS (dopiero beda od 1 sytycznia 2024) juz zawieraja umowy handlowe w regionalnych walutach, co to oznacza dla dolara, dla euro? Mniejsze zapotrzebowanie! Ile krajow czeka w kolejce do przystapienia? Tja, wsrod nich sa nawet dwa kraje nalezace do NATO (Grecja i Turcja). smile

      Prezydent Francji Emmanuel Macron przyznal, ze w krajach europejskich i ogolnie na zachodzie panuje juz recesja. Caly ten proces recesyjny wynika z nieprzerobionego kryzysu z lat 2008-2010 i jest wynikiem powstania wielkich mocarstw miedzynarodowych, znaczy BRICS. O czym pisalam od lat na forum i bylam wysmiana? smile Ano, ze bogactwo przesuwa sie na wschod i byc moze do Afryki.

      Co sie odwlecze to nie uciecze, wszystko w swoim czasie by nie doprowadzic do jeszcze wiekszego kryzysu swiatowego jaki sie nam zapowiada.
      Szczurek ale to nie jest na twoja glowke. smile, smile
      • szczurek.polny Re: Waluta BRICS podtarta złotem 04.09.23, 14:53
       > Szczurek gdy tylko kraje BRICS osiagna zalozony cel

       Czyli przyznajesz, że jeszcze póki co bankruci z BRICS niczego nie osiągnęli. A wklejony przez ciebie filmik z żółtym krążkiem to jedna wielka kupa.

       Dziękuję.
       • monalisa2016 Re: Waluta BRICS podtarta złotem 04.09.23, 17:08
        Szczurek przeciez ci napisalam ze ten temat nie jest na twoja glowe a mimo tego podskakujesz jak piskorz zahaczony na wedce wmawiajac mi ze cos tam przyznalam, ale co? smile Polska mowa trudna mowa nawet dla osoby wyksztalconej w Polsce.smile

        BRICS-block ma juz wyzszy udzial w swiatowym PKB niz kraje G7 i stanowi stale rosnaca przeciwwage. Tja jaki wniosek? G7 pozostaje w tyle pod względem PKB. Wedlug danych MFW BRICS-block wygeneruje juz w tym roku przeszlo 32,0% swiatowego PKB, a to jest bardzo duzo w porownaniu do G7.

        W przyszlym roku (od 01.01.2024 roku) BRICS-block znacznie sie rozszerzy, z pieciu do jedenastu krajow czlonkowskich, decyzja podjeto na szczycie w Johanesburgu. I co, wszystkie szesc nowych czlonkow to kraje produkujace rope naftowa: Rosja, Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Iran (< wedlug naszego f-medrca smile szczurka to bankruci), Argentyna, Egipt i Etiopia. Co to tak na prawde oznacza? Ano to, ze BRICS-block bedzie dysponowac 80% swiatowej produkcji energii (ropa naftowa + gaz) oraz calkowita kontrole nad nia. Kto ma kontrole nad energia sadze ze znaczenia tego w swiatowej gospodarce nie musze argumentowac poniewaz samo mowi przed siebie.
        Szczurek tego wujek Google ani ponizszy szarman od sprzeczek i ublizania cie nie nauczy. smile, smile
        • szczurek.polny Re: Waluta BRICS podtarta złotem 04.09.23, 21:29
         > decyzja podjeto na szczycie w Johanesburgu.

         Właśnie! Szczyt w Johannesburgu! Przecież już od roku wszystkie rosyjskie trolle w całym internecie zapowiadały nam, że to właśnie na szczycie w Johannesburgu państwa BRICS ogłoszą plany wprowadzenia nowej globalnej waluty rezerwowej podtartej złotem, która zdetronizuje dolara.

         Ja się spodziewałem przynajmniej depeszy Reutersa zaczynającej się mniej więcej tak: "Ludowy Bank Chin w porozumieniu z pozostałymi bankami centralnymi państw BRICS ogłasza plan wprowadzenia nowej wspólnej waluty służącej do rozliczeń między państwami bloku... "

         A co dostajemy zamiast tego? Jakiś filmik od naciągaczy pokazujący dłoń obracająca krążek z żółtego metalu, prawdopodobnie stopu miedzi i niklu, bo na złoto to nawet nie wygląda. Czy nie mam podstaw czuć się rozczarowany? Tak wiele obiecywano a tak mało dostaliśmy. Co poszło nie tak? Nie dogadali się?

         Czy był choć jeden komunikat oficjalnego reprezentanta któregokolwiek z zaangażowanych banków centralnych dotyczący tej fantastycznej waluty? Choć jedna krótka wypowiedź na ten temat? (Wypowiedzi Rosjan się nie liczą bo Rosja to bankrut i nawet w BRICS nie ma już nic do gadania, tak ją Putin urządził.)

         Być może nie mają złota - wszystkie banki centralne krajów BRICS mają łącznie zapasy fizycznego złota o wartości 420 mld USD, więc gdyby owa "globalna" waluta miała mieć pełne pokrycie w złocie to nie mogłaby zostać wyemitowana w większej ilości. Wyobrażasz sobie obsługę całego światowego handlu zagranicznego przy użyciu waluty która istnieje tylko w takim nakładzie?

         Na razie to państwa BRICS i państwa do BRICS przystępujące mają 80% światowej produkcji inflacji:
         - Etiopia 48% inflacji (oficjalnie 28,8%)
         - Rosja 62% inflacji (oficjalnie 4,3% - ci to się nie patyczkują z fałszowaniem danych)
         - Egipt 66% inflacji (oficjalnie 36,5%)
         - Iran 71% inflacji (oficjalnie 47,5%)
         - Argentyna 161% inflacji (oficjalnie 113%)

         Przynajmniej wiadomo jak ta nowa waluta będzie się nazywać. 1 Yeti - nikt nie wiedział, nikt nie słyszał ale podobno gdzieś tam w Himalajach żyje.
         • monalisa2016 Re: Waluta BRICS podtarta złotem 04.09.23, 22:00
          Szkoda ze nie znasz jezyka niemieckiego bys zobaczyl kto tu troluje. Reportaz Austriaka na temat rozwoju w Saudyjskiej Arabii. Wszyscy wedlug was sa ruskimi trollami? Jak to jest z wami? Nasza wiedza na temat wydarzen na swiecie a wasza to dwa swiaty ktorych nie mozna w zaden sposob z soba rownac. smile, smile

          tlumaczenie tekstu znajdujacego sie pod wideo:

          "Wizja 2030 – czy Arabia Saudyjska stanie się nową Europą?

          Thomas Bachheimer, główny ekonomista domu handlu metalami szlachetnymi Goldvorsorge, od ubiegłego roku mieszka w Dubaju. Tutaj zyskał zupełnie nowe spojrzenie na świat arabski i jeszcze bardziej krytycznie niż wcześniej ocenia rozwój wydarzeń w Europie. W specjalnym programie AUF1 z Bernhardem Rieglerem omawia plany Arabii Saudyjskiej dotyczące zastąpienia Europy jako lokalizacji biznesowej i wyjaśnia, o co chodzi w „Wizji 2030” saudyjskiej rodziny królewskiej. Relacjonuje NEOM i gigantyczne, futurystyczne pustynne miasto „The Line”, które jest obecnie w budowie. Bachheimer widzi rozwój „Monte Carlo z produktywnością” na Półwyspie Arabskim. Europa natomiast pozostanie jedynie „rolą Mołdawii”

          Wideo:

          auf1.tv/auf1-spezial/vision-2030-wird-saudi-arabien-das-neue-europa/
          Tekst do wrucenia na tlumacza

          auf1.info/sechs-neue-brics-mitglieder-ab-2024-auch-saudi-arabien-und-iran-dabei/

          na koncu mowi: "Er sagt: „Europa ist hier der größte Verlierer“. / Mówi: „Europa jest tutaj największym przegranym”.


          To jest juz dawno nam wiadome, widzimy na wlasne oczy co w Europie sie dzieje jak zjezdzamy po rowni pochylej w biede i wielkie bezrobocie!!! Za wielka woda nie jest inaczej!!!

          Jak jest to z wami, wszedzie widzice rosyjskich troli, rosyjskich agentow, rosyjskie onuce, ... itd, czym w koncu jestescie? Jesli chodzi o wiedze, TRZECIM swiatem!!!

          • monalisa2016 Re: Waluta BRICS podtarta złotem 04.09.23, 22:45
           Do wrzucenia na tlumacza doniesienia z austriackich mediow bo przeciez my jestesmy "rosyjskimi trolami"(lol)

           ALARMSTIMMUNG
           Globalisten-Macht in Gefahr: UNO-Chef hat Angst vor BRICS-Konkurrenz / NASTRÓJ ALARMOWY
           Potęga globalistyczna w niebezpieczeństwie: szef ONZ obawia się konkurencji BRICS


           auf1.info/globalisten-macht-in-gefahr-uno-chef-hat-angst-vor-brics-konkurrenz/
       • dorota_333 Re: Waluta BRICS podtarta złotem 04.09.23, 19:27
        Może byś mnie poparł w moich apelach do Adminów, żeby rosyjskiego trolla usunąć?
        • monalisa2016 Re: Waluta BRICS podtarta złotem 04.09.23, 20:37
         dorota_333 napisała:

         > Może byś mnie poparł w moich apelach do Adminów, żeby rosyjskiego trolla usunąć
         > ?

         Nie trzeba by bylo tak na prawde ciebie usunac jako trolla socjalistycznych globalistow? No jak to jest z toba?
        • szczurek.polny Re: Waluta BRICS podtarta złotem 04.09.23, 21:31
         Dlaczego? Dobrze się bawię. Jak mi się znudzi to przestanę karmić.
     • lastboyscout Re: Waluta BRICS podtarta złotem 04.09.23, 14:57
      Szczurek, tu juz kilku probowalo ja ratowac, cos tlumaczyc, podawac fakty
      ale to i to drugie jej podobne zero nienawidzi wszystko co nie miesci sie
      w jej dewockim, nationalsozialismus "swiatopogladzie" dyktowanym jej przez medialnych
      szamanow i glosy w glowie (nie mylic z mozgiem) wink

      To taka wspolczesna odmiana hipochondrii i natruralnej selekcji.
      Kiedys stare, durne, paskudne baby sluchaly jak Boga klechte czy medyka aby zdurniec tak aby ktos ich czasem nie zaplodnil.

      I od tego czasu nic sie nie zmienilo po za nazwami babskich szamanow wink

      Powrocmy wiec do naszych sensownych utarczek .

      To lepsze niz gadac do klamki jak mawial Vice-Versa ! smile
  • buldog2 Re: Waluta BRICS podtarta złotem 30.08.23, 10:14
   .
  • jorl11 Re: Waluta BRICS podtarta złotem 07.09.23, 19:27
   szczurek.polny napisał:


   > Pytam bo nie wiem a nie chce mi się gazet sprawdzać.

   To drogi szczurku cos innego bys sprawdzil? Cos blizszego Ciebie?

   Jak to jest z subwencjamu unijnymi dla Polski? Mowie nie o KPO a o tych ktore zawsze byly a wynikaja z tego ze wasz polski PKB/leb, ten normalny a nie jakis PPP czy jakos tam, jest ponizej sredniej unijnej?

   Tu link do waszego ministerstwa na ten temat:

   www.gov.pl/web/finanse/transfery-polska-ue-unia-europejska

   Podajecie kompletne roczne, wezmy np. rok 2022, jest tam jako pdf ale zalaczam jako obrazek na dole. Widac dostaliscie w 2022 netto ponad 11mild €.

   Za rok 2023 jest nie pdf a excel i zatytuowany lipiec 2023, jest w tym linku.
   Ja z niego zrobilem tez obrazek a ze forum obniza rozdzielczosc obrazkow wiec aby bylo czytelne podzielilem na 2 czesci. Zalaczam nizej 1 i 2.
   Co widac? Jest kolumna z suma wszystkich kwot, w obie strony, Polska<>Unia i kolumna za lipiec 2023. I widac ciekawa aprawe. Do lipca 23 wlacznie liczac od poczatku 20223 mieliscie normalna ze tak powiem nadwyzke, jestescie odbiorcami netto za 5 mild € za ten czas czyli jakby extrapolowac na rok byloby te zwyczajowe ponad 10mild € na plus/netto dla Polski.
   Ale w lipcu macie 10 mil € na minus, wiecej wplaciliscie jak dostaliscie. Nie widac czy juz w czerwcu, ukrywacie to, tak mieliscie ze staliscie sie zerowym odbiorca czy dopiero od lipca ale zmiana jest ogromna.
   Mamy wrzesien, sierpien minal, moglbys drogi sczurku poszukac w gazetach albo ministerstwach, lepiej, u Ciebie i mi podac jaki bilans jest w sierpniu 23? Podobnie jak w lipcu czyli nic nie dostaliscie czy wrocilo do tego ze dostajecie? Bo mi sie nie chce sprawdzac.

   Teraz dlaczego taka zmiana? Czybyscie PKB/leb skokowo tak zwiekszyli wlasnie w tych miesiacach ze wyszliscie powyzej sredniej Unijnej i naturalnie wtedy musicie byc platnikiem netto do Unii?

   Ale to cos nie tak chyba bo:
   www.rp.pl/dane-gospodarcze/art38955901-techniczna-recesja-w-polsce-gus-podal-fatalne-dane-o-pkb-w-drugim-kwartale

   Tu pisza ze w tych kwartalach wasz PKB spadl nawet. jakos tam ze 2,5% a to dosc rekordowo w Unii. Wiec to nie moze byc skok waszego PKB ze staliscie sie platnikiem netto do Unii nagle.

   To jak szczurku poszukasz i podasz cos na ten temat?
  • monalisa2016 Re: Waluta BRICS podtarta złotem 07.09.23, 21:51
   halturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/world/sample-of-potential-brics-currency-note
   • szczurek.polny Re: Waluta BRICS podtarta złotem 08.09.23, 08:25
    Buahahahaha! Rosyjski ambasador pokazał nowy wzór 100 rubli. Ten papierek to prawie dolara będzie wart!

    Tego właśnie od ciebie oczekiwałem - treści rozrywkowych popartych lekko abstrakcyjnym humorem. Przecież taką "globalną walutę rezerwową" to i ja na mojej domowej drukarce mogę zrobić, ze dwie godziny mi to zajmie.
  • szczurek.polny Re: Waluta BRICS podtarta złotem 09.10.23, 12:58
   Specjalnie dla ciebie monalisa podbijam ten wątek żeby się dowiedzieć jaki jest dziś kurs BRICSa podtartego złotem i czy za 100 BRICSów można dziś 1 dolara dostać.

   Bo kurs opartego na surowcach rubla spadł w okolice 5 listków papieru toaletowego i póki co wartość jednego rubla wystarcza na oszczędne podtarcie się. Ale to się może w przeciągu roku zmienić i nawet tyle jeden rubel wart nie będzie.
  • szczurek.polny Re: Waluta BRICS podtarta złotem 20.11.23, 12:39
   Argentyna przyjmuje walutę BRICS jako swój oficjalny pieniądz!

   A nie... Nowowybrany prezydent Argentyny zapowiedział wycofanie peso, dolaryzację i wycofanie wniosku Argentyny o członkostwo w BRICS.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka