Dodaj do ulubionych

Kłamstwa wyborcze

26.08.23, 14:09
Pan zw założył wątek do komentowania referendum i innych pomysłów PiS.

forum.gazeta.pl/forum/w,17007,176516681,176516681,Mlotkiem_w_leb_.html


Ten będzie po prostu o kłamstwach. Ponieważ ja nie lubię kumpli

„… fragment wypowiedzi Tuska z 16 sierpnia:

Jest pytanie o podniesienie wieku emerytalnego […] Dlaczego PiS to robi? Może dlatego, że w poufnych, niemalże tajnych dokumentach, jakie wysłał do Brukseli w sprawie zobowiązań wobec pewnych unijnych standardów, to Morawiecki w tych dokumentach napisał o tym, że Polska, jeśli on będzie premierem, będzie podwyższała wiek emerytalny.
Portal demagog, zajmujący się tzw. factchekingiem, wyjaśnia, że chodzi o załącznik do Krajowego Planu Odbudowy, w którym zakłada się „wprowadzenie zachęt do pozostawania na rynku pracy”. Tusk sformułował fałsz - o „podwyższania wieku emerytalnego” nie ma tam mowy.

„ … W załączniku do Krajowego Planu Odbudowy polski rząd w porozumieniu z Komisją Europejską ustalił jako jeden z kamieni milowych „Wydłużenie okresu aktywności zawodowej i promowanie pracy po przekroczeniu ustawowego wieku emerytalnego”.

Załącznik do KPO przedstawia konkretne rozwiązania, jakie mają zostać podjęte w celu wydłużenia aktywności zawodowej w Polsce. Chodzi o przyjęcie zmian w ustawie o PIT.

Osoby pracujące już po osiągnięciu wieku emerytalnego byłyby zwolnione z podatku pod warunkiem nieprzekroczenia pierwszego progu dochodowego.

Omówione dokumenty nie są tajne. KPO można znaleźć zarówno na stronie Komisji Europejskiej, jak i na stronie rządowej. Na stronie Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej od samego początku dostępne były załączniki do KPO. Jak informuje nas Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, publikacja KPO nastąpiła po jego zatwierdzeniu przez Radę UE w czerwcu 2022. Przedstawicielstwo zaznacza również, że polski rząd nie wnioskował o utajnienie KPO. KPO wraz z załącznikami nie przewiduje podwyższania ustawowego wieku emerytalnego.
Ponadto – wbrew sugestii Donalda Tuska – dokumenty te nie miały być tajne.


Kłamstwo drugie: sfabrykowany głos premiera Morawieckiego

PO opublikowała antypisowski spot, w którym zestawia wypowiedzi premiera o dobrej współpracy na prawicy z wypowiedziami premiera o braku tej współpracy. Problem polega na tym, że ta ostatnia teza została stwierdzona nie przez Morawieckiego a przez sztuczną inteligencję, której zlecono podszycie się pod głos polityka PiS.
Później w spotach dodano, że głos jest stworzony przez AI.

… Ale i na tym nie koniec. Sztuczna inteligencja bowiem, głosem premiera, czyta tzw. „maile Dworczyka” wykradzione przez nieznane służby treści z korespondencji byłego ministra. Część treści jest prawdziwa a część spreparowana
- w spocie wyborczym i w debacie opozycji każde słowo z tej anonimowej strony publikującej „maile” jest traktowane jako wiarygodne i pochodzące z zweryfikowanego źródła. …”


wpolityce.pl/polityka/659939-to-juz-jest-obled-zachod-przed-tym-ostrzega-a-tusk-to-robi


demagog.org.pl/wypowiedzi/pis-planuje-podniesc-wiek-emerytalny-przygladamy-sie-kpo/

Inne stroniczki o kłamstewkach op-fuehrera:

www.tvp.info/demaskujemy-fake-newsy
www.tvp.info/71236954/jak-oni-klamia


Ciekawe do oglądania. Pożyteczne, bym powiedział. Ponieważ pepe od bardzo dawna pisze, że siła kumpli opiera się na kłamstwie, więc się te stroniczki pepemu podobają.
Codziennie w tvp info o 19.15. Akurat po głównej dawce kłamstw TVN.

Demagog.org.pl – też ciekawa strona, chociaż teksty czasem pisane w sposób nieco naiwny.
Np. na stronie:
demagog.org.pl/fake_news/satanisci-wywolali-pozary-na-hawajach-teorie-spiskowe/


autorzy zauważają, że „... Globalne ocieplenie jest faktem. Istnieje konsensus naukowy co do jego prawdziwości i co do tego, że globalne ocieplenie zostało spowodowane przez człowieka – według metaanaliz wskazuje na to 99,9 proc. prac naukowych. …”

Tymczasem wiadomo, że żadna praca, która pokaże na zależność ocieplenia od innych czynników nie zostanie zaakceptowana przez władze, państwowe albo zależnej od państwa instytucji naukowej, czyli nie zostanie opłacona. Mało tego, następne prace jej autora/autorów mogą zostać cenzurowane.

Naiwność.

Jednak co do kłamstw p. Tuska sprawa jest prostsza.
Ponieważ ten tekst zostanie w całości odrzucony przez wyznawców pana T. niech rozbawi trochę resztę.
A wyznawców i owszem, proszę o podawanie przykładów kłamstw PiS i Konfederacji.


*

U. E.
Wystarczy.

Obserwuj wątek
  • mateusz572 Re: Kłamstwa wyborcze 26.08.23, 18:16
   Tylko widzisz pepe ty czytasz jedynie słuszne zdaniem pepe stroniczki, innych nie czytasz. Czyli pogrzebałeś psa.
   Poza tym jest weekend ,miast odpoczywać, także na forum, czytamy wypociny pepego.
   Po trzecie wszyscy politycy jednacy, jednak są przyzwoici i mniej przyzwoici. Ostatnio przyzwoitość to cecha zanikająca, a ryba śmierdzi od głowy.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka