Dodaj do ulubionych

Myslalam ze w prawdziwej demokracji ... Czesc 1

28.08.23, 00:09
Myslalam ze w prawdziwej demokracji jest czlowiek tak dlugo niewinnym az udowodni sie mu wine. Zadna z spraw nie zostala w najnizszych instacjach zakonczona wiec wina oskarzonego jest jeszcze otwarta a tu, ... . Postepuje sie tak w prawdziswych demokracjach? Strach pewnych grup przed tym czlowiekiem jest jak widac przeogromnym, chyba nie musze tlumaczyc o co chodzi. Stawka jest jednak bardzo duza. Przeczytajcie sami automatyczne tlumaczenie zalinkowanego artykulu z Gateway Pundit. Inne media donosza tez o tym.

Link do Gateway Pundit:
www.thegatewaypundit.com/2023/08/here-we-go-florida-attorney-files-legal-challenge/
Link do innych mediow np z Floridy:
www.sun-sentinel.com/2023/08/25/trump-ineligible-for-presidency-because-of-his-role-in-insurrection-lawsuit-says/
Automatyczne tlumaczenie artykulu z Gateway Pundit

"ZACZYNAMY: Prokurator z Florydy składa pozew, twierdząc, że Trump nie może wziąć udziału w głosowaniu w 2024 r. ze względu na rzekomy udział w „powstaniu” z 6 stycznia


Do sądu federalnego złożono skargę, domagając się deklaratywnego zwolnienia prezydenta Donalda Trumpa z obowiązku kandydowania w wyborach prezydenckich w 2024 r.

Składający petycję powołuje się na sekcję 3 14. poprawki do Konstytucji Stanów Zjednoczonych, która dyskwalifikuje osoby zaangażowane w „powstania” przeciwko rządowi w ubieganiu się o urząd federalny.

W pozwie złożonym we wtorek przez Lawrence’a A. Caplana zarzuca się, że Trump ma konstytucyjny zakaz ponownego kandydowania na prezydenta ze względu na jego rzekomy udział w „powstaniu” 6 stycznia na Kapitolu USA.

Caplan twierdził, że brał udział w ostatnich dwunastu wyborach prezydenckich i legalnie mieszka na Florydzie. Jest także członkiem różnych izb stanowych i sądów federalnych, w tym Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, twierdząc, że daje mu to legitymację procesową.

Fakty w tej sprawie są niezaprzeczalnie proste. Donald J. Trump był 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych, który wygrał wybory w 2016 r., a jego inauguracja odbyła się 20 stycznia 2017 r. Sprawował tę funkcję przez cztery lata, aż do przegranej w wyborach prezydenckich w 2020 r. z Josephem R. Bidenem Jr., który objął swój urząd 20 stycznia 2021 r. Prezydent Trump zdecydował się nie pojawić na inauguracji swojego następcy. Wyjechał do swojej posiadłości na południowej Florydzie, gdy odbywała się ceremonia…

6 stycznia 2021 r., po wygłoszeniu przemówienia do tłumu na Elipsie w pobliżu Kapitolu, Prezydent Trump nawoływał tłum do wymarszu na Kapitol i powiedział, że będzie tam z nim. Po zakończeniu przemówienia Trump wrócił do Białego Domu i oglądał w telewizji późniejsze wydarzenia. Jak dobrze wiemy, tłum wkroczył na Kapitol, przedarł się do budynku Kapitolu, splądrował teren rotundy, a nawet przedostał się do kilku biur przedstawicieli i senatorów…

Warto zauważyć, że dzień wcześniej prezydent Trump wysłał tweeta, w którym stwierdził, że „6 stycznia będzie szalony”. Trump zauważył później także, że powstańcy, którzy wdarli się na Kapitol, byli „wyjątkowi” i że „kochamy was”. Zaznaczył też później, że gdyby wiceprezydent Pence po prostu wykonał swoją pracę i odmówił zatwierdzenia wyników wyborów, wszystko byłoby w porządku. Dopiero przez kilka godzin wezwano Gwardię Narodową do stłumienia powstania, ponieważ rzekomo prezydent Trump odmówił i był zahipnotyzowany wydarzeniami, które miały miejsce w jego telewizji w Białym Domu…

Caplan w szczególności powołuje się na sekcję 3 14. poprawki, ratyfikowaną po wojnie domowej, aby dyskwalifikować Trumpa z kandydowania na prezydenta.

„Sam fakt, że został formalnie oskarżony o różne przestępstwa, w tym powstanie przeciwko rządowi federalnemu, nakazuje zastosowanie sekcji 3 14. poprawki” – stwierdził Caplan w swojej skardze.

„Konkluzja jest taka, że prezydent Trump zarówno zaangażował się w powstanie, jak i udzielił pomocy i pocieszenia innym osobom, które angażowały się w takie działania, w jasnym znaczeniu tych terminów zdefiniowanych w sekcji trzeciej 14. poprawki”.

„Zakładając, że dotychczasowe informacje publiczne są prawidłowe i nie mamy dowodów temu zaprzeczających, Trump nie może już ubiegać się o urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych ani żadnego innego stanu Unii” – dodał Caplan.

Podsumowując, Caplan zwraca się do sądu o wydanie deklaratywnego wyroku zakazującego Donaldowi J. Trumpowi udziału w wyborach prezydenckich w 2024 r. oraz prawyborach Partii Republikańskiej na Florydzie zaplanowanych na wiosnę przyszłego roku.

W piątek dziennik „The Gateway Pundit” informował wcześniej, że republikański sekretarz stanu New Hampshire David Scanlan zwrócił się o poradę prawną w sprawie potencjalnego zablokowania Trumpowi udziału w prawyborach.

Według doniesień Scanlan otrzymał listy, w których błagano go o podjęcie działań w oparciu o teorie prawne podsycane przez kompleks Demokratów i mediów, który twierdzi, że konstytucja daje mu uprawnienia do zablokowania Trumpowi udziału w głosowaniu.

Teorie prawne opierają się na sekcji 3 14. poprawki do Konstytucji Stanów Zjednoczonych, która stanowi, że urzędnicy publiczni, którzy „brali udział w powstaniu lub buncie przeciwko Stanom Zjednoczonym, mogą zostać pozbawieni stanowiska publicznego.

Trump nie został oskarżony o udział w powstaniu lub buncie przeciwko Stanom Zjednoczonym.

„Nie będąc prawnikiem i nie chcąc podejmować decyzji w próżni, przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji poproszę o opinie prawne na temat tego, co jest właściwe, a co nie” – Scanlan powiedział „Boston Globe”.

„Mam kilku prawników, którzy są ekspertami w dziedzinie wyborów” – powiedział Scanlan. „Zwrócę się do biura prokuratora generalnego o ich opinię. Ostatecznie cokolwiek zostanie postanowione, prawdopodobnie będzie wymagało wkładu sądu”.

Profesor prawa na Uniwersytecie George'a Washingtona Jonathan Turley nazwał wysiłki Demokratów i RINO mające na celu wykluczenie Trumpa z głosowania jako „najniebezpieczniejszą teorię konstytucyjną”."

Czesc nr. 2 w nastepnym poscie
Obserwuj wątek
  • monalisa2016 Re: Myslalam ze w prawdziwej demokracji ... Czesc 28.08.23, 00:11
   Czesc nr. 2.

   "(...) Myślę, że to najniebezpieczniejsza teoria konstytucyjna, jaką widziałem od dziesięcioleci” – powiedział Turley w wywiadzie dla Laury Ingraham.

   „Mam na myśli argument, że zgodnie z 14. poprawką Donaldowi Trumpowi można zakazać ponownego kandydowania i pełnienia funkcji w rządzie federalnym, ponieważ złamał przysięgę. Popierał powstanie lub bunt.”

   To nie pierwszy raz, kiedy Turley użył słowa „niebezpieczny”, aby opisać, co Demokraci robią Trumpowi. Tutaj 15 sierpnia mówi to samo:


   W niedawnym poście w mediach społecznościowych Charlie Kirk, założyciel i dyrektor generalny Turning Point USA, wypowiedział się na temat toczącej się debaty na temat kwalifikowalności byłego prezydenta Donalda Trumpa do kandydowania na urząd w 2024 r. Zasugerował kontrposunięcie, jeśli Trump zostanie usunięty z listy wyborczej w 2024 r. w sprawie poprawki 14.

   „”Prawnicy” argumentują, że lokalni urzędnicy wybrani zarówno na szczeblu stanowym, jak i okręgowym mają władzę jednostronnego usunięcia Trumpa z kart do głosowania na podstawie 14. poprawki – nawet BEZ wyroku skazującego” – napisał Kirk.

   Kirk argumentował, że jeśli choćby jeden „radykalny sekretarz stanu lub urzędnik okręgowy” spróbuje usunąć Trumpa z karty do głosowania, prawica powinna być „równie przygotowana do usunięcia Joe Bidena z karty do głosowania”

   „Jeśli choć jeden radykalny sekretarz stanu lub urzędnik hrabstwa spróbuje usunąć Trumpa z kart do głosowania, prawica musi być w równym stopniu przygotowana na usunięcie Joe Bidena z kart do głosowania za sprzedanie Ameryki i przyjmowanie łapówek od zagranicznych oligarchów. Pamiętaj, że zgodnie z ich teorią żadne przekonanie nie jest konieczne. Kontratak musi być szybki i mocny. Z pewnością jest wiele czerwonych hrabstw, które moglibyśmy zdjąć z szachownicy w 2024 roku” – dodał Kirk.

   Trump był czterokrotnie oskarżany i postawiono mu 91 zarzutów, ale to go nie powstrzymuje.

   Wyniki sondaży prezydenta Trumpa wciąż rosną, więc establishment RINO-Demokrata-Głębokie Państwo rzuca w niego wszystkim, aby uniemożliwić mu odzyskanie Białego Domu."
  • lastboyscout Re: Myslalam ze w prawdziwej demokracji ... Czesc 28.08.23, 01:17
   Ty jestes tak durna jak zadna ustswa nie przewiduje, tak samo jak zadna ustawa nie przewiduje uznac za winnego kogokolwiek PRAWOMOCNIE nieuznanego za winnego.

   Przychylam sie do wniosku Doroty aby dac ci stad kopa ale nie za trolowanie a za nieprzecietna, nawet tutaj, glupote.
   • monalisa2016 Re: Myslalam ze w prawdziwej demokracji ... Czesc 28.08.23, 01:31
    lastboyscout napisał:

    > Ty jestes tak durna jak zadna ustswa nie przewiduje, tak samo jak zadna ustawa
    > nie przewiduje uznac za winnego kogokolwiek PRAWOMOCNIE nieuznanego za winnego.
    >
    > Przychylam sie do wniosku Doroty aby dac ci stad kopa ale nie za trolowanie a z
    > a nieprzecietna, nawet tutaj, glupote.
    >

    Czlowieku opanuj sie i zejdz na ziemie z twoich "demokratycznych mrzonek" (inaczej), zadaj sobie pytanie czy tak dziala prawprzadne panstwo i niezawisla prokuratura? Jak widac trudno ci tu o orientacje, jak i wiedze z tego wzgledu prymitywne epitety sadzac ze wszystkicm zamkniesz usta?
    • lastboyscout Re: Myslalam ze w prawdziwej demokracji ... Czesc 28.08.23, 02:23
     Kretynko, czlowiek nie jest winny bo mowi taka jak ty kretynka a dlatego, zostal uznany za winnego prawomocnym wyrokiem sadu.

     Z tym, ze kretynka nie jest w stanie pojac takiej oczywistosci i dlatego jest kretynka jeszcze przed wydania postanowienia w swojej sprawie wink
     • monalisa2016 Re: Myslalam ze w prawdziwej demokracji ... Czesc 30.08.23, 00:43
      lastboyscout napisał:

      > Kretynko, czlowiek nie jest winny bo mowi taka jak ty kretynka a dlatego, zosta
      > l uznany za winnego prawomocnym wyrokiem sadu.
      >
      > Z tym, ze kretynka nie jest w stanie pojac takiej oczywistosci i dlatego jest k
      > retynka jeszcze przed wydania postanowienia w swojej sprawie wink
      > (..)
      > Dorota nie jest glupia, Dorota jest zlym czlowiekiem, bezmyslnym rozowym wyksztalciuchem
      > A to jednak zadadnicza roznica: byc idiotka jak ty albo nie byc zdolnym do samodzielnego myslenia zwyrodnialcem jak ona.
      >

      Czlowieku bez logicznego myslenia o rozdwojonej jaźni z zacietrzewienia niepotrafiacego zachowac sie wobec innych. Powiedz nam czy ja napisalam te artykuly ze obrzucasz mnie arogancie epitetami? Nie zadales nawet sobie pytania dlaczego wrzucilam ten artykul na tlumacza. Gdybys byl w stanie pomyslec, reakcja byla by inna ale ciebie poza zacietrzewieniem i epitetami na to intelektualnie nie stac. Sam wydajesz tu i gdzie indziej swiadectwo twojej wiedzy, twojej osobowosci. Reszte sobie oszczedze!!!
   • monalisa2016 Re: Myslalam ze w prawdziwej demokracji ... Czesc 28.08.23, 01:41
    lastboyscout napisał:

    > Przychylam sie do wniosku Doroty aby dac ci stad kopa ale nie za trolowanie a z
    > a nieprzecietna, nawet tutaj, glupote.
    >

    Rownasz sie poziomowi doroty wiec co obiektywnego jak i rzeczywistego mozna od ciebie jak i od niej wymagac? NIC!
    • lastboyscout Re: Myslalam ze w prawdziwej demokracji ... Czesc 28.08.23, 02:28
     Dorota nie jest glupia, Dorota jest zlym czlowiekiem, bezmyslnym rozowym wyksztalciuchem
     A to jednak zadadnicza roznica: byc idiotka jak ty albo nie byc zdolnym do samodzielnego myslenia zwyrodnialcem jak ona.
     • pepe49 Re: Myslalam ze w prawdziwej demokracji ... Czesc 28.08.23, 22:15
      Lbs.

      Nie - zły człowiek.

      Oszukany człowiek.


      Nie widziałem tu ani jednego złego człowieka.


      *

      .
      • lastboyscout Re: Myslalam ze w prawdziwej demokracji ... Czesc 29.08.23, 16:08
       Ja zawsze wyobrazam sobie Dorote jako blondynke.
       Ale taka bez odrostow.
       Bo jezeli blondynka ma ciemne odrosty to znaczy, ze jej mozg jeszcze walczy o myslenie wink

       Ale masz racje, czesc rozowych zostala oszukana, jak wyznawcy kazdej sekty i ich szamani dopilnowuja
       aby nie mieli zadnych watpliwosci.

       Najlepszym, praktycznym przykladem jest Fauci.

       W latach 80- tych wmawial swiatu, ze wszyscy umrzemy na AIDS poniewaz wszyscy ciupciamy
       wiec wedlug przyrostu zarazonych/rozprzestrzeniania sie wirusa jaki wtedy podawal rozowy Fauci
       dzisiaj wszyscy bylibysmy martwi.

       A zyjemy.

       Antidotum na HIV/AIDS wciaz nie ma a my wciaz zyjemy wiec zarazamy sie tak samo umiarkowany.

       A nowa odmiana covidu, Eris atakuje juz tylko ... zaszczepionych.

       Malo tego !
       Eris to "grecka bogini niezgody, chaosu i nieporzadku ! "

       Przypadek?

       Chyba nie skoro po WSZELKICH pandemiach, kleskach i globalnych ociepleniach zostaje tylko
       NIEZGODA, CHAOS I NIEPORZADEK oraz pelne kieszenie szmalu KREATOROW tych rozowych jaj.

       I teraz chcialbym skupic sie na okresleniu: kreator
       bo tylko tak rozrozniam pozytecznych idiotow za jaka ty litosciwie uznajesz Dorote od SPRAWCOW.

       W tym swietle ja obstaje przy swoim zdaniu:
       Dorota i jej podobne kreatury KREUJA a nie tylko poddaja sie tej rozowej
       paranoi.

       Tak wiec to oni oszukuja a nie sa oszukiwani a to najwyzsza forma zbydlecenia.
       • szczurek.polny Re: Myslalam ze w prawdziwej demokracji ... Czesc 29.08.23, 18:03
        > A nowa odmiana covidu, Eris atakuje juz tylko ... zaszczepionych.
        > Malo tego !
        > Eris to "grecka bogini niezgody, chaosu i nieporzadku ! "
        > Przypadek?

        No widzisz, chorują zaszczepieni a umierają Republikanie.

        > 15% higher excess deaths among Republicans
        [...]
        > The higher excess death rate observed among Republican voters may continue through subsequent stages of the pandemic.
        > After May of 2021, roughly 1 month after COVID-19 vaccines became widely available, the gap between Republicans and Democrats further widened, to 7.7 percentage points (95% PI, 6.0 to 9.3 percentage points) in the adjusted analysis, or a 43% difference, the authors said.

        Z tego wniosek że najgorzej być zaszczepionym Republikaninem - nie dość że zachorujesz to jeszcze umrzesz na dodatek.
        • lastboyscout Re: Myslalam ze w prawdziwej demokracji ... Czesc 29.08.23, 18:56
         Niby tak ale najpierw nalezaloby jednak zapytac, kto oplaca takie hmmm ... naukowe badania
         i kto jest wladca mediow, ktore decyduja o publikacji takich a nie innych badan !

         OK, chorujemy, umieramy ale taaaam, to dalej beda takie jaja liberalne czy republikanskie,
         dyktatura stworcy czy anarchia?

         Bo jezeli trzy pierwsze opcje to mam przerabane ale jezeli anarchia to jako zagorzaly anrchista
         bede czul sie jak w domu ! wink
         • szczurek.polny Re: Myslalam ze w prawdziwej demokracji ... Czesc 29.08.23, 23:58
          > Niby tak ale najpierw nalezaloby jednak
          > zapytac, kto oplaca takie hmmm ... naukowe
          > badania

          Bardzo dobre pytanie!

          A więc kto opłacił badania, które pozwoliły ustalić, że "nowa odmiana covidu, Eris atakuje juz tylko zaszczepionych."

          Bo były przecież jakieś badania na ten temat, prawda?
          Na pewno jakieś były, to nie może być tylko opinia wyciągnięta z dupy, prawda?
          Były?
          • lastboyscout Re: Myslalam ze w prawdziwej demokracji ... Czesc 30.08.23, 00:25
           Inaczej.

           Badania sa po to aby cos wmowic i w efekcie zarobic.zdobyc wladanie nad pozytecznymi idiotami.
           I to weszlo w rozowe dupy bez wazeliny.

           A ze pozyteczni rozowi idioci nie mysla, wiec nie rozumiejac co wlasciwie sie dzieje, latwo zapomominaja jak ich okradziono z kasy i wolnosci to prawda nie jest grozna.

           Do nastepnej mistyfikacji/golenia/ubezwlasnowolnienia.

           Czyz nie podalem znakomitej analogii do tej epidemii grypy do epidemii AIDSa w latach 80-tych tego samego Fauciego?

           No dobrze.
           Teraz ja zadam tobie i reszcie tutejszych rozowych, pytanie:

           DLACZEGO juz sobie tego swinstwa nie wstrzykujecie ?

           Przeciez covid nadal sie rozprzestrzenia, mutuje ku coraz niebezpieczniejszym odmianom.
           "Doktor" Fauciego, Swiatowa Organizacja "Zdrowia", wszelkie ministerstwa "zdrowia" i korporacje "farmaceutyczne" przeciez nigdy nie wycofaly sie z rozowego rozkazu wchlaniania swinstwa co kilka miesiecy.

           Szczurek, tak szczerze: dlaczego juz nie chcesz byc szczurem labolatoryjnym,
           do samego konca: ich albo twojego ?
           Ha ?
          • monalisa2016 Re: Myslalam ze w prawdziwej demokracji ... Czesc 30.08.23, 00:26
           szczurek.polny napisał:

           >
           > A więc kto opłacił badania, (...)

           Musialbys zapytac Joe ktory zamierza wystapic do Kongresu o dalsza pule kredytu na badania nad preparatem ktory juz wie z gory ze przyjdzie on z Kanady. smile
        • dorota_333 Re: Myslalam ze w prawdziwej demokracji ... Czesc 29.08.23, 18:59
         > chorują zaszczepieni a umierają Republikanie

         Psiakrew, znowu lewicowy spisek.
  • pepe49 Re: Myslalam ze w prawdziwej demokracji ... Czesc 28.08.23, 22:12
   sjp.pwn.pl/slowniki/s%C4%85d%20skorupkowy.html

   W prawdziwej demokracji bieżące zasady ustala się przez głosowanie.

   Nie sposoby postępowania.

   Zasady, na podstawie których tworzy się te sposoby.

   *
   .
   .

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka