Dodaj do ulubionych

Ksiądz Tomasz Zmarzły z parafii Najświętszej Maryi

29.09.23, 15:51
...Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej zabrał głos.

Sprawy nie muszę Czytelnikom przybliżać. Pracownik seksualny na szczęście przeżył. Biskup sosnowiecki zwrócił się do wiernych o modlitwę i post w intencji "obolałych" księży. Tak, w oświadczeniu biskupa padło słowo "obolałych", co w kontekście orgii homoseksualnej wydaje się być nadmiernie werystyczne smile

Ale, ale, ks. Zmarzły odnosi się w swoim liście m.in. do kwalifikacji zajścia jako orgii. I to mnie, muszę przyznać, dopiero skłoniło do założenia wątku.

"Stanowczo zaprzeczam, aby miała miejsce w moim domu, jak to nazwały media, "orgia seksualna". Warto przeczytać jaka jest definicja orgii. - pisze ks. Zmarzły. Poza tym łączy gorzkie słowa o ataku na "Kościół, a w tym w duchowieństwo i wiernych".

deon.pl/kosciol/co-wydarzylo-sie-na-plebanii-w-dabrowie-gorniczej-ks-tomasz-zmarzly-zabiera-glos,2623886


No więc dożyliśmy czasów, kiedy egzegezy słowa "orgia" i znalezienia jego precyzyjnego znaczenia nie sposób dokonać bez udziału księdza katolickiego. Obolałego zresztą.


https://pbs.twimg.com/media/F6pbky0WoAAEJQj?format=jpg&name=360x360

twitter.com/GromPeruna/status/1705276100744458512
Obserwuj wątek
  • szczurek.polny Re: Ksiądz Tomasz Zmarzły z parafii Najświętszej 29.09.23, 19:12
   Trochę homofobiczny ten twój wpis, nieprawdaż?
   Uszanuj prywatność, dorośli ludzie mają prawo zabawiać się tak jak lubią, oczywiście jeśli wszyscy biorący udział w zabawie wyrażają na to zgodę.
   • dorota_333 Re: Ksiądz Tomasz Zmarzły z parafii Najświętszej 29.09.23, 19:53
    Po pierwsze: ksiądz katolicki jest - dla wielu jeszcze ludzi, niestety - autorytetem. Więc: nie może się zachowywać w dowolny sposób. Po drugie: spowiada i daje rozgrzeszenie (lub nie) więc: jak wyżej. Po trzecie: ma do czynienia z dziećmi i młodzieżą, więc: jak wyżej. Ksiądz to nie jest taki zawód jak operator wózka widłowego.

    Nie atakuję go z pozycji homofobicznych, raczej drwię z niego. Biskup pisząc o "obolałych" księżach wywołał gromki śmiech u wielu czytelników. Tak samo ksiądz Zmarzły domagając się definicji orgii smile

    Ale najważniejsza rzecz w tej sprawie: w mieszkaniu księdza Zmarzłego leżał nieprzytomny człowiek. I ksiądz utrudnił udzielenie mu pomocy przez ratowników wezwanego pogotowia (wezwanego przez innego uczestnika zajścia). To już wiemy na pewno: konieczna była interwencja policji (wezwanej przez ratowników), żeby umożliwić udzielanie pomocy.

    To jest przestępstwo. Zagrożone karą pozbawienia wolności. I to jest koniec żartów. Mógł umrzeć człowiek.

    PS. A jeśli ktoś pisze o księdzu "dorośli ludzie mają prawo zabawiać się tak jak lubią" - to nie, księża nie mają prawa. Won ze stanu duchownego i wtedy zabawiać się, jak kto lubi.

    • monalisa2016 Re: Ksiądz Tomasz Zmarzły z parafii Najświętszej 29.09.23, 20:44
     Kobieto cieszyla bym sie z tego jakby ten ksiadz pozwal ciebie za zniewazanie publiczne. Nie jestetem osoba ktora by sie na kims mscila ale nalezalby sie tobie porzadna nauczka bys sie czegos w koncu nauczyla.
  • dorota_333 Jedyny sprawiedliwy w Sodomie 01.10.23, 14:59
   ...został wyrzucony (tak!) z mieszkania, gdzie odbywała się orgia, ale i tak zadzwonił po pomoc:

   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,30248117,orgia-w-dabrowie-gorniczej-wycieklo-nagranie-rozmowy-on-umrze.html#s=BoxOpMT


   Powinni mu podziękować, łajdacy. Dzięki niemu nieprzytomny mężczyzna przeżył, a pozostali nie odpowiadają za nieumyślne zabójstwo.

   Poza tym, no cóż, jak to na plebanii. W użyciu była prawdopodobnie tzw. pigułka gwałtu, "piliśmy normalnie" - jak poinformował ksiądz dzwoniący po pomoc. "Niech pan mnie wysłucha, to był taki, no, rozbierany... no gej party...".

   Mówiąc poważnie - zapis tej rozmowy porusza. Znalazł się tam jeden człowiek o ludzkich odruchach. "Jak wychodziłem, jeszcze mu głowę wziąłem do góry, żeby to nosem szło. I wyrzucili mnie, pospieszcie się!".

   Jeden sprawiedliwy.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka