Dodaj do ulubionych

Co zostanie z polskiej gospodarki po tej kampanii

06.09.23, 15:56
...wyborczej? Tak się zastanawiam po absurdalnej obniżce stóp procentowych:

wyborcza.biz/biznes/7,147582,30161273,stopy-procentowe-rada-polityki-pienieznej-adam-glapinski.html?_gl=1*14nfr52*_gcl_au*NDU0MTUxNDI2LjE2OTIxODQ2MDM.#S.MT-K.C-B.1-L.1.duzy
Obserwuj wątek
  • kadilak Z PLN zostanie siano ...? 06.09.23, 16:10
   dorota_333 napisała:

   > ...wyborczej? Tak się zastanawiam po absurdalnej obniżce stóp procentowych:
   >

   Co jest??? Skonczylo sie to zloto z londynu?
   Na meeting -u bylem i nie wiem co sie dzieje ?
  • kadilak Re: Co zostanie z polskiej gospodarki po tej kamp 06.09.23, 18:17
   dorota_333 napisała:

   > ...wyborczej? Tak się zastanawiam po absurdalnej obniżce stóp procentowych:
   >


   A co zostanie po wspominanej tu przeze mnie wczesniej wojnie pomiedzy Polska a Ukraina i Rosja?
   jak juz sie dogadaja? Oni was, dobroczyncow, juz nienawdza z serc.

   wyborcza.biz/biznes/7,177151,30156989,polska-zamyka-granice-z-ukraina-na-kolejne-produkty-napiecie.html#S.more_red-K.C-B.1-L.2.zw
   • dorota_333 Re: Co zostanie z polskiej gospodarki po tej kamp 06.09.23, 20:06
    To jest działanie PiS motywowane politycznie. Bo można sprawę rozwiązać tak, żeby Ukraina eksportowała żywność, a w Polsce się ona nie zatrzymywała. SYSTEM KAUCYJNY.

    Tymczasem PiS woli grać sprawą ukraińskiego zboża w wyborach. I skłócać polskich rolników z Ukrainą. Kto na tym skorzysta prócz PiS? Oczywiście Rosja.

    I po to są u władzy.
  • kadilak Samcik 06.09.23, 18:32
   Rada Polityki Pieniężnej mogła chcieć swoją decyzją "wywołać realny skutek". - Tam najwyraźniej jest przekonanie, że sytuacja w gospodarce jest gorsza niż publicznie opowiadają przedstawiciele rządu. Jeśli przy wysokiej inflacji obniżamy stopy, to znaczy, że bardzo obawiamy się o stan gospodarki - wyjaśniał.

   Samcik podkreślał, że na decyzję RPP można patrzeć w dwojaki sposób. - Jeśli została podjęta nie na podstawie danych, to jest krok stricte polityczny. Manifestacja tego, że wygraliśmy z inflacją Buahahahaha 10% ????, kredyty potanieją i głosujcie na władze. Chyba że rada ma dane, których nie znamy i wynika z nich, że z naszą gospodarką jest znacznie gorzej, niż nam się wydaje. Taka decyzja to ogromne ryzyko, że złoty się osłabi, możemy rozkręcić inflację i trudno będzie z nią walczyć. Jeden ze scenariuszy mówi, że oni coś wiedzą, coś tak złego o naszej gospodarce, że odważyli się podjąć tak dramatyczną decyzję - stwierdził.

   od dawna jak w buddyjskiej modlitwie wam tu klepie , ze oni KLAMIA.W dziesiatkach rzeczy, lacznie z raportami NBP nt rezerw czy zlota.
   • dorota_333 Re: Samcik 06.09.23, 20:08
    Tak, pewnie masz rację; z gospodarką jest gorzej niż się oficjalnie podaje - dzisiejsza rozpaczliwa obniżka stóp mówi o tym wprost.

    Jeśli kłamią w statystykach - nie zdziwiłoby mnie to. Władza PiS oparta jest na kłamstwie. Dlaczego w kwestiach gospodarczych miałoby być akurat inaczej.

    Rozwalą ten kraj, ścierwa. To już pewne. Pytanie tylko: jak bardzo.
    • snajper55 Re: Samcik 08.09.23, 16:48
     dorota_333 napisała:

     > Rozwalą ten kraj, ścierwa. To już pewne. Pytanie tylko: jak bardzo.

     Rozwalają. Wybory mogą to zakończyć.

     S.
  • monalisa2016 Re: Co zostanie z polskiej gospodarki po tej kamp 07.09.23, 02:54
   dorota_333 napisała:

   > ...wyborczej? Tak się zastanawiam po absurdalnej obniżce stóp procentowych:
   >
   > wyborcza.biz/biznes/7,147582,30161273,stopy-procentowe-rada-polityki-pienieznej-adam-glapinski.html?_gl=1*14nfr52*_gcl_au*NDU0MTUxNDI2LjE2OTIxODQ2MDM.#S.MT-K.C-B.1-L.1.duzy

   Cytat:
   😱"Co zostanie z polskiej gospodarki po tej kampanii (...) Tak się zastanawiam po absurdalnej obniżce stóp procentowych"


   W jakim celu obniza sie stopy procentowe? Jaki wplyw ma obnizka stop procentowych na rozwoj gospodarki? Czy podwyzka stop procentowych zlikwiduje sie calkowicie inflacje? Moze obnizyc ale nie musi!!! Wiec nie rozumiem tytulu watka "Co zostanie z polskiej gospodarki po tej kampanii", moge twierdzic ze trolowanie na forum obnaza wiedze trolla, szczegolnie to (cytat) "Tymczasem PiS woli grać sprawą ukraińskiego zboża w wyborach. I skłócać polskich rolników z Ukrainą. Kto na tym skorzysta prócz PiS? Oczywiście Rosja." Zalosna wiedza trola ale trollowanie cala geba. Rosja juz dawno powiedziala zachodowi z wami nam nie po drodze.

   Male uwagi by pouczyc trolla, dokladniej jesli stopy procentowe spadna, kredytobiorcy bada zadowoleni (przemysl, rzemioslo, budownictwo, ... itd, jednym slowem stymuluje sie gospodarke a tym zatrudnienie), natomiast oszczedzajacy beda zirytowani ( ciulacze beda ubozsi).
   Wplyw obnizki stop procentowych na banki, na obligacje: NEGATYWNY vide: podwyzki stop procentowych przez FED i upadek bankow w USA!


   Mam nadzieje ze trollica w koncu czegos sie nauczy i przestanie bezsensownosci nam tu trolowac by przekonac formuowiczow do jej globalistycznych faworitow.
   • snajper55 Re: Co zostanie z polskiej gospodarki po tej kamp 08.09.23, 16:52
    monalisa2016 napisał(a):

    > Male uwagi by pouczyc trolla, dokladniej jesli stopy procentowe spadna, kredyto
    > biorcy bada zadowoleni (przemysl, rzemioslo, budownictwo, ... itd, jednym slowe
    > m stymuluje sie gospodarke a tym zatrudnienie),

    Obniżka stop procentowych to bardziej dostępne kredyty czyli dopływ kolejnych pieniędzy na rynek. W sytuacji wysokiej inflacji spowoduje to wzrost inflacji.

    S.
    • lastboyscout Re: Co zostanie z polskiej gospodarki po tej kamp 08.09.23, 17:25
     Obniżka stop procentowych to bardziej dostępne kredyty czyli dopływ kolejnych pieniędzy na rynek. W sytuacji wysokiej inflacji spowoduje to wzrost inflacji.


     Niekoniecznie.

     Wiecej, ODPOWIEDNIO UKIERUNKOWANEGO i ZAINWESTOWANEGO pieniadza powinno obnizyc inflacje.
     Zwlaszcza w odpowiednim srodowisku prawnym, organizacyjnym a szczegolnie ostatnio: technologicznym poniewaz to przyspiesza szybkosc obrotu pieniadza.

     Tak powinno byc, na tym polega kapitalizm ale, ze kapitalizmu juz dawno nie ma, wiec jest inflacja apotem korpodeflacja


     Ale tej idiotce i temu co potrzebuje doktora tego nie wytlumaczysz ...
     Niczego zreszta nie wytlumaczysz.
     Dlaczego nie wytlumaczysz?

     O tym ponizej:

     naukaoklimacie.pl/aktualnosci/dlaczego-niekompetencja-rodzi-pewnosc-siebie/
    • monalisa2016 Re: Co zostanie z polskiej gospodarki po tej kamp 08.09.23, 21:24
     snajper55 napisał:

     > monalisa2016 napisał(a):
     >
     > > Male uwagi by pouczyc trolla, dokladniej jesli stopy procentowe spadna, k
     > redyto
     > > biorcy bada zadowoleni (przemysl, rzemioslo, budownictwo, ... itd, jednym
     > slowe
     > > m stymuluje sie gospodarke a tym zatrudnienie),
     >

     > Obniżka stop procentowych to bardziej dostępne kredyty czyli dopżyw kolejnych p
     > ieniędzy na rynek. W sytuacji wysokiej inflacji spowoduje to wzrost inflacji.
     >
     > S.

     Tak, dostępne kredyty na trochę niższe procenty. Obniżka stóp powoduje większą inflację, przerabialiśmy już to w Europie przy ujemnej stopie procentowej.

     Ale w tym wypadku (śmiem twierdzić że będzie to chwilowe!), w wypadku polskiej decyzji chodzi tu o zachowanie finansowej płynności dla firm, a nie walki z inflacja. Od czego jest zależna inflacja? Od cen energii na międzynarodowym rynku, więc śmiem twierdzić że jest to chwilowy pisowski gag przedwyborczy który najprawdopodobniej nie przyniesie pożądanych efektów.

     Zauważ że żadne unijne panstwo, nawet Stany nie podążyły dotychczas krokiem Polski. Gdzieś widziałam dzis rano aktualny tytuł, (niestety nie czytałam artykułu z braku odpowiednich w momencie okliczności jak i czasu) że EZB przymierza się do kolejnej podwyżki stóp procentowych, ciekawa będzie w tym wypadku reakcja polskiej polityki fiskalnej oraz innych banków. Nie jest to tajemnicą, że banki pożyczają sobie nawzajem pieniądze, tu może powstać ciekawa sytuacja. Już nieraz były sytuacje, że zaufanie między bankami spadło do najniższego poziomu i przestały sobie na wzajem pożyczać, jaki był efekt? smile, smile Tja, tja.smile Można by było obniżyć inflację gdyby wszyscy obniżyli stopy procentowe i wywarły nacisk na dostawców energii do ich obniżki ale w obecnym czasie. W czasie zwaśnien, w czasie szczucia, w czasie podkopywania jest to wprost niemożliwe nie zapominając tego że nie ma spójności w decydowaniu więc jestem przekonana, że jest to, jak już wspomniałam gag przedwyborczy ponieważ Polska nie kupuje taniej energii (ropa, gaz), a wiatraki, panele, gazownie metanu nie zabespieczają dostatecznego zaopatrzenia dla przemysłu. Są kraje w unii (Francja, Hiszpania, Belgia, Austria, ..., nawet w Stanach rośnie handel z Rosją) które gwizdały na amerykansko-unijne sankcje na Rosję, nie zerwali długoterminowych umów z Rosją, tam inflacja jest niska w stosunku do innych.

     Co do prywatnych kredytów, tu polecałabym ostrożność, odczekać sytucję jak będzie się rozwijać w dłuższym okresie czasu.


     PS.

     pozwolę sobie na odniesienie się w tym poście do pana obrzucającego każdego epitetami a tym wywyższanie się jego niezbyt dobrą wiedzą jak w tym wypadku posługiwanie się argumentem kapitalizmu. Na jego posty nie chcę się zapedzać by uniknąć niezbyt ładnej przepychanki.
  • dorota_333 Są jeszcze rezerwy walutowe, które można roztrwoni 07.09.23, 12:33
   ...roztrwonić w bezsensownej próbie "obrony" złotego.

   "Obawiam się jeszcze jednego. Tego, że do obrony osłabionego złotego przed dalszą przeceną zostanie użyta nasza zbrojna szkatuła - 170 miliardów euro, które mamy w rezerwach walutowych. A to byłoby moim zdaniem przeciwskuteczne i mogłoby doprowadzić do sytuacji podobnej do tej, którą widzieliśmy w Turcji, kiedy Erdogan za wszelką cenę usiłował bronić liry i pozbył się rezerw walutowych. Niewiele to im dało. Mam nadzieję, że w Polsce aż do tego nie dojdzie, ale co do tego, że będzie próba obrony złotego przez NBP, jestem niemal przekonany"
   - powiedział Next.gazeta.pl analityk Xeliona."

   next.gazeta.pl/next/7,151003,30164086,rpp-zszokowala-kuczynski-politycznie-to-nikomu-nic-nie-da.html


   No więc idziemy w scenariusz rozpirzenia wszystkiego, co jeszcze jest.
   • kadilak Re: Są jeszcze rezerwy walutowe, które można rozt 07.09.23, 14:01
    dorota_333 napisała:

    > ...roztrwonić w bezsensownej próbie "obrony" złotego.
    >
    > "Obawiam się jeszcze jednego. Tego, że do obrony osłabionego złotego przed dals
    > zą przeceną zostanie użyta nasza zbrojna szkatuła - 170 miliardów euro, które m
    > amy w rezerwach walutowych.

    I tak to zrobia.Ale spokojnie- dane o rezerwach, zlocie etc podaje NBP , wiec zaloze sie o kazda kase ze nie ma od dawna tego, co oni wam wsiskaja. Zloto opierdolili, a ile jest rezerw to jak sprawdzisz ? Klamia, jak wszyscy Polacy.
    No, ale zobaczymy co sie stanie z PLN.
    Sam jestem brdzo zaintersowany.
    Byloby fajnie wrocic do idei penthouse. Stopy obnizyl ,ale ludzie po kredyty nie pojda bo za te pare miesiecy dostana tak w dupe, ze nie wstana z bolu ze stolka.
    Jak PLN gwaltownie pojdzie w gore to zanczy ze opychaja co zostalo pewnie.


    A to byłoby moim zdaniem przeciwskuteczne i mogłoby
    > doprowadzić do sytuacji podobnej do tej, którą widzieliśmy w Turcji, kiedy Erd
    > ogan za wszelką cenę usiłował bronić liry i pozbył się rezerw walutowych. Niewi
    > ele to im dało. Mam nadzieję, że w Polsce aż do tego nie dojdzie, ale co do teg
    > o, że będzie próba obrony złotego przez NBP, jestem niemal przekonany"
    > - powiedział Next.gazeta.pl analityk Xeliona."

    >
    > No więc idziemy w scenariusz rozpirzenia wszystkiego, co jeszcze jest.

    Glodny nie bedzie chowal ostatniej kromki zdychajac z glodu, tylko ja zje.
   • monalisa2016 Re: Są jeszcze rezerwy walutowe, które można rozt 07.09.23, 20:23
    dorota_333 napisała:

    > ...roztrwonić w bezsensownej próbie "obrony" złotego.
    > (...)


    Kobieto naucz się czegoś a przede wszystkim logicznego myślenia. Napisz nam koniecznie co ma obniżka stóp procentowych do rezerw walutowych w tym wypadku jak piszesz euro?

    Pytam się po co Polsce silny złoty? Po to by gospodarkę hamować?

    Były gorsze czasy kiedy 1 euro kosztował 4,86 złotych i co zbankrutowała Polska, zniknął złoty, rezerwy walutowe się kurczyły czy były inne istynkty by więcej towarów eksportować?

    Rozwój wartości złotego w stosunku do euro:

    www.google.de/search?q=euro+zloty&sca_esv=563438282&sxsrf=AB5stBi5PJf1F-nkK4Isd6RSWl9u4gob0A%3A1694108777209&source=hp&ei=aQz6ZL-1CtGVxc8PlLG0kAM&iflsig=AD69kcEAAAAAZPoaeYRPDLHa1yMc9Es-gJ_Gkb310_c-&oq=euro&gs_lp=Egdnd3Mtd2l6IgRldXJvKgIIADIMECMYigUYJxhGGIICMhAQABiABBgUGIcCGLEDGIMBMhEQLhiABBixAxiDARjHARjRAzIQEAAYgAQYFBiHAhixAxiDATIIEAAYgAQYsQMyCBAAGIAEGLEDMgsQABiABBixAxiDATIFEAAYgAQyCxAAGIAEGLEDGIMBMg4QLhiABBixAxjHARivAUi7L1AAWOEKcAB4AJABAJgBYKAB3QKqAQE0uAEByAEA-AEBwgIHECMYigUYJ8ICBxAuGIoFGCfCAgsQLhiABBjHARjRAw&sclient=gws-wiz
    Jaki wpływ ma obniżka stóp procentowych: kredyty stają się tańsze, co wpływa na chęć konsumpcji i inwestycji. W rezultacie stopa inwestycji rośnie, ale stopa oszczędności maleje. Rosnący popyt na pieniądz sprzyja wzrostowi gospodarczemu i stymuluje giełdę. Rośnie jednak ryzyko wzrostu inflacji.


    Cóż walka przedwyborcza gotowa do wszystkiego szczególnie w mediach, tego się nie da czytać normalnemu oku ale trolle łykaja wszystko bez weryfikacji.
    • monalisa2016 Re: Są jeszcze rezerwy walutowe, które można rozt 07.09.23, 21:34
     Cytat:

     "Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała w środę o obniżce stóp procentowych aż o 75 punktów bazowych - do poziomu 6 proc. To pierwsza obniżka stóp w Polsce od 40 miesięcy. - Ta decyzja oznacza, że RPP przestała się zajmować inflacją i tak jakby potwierdza, że wymknęła się ona spod kontroli - ocenił prof. Marian Noga w rozmowie z Gazeta.pl.(...)"

     Powyzkami stop procentowych nie zwalczy sie inflacji, tylko stabilizuje sie pieniadz ale dla tej pani jest to czarna magia. smile

     Nastepny cytat:

     "Stopy procentowe w dół, jest decyzja. "RPP wywiesiła białą flagę"
     - Rada Polityki Pieniężnej nie walczy z inflacją, wywiesiła białą flagę. Walczy natomiast o to, żeby gospodarka nie skurczyła się w tym roku w stosunku do roku ubiegłego - powiedział ekonomista. Przypomnijmy: Inflacja w sierpniu spadła do 10,1 proc. rok do roku z 10,8 proc. w lipcu wg. szybkiego szacunku. W ocenie analityków, w najbliższym czasie czekają nas kolejne obniżki stóp. - RPP może dalej obniżać stopy przynajmniej po to, by PKB był taki sam jak w ubiegłym roku, czyli żeby wzrost gospodarczy był na poziomie zerowym. Teraz się walczy o "zero", żeby wzrost nie był minusowy - skomentował prof. Marian Noga."

     next.gazeta.pl/next/7,151003,30162037,stopy-mocno-w-dol-ekspert-rpp-nie-walczy-z-inflacja-wywiesila.html#do_w=163&do_v=829&do_st=RS&do_sid=1067&do_a=1067&e=RelRecImg2&do_upid=829_ti&do_utid=30162037&do_uvid=1694010122543
     O wlasnie o to chodzi w obliczu tego co dzieje sie na swiecie i o to co nas w krotkim czasie czeka. To sa wyniki hegemoni zachodu ktora chciala kontrolowac caly swiat, swiat sie budzi i buntuje. Nawet Indie chca przywrocic swoja dawna nazwe Bharat by wyzwolic sie raz na zawsze z pod kajdanow anglosaskich
  • kadilak Da siem to policzyc? 07.09.23, 15:26
   Jak i co zmieni opierdolenie rezerw?
   NA stronie NBP gdzies jest M0,M/2/3
   ktore zreszta gwaltownie wzrosly w Polska w ciagu ostatniego roku.


   M3 money supply in Poland rose by 8% from a year earlier to EUR 2 173.2 billion in July 2023, accelerating from a 7.9% increase in the previous month and coming in above market expectations of a 7.8% advance. source: National Bank of Poland


   Imponujaco te rezerwy nie wgladaja na pierwszy rzut oka ....
   • dorota_333 Re: Da siem to policzyc? 07.09.23, 15:55
    Widzę, że idea opylenia rezerw spodobała Ci się? smile Penthouse, powiadasz.

    W tym artykule, który linkuję powyżej jest mowa o 170mld euro rezerw. Wszystkiego oczywiście nie puszczą na rynek. Trudno spekulować ile. Jeszcze trudniej: kiedy. Tak ze nie napalaj się na razie.
    • kadilak Re: Da siem to policzyc? 07.09.23, 16:04
     dorota_333 napisała:

     > Widzę, że idea opylenia rezerw spodobała Ci się? smile Penthouse, powiadasz.
     >
     > W tym artykule, który linkuję powyżej jest mowa o 170mld euro rezerw. Wszystkie
     > go oczywiście nie puszczą na rynek. Trudno spekulować ile. Jeszcze trudniej: ki
     > edy. Tak ze nie napalaj się na razie.

     Puszcza to co maja. Nawet Polska nie da rady sprzedac czegos, czego nie ma .
     Zloto wg mnie dawno puscicli do Zyda. To z Londynu tez. Ale to byla smieszna kasa, 100 ton raptem.
     BTW, w czerwcy ten glupek mowil, ze beda ZWIEKSZAC rezerwy zlota. Po co?
     A moze on i ta cala banda doradcow po prostu nie ma pojecia co pierdoli? Albo sie szprycuje czym, jak ci tu u na wszyscy. Wiecznie na haju....
     • kadilak A, to on jednak na haju jest. Sorry. 07.09.23, 16:08
      – Nie zdziwiłbym się, gdyby były pochody na mieście, że wreszcie udało nam się tę hydrę zdusić – powiedział Adam Glapiński, a w dalszej części wystąpienia stwierdził dobitnie:

      – Za 8-10 lat będziemy mieli dzisiejszy poziom PKB na głowę (według parytetu siły nabywczej) Francji czy Wielkiej Brytanii. Tak będzie.
      • dorota_333 Re: A, to on jednak na haju jest. Sorry. 07.09.23, 19:14
       Za 8-10 lat to sprowadzą do Polski tylu muzułmanów, ilu jest teraz we Francji. Nie wspomniał o tym przez grzeczność.
       • kadilak Re: A, to on jednak na haju jest. Sorry. 07.09.23, 20:53
        dorota_333 napisała:

        > Za 8-10 lat to sprowadzą do Polski tylu muzułmanów, ilu jest teraz we Francji.
        > Nie wspomniał o tym przez grzeczność.

        To nie ma znaczenia.
        Polska zaraz ruszy w dupe. Mieliscie mnostwo lat na wyrwe, na kredyt, no i i szczescie jak Zyd w okupacje.
        Ale mam cus wrazenie ze to sie konczy. Narod jest glupawy, leniwy i podszyty tchorzem. Mlodzi coraz glupsi i bezradni a starzy to pierdola i wymieraja.
        Dobra wasza. I moja.
        • monalisa2016 Re: A, to on jednak na haju jest. Sorry. 07.09.23, 21:13
         kadilak napisał:

         > dorota_333 napisała:
         >
         > > Za 8-10 lat to sprowadzą do Polski tylu muzułmanów, ilu jest teraz we Fra
         > ncji.
         > > Nie wspomniał o tym przez grzeczność.
         >
         > To nie ma znaczenia.
         > Polska zaraz ruszy w dupe. Mieliscie mnostwo lat na wyrwe, na kredyt, no i i s
         > zczescie jak Zyd w okupacje.
         > Ale mam cus wrazenie ze to sie konczy. Narod jest glupawy, leniwy i podszyty tc
         > horzem. Mlodzi coraz glupsi i bezradni a starzy to pierdola i wymieraja.
         > Dobra wasza. I moja.
         >
         >

         Skad ich najwiecej przychodzi do Niemiec? Ano z Polski i Czech!!!
  • dorota_333 Prezes Glapiński przemawia 07.09.23, 15:57
   https://static.stooq.pl/pic/35262/01.png


   Ta ostatnia czarna świeczka to jest przemówienie prezesa NBP.
   • kadilak Re: Prezes Glapiński przemawia 07.09.23, 16:06
    dorota_333 napisała:

    > https://static.stooq.pl/pic/35262/01.png
    >
    >
    > Ta ostatnia czarna świeczka to jest przemówienie prezesa NBP.

    Ale co to jest w ogole ?
    • dorota_333 Re: Prezes Glapiński przemawia 07.09.23, 19:13
     PLN_I - zbiorczy wskaźnik, indeks złotego wyliczany przez Stooq.pl.

     stooq.pl/q/p/?s=pln_i
     • kadilak Re: Prezes Glapiński przemawia 07.09.23, 20:50
      dorota_333 napisała:

      > PLN_I - zbiorczy wskaźnik, indeks złotego wyliczany przez Stooq.pl.
      >
      > stooq.pl/q/p/?s=pln_i


      Ok, DXY wersja krajowa.
      A ten Glapinski to jest ku...a glupi, nawet jak na standardy piS.
      • dorota_333 Re: Prezes Glapiński przemawia 08.09.23, 10:50
       > A ten Glapinski to jest ku...a glupi, nawet jak na standardy piS.

       Trudno powiedzieć, czy nalany knur wierzy w to, co mówi. Niemniej za niegdysiejszą rozmowę na molo powinien mieć zarzut karny (prócz wywalenia z funkcji rzecz jasna). Więc może faktycznie głupi.

       Jeżeli jednak myślisz, że głupi prezes NBP jest dla Ciebie - jako posiadacza aktywów dolarowych - w jakiś sposób korzystny, to jest to pogląd krótkowzroczny.
       • kadilak Niedlugo bedzie stress test 08.09.23, 14:10
        Mimo powtarzanej co 15 minut, doslownie, przez amerykanskie media mantry ze wszystko jest super, zaczyna trzeszczec i to juz od dawna.
        Anale i media dusza to powtarzajac jak katarynka Jen Psaki wyuczona na pamiec formulke o rosyjskiej inflacji, ze akcje jeszcze maja mnostwo miejsca by isc w gore. Pewnie mysla ze powtarzane w kolko klamstwo okaze sie prawda ?
        Tymczasem, wszystko sie konczy.
        Zobaczymy jak wy tam w Poslce, wytrzyacie nadchodacy juz niedlugo upiorny krach.

        finance.yahoo.com/news/chart-day-indicator-shows-stock-001357139.html
        --
        Inflation is actually quite low for those who don't require food, energy or housing.
  • kadilak Czyli jednak musicie glosowac na PiS 08.09.23, 15:49
   No bo wtedy sie NIE okaze ze Polska jest bakrutem. proste.

   Jak podkreślił drugi z gości Karoliny Lewickiej - Roman Imielski, "PiS jest w stanie wydać każde pieniądze, żeby utrzymać władzę". - Nawet jeśli oznacza to bankructwo naszego państwa. Budżet przygotowany na 2023 rok zakłada dziurę budżetową w wysokości 164 miliardów złotych. To jest 80 procent KPO, którego i tak nie dostaniemy - zaznaczył dziennikarz "Gazety Wyborczej".
   W jego ocenie "nasza sytuacja finansowa, o której się tak naprawdę dowiemy tylko wtedy, gdy PiS odda władzę, jest dramatyczna". - Proszę Państwa, jeśli po 15 października się okaże, że jednak PiS straci władzę, to może się okazać 16 października, że my naprawdę jesteśmy prawie bankrutem - alarmował. I wskazał, że o wielu wydatkach możemy jeszcze nie wiedzieć. - Bo jeszcze mówimy o kilkuset miliardach złotych wyprowadzonych poza budżet. Mamy zakupy dla polskiej armii i z zagranicznych mediów się dowiadujemy, że bierzemy na to np. w Korei kredyt, który może sięgnąć 100 miliardów złotych - zauważył.
   • dorota_333 Re: Czyli jednak musicie glosowac na PiS 08.09.23, 19:25
    Logika twarda jak pięść smile
  • dorota_333 Przestraszył się, skubany 20.09.23, 11:33
   ...i próbuje uspokoić rynek:

   next.gazeta.pl/next/7,151003,30208770,szef-nbp-adam-glapinski-wypowiedzial-sie-ws-wysokosci-stop.html
   • kadilak Ile mozna na gebe? 20.09.23, 11:54
    dorota_333 napisała:

    > ...i próbuje uspokoić rynek:
    >
    > next.gazeta.pl/next/7,151003,30208770,szef-nbp-adam-glapinski-wypowiedzial-sie-ws-wysokosci-stop.html


    Zloty sie nei umocnil, to dolce spadly i cala reszta, bo dzis odmawaiaj mantre w FED i futures ida w gore juz, jak zawsze. Bedzie rally, zapowaidane od miesiaca. Sam zaladowalem wczoraj akcji za 20K, darmowy pieniadz. Zrzuce dzis po lunchu.
    Importerzy i ci co kupuja cos za granica czuja ogien pod dupa i sa wsciekli bo nagle sie im urwalo przez spadek zlotego, a pomysl co bedzie jak on naprawde spadnie.Do wyborow jeszcze miesiac a on mial obnizyc stopy jeszcze co najmniej raz. I cio tera?
    Wzrosna ceny i inflacja, bardziej niz przez same stopy bo za chwile bedziecie za biedni zeby brac kredyty na cokolwiek. Dojdzie drastyczna a nieunikniona klapa w Niemczech, Chiny tez ciagna tylko na gebe juz i zobaczysz wtedy co sie stanie. Nawet wjny nie potrzeba.
    • dorota_333 Re: Ile mozna na gebe? 20.09.23, 12:12
     > a pomysl co bedzie jak on naprawde spadnie

     To zależy od wyniku wyborów (do wyborów będzie kołysanie pod bieżące wypowiedzi). Rząd tworzy PiS: złoty idzie w p..du. Rząd tworzy opozycja: złoty umacnia się pod spodziewane transfery z KPO (wymianę ich na rynku na PLN).

     Odpowiedź na pytanie z tytułu - na gębę można długo. Zależy od tego, czy się wierzy w sprawczość gęby, nawet tak nalanej.
     • kadilak Re: Ile mozna na gebe? 20.09.23, 13:33
      dorota_333 napisała:

      > > a pomysl co bedzie jak on naprawde spadnie
      >
      > To zależy od wyniku wyborów (do wyborów będzie kołysanie pod bieżące wypowiedzi
      > ). Rząd tworzy PiS: złoty idzie w p..du. Rząd tworzy opozycja: złoty umacnia si
      > ę pod spodziewane transfery z KPO (wymianę ich na rynku na PLN).

      Wszyscy tak mysla...ze sprzedaz tej jalmuzny umocni PLN.
      A ja mysle ze nie. Bo jak sie umocni PLN, to jamuzny bedzie przeciez mniej co chyba oczywiste. Raczej beda wtedy oslabiac PLN zeby wydusic wiecej.

      >
      > Odpowiedź na pytanie z tytułu - na gębę można długo. Zależy od tego, czy się wi
      > erzy w sprawczość gęby, nawet tak nalanej.

      Niedlugo. Poprzdni jak otworzyl ryja, to zlotowke "umocnil" o prawie 1% na dwa dni. A tu sam Glapinski i co? Do konca dnia bedzie na plasko. Zaklad ?
      • dorota_333 Re: Ile mozna na gebe? 20.09.23, 14:14
       Kolebać sie będzie 4,34-4,36 przez kilka dni co najmniej, tak że < na płasko" może się sesja skończyć, to byłoby 4,36. Jak bym musiała obstawiac, to flauta do wyborów, ale nie obstawiam tak małych ruchów smile

       https://stooq.pl/c/?s=usdpln&c=10d&t=l&a=lg
       • kadilak Re: Ile mozna na gebe? 20.09.23, 16:06
        dorota_333 napisała:

        > Kolebać sie będzie 4,34-4,36 przez kilka dni co najmniej, tak że < na płask
        > o" może się sesja skończyć, to byłoby 4,36. Jak bym musiała obstawiac, to flaut
        > a do wyborów, ale nie obstawiam tak małych ruchów smile


        Mozna Nalanemu oddac tyle, ze idealnie wybral moment. Ktos mu musial podpowiedziec.
        Dzis sroda klamstw FED, wiec od 4-6 tygodni bylo wiadomo, ze dolar poleci, bo rynki pojda przeciez w gore bez wzgledu na to co tam dzis naklamie FED.
        Wiec Nalany jebnal dwa golebie jendym kamieniem.
  • kadilak O%owanie obligacji...wzroslo. 26.09.23, 19:57
   Skoro Tlusty stopy onizyl, to zdaje sie powinno zmalec.

   Mniejsza o to Co cikekawe, teraz nawet w artykulach o cenach ziemniakow pojawia sie zawsze watek cen mieszkan. Autor pisze, ze podrozaly wlasnie kartofle a potem nadmienia ze mieszkania zaraz tez podrozeja.
   "Na skrzyzowaniu Pulwaskiej i Zielonej doszlo do kolizji samochodu ze skuterem a mieszkania w roku 2024 podrozeja."

   "Stopy procentowe w Polsce maleją, ale oprocentowanie obligacji detalicznych rząd właśnie podniósł, zamiast obniżyć. Na świecie tymczasem obligacje tanieją, a ich rentowności rosną, tak jakby rynek nie wierzył w sukces walki z inflacją, nawet pomimo najnowszych zapewnień szefowej Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde. Do tego mieszkania w Polsce mają drożeć szybciej, a inflacja ma szybciej spadać. Oto pięć najciekawszych wydarzeń w gospodarce teraz."


   • dorota_333 Re: O%owanie obligacji...wzroslo. 26.09.23, 20:07
    Przedwyborcze cuda. Nic teraz nie jest normalne, widzisz to przecież.
    • kadilak Re: O%owanie obligacji...wzroslo. 26.09.23, 20:13
     dorota_333 napisała:

     > Przedwyborcze cuda. Nic teraz nie jest normalne, widzisz to przecież.

     No ale mieszkania podrozeja ? Przeciez deszcz pada ?
     A jak nie pada to tym bardziej.
     • dorota_333 Re: O%owanie obligacji...wzroslo. 26.09.23, 20:26
      Możliwe scenariusze powyborcze to jest temat na osobny wątek, i trzeba by się zastanowić (dużo różnych czynników).

      To, czy mieszkania drożeją zależy nie tylko od stóp procentowych przecież.
      • kadilak Re: O%owanie obligacji...wzroslo. 26.09.23, 20:33
       dorota_333 napisała:


       > To, czy mieszkania drożeją zależy nie tylko od stóp procentowych przecież.


       Moja dokladna analiza ryku, ofert i sprzedanych mieszkan pokazuje ze mieszkania nie drozeja.
       Przynajmniej w Trojmiescie.
       Po uwzglednieniu inflacji - mieszkania potanialy.
       Panike podbija sie manipulacjami cenami ofertowymi, jak w moim przykladzie z Krynicka.
       Ale mniejsza o to. Istotne sa motywy- chodzi zapewne o klape kredytyu 2%.
       Do tej pzaaplikowalo to 14 000 ludzi. Czyli tyle co nic w skali kraju.
       Strasza podwyzkami mieszkan, bo jak cena pojdzie do 800 000, to nora automatycznie wypada z programu....
       Rzad chcial uszczesliwic duza liczbe ludzi a gowno im z tego wyszlo.
  • kadilak A z amerykanskiej co zotanie? 26.09.23, 20:37
   DXY 106.24
   Jurki po $1.05
   DJIA 419 punktow w dol.

   Teraz to juz tylko spokojnie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka